Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Švýcarsko - 10. října 2017   20:45

Portugalsko
Portugalsko
41' Djourou(vl.)  • 57' André Silva (B. Silva)
2:0
(1:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
Portugalsko
Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Eliseu (68. Antunes) – B. Silva, Moutinho, W. Carvalho, Mário (90+1. D. Pereira) – André Silva (75. A. Gomes), Ronaldo (C).
C. Çakιr – B. Duran, T. Ongun (všichni Turecko)
Estádio da Luz, Lisabon
Švýcarsko
Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Djourou, Ricardo Rodríguez – Freuler (46. Zakaria), Džemaili (66. Zuber), Xhaka – Shaqiri, Seferović, Mehmedi (66. Embolo).

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Statistiky utkání:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:21.
Duel je u konce, Portugalci se radují! Domácí zvládli veledůležitý duel, po vlastní brance Djouroua se trefil ve druhém poločase André Silva. Švýcaři se ve druhé půli vytvořili nějaké šance, ale Portugalsko kontrolovalo hru a po zásluze vítězí. Přestože Švýcaři doposud byli stoprocentní, na kontě mají 27 bodů a až do dneška neprohráli jediné utkání, zůstává na ně o skóre druhé místo a budou muset hrát listopadovou baráž. Portugalsko se stává dalším týmem postupujícím na mistrovství světa v Rusku 2018!
90+3'
90+3'
Bernardo Silva si dlouho připravoval míč na střelu, ale ho zblokoval Djourou.
90+3'
Shaqiriho centr zblokován, Xhaka o míč přišel a domácí míří dopředu.
90+3'
Švýcaři obléhají portugalskou branku.
90+2'
Portugalci rozehráli nakrátko a nikam se samozřejmě neženou.
90+1'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází Danilo Pereira.
90+1'
Moutinho poslán k zemi Schärem, standardka pro domácí.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Faul ve středu hřiště, míč pro domácí.
90'
Gomes udržel míč na hrací ploše, dostal se do vápna, ale nepřesně přihrával Máriovi.
89'
Zakariovi se nepovedl centr, míč pro Portugalce, kteří jsou stále blíže k přímému postupu na mistrovství světa 2018!
87'
Ronaldo sprintoval za dlouhou přihrávkou, u míče však byl dříve gólman Sommer.
87'
Z levé strany centroval Zuber, ale centr mu vůbec nesedl a míč skončil nad brankou.
86'
Lichtsteiner se dostal k dalšímu centru. Domácí odvrátili, ale Švýcaři jsou v tlaku.
84'
Shaqiri našel přesnou přihrávkou Lichtsteinera, který odcentroval do vápna, tam však byla spousta červených dresů, Portugalci míč odvrátili.
83'
Na druhé straně rychle vypálil Zuber, ale nemířil přesně.
83'
Ronaldo dostal přihrávku na levou stranu, nacházel se však v ofsajdu.
82'
Soares se dostal k centru, hosté odvrátili. Ale Portugalci zůstávají u míče a každou vteřinou se přibližují k prvnímu místu!
81'
Na druhé straně přihrávka Xhaky do vápna nenašla nikoho v bílém.
80'
Cristiano Ronaldo šel sám na Sommera a nepřekonal ho. Vzrušení však bylo zbytečné, neboť se portugalský útočník nacházel v ofsajdu.
79'
Pepe se dostal k odraženému míči, ale nerazantní střelou nepřekonal Sommera.
78'
Opakované záběry ještě ukázaly, ale Djourou při zblokování centr zahrál rukou. Tady se mohla pískat penalta!
78'
Další centr z pravé strany odvrátila hostující obrana. Následně Mario vybojoval roh. To přesně Portugalsku stačí. Na zdramatizování utkání to už ze strany Švýcarů nevypadá.
76'
Bernardo Silva dobře centroval před branku. Sommer na míč nedosáhl, ale pár centimetrů k míči chybělo i Ronaldovi, který by jinak zakončoval do odkryté brány.
