Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Lucembursko - 3. září 2017   20:45

Francie
Lloris (C) – Sidibé, Koscielny, Umtiti, Kurzawa – Kanté, P. Pogba – Mbappé (60. Coman), Griezmann (81. Fékir), Lemar – Giroud (60. A. Lacazette).
Aleksandar Stavrev – Marjan Kirkovski, Dejan Kostadinov (všichni Makedonie)
Stadium de Toulouse, Toulouse
Lucembursko
Joubert (C) – Jans, Malget, Philipps, Jänisch – O. Thill, Ch. Martins, Skenderovic, V. Thill (59. Rodrigues), da Mota (59. Sinani) – Turpel (87. Holter).

Ode mě je to vše. Přeji Vám dobrou noc a někdy příště se u dalších online přenosů budu těšit na počtenou.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 11:1. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:14.
Z ochozů stadionu v Toulouse se ozývá hlasitý pískot, naopak na lavičce Lucemburska panuje obrovská radost – Les Lions Rouges totiž v utkání s Francií vybojovali bod za velmi překvapivou remízu 0:0! Domácí byli podle očekávání jasně aktivnějším týmem a svého soupeře po většinu hrací doby tlačili, vstřelit branku jim ale dnes podle všeho nebylo souzeno. V prvním poločase dvakrát nebezpečně pálil Pogba, Mbappého vychytal vynikající Joubert a po Griezmannově pumelici míč skončil na břevnu. Na druhé straně zase zahrozil Turpel, Lloris ale konečky prstů stačil kulatý nesmysl vytěsnit nad břevno.

Do druhé půle Francouzi vstoupili v poněkud vlažnějším tempu a poměrně dlouhou dobu si nemohli vypracovat další zajímavou příležitost. V jednasedmdesáté minutě Jouberta sice zvládl překonat Lacazette, na brankové čáře ale zakročil Philipps. O chvíli později skončila Pogbova hlavička na horní tyči, nedlouho nato ale sudí upřeli Rodriguesovi samostatný únik na Llorise kvůli špatně odmávanému ofsajdu. Lucemburský mladík ale ještě neřekl poslední slovo a deset minut před koncem orazítkoval tyč Llorisovy pokladnice. Závěrečný tlak Les Bleus už nic zajímavého nepřinesl, ovšem i tak se Deschampsovi svěřenci vyhoupli na čelo tabulky skupiny A, Lucembursko zase přeskočilo Bělorusko a drží pátou pozici.
90+3'
90+2'
Francouzi přikovali svého soupeře okolo vlastní šestnáctky a stále vyčkávají na získání prostoru k poslední šanci tohoto mače. Lucemburčané ale brání velmi obezřetně, Kurzawův centr na autové vhazování zablokoval Jänisch.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty. Překvapivá remíza je opravdu velice blízko.
90'
Tentokráte to Kingsley Coman zkusil individuálně. Na konci své sóloakce se prodral až do pokutového území, kde se po souboji s Jansem pokoušel vymodlit penaltu, sudí mu ale na jeho přihraný pád neskočil.
89'
Po Comanově přízemním centru odvrátil Kevin Malget míč jen do míst, kde číhal Djibril Sidibé. Přízemní rána pravého obránce Francie ale nebyla dostatečně důrazná, navíc zamířila doprostřed branky, kde číhal Jonathan Joubert.
88'
Lacazette zpracoval balon po přihrávce od Kantého, dotírajícího Philippse ale na svých zádech neudržel. Poté se poroučel k zemi a snažil se domoci nařízení dalšího přímého kopu, sudí ale tentokráte faul správně neviděl.
87'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází David Turpel, přichází Dwayn Holter.
86'
Kanté opět ukázal svou důležitost, když zastavil rodící se protiakci Lucemburska. Poté přesunul balon k Pogbovi, na jehož pas za obranu si nabíhal Nabil Fekir, před přechodem přes čáru jej ale už nedokázal zastihnout.
