Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Bosna - 31. srpna 2017   20:45

Kypr
Kypr
65' Christofi (Laban) • 67' Laban (Sotiriou) • 76' Sotiriou (Demetriou)
3:2
(0:2)
Bosna
Bosna
33' T. Šunjić  (Pjanić) • 43' Višća  (Kolašinac)
Kypr
Panagi – Demetriou, Katelaris, Merkis, Margaca (72. Kastanos) – Artymatas, Laban – Christofi (80. Alexandrou), Ch. Kyriakou, Charalambides (C) (46. Avraam) – Sotiriou.
Marriner – Betts, Bennett (všichni Anglie)
GSP Stadium, Nikósie (kapacita 22859 míst)
Bosna
Begović – Bičakčić, T. Šunjić, O. Vranješ, Kolašinac – Pjanić, Lulić – Višća (64. Milićević), Ibišević (80. Hodžić), Cimirot (75. Jajalo) – Džeko (C).

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Červené karty: 0:0
To byl obrat! Kypr slaví velkou výhru, díky které se zapojují do boje o postup do baráže. Po prvním poločase to přitom vypadalo zcela jasně, Bosna a Hercegovina dominovala hře a do kabin zásluhou branek Šunjiće a Višći šla s dvoubrankovým vedením.

Do druhé půle přišly však oba týmy zcela vyměněné. Hosté přestali hrát a domácí totálním nasazením a bojem dokázali zápas otočit. Během 12 minut v rozmezí 65. až 76. minuty se postupně prosadili Christofi, Laban a Sotiriou a obrat z 0:2 na 3:2 byl na světě.

