Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Estonsko - 31. srpna 2017   20:45

Řecko
Karnezis – P. Retsos, Papadopoulos (65. Stafylidis), Manolas, Tzavellas – Tziolis (C), Zeca – Mantalos (80. Bakasetas), Fortunis, Donis – Vellios (70. Diamantakos).
Liany – Biton, Shimon (všichni Izrael)
Stadio Georgios Karaiskakis, Pireus
Estonsko
Aksalu – Teniste, Baranov, Jääger, Klavan (C), Kallaste (89. Miller) – Zenjov, Käit, Al. Dmitrijev (81. Antonov), Kruglov – Anier (90+3. Tamm).

Je dobojováno, v tomto zápase se už nic zvláštního nestane. Estonsko si odváží z horké řecké půdy vydřený jeden bod za bezbrankovou remízu. Pro domácí celek je to určitě před nedělním zápasem s Belgií ztráta, aspoň tedy co se týče účasti v baráži o MS. Řecko bylo po celý zápas aktivnější, ale branka jednoduše nepřišla. To by bylo z mé strany zřejmě všechno. Přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a u fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 4:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 6:14.
90+5'
90+4'
Řekové se asi naposledy vydávají vstříc estonské brance. Tohle je poslední příležitost pro tento tým.
90+3'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henri Anier, přichází Joonas Tamm.
90+2'
Tasos Donis se dral v pokutovém území k míči, ovšem pomohl si faulem. Rozhodčí neváhá a píská útočný faul.
90+1'
Hlavní rozhodčí Liran Liany se rozhodnul nastavit čtyři minuty nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.
90'
Rozběhnula se nám poslední minuta řádné hrací doby tohoto zápasu. Řecko i nadále sonduje kolem estonského vápna.
89'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Ken Kallaste, přichází Martin Miller.
88'
Rohový kop domácího výběru nevyšel podle představ, míč prolétnul pokutovým územím a zamířil do autu na druhé straně.
87'
Estonský výběr se brání zuby nehty, tentokrát to odnesl hostující kapitán, který se ocitnul na trávníku vlivem křeče v pravé noze.
86'
Mihkel Aksalu neodhadnul svůj výběh pro míč a málem z toho byla úvodní branku střetnutí. Estonský brankář může děkovat své obraně.
85'
Tlak Řecka zdaleka není u konce. Konstantinos Stafylidis opět centroval do pokutového území. Jeho centr byl ovšem zablokován, domácí tým slaví zisk rohového kopu.
84'
Domácí tým opět uzamknul svého soupeře na vlastní polovině. Jenže centr z levé strany, který vyslal Konstantinos Stafylidis končí v autu.
82'
Řecko stále vymýšlí nějakou kloudnou akci, ale estonská obrana i v závěru zápasu brání s naprostým přehledem.
81'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Aleksandr Dmitrijev, přichází Ilja Antonov.
81'
Druhý poločas se nám blíží do svého konce. Pokud Řekové dnes neodejdou jako vítězové, tak to pro jejich fotbal bude znamenat určitě ztrátu.
80'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Tasos Bakasetas.
79'
Dimitris Diamantakos si snažil vymodlit pokutový kop, ale rozhodčí mu to doslova nesežral. Ani tady se penalta nepíská.
78'
I Řekové rozehrávali rohový kop, ale ani tato příležitost nepřinesla zajímavou příležitost. Stav utkání je i v 78. minutě bez branek.
77'
Dmitri Kruglov rozehrál tento rohový kop, který nevyšel podle představ. Míč z tohoto rohu dopadnul na hlavu řeckého obránce, který míč odvrátil mimo své vápno.
76'
Sergei Zenjov vybojoval proti přesile protihráčů další rohový kop pro svůj celek. Koncovka dnešního zápasu bude ještě zajímavá.
75'
Řekové se čím dál více tlačí do zakončení, ale estonský brankář i nadále drásá nervy řeckých fanoušků.
