Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Island : Kosovo - 9. října 2017   20:45

Island
Island
40' G. Sigurdsson  • 68' Gudmundsson (G. Sigurdsson)
2:0
(1:0)
Kosovo
Kosovo
Island
Halldórsson – Sävarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Magnússon – Hallfredsson (90. Sigurjónsson), Gunnarsson (C) (80. Ingason) – Gudmundsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Bödvarsson (62. Finnbogason).
Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (vš. AUT)
Laugardalsvöllur, Reykjavik
Kosovo
Ujkani (C) – Vojvoda, Jašanica, Rrahmani, Paqarada – Pniši (55. Bernard Beriša), Halimi (79. F. Kastrati), Valon Beriša – Rašica, Celina – Nuhiu (55. Muriqi).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:8.
Je konec! Island slaví postup na mistrovství světa! Domácí celek dnes porazil Kosovo 2:0 a může se těšit na cestu do Ruska! V prvním poločase jsme sledovali hodně ospalené utkání. Až ve 39. minutě vypálil Milot Rašica a jeho rána prosvištěla těsně vedle domácí branky. O minutu později se Gylfi Sigurdsson prodral do pokutového území a poslal Island do vedení! Ve druhém poločase Island kontroloval své vedení a navíc přidal pojistku! V 68. minutě doklepl Johann Gudmundsson míč do prázdné branky a fanoušci Islandu zahájili oslavy!
90+3'
90+2'
Kosovo ještě v nastaveném čase zahrávalo přímý kop. Milot Rašica zvolil technickou střelu, kterou zastavila čtyřčlenná zeď. Ještě jeden rohový kop pro Kosovo.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Johann Gudmundsson se krásnou kličkou na hranici pokutového území uvolnil do zakončení, jenže jeho přízemní střelu dokázal Samir Ujkani vyrazit!
90'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Emil Hallfredsson, přichází Rúnar Sigurjónsson.
89'
Milot Rašica motal hlavu svému strážci na pravé straně pokutového území. Nakonec si přehodil míč na levačku, ale jeho přihrávku na malé vápno odvrátila obrana.
88'
Mërgim Vojvoda se na pravé straně natahoval po dlouhé přihrávce. Balón byl však příliš prudký a skončil v zámezí. Island bude vhazovat na vlastní polovině.
87'
Vedat Muriqi číhal na přihrávku mezi obránce. Nakonec se k míči dostal, jenže v souboji s domácím zadákem si pomohl útočným faulem. Domácí budou rozehrávat.
86'
Domácí fanoušci neúnavně skandují an a tribunách se pomalu rozjíždějí oslavy postupu na mistrovství světa! Pro Island jde o další velký úspěch.
85'
Hra je znovu přerušena! Jeden z hostujících fotbalistů zůstává ležet na polovině hrací plochy a drží se za záda. Kosovo už vyčerpalo všechna střídání.
84'
Kosovo mělo k dispozici přímý kop z nadějné pozice. K jeho rozehrávce se postavil Valon Beriša, jehož technický pokus proletěl vysoko nad brankou.
83'
Milot Rašica vyslal zajímavý centr na značku pokutového kopu. Za míčem sprintoval Flamur Kastrati, nicméně důrazný Birkir Sävarsson jej nepustil k hlavičce.
82'
Alfred Finnbogason se na pravé straně rychlou kličkou zbavil obránce a ihned odcentroval na značku pokutového kopu. Sigurdsson se k míči nedostal přes Jašanicu.
81'
Hannes Halldórsson dostal těžkou malou domů, ale domácí brankář si poradil se zpracováním a pohotově nakopl míč na polovinu Kosova. Zápas se už pouze dohrává.
80'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Aron Gunnarsson, přichází Sverrir Ingason.
79'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Besar Halimi, přichází Flamur Kastrati.
78'
Besar Halimi napřáhl z úctyhodné vzdálenosti. Hostující fotbalista vyslal sice tvrdou střelu, jenže nártem trefil jen prvního obránce domácího výběru.
77'
Na druhé straně poslal Milot Rašica střílený centr na malé vápno. Domácí brankář Hannes Halldórsson jeho úmysl přečetl a s přehledem si došel pro míč.
