Dnešní zápas je u konce! Gruzie v domácím prostředí nepředvedla špatný výkon, s Rakouskem však nakonec prohrála 1:2.

První poločas nabídl velmi povedenou podívanou a hlavně dvě branky! Rakušané rozehráli dnešní partii velmi dobře, v desáté minutě zahrozil Janko, avšak jeho hlavička ještě mířila nad branku. O šest minut později už se hosté radovali, neboť se přesnou hlavičkou prosadil Martin Hinteregger. Gruzie si však vypracovala hned dvě velké šance, ze kterých mohla vyrovnat, to se však domácím hráčům nepovedlo. V závěru poločasu se tak prosadili podruhé hosté, po centru Arnautoviće se trefil Marc Janko!

Gruzie vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně, avšak první velkou šanci druhé půle měli hosté, Janko však třetí branku svého týmu nepřidal! V 78. minutě ze střední vzdálenosti vypálil Džano Ananidze, který krásnou střelou snížil na rozdíl jediné branky. V závěru se domácí pokoušeli o vyrovnání, avšak obrana Rakouska odolala!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se budu těšit brzy nashledanou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:18.
90+5
90+4
Brankář Loria se opřel do míče na vlastní polovině, avšak Alaba dokázal před vápnem míč zpracovat a dostal jej do bezpečí!
90+4
Gruzie se marně pokouší dostat do vápna svého soupeře, nyní je čas na poslední útočný nákop!
90+3
Gruzie se hned po zisku míče přesunula na útočnou polovinu. Kazajšvili poslal dlouhý pas za obranu pro Škirtladzeho, avšak ten na míč těsně nedosáhl!
90+2
Před vápnem Gruzie kombinoval Gregoritsch s Schöpfem, avšak po spolupráci těchto dvou hráčů přišla ztráta míče!
90+1
Ananidze poslal ze středu hřiště centr do vápna, ve vzduchu však kraloval Hinteregger, který odhlavičkoval míč na pravou stranu. V tomto prostoru se nacházel střídající Škirtladze, jehož rána ze střední vzdálenosti však mířila nad branku.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Právě Martin Hinteregger se dostal ve středu hřiště k odraženému míči, a tak poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, kterým našel Gregoritsche. Po souboji s Čanturijou se Rakušané dožadovali odpískání rohového kopu, avšak bude následovat odkop od branky Gruzie!
89
Stoper Kvěrkvelija hledal dlouhým nákopem za obranou naběhnutého Okriašviliho, avšak střídající hráč se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Hintereggerem!
88
Domácí reprezentace se v posledních minutách pokouší o vyrovnání, avšak zatím se jí to nedaří. Do konce zápasu zbývá s nastavením přibližně šest minut!
87
Ananidze poslal do vápna přihrávku pro Okriašviliho, který svému spoluhráči poslal přihrávku do běhu, nicméně ten se nacházel v ofsajdu, a tak je hra přerušená!
86
Exekuce se ujal Ananidze, jehož centr však odvrátil na pravou stranu Florian Klein. Následně ze střední vzdálenosti vypálil Žighauri, avšak jeho rána byla zablokovaná!
85
Střídající Čanturija se hned zapojil do hry a na pravé straně se pokoušel zbavit Schöpfa. Záložník německého Schalke však svého soupeře fauloval, a tak má Gruzie k dispozici nebezpečnou standardní situaci!
84
Gruzie provádí šest minut před koncem základní hrací doby své poslední střídání! Ze hřiště odchází Lobžanidze, na jehož místo přichází Čanturija.
84
Domácí celek se hnal do zajímavého útoku, který táhl po pravé straně Škirtladze. Jeho přihrávka našla ve středu Kazajšviliho, který pohotově prostrkával míč do vápna pro Ananidzeho, avšak míč odkopl Hinteregger.
83
Na levém křídle se dostal k míči Arnautović, který se uvolnil ze souboje s Navalovskim a postupoval do vápna. Po následném souboji s Okriašvilim spadl na zem, avšak penalta se nepíská.