85'
Opět volba rozehrávky přímého kopu padla na Thomase Lemare. Znovu francouzský křídelník svůj střílený centr směřoval do malého vápna, na jeho hranici ale balon stačil odhlavičkovat Skenderovic.
84'
Do šestnáctky Lucemburska v posledních okamžicích přilétly další dva centrované balony, ovšem ani jeden se neujal. Pogba poté vybojoval faul v souboji s Martinsem, Francouzi tak mají k dispozici další standardní situaci.
83'
Po svém příchodu na travnatou plochu o sobě poprvé dal vědět Nabil Fekir, v úplně pozitivním světle to ale nebylo. Záložník Lyonu si ve středu hřiště neodpustil nedovolený zákrok vůči aktivnímu Rodriguesovi, uvidíme přímý kop hostí.
82'
Lucemburskou už brání v kompletním počtu jedenácti hráčů, směrem do útoku od hostů můžeme čekat už jen rychlé brejky. Francie je velmi blízko nečekané a velmi překvapivé ztrátě. Dokáží se Deschampsovi svěřenci prosadit?
81'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Nabil Fékir.
80'
Za samotný faul na Martinse byl Pogba žlutou kartu nejspíše nedostal, poté se ale francouzský středopolař obořil na hlavního sudího, a nedal mu tak na vybranou.
79'
Domácím příznivcům teď muselo pořádně zatrnout, Lucembursko se totiž málem dostalo do šokujícího vedení! Rychlonohý Rodrigues za sebou nechal Koscielnyho a poté se z úhlu řítil sám na Llorise, trefil ale pouze vzdálenější tyč jeho pokladnice.
78'
Kingsley Coman do hry svého týmu určitě přivedl novou energii, záložník Bayernu Mnichov spoluhráče pořádně rozhýbal. Nyní poslal na párek bránícího Janse, jeho přetažený centr ale nikoho z Francouzů nenašel.
77'
Laywin Kurzawa nejprve nepřesně nahrál, poté ale stačil míč získat zpět do své moci. Na jeho nahrávku si naběhl Lacazette, jenž pro své kolegy vybojoval roh. Po jeho rozehrávce hlavičkoval Paul Pogba, Jouberta ale dnes už podruhé podrželo břevno.
76'
Rodrigues nyní skvěle zapracoval na obranné polovině, když ideálně načasovaným skluzem odzbrojil o kličku se snažícího Lemara. Trochu to vypadá, že hráčům Francie začínají docházet nápady.
75'
Po několika povedený nahrávkách vymyslel Turpel chytrou kolmici pro Gersona Rodriguese. Ten začal postupovat sám vstříc Llorisovi, jeho akce byla ale zastavena už v samém zárodku, důvodem byla ofsajdové postavení lucemburského hráče.
74'
Během zpěvu francouzské hymny v podání fanoušků v Toulouse se až k centru dostal Kingsley Coman, balon ale přetáhl, a nenalezl tak nikoho z dvojice Giroud – Lacazette. Jänisch poté nechal míč doputovat až za postranní čáru.
73'
Francouzi i nadále kombinují na obranné polovině svého soupeře, konečně se také probudili jejich fanoušci, kteří jsou v posledních okamžicích hodně slyšet. Kýžený gól ale stále ne a ne přijít.
72'
Po faulu na aktivního Comana měla Francie k dispozici další přímý kop. Míč do pokutového území z levé strany poslal Thomas Lemar, s jeho včasným vyboxováním ale přispěchal zatím neskutečně jistý Jonathan Joubert.
71'
Domácí se, zdá se, opět rozjeli. Po dalším z náporů z jejich strany se balon dostal k na hranici vápna číhajícímu Lacazettovi, jemuž se sice podařilo Jouberta překonat, hostujícího gólmana ale na brankové čáře zastoupil Philipps.