76'
Finnbogasson odcentroval do pokutového území, kde byl Gylfi Sigurdsson, jenže asistent rozhodčího si všiml, že Sigurdsson stál v době přihrávky v ofsajdu.
75'
Emil Hallfredsson vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, potáhl si míč na hranici pokutového území a vypálil. Samir Ujkani jeho prudkou ránu schoval do rukavic.
74'
Gylfi Sigurdsson zahrával další rohový kop. Domácí fotbalista nakonec odcentroval na přední tyč, jenže Kári Árnason z těžké pozice hlavičkoval mimo branku.
73'
Domácí se hnali do otevřené obrany soupeře. Johann Gudmundsson vyslal centr na malé vápno, kam spěchal Finnbogasson, ale Jašanica se stihl vrátit.
72'
Rašica poslal prudkou přihrávku mezi obránce Islandu, jenže nikdo v bílém dresu jeho úmysl nepochopil a nepřesná pobídka prosvištěla do zámezí.
71'
Gylfi Sigurdsson zahrával další rohový kop. Domácí středopolař vyslal vysoký centr na malé vápno, kde před Gudmundssonem zasáhl připravený Bersant Celina.
70'
Domácí se ihned hnali vpřed s dalším útokem. Gylfi Sigurdsson tentokrát odcentroval na zadní tyč a Finnbogassonovi scházely k zakončení dva kroky.
68'
Island právě vstřelil branku!
Island přidává druhou branku a zajišťuje si letenku do Ruska! Tribuny doslova šílí! JOHAN GUDMUNDSSON si naběhl na krásný centr z levé strany a dopravil míč pod břevno branky Kosova!
67'
Domácí fandové nyní rozjeli bouřlivé skandování, kterým se snaží své oblíbence dostat do útoku! Pozorná defenzíva Kosova však nadále odolává.
66'
Johann Gudmundsson na vlastní polovině vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a vydal se do rychlého protiútoku. Nikdo v modrém jej ale nepodpořil.
65'
Leart Paqarada dostal prostor na levé straně pokutového území a dokonce se dostal k odcentrování. Přihrávka se mu svezla po vnějším nártu a míč končí v zámezí.
64'
Na listinu hříšníků se za svůj faul na polovině Islandu zapisuje také Aron Gunnarsson.
63'
Kosovo se začíná tlačit do útoku. Bernard Beriša protlačil míč do pokutového území a Rašicovi scházel k zakončení jediný krok. Domácí brankář bude rozehrávat.
62'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Bödvarsson, přichází Alfred Finnbogason.
61'
Bernard Beriša fauloval na polovině hrací plochy a za loket v obličeji domácího hráče vidí žlutou kartu.
60'
Je za námi hodina hry a zatím stále sledujeme hodně ospalé utkání! Domácí Island sice vede o gól, jenže stále musí dávat pozor na nebezpečné výpady Kosova.
59'
Kosovo uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu rozehrávku fotbalového trpaslíka neatakuje. Hosté mají dostatek času.
58'
Milot Rašica spěchal za prudkou přihrávkou na polovinu Islandu. Hostující záložník bojoval ze všech sil a dokonce šel do skluzu, ale míč už na hřišti neudržel.
57'
Kosovo mělo k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice. Valon Beriša vymyslel prudký centr na přední tyč, kde zasáhl pozorný obránce Birkir Sävarsson.
56'
Hannes Halldórsson musel vystartovat ven z branky, aby schoval do rukavic prudkou přihrávku, za kterou sprintoval střídající Vedat Muriqi.
55'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Alban Pniši, přichází Bernard Beriša.
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Atdhe Nuhiu, přichází Vedat Muriqi.
54'
Milot Rašica si naběhl na zajímavou přihrávku na pravou stranu pokutového území, jenže akci Kosova znovu zastavuje zdvižený praporek. Ofsajd!
53'
Mërgim Vojvoda vymyslel zajímavou přihrávku na polovinu Islandu. Alban Pniši jeho přihrávku nepochopil a srazil balón do bezpečí. Hosté přesto zůstávají u balónu.