81
Gregoritsch přišel na útočné polovině o míč, nicméně Sabitzer jeho zaváhání dokázal napravit a záložník Lipska navíc vybojoval rohový kop!
80
Domácí reprezentace pokračovala v útočném snažení na polovině Rakouska. To ukončil střelou ze střední vzdálenosti Kazajšvili, jehož rána však nebyla příliš přesná.
79
Gruzie jo po vstřelené brance pochopitelně aktivní a dokázala vybojovat rohový kop. Toho se ujal právě střelec poslední branky, Ananidze, jehož centr však dokázala obrana hostů odvrátit!
78
Gruzie právě vstřelila branku!
Domácí reprezentace snižuje na rozdíl jediné branky a má ještě dostatek času, aby srovnala! Rakušané chybovali při rozehrávce, a tak se domácí dostali zadarmo k míči. Následně dostal do středu hřiště přihrávku DŽANO ANANIDZE, který natáhl ke střele a jeho povedený pokus dolétl až do rakouské branky!
76
Rakouská reprezentace střídá potřetí v tomto zápase. Ze hřiště odchází Marc Janko, který se dokázal v dnešním utkání prosadit a určitě splnil očekávání Marcela Kollera. Na jeho místo přichází Gregoritsch.

Střídá také Gruzie! Ze hřiště odchází Amisulašvili a na jeho místo přichází Okriašvili.
76

75
Kazajšvili postupoval po levé straně do protiútoku. Útočník Legie se dokázal dostat přes Dragoviće a následně spadl, nicméně v tomto případě šlo o povedenou hereckou vložku domácího útočníka, nikoliv o faul!
74
Rakušané dlouho kombinovali na polovině hřiště. Následně si vzal míč na starost Baumgarlinger, který postupoval středem hřiště. Následně posunul míč do strany na Sabitzera, avšak ten o míč přišel.
72
A přichází druhé střídání rakouské reprezentace v tomto zápase. Martin Harnik dnes prakticky nebyl vidět a jeho výkon byl hodně podprůměrný. Na jeho místo přichází na závěr zápasu Marcel Sabitzer, který pravidelně nastupuje v Lipsku.
71
David Alaba měl opět hlavní roli v další rakouské akci. Svým centrem ze středu hřiště hledal ve vápně v náběhu Marca Janka, avšak na toho byl centr příliš rychlý!
70
Arnautović měl zavřenou cestu po levé straně, a tak zvolil přihrávku do středu hřiště, kde se nacházel Alaba. Jeho střela ze střední vzdálenosti nebyla nikterak razantní, a tak Loria předvedl velmi slušný zákrok!
69
Za vápnem se odrazil míč na nohu Jano Ananidzeho, který si míč navedl na střelu, avšak jeho následný střelecký pokus nebyl ideální. Míč mířil mimo rakouskou branku!
68
Rakouská reprezentace se nyní dočkala třetí branky v síti Gruzie, které dosáhl Hinteregger po centru Kleina, avšak celé akci předcházel faul Dragoviće na brankáře Loriu!
67
I Rakušané provádějí své první střídání v tomto zápase! Kouč Marcel Koller posílá ze hry Zlatko Junuzoviće, kterého na jeho pozici nahradí Alessandro Schöpf.
65
Gruzie teď byla velmi blízko brance, který by domácí reprezentaci dodala naději na vyrovnání! Na pravé straně se dostal k míči Lobžanidze, jehož centr si našel ve vápně Kazajšvili. Jeho hlavičku však zastavila tyč rakouské branky!
65
Hostující reprezentace rozehrávala z vlastní poloviny. Poté Hinteregger zkusil najít dlouhým centrem na útočné polovině Janka, což se povedlo, avšak ten se nacházel v ofsajdovém postavení!
64
Rakušané vybojovali rohový kop, kterého se ujal David Alaba. Jeho centr mířil za vápno, kde číhal připravený Markus Suttner. Obránci Ingolstadtu však rána příliš nesedla a míč nakonec mířil vedle domácí branky!
63
Vladimír Weiss provádí své první střídání v tomto zápase. Ze hřiště odchází útočník Vladimer Dvališvili, jehož dnešní výkon nebyl ideální. Na jeho místo přichází Škirtladze.
