Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Norsko - 4. září 2017   20:45

Německo
Německo
10' Özil (Hector) • 17' Draxler (Özil) • 21' Werner (T. Müller) • 40' Werner (T. Müller) • 50' Goretzka (Draxler) • 79' Mario Gómez (Kimmich)
6:0
(4:0)
Norsko
Norsko
Německo
ter Stegen – Kimmich, Rüdiger, Hummels, Hector – Rudy (61. S. Khedira) – T. Müller (C) (46. Goretzka), Kroos, Özil, Draxler – Werner (66. Mario Gómez).
Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva)
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart (kapacita 54906 míst)
Norsko
Almenning Jarstein – Elabdellaoui (C), Nordtveit, Skjelvik, Aleesami – M. Elyounoussi (58. J. Svensson), S. Berge (46. Valsvik), Selnaes (75. Linnes), Daehli – J. King, Berget.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Červené karty: 0:0
Absolutní destrukci norské obrany dnes předvedli němečtí fotbalisté. Ti od začátku utkání dominovali, postupným narůstáním skóre se navíc náramně bavili. Skóre utkání otevřel už v 10. minutě překvapivou střelou Mesut Özil.

O pár minut později se prosadil Julian Draxler, který se celkem snadno otočil v pokutovém území a technickou střelou zavěsil. V 21. minutě přidal třetí branku Timo Werner, který tak zakončil smrtících 12 minut, během kterých Němci vstřelili tři branky.

Čtvrtou branku přidal znovu Timo Werner, když ve 40. minutě zužitkoval parádního Müllerova centru. Další branku přidal krátce po začátku druhého poločasu Leon Goretzka, který se tak prosadil velmi brzy po poločasovém střídání.

Poslední branku pak přidal v 79. minutě Mario Gómez, který se dočkal bouřlivých ovací publika už při střídání, jelikož v minulosti několik let hájil barvy místního Stuttgartu, kde se dnešní zápas hrál.

