Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Island : Ukrajina - 5. září 2017   20:45

Island
Island
48' G. Sigurdsson  • 66' G. Sigurdsson (Bödvarsson)
2:0
(0:0)
Ukrajina
Ukrajina
Island
Halldórsson – Sävarsson, Ingason, R. Sigurdsson, Magnússon – Hallfredsson (90. Ó. Skúlason), Gunnarsson (C) – Gudmundsson, G. Sigurdsson (90+3. Finnbogason), B. Bjarnason – Bödvarsson (67. B. Sigurdarson).
Collum – Connor, Ross
Laugardalsvöllur, Reykjavik
Ukrajina
Pjatov (C) – Butko, Chačeridi, Kryvcov, Matvijenko – Stěpaněnko (77. Rotaň), Malinovskyj (72. Zinčenko) – Jarmolenko, Kovalenko, Konopljanka – Bjesjedin (73. Kravec).

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:9.
Je dobojováno. V defenzivním utkání byl nakonec úspešnější domácí Island, který se ve druhém poločase dvakrát prosadil a nakonec porazil Ukrajinu 2:0. Pro domácí je to velmi důležité vítezství, protože jsou stále v boji o světový šampionát.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Alfred Finnbogason.
90+3'
Ukrajina se ješte tlačí dopředu, ale už se nic nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Emil Hallfredsson, přichází Ólafur Skúlason.
90'
Z hranice velkého vápna to zkusil Viktor Kovalenko, ale branku domácího celku trefit nedokázal.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Domácí drží míč a šetří cenné vteřinky. O vítězství Islandu už není pochyb.
86'
Rohový kop zahrávala i Ukrajina, ale po centru si pro míč výborně došel pozorný Hannes Halldórsson.
85'
Z rohu ale nic nebylo a nyní už jsou u míče opět hovtující fotbalisté, kteří pospíchají dopředu.
84'
Rohový kop pro Island.
83'
Žlutou kartu dostává Olexandr Zinčenko (Ukrajina).
82'
Ukrajina kombinuje na polovině domácího celku, ale ten velmi dobře brání a hosté se nemohou dostat do zakončení.
80'
Je před námi posledních deset minut, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
78'
Žlutou kartu dostává Viktor Kovalenko (Ukrajina).
78'
Žlutou kartu dostává Gylfi Sigurdsson (Island).
77'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Ruslan Rotaň.
75'
Domácí kontrolují své vedení a kráčí za velmi důležitým vítězstvím. Ješte je před námi ale zhruba patnáct minut.
73'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Arťom Bjesjedin, přichází Artem Kravec.
72'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Olexandr Zinčenko.
70'
Je před námi posledních dvacet minut. Ukrajina prohrává o dvě branky a pokud chce s výsledkem něco udelat, tak musí hodně přidat.
68'
Hosté se hned vydali dopředu, ale opět z toho byla jen velmi nepřesná střela z dálky.
67'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Bödvarsson, přichází Björn Sigurdarson.
66'
Island právě vstřelil branku!
Ale nyní už to 2:0 je! Jón Bödvarsson po přihrávce do vápna zpracoval míč a GYLFI SIGURDSSON ho pohotově napálil za ukrajinského brankáře!
65'
Málem to bylo 2:0! Po střele z hranice velkého vápna, kterou se prezentoval Johann Gudmundsson, orazítkoval míč levou tyč!
63'
Hosté přidali a je to znát. Nyní je Ukrajina aktivnejší a stále se tlačí dopředu, ale domácí to zatím zvládají a drží těsný náskok.
61'
Na druhé straně to z dálky vyzkoušel Serhij Kryvcov, ale ani jeho pokus neměl gólové parametry.
60'
Nakonec se domácí dopředu vydali z dálky to zkusl Emil Hallfredsson, ale míč skončil hodně vysoko nad brankou Ukrajiny.
58'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí se ubránili a s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.
57'
Rohový kop pro Ukrajinu.
56'
Žlutou kartu dostává Ruslan Malinovskyj (Ukrajina).
56'
Jón Bödvarsson se prezentoval útočným faulem a může být rád, že za tento skluz zezadu nevyfasoval žlutou kartu.
55'
Ale zároveň je ve druhém poločase k vidění mnoho nepřesných přihrávek.
53'
Domácí jsou po vstřelené brance na koni a stále se tlačí dopředu. Ukrajina ve druhém poločase zatím vůbec neví, co hrát.
51'
Už se opět hraje. Domácí se hned vydali dopředu, ale s centrovaným míčem si tentokrát Andrij Pjatov poradil.
50'
Hosté se hodně zlobí a dožadují se faulu na brankáře, ale branka platí. Andrij Pjatov je stále očetřován.
48'
A je tu první branka a Island jde do vedení 1:0! Emil Hallfredsson odcentroval z levé strany a po velkém důrazu a možná i faulu na brankáře Ukrajiny se k míči dostal GYLFI SIGURDSSON, který ho uklidil do prázdné branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme velmi opatrný duel, který toho zatím příliš nenabídl a Island tak hraje s Ukrajinou stále bez branek. Ve druhém dějství je tedy stále o co hrát a myslím si, že to bude ješte velká bitva.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Ale byl z toho jen další nepřesný centr.
44'
Hosté drží míč a kombinují na polovině svého soupeře...
42'
Po dobrém centru, kterým se prezentoval Aron Gunnarsson, se do zakončení drali hned tři hráči, ale ani jeden se k míči neprodral.
40'
Hosté kombinovali na polovině Islandu, ale nakonec z toho byla jen další velmi nepřesná přihrávka.
38'
Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje. Ani jeden celek nechce udelat chybu a je to tedy velmi opatrné.
36'
Ani z dalšího rohu nic nebylo a stav se tedy nemění. První poločas se pomalu blíží ke svému konci.
35'
Po rohovém kopu si jeden z domácích hráčů málem srazil míč do vlastní branky, ale nakonec skončil míč vedle a je tu další roh pro Ukrajinu.
34'
A následné snažení domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
33'
Domácí opět poslali míč do vápna hostujícího celku, ale tam nyní kraloval Jevhen Chačeridi, který ho poslal do bezpečí.
31'
Prvních třicet minutek příliš nenabídlo a stav je 0:0. Žádná ofenzivní show to zatím rozhodně není.
29'
Aktivní Birkir Bjarnason to zkusil z dálky, ale jeho rána byla vemi slabá, nakonec zblokována a Andrij Pjatov si v pohodě poradil.
27'
Nakonec se hosté dopředu vydali, ale byl z toho jen velmi nepovedený centr.
25'
Akce domácího celku nyní skončila útočným faulem.U míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.
23'
Po centru se ve vápně hezky uvolnil Gylfi Sigurdsson, ale následně trefil jen protihráče před sebou a nic z toho nebylo.
21'
Je za námi úvodních dvacet minut. Ukrajina je aktivnější, ale zatím se neprosadila. Domácí spoléhají na rychlé brejky, ale žádný jim zatím nevyšel.
19'
Z dobrých dvaceti metrů to vyzkoušel hostující Jevhen Konopljanka, ale jeho ráně pár decimetrů chybělo a Hannes Halldórsson byl bez práce.
17'
Po zisku míče šli domácí dopředu a po centru z levé strany měl práci Andrij Pjatov, ale poradil si na jedničku a míč sebral.
15'
Po delší době se dopředu vydali i domácí, ale jejich akce k ničemu nevedla a na tahu je tak opět Ukrajina.
13'
Obraz hry je stále stejný. Hostující hráči drží míč a jsou aktivnější, ale zatím je k vidění ve finální fázi pouze mnoho nepřesností.
11'
Ze svého prvního rohu ale hostující celek nevytěžil vůbec nic a na první branku v tomto duelu si tak ještě musíme počkat.
10'
9'
A zahrozili také domácí! Na zpětnou přihrávku si naběhl Birkir Bjarnason, ale z hranice penalty nezakončil ideálně a branku vůbec netrefil!
7'
Po bleskové akci se ve vápně dostal k míči hostující Jevhen Konopljanka, ale z dobré pozice domácího brankáře nepropálil!
6'
Nyní se po centru z pravé strany tlačilo do zakončení několik hráčů ve žlutých dresech, ale ani jeden se k míči nakonec nedostal.
5'
Ukrajina je stále aktivnejší a drží míč na svých kopačkách, ale zatím hosté kombinují daleko od branky, kterou střeží Hannes Halldórsson.
3'
Emil Hallfredsson fauloval a hned ve třetí minutě vyfasoval žlutou kartu.
2'
Domácí se dostali k míči a zkusili to po pravé straně, ale Birkir Bjarnason byl velmi rychle o míč obrán.
2'
Hostující celek začal velmi aktivně a stále drží míč a tlačí se před branku Islandu.
1'
Úvodní výkoo obstarali hostující fotbalisté, kteří hrají ve žlutých dresech. Domácí hrají v modrém.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Islandem a Ukrajinou začne za malý okamžik.