73'
Řecký tým se stále trápí v koncovce, to samé platí i o hostech. Pokud bych si měl vsadit, tak bych vsadil na remízu. Doufám, že se mýlím.
72'
Konstantinos Manolas si všimnul rozběhnutého spoluhráče na pravé straně, ale jeho přihrávka skončila pouze v rukavicích estonského brankáře.
71'
Estonci se snaží držet míč na vlastních kopačkách a to se jim také daří. Jenže skvělý domácí presink je vrací ke své bráně.
70'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Apostolos Vellios, přichází Dimitris Diamantakos.
70'
Konstantinos Stafylidis si dal sprint od branky soupeře až k vlastní brance, aby zastavil slibně rozběhnutého soupeře.
69'
Ragnar Klavan před malou chvílí dostal žlutou kartu a jelikož byl před zápasem v karetním ohrožení, tak pro příští zápas nebude k dispozici.
68'
Žlutou kartu dostává Ragnar Klavan (Estonsko).
67'
Domácímu týmu se rýsovala zajímavá příležitost, ale Apostolos Vellios nepochopitelně celou akci zabrzdil.
66'
Domácí trenér sází na posilnění řeckého útoku. Máme před sebou poslední půl hodinu i s nastavením a Řekové musí brát plný počet bodů.
65'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Kyriakos Papadopoulos, přichází Konstantinos Stafylidis.
65'
Zajímavá řecká šance končí opět odmávaným ofsajdem. Tohle je už zoufalost řeckého týmu.
64'
Mihkel Aksalu byl pod velkým tlakem, ale nakonec tuto nepříjemnou situaci zvládnul. Dokonce si i s řeckým útočníkem pohrál.
63'
Rychlý estonský přechod do útoku končí ziskem rohového kopu. Ovšem rozhodčí ukazuje na malé vápno, Řecko bude odkopávat od své branky.
62'
V dosavadním průběhu zápasu jsme svědky řeckého trápení v koncovce. Pokud domácí hráči myslí na bodový zisk z toho utkání, musí ještě zapracovat v koncovce.
61'
Taijo Teniste upadnul v pokutovém území Řecka, rozhodčí však zůstává klidný a penaltu nepíská.
60'
Máme za sebou úvodních patnáct minut druhého poločasu, ale ani v této části jsme se nedočkali vytoužené branky.
59'
Tasos Donis se snažil roztančit své strážce a to se mu také podařilo. Jenže jeho centr na spoluhráče byl nepřesný.
58'
Hlavní rozhodčí teď musí krotit roztržku mezi dvěmi hráči. Žádné karetní potrestání zatím nepřichází.
57'
Tentokrát si řecký útočník splnil své defenzivní povinnosti. Estonská akce končí v zámezí, Řecko má autové vhazování.
56'
Apostolos Vellios dnes nemá v zakončení štěstí, jeho střelecké pokusy končí vždy mimo hostující branku.
55'
Řecko zůstává u balónu a jejich kombinace se čím dál více posouvá směrem k brance soupeře.
54'
Výborný signál na přední tyč, kde si naběhnul osamocený Kyriakos Papadopoulos. Jenže tento řecký obránce hlavičkoval vedle branky.
53'
Apostolos Vellios vybojoval pro svůj tým další rohový kop. Uvidíme, co z toho Řekové vymyslí.
52'
Hostující kapitán se v pokutovém území Řecka provinil proti fotbalové etiketě. Rozhodčí ukazuje směrem k estonské brance.
51'
Estonsko napadá dost vysoko, domácí obránci mají co dělat, aby míč rychle dostali ze své poloviny.
50'
Rychlá rozehrávka řecké akce končí hvizdem hlavního rozhodčího. Máme tady další ofsajd.
49'
Žlutou kartu dostává Panagiotis Retsos (Řecko).
