Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Švýcarsko - 3. září 2017   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
0:3
(0:1)
Švýcarsko
Švýcarsko
9' Seferović  (Lichtsteiner) • 55' Džemaili  (Seferović) • 58' Ricardo Rodríguez
Lotyšsko
Vaņins – Solovjovs, Kolesovs, Gorkšs (C), Dubra, Maksimenko – Vardanjans (78. Kazačoks), Laizāns, Indrans (62. Kļuškins) – Šabala, Rakels (68. J. Ikaunieks).
Gözübüyük – Goossens, van Dongen (všichni Nizozemsko)
Skonto stadions (Riga)
Švýcarsko
Sommer – Lichtsteiner (C) (80. Lang), Schär, Djourou, Ricardo Rodríguez – Behrami, Džemaili, Xhaka (77. Zakaria) – Shaqiri, Seferović (76. Derdiyok), Mehmedi.

Osm zápasů, osm výher! Taková je bilance švýcarské fotbalové reprezentace v probíhající kvalifikaci Mistrovství světa 2018. Země helvétského kříže tentokrát vyloupila Rigu a z hlavního města Lotyšska si odveze plný počet bodů za výhru 3:0. Poražené Lotyšsko zůstalo se ziskem tí bodů poslední.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 3:10. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 20:12.
90+3'
90+2'
Počtvrté je rozjásat chtěl Shaqiri (Švýcarsko), neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.
90+1'
Švýcarští fotbalisté si závěr zápasu užívají, stejně tak fanoušci ze země helvétského kříže.
90'
Hrát se bude minimálně ještě tři minuty.
87'
Další švýcarská šance! Rodríguezův centr z rohového čtvrtkruhu dopadl do vápna a v ideální palebné pozici se objevil Schär, který trestuhodně přestřelil.
86'
Vaņins si připsal úspěšný zákrok, když konečky prstů vyškrábl nad břevno Džemailiho střelu z ostrého úhlu. Rohový kop rozehraje tým Švýcarska.
84'
Džemalili (Švýcarsko) se chtěl uvolnit na levém křídle, jenže balon mu zmizel v zámezí.
81'
Lotyši se ubránili rohovému kopu.
80'
Střídání v týmu Švýcarsko: Stephan Lichtsteiner přenechal své místo Michaelu Langovi.
80'
Ještě blíže ke gólovému úspěchu byl Džemaili, ten orazítkoval levou tyčku lotyšské brány! Gólman Vaņins se za balonem jenom ohlédl.
79'
Do listiny střelců se mohl zapsat střídající Zakaria (Švýcarsko), jeho dělovka totiž prosvištěla kousek od levé tyče.
78'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Edgars Vardanjans, přichází Jevgenijs Kazačoks.
77'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Denis Zakaria.
76'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Eren Derdiyok.
73'
Švýcaři roztáhli hru doleva, ale nic světoborného nepředvedli. Pak dokonce míč ztratili a museí zase pospíchat zpátky.
70'
To, že Laizāns umí vystřelit z uctivé vzdálenosti je jistě chválihodné. Lotyšský reprezentant by měl však myslet na to, že neméně důležitá je přesnost.
69'
Edgars Vardanjans (Lotyšsko) si vyšlápl na Xhaku. Ptáte se na jeho trest? Samozřejmě žlutá karta.
68'
Střídání v týmu Lotyšsko: právě Deniss Rakels opustil hrací plochu a pustil do hry Jānise Ikauniekse.
68'
Behrami (Švýcarsko) tam fauloval Rakelse.
67'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
64'
Na trávník dopadají dešťové kapky. Terén v následujících minutách asi nebude nejlepším přítelem hráčů.
62'
Avizovaná výměna v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Davis Indrans, přichází Gļebs Kļuškins.
61'
Trenér Lotyšska připravuje střídání. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení hry.
58'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
K exekuci druhé švýcarské penalty se tentokrát nepostavil Džemaili, ale RICARDO RODRÍGUEZ. A bylo to dobře! Rodríguez totiž poslal míč na opačnou stranu než kam skočil gólman.
57'
Penalta! Aleksandrs Solovjovs (Lotyšsko) stáhl k zemi nabíhajícího Mehmediho a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu.
56'
Žlutou kartu dostává Kaspars Dubra (Lotyšsko).
55'
Parádní kombinační souhra hostujícího mužstva znamená gólový úspěch! Seferović vysunul BLERIMA DŽEMAILIHO, ten obešel vyběhnuvšího Vaninse a střelou do prázdné zdvojnásobil náskok Švýcarska.
53'
Domácí se ubránili.
52'
Lotyšského gólmana pořádně protáhla Schärova rána ze střední distance. Tohle klidně mohlo skončit gólem! Místo toho však následuje jen rohový kop.