76'
Švýcaři faulovali při napadání, konkrétně Zakaria. Domácí mohou šetřit čas.
75'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází André Gomes.
74'
Xhaka neprošel před domácí obranu, míč pro Portugalce.
73'
Domácí se bez problémů ubránili.
72'
Seferović vybojoval pro hosty na pravé straně rohový kop.
71'
Portugalci kontrolují hru. Hosté sice drží míč, ale nikam se nedostávají. Portugalsko dobře napadá a Švýcary nikam nepouští.
69'
Rodríguez však neodcentroval přesně a Zakaria musel hasit situaci faulem na Andrého Silvu, dostává žlutou kartu.
69'
Hosté kombinují na útočné polovině.
68'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Eliseu, přichází Vitorino Antunes.
67'
Shaqiri vedl rychlý brejk Švýcarů, který vypadal velice nadějně! Hostující záložník napřáhl ke střele, která nejspíše nemířila mezi tři tyče. Před brankou však ještě míč tečoval Seferović, ale jen těsně mimo!
66'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Breel Embolo.
66'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Blerim Džemaili, přichází Steven Zuber.
66'
Faul Seferoviće zastavil rychlý postup Portugalců.
66'
Rodríguez hledal před brankou nabíhajícího Džemailiho, ten byl však obsazený.
65'
Seferović hledal přihrávkou do vápna někoho ze spoluhráčů, nejvýše se však vyšplhal Pepe.
64'
Rodríguez faulovaný a Švýcarsko rozehrává u půlící čáry.
63'
Mehmedi měl spoustu možností při rychlém brejku Švýcarů. Těm se dnes ale nedaří dostat k zakončení, Mehmedi akci pokazil špatnou přihrávkou.
62'
Výborný obranný zákrok hlavičkou Carvalha před Lichtsteinerem.
61'
Domácí fanoušci cítí, že vítězství je blízko. Stadionem obíhá mexická vlna.
60'
Rodríguez dostal přihrávku na pravou stranu, míč ale nestihl na hrací ploše.
59'
Švýcaři u míče a ještě se snaží něco s nepříznivým vývojem utkání udělat. Mají to však velice těžké.
57'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Je tu druhá branka domácích a Portugalci se výrazně přibližují k postupu na mistrovství světa! Krásná kombinace hostú, Bernardo Silva přihrával před branku. Míč prošel až na zadní tyč, kde byl osamocený ANDRÉ SILVA. Se zpracováním měl sice problém, ale na druhý dotyk už dostal míč do sítě. Asistence: Bernardo Silva.
56'
Portugalci jsou na koni a každou akci hostů rychle utnou. Naopak rychle sami vyráží dopředu.
55'
Ronaldu se dostal k další střele těsně za hranicí vápna, levačkou z dobré pozice těsně přestřelil. Toho je situace, ve které již útočník Realu Madrid vstřelil mnoho gólů.
55'
S následným centrem Andrého Silvy si poradil Sommer.
54'
Mário vybojoval míč pro Cristiana Ronalda, který ihned za hranicí vápna pálil, Djourou se ale dobře postavil do trajektorie míče.
54'
Ronaldo se snažil obhodit Lichtsteinera, ten však situaci zvládl a tělem se dostal před portugalského snajpra.
54'
Sommer dokázal centr vyboxovat.
53'
Lichtsteiner fauloval Andrého SIlvu. Švýcarský kapitán poté o Portugalce ještě lehce zavadil a ten se poté ještě chvíli poválel na trávníku, je tu však přímý kop pro domácí.
52'
Soares hledal dlouhým centrem Ronalda, Ricardo míč odvrátil.
51'
Shaqiri volil přímou střelu o zem, Seferović se snažil tečovat, to se mu nepovedlo a u levé tyče byl připravený Patrício.
50'
Pěkný přechod Švýcarů do útoku musel nedovoleně zastavil Carvalho, který stáhl k zemi Lichtsteinera. Zajímavý přímý kop pro hosty!
