Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou!
Utkání je Kosova s Chorvatskem je tedy u konce a favorizovaní hosté slaví vysoké vítězství 6:0! Poměrně dlouho se zdálo, že se druhá polovina jen odehraje bez šancí, ale v 68. minutě navýšil vedení hostů Mateja Mitrović a to byl signál pro další zásahy. Rog sice ve velké šanci v 82. minutě selhal, ale minutu nato se prosadil Ivan Perišić a jednoznačné vítězství Chorvatska nakonec ještě v druhé minutě nastavení pečetil Nikola Kalinić. Hosté si tedy po domácí ztrátě s Tureckem do tabulky připisují tři body. Reprezentanti Kosova naopak zůstávají na jednom bodu za remízu ve Finsku.
90+2
90+2
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Nakonec ale přichází ještě jedna trefa hostující reprezentace! Kovačić dostal míč na hranici šestnáctky, zakombinoval s NIKOLOU KALINIĆEM, který si nedělal těžkou hlavu a po otočce vypálil přesně k tyči! Ujkani byl bez šance.
90+1
Utkání se už jen dohrává. Zakročit sice ještě musel Ujkani, avšak slabá hlavička mu byla doslova lahůdkou.
90
Nad rámec řádných devadesáti minut se bude hrát 120 vteřin. Přesně tolik času mají domácí na vstřelení aspoň jedné branky.
89
Je tomu tak. Subašić se drží za ruku, avšak zranění není většího rázu a chorvatský gólman už je zpět na svém místě. Hosté mezitím pomalu postupují dopředu.
88
V provozní teplotě naopak musel zůstat Subašić, který se dobře vložil do soupeřovy přihrávky ze strany. Sice se trochu poranil, ale určitě bude schopen pokračovat ve hře.
87
Hosté opět přesunuli hru dále od své brány. Jejich kombinace u půlící čáry, ale zjevně nebude znamenat výraznější postup vpřed.
86
Až teď musel zasahovat Subašić. Domácí zkusili pozornost hostujícího gólmana střelou z pravé strany, ale chorvatský strážce svatyně míč celkem bez problémů vyrazil.
85
Domácí by určitě rádi zaznamenali aspoň jednu branku, ale ani při poslední akci se neprezentovali zrovna nejpřesnější kombinací.
83
Přeci jenom ale přichází pátá branka hostů! Kosovská obrana neodkázala zachytit náběh IVANA PERIŠIĆE, jenž se zničehonic zjevil před Ujkanim. S ním si záložník Interu Milán bezpečně poradil a posléze zakončil do prázdné brány.
82
Naopak však mohlo skórovat Chorvatsko! Rychlý atak do otevřené obrany soupeře vyústil v nebezpečné zakončení Roga, jenž však pálil trestuhodně mimo.
81
Znovu se hra přesunula do středu hřiště. Těžko říct, zda se domácí ještě pokusí o nějakou bezhlavou ofenzívu, která by mohla přinést čestný úspěch.
80
Šime Vrsaljko se sice hodně rozzlobil, ale Bunjakovi prošel důrazný atak a mohl tak pokračovat směrem na bránu. V pokračující akci ve skvělé pozici pálil Valon Berisha, avšak nebezpečnou ránu skvěle zablokoval Vida!
79
Chorvati bez problémů kombinují na útočné polovině. K ohrožení soupeřovy brány, se však zatím nedostávají.
77
Naposledy střídají také domácí reprezentanti. Fanouškům se představuje v Česku velmi dobře známý Herolind Shala. Ten totiž nahrazuje Arbera Zeneliho.
76
Agilní Perišić se nalevo dral dopředu, avšak v pokutovém území byl velmi důrazně odstaven od míče. Pokutový kop se ale přes stížnosti hostujícího záložníka nepíská.
75
Další ofenzivní postup Chorvatska byl bez problémů zastaven. Míč si to na pravé straně namířil za brankovou čáru.
74
Na druhé straně se k zakončení prodral Ivan Perišić. Také jeho pokus byl zablokován pozornou defenzívou soupeře.
73
K míči se postavil Albert Bunjaku, nicméně jeho rána byla výrazně zbrzděna ve zdi a Subašić už si poté bez potíží došel pro míč. Mělo se však kopat znovu, neboť ve zdi hrál jeden z hostů rukou.
72
Domácí mohou zahrozit. Zhruba 25 metrů od brány totiž budou zahrávat volný kop a to není vůbec špatná vzdálenost.
71
Poslední změna v sestavě hostů. Na poslední gól centrující Andrej Kramarić si vyměňuje pozici s Markem Rogem.
69
