Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Portugalsko - 3. září 2017   20:45

Maďarsko
Maďarsko
0:1
(0:0)
Portugalsko
Portugalsko
49' André Silva  (Ronaldo)
Maďarsko
Gulácsi – Fiola, Guzmics, Kádár, Korhut – Lovrencsics (78. R. Varga), Pátkai, Elek (68. Pintér), Dzsudzsák – Priskin, Eppel (61. Böde).
Makkelie – Diks, Steegstra
Groupama Aréna, Budapest
Portugalsko
Patrício – Soares, Alves, Pepe, Coentrão (29. Eliseu) – G. Martins (64. B. Silva), D. Pereira, Mário, Moutinho – Ronaldo, André Silva (86. Quaresma).

Z mé strany je to pro dnešek vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:6.
Maďarsko už po dnešním duelu nemá šanci na umístění na postupových pozicích a do Ruska se nepodívá. Naopak Portugalci budou se Švýcarskem bojovat o přímý postup.
Je konec! Portugalsko zvládlo důležité utkání na půdě Maďarska a proti oslabenému soupeři zvítězilo 1:0. V úvodu byli Portugalci mnohem aktivnější, jenže Ronaldovu ránu Péter Gulácsi vytáhl nad břevno. Klíčová situace nastala ve 30. minutě. Tamás Priskin trefil loktem Pepeho a musel do sprch. Od té doby byl na hřišti prakticky jediný celek. Portugalsko si vypracovalo tlak, který po přestávce přetavil v branku André Silva ! Maďarsko mohlo rychle vyrovnat, jenže Eppel netrefil branku. V závěru se snažil hlavně Ronaldo, jenže portugalský střelec dnes neměl svůj den.
90+3'
90+2'
Ronaldo podržel balón na polovině domácího výběru a vrátil jej obráncům. Portugalci už dnešní duel chtějí dohrát s míčem na kopačkách.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Attila Fiola fauloval Ronalda na vlastní polovině a dostává žlutou kartu. Ronaldo však oplácel a také dostává žlutou kartu.
89'
Dániel Böde si při zpracování na vlastní polovině pomohl rukou. Portugalsko bude zahrávat další přímý kop. Hosté nasbírají cenné vteřinky.
88'
Ronaldo uvolnil patičkou Soarese, který prošel až do pokutového území, kde ještě vylepšoval pozici pro Quaresmu. Poslední jmenovaný však nestačil vystřelit.
87'
Bruno Alves fauloval na polovině domácího celku a rozhodčí odpískat přímý kop pro Maďarsko. Domácí reprezentace musí vrhnout všechny síly do útoku.
86'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Ricardo Quaresma.
85'
Domácí fotbalisté jsou hodně frustrovaní. Vracející se Varga zastavil unikajícího Andrého Silvu zatažením za dres a může být rád, že se jeho zákrok obešel bez karetního trestu.
84'
Cristiano Ronaldo zahodil obrovskou šanci! Portugalský střelec byl sám u zadní tyče, vypálil, jenže jeden z obránců jeho pokus fantasticky přizvedl nad branku!
83'
Také Balázs Dzsudzsák si kvůli svému faulu na polovině hrací plochy zapisuje na listinu hříšníků.
82'
Ronaldo uvolnil prostor pro Soarese, který ihned odcentroval na značku pokutového kopu, kde pálil André Silva, jehož ránu zastavil obránce.
81'
André Silva se na malou chvíli postavil na pozici krajního obránce. Autor dosud jediné branky přenesl hru na zadáky a vrátil se na svůj post.
80'
Attila Fiola poslal dlouhý aut do pokutového území. Balázs Dzsudzsák se na jeho hranici dostal k hlavičce, ale z dálky Patrícia neohrozil.
79'
Maďarsko se po dlouhé době usadilo na polovině soupeře. Balázs Dzsudzsák se vydal na individuální průnik, ale neustál souboj s Pereirou.
78'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Gergő Lovrencsics, přichází Roland Varga.
77'
André Silva svedl na hranici pokutového území souboj s dvojicí obránců Maďarska. Portugalský útočník se nedokázal uvolnit, ale vybojoval alespoň roh.