51'
Ale opravdu jen na chvíli, protože po přihrávce zleva střílel Džemaili. Škoda pro hosty, že slepými.
50'
Lotyši posunuli balon blíže středovému kruhu a mohou si tedy alespoň na chvíli oddechnout.
48'
Gólman Lotyšska by se klidně mohl věnovat zednickému řemeslu, protože postavil opravdu kvalitní zeď. Exekutor přímáku Shaqiri jí neprostřelil.
47'
Vardanjans fauloval Behramiho. Švýcarsko rozehraje standardku, a Vanins si proto staví zeď.
46'
Fotbalisté obou týmů se vracejí zpátky na zelený pažit. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka vyzněla lépe pro Švýcarsko. Reprezentace země helvétského kříže se dostala do vedení už po necelých deseti minutách hry, prosadil se Seferović. Náskok favorizovaného celku mohl po půlhodině hry navýšit Džemaili, jenže z penalty vůbec netrefil bránu. Skóre 0:1 tak vydrželo až do přestávky.
45+1'
45'
Po zisku míče Lotyši navštívili švýcarské území a akci útočícího týmu zakončil Solovjovs střelou mimo.
44'
Rozhodčí sahá do kapsičky a vytahuje žlutou kartu. Pro koho? Dostal ji Vitālijs Maksimenko (Lotyšsko), a sice za faul na Lichtsteinera.
43'
Domácí vystrčili drápky. Gorkšs vypustil střelu zpoza vápna, která zamířila nad horní konstrukci branky.
41'
Přízemní centr Ricarda Rodrígueze proskotačil pokutovým územím a zamířil až za koncovou čáru. Následuje odkop od lotyšské branky.
39'
K hranici šestnáctky si navedl balon Shaqiri a gólmana Lotyšska donutil k zákroku na zemi.
37'
Davis Indrans (Lotyšsko) u postranní čáry fauloval Mehmediho a inkasoval žlutou kartu.
35'
Shaqiriho centr lotyšští obránci spolehlivě odvrátili.
32'
To je k nevíře! Blerim Džemaili (Švýcarsko) pohrdl nabídnutou šancí, když z penaltového puntíku poslal balon asi metr nad břevno.
31'
Pozor, protože byla nařízena penalta pro Švýcarsko! Gorkšs v levé části vápna podrazil Mehmediho.
29'
Podobně byl na tom Mehmedi (Švýcarsko), který překopl horní část brány z levého rohu šestnáctky.
27'
Na opačné straně si palebnou pozici vytvořil Shaqiri, jenž kopl balon nad břevno lotyšské pokladnice.
26'
Sommer odmítl vyrovnání! Strážce švýcarské svatyně nadvakrát zkrotil Maksimenkovu pumelici zpoza pokutového území.
25'
Nakonec ho do své moci získal Mehmedi (Švýcarsko), pomohl si však k tomu faulem.
24'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o balon.
22'
Naštěstí se o zranění vážnějšího charakteru nejednalo, takže Lotyši střídat nemusejí.
21'
Ou! Po jednom z ostřejších soubojů zůstal na trávníku ležet Kolesovs (Lotyšsko). Snad to není nic vážného.
20'
Balonu se zmocnil Ricardo Rodríguez (Švýcarsko) a odcentroval ho rovnou do Vaninsových rukavic.
19'
To se jim však nedaří, protože záložní řada švýcarského mužstva je zodpovědná.
18'
Lotyši si mezi sebou předávají balon na svém území a snaží se prokombinovat hlouběji do pole.
17'
Už potřetí se Mehmedi (Švýcarsko) ocitl v postavení mimo hru. To snad ani není možné...
14'
Nad Mehmedim znovu sklapla ofsajdová past. Výhodu nepřímého volného kopu má Lotyšsko.
13'
Zdvojnásobit švýcarský náskok měl v úmyslu Seferović, jehož rána z hranice šestnáctky prosvištěla kolem levé tyčky.
11'
Mehmedi (Švýcarsko) si nepohlídal ofsajdovou linii.
9'
Reprezentace země helvétského kříže otevírá gólový účet zápasu! Lichtsteiner zprava odcentroval míč na přední tyč a HARIS SEFEROVIĆ parádní tečí procpal balon mezi tělo Vaninse a brankovou konstrukci.
6'
Lotyšská defenziva se pak musela bránit rohovému kopu a svou úlohu zvládla na jedničku.
5'
Už v páté minutě si favorizovaný švýcarský celek vytvořil gólovku! Vaņinsovy rukavice vyprášil Džemaili, jehož povedený pokus z hranice vápna vyrazil gólman do strany.
3'
Jako první se proti pravidlům provinil Laizāns (Lotyšsko), který nedovoleně atakoval Lichtsteinera.
2'
V úvodu utkání se oba soupeři teprve oťukávají.
1'
Formality máme za sebou. Fotbalisté zaujali svá postavení před úvodním výkopem a zahájení zápasu tak už nic nebrání.
Stadionem se rozezní národní hymny.
Po předzápasové rozcvičce se fotbalisté odebrali do kabin, aby je Serdar Gözübüyük společně se svými asistenty přivedl zpátky na hrací plochu.