Zdá se, že dnešní utkání už bude jen o tom, zda Kosovo dokáže vstřelit aspoň jednu branku do sítě Danijela Subašiće. Ve druhém poločase si ale zatím nepřipravilo ani jednu šanci.
68
Kosovo okamžitě reaguje střídáním. Hřiště opouští Bersant Celina, který byl výrazně aktivnější v prvním poločase. Nějakých 25 minut se pak na hřišti bude pohybovat Albert Bunjaku.
68
Domácí jsou už jen jednu inkasovanou branku od "bůra"! Ivan Perišić roh rozehrál nakrátko a od praporku posunul míč k Brozovićovi, jenž výborně odcentroval. Na zadní tyči se zjevil zapomenutý MATEJA MITROVIĆ, který v pohodě dotlačil míč za brankovou čáru!
67
Chorvati bleskově přenesli hru zpět k velkému vápnu domácích a Perišić sraženou střelou získal rohový kop.
66
Nalevo se cosi kloudného pokusil vymyslet Pivarić. Ani jeho další akce však neslavila úspěch a míč se znovu dostává až k půlící čáře.
64
Opět se hosté dostali až do šestnáctky Kosova. Tentokrát to byl Pivarić, kdo obstaral finální přihrávku před bránu, avšak krátký centr vzduchem přeletěl hlavy všech hráčů.
63
Konečně to vypadalo na první zajímavější akci druhého poločasu. Nikola Kalinić na hranici šestnáctky dobře kombinoval s Kramarićem, ale nakonec střelou trefil jen prvního bránícího soupeře.
62
Ani Kosovu se po centru od rohového praporku nepodařilo zahrozit. Po několika dalších vteřinách navíc míč zamířil do zámezí.
61
Chorvatsko sice zahrávalo rohový kop, avšak výsledkem byl jen rychlý brejk Kosova, který končí stejnou standardní situací.
60
Nikola Kalinić se okamžitě zapojil do ofenzívy, avšak na hranici malého vápna nedokázal protlačit míč k dobře postaveným spoluhráčům.
59
Střídá také Chorvatsko! Na hřiště vbíhá Nikola Kalinić, kterému místo přenechal Mario Mandžukić.
58
A zmíněná střela byla také to poslední, co nám Bernard Berisha předvedl. Nyní ho totiž nahrazuje Besar Halimi.
58
Po rohovém kopu se ke střele dostal opět Bernard Berisha, nicméně jeho rána letěla hodně daleko od Subašićovy brány.
57
Rozhýbat chorvatskou obranu se podařilo velmi rychlému Rashicovi. Jeho manévr však v pokutovém území výborně přečetl Pivarić a bude z toho jen roh.
56
Od začátku poločasu se oba týmy soustředí především na dobrou hru ve středu hřiště. Na nějakou výraznou šanci v této půli zatím čekáme.
55
Ivan Perišić se nechtěl nechat zahanbit a rovněž výborně zakombinoval se spoluhráčem. Finální narážečka ale zamířila za brankovou čáru.
54
Do velké šance se pomalu dostával Bernard Berisha. Jeden z domácích ho skvěle dokázal vysunout kolmou přihrávkou, avšak asistent rozhodčího celou akci rázně ukončil zvednutím praporku. Ofsajd!
53
Trochu výrazněji dopředu se pro změnu vydali hosté, kteří navíc získali rohový kop. Na následný centr od praporku si naskočil Vida, avšak jeho zakončení se od trávníku odrazilo do Ujkaniho rukavic.
51
Nyní už se ale Milot Rashica dostal aspoň ke střele. Nepovedený pokus si to ale namířil jen doprostřed brány, kde stál pozorný Danijel Subašić.
50
Do kombinace domácích se dostal velmi aktivní Bernard Berisha. Po jeho přenesení hry na pravou stranu se ale Reshica zatím nevymanil od postranní čáry.
49
Na druhé straně to vzal na sebe Andrej Kramarić, který si nachystal míč na střelu z nějakých dvaceti metrů. Projektil útočník německého Hoffenheimu vylétl vysoko nad.
48
Domácí se v tomto poločase jako první snažili o důraznější překonání soupeřovy obrany, ale Bernard Berisha si cestu k Subašićovi ani nadvakrát nenašel.
47
Úvod druhé půle je z obou stran velmi opatrný. Ani jedna z reprezentací se zatím neodhodlala k nějakému rychlejšímu postupu vpřed.
46
Chorvatsko jde do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. Šanci dostává mladý stoper Mateja Mitrović, který zaujal místo Vedrana Ćorluky.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Úvodní půle zápasu je u konce a nutno říci, že utkání má zatím naprosto jednoznačný ráz. Od úvodní minuty měli navrch hosté z Chorvatska a ti jdou do kabin také výrazně spokojenější. Mezi 6. a 35. minutou se totiž hned třikrát prosadil Mario Mandžukić, jenž tedy stanovil prozatímní skóre. Domácí sice v závěru dvakrát zahrozili, ale v zakončení se Celinovi ani Zenelimu příliš nevedlo a stav utkání je tak 0:3!