76'
Maďarsko se v posledních minutách takřka nedostává k balónu. Domácí fotbalisté jsou velice blízko konci snu o účasti na světovém šampionátu.
75'
Moutinho si na levé straně naběhl na vysokou přihrávku, jenže další akci Portugalska zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
74'
Cristiano Ronaldo vymyslel prudkou kolmici do pokutového území. Ronaldo hledal Andrého Silvu, který na prudkou pobídku nemohl dosáhnout.
73'
Do rozehrávky hostujícího celku se zapojil také brankář Rui Patrício. Hostující gólman nakopl balón na polovinu soupeře, kde jej vybojoval Moutinho.
72'
André Silva operoval s míčem v blízkosti pokutového území. Autor dosud jediné branky obešel dva obránce, ale poté otočil hru dozadu.
71'
Ronaldo předložil míč Pereirovi, který mohl zakončovat, ale rozhodl se přenést hru na pravou stranu. Portugalci pokračují v postupném útoku.
70'
Danilo Pereira si zpracoval přihrávku na pravou stranu a po kontaktu s Fiolou se poroučel k zemi. Hosté budou zahrávat přímý kop.
69'
Ronaldo se v posledních minutách stahuje pro přihrávky do hloubi pole. Portugalský hráče se opravdu snaží ohrozit branku, ale zatím mu není přáno.
68'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ákos Elek, přichází Ádám Pintér.
67'
Na druhé straně dostal Balázs Dzsudzsák prostor na levé straně a ihned odcentroval na zadní tyč. Za míčem se tlačil Dániel Böde, před kterým zasáhl Pepe.
66'
Adrien Silva si na hranici pokutového území naskočil na nadýchaný centr z levé strany. Maličký útočník však v souboji s urostlým stoperem neměl nárok.
65'
Mihály Korhut neuspěl v hlavičkovém souboji s Pereirou. Portugalcům se poté podařilo přenést míč před branku, ale do zakončení se nikdo v zeleném nedostal.
64'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Bernardo Silva.
63'
Cristiano Ronaldo se snažil procedit míč do pokutového území, kam sprintoval João Mário. Před druhým jmenovaným zasáhl pozorný Attila Fiola.
62'
Cristiano Ronaldo se zdá hodně frustrovaný. Portugalský fotbalista v klubu kvůli disciplinárnímu trestu nehraje a v některých momentech je slabé vytížení znát.
61'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Márton Eppel, přichází Dániel Böde.
60'
Je za námi hodina hry a favorizované Portugalsko zatím kontroluje své vedení. Hosté kombinují na polovině Maďarska a domácí hráče prakticky nepouštějí na vlastní polovinu.
59'
Moutinho poslal vysokou přihrávku na hranici pokutového území, kam si nabíhal Cristiano Ronaldo. Hostující hvězda si však nepotykala se zpracováním těžké přihrávky.
58'
Po dlouhé době se do útoku vydalo Maďarsko. Mihály Korhut centroval z levé strany na hranici pokutového území, ale našel jen hlavu připraveného zadáka.
57'
Portugalci se usadili na polovině domácího celku a snaží se najít cestu do pokutového území. Favorit dnešního utkání bude chtít přidat pojistku.
56'
Cédric Soares se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého míče. Hostující obránce napálil míč pravačkou vysoko na tribunu za brankou Pétera Gulácsiho.
55'
Cristiano Ronaldo postupoval s míčem do pokutového území, rychlou kličkou si připravil míč na střelu, nicméně jeho dělovku zablokoval Tamás Kádár.
54'
Domácí fanoušci si jsou vědomi důležitosti dnešního výběru a snaží se své reprezentanty podpořit hlasitým skandováním. Maďaři to však proti pozorné obraně budou mít v oslabení velmi těžké.
53'
Bruno Alves sprintoval za prudkou přihrávkou na pravou stranu. Portugalský obránce svedl souboj s Fiolou. V důrazném souboji byl úspěšnější domácí zadák.
52'
Martins se průnikovou přihrávkou pokusil oslovit Ronalda, který se o míč bil v pokutovém území, ale domácí zadáci jej nepustili do střelecké pozice.