49'
Carvalho vybojoval míč pro Mária, jehož centr hosté odvrátili a jsou u míče.
48'
Bernardo Silva odcentroval z pravé strany nepřesně.
47'
Zakaria se snažil obejít Eleseua, ten dobře bránil tělem a střídajícího Švýcara čistě zastavil.
46'
André SIilva fauloval Xhaku, přičemž si sám ublížil. Je ale v pořádku a rychle se zvedá.
46'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Denis Zakaria.
46'
Do šaten odcházejí spokojenější domácí, kteří vedou po zásluze 1:0. Sice jsme viděli docela vyrovnaný poločas téměř bez šancí, ale Portugalci byli kombinačně na vyšší úrovni a míč drželi více. Švýcaři se ani jednou nedostali k ohrožení Patricia. Na první šanci jsme čekali až do 33. minuty, Bernardo Silva dostal přihrávku na levou stranu, ale tvrdou ranou Sommera nepropálil. Portugalsko nepolevovalo v aktivitě a o chvíli později se mohlo radovat. Centr z levé strany si Djourour smolně srazil do vlastní brány. Švýcaři tak musí ve druhém poločase zabrat, mají 45 minut na srovnání zápasu, bod by jim stačil na udržení prvního místa. Druhá půle začne přibližně ve 21:48.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Eliseu (Portugalsko). Za nepříjemný šlapák na Shaqiriho.
45'
Švýcaři zamířili po dlouhé době dopředu. Lichtsteiner odcentroval a Seferović chtěl zajímavým pokusem z voleje zády k brance ohrozit Patrícia, ten však zasahovat nemusel.
45'
Ronaldo se snažil protlačit k hlavičce, ale fauloval.
44'
Portugalci jsou odměněni za zvýšenou aktivitu v závěru poločasu. Nyní opět drží míč.
41'
Je tu první branka zápasu, důležitý vedoucí gól dávají Portugalci! Centr z levé strany se snažili hrát hned tři švýcarští hráči včetně Sommera, museli však být pozorní, jelikož si na míč nabíhal Mário. Schär i Mário míč minuli, Sommerovi propadl a vracející se JOHAN DJOUROU si ho srazil do vlastní brány. Smolný gól pro tohoto jinak zatím skvěle hrajícího obránce.
40'
André Silva se opět dostal až k centru, Sommer má ale v pokutovém území skvělý přehled a opět si pro míč došel.
39'
Další z řady nepovedených portugalských centrů. Soares míč přetáhl až příliš.
39'
Ronaldo se dostal s míčem mezi dva soupeře, ale o balon přišel. Ještě reklamoval ruku hostujícího hráče, rozhodčí zůstává v klidu.
38'
Ronaldo se dostal k míči na pravé straně, odcentroval však jen do rukavic Sommera.
37'
Samotný Rodríguez se však skvěle vrátit a zastavil tuto akci.
37'
Rodríguezův centr nebyl příliš dobrý a dopředu mohou Portugalci.
36'
Xhaka vybojoval míč pro Seferoviće, který však váhal dlouho, Portugalci se stihli vrátit a jeho centr srazili na roh.
34'
Švýcarsko se dostalo k míči jen na chvíli. Domácí se tlačili k míči, Mário už málem vystřelil, ale znovu zakročil pozorný Djourou.
34'
Hosté se ubránili dvěma rohům, ale Portugalci zůstávají u míče.
33'
Další šance pro Bernarda Silvu už byla mnohem nebezpečnější! Po čistém zákroku na Ronalda se míč dostal právě k tomuto hráči, jehož tvrdou střelu z levé strany dokázal reflexivně vyrazit Sommer na roh!
32'
Portugalci se rychle dostali k míči, Bernardo Silva si připravil míč na střelu, skluzem mu ho však skvěle vypíchl Djourou.