70'
Zdá se, že Les Bleus dnes není přáno! Exekuce rohového kopu se ujal Thomas Lemar, který levačkou balon zakroutil do míst, kam si nabíhal Laywin Kurzawa, jeho hlavička ale zamířila těsně vedle branky.
69'
Jans si po souboji s Comanem myslel, že by hosté měli odkopávat od branky, sudí ale místo toho nařídil rohový kop. Obránce Lucemburska si na to konto na adresu rozhodčího neodpustil nevhodné poznámky a byl odměněn žlutým kartónkem.
68'
Thomas Lemar byl tím, kdo se ujal exekuce přímého kopu. Jeho rána byla velmi zajímavá a nebýt blokujícího Malgeta, který balon odhlavičkoval, je dost možné, že by kulatý nesmysl zaplul pod horní tyč Joubertovy pokladnice.
67'
Thomas Lemar si nyní doslova došel pro nedovolený zákrok od Rodriguese, který si jej viditelně přidržel a poté stáhl k zemi. Vytěží domácí z této standardní situace konečně vedoucí branku?
66'
Laywin Kurzawa si pustil míč do běhu, jako adresáta své přihrávky si poté vybral Kingsleyho Comana. Ten se v šestnáctce pokoušel obtočit okolo Janse a pak nalézt Lacazetta, jeho záměr byl ale přečten Philippsem.
65'
Žlutou kartu dostává Danel Sinani (Lucembursko).
64'
První velká příležitost druhého poločasu! Thomas Lemar dlouho nevěděl, co s míčem provést, nakonec se rozhodl pro načechraný centr pro v oblasti penaltového puntíku si nabíhajícího Sidibého, jehož hlavičku ale zlikvidoval Joubert.
63'
Francouzi se s blížícím se koncem zápasu věnují výhradně ofenzivě, v obraně tak nechávají volná okénka. Do jednoho takového se vřítil střídající Rodrigues, Samuel Umtiti si s ním ale stačil poradit.
62'
S Jansem si Kurzawa ještě poradil, o pár metrů dále mu ale míč odkopl ve skluzu hrající Mulget. Na to konto Francie rozehrávala rohový kop, obran hostí si ale v dosavadním průběhu druhého poločasu počíná velmi jistě.
61'
Djibril Sidibé chtěl přenést hru k právě příchozímu Lacazettovi, tomu ale v šestnáctce nevyšlo zpracování. I tak ale útočník Arsenalu stačil míč prostrčit k Pogbovi, jeho centr byl ale velmi přetažený a tudíž i nepřesný.
60'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Alexandre Lacazette.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Kingsley Coman.
59'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Daniel da Mota, přichází Danel Sinani.
59'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Vincent Thill, přichází Gerson Rodrigues.
58'
Další balon na obrannou polovinu Francie vyslal Christopher Martins. Poté se směrem vpřed jal postupovat Daniel da Mota, byl ale zastaven zdviženým praporkem pomezního sudího, jenž správně viděl ofsajd.
57'
Aldin Skenderovic zvedl hlavu a za obranu soupeře vyslal nepříjemný balon, na který si sbíhal Turpel. Hostující útočník dělal vše, co bylo v jeho silách, ve sprinterském souboji s Kurzawou se ale musel srovnat s porážkou.
56'
Domácím v druhém poločase chybí rychlost a přesnost při kombinaci, obrana Lucemburska zatím nemá tolik práce jako v prvním poločase. Kylian Mbappé se snažil další akci Francie poněkud rozbíhat, plány mu ale zhatil Jänisch.
55'
Na druhé straně Olivier Thill přihrávkou mezi beky nalezl Turpela, jehož přízemní centr byl Koscielnym ztečován na rohový kop. S ním ale hosté naložili bídně, Martins překopl centrum dění a balon posléze odskákal až do zámezí.
54'
Francie měla po Mbappého zablokovaném centru k dispozici další rohový kop. K hlavičce se v pokutovém území drali Koscielny s Umtitim, ale ani jeden z domácích stoperů nedokázal zakončit.