45+1
45+1
Přeci jenom mohli kosovští fotbalisté skórovat ještě v první půli. Chorvatská obrana si nepohlídala náběh Celiny, ale ten volil místo rychlého úprku vpřed jen zasekávačku, kterou celou akci pokazil.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu. Ofenzívou ji začnou hosté, kteří mohou těžit z poměrně rychlé ztráty soupeře.
44
Chorvaté už si v závěru poločasu nechtějí přivodit další potíže v podobě šancí domácích reprezentantů a tak v poklidu kombinují u půlící čáry.
43
Na druhé straně se otevřel prostor Mandžukićovi, jenž dostal centr za defenzívu Kosova. Po přiťuknutí hlavou ale chorvatský útočník špatně trefil míč a rozvlnila se tedy jen boční síť.
42
Nyní však Kosovo mohlo snížit! Zeneli si zaběhl za obranu, kam obdržel skvělou přihrávku, avšak lobem přes vyběhnuvšího Subašiće poslal míč až za břevno!
41
Trochu více nyní s míčem hrají domácí, kteří by ještě před přestávkou rádi korigovali skóre. Zatím se ale hraje jen ve středu hřiště.
40
Chorvatská defenzíva si naprosto v pohodě poradila se slabě kopnutým rohem, ale dopředu se hosté tentokrát nedostali. Kovačić fauloval ve středovém kruhu.
38
První důležitý zákrok si připsal Subašič! Brozović totiž zpětnou přihrávkou našel jen rozběhnutého Celinu, který postupoval ze strany na ho brankáře. Ten včas vyběhl a nepříliš povedenou střelu zneškodnil!
37
Mandžukić už se zase zapojil do útočné akce Chorvatska a opět byl úspěšný. Tentokrát však pro Chorvaty vybojoval jen vhazování.
36
S velmi rychlou odpovědí se pokusil přijít Zeneli, který si za šestnáctkou po dvou kličkách nachystal míč na střelu, ale špatně trefenou ránu poslal po zemi jen do Subašićovy náruče.
35
Přeci jenom tady máme hattrick! I lehce zdravotně indisponovaný MARIO MANDŽUKIĆ v pokutovém území dokázal přetlačit nedůrazného stopera Kosova a hlavičkou přesně ke vzdálenější tyči proměnil Vrsaljkův centr v gól!
34
Danijel Subašić si musel dávat pozor! Před jeho bránu totiž doputovala nepříjemná přihrávka, kterou naštěstí pro hostujícího gólmana nedokázal zpracovat Celina.
33
Chorvatský útočník už je sice zpět na nohou, ale vůbec to s ním nevypadá dobře. Za doprovodu lékařů jen odkráčel za postranní čáru a naznačoval střídání.
31
Znovu byl v akci Mandžukić, avšak tentokrát byl pouze v pozici faulovaného hráče. Zezadu ho totiž nepříjemně atakoval Kryeziu.
30
Mario Mandžukić se zjevil až u postranní čáry, kde pro Chorvatsko vybojoval autové vhazování. Domácí pouze běhají za míčem.
29
Chorvatsko hraje naprosto v pohodě. Domácí vůbec nenapadají a hosté tak v poklidu mohou kombinovat na vlastní polovině. Nutno říci, že za aktuální konstelace Chorvati nemusí nikam spěchat.
28
Mario Mandžukić byli blízko hattricku! Opět si totiž ve vzduchu v pokutovém území našel dobrý centr zleva a ke třetí brance mu po razantní hlavičce chyběly jen centimetry!
27
Ze standardní situace Kosovo vůbec nic nezískalo. Naopak se domácí musejí rychle vracet, neboť Chorvaté už nalevo spěchají dopředu.
25
Zahrozit nyní mohou domácí. Po faulu na Celinu totiž budou zahrávat volný kop a Chorvatska defenzíva si musí dát pozor.
24
A je to 0:2! Aktivní Perišić dostal na levé straně až příliš mnoho prostoru na centr, parádním míčem na bližší tyč našel hlavu MARIA MANDŽUKIĆE a ten poslal kulatou věcičku přesně do volného prostoru u tyče Ujkaniho brány.
23
Rozehrání rohového kopu obstaral Marcelo Brozović, nicméně jeho slibný centr dokázala odvrátit pozorná defenzíva Kosova. Na polovině hřiště však míč přebírají znovu hosté.
22
Po delší době registrujeme zajímavější zakončení. Ivan Perišić výborně odcentroval a domácí hráč míč hlavou posunul těsně nad břevno vlastní brány. Rohový kop Chorvatska.