Němci si tak s chutí zastříleli, Nory zostudili poměrem 6:0 a pokračují v suverénní jízdě kvalifikací na Mistrovství světa. Jistý postup ovšem stále nemají, jelikož Severní Irsko porazilo Česko. Dvě kola před koncem má ovšem Německo pětibodový náskok a málokdo asi pochybuje, že by jej prohospodařilo.
90+2'
90+2'
V samotném závěru utkání se ještě mohl prosadit Joshua King! Výborně se po levé straně protlačil až před branku, když snad poprvé v zápase vyzrál na Rüdigera. Následná rána na přední tyč ter Stegena možná i překvapila, německý brankář však jednou rukou dokázal míč vyrazit!
90+1'
V nastavení budou mít Norové ještě možnost rozehrávky rohového kopu, k té se postavil stoper Håvard Nordtveit, nic zajímavého hosté však nevymysleli.
90'
Litevský rozhodčí Gediminas Mažeika, který zatím neměl příliš práce, nastaví v dnešním zápase dvě minuty.
89'
Sami Khedira hledal v šestnáctce rozběhnutého Joshuu Kimmicha, ten na míč nedosáhl o krok.
88'
Další centr Joshui Kimmicha končí v zámezí, následovat bude odkop od Jarsteinovy branky.
87'
Němci kombinují na vlastní polovině hřiště a div se u toho nesmějí Norům, kteří kolem nich jen pobíhají.
86'
Julian Draxler se po rozehraném rohovém kopu pokusil blýsknout dalekonosnou střelou, nasměroval ji však přesně doprostřed branky, kde byl připravený Rune Jarstein.
85'
Norský nákop nazdařbůh skončil jen v rukavicích Marca-André ter Stegena, který míč rychle vyhodil na obránce před sebou a jde se znovu kochat akcemi svých spoluhráčů.
84'
Němci stále nemají dost a znovu obléhají norské pokutové území, Özilova přízemní přihrávka Gómeze nenašla.
83'
Martin Linnes zcela zbytečně skluzem zajel do Toniho Kroose a vidí žlutou kartu. Německý záložník si to s ním chtěl ještě vyříkat, nakonec se ale zklidnil. Zákrok to byl bezpochyby zbytečný.
82'
Norskou pasáž s míčem na kopačkách ukončil až ofsajd Jo Inge Bergeta.
81'
Antonio Rüdiger je dnes král německého pokutového území. Cokoliv se ocitne před ter Stegenovou brankou, je u toho. Nyní si při centru pohlídal vysokého Bergeta.
80'
Němci se dnes fotbalem baví, před domácími fanoušky působí mnohem aktivnějším dojmem než při pátečním utkání v Praze.
79'
Německo právě vstřelilo branku!
Tlak domácích se vystupňoval až v další branku, už šestou! Joshua Kimmich poslal další fantastický centr, na který si na přední tyči naskočil MARIO GÓMEZ a rybičkou znovu rozparádil německé fanoušky!
78'
Toni Kroos načechraným bochánkem našel v pokutovém území Samiho Khediru, který se zády k brance ovšem nedostal do zakončení. Tlak Němců nadále pokračuje.
77'
Norové se snaží držet míč na svých kopačkách, aby si trochu odpočinuli od neustávajícího německého tlaku. Arénou mezitím probíhá mexická vlna.
76'
Jørgen Skjelvik nyní hodně zariskoval při rozehrávce. Kdyby mu při napadání hodně aktivní Leon Goretzka vypíchl míč, tak mohl postupovat zcela sám na branku.
75'
Poslední střídání dnešního zápasu. Ze hřiště odchází Ole Selnaes, který měl zatím největší šanci hostů v dnešním zápase. Místo něho nastupuje Martin Linnes.
74'
Berget získal míč v souboji s Kroosem, norská akce nicméně netrvala dlouho.
73'
Další Nordtveitovo vhazování tentokrát z druhé strany už tolik nebezpečné nebylo, Němci už znovu kombinují na útočné polovině hřiště.
72'
Norové si nyní mohli chvilku odpočinout, když se ke vhazování dlouhou dobu posouval Håvard Nordtveit. Jeho dlouhý aut nadělal v německé šestnáctce menší rozruch, Khedira nakonec dokázal Kinga ubránit.
71'
Julian Draxler se dostal s míčem do pokutového území, stejně jako u svého dnešního gólu se pokusil otočit a vypálit, jeho pokus však nyní zblokoval obránce Nordtveit.