52'
Na druhé straně se Johann Gudmundsson krásnou kličkou do středu hřiště uvolnil ke střele. Domácí záložník nakonec napřáhl pravačkou, jenže jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
51'
Rašica odchází v doprovodu lékařů za postranní čáru. Hostující fotbalista dává jasným gestem najevo, že chce pokračovat ve hře.
50'
Další zranění na straně Kosova! Milot Rašica schytal ránu v souboji s Ragnarem Sigurdssonem, který mu dal ránu loktem S Rašicou to nevypadá vůbec dobře.
49'
Island i po zpackaném rohu zůstává u míče. Domácí fotbalisté kombinují v zadních řadách a vyčkávají na skulinku v defenzívě Kosova.
48'
Domácí fotbalisté zahrávali rohový kop. Gylfi Sigurdsson vyslal centr na přední tyč, kam vystartoval brankář Samir Ujkani, který balón vyboxoval do bezpečí.
47'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících fotbalistů zůstává po souboji s Gudmundssonem ležet na polovině hrací plochy. Uvidíme, zda se bude muset střídat.
46'
Kosovo obstaralo výkop do druhého poločasu. Hosté ihned rozjeli kombinaci na vlastní polovině. Fotbalový trpaslík v úvodu druhé půle nikam nespěchá.
46'
První poločas je minulostí! Domácí Island byl v první půli aktivnějším celkem, ale dlouho se nemohl dostat přes důraznou obranu Kosova. Do první šance se ve 39. minutě dostali hosté, jenže Rašica ze střední vzdálenosti netrefil branku. O minutu později se už skóre měnilo! Gylfi Sigurdsson se probil do pokutového území a svůj průnik zakončil gólovou střelou. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
V samotném závěru prvního poločasu kombinuje Kosovo na polovině hrací plochy a vyčkává na skulinky v defenzívě Islandu. Domácí obrana však funguje na jedničku.
44'
A právě Rašica se nyní v blízkosti pokutového území dopustil útočného faulu. Jeho řádění odnesl Gylfi Sigurdsson, který se drží ze levý kontík. Island bude rozehrávat.
43'
Amir Rrahmani dostal čas na polovině Islandu. Rrahmani nakonec vymyslel přihrávku podél postranní čáry, jenže Rašica následně nedokázal odcentrovat.
42'
Na stadionu se ihned změnila atmosféra! Domácí fanoušci hlasitě skandují a ženou Island do dalšího útoku. Domácí fotbalisté jsou rovněž nabuzení.
40'
Island se dostává do vedení! GYLFI SIGURDSSON dostal přihrávku na střed pokutového území, kolem dvou obránců se prodral do šestnáctky, ustál ostrý souboj a nakonec zakončil prudkou střelou!
39'
Milot Rašica se vrátil do hry a obstaral první vzrušení dnešního utkání! Hostující záložník napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho rána jen těsně minula branku Islandu!
38'
Milot Rašica zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a drží se za levé stehno. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.
37'
Kosovský brankář Samir Ujkani se ještě pustil do protestů a hlavní rozhodčí jej odměnil žlutou kartou.
37'
Kári Árnason vyslal nadýchaný centr na hranici pokutového území. Hördur Magnússon se tlačil do zakončení, jenže podle rozhodčího si pomohl loktem.
36'
Před branku Kosova přiletěl vysoký centr z levé strany. Hostující Milot Rašica si míč zpracoval hrudí a z otočky jej odkopl daleko od vlastní branky.
35'
Birkir Bjarnason se vydal na individuální průnik po levé straně. Domácí fotbalista si obhodil Vojvodu, jenže krajní zadák Kosova pohlídal cestu míče do zámezí.
34'
Valon Beriša spěchal na levé křídlo, kam přiletěla prudká přihrávka. Dobře hrající obránce Birkir Sävarsson jeho průnik zastavil včasným skluzem.
33'
Bajram Jašanica opět diriguje rozehrávku Kosova na polovině hrací plochy. Fotbalový trpaslík zatím s favorizovaným Islandem svádí vyrovnanou partii.
32'
Aron Gunnarsson se v souboji s Valonem Berišou na vlastní polovině dopustil nedovoleného zákroku a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Kosovo bude rozehrávat.