51'
Na druhé straně mohl bleskově vyrovnat Márton Eppel! Domácí útočník se na hranici pokutového území opřel do odraženého balónu, jenže jeho pohotová rána těsně minula zadní tyč!
49'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Portugalsko se krátce po poločasové přestávce ujímá vedení! Hosté přetavili svou aktivitu v úvodní branku! Hosté sevřeli Maďarsko v blízkosti pokutového území. Cristiano Ronaldo si naběhl na pěknou přihrávku a odcentroval před branku. ANDRÉ SILVA se natlačil před obránce a z těsné blízkosti otevřel hlavou skóre!
48'
Martins táhl další akci Portugalska po pravé straně. Aktivní fotbalista tentokrát prošel na hranici pokutového území, ale obránce jeho kolmici srazil mimo šestnáctku.
47'
Martins obdržel krásnou přihrávku na pravou stranu pokutového území, navedl si míč do šestnáctky, kde se zbavil soupeře, ale nedokázal přesně přihrát.
46'
Portugalsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Hosté hrají proti oslabenému soupeři a dnes si mohou zajistit minimálně účast v baráži.
46'
První poločas je minulostí! Portugalsko bylo v úvodní pětačtyřicetiminutovce mnohem lepším týmem a vypracovali si šance. V té největší ale selhal Cristiano Ronaldo, jehož ránu vyrazil Péter Gulácsi nad břevno. Maďarsko si zápas zkomplikovalo po půlhodině hry. Tamás Priskin totiž trefil Pepeho loktem a musel předčasně do sprch. Hosté poté kombinovali v blízkosti pokutového území, ale další šance si nevytvořili. Do šaten se proto odchází za bezbrankového stavu.
45+3'
45+3'
Exekuce přímého kopu se samozřejmě ujal Cristiano Ronaldo, který si vzal krátký rozběh a prudkou střelou trefil jednoho z Maďarů ve zdi.
45+2'
Ákos Elek fauloval těsně před hranicí pokutového území a vidí žlutou kartu. Portugalsko navíc rozehraje přímý kop.
45+1'
45'
Eliseu znovu podpořil ofenzívu Portugalska náběhem po levé straně hřiště. Tentokrát se dokonce odhodlal ke střele, jenže jeho rána letěla příliš vysoko.
44'
Balázs Dzsudzsák vybojoval balón na polovině hřiště a rozjel akci Maďarska po levé straně. Nikdo v červeném jej v útočném snažení nepodpořil a Soares se snadno dostal k míči.
43'
Eliseu si naběhl na přihrávku na levou stranu, ale ani on si netroufl odcentrovat do pokutového území. Portugalci zatím kombinují kolem šestnáctky.
42'
Attila Fiola vystoupil na polovinu Portugalska, kde fauloval Mária. Maďarští fotbalisté pořádně přidali na důrazu. Portugalsko to má hodně těžké.
41'
João Mário kouzlil s míčem na levé straně hřiště. Místo centru se rozhodl najít Pepeho, který už odcentroval, ale daroval Gulácsimu míč do rukavic.
40'
Cristiano Ronaldo chtěl přihrávkou na levou stranu uvolnit sprintujícího Elisea, ale parádně hrající Attila Fiola se položil na zem a dokonce vybojoval vhazování pro Maďarsko.
39'
João Moutinho zahrával rohový kop Portugalska. Šikovný záložník tentokrát vymyslel centr na zadní tyč, kde zasáhl pozorný obránce.
38'
Další zranění na straně Portugalska! Cédric Soares si stěžuje na bolest stehna a musí být ošetřen. Také Portugalsko bude hrát chvíli v deseti.
37'
Gergő Lovrencsics se v pokutovém území otočil kolem obránce a dokázal vypálit. Domácí fotbalista zakončoval v pádu a balón poslal mezi diváky na tribunu.
36'
Pepe zastavil Lovrencicsům postup po levé straně a sám rozehrál. Každý dotek portugalského obránce s míčem oplácí domácí publikum pískáním.
35'
Gergő Lovrencsics svedl parádní souboj u postranní čáry. Nejříve skluzem zastavil Moutinhův postup a poté dalším obranným zákrokem obral o balón Andrého Silvu.
