Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Malta - 4. září 2017   20:45

Skotsko
Skotsko
9' Berra (Griffiths) • 49' Griffiths
2:0
(1:0)
Malta
Malta
Skotsko
C. Gordon – Berra, Mulgrew (56. G. Hanley), Robertson, Tierney – S. Brown (C), Phillips, Armstrong – Forrest, Griffiths (70. Ch. Martin), McArthur (46. J. Morrison).
Jakob Kehlet – Henrik Larsen, Heine Sörensen
Hampden Park, Glasgow
Malta
Hogg – Magri, Agius, Z. Muscat – S. Borg (86. A. Muscat), Kristensen (85. P. Fenech), R. Fenech, S. Pisani, Zerafa – Schembri (C) (71. Gambin), Effiong.

Dnes je dohráno, já se loučím, děkuji za pozornost a přeji, pokud je to možné, pohodový zbytek večera a dobrou noc.
Skotové nepředvedli žádný velkolepý výkon, avšak pro povinné vítězství si dokráčeli. Díky němu zůstávají ve hře o druhou pozici ve skupině F, zatím jsou na čtvrté pozici, ovšem jen kvůli horšímu skóre a na druhé Slovensko, které dnes trápilo suverénní Anglii, ale nakonec přesto těsně prohrálo, ztrácí jen bod. V dalším kole, hraným za měsíc, se navíc utkají právě Skotové doma se Slovenskem a výsledek tohoto střetnutí hodně napoví.
90+4'
90+3'
Ještě jedna šance domácího mužstva, která ale končí ofsajdem. Čtyři hráči v modrém se zapomněli za hostující obranou.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Zbytečná zpětná přihrávka na straně Skotska, které tak přichází o míč.
89'
Phillips se dnes gólu asi nedočká, v další šanci mířil vysoko nad soupeřovu bránu a pak se na sebe hodně zlobil.
86'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Steve Borg, přichází Alex Muscat.
85'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Bjorn Kristensen, přichází Paul Fenech.
83'
Hosté to ještě zkouší, ale přes domácí obranný val nemohou najít cestu.
81'
Nyní nepřesná přihrávka končí u Hogga.
80'
Domácí hrají to, co potřebují, dlouho vyčkávají na správný okamžik a přihrávají si mezi sebou. Čas hraje v jejich prospěch.
76'
Malta se málem dočkala gólu, Zerafa střílel nebezpečně z levé strany, Gordon jeho pokus vyrazil, ale k dorážce se ještě snažil prodrat Effiong, míč jen lehce tečoval a domácí brankář si poradil.
72'
Armstrongovi rána z voleje svůj cíl nenašla.
71'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází André Schembri, přichází Luke Gambin.
70'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Leigh Griffiths, přichází Chris Martin.
68'
Nepřesný pokus stejného hráče o chvíli později končí vedle levé tyče.
67'
Griffiths nabíhal na bránu po pravé straně, mohl přihrát na střed dobíhajícímu spoluhráči, místo toho volil střelu po zemi, se kterou si Hogg poradil.
64'
Rohový kop pro Skotsko.
61'
Tierney zkusil štěstí střelou z dálky, mířil však mimo bránu.
60'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, k vidění je řada nepřesností a diváci se teď musí nudit.
56'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Charlie Mulgrew, přichází Grant Hanley.
55'
Forrest pořádně protáhl hostujícího brankáře, ten konečky prstů vyrazil jeho přízemní střelu na rohový kop.
54'
Hra je přerušena, ošetřován je jeden z hráčů Skotska.
52'
Pisani z hranice pokutového území mezi tři tyče nezamířil.
49'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Trochu kuriózní gól. Robertson potáhl míč k bráně, na levou stranu přihrál Armstrongovi, jenž dával na střed, kam naběhl Morrison. Ten skluzem trefil tyč, od ní se balón odrazil k dobíhajícímu LEIGHU GRIFFITHSOVI, který možná asi sám nevěděl, jak se mu podařilo míč dopravit za čáru. Nutno říct, že gól neměl platit, hráč stál v ofsajdu.
48'
Vzápětí zastavuje stejného hráče ofsajd.
47'
Domácí si dlouho dávali přednost ve střele, nakonec nepříliš prudce střílel Griffiths, Hogg si bez potíží poradil.
46'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází James McArthur, přichází James Morrison.
46'
Hlavní arbitr nenastavil ani minutu, domácí roli favorita zatím příliš nepotvrzují, ale hrají co potřebují, a sice na vítězství, ke kterému směřují. Jejich soupeř totiž neměl žádnou šanci, ba prakticky ani střelu.
45+1'
45'
Phillips moc hezky střílel z dálky k levé tyči maltské brány a Hogg měl co dělat, aby balón vyrazil.
43'
Tak tohle udělali hosté hodně lajdácky, Gordon mohl zůstat zcela v klidu, lehký míč mířící k němu po zemi sebral do náruče.
43'
Pisani vybojoval pro své barvy přímý volný kop z dobré vzdálenosti.
42'
Ofsajd a v něm domácí celek, jmenovitě Griffiths.
40'
Rukou zahrál Tierney, hosté budou nakonec vhazovat aut.
38'
Griffiths si míč ukopl od kopačky, což byla pro domácí velká škoda.
36'
Berra druhý zásah zatím nepřidá, jeho hlavička končí vedle levé tyče hostující svatyně.
36'
A další.
35'
Další roh pro Skoty.
34'
Na chvíli se hosté dostali před bránu Skotů, už však zase musí rychle zpátky.
33'
Hodně špatný střelecký pokus v podání Borga, míč končí daleko od brány.
32'
Tierney to zkusil z levé strany, jeho točená rána skončila přímo v rukavicích brankáře.
30'
Griffiths zkusil ohrozit bránu soupeře přímou střelou, ale byl hodně nepřesný.
29'
Žlutou kartu dostává Ryan Fenech (Malta).
29'
Daleký nepřesný centr v podání Skotů, Hogg drží míč v rukavicích.
28'
Nyní hostující brankář vyboxoval míč jen před sebe, naštěstí pro něj nebyl nikdo z protihráčů poblíž.
27'
Docela riskantní malá domů, Hogg ale stačil míč odkopnout.
26'
Špatná souhra Malty, soupeř bude vhazovat aut.
25'
Domácí celou akci zbytečně překombinovali, Armstrong už mohl střílet sám, ale volil přihrávku na pravou stranu, poté jeho spoluhráč přihrával na střed, ovšem míč byl zblokován.
23'
Stejný hráč o chvíli později už zcela jasně hlavičkoval nad bránu.
22'
Míče se sice evidentně dotkl střelec zatím jediné branky Berra, ale rozhodčí nařizuje roh opakovat.
21'
Nechybělo moc, aby si hosté dali vlastenec, míč se nakonec odkutálel mimo bránu a následuje roh.
21'
Hogg po malé domů odkopává balón, jak nejdál to jen jde.
19'
Armstrong ztratil kopačku a poté ještě inkasoval menší úder, zůstává za postranní čárou a tak hra pokračuje.
19'
Další roh pro fotbalového trpaslíka.
17'
V pokutovém území upadl jeden z hostů ale hlavní arbitr ihned ukázal, že penaltu pískat nebude.
17'
Hosté rozehrají rohový kop.
16'
Griffiths po dlouhé době jedním, kdo zkusil vystřelit, jeho daleký pokus končí vedle levé tyče brány Malty.
15'
Domácí mají míč na kopačkách, ale jakoby se báli útočit, spíš si přihrávají mezi sebou.
13'
Centr do pokutového území Malty byl včas odvrácen.
12'
Mulgrewova rána byla zblokována protihráčem.
9'
CHRISTOPHE BERRA zůstal po rohovém kopu nepokrytý u vzdálenější tyče, hlavou poté zamířil za bezmocného gólmana hostů.
5'
Armstrong střílel nepřesně, Hogg zasahovat nemusel.
4'
Zatím toho k vidění příliš není, viděli jsme jeden faul na straně hostů, ale to je tak vše.
1'

