Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Kazachstán - 4. září 2017   20:45

Polsko
Polsko
11' Milik (Makuszewski) • 74' Glik (P. Zieliński) • 85' Lewandowski
3:0
(1:0)
Kazachstán
Kazachstán
Polsko
Fabiański – Ł. Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus – Makuszewski (65. Błaszczykowski), Mączyński (89. Bednarek), P. Zieliński, Grosicki (90+1. Teodorczyk) – Milik, Lewandowski (C).
Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni LVA)
Stadion Narodowy, Varšava
Kazachstán
D. Loria (C) – Sujumbajev, Logviněnko, J. Achmetov, Dmitrenko, Šomko – Darabajev, Kuat, Bejsebekov (88. Tagybergen) – Chižničenko (68. Ščotkin), Murtazajev.

To je z dnešního zápasu vše, děkuji za pozornost a těším se na vás u dalších online přenosů.
Fauly: 7:18.
Polsku se opět přiblížilo mistrovství světa v Rusku, když doma dokázalo porazit Kazachstán 3:0! Střetnutí měli domácí celou dobu ve svých rukách, což stvrdily branky Milika, Glika a Lewandowského, který proměnil pokutový kop, který se odpískal po faulu na jeho osobu. Kazachstán zůstává přibitý na poslední místě tabulky s pouhými dvěma body.
90+3'
90+2'
Kazachstán nyní zahrával sérii rohových kopů, ale ani jeden nebyl nijak nebezpečný pro branku Polska.
90+1'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Łukasz Teodorczyk.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Pro rohový kop si doletěl gólman Kazachstánu a rychle zakládá jeden z posledních útoků hostů.
89'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Krzysztof Mączyński, přichází Jan Bednarek.
89'
Rohový kop se bude opakovat, před tím uvidíme další střídaní, tentokrát na straně domácích.
88'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Abzal Bejsebekov, přichází Aschat Tagybergen.
87'
Rohový kop nyní rozehrají hráči Kazachstánu, před tím ještě proběhne střídání.
85'
Polsko právě vstřelilo branku!
Pokutový kop si vzal na starost ROBERT LEWANDOWSKI, jenž využil své zkušenosti a naprosto s přehledem zvyšuje na 3:0.
85'
Pokutový kop pro Polsko! Po faulu na Roberta Lewandowského bude mít Polsko možnost vstřelit třetí branku utkání!
84'
Milik dnes s přehledem mohl nasázet hattrick, ovšem není mu příliš přáno! Nyní měl obrovskou šanci, když hlavičkoval z malého vápna, ale branku Kazachstánu minul opravdu o pár centimetrů, hledištěm to jen zahučelo.
82'
Dlouhý oblouček za obranu hledal Roberta Lewandowského, kterého ale uhlídal jeden z hostujících obránců.
80'
Útok Kazachstánu zastavil ofsajd Sujumbajeva.
78'
Nyní to ale s aktivitou domácí přehnali a je jim pískán útočný faul.
76'
Druhá branka domácí nakopla a za obrovského povzbuzování domácích fanoušků se snaží přidat další branku!
74'
To je odpověď Polska, tento gól již platí! Piotr Zieliński centrem z rohového kopu našel KAMILA GLIKA, který neomylně zvyšuje na 2:0! Asistence: Piotr Zieliński.
73'
Robert Lewandowski rozehrál přímý volný kop přímou střelou, brankář Loria si sice na míč šáhnul, ale balón se odrazil za brankovou čárou, kterou zcela zřetelně přešel celým objemem, ovšem ani jeden z rozhodčích si toho nevšiml a hra pokračuje dále!
70'
Kazachstán nejspíše vycítil, že by Polsko mohlo být zranitelné a tak ze svého defenzivního postavení v poslední době přechází na aktivnější hru, což Polákům dělá problémy!
68'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Sergej Chižničenko, přichází Alexej Ščotkin.
67'
Se střelou zpoza vápna přispěchal Dabajev, ovšm branku minul jen o pár centimetrů.
66'
Ke střele z 25 metrů se odhodlal nově příchozí Jakub Błaszczykowski, ale jeho střelecký pokus byl zablokovaný na hraně vápna.
65'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Maciej Makuszewski, přichází Jakub Błaszczykowski.
64'
Žlutou kartu dostává Islambek Kuat (Kazachstán), který ostře zajel do Glika.
64'
Tempo hry značně opadlo a k vidění je nyní spousta nepřesností.
62'
Žlutou kartu dostává Jurij Logviněnko (Kazachstán), jenž se prezentoval ostrým skluzem na polovině hřiště. Příští zápas bude kvůli vyčerpanému limitu žlutých karet chybět!
59'
Chybička nepřišla ani po standardní situaci, kterou rozehrál Sujumbajev vysoko nad branku Fabianského.
57'
Kazachstán stále trpělivě kombinuje a čeká na chybičku polské obrany, která né a né přijít.
55'
Polsko se nyní lehce zatáhlo a je to Kazachstán, kdo tvoří hru.
53'
Lewandoski předložil míč Grosickému, který z hranice vápna vyprášil Lorianovi rukavice.
52'
Žlutou kartu dostává Gafuržan Sujumbajev (Kazachstán), který si na polovině hřiště zezadu přidržel Zielinského.
52'
Kazachstán je po druhé ve druhém poločase na útočné polovině, ale obrana Polska je velmi pohotová a míč si bere téměř okamžitě zpět.
50'
Rohový kop byl zahraný nacvičeným signálem, ovšem ve vápně zakročil jeden z hostů a je po celé akci.
49'