31'
Hostující brankář s odkopem od branky rozhodně nespěchal. Samir Ujkani nakonec hledal Halimiho, který neuspěl v hlavičkovém souboji s Gudmundssonem.
30'
Jón Bödvarsson si v pokutovém území počkal na přetažený centr a z těžké pozice dokázal zakončit. Jeho hlavička ze záklonu však končí v rukavicích připraveného Ujkaniho.
29'
Leart Paqarada chtěl překvapit domácí obranu prudkou přihrávkou podél levé postranní čáry. Birkir Sävarsson úmysl svého soupeře přečetl a zasáhl ve skluzu.
28'
Domácí fanoušci se hlasitým skandováním snaží nabudit své oblíbence. Island je zatím aktivnější, ale domácímu celku chybí nějaké to překvapení.
27'
Aron Gunnarsson vyslal aut až na malé vápno! K odraženému míči se poté dostal Gylfi Sigurdsson, jenže jeho dalekonosnou ránu srazil obránce do bezpečí.
26'
Birkir Sävarsson poslal další dlouhé vhazování do pokutového území. Sám Birkir Sävarsson si poté naběhl na krátkou přihrávku, jenže se neprobil do šestnáctky.
25'
Leart Paqarada ustál souboj s Gudmundssonem na polovině Islandu a rozehrál na vlastní obránce. Kosovo zatím na horké půdě podává sympatický výkon.
24'
Atdhe Nuhiu se dostal před obránce, ale rodící se akci Kosova zabrzdil zbytečnou kličkou na vlastní polovinu. Gylfi Sigurdsson se stačil vrátit a míč mu vypíchl.
23'
Valon Beriša se na polovině Islandu dostal k odraženému míči, jenže se nprodral kolem dobře postaveného obránce. Birkir Sävarsson vybojoval další vhazování.
22'
Až nyní se domácí dočkali prvního zakončení. Gylfi Sigurdsson si navedl míč na pravačku a zpoza hranice pokutového území vyslal prudkou přízemní střelu, která však minula branku.
21'
Hördur Magnússon mohl postupovat vpřed po levé straně hřiště. Krajní obránce Islandu si však zvolil jednodušší cestu a přihrál vlastnímu brankáři.
20'
Islandu se vůbec nedaří. Johann Gudmundsson vyslal vysokou přihrávku za obranu Kosova, jenže před domácím útočníkem si pro míč doběhl Samir Ujkani.
19'
Aron Gunnarsson prošel po pravé straně do blízkosti pokutového území. Domácí fotbalista vymyslel prudkou přihrávku na hranici šestnáctky, kde se Birkir Bjarnason neuvolnil ke střele.
18'
Valon Beriša dostal volný prostor na levé straně. Kosovský šikula však dlouho otálel s přihrávkou a důrazný Birkir Sävarsson jej obral o míč. Domácí obránce navíc vybojoval vhazování.
17'
Bajram Jašanica operoval s míčem na vlastní polovině. Stoper Kosova mohl rozehrát kolmicí na útočníka, ale raději zvolil přihrávku na pravou stranu.
16'
Johann Gudmundsson vyslal přihrávku do pokutového území. Jón Bödvarsson se snažil prosadit, jenže v souboji s obráncem se provinil útočným faulem.
15'
Jenže domácí musí dávat pozor také na zadní vrátka. Milot Rašica se zjevil na hranici pokutového území, nicméně akci Kosova zastavuje ofdajd.
14'
Probudili se rovněž domácí fanoušci. Příznivci Islandu cítí, že jejich reprezentace je velmi blízko historickému úspěchu. Postup na mistrovství světa by ostrovní stát slavil ještě dlouho.
13'
Gylfi Sigurdsson dirigoval rozehrávku Islandu na polovině soupeře. Nikdo v modrém dresu si pohybem neřekl o přihrávku a Sigurdsson nakonec rozehrál velmi nepřesně.
12'
Besar Halimi prošel z vlastní poloviny na polovinu domácího celku a vysokou přihrávkou hledal Nihiu. Hostující útočník byl dobře bráněn Magnussonem.