21
Perdedaj výborně podržel míč ve středovém kruhu a rychle se snažil vysunout aktivního Rashicu. Pohyb rychlonohého krajního záložníka Kosova výborně pohlídal Vida, který si nakonec vykoledoval i faul.
20
Nedovoleným zákrokem se na polovině hřiště prezentoval jeden z domácích fotbalisté. Chorvati se ale po Badeljově akci vůbec nikam nedostali.
18
Bernard Berisha (KSV) si u hlavního rozhodčího stěžoval až příliš, běžel s ním alá Michael Ballack až k půlící čáře a za to si vysloužil žlutou kartu.
18
Hned dvakrát teď domácí reklamovalo ruku bránícího soupeře! Nutno říci, že obě střely Rashicy se zastavily o ruku pevně přitisknutou k tělu a penalta se tedy pískat rozhodně neměla.
17
Kosovo se osmělilo a chvíli zatápělo chorvatské defenzívě. Té trochu ulevil Kovačiće, jenž se sám neohroženě vydal dopředu. Pokus o vysunutí Kramariće už ale nebyl přesný.
16
Přímo z rohu sice Kosovo nezahrozilo, ale v pokračující akci šla před Subašiće nebezpečná přízemní přihrávka na zadní tyč. Těsně před dvojicí domácích míč na poslední chvíli odvracel Ćorluka!
15
I díky chybě asistenta rozhodčího teď Kosovo vybojovalo rohový kop. Uvidíme, jak si domácí s nabídnutou standardní situací poradí.
14
Domácí se sice nejprve dožadovali odpískání faulu na Bernarda Berishu, ale místo toho se museli rychle soustředit na defenzívu, kterou provětral Brozović. Byla z toho jen nepřesná přihrávka na Perišiće.
13
Další povedená akce Chorvatska. Tentokrát zprava do šestnáctky přihrával Vrsaljko, jenž volil souhru s Kramarićem. Ten dokázal podržet míč a oslovit spoluhráče, avšak finální zakončení letělo vysoko nad.
12
Brozović se dokázal skvěle uvolnit a poslal před Ujkaniho skvělý míč. Ve vzduchu sice zaúřadovala defenzíva Kosova, ale dále než ke středovému kruhu se domácí následně nedostali.
11
Teď to pro domácí vypadalo velmi nadějně. Na levé straně měl hodně prostoru Bernard Berisha, kterého ale včasným vyběhnutím z brány zastavil Subašić. Chorvatský brankář si navíc dovolil kličku a v pohodě rozehrál.
10
Chorvatsko sice po jedné nepřesné přihrávce pokračovalo v ofenzívě, ale v hloubi pokutového území už si celou situaci pohlídal Ujkani.
9
Znovu jsou u míče hostující reprezentanti, kteří se snaží najít další mezeru v rozestavení Kosova. Zatím se ale Kovačić s míčem nedostal dále od středu hřiště.
8
Kosovo se zatím ne a ne dostat do tempa. Chorvaté likvidují každý náznak akce již v zárodku a zatím mají utkání zcela pod kontrolou.
6
Hosté jdou zcela po zásluze do vedení. MARIO MANDŽUKIĆ se okamžitě po střetu s domácím gólmanem zapojil do další akce Chorvatska, na hranici ofsajdu si počkal na výbornou přihrávku Kramariće a poté už neměl problém s překonáním Samira Ujkaniho.
5
Před Ujkaniho letěl druhý jedovatý centr a nyní už domácí brankář musel do vzduchu, aby vyboxoval dobrý míč mířící na Mandžukićovu hlavu. Ten si v souboji s gólmanem navíc přivodil menší zranění.
4
Při další ofenzivní akci Chorvaté postupovali zprava, nicméně míč si to namířil jen k vyběhnuvšímu Ujkanimu. Po jeho nákopu ale kontrolu přebírají opět hosté.
3
Chorvaté to zkusili znovu přes Perišiće a ten už se tentokrát dostal k zajímavému centru. Až k Mandžukićovi ale míč neprošel.
3
Jenže kombinace Kosova zatím postrádá více přesnosti. Prakticky každá souhra domácí reprezentace končí již na polovině hřiště.
2
Perišić se sice statečně pral, ale na levé straně nezískal ani autové vhazování. Hrát tak mohou domácí fotbalisté.
1
Po neúspěšném nákopu domácích se k pozvolnému útoku dostali hosté, nicméně jejich nepřesnost na půlící čáře znamenala možnost rychlého brejku Kosova. Ten měl ale rychlý konec.
1
Státní hymny jsou za námi! Do zahájení prvního soutěžního "domácího" zápasu Kosova zbývá několik málo vteřin.
Trio španělský sudích už na hřiště přivádí aktéry dnešního zápasu. Následují státní hymny obou zemí.

