To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 1:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:12.
Je dobojováno! Po prohrách s Anglií a Slovinskem se slovenská reprezentace zvedla a v Trnavě přesvědčivě vyzrála na Skotsko poměrem 3:0. O vítěznou branku se už po čtvrthodince hry postaral Róbert Mak, jenž krátce po změně stran zvýšil na 2:0 a pětadvacet minut před koncem definitivně stvrdil výhru Slováků Nemec.
90+3
90+3
Mí skotští kolegové už popohánění švédského arbitra k tomu, aby naposledy foukl do píšťalky.... Je jasné, že v námi sledovaném utkání už se nic nestane.
90+2
Tierney neměl komu přihrát, a tak vrátil balon až na brankáře Marshalla, Skotové se v tuto chvíli nemohou dostat ani za půlící čáru.
90+1
Zápas se rychle chýlí ke svému konci a ani jeden tým už se nikam nežene, slovenští příznivci mohutným potleskem děkují svým oblíbencům za veledůležité tři body.
90
Sudí Strömbergsson nastavil nad rámec druhého poločasu tři minuty!
89
Anya si u levé postranní čáry vyměnil míč s Tierneym a poté ho nacentroval do pokutového území, tam ale nebyl nikdo v růžovém dresu.
88
McGinnův prudký pas si Leigh Griffiths zpracovat nedokázal, podařilo se mu však aspoň vybojovat Škrtelův faul na svou osobu.
87
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Filip Kiss.
85
Hra je znovu přerušena a Ján Ďurica s rozehrávkou vůbec nespěchá, v samotném závěru se zápas už pouze dohrává.
84
Potřetí v krátkém časovém sledu se Leigh Griffiths dostal do nadějně se rýsující šance, Matúš Kozáčik však tentokrát včas vyběhl a znemožnil skotskému snajprovi vystřelit.
83
Ikechi Anya u postranní čáry obral o balon Bakoše a poté uklidnil hru přihrávkou na gólmana Marshalla, tudy ovšem cesta ke zdramatizování zápasu nepovede.
82
Robert Snodgrass to přehnal s důrazem v souboji se Škriniarem, domácí se po následné rozehrávce uchýlili ke kombinaci poblíž středového kruhu.
80
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Dušan Švento.
79
Domácí defenzíva odvrátila míč pouze ke Snodgrassovi, tomu se ale následně nepodařilo přesně odcentrovat. Sledujeme festival nepřesností na obou stranách, v posledních minutách hra příliš pohledná není.
78
Leigh Griffiths je při chuti. Útočník Celticu znovu vystřelil, tentokrát byl ale jeho pokus spíš jakousi z nouze ctností. Přesto z toho bude roh pro Skotsko!
77
Střídající John McGinn vyslal parádní kolmicí na zteč rozběhnutého Griffithse, jehož přízemní střela z hranice šestnáctky proletěla těsně vedle levé tyče!
76
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Steven Fletcher, přichází John McGinn.
75
Dnešní utkání sleduje 11098 diváků.
74
V posledních minutách se na trávníku nic převratného neděje, Slováci už se nikam neženou a jejich soupeř se zdá být poněkud bez motivace.
72
Michal Ďuriš se šikovnou zasekávačkou zbavil Tierneyho, jeho následný pas ale doletěl pouze k Bannanovi. Balon je v autu a vhazovat budou Skotové.
71
Už na samotném začátku kvalifikace na MS 2018 Skotům začíná postup vyklouzávat z rukou. Proti Litvě uhrál ostrovní výběr pouze upachtěnou remízu a v dost možná klíčovém utkání proti Slovensku hosté prohrávají už o tři góly.
70
Střídající Marek Bakoš hned po svém příchodu na trávník rozehrál zajímavou akci domácího výběru. Zkušený snajpr na sebe navázal pozornost protihráčů a poslepu oslovil volného Hamšíka, jenž však zpoza hranice pokutového území vypálil vysoko nad.
69
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Adam Nemec, přichází Marek Bakoš.
68
Slovensko právě vstřelilo branku!
Tohle je pro hosty kruté, Slováci se ujímají už tříbrankového vedení! Po rohovém kopu balon ve vápně našel hlavu ADAMA NEMCE, který bez potíží překonal bezmocného Marshalla!
67
Svěřenci Jána Kozáka budou zahrávat rohový kop!