53'
Sidibé si na pravém křídle vyměnil míč s Mbappé, poté nalezl v pokutovém území čekajícího Oliviera Girouda. Tomu ale v obležení několika protihráčů nevyšlo zpracování, čehož okamžitě využil Malget.
52'
Do šestnáctky Lucemburska přilétly dva centry od Thomase Lemara, ani jeden z nich ale k úspěchu nevedl. O chvíli později se záložník monackého AS ocitl v pozici zakončovatele, svatyni soupeře ale z úhlu o pořádný kus překopl.
51'
Mathias Jänisch nezachytil kličku do lajny v podání Mbappého, načež byl nucen talentovaného Francouze zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku a následné žluté karty.
50'
Kylian Mbappé na hranici pokutového území počkal na ideální okamžik a poté míč poslal do běhu pro Paula Pogbu. Ten jej vracel do druhé vlny k Giroudovi, s výborným defenzivním zákrokem ale přispěchal Malget.
49'
Lemar tentokráte volil variantu přihrávku na krátko a nalezl na ose hřiště číhajícího Kantého. Ten oslovil kousek za šestnáctkou číhajícího Griezmanna, jemu ale klička v souboji s Philippsem nevyšla podle představ.
48'
Lemar zvedl hlavu a pasem přes celou šíři hrací plochy centroval k Mbappému. Ten už se chystal na zpracování míče, doslova za pět minut dvanáct k němu ale přiběhl Mathias Jänisch a jeho plány mu překazil.
47'
Druhý poločas svou rozehrávkou otevřeli fotbalisté Francie, kteří v tom prvním byli podle očekávání jasně lepším týmem, branku se jim ale zatím trefit nepodařilo. Povede se Deschampsově družině překonat ve velké formě chytajícího Jouberta?
46'
První poločas je za námi a k překvapení všech je stav v Toulouse prozatím nerozhodný 0:0. Podle očekávání Francouzi naprosto ovládají hru, zatím ale nejsou dostatečně důslední v zakončení. Lucemburčané podávají velmi dobrý týmový výkon, bojují na hranici vlastního sebeobětování, navíc je vzadu drží zatím fantasticky chytající Joubert. Právě hostující gólman několika skvělými zásahy přiváděl domácí střelce k šílenství, pět minut před odchodem do šaten mu po Griezmannově ráně pomohlo břevno. Vydrží bezbrankové skóre i v průběhu druhé půle?
45'
44'
Kanté ustál několik tvrdých soubojů s o poznání vyššími protivníky, navíc balon zvládl předat Kurzawovi. Ten si jej hodlal vyměnit s Kylianem Mbappém, francouzský mladík ale svému kolegovi vrátil míč velmi nepřesně.
43'
Po rozehrávce přímého kopu z hloubi obranné poloviny hosté chvíli kombinovali v těsné blízkosti soupeřovy šestnáctky. Na dlouhý pas od Skenderovice si sice naběhl Daniel da Mota, o kousek si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
42'
Mbappého centr byl v šestnáctce odvrácen Malgetem, k odraženému balonu se poté dostal Vincent Thill. Daleko s ním ale nedoputoval, Pogba mu totiž ve vzájemném souboji nepříjemně přišlápl kotník. Tady se klidně mohlo žlutit.
41'
Další zablokována rána od Thomase Lemara, tentokráte balon až k Joubertovi nepustil Mathias Jänisch. Francie posléze měla k dispozici další rohový kop, tentokráte ale defenziva hostí míč s klidem odvrátila do bezpečí.
40'
Panečku, ta byla ale zdravá! Všichni přítomní počítali s nadýchaným centrem na zadní tyč, Antoine Griezmann se ale rozhodl jinak a vypustil ukázkovou dělovku, kterou brankář Joubert s vypětím všech sil vytěsnil na břevno.