32'
Shaqiri se dostal k míči, vysunul dopředu Seferoviće, který se však k zakončení nedostal. Mezi dvěma protihráči upadl, případná penalta by byla velice přísná.
30'
Bernardo Silva se Soaresem zatím Švýcary na pravé straně přehrávají, jejich centry však postrádají přesnost. Jeden z míčů do šestnáctky teď našel jen rukavice Sommera.
30'
Seferović sklepl míč pro Shaqiriho, který však při zpracování podklouzl a ze zajímavé akce nebylo nic.
29'
Švýcaři u míče, stále čekáme na první vážnější šanci v utkání.
28'
Seferović si nabíhal na dlouhou přihrávku, ale neměl možnost stihnout míč na hrací ploše.
27'
Žlutou kartu dostává Remo Freuler (Švýcarsko), za hraní rukou.
27'
Zajímavý centr na zadní tyč vraceli hosté do ohně, tam však byli připravení portugalští obránci.
26'
Shaqiri faulován Carvalhem, přímý kop pro Švýcarsko.
26'
Djourou odchází po svých. Uvidíme, jestli bude v utkání pokračovat.
25'
Djourouem to po ostrém skluzu nevypadá dobře, musí být ošetřován.
24'
Ronaldo sice stihl míč na hrací ploše, ale neodcentroval dobře a poté André Silva nepříjemně fauloval Djoroua.
24'
Ronaldo si gesty diriguje své spoluhráče. Teď se mu však nepovedla přihrávka na zabíhajícího spoluhráče, kterou dobře zastavil Mehmedi.
23'
V souboji kapitánů Lichtsteiner fauloval Cristiana Ronalda a Portugalci mohou rozehrávat.
22'
Rodríguez hledal ve vápně Mehmediho, ten byl dobře bráněný.
21'
Džemaili byl poslán k zemi, je z toho však jen autové vhazování pro hosty.
20'
Soares se nakonec dostal k centru. Ty však zatím nemají takovou kvalitu, aby z nich mohla přijít nějaká šance.
19'
Portugalci kombinují, ale zatím se jim nedaří najít recept na pozornou švýcarskou obranu.
18'
Seferović se dostal k centru z levé strany, ve vápně ale neměl koho hledat, jelikož se pokutové území hemžilo pouze červenými dresy.
17'
Bernardo Silva vracel míč pro Moutinha, jemuž však centr nevyšel a Švýcaři rozjíždějí útočnou akci z vlastní poloviny.
16'
Bernardo Silva prošel až do vápna, v obležení protihráčů upadl, ale penalta se nepíská, nejspíše po právu.
14'
Freuler číhal na přihrávku Džemailiho z levé strany na hranici pokutového území. Míč ho sice nenašel, teď to však byla dobrá pasáž ze strany Švýcarska.
14'
Freulerův zajímavý centr z pravé strany nakonec proletěl pokutovým územím bez jakékoliv teče.
13'
Přetažený centr domácí odvrátili.
13'
Rychlý přechod Švýcarů do protiútoku a Rodríguez vybojoval pro hosty rohový kop.
12'
Bernardo SIlva udržel míč pro Soarese, jemuž se však centr nepovedl a SIlva poté musel faulovat.
11'
Bernardo Silva vysunul na pravé straně Soarese, jehož dobrý centr hosté odvrátili do bezpečí.
11'
Lichtsteiner se nakonec dostal k centru, ale ani jemu se nepovedl podle představ.
10'
Švýcaři u míče, s kombinací se zatím nikam neženou, na což domácí fanoušci pískají.
9'
Soares dostal přihrávku na pravou stranu, snažil se odcentrovat z první, ale míč mu vůbec na kopačce nesedl a skončil vysoko nad bránou.
9'
Carvalho faulovaný při přechodu do protiútoku.
8'
Bernardo Silva nedokázal zpracovat přihrávku Carvalha a míč mu utekl do zámezí.
7'
Moutinho odcentroval do vápna, Lichtsteiner míč odvrátil.