65
Grant Hanley šikovně sklepl míč pro nikým nehlídaného Barryho Bannana, který napřáhl z první, jeho projektil ale doletěl přímo do nastavené Kozáčikovy náruče.
64
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Darren Fletcher, přichází Leigh Griffiths.
64
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Ikechi Anya.
63
Róbert Mak přenesl hru na Saba, který nic nevymýšlel a vrátil balon zadovkou Kuckovi. Po trpělivé kombinaci domácích se špílmachr Hamšík pokusil dlouhým nákopem oslovit rozběhnutého Erika Saba, to se mu ale nepodařilo.
62
V zámezí už se vysvlékl do dresu Ikechi Anya, vše nasvědčuje tomu, že skotská lavička sáhne k prvnímu střídání tohoto zápasu.
60
Hodina hry je za námi a vše nasvědčuje tomu, že slovenská reprezentace vybojuje první body v tomto kvalifikačním cyklu. Domácí se dál precizně brání a svého soka k ničemu nepouštějí.
59
Hráči v růžových dresech se usadili na útočné polovině, z jejich nadějné akce ale vypramenil pouze nepříliš povedený Bannanův centr, který doletěl přímo do Kozáčikovy náruče.
58
Róbert Mak je při chuti! Domácí křídelník to zkusil z pravého okraje pokutového území a David Marshall měl co dělat, aby tuto střelu vytěsnil!
56
A už je to o dva góly! Skotové vybojovali rohový kop, který ale rozehráli lajdácky a domácí se následně vydali do rychlé protiakce. Hamšík přesně našel na hranici šestnáctky volného RÓBERTA MAKA, který si zakončení vychutnal!
56
Darren Fletcher se pokusil zrychlit hru kolmicí adresovanou McArthurovi, Marek Hamšík byl ale u balonu dříve a dopravil ho až na útočnou polovinu.
55
Robert Snodgrass si netroufl na individuální průnik, a tak vrátil balon stoperům, toto hráčům v bílých dresech zcela vyhovuje.
54
Domácí fotbalisté nepouští svého soka k šancím, Hamšík a spol. aktivně napadají a Skotové s tím mají velké problémy.
52
Juraj Kucka poslal míč do předbrankového prostoru, jeho centr z pravé strany ale nikoho v bílém dresu nenašel a Grant Hanley dokázal zažehnat vznikající nebezpečí.
51
Z tohoto rohového kopu ale žádné nebezpečí pro domácí nepramenilo, svěřenci Jána Kozáka bez potíží odkopli míč až za půlící čáru.
50
Ján Ďurica nepříliš povedeným zpracováním míče zavinil rohový kop, čtyři tisícovky skotských příznivců za Kozáčikovou svatyní ženou své oblíbence kupředu.
48
Skotové se dožadují odpískání pokutového kopu po domnělé ruce jednoho z domácích, hra ale plyne vesele dál, sudí Strömbergsson do píšťalky nefoukl.
47
Ihned po začátku druhé půle se slovenští fotbalisté prokousali až k pokutovému území soupeře, Makovi ovšem v klíčový moment kulatý nesmysl ujel.
46
Skutečně tomu tak je. V první půli byl k vidění vyrovnaný fotbal s pár šancemi na obou stranách, o něco nebezpečnější však byla družina Jána Kozáka, která zaslouženě vede už od osmnácté minuty, kdy se prosadil Róbert Mak. Co nabídne druhá půle? To začneme zjišťovat ve 21:47.
45
44
Těsně před poločasovou přestávkou už se na hrací ploše nic převratného neděje, zdá se, že do kabin půjdeme za vyrovnaného stavu.
43
Nyní už ne. Důrazný Ján Ďurica nehezky uzemnil Stevena Fletchera, hra je přerušena a z tribun je slyšet hráč na dudy. To se na fotbale často nevidí...
42
Napadající Michal Ďuriš si vyšlápl na Tierneyho, který však ještě v pádu stačil vrátit balon Marshallovi, a hra tak může vesele pokračovat.
40
A další šance domácích přišla po rohovém kopu. Centr z pravé strany propadl až k nikým nehlídanému Ďuricovi, který z ideální pozice napálil balon pouze do Marshalla!
39
Róbert Mak to teď udělal skvěle. Domácí křídelník si navedl míč na osu hřiště a tvrdě vypálil ke vzdálenější tyči, David Marshall však vytáhl skvělý reflexivní zákrok!
38
Míč se stěhuje ze strany na stranu. Až nyní se hra trochu uklidnila, po Škriniarově zadovce se slovenští beci uchýlili ke kombinaci na polovině hřiště.