39'
A obrana Lucemburska se bude i nadále muset mít na pozoru. Pogbovu přihrávku totiž zastavil Malget tak nešťastně, že se kulatého nesmyslu dotkl rukou. Uvidíme tedy standardní situaci v podání Les Tricolores.
38'
Tlak Deschampsovy družiny graduje! Nejprve se po rychlé kombinaci k zakončení dostal Lemar, obrana hostí ale přispěchala s dalším z včasných bloků. O chvíli později míč vyplaval u Paula Pogby, jeho projektil ale výtečně zastavil Joubert, který zatím chytá ve velké pohodě.
37'
Francouzi se dožadovali odpískání pokutového kopu, v tomto případě se však jednalo o zbytečné počínání. Olivier Giroud totiž pádu po souboji s Philippsem hodně přihrál, sudí se zde rozhodl naprosto správně, když nechal hru pokračovat.
36'
Giroud hrudníkem sklepával pro Griezmanna, tomu ale balon přeskočil přes levačku. Francouzský šikula poté vyprodukoval taktický faul na Martins, načež si jej makedonský sudí pozval na menší debatu.
35'
Malget špatně rozehrál, rodící se protiakci Francie poté musel zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku na Olivier Girouda. Přímý kop domácí rozehráli vskutku bleskově, Kurzawu ale v pokutovém území zradilo zpracování.
34'
Kylian Mbappé dnes hraje v obrovské pohodě. Tento francouzský talent se nyní ocitl na levém křídle, odkud si to hodlal nasměřovat až do vápna, těsně před ním mu ale ráznou stopku vystavil poctivě bránící Laurent Jans.
33'
Parádní rána Paula Pogby! Další kombinace Francouzů vyústila v Kantého nahrávku právě pro záložníka Manchesteru United, jehož kroucený pokus byl velmi nebezpečný, nakonec ale zaplul kousek vedle horního růžku Joubertovy branky.
32'
A málem z toho byla zajímavá možnost. Lemar vysunul do křídla Paula Pogbu, jehož přízemní centr sice neměl úplně ideální parametry, balon ale přeskočil přes kopačku vracejícímu se Malgetovi. Giroud byl ale z celé situace spíše zaskočen a nakonec ani nevypálil.
31'
Nakonec měla Holtzova družina k dispozici hned dva rohy. Po tom prvním míč odvrátil do bezpečí Samuel Umtiti, o chvíli později jej na přední tyči napodobil Laurent Koscielny. Protiakci domácích rozjíždí Lemar.
30'
Lucemburčané se usadili na útočné polovině, o sóloakci se pokoušel Olivier Thill. Nevedl si vůbec špatně, přes Kurzawu se mu sice odcentrovat nepodařilo, hosté však alespoň budou zahrávat kop od rohového praporku.
29'
Thomas Lemar zavrhl jakoukoliv kombinaci a vypálil svou silnější levačkou, branku ale vysoko překopl. Tohle byla spíše rána ze zoufalství, Francouzi si určitě představovali, že v tomto čase už budou nad outsiderem z Lucemburska vést.
28'
Na přízemní centr do druhé vlny od Lemara si sbíhal Kanté, jenž ale místo očekávané střely ještě volil přihrávku pro Pogbu. Ten ale nic kloudného nevymyslel, místo toho byl odzbrojen ve skluzu hrajícím Philippsem.
27'
Domácí už poněkolikáté zkoušeli zahrozit z levého křídla, kde se k dalšímu z centrů po kombinaci s Lemarem prodral Kurzawa. Tentokráte z toho ale nic zajímavého nebylo, Olivier Giroud si ve snaze o hlavičku pomohl nedovoleným zákrokem.
26'
V posledních okamžicích o sobě opět dávala vědět jen Francie, nyní se ale kupředu konečně zase vydali i Les Lions Rouges. Daniel da Mota si míč obhodil okolo Sidibého a centroval ke sbíhajícímu si Turpelovi, toho ale ve vzduchu přetlačil Umtiti.