70'
Joshua Kimmich není tolik aktivní jako v prvním poločase, centrem nyní nastřelil bránícího hráče před sebou.
69'
Toni Kroos další bravurní přihrávkou našel za obranou Gómeze, který se ovšem nacházel v postavení mimo hru.
68'
Jonas Hector měl na levém křídle hodně času a prostoru, aby si srovnal míč na střelu. Volej se mu ovšem nepovedl podle představ, rána skončila hodně mimo branku.
67'
Norové se znovu po delší odmlce dostali ke kombinaci na útočné polovině, vše skončilo nepřesnou přihrávkou.
66'
Fanoušci ve Stuttgartu tleskají vestoje! Ze hřiště totiž odchází dnes dvougólový Timo Werner, místo něho ale především nastupuje Mario Gömez, který dlouho válel za místní VfB.
65'
Özil nyní chtěl vyšperkovat německou kombinaci lehkým lobem přes obranu, nikdo z jeho spoluhráčů ovšem na tuto pobídku nezareagoval.
64'
Toni Kroos rozehrál rohový kop na Rüdigera, jehož střelu znovu zblokovala norská obrana. Po dalším průniku Kimmicha však bude následovat další roh.
63'
Mesut Özil se snažil před branku propasírovat další míč, jeho přihrávka byla zblokována. Mezitím se ke střídání připravuje Mario Gómez.
62'
Čtveřice norských hráčů se nyní tlačila k míči v pokutovém území, kde ovšem stejně jako v celém zápase vládl Antonio Rüdiger.
61'
Ještě před standardní situací Němci střídají. Sami Khedira nahrazuje Sebastiana Rudyho.
60'
Joshua Kimmich si v souboji s Aleesamim vymodlil nedovolený zákrok. Němci budou mít příležitost velmi zajímavé rozehrávky standardní situace.
59'
Sebastian Rudy se tlačil do šestnáctky po pravém křídle, nakonec i přes nevoli domácích fanoušků nevybojoval ani rohový kop.
58'
Norové podruhé v zápase střídají. Dohráno má Mohamed Elyounoussi, místo něhož si zahraje Jonas Svensson.
57'
Mats Hummels musel odvracet Kingův centr z pravé strany na rohový kop, nepříjemně na něj zezadu dotíral Berget.
56'
Draxler je v dnešním zápase famózní! Po jeho dalším průniku se ke střele dostal Werner, radost z hattricku mu zkazil blokující norský obránce Håvard Nordtveit.
55'
Šance také na druhé straně! Po rychlém brejku se ke střele dostal Ole Selnaes, v dobré pozici zamířil ale pouze do boční sítě!
54'
Sebastian Rudy se chtěl také zapsat mezi střelce, jeho rána zpoza pokutového území nebyla špatná, mířila ale o dva metry vedle branky.
53'
Další náběh Tima Wernera za norskou obranu končí odmávaným a především odpískaným ofsajdem.
52'
Julian Draxler načepoval další centr do šestnáctky, ke střele se tentokrát dostal Mesut Özil, který těžkým halfvolejem prostřelil Jarsteina, za kterým ale ještě zasáhli připravení obránci.
51'
Norové po páté inkasované brance kombinovali na pravé straně na hřišti, míč nakonec skončil v zázemí a následovat bude odkop od ter Stegenovy branky.
50'
Debakl pokračuje i na začátku druhého poločasu. První rohový kop v zápase rozehráli Němci nakrátko a než se stačili hosté srovnat, už Julian Draxler naservíroval míč přesně na hlavu LEONA GORETZKY, který si tak připisuje branku krátce po příchodu na hřiště.
49'
Německá kombinace v pokutovém území nyní připomínala nějakou exhibici, domácí hráči si nahrávali míč jen ve vzduchu, nakonec ale nevystřelili.
48'
Toni Kroos se dostal k další střele po zpětné přihrávce od Wernera, znovu ale hvězda Realu Madrid narazila na norský blok. Z další střely poslal Jonas Hector míč vysoko nad branku.
47'
Jinak se na začátku druhého poločasu nic nemění. Němečtí fotbalisté v absolutním klidu kombinují před pokutovém územím soupeře.
46'
Oba týmy o poločase vystřídali. Na německé straně Thomase Müllera nahradil Leon Goretzka. U Norů dohrál Sander Berge, místo něhož nastoupil Gustav Valsvik.
46'