Skotsko: C. Gordon – Berra, Mulgrew, Robertson, Tierney – S. Brown (C), Phillips, Armstrong – Forrest, Griffiths, McArthur.
Náhradníci: McGregor, Archer – G. Hanley, Anya, Ritchie, Naismith, J. Morrison, Ch. Martin, Cairney, Fraser, J. McGinn, Whittaker.

Malta: Hogg – Magri, Agius, Z. Muscat – S. Borg, Kristensen, R. Fenech, S. Pisani, Zerafa – Schembri (C), Effiong.
Náhradníci: Bonello – A. Muscat, P. Fenech, Mifsud, Failla, Gambin, J. P. Farrugia, Borg, Johnson.

Rozhodčí: Jakob Kehlet – Henrik Larsen, Heine Sörensen.
Poslední vzájemné utkání

4.9. 2016 – Malta:Skotsko 1:5

Branky: 14. Effiong (Sciberras) – 10. Snodgrass, 53. Ch. Martin (Ritchie), 61. Snodgrass (pen.), 78. S. Fletcher (Ritchie), 84. Snodgrass

Malta: Hogg – Zerafa, Caruana, Agius, S. Borg, Scicluna (80. Camilleri) – P. Fenech, Sciberras, Gambin – Schembri (C) (66. Briffa), Effiong (89. Mifsud)

Skotsko: Marshall – Martin, Robertson, Paterson, G. Hanley – Ritchie (86. Anya), D. Fletcher (C), Bannan, Snodgrass – Ch. Martin (69. S. Fletcher), Burke (66. Forrest)
Malta

Hosté vstupovali do skupiny F jako velký outsider. A není ani divu, neboť jsou stále povážováni za fotbalového trpaslíka. Malta se zatím těmto předpokladům nevzepřela a po sedmi odehraných kolech nemá na svém kontě ani jeden bod. S nelichotivým skóre 2:19 se tedy krčí na dně tabulky a vypadá to, že tam i zůstane. Po tomto zápase je totiž ještě čeká Slovensko a Litva, přičemž ani výhra nad výběrem tohoto pobaltského státu nemusí stačit na to, aby se výběr kouče Ghedina posunul na pátou příčku. Se Skotskem se, jako téměř pokaždé, budou Sokoli snažit držet svého soupeře na uzdě a co nejdéle mu nedovolit skórovat. Uvidíme, zda se jim to podaří.
Skotsko

Skotové vstupovali do své kvalifikační skupiny jako adept na barážové umístění a zatím tato očekávání naplňují. Po sedmi odehraných zápasech se svěřenci trenéra Strachana drží na třetím místě se čtyřbodovou ztrátou na Slovensko, ovšem ze čtvrtého místa jim dýchá na záda Slovinsko, které je za výběrem z Britských ostrovů jen kvůli skóre. V minulém zápase se Skotsko utkalo s houževnatou Litvou. I díky prvnímu poločasu, kdy se prosadili Armstrong a Robertson, se mohli radovat ze zisku všech tří bodů. Nyní je před nimi zápas s Maltou, do kteŕeho půjdou s tím, že nic jiného než výhra neexistuje.
Hezký pondělní večer přeji všem fanynkám a fanouškům mezinárodní kopané! Boj o účast na světovém šampionátu se pomalu blíží ke konci a my se v rámci sedmého pokračování skupiny F zaměříme na zápas, ve kterém domácí Skotsko vyzve Maltu. Výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.