25'
Domácí se dožadovali nařízení rohového kopu. Dle jejich názoru byl totiž Kurzawův pokus o skákavý centr tečován jedním z lucemburských stoperů, sudí ale po konzultaci s kolegy nařídil jen odkop od branky.
24'
Lemar měl nyní dostatek času na to, aby míč přenesl k opomenutému Kurzawovi, Ten zvedl hlavu a odcentroval na hranici malého vápna, kam se k hlavičce dral Olivier Giroud, jeho plán mu ale na poslední chvíli pokazil zasahující Malget.
23'
Šance střídá šanci, tohle se nám velmi zamlouvá. Ihned po nepovedeném rohovém kopu Lucemburska se do protiakce vydal osamocený Mbappé, který vykoupal dva protivníky a zkusil zakončit mezi Joubertovy nohy, ten ale předvedl další skvělý zákrok.
22'
Tak pozor, Lucemburčané se zničehonic ocitli ve velmi nadějné příležitosti! Na dlouhatánský balon, který měl hosty spíše osvobodit z obléhání, si překvapivě naběhl David Turpel. Jeho pokus byl velmi jedovatý, Lloris se musel opravdu vyšponovat a vyrazit jej na rohový kop.
21'
Kanté ustál důležitý osobní souboj s Martinsem, načež hru přenesl ke Kurzawovi. Po jeho centru se v pokutovém území rozpoutal závar nemalých rozměrů, v němž se nakonec nejlépe zorientoval Mbappé, také s jeho hlavičkou si ale Joubert poradil.
20'
Mbappé z první sklepl Kantému, který nalezl z druhé vlny si nabíhajícího Griezmanna. Útočník madridského Atlética balon ještě přenechal Pogbovi, jeho rána ale byla velmi nepovedená a mířila pouze doprostřed branky, kde číhal Joubert.
19'
Po několikaminutové odmlce se na útočné polovin ohřáli i svěřenci trenéra Holtze. Příliš dlouho tam ale nevydrželi, Daniel da Mota se totiž ocitl v obležení dvou protivníků, se kterými si podle očekávání nedokázal poradit.
18'
Obránci Lucemburska v posledních okamžicích opravdu neví, kde jim hlava stojí. Nejprve si při centru trochu překáželi Mbappé s Griezmannem, Philipps ale zbytečně zaváhal při vyvezení balonu a namazal jej Sidibému, který rozvlnil boční síť.
17'
Mbappé si v šestnáctce krásně narazil s Griezmannem, jeho následný pokus byl ale tečován na rohový kop. Od praporku míč do vápna vyslal Lemar, po několika odrazech pak pálil Olivier Giroud, hradbu těl před Joubertem ale neprostřelil.
16'
O chvíli později vyústilo další dobývaní branky Les Lions Rouges v Lemarovo sklepnutí na volného Pogbu. Záložník Manchesteru United nijak dlouze neotálel a ihned vypálil, pokladnice soupeře mu ale opět byla malá.
15'
Teď měli Lucemburčané štěstí. Na Pogbův povedený pas si totiž na hranici malého vápna nabíhal Giroud, po kontaktu s ním Joubert balon vyboxoval jen před sebe, kde číhal Griezmann. Jeho ránu z otočky ale zablokoval jeden z obránců hostí.
14'
Zatím sledujeme na hrací ploše přesně to, co jsem před začátkem utkání očekávali. Francie se drží u balonu a kombinuje s ním na obranné půlce svého oponenta, který brání a snaž se vyčkávat na zaváhání domácího týmu.
13'
Tohle musí skončit gólem, Francouzi spálili obrovskou šanci! Hostům se nepodařilo vyvést balon do bezpečí, načež se do šestnáctky přiřítil Lemar, na jehož přihrávku si z druhé vlny naběhl Antoine Griezmann, míč ale dostal na svou slabší pravačku a ve velké příležitosti přestřelil.