48'
Sergei Zenjov se po zákroku jednoho z řeckých obránců dostal na trávník. Estonský hráč ovšem může v pořádku pokračovat.
47'
Řekové se ihned v úvodu druhé půle vrhli do útočení, ale jejich snaha přichází vniveč. Mihkel Aksalu si dojde pro míč a bude kopat od své branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas je minulostí. Aktéři dnešního utkání putují do šaten za nerozhodného stavu. Domácí tým byl v prvním poločase aktivnější, ale jejich aktivita nebyla využitá. Estonsko se snaží těžit z rychlých brejků, ale ani ty nejsou vůbec nebezpečné. Druhý poločas bude určitě ještě zajímavý a já vás na toto dějství zvu. Začínáme za necelých patnáct minut, buďte u toho s námi!

Přihrávky úspěšné/celkem: 264/298 – 65/88
45+2'
45+1'
Tasos Donis opět nebezpečně vypálil, estonský brankář vyrazil pouze před sebe, ale to nebyl dobrý nápad. Jenže Apostolos Vellios z malého vápna přestřelil.
45+1'
Rozhodčí dnešního utkání nastavil v prvním poločase jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
Žlutou kartu dostává Taijo Teniste (Estonsko).
45'
Estonsko napadá pouze s jedním hráčem, řecká rozehrávka tímto napadáním netrpí. Míč se s přehledem dostává na estonskou polovinu.
44'
Estonsko se nastěhovalo na útočnou polovinu. Řecko se zbytečně zatáhlo, tohle se může na konci poločasu vymstít.
43'
Georgios Tzavellas se tomu diví, ale rozhodčí měl pravdu, byl to faul. Estonsko bude zahrávat volný přímý kop.
42'
Zdá se, že do šaten půjdeme za nerozhodného stavu. Ani jeden tým se do zakončení netlačí.
41'
Rychlá řecká akce moc nebezpečí před estonskou branku nepřinesla. Mihkel Aksalu bude odkopávat od své branky.
40'
Začala nám poslední pětiminutovka řádné hrací doby prvního poločasu. Stav je stále bezbrankový.
39'
Dokonce dva řečtí hráči se řítili na estonského brankáře. Až poslední stopku vystavil skvělý Ragnar Klavan.
38'
Zápas zatím provází takové slabší atmosféra, která domácím hráčům moc nepřidává. Karnezis si došel pro míč a s rozehrávkou nikde nespěchá.
37'
Ragnar Klavan vyvezl míč na útočnou polovinu a poté vyslal nepřesný centr, který byl následně zblokován. Aut pro Estonce.
36'
První poločas se nám pomalu, ale jiště blíží ke svému konci. Zhruba deset minut do konce prvního poločase je na časomíře 0:0.
35'
Enar Jääger si nedokázal zpracovat poskakující míč, který se dokutálel do autu. Akce Estonska tedy opět končí.
34'
Náznak řecké akce prozatím končí u Aleksandra Dmitrijeva, který míč odvrátil do zámezí. Řecko bude vhazovat.
33'
Petros Mantalos si zaběhnul za hostující obranu, ale jeho zpracování bylo velmí bídné, o míč následně přišel.
32'
Estonská akce končí hned v zárodku nepřesnou rozehrávkou. Orestis Karnezis se opět protáhne odkopem od branky.
31'
Míč se z rohového kopu dostal na hranici vápna, kde byl volný Tasos Donis. Tento řecký hráč nebezpečně vypálil vedle levé tyčky.
30'
Apostolos Vellios byl v koncovce zablokován. Řecko bude rozehrávat rohový kop.
29'
Řecko opět přebírá kontrolu nad utkáním. Estonsko má co dělat, aby řecké útoky včas zastavil.
28'
Zajímavá rozehrávka volného přímého kopu. Jeden z domácích hráčů se na malém vápně dostal k hlavičce, která vystrašila estonského brankáře. Mihkel Aksalu ani nevěděl, jak tuto šanci zlikvidoval.