34'
Gelson Martins upadl na polovině domácího celku a už nedokázal zpracovat prudkou přihrávku. Maďaři míč jen odkopli na polovinu soupeře.
33'
Portugalci kombinují na vlastní polovině hřiště. Pepe se mezitím vrátil zpátky na trávník a ihned se zapojil do rozehrávky. Hostující stoper bude dohrávat se zalepeným obočím.
32'
Pepe si navíc rozhněval domácí fanoušky. Portugalský fotbalista se vrátil zpět na nohy a začal hecovat své spoluhráče. Fanoušci Maďarska jej odměnili pískotem.
31'
Pepe po úderu domácího fotbalisty zůstává ležet na trávníku a jen těžce se zvedá. Portugalský stoper je znám tvrdou hrou, ale tohle si od svého soupeře nezasloužil.
30'
A pozor! Tohle je velký problém pro domácí celek! Tamás Priskin trefil loktem Pepeho a za úder do obličeje dostává červenou kartu!
30'
Martins se snažil otočit na polovině domácího celku, ale zpracování se mu moc nepovedlo. Maďarsko může uklidnit hru.
29'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Coentrão, přichází Eliseu.
28'
Fábio Coentrão má zdravotní problémy! Krajní obránce Portugalska zůstává sedět na vlastní polovině a kroutí hlavou. Podle všeho bude muset střídat.
27'
Cédric Soares se při návratu na vlastní polovinu dopustil faulu na Dzsudzsáka a zaslouženě vidí žlutou kartu.
26'
João Moutinho zahrával další rohový kop Portugalska. Jeho centr tentokrát přiletěl na hranici pokutového území, kde se nikdo v zeleném nedostal ke střele.
25'
Portugalsko zatím dominuje dění na hrací ploše. Hosté domácím fotbalistům prakticky nepůjčují míč a vymýšlejí jeden útok za druhým.
24'
Další velká možnost Portugalska! João Moutinho dostal pěknou přihrávku a ihned vypálil. Jeho ránu zablokoval obránce. Portugalsko se dožadovalo penalty, ale sudí nechal pokračovat ve hře!
23'
Cristiano Ronaldo si z levé strany navedl míč až na hranici pokutového území, odkud napřáhl pravačkou, ale trefil jen prvního obránce před sebou.
22'
Cristiano Ronaldo motal hlavy obráncům Maďarska na levé straně hřiště. Ronaldo rozjel svoje tanečky, jenže pozorný Attila Fiola balón zakopl do autu.
21'
Máté Pátkai fauloval v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy, kde loktem trefil Alvese a vidí žlutou kartu.
20'
Péter Gulácsi vyrazil z branky až na hranici pokutového území, kam si došel pro odražený balón. André Silva jej sice atakoval, ale Gulácsi nepřipustil zaváhání.
19'
Maďarsko se řítilo do otevřené obrany soupeře. Gergő Lovrencsics hledal Priskina, před kterým balón odkopl vracející se Pereira.
18'
Mihály Korhut měl moře volného prostoru, potáhl míč na polovinu Portugalska, kde jej předal Dzsudzsakovi, který nártem trefil Pepeho.
17'
Cristiano Ronaldo si zpracoval pěknou přihrávku po levé straně. Ihned se k němu nalepil Guzmics, který jej loktem poslal na zem.
16'
Balázs Dzsudzsák zahrával přímý kop domácího celku. Maďarský záložník našel Kádárovu hlavu, jenže domácí stoper hlavičkoval z hranice pokutového území a Patrícia neohrozil.
15'
Cédric Soares dostal moře volného prostoru na pravé straně hřiště, připravil si míč k odcentrování a vyslal pobídku před branku. Brankář Péter Gulácsi si došel pro snadný zákrok.
14'
Balázs Dzsudzsák potáhl míč vpřed po levé straně. Maďarský fotbalista zavezl míč až na polovinu Portugalska, kde si v souboji s Alvesem pomohl faulem.
13'
Zadáci Portugalska uklidňují hru kombinací na vlastní polovině hřiště Portugalsko nyní vyčkává na skulinky v defenzívě Maďarska.