Kypr se tak s 10 body zapojuje do boje o účast v baráži. Řecko dnes domácí bezbrankovou remízou s Estonskem ztratilo a je na 13 bodech, Bosna zůstává na 11 bodech. Suverénní Belgie je první s 19 body.
90+4'
90+4'
Fanos Katelaris ve skluzu poslal míč do zázemí, následnou ránu zblokoval obětavě Avraam. Domácí bojují ze všech sil o cennou výhru.
90+3'
Kyperská obrana odvrátila centr z pravé strany a Kyriakou následně vybojoval na Pjanićovi nedovolený zákrok.
90+2'
Grigoris Kastanos se nyní dostal k míči na polovině hřiště, kyperští hráči následně dokázali několik cenných vteřin držet míč na svých kopačkách.
90+1'
Hostující hráči se zatím ale nemohou dostat ani k blízkosti kyperského pokutového území, nasazení domácích hráčů je ohromující.
90'
Anglický rozhodčí Marriner nastaví v dnešním zápase čtyři minuty. Bosňané tak mají ještě velkou šanci vyrovnat.
89'
Pieros Sotiriou v souboji s Matem Jajalem výborně udržel míč a následně vybojoval i faul.
88'
Další pokus Bosny o útok nevyšel, po Šunjićově nepovedené přihrávce skončil míč jen v zámezí.
87'
Jestliže v prvním poločase byl Edin Džeko málo aktivní, ve druhé půli téměř není vidět. Nyní však svým pohybem vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
86'
Pro domácí tým ideální stav, jelikož než se Avraam zvedl z trávníku, uběhla téměř minuta během které se nehrálo.
85'
Nektarios Alexandrou si na levé straně dobře posunul míč, místo rychlého úniku po křídle ale vrátil hru zpátky na Avraama, jehož podkopl Armin Hodžić a za svůj zákrok viděl žlutou kartu.
84'
Bosenský tlak se s blížícím se koncem přeci jen stupňuje, hodně aktivní je opět na levém křídle Sead Kolašinac.
83'
Po dlouhém vhazování Seada Kolašinace se sice Bosňané dostali ke dvěma hlavičkám, míč ale následně sebral Kostas Panagi.
82'
K nevoli domácích hráčů i příznivců odpískal anglický rozhodčí faul Artymatsase, který už se musí hodně krotit, jelikož má žlutou kartu.
81'
Miralem Pjanić z přímého kopu nastřelil jen dobře postavenou zeď. Z následného protiútoku se domácí ocitli v ofsajdu.
80'
Před rozehrávkou přímého kopu ještě oba týmy střídají. Na domácí straně dohrál Dimitris Christofi, místo něhož přišel Nektarios Alexandrou. U hostů ze hřiště odešel Vedad Ibišević, jehož nahradil Armin Hodžić.
79'
Danijel Milićević byl nyní faulován těsně před pokutovým územím. Bosňané mají zajímavou příležitost na vyrovnání.
78'
Kypr je ve druhém poločase jasně lepším týmem a za svou aktivitu a touhu se zápasem něco udělat si otočení stavu rozhodně zasloužil.
76'
Kypr právě vstřelil branku!
Domácí dokonávají obrat z 0:2 na 3:2! Po průniku Jasona Demetrioua po pravé straně a jeho následné přihrávce se v pokutovém území prosazuje kanonýr PIEROS SOTIRIOU, jemuž ještě pomohla teč Vranješe!
75'
Druhé střídání na straně Bosny a Hercegoviny. Nepříliš výrazného Gojka Cimirota nahrazuje vytáhlý Mato Jajalo.
74'
Toni Šunjić nyní jen odevzdal míč domácím hráčům, následovat bude odkop od Panagiho branky.
73'
Po Labanově faulu zůstanou hosté nadále u míče. Bosňané mají ovšem velký problém dostat se zpátky do zápasu.
72'
Zároveň to byla poslední akce pro Margacu, jehož nahrazuje Grigoris Kastanos.
71'
Po Margacově sraženém centru bude následovat další rohový kop Kypru.
70'
Anglický rozhodčí se s rozdáváním karet pěkně rozjel, další žluté napomenutí vidí tentokrát hostující záložník Miralem Pjanić, který tak Bosně bude chybět v nedělním utkání proti Gibraltaru.
69'
Kostas Panagi v absolutním klidu sebral míč letící na jeho branku. Kypřané znovu zůstanou u míče.
68'
Vyrovnání výrazně pozvedlo herní nasazení obou týmů, za přemíru snahy a tvrdý zákrok na polovině hřiště ovšem vidí domácí Andreas Avraam žlutou kartu.
67'
A máme vyrovnáno! Demetriou našel v pokutovém území Pierose Sotirioua, který míč sklepl na hranici šestnáctky VINCENTU LABANOVI, který vyslal prvotřídní bombu přesně do šibenice Begovićovy branky! Krásný gól!
66'
Kypřané snižující brankou rozhodně nekončí, zápletka probudila také domácí fanoušky.
65'
Domácí zcela zaslouženě snižují na rozdíl jediné branky! Po nedorozumění v bosenské obraně se prosazuje velmi aktivní DIMITRIS CHRISTOFI, jenž zužitkoval vysunutí od Vincenta Labana a nepovedený zákrok Vranješe.
64'
První střídání na straně Bosny a Hercegoviny. Hřiště opouští střelec druhé branky Edin Višća, kterého nahrazuje Danijel Milićević.
63'
Po delší době se s míčem setkal také kyperský brankář Panagi, který musel zakročit před dotírajícím Džekem.
62'
Edin Džeko nedokázal udržet míč a Kypřané tak mohou pokračovat ve zvyšujícím se tlaku.
61'
Christofi se tentokrát výborným zpracováním zbavil Kolašinace, do střely mu však obětavě skočil Šunjić.
60'
Sead Kolašinac opět odvedl vynikající práci při defenzivě a získal míč pro Bosnu a Hercegovinu.
59'
V druhém poločase se obrázek hry v podstatě vyměnil, nyní se o kombinaci více snaží Kypr. Po Christofiho další akci zakončoval Avraam, bude z toho rohový kop pro domácí.
58'
Demetriou centroval z pravé strany do šestnáctky, míč odvrátil Ognjen Vranješ.
57'
Kypr ale na startu druhého poločasu vyrovnal hru a snaží se více držet míč. Fotbalu to rozhodně pomohlo.
56'
Velká šance domácích! Sotiriou si naběhl za bosenskou obranu a nabídl dobrou příležitost pro Christofiho, jenž zklamal při zakončení! Míč nedokázal ze vzduchu ideálně trefit a výrazně tak ulehčil Begovićovi práci.
55'
Edin Višća si posunul míč mezi dvěma obránci Kypru, kteří se nakonec stihli včas vrátit.
54'
Rozhodčí Marriner poprvé v zápase vytáhl žlutou kartu, kterou po zákroku na Pjaniće viděl už slovně napomínaný Kostakis Artymatas.
53'
Edin Džeko výborně rozjel akci přihrávkou na pravou stranu, po následném centru se k bosenskému střelci míč vrátil, Džeko však nedokázal přesně zakončit.
52'
Sead Kolašinac hraje výborný zápas, nyní si opět bravurně poradil při defenzivní práci a ještě vybojoval vhazování pro svůj tým.
51'
Po Labanově nepříliš povedeném centru bosenská obrana zbytečně odvrátila míč na rohový kop.
50'
Kypřané předvedli zajímavou akci po pravém křídle, nový kapitán Christofi, který převzal po pásku po vystřídaném Charalambidesovi, ovšem nedokázal nacentrovat.
49'
Nový muž na hřišti Andreas Avraam se snažil prosadit po levé straně, získal jen vhazování.
48'
Miralem Pjanić se pokusil vypálit z přímého kopu z velké dálky, jeho rána v pohodě zlikvidoval Panagi.
47'
Kyriakou se dostal do zajímavé šance, zakončení mu však příliš nevyšlo. Následně si chtěl vymodlit pokutový kop, rozhodčí zůstal ledově klidný.
46'
Do druhé půle Kypr nastupuje s jednou změnou. Kapitána Costase Charalambidese nahrazuje Andreas Avraam.
46'

