Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Gruzie - 5. září 2017   20:45

Rakousko
Rakousko
43' Schaub
1:1
(1:1)
Gruzie
Gruzie
8' Gvilija  (Ananidze)
Rakousko
Lindner – Bauer, Dragović, Danso, Hinteregger – Baumgartlinger (C), Grillitsch (80. Ilsanker) – Kainz, Arnautović, Alaba (38. Schaub) – Harnik (68. Janko).
Bachmann, Kuster – Gregoritsch, Hierländer, Ilsanker, Janko, Laimer, Lainer, Schaub, Wöber, Sax, Lienhart.
Grinfeeld – Krasikow, Mozes (vš. Izrael)
Ernst Happel Stadion, Vídeň
Gruzie
Makaridze – Kakabadze, S. Kvěrkvelija, Kašia, Navalovski – Kvekveskeri – Kazajšvili (90+2. Chočolava), Kankava (C), Gvilija (69. Merebašvili), Ananidze – Kvilitaja (88. Dvališvili).

V čele kvalifikační skupiny se už výrazně osamostatnili Srbové, kteří dvě kola před koncem disponují čtyřbodovým náskokem na druhý Wales a pětibodovým na třetí Irsko, Rakušané pak ztrácejí další tři body a jsou takřka jistě mimo hru, neboť ve hře už by je mohla udržet pouze ztráta bodů Walesu v Gruzii a zároveň Irů doma s Moldavskem. Gruzie v tabulce zůstává pátá, když si dnes připsala již pátou remízu a poslední jsou Moldavané.
A nutno podotknout, že Rakousko ani herně nebylo výrazně lepším týmem. To navíc ještě Rakušané museli od začátku dotahovat nepříznivý stav, neboť skóre zápasu otevřel hostující záložník Gvilija a byť se před přestávkou podařilo Schaubovi vyrovnat, tak po přestávce už si Rakušané žádnou vyloženou šanci nepřipravili.
Rakušané ve vídeňském Prátru zahodili obrovskou příležitost se ještě zapojit do souboje o baráž, ovšem nedokázali porazit Gruzii a i přes poměrně příznivý los závěrečného dvojzápasu pro ně je situace již takřka nehratelná.
90+4'
90+4'
Gruzínci se ubránili a utkání míří k nerozhodnému výsledku.
90+3'
Poslední šance Rakušanů, dlouhé autové vhazování Bauera.
90+2'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Valerij Kazajšvili, přichází David Chočolava.
90+1'
Rozhodčí Grinfeeld oddaluje závěr zápasu o tři nastavené minuty.
90'
Po Arnautovićově centru Janko jemnou hlavičkou prodloužil míč za vzdálenější tyč gruzínské branky.
88'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Vladimir Dvališvili.

Odcházející útočník Rapidu Vídeň tleská "svému" publiku.
87'
Danso byl v osobním souboji nepříjemně udeřen Kvilitajou do hlavy, rozehrávat mohou Rakušané.
86'
Marc Janko mohl rozhodnout! Arnautović mu nasměroval kolmici za gruzínskou obranu, ovšem výborně vyběhl brankář Makaridze a byl u míče těsně dříve než sparťanský útočník!
84'
Změna skóre v Kišiněvě, kde se Wales ujal vedení a aktuálně přeskočil v tabulce Irsko, čímž Rakousko znovu ztrácí na barážovou pozici pět bodů.
83'
Rakušané se k nějakému náporu vůbec nemohou probojovat a naopak to jsou nadále Gruzínci, kteří jsou aktivnějším týmem a bojují o cenné vítězství.
82'
Další žlutou kartu vidí Kvilitaja, ten se nedovoleně provinil u rakouského pokutového území.
81'
Rakušané vybojovali rohový kop, Schaubův centr našel hlavu Dansa, ten ale v zajímavé pozici prostor ohraničený třemi tyčemi netrefil.
80'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Stefan Ilsanker.
79'
Kvekveskeriho nepříjemným šlapákem trefil Danso a rakouský stoper inkasuje žluté napomenutí.
77'
Gruzínci se nechtějí smířit pouze s bodem, ale srdnatě bojují i o vítězství! V dobré příležitosti se objevil Kazajšvili, jeho prudkou ránu k bližší tyči ale Lindner vyráží.
75'
Kainz načechral míč do pokutového území na Schauba, kterého k zemi jemně přistrčil Kvirkvelija, rozhodčí ale nechává ve hře pokračovat.
74'
V Irsku (0:1) ani Moldavsku (0:0) se gólově nic nemění, Srbové ale v Dublinu dohrávají v deseti po vyloučení Maksimoviće.
73'
Rakušané se neprosadili ani z následného rohového kopu. Nutno ale podotknout, že Danso si v pokutovém území nabíhal na centr zcela osamocen, ale jen těsně na něj nedosáhl.
72'
Marko Arnautović ale gruzínskou zeď neprostřelil a dokonce trefil Kazajšviliho přímo do obličeje a po tomto direktu se hostující fotbalista jen těžce zvedal z trávníku, bude ale v pořádku.
71'
Schaub povedeným průnikem kolem Kankavy vybojoval soupeřův faul a Rakušané dostávají možnost zajímavé standardní situace z blízkosti pokutového území.
69'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Valerian Gvilija, přichází Giorgi Merebašvili.
68'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Marc Janko.