Žluté karty: 0:1
To byla smršť! Němci si dělají s Nory co chtějí, a to doslova. Se čtyřmi inkasovanými brankami mohou být Norové ještě spokojení, mohlo jich být totiž o dost víc. Skóre otevřel v 10. minutě překvapivou střelou na přední tyč Mesut Özil.

O chvilku později se zase po Özilově přihrávce prosadil v pokutovém území Julian Draxler. V 21. minutě přidal třetí branku po chybě v norské rozehrávce Timo Werner. A stejný hráč se prosadil ještě jednou, když v 40. minutě hlavičkou zužitkoval parádní centr Müllera.

Německo tak vede nad Norskem po prvním poločase suverénně 4:0 a potvrzuje roli jasného favorita zápasu. Kvůli poločasovému vedení Severních Irů to ale vypadá, že postup ještě po dnešku jistý mít nebudou.
45'
45'
A ještě šance v samém závěru prvního poločasu. Thomas Müller v těžké pozici zády k brance nedokázal prostřelit obranný val Norů.
44'
Další obrovská německá příležitost! Thomas Müller sklepl míč na Toniho Kroose, který z penaltové pozice Jarsteina neprostřelil!
43'
Jo Inge Berget je z norských útočných hráčů ten nejaktivnější, nyní šikovně posílal přihrávku před branku, kterou však odvrátil Antonio Rüdiger.
42'
Mats Hummels se pokusil překvapit norskou obranu nákopem na Wernera, ten ovšem s jeho úmyslem nepočítal.
41'
Výrazným vedením narostlo sebevědomí německých hráčů ještě výše než na začátku utkání, Norové už by si určitě rádi přáli konec poločasu.
40'
Po dalším rychlém brejku Němci přidávají už čtvrtou branku! Thomas Müller poslal do pokutového území centr až od pravé postranní čáry, který ovšem posadil přesně na hlavu TIMA WERNERA, který se v utkání prosazuje podruhé.
39'
Mohamed Elyounoussi se dostal k odraženému míči na hranici šestnáctky, jeho ránu obětavě zblokoval Sebastian Rudy, který však skončil na trávníku. Ošetření si ale nevyžádal, bude pokračovat ve hře.
38'
Julian Draxler sebral míč váhajícímu protihráči a posílal před branku další centr, který ovšem nenašel adresáta.
37'
Znovu pokračuje německá kombinace v okolí norské šestnáctky. Timo Wernerovi se zapletl míč pod nohami, rozhodčí nakonec odpískali faul.
36'
Jo Inge Berget se sice dostal k hlavičce, Marc-André ter Stegen ale neměl s chycením míče vůbec žádné potíže.
35'
Norové opět po delší době s míčem v okolí pokutového území, po průniku Sandera Bergeho budou mít hosté k dispozici první rohový kop.
34'
Němci mířili do rychlého protiútoku, Timo Werner jej ale nedokázal vyřešit ideálně, finální přihrávku zcela pokazil.
33'
Mesut Özil se dostal znovu ke střele po dalším centru Jonase Hectora, zblízka tentokrát Jarsteina nepřekonal.
32'
Nyní Němcům kombinace nevyšla, Thomas Müller si neporozuměl s Kimmichem a poslal míč jen do zázemí.
31'
Joshua Kimmich na pravé straně neustále hýří pohybem, čímž se dostane k několika centrům. Jeho další pokus odvrátila znovu norská obrana.
30'
Kimmichův další centr z pravé strany tentokrát v absolutním klidu stáhl Rune Jarstein.
29'
Jonas Hector si naběhl do pokutového území a posílal nadýchaný bochánek před branku, kde ovšem nikdo z jeho spoluhráčů v tu chvíli nefiguroval.
28'
Po další chybě v norské rozehrávce sklepl Werner míč pro Thomase Müllera, tomu se ale nepovedlo prostřelit blok v podobě Skjelvika.
27'
Joshua Kimmich se snažil pláchnout dvěma norským protihráčům, nakonec nevybojoval ani rohový kop.
26'
Německý tlak se vystupňoval až v centr Juliana Draxlera, na který však Timo Werner nedosáhl.
25'
Norská obrana si poradila s dalším centrem z kopačky Kimmicha, německý tlak ovšem nadále pokračuje.
24'
První střelecký pokus na straně Norska. Jo Inge Berget si potáhl míč přes polovinu hřiště a z dobrých 20 metrů zkusil vypálit, rána mířila hodně mimo tři tyče.
23'