Žluté karty: 0:0
Bosna byla v prvním poločase jasně aktivnějším týmem a zaslouženě vede 2:0. Už na začátku utkání nastřelil Lulić tyčku, další šance měli Ibišević a Džeko. Když se na druhé straně ve velké šanci neprosadil Laban, na druhé straně udeřil z rohového kopu stoper Toni Šunjić.

Kyperští hráči se následně snažili více kombinovat, žádnou větší šanci si už však nevytvořili. Naopak když v 43. minutě pláchl po levém křídle Sead Kolašinac, byl z toho druhý gól v Panagiho síti. Na zadní tyči se prosadil Edin Višća.

Bosna a Hercegovina tak po 45 minutách vede v Nikósii 2:0 a je na výborné cestě k zisku důležitých tří bodů.
45+2'
45+1'
Poslední útok domácích v prvním poločase končí postavením mimo hru. Nic víc se už v první půli nestane.
45+1'
Anglický rozhodčí Marriner nastaví v prvním poločase jednu minutu.
45'
V samotném závěru první půle bude mít Kypr ještě možnost rozehrávky volného přímého kopu.
44'
Bosna vstřelila hodně důležitý gól, kterým se může před druhým poločasem uklidnit a dohrát zápas v klidu.
43'
Bosna právě vstřelila branku!
V závěru prvního poločasu hosté zvyšují své vedení! Po fantastickém úniku Seada Kolašinace po levém křídle a následném měkounkém centru se na zadní tyči prosazuje EDIN VIŠĆA!
43'
V posledních minutách není k vidění příliš pohledný fotbal, naopak oba týmy hodně chybují.
42'
Pieros Sotiriou si znovu naběhl za bosenskou obranu, tentokrát ho ovšem zastavil ofsajd.
41'
Christofi tentokrát zleva hledal na druhé straně nabíhajícího Demetrioua, kterého však k míči nepustil Sead Kolašinac.
40'
Toni Šunjić si vzal až příliš velké sousto, po narážečce s Lulićem už Bosna přišla o míč.
39'
Další nepovedený výkop domácího brankáře Panagiho, který má velké problémy se hrou nohami.
38'
Asmir Begović si připsal velmi nejistý výběh na centr a vyboxoval jej jen za vlastní branku na další rohový kop.
37'
Dimitris Christofi si u pravé postranní čáry zpracoval těžký míč a dostal se až k zajímavé střele, která byla sražena na rohový kop.
36'
Domácí fotbalisté se přeci jen po inkasované brance více tlačí ke kombinaci, stoper Giorgos Merkis si nyní dovolil hodně drzou kličku proti napadajícímu Džekovi.
35'
Kyperský útok je zastaven kvůli postavení mimo hru, z hranice vlastní šestnáctky bude rozehrávat brankář Asmir Begović.
34'
Po vstřelené brance se Bosna trochu zatáhla na vlastní polovinu a Kypr tak snad poprvé v dnešním zápase drží delší dobu míč.
33'
Hosté se ujímají vedení! Pjanićův centr z rohového kopu se snesl na zadní tyč, kde se od kolene stopera TONIHO ŠUNJIĆE odrazil přesně do branky!
32'
Po Panagiho chybě při rozehrávce se do velké šance dostal Vedad Ibišević, z ostrého úhlu ovšem trefil jen brankáře, který svou chybu napravil. Následovat bude rohový kop.
31'
Džeko pouštěl míč mezi nohami s pocitem, že za ním nabíhá Cimirot, ten měl však jinou myšlenku.
30'
Domácí se nyní zlobí, že rozhodčí Marriner ponechal Lulićovo přerušení rychlého protiútoku bez žlutého napomínání.
29'
Edin Džeko dostal opět trochu více prostoru v pokutovém území, vybojoval ovšem jen rohový kop.
28'
Margaca tvrdým, ale čistým zákrokem sundal u postranní čáry Višću. Faul se nepíská, Bosňané budou jen vhazovat.
27'
Kostas Panagi si bez větších problémů stáhl centrovaný míč z přímého kopu.
26'
Kostakis Artymatas po tvrdém zákroku na Pjaniće dostává poslední slovní napomínání od anglického rozhodčího. Další zákrok už zřejmě bude za žlutou kartu.
25'