Šanci dostává i vytáhlý forvard pražské Sparty Marc Janko.
67'
V posledních minutách jsou poněkud překvapivě aktivnějším týmem Gruzínci a právě muži v bílém už znovu kombinují s míčem na svých kopačkách.
65'
Baumgartlingera v osobním souboji přetlačil Kankava a ten na domácím kapitánovi vybojoval i nedovolený zákrok.
63'
Další gruzínská šance už vypadala velmi nebezpečně, když si na Ananidzeho centr naběhl Kvilitaja, v pádu ale nedokázal zakončit přes bránícího Dragoviće.
61'
Kazajšvili dostal dlouhý pas do volného prostoru na pravém křídle, ovšem z úhlu si netroufl vystřelit a po pokusu o zaseknutí míče kolem Dansa už jej udržet nedokázal.
61'
Do Gansovy rozehrávky svoji nohu vložil Kvilitaja, ten však odrazil míč jen k Lindnerovi a Rakušané zůstávají u balónu.
60'
Dlouhý nákop Baumgartlingera na Harnika neměl sebemenší naději na úspěch, rakouský útočník byl pokryt gruzínskými stopery a míč si snadno našel brankář Makaridze.
58'
Další gruzínská snaha, od pravé postranní čáry Kazajšvili centroval přímo na hlavu Kvilitaji, ten ale míč jen prodloužil k Lindnerovi a rakouského brankáře nijak vážněji nezaměstnal.
56'
Srbové se ujali vedení v Irsku a to v tuto chvíli znamená, že irský náskok na Rakušany se průběžně ztenčil na čtyřbodový a zároveň Iry mohou přeskočit Velšané, pokud zvítězí v Moldavsku.
55'
Po dlouhé době jsme viděli gruzínský střelecký pokus, Gvilija ale z dobrých pětadvaceti metrů mířil přímo do rakouského brankáře Lindnera.
54'
Další zápasy této skupiny se nadále hrají bez branek, tedy Irsko se Srbskem a Moldavsko s Walesem. Průběžně se tak v této situaci nemění vůbec nic.
52'
Florianu Kainzovi podél postranní čáry utekl Ktilitaja a nepříjemně vyhlížející protiútok domácí fotbalista musel hasit pouze za cenu stažení soupeře a následné žluté karty.
51'
Marko Arnautović si tentokrát elegantně prohodil míč mezi nohami Kankavy, z hranice pokutového území poté těsně minul gruzínskou branku.
50'
Hintereggerův nákop Harnik hlavou pouze prodloužil k brankáři Makaridzemu.
47'
Arnautović si troufl na další parádní taneček kolem početní převahy a podařilo se mu z křídla vniknout do pokutového území, u tyče ale nedokázal najít žádného ze spoluhráčů.
46'
Po pětačtyřiceti minutách Rakušané hrají s Gruzií 1:1, když dlouho proti výraznému outsiderovi dokonce prohrávali a navíc se jim zranil David Alaba, ovšem jeho náhradník Louis Schaub se postaral o vyrovnání a do druhého poločasu tak domácí nastoupí v přeci jen o něco výhodnější pozici než za nepříznivého stavu.
45+2'
45+2'
Následný rohový kop už k rakouskému úspěchu nevedl a první poločas míří k nerozhodnému rozuzlení.
45+2'
Další střelecký pokus si na konto připisuje domácí kapitán Baumgartlinger, jeho tečovaný pokus z osmnácti metrů proletěl vedle hostující branky.
45+1'
Před odchodem do šaten k tomu dostanou ještě dvě nastavené minuty, které přidává izraelský arbitr.
45'
Rakušané už znovu útočí a snaží se ještě do přestávky překlopit stav ve svůj prospěch.
43'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakušané završili svůj nápor vyrovnávající brankou! Na přetažený centr Grillitsche si ke vzdálenější tyči naběhl Bauer, ten vrátil míč před branku, kde Harnik v naprosté tutovce jen prudce trefil brankáře Makaridzeho, před dorážejícím LOUISEM SCHAUBEM už ale zívala prázdná branka, čímž střídající fotbalista nepohrdl!
42'
Po obrovském gruzínském zaváhání ve vlastním pokutovém území měl obrovskou šanci Kainz, jeho ránu ale bravurně vykopl Makaridze!
41'
Hinteregger se protáhl po levém křídle a poté nasměroval před branku přízemní centr, před nabíhajícím Harnikem ale dokázal zasáhnout brankář Makaridze a ukryl míč pod svoji kontrolu.
40'
Rakušané sehráli rychlejší útočnou akci a trochu otevřeli soupeřovu obranu, ovšem svoji kombinaci zakončili pouze slabou střelou Grillitsche do bránících soupeřů.
38'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází David Alaba, přichází Louis Schaub.