12'
Tentokrát si Ronaldo naběhl na přihrávku za obranu a hlavou vrátil balón pod sebe. Akci Portugalska však zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
11'
Cristiano Ronaldo číhal na vysokou přihrávku podél pravé postranní čáry. Portugalský fotbalista se ale nepustil do souboje s Guzmicsem.
10'
Ronaldo dělá domácím obráncům velké problémy! Portugalská hvězda si navedla míč do pokutového území, ale ani natřikrát nedokázala najít spoluhráče.
9'
Exekuce dalšího rohu se ujal João Moutinho. Šikovný Portugalec poslal centr na zadní tyč, kde byl Ronaldo, jehož hlavička těsně minula branku!
8'
João Moutinho se ujal rozehrávky rohového kopu. Portugalský fotbalista hledal Mária, ale Tamás Kádár proti němu stačil vystoupit a prudkou střelu srazil na roh.
7'
Cédric Soares operoval s míčem na pravé straně hřiště. Portugalský obránce neměl na výběr a otočil hru na vlastní obránce. Portugalsko je v úvodu aktivnější.
6'
Cristiano Ronaldo obstaral první rozruch! Hvězdný Portugalec si přehodil míč na pravačku a Péter Gulácsi musel jeho ránu vyškrábnout nad břevno!
5'
Na centr od rohového praporku si na zadní tyči naskočil Richárd Guzmics, který se protlačil k hlavičce, jenže z těžké pozice vůbec netrefil branku.
4'
Před branku Portugalska přiletěl prudký centr z levé strany. Obránce Cédric Soares balón raději zakopl do zámezí. Bude z toho roh.
3'
Cristiano Ronaldo si na polovině domácího celku počkal na vysokou přihrávku, kterou z voleje prodloužil na Martinse, jenže druhý jmenovaný neobešel obránce.
2'
Pepe musel na levé straně vystoupit proti odraženému míči. Hlavní rozhodčí si však povšiml faulu Cristiana Ronalda na Fiolu a odpískal hvězdnému hráči faul.
1'
Maďarsko obstaralo výkop do dnešního utkání. Domácí fotbalisté se ihned vydali do útoku. Gergő Lovrencsics si netroufl na průnik a otočil hru ke stoperům.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Maďarsko dnes bude hrát v bílém, zatímco Portugalsko přijelo v zelených dresech.

Maďarsko: Gulácsi – Fiola, Guzmics, Kádár, Korhut – Lovrencsics, Pátkai, Elek, Dzsudzsák – Priskin, Eppel.
Náhradníci: Kovácsik, Megyeri – Böde, Hangya, Márkvárt, Á. Nagy, D. Nagy, Stieber, Pintér, R. Varga.

Portugalsko: Patrício – Soares, Alves, Pepe, Coentrão – G. Martins, D. Pereira, Mário, Moutinho – Ronaldo, André Silva.
Náhradníci: Beto, B. Varela – W. Carvalho, Eliseu, B. Fernandes, Fonte, A. Gomes, Quaresma, Adrien Silva, B. Silva, R. Pereira.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.
Poslední vzájemné zápasy

Portugalsko – Maďarsko 3:0
Maďarsko – Portugalsko 3:3
Maďarsko – Portugalsko 0:1
Portugalsko si vede velmi dobře, ale zatím je z toho jen druhé místo ve skupine B. Portugalsko získalo 18 bodů a na první pozici ztrácí tři body. Dnes tedy hosté musí urvat všechny body. Naposledy hrálo Portugalsko s Faerskými ostrovy a vyhrálo 5:1.
Maďarsko má po šesti zápasech na svém konte 10 bodů a při skóre 11:8 je na třetí pozici. To není špatné, ale vzhledem k tomu, že Portugalsko má o osm bodů více a první Švýcarsko dokonce o 11 bodů více, tak je jasné, že Maďarsko už ztratilo šanci na postup. Naposledy Maďarsko hrálo s Lotyšskem a vyhrálo 3:1.

6. Andorra 2:16 4 body
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes pokračuje kvalifikace na blížící se svetový šampionát a my budeme sledovat duel mezi Maďarskem a Portugalskem. Favoritem tohoto utkání je parta kolem Cristiana Ronalda, tedy Portugalsko, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.