Velká šance domácích! Nejdříve se po rychlém brejku dostal ke střele Charalambides, jeho ránu zablokovala bosenská obrana. Po následném centru se však na zadní tyči objevil zcela osamocený Vincent Laban, který hlavou zamířil těsně vedle branky!
24'
Kyperský blok zatím drží hosty na uzdě. Džeko se kromě jedné situace téměř nepotkal s míčem, mimo hru zůstává také Miralem Pjanić.
23'
Sead Kolašinac se snažil nacentrovat, míč ovšem zblokoval první bránící hráč. Bosna zůstane u míče.
22'
Edin Džeko dostal hodně prostoru na hranici pokutového území, jeho přízemní střelu však v klidu pokryl domácí brankář Panagi.
21'
Rychlý brejk tentokrát na druhé straně. Vedad Ibišević ovšem neprokázal kanonýrské rysy, zakončení mu vůbec nevyšlo.
20'
Levý kyperský obránce Margaca je hodně aktivní, jeho centr našel Sotirioua, který si dokázal zpracovat míč, ale už nezakončil.
19'
Bosňané opět kombinovali, jejich akce skončila, když se Višća pokusil o individuální průnik po pravé straně.
18'
Domácím hráčům se při dalším pokusu o rychlý brejk postavil do cesty anglický rozhodčí Marriner. Diváci i hráči se zlobí, sudí se omlouvá.
17'
Senad Lulić je v úvodu zápasu často faulován, Kypřanům zatím zákroky na jeho osobu prochází bez karetního potrestání.
16'
Centr Vincenta Labana z levé strany nebyl vůbec přesný, proletěl jen napříč pokutovým územím Bosny a Hercegoviny.
15'
Bosňanům vůbec nevyšla kombinace, Edin Džeko se zatím potkal s míčem jen minimálně.
14'
Po rychlém brejku se po centru kapitána Charalambidese dostal k hlavičce Pieros Sotiriou, zamířil ale těsně nad branku.
14'
Po ostrém úvodu zápasu se hra v posledních minutách trochu uklidnila, Bosňané ale nadále dominují v držení míče.
13'
Giorgos Merkis se sice po rohovém kopu dostal k hlavičce, Begović ale v klidu sebral míč ze země.
12'
Kolašinac zastavil průnik Kyriakoua u pravé postranní čáry jen za cenu rohového kopu.
11'
Gojko Cimirot se musel vrátit až do vlastní šestnáctky, aby se postaral o odvrácení centru z levé strany.
10'
Ognjen Vranješ nyní na hranici nedovoleného zákroku zastavil průnik Pierose Sotirioua.
9'
Standardní situaci ovšem odvrátil útočník Pieros Sotiriou, který si tak odvedl výbornou práci i v defenzivě.
8'
Kyperský kapitán Charalambides fauloval a hosté mají možnost rozehrávky volného přímého kopu.
7'
Bosňané v absolutním klidu kombinují kolem poloviny hřiště, domácí hráči jsou hodně zatažení.
6'
Několik nepřesností bylo nyní k vidění na obou stranách, u míče znovu hosté.
5'
Margaca se dlouhým nákopem snažil najít útočící hráče, našel však jen dobře postaveného Šunjiće.
4'
Bosňané nadále zůstávají v tlaku na útočné polovině hřiště, překvapivá rozehrávka přímého kopu jim nevyšla podle představ.
3'
Sead Kolašinac posílal nebezpečnou přihrávku před branku, Kypřané se nejprve ubránili, následně však Senad Lulić nastřelil tyčku!
3'
První útok Kypru v dnešním zápase končí jen odkopem od branky Asmira Begoviće, levý obránce Margaca na dlouhou přihrávku už nedosáhl.
2'
Edin Višća nabíhal po pravé straně do pokutového území, jeho průnik ovšem zastavil praporek asistenta rozhodčího, píská se ofsajd.
1'
První pokus o útok Bosně nevyšel podle představ, Džeko pak ale zatlačil na brankáře Panagiho, jemuž příliš nevyšel odkop od branky a hosté zůstávají nadále u míče.
1'
Utkání ještě předchází minuta ticha.
Hymny jsou za námi, nyní se kapitáni Charalambides a Džeko zdraví s rozhodčími a dohadují poslední oficiality ohledně rozehrávky a výběru strany.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, za malou chvilku zazní státní hymny.