Alaba skutečně není schopen ve hře pokračovat a nahrazuje jej špílmachr Rapidu Vídeň Louis Schaub.
37'
Chvíle přerušení, neboť ošetření si vyžádal David Alaba a s výraznou oporou rakouského týmu to nevypadá vůbec dobře, neboť fotbalista Bayernu Mnichov po dobře dvouminutovém ošetření za podpory lékařského týmu jen pomalu kulhá za postranní čáru.
35'
Kainz si mohl centr od rohového praporku zopakovat hned dvakrát, ovšem neujal se ani jeden.
35'
Další útočnou akci Rakušané podnikli po levém křídle a Arnautović vybojoval rohový kop.
33'
Další rakouský útok táhl David Alaba středem hřiště, ovšem při nedostatečné podpoře spoluhráčů musel svoji snahu výrazně přibrzdit.
31'
A málem to Marku Arnautovićovi vyšlo úplně fenomenálně! Rakouská opora se totiž dokázala protancovat s míčem na kopačce přes několik soupeřů do vyložené pozice, poté ale domácí záložník selhal v koncovce a branku minul!
30'
Rakušané už jsou opět usazeni na útočné polovině a hledají cestičku do gruzínské defenzivy.
27'
Kvilitaja vyhrál osobní souboj s Hintereggerem a získal obrovské množství prostoru na pravém křídle, kde se objevil zcela osamocen, poté ale centroval velmi nepřesně.
26'
Chvíle klidu pro Gruzii, tentokrát to jsou hosté, kteří desítky sekund drží míč na svých kopačkách a přihrávají si na vlastní polovině.
25'
Rakušané nadále mají výraznou územní převahu, zatím ale bez gólového vyústění, tedy minimálně ve svůj prospěch.
23'
Po následném rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Kašia, ten ale v záklonu vysoko přestřelil.
22'
Znovu si Rakušané před svým pokutovým územím vedli velmi nedůrazně, o míč přišli a Kvekveskiri měl zajímavou střeleckou možnost, ovšem trefil pouze jednoho z bránících Rakušanů.
20'
Rakušané se dopouští častých ztrát v rozehrávce, tentokrát se "provinil" Bauer a se svými spoluhráči měl co dělat, aby zastavili nebezpečně vyhlížející protiútok vedený Ananidzem.
18'
Rakušané byli velmi blízko vyrovnání, když si na Kainzův centr naskočil Harnik, hlavou ale trefil jen břevno hostující branky!
15'
Byť jsou Rakušané znovu nastěhováni na útočné polovině, tak centr Kainze letěl pouze do míst, kde nebyl vůbec nikdo v červeném a Gruzie se znovu ubránila.
13'
Následná standardní situace ale nevedla k ohrožení hostující branky, Gruzínci se snadno ubránili.
12'
Kakabadze nedovoleně atakoval Harnika, Rakušané budou rozehrávat od postranní čáry.
11'
Veškerá snaha ale skončila ztrátou míč a hosté okamžitě přenesli hru na soupeřovu polovinu. Byť tam nedokázali míč dlouho udržet, tak Rakušané musí znovu zakládat celou útočnou akci od začátku.
11'
Rakušané už se usadili v hloubi gruzínské poloviny a proti kompaktně bránícímu soupeři se pokouší dostat do nějaké příležitosti.
10'
Další útočná akce Gruzínců končí postavením mimo hru, míče se ujímají opět domácí.
8'
Gruzie právě vstřelila branku!
Pořádný šok v Prátru na sebe nenechal dlouho čekat! Rakušané nyní hráli tak opatrně, až na vlastní polovině při rozehrávce přišli o míč, kterého se zmocnil Ananidze, jenž na levé křídlo vysunul VALERIJANA GVILIJU, jenž si elegantně zasekl míč kolem Dansa a poté prostřelil Lindnera!
7'
Úvod utkání se nese ve velmi opatrném duchu, oba týmy zatím hledají cestu do soupeřovy defenzivy.
5'
Rakušané vybojovali rohový kop, ten však rozehráli po zemi a sami se velmi rychle zahnali až k vlastnímu brankáři Lindnerovi.
3'
Rakušané se pokusili neúspěšně prosadit po levém křídle, Hintereggerovi míč utekl do zámezí.
1'
Na utkání ve vídeňském Prátru, jenž na mezinárodní zápasy pojme přes 50 tisíc diváků, bylo během včerejšího dne prodáno už téměř čtyřicet tisíc vstupenek a návštěva tak bude více než důstojná.