Lotyšsko: Vaņins – Solovjovs, Kolesovs, Gorkšs (C), Dubra, Maksimenko – Vardanjans, Laizāns, Indrans – Šabala, Rakels.
Náhradníci: Ikstens, Šteinbors – Višņakovs, Ulimbaševs, J. Ikaunieks, Kazačoks, Tidenbergs, Tarasovs, Savaļnieks, Kļuškins, Gutkovskis.

Švýcarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Djourou, Ricardo Rodríguez – Behrami, Džemaili, Xhaka – Shaqiri, Seferović, Mehmedi.
Náhradníci: Hitz, Bürki – Akanji, Elvedi, Moubandje, Freuler, Lang, Zakaria, Zuber, G. Fernandes, E. Fernandes, Derdiyok.

Rozhodčí: Gözübüyük – Goossens, van Dongen (všichni Nizozemsko).
Třicet minut před zahájením kvalifikačního utkání probíhá rozcvička hráčů obou celků.
Švýcarsko

Švýcarsko vévodí skupině B bez ztráty bodu a jeho náskok na spolufavorizované Portugalsko je tříbodové. Reprezentace helvétského kříže drtí své soupeře především v domácím prostředí, kde zatím ani jednou neinkasovala. Venku je to sice o něco horší, přesto Švýcaři přicestují do Rigy v roli favoritů a své soupeře by měli jednoznačně přehrát.
Lotyšsko

Lotyšská reprezentace vstoupila do kvalifikace povinným vítězstvím v Andoře, kde ovšem vstřelila jediný gól. Poté následovala šestice porážek v řadě a strmý propad až na chvost šestičlenné tabulky. Odpoutat se ode dna už po nedělním zápase budou mít Lotyši obtížné, protože v něm vyzvou dosud neporažený celek Švýcarska.
Všem příznivcům fotbalu přeji příjemný nedělní večer. Kvalifikace Mistrovství světa píše své další pokračování zápasem Lotyšsko – Švýcarsko, jehož zahajovací výkop je na programu ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.