Kypr: Panagi – Demetriou, Katelaris, Merkis, Margaca – Artymatas, Laban – Christofi, Ch. Kyriakou, Charalambides (C) – Sotiriou.
Náhradníci: Georgallides, Michael – Demetriou, Avraam, Papafotis, Alexandrou, Mitidis, Antoniades, Economides, Kastanos, Makris, Nicolaou.

Bosna a Hercegovina: Begović – Bičakčić, T. Šunjić, O. Vranješ, Kolašinac – Pjanić, Lulić – Višća, Ibišević, Cimirot – Džeko (C).
Náhradníci: Šehić, Pirić – Cocalić, Dumić, Hodžić, Milićević, Bajić, E. Zukanović, Šimunović, Milošević, Hadžić, Jajalo.

Rozhodčí: Marriner – Betts, Bennett (všichni Anglie).

BOSNA a HERCEGOVINA

Progres bosenské fotbalové reprezentace v posledních letech byl pořádný. Největším úspěchem Bosny je účast na světovém šampionátu v Brazílii v roce 2014, kde ve skupině skončili třetí za Argentinou a Nigérií. Třikrát jejich cestu na závěrečný turnaj už zastavila baráž, naposledy na loňské mistrovství Evropy.

I v současné kvalifikaci to bude pro Bosnu ještě pořádný boj. Aktuálně se s 11 body nachází na třetím místě za suverénní Belgií (16 bodů) a druhým Řeckem (12 bodů). Los do konce kvalifikace má však Bosna těžký, třikrát hraje venku a doma už jen s Belgií.

Individualit najdeme v kádru trenéra Baždareviće hned několik. Po třech gólech nastříleli zatím útočníci Edin Džeko a Vedad Ibišević, k dalším oporám patří brankář Asmir Begović či záložník Miralem Pjanić. Kvůli kartám bude proti Kypru chybět záložník Muhamed Bešić.

Bosna a Hercegovina v kvalifikaci na MS 2018:
Bosna a Hercegovina – Estonsko 5:0 (2x Spahić, Džeko, Medunjanin, Ibišević)
Belgie – Bosna a Hercegovina 4:0
Bosna a Hercegovina – Kypr 2:0 (2x Džeko)
Řecko – Bosna a Hercegovina 1:1 (Pjanić)
Bosna a Hercegovina – Gibraltar 5:0 (2x Ibišević, Vršajević, Višća, Bičakčić)
Bosna a Hercegovina – Řecko 0:0
KYPR

Kypr patří v Evropě mezi podprůměrné národní týmy, ještě nikdy v historii se neprobojoval na závěrečný turnaj MS nebo ME.

V současné kvalifikaci však Kypřané nadále živí naději. Se sedmi body za dvě výhry nad Gibraltarem a domácí remízu s Estonskem se drží na 4. místě tabulky s pětibodovou ztrátou na druhé Řecko. Jenže Kypr čekají už jen těžké zápasy.

Proti Bosně bude kvůli karetnímu trestu chybět záložník Kostas Laifis ze Standardu Lutych, jehož nepřítomnost bude určitě znát. Jinak by kouč Christoforou měl mít k dispozici kompletní kádr včetně dvougólového střelce v kvalifikaci Pierose Sotirioua.

Kypr v kvalifikaci na MS 2018:
Kypr – Belgie 0:3
Řecko – Kypr 2:0
Bosna a Hercegovina – Kypr 2:0
Kypr – Gibraltar 3:1 (Laifis, Sotiriou, Sielis)
Kypr – Estonsko 0:0
Gibraltar – Kypr 1:2 (vl. Chipolina, Sotiriou)
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. Kvalifikace na Mistrovství světa v roce 2018 pomalu, ale jistě míří do finiše, v klasickém zářijovém termínu se odehrají dvě kola. V rámci skupiny H budeme sledovat utkání mezi Kyprem a Bosnou a Hercegovinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.