62
Aktivní Gruzie vybojovala další rohový kop, kterého se zhostil Guram Kašia. Záložník nizozemského Vitesse hledal ve vápně Kvěrkveliju, avšak před ním míč odhlavičkoval Hinteregger.
61
Kašia našel na levé straně Jano Ananidzeho, který si míč zpracoval a následným lobem chtěl najít za obranou Dvališviliho, avšak ten jeho úmysl nepochopil a do náběhu vůbec nešel.
59
Gruzie postupovala do dalšího slibného protiútoku, Lobžanidze si naběhl na pravou stranu na pas od Kašii, avšak nepohlídal si ofsajdovou linii, a tak je hra přerušena!
58
Domácí reprezentace se následně dostala do slibného protiútoku. Lobžanidze posunul míč na pravou stranu pro Žighauriho, který se krásnou zasekávačkou zbavil Alaby, avšak jeho následná technická střela Almera nezaskočila!
57
Následného rohového kopu se ujal David Alaba, jehož centr se snesl do středu pokutového území. Brankář Loria šel ven z branky a podařilo se mu míč vyboxovat!
56
Rakušané teď měli obrovskou šanci, ze které mohli navýšit své vedení! Baumgartlinger vysunul do samostatného úniku Marca Janka, který postupoval sám na Loriu! Útočník Basileje mířil nakonec mimo, avšak ukázalo se, že Loria si na míč sáhl!
55
Rakušané předvedl na útočné polovině krásnou kombinaci na jeden dotek! Alaba přiťukl míč do středu Baumgartlingerovi, který našel na levé straně Arnautoviće, jehož pohotová přihrávka našla Junuzoviće, tomu však střela nesedla a mířila vysoko nad branku!
54
Žighauri pohlednou patičkou uvolnil ve středu hřiště Kašiu, který ještě posunul míč na Kazajšviliho. Čerstvá posila Legie Varšava si však míč špatně zpracovala, a ten domácímu hráči uskočil.
52
Následnou standardní situaci ze středu hřiště rozehrál Kašia, avšak jeho centr nenadělal hostující obraně problémy!
51
Hlavní rozhodčí uděluje po odehraných 50. minutách hry první žlutou kartu! Do zajímavého protiútoku se hnal Kazajšviliho, kterého zastavil skluzem Hinteregger, který dostává žlutou kartu!
50
Na pravé straně předvedla pohlednou kombinaci dvojice Arnautović – Klein, nicméně od druhého jmenovaného měl míč směřoval k Jankovi, nicméně do dráhy míče se vložil domácí Daušvili.
49
Ve středu hřiště svedl ostrý souboj Marc Janko s Amisulašvilim. Domácí obránce zůstal po zákroku forvarda Basileje ležet na trávníku, avšak dle všeho by měl pokračovat ve hře.
48
Domácí Gruzie vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně, ostatně nic jiného domácímu výběru také nezbývá, pokud chce dohnat dvoubrankovou ztrátu. Z pravé strany odcentroval Žighauri, ale jeho centr odvrátil Klein!
47
Útočník Dvališvili zatím v dnešním utkání není příliš vidět, tentokrát se pokoušel prosadit přes Dragoviće, avšak letní posila Leverkusenu si dokázala poradit!
46

Gruzie tak před druhým poločasem prohrává už o dvě branky, avšak v prvním poločase nepodala vůbec špatný výkon, pouze neproměnila své šance. Druhý poločas začne přibližně v 19:01!
45+1
45
V závěru poločasu se ještě Gruzie dostávala do zajímavé příležitosti. Středem hřiště postupoval Dvališvili, kterého však čistým zákrokem zastavil Aleksandar Dragović!
44
Alaba vyhrál ve středu hřiště důležitý souboj s Daušvilim a poslal míč na Arnautoviće, který si jej dobře podržel. Následně balon předal Jankovi, který z hranice pokutového území vypálil, avšak Loria dokázal zasáhnout!
