To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Rumunsko podruhé ze tří zápasů v kvalifikaci remizuje, tentokrát na hřišti Kazachstánu, který tak podruhé na svém stadionu obírá o body dalšího z favoritů skupiny. Po remíze 2:2 s Polskem přichází remíza i s Rumunskem, tentokrát bez gólů. Jediné dvě šance si vytvořili hosté, ale skórovat se jim nepodařilo.
90+4
90+3
Azat Nurgalijev zkoušel poslat míč do vápna soupeře, ale obrana Rumunska odvrací míč.
90+1
Rozhodčí nastavuje ještě čtyři minuty, Astana Arena žene domácí výběr do útoku.
90
V poslední minutě řádné hrací doby registrujeme průnik Šomka po levém křídle, ale míč nakonec získávají hosté.
88
Šance hostů, Bogdan Stancu mohl dát první gól zápasu, ale skvěle zasáhl na brankové čáře Stas Pokatilov.
86
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Islambek Kuat, přichází Aschat Tagybergen.
84
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Adrian Popa, přichází Florin Andone.
82
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Sergej Chižničenko, přichází Roman Murtazajev.
82
K míči se přesto dostal Abzal Bejsebekov, který ale před dvojici bránících hráčů nedokázal odehrát míč.
81
Znovu se domácí snaží prosadit po levé straně, přes aktivního Šomka, kterému ale utíká míč a Cristian Săpunaru odehrává.
80
Posledních deset minut dnešního utkání, stále čekáme na první gól!
80
Žlutou kartu dostává Islambek Kuat (Kazachstán).
79
Stas Pokatilov rozehrává od své branky, domácí to zkouší po levé straně, zatím neúspěšně.
77
Pokračuje se ve hře, zákrok na Cristiana Săpunaru byl již sedmnáctým nedovoleným zákrokem domácích v zápase.
76
Tak až nyní je Cristian Săpunaru na nohou, je ale otázka, zda bude dál pokračovat v zápase.
75
Rumunského obránce zákrok hodně bolel, zatím se nezvedá z trávníku.
74
Cristian Săpunaru musí být ošetřován přímo na hrací ploše, zřejmě po souboji se Sergejem Chižničenkem.
73
Dmitrij Šomko si jde pro míč a bude moci vhazovat z levé strany, na útočné polovině.
72
Kazachstán opět na polovině svého soupeře, domácí se snaží o vstřelení prvního gólu.
71
Abzal Bejsebekov našel volného Kuata, který vypálil z nějakých třiceti metrů, ovšem pouze vedle branky soupeře.
70
Sapunaru faulován ve středu hřiště.
67
Ofsajdem končí útočná akce hostů, odkop od branky Kazachstánu.
65
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Maksat Bajžanov, přichází Azat Nurgalijev.
64
I tentokrát se hosté ubránili při rohovém kopu soupeře.
63
Bránící Alin Dorinel Tosca odráží míč na roh, domácí rozehrají z pravé strany.
63
Další akce domácích, kteří se sice snaží, ale individuální kvalita je na straně soupeře.
62
Abzal Bejsebekov vhazuje z pravé strany, na útočné polovině.
61
A toto byla šance, Adrian Popa si položil dva obránce na hranici vápna, z levé strany se dostal do dobré pozice a vypálil k tyči, Stas Pokatilov musel předvést parádní zákrok.
60
Hodina hry za námi, stále čekáme na první gól, nedočkáme se ho ani po této akci, kdy z pravé strany zkoušel odcentrovat Gabriel Enache.
59
Rohový kop pro Kazachstán, míč směřuje z levé strany před branku, kde vyboxovává Ciprian Tătăruşanu.
58
Rumuni nevstoupil do druhého poločasu nějak aktivně, domácí jsou nyní lepší a hosté si koledují o první gól.
57
A míč se postupně vrací až k Jeldosi Achmetovi do obrany domácího týmu.
56
Bejsebekov přece jenom u míče na pravém křídle, následuje centr, ovšem přetažený.
55
Samat Smakov hledá na pravém křídle Bejsebekova, který však nepřešel přes bránícího Toscu.
54
Útočný faul domácích, Bajžanov podkopl Hobana.
53
Obrana Kazachstánu míč odvrací, ten se dostává až na polovinu Francie.
52
Rohový kop pro Rumunsko, Stanciu rozehraje z levé strany.
51
Achmetov zkouší dlouhý pas za obranu soupeře, ale je to hodně nepřesný míč.
50
Hosté reklamují málo nafouknutý míč.
48
Domácí postupují po pravém křídle, Bejsebekov odcentroval nepřesně.
46
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Chipciu, přichází Gabriel Enache.
46
Oba týmy jsou již na trávníku, druhý poločas za malý okamžik začne.
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Po prvním poločase svítí na ukazateli skóre dvě nuly, přičemž více ze hry měli hosté. Domácí jsou sice aktivní, snaží se, jejich výkon je bojovný, ale na lépe technicky připraveného soupeře to zatím nestačí.
45+3
45+3
Útočná akce domácího týmu končí odkopem od branky Rumunska.
45
Sudí se rozhodl nastavit tři minuty.
41
Stanciu to vzal na sebe, zkusil zamířit vedle obranné zdi, k tyči, ale branku netrefil.
40
Rumunsku se nabízí výhoda přímého kopu z poměrně dobré vzdálenosti.
39
Nakonec pálí vedle branky Stancu, Pokatilov vše kontroloval.
38
Obránce Kazachstánu odvrací míč, směřující před branku, ale hosté zůstávají v útoku.
37
36
Žlutou kartu dostává Dmitrij Šomko (Kazachstán).
35
Nyní fauluje na své polovině Šomko, míč tak získávají hosté.
33
Útočný faul Rumunů, míč získávají domácí.
30
Půl hodina hry za námi, zatím na první gól čekáme, sledujeme vyrovnané utkání, domácí jsou rovnocenným soupeřem favorizovanému soupeři.
29
Stanciu faulován na útočné polovině, volný kop pro Rumunsko.
28
Domácí se s vypětím všech sil ubránili, ale hosté zůstávají u míče.
27
Pěkná střela Marina z pravé strany, zpoza vápna, Pokatilov musel vyrážet na roh.
26
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Dragoș Grigore, přichází Cosmin Moţi.
25
Nyní již opět domácí v útoku, Šomko se tam tlačil do zakončení, ale faululje.
24
Marin zkoušel odcentrovat z levé strany na Stancua, ale míč odvrací obránce.
21
Sergej Chižničenko trefuje míč uvnitř vápna, ale od něho se míč odráží vedle branky.
20
Statistika držení míče: 59% : 41%.
19
Kazachstán je zatím aktivnější, je častěji na útočné polovině.
17
Odkop od branky rumunského výběru, Tătăruşanu nespěchá, diváci pískají.
15
Defenziva Rumunska vše zvládla na jedničku a hosté se dostávají do útoku.
14
Šomko bude vhazovat z levé strany, na útočné polovině.
11
Odkop od branky Kazachstánu, mezitím musel být ošetřován kapitán rumunského výběru Grigore.
10
Míč skončil vedle branky Kazachstánu, v hledišti to jen zahučelo.
9
Stanciu si bere míč a bude rozehrávat rohový kop hostů, z levé strany.
7
Rumunsko na útočné polovině, zatím je to ale hodně opatrné ze strany hostů.
5
Domácí aktivnější v úvodu zápasu, i nyní se Kazachstán drží na útočné polovině.
4
Tătăruşanu rozehrává od své branky, míč opět končí v autu.
2
Kazachstán se poprvé dostává do blízkosti pokutového území soupeře, míč ale končí v autu.
1
Oba týmy na trávníku, hrají hymny, po té rumunské následuje domácí kazašská.