Kazachstán sice dostal míč do branky, ale veškerou radost hostí okamžitě uťal zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který správně viděl ofsajd!
49'
Polsko nastoupilo do druhé poločasu ve stejné tempu jako zakončilo ten první, nyní zde máme rohový kop pro domácí!
47'
Arkadiusz Milik měl na noze další gól, ale po přihrávce od Grosického ve skluzu minul branku hostující branky o pár centimetrů!
46'
Hosté nám právě rozehráli druhý poločas dnešního kvalifikačního zápasu.
46'
Hráči se nám vrací na druhý poločas, vše za malou chvíli opět začne.
Druhý poločas začne zhruba ve 21:45.
Máme za sebou první poločas, ve kterém Polsko mělo značnou územní převahu, což dokazuje 65% držení míče, ale dokázalo vsítit pouze jednu branku, když se v 11. minutě trefil hlavou Arkadiusz Milik. Zbytek poločasu domácí tlačili, ovšem vícekrát se již prosadit nedokázali.
45'
45'
Na konci poločasu si ještě zahráli hosté rohový kop, Darabajev zkusil střelu přímo na branku, ale míč opustil hrací plochu ještě než dolétl k brance. Bylo to to poslední co nabídl první poločas.
43'
Skákavý míč se dostal přímo před Zielinského, který neváhal a vystřelil, ovšem branku hostů minul tak o metr.
41'
Do konce poločasu nám zbývá zhruba pět minutek a míč mají domácí, kteří stále dobývají obranu Kazachstánu, který se za poločas podíval na útočnou polovinu možná tak pětkrát, velmi defenzivní výkon.
39'
Loria může zůstat v klidu, Polsko rozehrálo rohový kop nakrátko a nic z toho nebylo.
38'
Další akce Polska končí zblokovaným centrem, z kterého domácí vytěžili aspoň rohový kop.
37'
Nádherná kombinace domácích! Robert Lewandowski krásnou patičkou přistrčil míč Milikovi, který rázem byl tváří tvář proti Loriovi, ale jeho střelecký pokus končí těsně nad!
35'
Kazachstán vyrazil do rychlého protiútoku, ale nebylo z toho nic víc než centr do prázdna.
33'
Polsko je v tlaku, ale zatím se jim nedaří přidat druhou branku, která by je značně uklidnila.
31'
Grosicki hledal centrem z levé strany nějakého spoluhráčem, ale centr nikoho nenašel a míč tak po delší odmlce budou mít hosté.
29'
Polsko zamklo Kazachstán před jejich pokutovým územím a hledají jakoukoliv skulinku, kde by byla šance na další útok.
27'
Rozehrávku si vzal na starost opět Milik, ale tentokrát si pro jeho centr došel Loria v pohodě.
26'
Poslko bude po faulu na Grosického standardní situaci zpoza pokutového vápna.
24'
Žlutou kartu dostává Viktor Dmitrenko (Kazachstán), který před pokutovým vápnem zastavoval útok Polska.
22'
Maciej Rybus se pokusil o dalekonosnou střelu, ovšem střela postrádala správný směr.
21'
Následný rohový kop rozehrál Kamil Grosicki, který se snažil ve vápně najít své spoluhráče v bílých dresech, ale našel pouze protihráče ve žlutém dresu, s míčem v před mohou postupovat hosté.
20'
Milik zahrával standardní situaci a celkem překvapivě se pokusil o střelu, kterou Loria musel vytahovat konečky prstů na rohový kop! Tohle byl dobrý pokus!
19'
Kanonýr Bayernu Mnichov Robert Lewandowski se cpal do vápna Kazachstánu, ale proti byl Logviněnko, který polského útočníka zastavil a celá útočná akce Polska tak skončila.
17'
Z následného rohového kopu již žádné nebezpečí pro domácí branku nepramenilo.
16'
Glik nyní zabrnkal na nervy domácím fanouškům, hlavičkou chtěl přihrát Fabianskému, ale hlavička nebyla příliš důrazná a vystihl jí Murtazajev, který ale naštěstí pro domácí nedokázal prostřelit Fabianského.
14'
Kazachstán rozehrál rohový kop nakrátko, což hostům nic nepřineslo a míč mají opět domácí.
14'
Kazachstán se prodíral do další akce, ovšem důrazný Pazdan byl pozorný a odkopl míč na rohový kop.
13'
Na zemi je kapitán Lewandowski, domácí budou rozehrávat na vlastní polovině.
11'
Krásná akce Polska! Z levé strany nacentroval Grosicki do vápna, kde přesně našel hlavu Macieje Makuszewského, který přihrál ARKADIUSZOVI MILIKOVI, který se v podobných situacích nemýlí a otevřel skóre dnešního zápasu!
9'
Kazachstán je nyní v defenzivním postavení a vyčkává, co Polsko vymyslí.
8'
Tento rohový kop nepřinesl téměř žádné ohrožení pro Loria, který stráží branku Kazachstánu.
7'
Míč je v zámezí a Polsko bude zahrávat další rohový kop.
5'
Po hektickém začátku se míč nachází na kopačkách domácích, kteří vyhlížejí další šanci na útok.
3'
Na druhé straně vypálil Aslan Darabajev, míč ve vzduchu zaplaval a nakonec jen těsně minul branku, kterou stráží Fabianski.
2'
A již to mohlo být 1:0 pro Polsko! Po rohovém kopu se dostal k míči ve vápně Glik, který tvrdou ranou minul branku Kazachstánu.
2'
Polsko bude zahrávat druhý rohový kop.
2'
Polsko hned v úvodu rozehrávalo rohový kop, ale nic z toho nebylo.
1'
O úvodní výkop se postaral domácí tým, jdeme na to!
1'
Hymny obou států máme za sebou, výkop utkání se nezadržitelně blíží.
Hráči jsou již na hrací ploše a jako první stadionem bude znít hymna Kazachstánu.