Mesut Özil se snažil poslat centr před branku z levé strany, norská obrana si tentokrát poradila.
22'
Norové opět riskují a kombinují na vlastní polovině hřiště, německý presink je ovšem smrtící.
21'
V Jarsteinově síti se třepetá další míč! Norové zbytečně zariskovali při rozehrávce, ztratili míč a už se nestihli včas vrátit. Toni Kroos poslal přihrávku před branku, kterou ještě patičkou prodloužil Thomas Müller na zcela volného TIMO WERNERA, který si v zakončení poradil!
20'
Norský centr z pravé strany nenašel v šestnáctce nikoho, Němci tak opět získali míč a můžou rozjet postupnou kombinaci.
19'
Julian Draxler se snaží hodně nabíhat za obranu, další přihrávku ovšem nyní nedokázal zpracovat.
18'
Němci jsou zatím hodně koncentrování i v defenzivní části, výbornou práci nyní odvedl Antonio Rüdiger, když nepustil hostující hráče k míči.
17'
Němci svou dominanci potvrzují druhým gólem! Timo Werner v pokutovém území sklepl míč na Mesuta Özila, jenž míč předal JULIANU DRAXLEROVI, který se otočil kolem obránce a parádním obstřelem na zadní tyč nedal Jarsteinovi žádnou šanci.
17'
Haitam Aleesami se snažil vybojovat rohový kop, Joshua Kimmich však předvedl fantastickou defenzivní práci.
16'
Snad poprvé se v dnešním zápase Norové dostávají k delší kombinaci, která netrvá jen pár vteřin.
15'
S dlouhým nákopem do pokutového území si Norové neporadili úplně ideálně, dva hráči si dávali přednost, nakonec si ale poradili.
14'
Další německá příležitost. Timo Werner se z ničeho nic ocitl za norskou obranou a z ostrého úhlu napálil míč těsně vedle Jarsteinovy branky.
13'
První žlutou kartu v dnešním zápase viděl norský záložník Ole Selnaes, který na polovině hřiště ostře zajel do Rudyho.
12'
A další solidní šance domácích! Thomas Müller si navedl míč na střed hřiště a zpoza pokutového území vypálil levou nohou těsně vedle branky!
11'
Němci mohli ihned přidat druhou branku, po zisku míče našel Özil před brankou volného Toniho Kroose, který skákavý míč poslal nad branku!
10'
Domácí se zcela po zásluze ujímají vedení! Po trpělivé kombinaci poslal z levé strany přihrávku před branku Jonas Hector a MESUT ÖZIL střelou z první překvapil brankáře Jarsteina na přední tyči. Norský gólman si ještě u rozhodčího stěžoval na ofsajdové postavení Wernera, branka ale platí!
9'
Joshua Kimmich nestihl dlouhou přihrávku na hrací ploše, Norové si tak mohou opět na malou chvilku odpočinout.
8'
Toni Kroos se šikovně uvolnil přes Kinga, následně ale neměl komu přihrát, a tak si vykoledoval alespoň nedovolený zákrok.
7'
Norové získali na pravé straně hřiště vhazování, kapitán Omar Elabdellaoui s vhozením míče rozhodně spěchat nebude.
6'
Draxler se opět snažil naběhnout za norskou obranu, přihrávka byla ovšem nepřesná a míč celkem v poklidu sbalil brankář Jarstein.
5'
Němečtí fotbalisté zatím absolutně dominují, Norové se s míčem prakticky ještě nepotkali.
4'
Němci se opět tlačili s míčem do šestnáctky, Aleesami na poslední chvíli zastavil průnik Timo Wernera.
3'
Další německá kombinace skončila postavením mimo hru, náběh si na levé straně nepohlídal Julian Draxler.
2'
Thomas Müller hledal v pokutovém území spoluhráče, míč se nakonec odrazil ke Kimmichovi, který nedokázal pořádně seřídit mířidla a poslal míč hodně mimo branku.
1'
Němečtí fotbalisté začali hodně pozvolna, zatím ale ještě nepůjčili Norům míč.
1'
Hymny jsou za námi, nabitá aréna ve Stuttgartu se už těší na start dnešního zápasu. Po týmových foceních přijde na řadu los o rozehrávku a výběr strany.
Němečtí fanoušci přivítali hráče na hřišti obřím transparentem přes celou tribunu, před námi jsou hymny obou zemí.
Hráči obou týmů se už připravují v tunelu, do utkání už moc času nezbývá.