12'
To byla paráda. Mbappé si na pravém kraji pokutového území soupeře krásně narazil se Sidibém, poté naznačil ránu, místo toho ale ještě sklepl pro volného Kurzawu. Ten ale střelecký moment prováhal, jeho následný centr nebezpečný nebyl.
11'
Paul Pogba zvedl hlavu a roztáhl hru pro vpravo se pohybujícího Mbappého. Ten tentokráte nic nevymýšlel a ihned poslal míč do šestnáctky, kde si na hlavičku naskočil Giroud, kulatý nesmysl ale netrefil ideálně a poslal jej jen k připravenému Joubertovi.
10'
Teď si Pogba ve středu hřiště vybral slabší okamžik, když si nevšiml za sebou se přibližujícího da Moty a přišel o míč. Lucemburský střelec z posledního utkání s Běloruskem poté ještě zkoušel roztáhnout hru na Thilla, balonu ale dodal až příliš razance.
9'
K přímému kopu z velmi nadějné pozice se postavili hned tři hráči, nakonec volba zakončení padla na Paula Pogbu. Jeho rána ale za moc nestála, balon sice přelétl přes čtyřčlennou zeď, taktéž ale zamířil nad horní tyč Joubertovy svatyně.
8'
Francouzi se ale ubránili a ihned se vydali do protiakce. Na jejím konci Mbappé našel Lemara, jenž ještě oslovil v lepší střelecké pozici se nacházejícího Pogbu, ten byl ale faulován na poslední chvíli zasahujícím Skenderovicem.
7'
Obrana Les Bleus nyní zcela zbytečně zaváhala, čehož se jal využít mladičký Vincent Thill. Ten si nejprve v souboji jeden na jednoho pohrál s Koscielnym a poté vymyslel chytrou uličku pro Turpela, těsně před ním ale míč do autu odklidil Sidibé.
6'
Další útočné snažení Francie po pravé straně táhl Sidibé, jenž se posléze rozhodl kombinovat s nyní už bývalým klubovým spoluhráčem Mbappém. Jeho záměr ale velmi dobře přečetl vystupující Vincent Thill.
5'
Exekuce tohoto přímého kopu se ujal Thomas Lemar, který byl v létě hodně spojován s odchodem do Arsenalu. Jeho centrovaný balon směřoval k zadní tyči, kde si naskakoval Umtiti, ve vzduchu jej ale předčil Chris Philipps.
4'
Pogba se nezorientoval úplně ideálně a Sidibému balon předložil pouze na paty. Celou situaci ale nakonec zachránil Laurent Koscielny, který si v souboji s Turpelem došel pro faul, a pro své kolegy tak vybojoval standardní situaci.
3'
Kurzawa přes střed hřiště, kde si míč vyměnili Kanté s Pogbou, hru přenesl až k Mbappému. Ten neměl s kým kombinovat a proto se rozhodl postupovat individuálně, v osobním souboji s Jänischem ale se svou kličkou neuspěl.
2'
První akce hostům nevyšla, dlouhatánský nákop od obránce Malgeta se stal snadnou kořistí pro Samuela Umtitiho. Ten roztáhl hru na Kurzawu, který s balonem doputoval až na obrannou polovinu soupeře. Tento obraz hry dnes budeme sledovat často.
1'
Makedonský rozhodčí Stavrev právě foukl do píšťalky, a dal tak pokyn k zahájení dnešního utkání mezi Francií a Lucemburskem – pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak Deschampsova družina bude hrát v modrém.
1'
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu! Makedonský sudí Stavrev už si rovná hráče v útrobách stadionu v Toulouse, utkání mezi Francií a Lucemburskem tak za pár okamžiků začne.

Francie: Lloris (C) – Sidibé, Koscielny, Umtiti, Kurzawa – Kanté, P. Pogba – Mbappé, Griezmann, Lemar – Giroud.