Kosovo: Ujkani (C) – Perdedaj, Pnishi, Pepa, Paqarada – H. Kryeziu, Valon Berisha – Rashica, Zeneli, B. Berisha – Celina.
Náhradníci: Nurković, Hajdini – Sulejmani, Kabashi, Halimi, Bunjaku, Shala, Rrahmani, Meha, Muriqi, Zejnullahu, Bytyqi.

Chorvatsko: Subašić – Vrsaljko, Ćorluka (C), D. Vida, Pivarić – Brozović, Kovačić, Badelj, Perišić – Kramarić, Mandžukić.
Náhradníci: Vargić, L. Kalinić – Strinić, Mitrović, Antolić, Jedvaj, Čop, Rog, N. Kalinić.

Rozhodčí: David Fernández Borbalán – Raúl Cabanero, Roberto Alonso (vš. ESP).
CHORVATSKO

Poražený osmifinalista letošního EURA vstoupil do kvalifikace o MS 2018 trochu rozpačitě. Chorvaté sice v utkání s Tureckem měli navrch a v závěru poločasu se dostali do vedení, ale Turkové velmi rychle vyrovnali a následně utkání dotáhli do remízového konce. Dnes bude Chorvatsko ještě větším favoritem než v prvním zápase a opravdu by mělo získat tři body. Proti nevyzpytatelnému soupeři ale partu trenéra Anteho Čačiće nečeká nic jednoduchého. Navíc se totiž Chorvatsko musí obejít bez zraněné trojice Rakitić, Modrić, Lovren.

Nominace chorvatské reprezentace

Brankáři: Danijel Subašić (Monaco), Lovre Kalinić (Hajduk), Ivan Vargić (Lazio)

Obránci: Vedran Ćorluka (Lokomotiv Moskva), Domagoj Vida (Kyjev), Ivan Strinić (Neapol), Mateja Mitrović (Rijeka), Šime Vrsaljko (Atlético), Josip Pivarić (Záhřeb), Tin Jedvaj (Leverkusen)

Záložníci: Marko Rog (Neapol), Domagoj Antolić (Záhřeb), Ivan Perišić (Inter), Mateo Kovačić (Real), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozović (Inter)

Útočníci: Mario Mandžukić (Juventus), Nikola Kalinić (Juventus), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Marko Pjaca (Juventus), Duje Čop (Gijon)
KOSOVO

Domácí reprezentace hraje vůbec první kvalifikační cyklus v historii země a s prvním utkáním rozhodně může být spokojena. Kosovo se k úvodnímu zápasu kvalifikace na MS 2018 vydalo do Finska a přivezlo si bod za remízu 1:1. Navíc nutno říci, že reprezentanti Kosova svého soupeře předčili téměř ve všech statistických údajích a dnes by tak mohli zle potrápit favorizované Chorvatsko.