Německo: ter Stegen – Kimmich, Rüdiger, Hummels, Hector – Rudy – T. Müller (C), Kroos, Özil, Draxler – Werner.
Náhradníci: Trapp, Leno – Henrichs, Ginter, S. Khedira, Stindl, Can, Younes, Süle, Goretzka, Brandt, Mario Gómez.

Norsko: Almenning Jarstein – Elabdellaoui (C), Nordtveit, Skjelvik, Aleesami – M. Elyounoussi, S. Berge, Selnaes, Daehli – J. King, Berget.
Náhradníci: Grytebust, André Hansen – Rosted, Valsvik, Johansen, Sörloth, T. Elyounoussi, Trondsen, J. Svensson, Linnes, Johnsen, Meling.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva).

NORSKO

Norský národní tým zažil své nejlepší časy v 90. letech a na začátku nového tisíciletí, kdy se zúčastnil dvou světových šampionátů a také jediného Mistrovství Evropy v roce 2000. O dva roky předtím se ve Francii probojovali do osmifinále MS, když ve skupině za sebou nechali Maroko a Skotsko, ale následně padli Itálií. Od roku 2000 se Norové na závěrečném turnaji MS nebo ME neobjevili.

Nezmění se to ani na příštím Mistrovství světa v Rusku. Norsko totiž za sedm odehraných zápasů posbíralo jen stejný počet bodů a tísní se tak na 4. místě skupiny za suverénním Německem, druhým Severním Irskem a třetím Českem. Problém mají především s ofenzivou, když nebudeme brát zápas proti San Marinu, tak Norové vstřelili jen čtyři branky.

Největší hvězdou a zároveň nejlepším norským střelcem v kvalifikaci je útočník Joshua King, který působí v anglickém Bournemouthu, za který v minulé sezoně Premier League vstřelil 16 branek. Mezi další zajímavá jména patří bratranci Tarik a Mohamed Elyounoussiové či kapitán Stefan Johansen.

Norsko v kvalifikaci na MS 2018:
Norsko – Německo 0:3
Ázerbájdžán – Norsko 1:0
Norsko – San Marino 4:1 (vl. Simoncini, Diomandé, Samuelsen, King)
Česko – Norsko 2:1 (King)
Severní Irsko – Norsko 2:0
Norsko – Česko 1:1 (Søderlund)
Norsko – Ázerbájdžán 2:0 (King, vl. Sadygov)
NĚMECKO

Německá reprezentace má obrovskou historii, v rámci Evropy se Němci mohou pyšnit nejvýraznějšími úspěchy. Prakticky na každém šampionátu patří mezi největší favority. Už čtyřikrát ovládli světový šampionát (naposledy v roce 2014), třikrát pak Euro (naposledy v roce 1996). Od roku 1968 nechyběli na žádném závěrečném turnaji MS nebo ME.

Také současnou kvalifikaci na nadcházející Mistrovství světa má Německo rozjetou fantasticky. Po sedmi zápasech ještě neztratili ani jeden bod a skupině vévodí s impozantním skóre 29:2. V posledním zápase si v Praze poradili s Českem po boji 2:1. Pokud porazí i Nory a zároveň Severní Irsko nevyhraje nad Českem, stanou se Němci už dvě kola před koncem jistými účastníky MS v Rusku.

Hvězd mají Němci ve svém středu požehnaně. Kádr je navíc dostatečně široký. V červnu hodně omlazená sestava vyhrála Konfederační pohár, ve stejně době ovládl tým do 21 let i evropský šampionát. Zatím nejlepším střelcem v kvalifikaci je ale stálice – s pěti brankami Thomas Müller.

Německo v kvalifikaci na MS 2018:
Norsko – Německo 0:3 (2x Müller, Kimmich)
Německo – Česko 3:0 (2x Müller, Kroos)
Německo – Severní Irsko 2:0 (Draxler, Khedira)
San Marino – Německo 0:8 (3x Gnabry, 2x Hector, Khedira, Volland, vl. Stefanelli)
Ázerbájdžán – Německo 1:4 (2x Schürrle, Müller, Gómez)
Německo – San Marino 7:0 (3x Wagner, Draxler, Younes, Mustafi, Brandt)
Česko – Německo 1:2 (Werner, Hummels)
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. Kvalifikace na Mistrovství světa v roce 2018 pomalu, ale jistě míří do finiše, v klasickém zářijovém termínu se odehrají dvě kola. V rámci "české" skupiny C budeme sledovat utkání mezi zatím suverénním Německem a Norskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.