27'
Dnešní zápas zatím moc zajímavých šancí nepřinesl. Snad se to v dalších minutách změní. Georgios Tzavellas pro svůj celek vybojoval přímý kop.
26'
Držení míče:
Řecko – Estonsko 65% : 35%
25'
Georgios Tzavellas se dostal na pravé straně ke střílenému centru, který estonský brankář vyrazil mimo vlastní vápno.
24'
Alexandros Tziolis musel nadvakrát odkopávat míč ze svého vápna. Následně byl ve středu hřiště stažen řecký útočník Vellios.
23'
Ani rychlý estonský brejk končí nějak úspěšně, domácí obrana se rychle vrátila a brejk zastavila.
22'
Řecko doslova uzamklo hostující celek v jejich pokutovém území, ale jejich mohutný tlak končí nepřesným centrem pravého obránce.
21'
Samotná hra se nám přesunula do středu hřiště, ani jeden tým nechce udělat zásadní chybu, která by vyústila ve zbytečnou branku.
20'
Ani tento rohový kop nic zásadního nepřinesl. Domácí brankář bude od své branky odkopávat.
19'
Ken Kallaste si zaběhnul za řeckou obranu. Jeho následný centr byl zblokován na rohový kop. Estonsko mají zajímavou příležitost k ohrožení domácí branky.
18'
Panagiotis Retsos musí být ošetřen, proto zamířil za postranní čáru. Hra může pokračovat.
17'
Nepříjemná srážka ve středu hřiště, oba aktéři zůstali ležet na trávníku. Hra je tedy přerušena.
16'
Řekové se čím dál více přibližují na dostřel estonské branky. Mihkel Aksalu musí být opět ve střehu.
15'
Po patnácti minutách máme stále nerozhodný výsledek. Domácí tým je ovšem aktivnějším týmem a je blíž k úvodní brance utkání.
14'
Řekové se snaží diktovat tempo hry, to se také v některých chvílích daří. Uvidíme, co v následujících minutách vymyslí.
13'
Apostolos Vellios byl opět nachytán v nedbalkách. Řecko si zapisuje další ofsajd.
12'
Hosté i nadále volí spíše nákopy za domácí obranu, ale ta si zatím ví rady a takové míče v pohodě odklízí.
11'
Tasos Donis se přes hostující obranu neprobil. Řekové ovšem zůstávají u míče, protože budou vhazovat.
10'
Řecko je po kratší době u míče, snaží se hru uklidnit a zároveň ji přenést na jejich útočnou polovinu.
9'
Dva dlouhé auty do řeckého vápna odklidil svou hlavičkou opět skvělý Kyriakos Papadopoulos. Jenže ohrožení domácí branky nekončí.
8'
Řecká obrana má v posledních minutách čím dál více práce. Estonci nemají co ztratit, tak se tlačí do útoku.
7'
Estonsko je i nadále u míče, jenže vzápětí přichází nepřesný nákop na vysunutého útočníka, který pokryl řecký obránce.
6'
Estonsko rozehrávalo na začátku šesté minuty rohový kop, který moc rozruchu před domácí brankou nepřinesl. Řecká obrana si s naprostým přehledem poradila.
5'
Skvělé estonské napadání vyhání řeckou kombinaci až na obrannou polovinu. Estonsko v úvodu utkání hraje velmi kompaktně.
4'
Sergei Zenjov se u rohového praporku dopustil útočného faulu, rozhodčí neváhá a ukazuje proti estonské brance.
4'
Apostolos Vellios se v pokutovém území dostal k hlavičce, kterou musel vytěsnit až skvělým zákrokem estonský brankář. Asistent rozhodčího ovšem odmával ofsajd, případný gól by tedy neplatil.