11'
Kári Árnason přenesl hru na levou stranu, kde si míč zpracoval Birkir Bjarnason, jenže špatnou kličkou se vytlačil k postranní čáře. Domácí přesto pokračují v kombinaci.
10'
Birkir Sävarsson dostal na pravé straně prostor k odcentrování. Krajní obránce Islandu vyslal zajímavý oblouček, jenže dobíhajícímu Bodvarssonovi scházel krok.
9'
Exekuce rohového kopu se ujal Valon Beriša. Hostující šikula vymyslel krásný centr na přední tyč, kde s přehledem zasáhl obránce Ragnar Sigurdsson.
8'
Leart Paqarada vhazoval na polovině Islandu. Kosovo se malými krůčky přibližuje pokutovému území. Po zásahu Johanna Gudmundssona dokonce rozehraje rohový kop.
7'
Birkir Bjarnason si nepotykal se zpracováním na polovině hřiště a míč mu uskočil k obránců Kosova. Island má zatím velké problémy s přechodem na soupeřovu polovinu.
6'
Alban Pniši se pustil do souboje s dvojicí domácích hráčů a efektní kličkou se nakonec dokázal uvolnit. Pniši si poté pomohl zpětnou přihrávkou.
5'
Kosovo se snad poprvé v utkání dostalo k balónu. Bajram Jašanica uklidnil hru přihrávkou na vlastního brankáře. Nikdo v modrém rozehrávku hostů neatakuje.
4'
Ragnar Sigurdsson uklidňuje rozehrávku Islandu na vlastní polovině. Domácí stoper poté vyslal přihrávku na polovinu Kosova, jenže Jón Bödvarsson byl v ofsajdu.
3'
Birkir Bjarnason táhl akci Islandu po levé straně hrací plochy. Domácí záložník chtěl odcentrovat do šestnáctky, jenže obránce Vojvoda jeho pobídku srazil na aut.
2'
Aron Gunnarsson poslal dlouhé vhazování do pokutového území. Jeho pobídku ještě prodloužil Johann Gudmundsson, ale připravený Jašanica zasáhl.
1'
Domácí fotbalisté obstarali výkop do dnešního utkání. Island se ihned vydal do útoku. První dlouhou přihrávku za obranu Kosova sebral do rukavic Samir Ujkani.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Obě mužstva už nastupují na hrací plochu. Kosovu dnes bude hrát v bílém, zatímco Island nastoupí v modrých dresech.

Island: Halldórsson – Sävarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Magnússon – Hallfredsson, Gunnarsson (C) – Gudmundsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Bödvarsson.
Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Fjóluson, Finnbogason, Ingason, Kjartansson, Sigurjónsson, Ó. Skúlason, Gíslason, Traustason, A. Skúlason.

Kosovo: Ujkani (C) – Vojvoda, Jašanica, Rrahmani, Paqarada – Pniši, Halimi, Valon Beriša – Rašica, Celina – Nuhiu.
Náhradníci: Bekaj, Hajdini – Aliti, Bernard Beriša, Dallku, Kastrati, F. Kastrati, Muriqi, Rašani, Musolli.

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (vš. AUT).
Island

Island před posledním duelem vévodí tabulce skupiny I a je velmi blízko postupu na světový šampionát. Před druhým Chorvatskem má Island k dispozici dvoubodový náskok a dnes proti němu stojí protivník, s kterým by si domácí měli poradit. Určitě se očekává zaplněný stadion. Doma navíc Island inkasoval pouze dvě branky. V minulém zápase zvítězil 3:0 v Turecku.
Kosovo

Fotbalový trpaslík dnes zakončí svou úplně první kvalifikaci. A Kosovo v ní hned získalo svůj první bod za remízu s Finskem. S hrozivým skóre 3:22 se krčí na posledním místě tabulky skupiny I. Dnes by favorizovenému Islandu nemělo dělat problémy. V pátek navíc doma prohrálo 0:2 s Ukrajinou a na bodový zisk čeká už osm zápasů.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z kvalifikace o postup na Mistrovství světa 2018. Společně se podíváme na duel mezi Islandem a Kosovem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.