7'
Rodríguezovi se nepovedla přihrávka a dopředu míří znovu Portugalci.
6'
Centr rozehrál Eliseu, hosté odvrátili jen k Máriovi, který našel na levé straně volného Andrého Silvu, s jehož střelou neměl Sommer problémy.
5'
Bernardo Silva stažen k zemi u postranní čáry, standardka pro domácí.
4'
Ronaldo se dostal k míči za hranicí vápna, připravoval si míč, ale nakonec nevystřelil.
3'
Rodríguez se dostal do problémů u postranní čáry, napadající Ronaldo se Silvou ho nakonec faulovali.
3'
Rodríguez se zmocnil míče, ale jen ho odpálil daleko od brány.
2'
Po zkažené přihrávce hostů však zakládají první akci Portugalci.
1'
Švýcaři začínají s míčem na kopačkách, vybojovali autové vhazování.
1'
Portugalsko dnes bude hrát v červených dresech, Švýcarsko v bílých.
Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše a následující hymny obou celků, jako první samozřejmě ta švýcarská.
V domácí základní sestavě se objevuje i hvězdný útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo. Je vidět, že se dnes bude hrát o všechno!

Portugalsko: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Eliseu – Mário, Moutinho, W. Carvalho, B. Silva – André Silva, Ronaldo (C).
Náhradníci: Beto, A. Lopes – Alves, A. Gomes, Guedes, Éder, G. Martins, Antunes, D. Pereira, Quaresma, Sanches, Semedo.

Švýcarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Djourou, Ricardo Rodríguez – Freuler, Džemaili, Xhaka – Shaqiri, Seferović, Mehmedi.
Náhradníci: Hitz, Mvogo – Akanji, Derdiyok, Elvedi, Embolo, Frei, Gavranović, Moubandje, Lang, Zakaria, Zuber.

Rozhodčí: C. Çakιr – B. Duran, T. Ongun (všichni Turecko).
Při vyrovnaném počtu bodů nerozhodují jako obvykle vzájemné zápasy, nýbrž skóre. To mají jasně lepší Portugalci. Takže domácí musí hrát na vítězství, Švýcarsku stačí bod. Celek z prvního místa už má mistrovství světa v Rusku jisté, tým na druhém místě bude bojovat v baráži. Dokáží Portugalci zvládnout roli favorita a oplatí Švýcarům prohru z loňského roku, nebo hosté překvapí a odvezou si z lisabonské půdy zlatý bod?
Portugalsko
Jihoevropané prohráli jediný zápas a stále mají šanci postoupit z prvního místa. Jejich porážka se datuje do minulého roku, kdy prohráli 0:2 právě ve Švýcarsku. Jinak většinu duelů ovládli vysokým rozdílem a díky tomu, že mají lepší skóre, než Švýcaři, budou mít možnost zabojovat o přímý postup. Naposledy se Portugalsko dlouho střelecky trápilo v Andoře. To rozsekl až střídající Cristiano Ronaldo, který vstřelil vítězný gól, druhý gól přidali Portugalci v závěru. Právě slavný útočník Realu Madrid je se čtrnácti góly nejlepším střelcem kvalifikace, a to ještě ve dvou zápasech chyběl. Uvidíme, jestli dnes nastoupí od první minuty.

Švýcarsko
Fotbalisté země helvétského kříže mají po devíti z deseti zápasů plný počet bodů! Přesto se zatím nemohou radovat z postupu na mistrovství světa. Švýcaři dokázali porazit loni Portugalsko, letos dvakrát Lotyšsko, Faerské ostrovy, Andorru a naposledy Maďarsko, které jasně přehrávali a nakonec zvítězili vysoko 5:2. Dvě branky si připsal Steven Zuber, nejaktivnějším na hřišti však byl Xherdan Shaqiri.
Přeji krásný úterní večer, vítejte u kvalifikačního duelu na mistrovství světa v Rusku, ve kterém se v souboji o přímý postup utká Portugalsko a Švýcarsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.