42
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakušané se v závěru prvního poločasu dostávají do důležitého, dvoubrankového vedení! Baumgartlinger ve středu hřiště vyhrál důležitý hlavičkový souboj a dostal míč k Junuzovićovi, který pohotově oslovil Arnautoviće. Jeho následný centr se před brankou dostal na hlavu MARCA JANKA, a ten si umí v podobných situacích poradit!
41
Rakouský brankář ve službách Austrie Vídeň našel centrem na levé straně Arnautoviće, který udělal kličku Lobžanidzemu, avšak ten záložníka Stoke fauloval, a tak je hra přerušena.
40
Dlouhý nákop brankáře Lorii hledal na pravé straně Žighauriho, avšak jeho zpracování nebylo ideální a míč skončil u Suttnera, který jej pohotově poslal k Almerovi.
38
Hostující celek se následně dostal opět k míči a Baumgartlinger vymýšel přihrávku za obranu Gruzie, která by skončila u Janka. Na poslední chvilku však zasáhl ve skluzu Kvěrkvelija, který celou situaci zachránil!
37
Rakušané předvedli na útočné polovině další sympatickou kombinaci. Arnautović vybídl k úniku na levé straně Junuzoviće, který vymýšlel přihrávku za obranu pro Janka, avšak ten si náběh na poslední chvíli rozmyslel, a tak míč skončil u Lorii.
36
Domácí bek Navalovski postupoval po levé straně, dokázal se zbavit Kleina, avšak následně zvolil centr na opačnou stranu, kde hledal Daušviliho. Tomu však nesedlo zpracování, a tak mu míč uskočil k soupeři.
35
Do zajémavého protiútoku se nyní dostávalo také Rakousko. Po pravé straně postupoval Klein, jehož následná kombinace s Junuzovićem nebyla ideální a míč skončil v zámezí.
34
Další velká šance Gruzie! Z pravé strany vhazoval dlouhý aut Lobžanidze, avšak z vápna dostal míč stoper Hinteregger. Za pokutovým územím se nacházel Kašia, který našel v pravé části volného Ananidzeho, avšak tomu v rozhodující fázi střela vůbec nesedla a míč skončil mimo tři tyče...
34
Martin Hinteregger dostal poměrně rychlou přihrávku od Dragoviće, kterou si špatně zpracoval, a tak jeho následná přihrávka skončila u domácího hráče. Gruzie však z následného protiútoku branku soupeře neohrozila.
33
David Alaba si ve středu hřiště narazil míč s Baumgartlingerem a následně hledal centrem na levé straně Arnautoviće, na toho byl však míč příliš rychlý, a tak ho záložník Stoke nestihl na hrací ploše.
31
Rakouská reprezentace se dokázala rychlou kombinací dostat na útočnou polovinu, avšak poté přišel nedovolený zákrok domácího Kašii, který fauloval v souboji s Junuzovićem.
30
Gruzie v posledních minutách herně ožila a vypracovala si další větší šanci! Z pravé strany poslal do vápna míč Lobžanidze, jehož centr si zpracoval Dvališvili a přihrávkou našel Žighauriho, jehož volej však mířil do středu branky, kde se nacházel připravený Almer!
28
Na druhé straně se prezentoval individuální akcí po pravé straně Žighauri, který se pral se Suttnerem. Obránce německého Ingolstadtu byl nakonec úspěšnější, a tak jsou u míče hosté.
27
Rakouská reprezentace pomalu rozehrávala z vlastní polovině. Následně však vytáhl povedenou přihrávkou Baumgartlinger, který málem našel za obranou rozběhlého Junuzoviće, avšak tomu chyběl kousek, aby míč zpracoval!
26
I Gruzie si dokázala vybojovat nebezpečnou standardní situaci! Z pravé strany centroval Ananidze, jehož centr ve vápně propadl k Amisulašvilimu, který však svou pohotovou střelu nenamířil mezi tři tyče!
25
Florian Klein následně dostal na pravé straně trochu prostoru, a tak poslal centr do vápna, kterým hledal Arnautoviće. Ten se málem dostal k míči, avšak na poslední chvilku zasáhl Loria!