Kazachstán: Pokatilov – Bejsebekov, Achmetov, Malyj, Logviněnko – Mužikov, Smakov (C), Šomko – Bajžanov – Kuat, Chižničenko.
Náhradníci: Bekbajev, Otarbajev – Kislicyn, Abdulin, Muchutdinov, Nurybekov, Tagybergen, Moldakarajev, Sujumbajev, Amirsejtov, Murtazajev.

Rumunsko: Tătăruşanu – Benzar, Săpunaru, Grigore (C), Tosca – Hoban, Marin – A. Popa, Stanciu, Chipciu – Stancu.
Náhradníci: Pantilimon, Lung Junior – Latovlevici, Moţi, Maxim, Alibec, Andone, Keșerü, Rotariu, Bicfalvi, Prepeliţă, Enache.

Rozhodčí: De Sousa – Mesquita, Santos (vš. POR).
Rumunsko
Rumuni zatím vedou tabulku, po dvou zápasech jsou první společně s Černou Horou. Oba týmy nasbíraly stejný počet bodů (4) při stejném skóre (6:1). Rumunsko zahájilo kvalifikace právě s Černou Horou, kterou doma porazit nedokázalo a bralo bod za remízu 1:1. V sobotním pokračování kvalifikace si však s radostí zastříleli v Arménii, kde vyhráli jasně 5:0.
Kazachstán
Domácí se podruhé ze tří zápasů představí před svými fanoušky. Do kvalifikace vstoupil Kazachstán cennou remízou s favorizovaným Polskem. To vedlo po prvním poločase 2:0, ale Kazachstánci heroickým výkonem ve druhé půli dokázali dvěma góly Sergeje Chižničenka, v průběhu sedmi minut, srovnat na konečných 2:2. O víkendu pak ale přišla studená sprcha v podobě debaklu 0:5 v Černé Hoře...
Utkání, které se odehraje v Astana Areně v hlavním kazašském městě Astaně, povede trojice portugalských rozhodčích, jako hlavní Manuel De Sousa, na čarách s asistenty Alvarem Mesquitou a Ricardem Santosem.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání fotbalové kvalifikace o postup na MS 2018 v Rusku, v němž se v rámci skupiny E utká KAZACHSTÁN s RUMUNSKEM.