3'
Hostující celek to taktéž zkusil dlouhým nákopem, ale ani ten nebyl úspěšný. Kyriakos Papadopoulos si tento míč zpracoval a s přehledem rozehrál.
2'
Řekové začínají zápas rozvážnou kombinací na své polovině. Poté přišel nákop jednoho ze stoperů, který doplachtil až k estonskému brankáři.
1'
Estonsko se zhostilo úvodního výkopu tohoto střetnutí, zápas tedy může začít!
1'

Řecko: Karnezis – P. Retsos, Papadopoulos, Manolas, Tzavellas – Tziolis (C), Zeca – Mantalos, Fortunis, Donis – Vellios.
Náhradníci: Kyriakidis, Anestis – Maniatis, Siopis, Bakasetas, Lykogiannis, Diamantakos, Tachtsidis, Gianniotas, Bouchalakis, Stafylidis, Samaris.

Estonsko: Aksalu – Teniste, Baranov, Jääger, Klavan (C), Kallaste – Zenjov, Käit, Al. Dmitrijev, Kruglov – Anier.
Náhradníci: Meerits, Toom – Tamm, Mööl, Miller, Purje, Sappinen, Luts, Vassiljev, Antonov, Lepistu.

Rozhodčí: Liany – Biton, Shimon (všichni Izrael).
Vzájemné zápasy
10. 10. 2016 Estonsko – Řecko 0:2
10. 11. 2001 Řecko – Estonsko 4:2
18. 12. 1999 Řecko – Estonsko 2:2
Estonsko
Na druhé straně estonský výběr už zdaleka nemůže myslet na nějaký zázrak, který by tento tým posunul do Ruska. Svěřenci Martina Reima můžou poslední zápasy hrát s chladnou hlavou. Jejich poslední výsledky jsou docela zajímavé, sice proti Belgii nepřekvapili a prohráli 0:2, ale taková výhra 3:0 proti Chorvatsku v přátelském utkání musí hráče nabudit. Musíme ovšem podotknout, že Chorvaté nehráli v plné sestavě. Jejich nejlepší střelec v kvalifikace je Mattias Käit, který už dvakrát dokázal rozvlnit síť.

Řecko
Řekové mají tuto kvalifikaci rozehranou nadějně, sice nemají zaručený postup, ale stále hrají o možnou listopadovou baráž. Ovšem poslední zápasy ukazují na to, že se tento tým poměrně zadrhnul. Jejich poslední výhra přišla právě proti Estonsku na jejich hřišti v Tallinu. Poté přišla porážka v přátelském utkání s Běloruskem a v kvalifikaci tři po sobě jdoucí remízy, dvakrát 1:1 a jednou 0:0. Jejich nejlepší střelec je zatím Konstantinos Mitroglu, který se trefil třikrát.

Bosna – Řecko 0:0
Belgie – Řecko 1:1
Řecko – Bosna 1:1
Řecko – Bělorusko 0:1
Estonsko – Řecko 0:2
Tabulka před sedmým kolem kvalifikace
Skupina A zatím průběžně vede Belgie, která v dosavadním průběhu soutěže získala šestnáct bodů. Na druhém místě je dnešní hostitel z Řecka, na vedoucí Belgii ztrácí čtyři body. Řekové se musejí ohlížet za sebe, protože na třetím místě s jednobodovou ztrátou je Bosna. O čtyři body zpět na čtvrtém místě je Kypr. Na pátém místě je Estonsko se ziskem čtyř bodů a celou tuto skupinu uzavírá trpaslík z Gibraltaru, který zatím nezískal žádný bod.
Hezký den, kvalifikace na MS v Rusku pokračuje svým dalším programem. V tomto textovém přenosu se podíváme na zápas skupiny A mezi domácím Řeckem, které přivítá výběr Estonska. Úvodní výkop na stadionu Georgiose Karaiskakise je naplánován na 20:45, srdečně vás na tento duel zvu, buďte u toho s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.