24
Gruzie se po delší době dostala k poklidné rozehrávce na vlastní polovině. Stoper Kvěrkvelija následně poslal centr na útočnou polovinu, kde bojoval o míč Kazajšvili, avšak ve vzduchu byl úspěšnější Klein.
22
Stoke se opět dostalo do rychlého protiútoku, který táhl po pravé straně Zlatko Junuzović. Jeho následná přihrávka našla ve středu Alabu, který se pokoušel překvapit Loriu nečekanou střelou, avšak střela mířila opravdu hodně mimo branku.
21
Marko Arnautović se dostal k míči na levé straně, avšak měl proti sobě hned trojici protihráčů. Záložník Stoke City se s přesilou statečně pral, avšak nakonec o míč přišel.
20
Gruzie vybojovala rohový kop, kterého se ujal Ananidze. Jeho centr však mířil pouze do středu vápna, kde kraloval Almer, který míč vyboxoval!
19
David Alaba dobře zapracoval na vlastní polovině a za asistence Baumgartlingera vybojoval míč pro svůj tým. Následně záložník Bayernu Mnichov hledal dlouhým centrem Floriana Kleina, avšak na toho byl míč příliš rychlý.
18
Možnost standardní situace dostala také domácí Gruzie, neboť byl na pravé straně faulován Kašia. Exekuce se ujal Ananidze, jehož centr Amisulašviliho, avšak rakouská obrana situaci zvládla.
16
A z této standardní situace se už Rakušané dostávají do zaslouženého vedení! Rozehrávky se zhostil David Alaba, jehož centr dolétl na přední tyč, kde číhal zcela neobsazený MARTIN HINTEREGGER, který pohodově poslal míč do sítě!
15
Domácí reprezentace však velmi často fauluje v nebezpečné zóně, a tak mají Rakušané k dispozici standardní situace. Jeden takový zákrok předvedl Kašia, který fauloval Junuzoviće.
14
Domácí Žambul Žighauri postupoval po pravé straně, kde však měl proti sobě Suttnera. Rakouský bek si s křídelníkem Gruzie dokázal poradit a jeho postup čistým zákrokem zastavil.
13
Hostující výběr vybojoval úvodní rohový kop tohoto zápasu, kterého se zhostil Zlatko Junuzović. Jeho centr se snesl do středu vápna, avšak v tomto prostoru kraloval gólman Loria!
12
Arnautović se hnal do další slibné šance, avšak v rozhodující moment nechal míč za sebou a Gruzie mohla vyrazit do protiútoku. Dvališvili se však nechal obrat Baumgartlingerem, kterého následně fauloval!
11
Rakušané aktivně napadali na útočné polovině, avšak domácí hráči se dokázal ze sevření dostat. Momentálně má míč brankář Loria, který se chystá odkopávat.
10
A z té také vznikla první velká šance rakouského týmu! Exekuce se ujal Zlatko Junuzović, jehož centr se ve vápně snesl na hlavu Marca Janka, jehož hlavička však letěla těsně nad břevno domácí branky!
10
Marko Arnautović je zatím v dnešním utkání jednoznačně nejaktivnější. Jeho postup na levé straně musel zastavit obránce Kvěrkvelija faulem, a tak má Rakousko standardní situaci!
8
Nyní měla domácí reprezentace prostor jít do přečíslení. Středem hřiště postupoval Daušvili, jehož následná přihrávka měla na pravé straně najít Žighauriho, avšak na toho byla přihrávka příliš dlouhá,
7
Gruzie sice vstoupila do dnešního souboje aktivně, avšak v posledních třech minutách se pouze brání atakům soupeře.
6
Rakušané postupovali do zajímavého útoku, míč se dostal do středu hřiště, kde si jej zpracoval Arnautović. Záložník Stoke si navedl míč na pravou stranu a následně vystřelil, nicméně jeho střela mířila vysoko nad branku.
5
Rakousko si vybojovalo první zajímavou standardní situaci v tomto zápase. Exekuce se ujala zřejmě největší hvězda rakouského výběru – David Alaba. Jeho přímá střela však letěla vysoko nad branku Lorii.