Rakousko: Lindner – Bauer, Dragović, Danso, Hinteregger – Baumgartlinger (C), Grillitsch – Kainz, Arnautović, Alaba – Harnik.
Náhradníci: Bachmann, Kuster – Gregoritsch, Hierländer, Ilsanker, Janko, Laimer, Lainer, Schaub, Wöber.

Gruzie: Makaridze – Kakabadze, S. Kvěrkvelija, Kašia, Navalovski – Kvekveskeri – Kazajšvili, Kankava (C), Gvilija, Ananidze – Kvilitaja.
Náhradníci: Kvaschvadze, Revišvili – Arabidze, Daušvili, Dvališvili, Čanturija, Džighauri, Chočolava, Lobjanidze, Merebašvili, Šergelašvili, Tabidze.

Rozhodčí: Grinfeeld – Krasikow, Mozes (vš. Izrael).
Hezký večer při sledování přenosu kvalifikačního utkání o postup na MS 2018 mezi Rakouskem a Gruzií.

V minulém kvalifikačním cyklu o postup na ME ve Francii Rakušané s přehledem prošli na závěrečný turnaj, ovšem i přes vysoká očekávání vlastních fanoušků nedokázali ve Francii postoupit ze základní skupiny. Přesto Rakušané byli velmi optimističtí před aktuální kvalifikací o postup na MS, po sobotní porážce od Walesu už se ale dostali do kritické pozice, když ze čtvrtého místa na postup alespoň do baráže ztrácí tři kola před koncem pět bodů.

U našich jižních sousedů se navíc hojně spekuluje, že trenér Marcel Koller po svém šestiletém angažmá u národního týmu dnes hraje o své další působení a v případě prohry by se na své pozici nemusel "dožít" ani závěrečného dvojzápasu.

Gruzie v sedmi zápasech této kvalifikace ještě nedokázala ani jednou zvítězit, když body připisovala pouze za čtyři remízy. Slovenský trenér Vladimír Weiss se může spoléhat i na útočníka Kvilitaju, jenž nastoupí v důvěrně známém prostředí, neboť od loňského léta působí v Rapidu Vídeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.