Island: Halldórsson – Sävarsson, Ingason, R. Sigurdsson, Magnússon – Hallfredsson, Gunnarsson (C) – Gudmundsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Bödvarsson.
Náhradníci: Rúnarsson, I. Jónsson – Fjóluson, Hermannsson, Finnbogason, B. Sigurdarson, Árnason, Sigurjónsson, Ó. Skúlason, Gíslason, Traustason, A. Skúlason.

Ukrajina: Pjatov (C) – Butko, Chačeridi, Kryvcov, Matvijenko – Stěpaněnko, Malinovskyj – Jarmolenko, Kovalenko, Konopljanka – Bjesjedin.
Náhradníci: Lunin, Koval – Ordec, Morozjuk, Kravec, Šepeljev, Rotaň, Cyhankov, Sobol, Sydorčuk, Šachov, Zinčenko.

Rozhodčí: Collum – Connor, Ross.
Poslední vzájemné zápasy:

Ukrajina – Island 1:1
Island – Ukrajina 0:1
Island má zatím na svém kontě 13 bodů a je na třetí pozici. Na druhou Ukrajinu ztrácí bod a na první Chorvatsko body tři, takže je jasné, že dnes potřebují domácí naplno bodovat. Island si to zkomplikoval v posledním kvalifikačním utkání, kdy prohrál ve Finsku 0:1.

Ukrajina má o bod více a je na tom tedy dost podobně, jako domácí Island. Dnes to tedy bude zápas, jak se říká, o šest bodů. Ve hře je samozřejme i druhé místo ve skupině, takže se hraje opravdu o hodně. Ukrajina hrála naposledy doma s Turckem a vyhrála 2:0.

6. Kosovo 3:19 1 bod
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou další kvalifikační zápasy a my budeme sledovat duel mezi Islandem a Ukrajinou, kdy mírným favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.