5
K Arnautovićovi se dostal míč ve středu hřiště a rakouský hráč se pohotovou přihrávkou pokoušel dostat míč k Marcu Jankovi. Ten však reagoval pomalu, a tak míč odkopl stoper Kvěrkvelija.
4
Rakušané rozehrávali po pravé straně. Florian Klein hledal ostrou přihrávkou Martina Harnika, avšak křídelník Hannoveru na míč nedosáhl, a tak míč skončil u Navalovskiho, který jej poslal ke svému brankáři.
3
Domácí fotbalisté se opět pokoušeli o kombinaci ve středu hřiště, nicméně spolupráce Kazajšviliho s Ananidzem nebyla ideální, míč skončil u Dragoviće a nová akvizice Leverkusenu poslala míč k Almerovi.
2
Kvěrkvelija hledal centrem Dvališviliho, míč odhlavičkoval Dragović, který však balon dostal pouze k Daušvilimu, jehož pohotová střela letěla vysoko nad branku!
2
Gruzie vstoupila do dnešního duelu opravdu velmi aktivně. Svěřenci Vladimíra Weisse zatím svého soupeře vůbec nepustili k míči. Momentálně domácí kombinují na vlastní polovině a pomalu směřují na soupeřovu polovinu.
1
A je zde začátek zápasu! Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté domácí Gruzie. Z levé strany poslal do vápna nebezpečný centr Kazajšvili, který málem našel ve vápně Dvališviliho, avšak tomu kousek chyběl, aby míč zasáhl!
1
Hymny obou zemí již dohrály, a tak nám již nic nebrání úvodnímu výkopu!
Hlavní rozhodčí Kulbakov z Běloruska právě přivádí oba týmy na do velmi slušně zaplněné Boris Paichadze Dinamo Arény.

Gruzie: G. Loria – Lobžanidze, S. Kvěrkvelija, Amisulašvili (C), Navalovski – Žighauri, Kašia, Daušvili, Kazajšvili – Ananidze – Dvališvili.
Náhradníci: Kvaschvadze, Makaridze – Okriašvili, Čanturija, Kakabadze, Papunašvili, Chočolava, Kvekveskeri, Škirtladze, A. Kobachidze, Dvali, Ciskaridze.

Rakousko: Almer – Klein, Dragović, Hinteregger, Suttner – Harnik, Baumgartlinger (C), Alaba, Arnautović – Junuzović – Janko.
Náhradníci: R. Özcan, Lukse – Wimmer, Ilsanker, Prödl, Schöpf, Hinterseer, Sabitzer, Stangl, Lazaro, Schaub, Gregoritsch.

Rozhodčí: Kulbakov – Malytin, Masljanko (vš. Bělorusko).
Příjemné pondělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Evropská část kvalifikace na MS, které se uskuteční v roce 2018 v Rusku, odstartovala v neděli prvními zápasy. My se dnes společně zaměříme na utkání Gruzie s Rakouskem. Úvodní výkop je naplánovaný v 18:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Poslední utkání odehrála reprezentace Gruzie na začátku června, kdy se představila v přátelském duelu na hřišti Španělska. Mistři Evropy z roku 2012 chtěli otestovat svou připravenost na blížící se Euro, avšak po brance Okriašviliho dokázala Gruzie šokovat Španělsko a vyhrála 1:0. Nyní už je zde kvalifikace na MS v Rusku. Gruzie byla nalosována do skupiny, která je poměrně vyrovnaná a ve společnosti Walesu, Srbska a Rakouska nemá jasného favorita na postup. Gruzii se příliš šancí na postup nedává, avšak favority by mohla potrápit, což platí i o dnešním utkání.

Rakousko odjíždělo na letošní evropský šampionát v roli černého koně a očekávalo se, že minimálně postoupí ze skupiny. Rakušané však začali porážkou s Maďarskem, poté remízovali s Portugalskem a na závěr skupiny prohráli s Islandem, a tak byl postupový sen pryč. Teď už však Rakušané myslí na novou výzvu v podobě kvalifikace na MS v Rusku. Parta kolem Davida Alaby je ve skupině D považována za jednoho z favoritů na postup, dnes to však budou mít v Tbilisi poměrně těžké.