Náhradníci: Mandanda, Aréola – Jallet, Thauvin, A. Lacazette, Coman, Tolisso, Matuidi, Rabiot, Digne, Fékir, Kimpembe.

Lucembursko: Joubert (C) – Jans, Malget, Philipps, Jänisch – O. Thill, Ch. Martins, Skenderovic, V. Thill, da Mota – Turpel.
Náhradníci: Czekanowicz, Cabral – Ostrowski, Holter, Rodrigues, Carlson, Sinani, Veiga, Hall, Deville, Joachim, Martins da Graça.

Rozhodčí: Aleksandar Stavrev – Marjan Kirkovski, Dejan Kostadinov (všichni Makedonie).
Poslední vzájemné utkání

25.3. 2017 – Lucembursko:Francie 1:3

Branky: 34. Joachim (pen.) – 28. Giroud (Sidibé), 37. Griezmann (pen.), 77. Giroud (Mendy)

Lucembursko: Moris (21. Schon) – Jans, Ch. Martins, Chanot, Malget – Philipps – Bensi, Gerson, Mutsch (C) (63. Bohnert), da Mota (81. Rodrigues) – Joachim

Francie: Lloris (C) – Sidibé (62. Jallet), Koscielny, Umtiti, Mendy – Kanté, Matuidi (83. Rabiot) – Dembèlé, Griezmann, Payet (78. Mbappé) – Giroud
Lucembursko

Už před začátkem základní skupiny A bylo jasné, že fotbalisté Lucemburska budou v této společnosti považováni za jasného outsidera. To se zatím potvrzuje, svěřenci lodivoda Holtze se po sedmi duelech drží na dně tabulky, ovšem i tak lze říci, že se prezentují ve velmi pozitivním světle. Po vítězství Les Lions Rouges sahali už v úvodním utkání, když v Bulharsku prohráli 3:4 gólem z druhé minuty nastavení. Velmi dobrý výkon podalo Lucembursko v listopadu, když doma přivítalo Nizozemce, s nimiž po poločase hrálo nerozhodně 1:1, druhý poločas už ale patřil favoritovi. Momentálně má Holtzova družina na svém kontě čtyři body, které vybojovala v zápasech s Běloruskem. V Borisově Červení lvi vydřeli remízu 1:1, ve čtvrtek pak stejného soupeře přivítali před vlastními fanoušky. A bylo z toho překvapivé vítězství, o jedinou branku se v šedesáté minutě postaral Daniel Da Mota.
Francie

Francouzi si zatím v kvalifikační skupině A počínají velmi přesvědčivě a tři zápasy před jejím koncem se drží na čele tabulky. Ze sedmi utkání svěřenci trenéra Deschampse zvítězili v pěti případech, na svém kontě momentálně mají šestnáct bodů. Jejich náskok na druhé Švédsko čítá tři body, o další bod zpět se drží fotbalisté Bulharska. Jediný remízový výsledek Les Bleus zaznamenali už v úvodním mači, když překvapivě nedokázali skórovat v Bělorusku. Bez bodu se pak Francie na začátku června vracela ze Švédska, kde po zaváhání brankáře Llorise a brance ve třetí nastavené minutě prohrála 1:2. Ve čtvrtek si Les Tricolores dokázali spravit chuť, když před vlastními fanoušky rozdrtili Nizozemsko 4:0. Skóre otevřel Griezmann, v poslední dvacetiminutovce pak musel brankář Cillessen míč ze své sítě lovit ještě třikrát. Dvakrát se trefil Thomas Lemar, v nastaveném čase se stačil prosadit ještě talentovaný mladík Mbappé.
Příjemný nedělní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Kvalifikace na světový šampionát, který se za rok koná v Rusku, je opět v plném proudu. V tomto online přenose se zaměříme na souboj v rámci skupiny A – favorizovaná Francie na stadionu v Toulouse přivítá Lucembursko. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.