Polsko: Fabiański – Ł. Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus – Makuszewski, Mączyński, P. Zieliński, Grosicki – Milik, Lewandowski (C).
Náhradníci: Szczęsny, Skorupski – Jędrzejczyk, Cionek, Góralski, Linetty, Teodorczyk, Błaszczykowski, Kamiński, Bednarek, Kędziora, Wilczek.

Kazachstán: D. Loria (C) – Sujumbajev, Logviněnko, J. Achmetov, Dmitrenko, Šomko – Darabajev, Kuat, Bejsebekov – Chižničenko, Murtazajev.
Náhradníci: Pokatilov, Mokin – Maročkin, Jerlanov, Tagybergen, Turisbek, Mužikov, Nurgalijev, Tungyšbajev, Ščotkin.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni LVA).
Poslední vzájemné zápasy:
04.09.16 Kazachstán – Polsko 2 : 2
13.10.07 Polsko – Kazachstán 3 : 1
07.10.06 Kazachstán – Polsko 0 : 1
06.06.03 Polsko – Kazachstán 3 : 0
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu bude Treimanis z Litvy, na čarách mu budou pomáhat pánové Gudermanis a Spasjonnikovs.
Kazachstán

Kazaši jsou pro všechny reprezentace nepříjemným soupeřem, v aktuální kvalifikaci na Mistrovství světa ale jenom paběrkují, když ze sedmi zápasu vybojovali jen dva body, se kterými jsou přikováni na posledním šestém místě. První záříjový den se Kazachstán představil na domácí půdě, na Černou Horu ale nestačil 0:3 a na předposlední Armény tak stále ztrácí čtyři body.
Polsko

Domácí výběr měl kvalifikaci o světový šampionát rozehraný velmi dobře, před pár dny ale poprvé nezískal ani bod, když překvapivě prohrál v Dánsku 0:4. Poláci si tím mírně zkomplikovali svou pozici o přímý postup do Ruska, neboť se na jejich první pozici dotáhly reprezentace Černé Hory a Dánska na rozdíl pouhých tří bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.