36
Sudí Strömbergsson předčasně přerušil rozjetou akci Slováků, sprintující Nemec si totiž podle jeho názoru zpracoval balon v autu.
35
Kombinace jmenovců Darrena a Stevena Fletchera k úspěchu nevedla, domácí fotbalisté budou mít k dispozici autové vhazování.
34
Z tribun se ozývá pískot, svěřenci Jána Kozáka nyní pouze odkopli míč za půlící čáru. Slováci se v posledních minutách pouze brání.
32
Robert Snodgrass si za běhu vyměnil míč s Tierneym, poslat balon do šestnáctky se mu už ale nepodařilo.
31
Hosté přebírají iniciativu. Snodgrass teď byl doslova za minutu dvanáct připraven o míč, v akci ostrovního výběru ještě může pokračovat Kieran Tierney.
30
Callum Paterson byl podražen na pravé straně hřiště, Skotům ale byla ponechána výhoda, čehož využil Barry Bannan, nicméně jeho následný centr zamýšleného adresáta Ritchieho nenašel.
28
Slovenskému nároďáku se podařilo skórovat po dlouhých 405 minutách a domácí fotbalisté se po Makově trefě zatáhli do defenzívy, v posledních minutách se na trávníku nic zajímavého neděje.
27
Ritchiemu byl o chviličku později odpískán útočný faul, zdá se, že svěřenci kouče Kozáka mají dění na trávníku zcela pod kontrolou.
25
Matt Ritchie se ujal exekuce přímého kopu ze zajímavé pozice, hostující záložník ovšem trefil pouze před sebou stojícího Ďuriše, Slováci se tak bez potíží ubránili.
24
Slovenskému středopolaři byl ovšem odpískán útočný faul, hra je přerušena a balon si k rozehrávce staví David Marshall.
23
Barry Bannan se pokusil najít rozběhnutého Tierneyho, jeho nákop však doletěl pouze ke Škrtelovi a na opačnou stranu už upaluje Jakub Holúbek.
21
Skotové mohli vyrovnat! Steven Fletcher vybojoval míč na útočné polovině a poté povedenou kolmicí oslovil rozběhnutého Snodgrasse, s jehož přízemní střelou z hranice šestnáctky si ovšem Matúš Kozáčik poradil!
20
Bannanův dalekonosný nákop z levé strany skončil bezpečně ukryt v Kozáčikově náruči, strážce slovenské svatyně s následnou rozehrávkou vůbec nespěchá.
18
Domácí následnou protiakci využívají a ujímají se vedení! Přetažený centr z levé strany Hamšík ještě dokázal odehrát a David Marshall poté vyrazil balon pouze k RÓBERTU MAKOVI, který ho pohotově uklidil pod břevno!
17
Kotel skotských příznivců mohutně píská poté, co byl na útočné polovině povalen k zemi Steven Fletcher a píšťalka švédského arbitra zůstala němá.
16
Ritchieho centr do pokutového území slovenská defenzíva odvrátila pouze k Darrenu Fletcherovi, který se ale ani nedostal ke střele a balon se posléze dokutálel přímo do Kozáčikovy náruče.
15
Erik Sabo vyfasoval žlutou kartu za zbytečný zákrok poblíž postranní čáry.
14
Ján Ďurica si na ose hřiště zpracoval povedenou přihrávku a bez váhání vypálil, s jeho pokusem z nějakých dvaceti metrů si však Marshall poradil!
13
Slovenští příznivci v ochozech City Arény se poprvé v utkání nahlas ozývají, zatímco domácí fotbalisté postupně zakládají další útočnou akci.
12
James McArthur ve středovém kruhu obral o míč Hamšíka a Skotové založili rychlou protiakci. Robert Snodgrass následně poslal zajímavý centr do pokutového území, který našel hlavu Stevena Fletchera, jemuž však hlavička vůbec nevyšla.
11
Róbert Mak to u postranní čáry schytal od skotského kapitána Darrena Fletchera, hráči v bílých dresech tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
10
Callum Paterson se vydal na útočný výlet po pravém křídle a oslovil volného Ritchieho, jehož následný centr ale skončil v moci Škrtela.
9
Robert Snodgrass propadl ve středu hřiště, z následné protiakce však domácí nic nevytěžili a hráči v růžových dresech posléze dopravili balon až ke Kozáčikovi.
7
Robert Snodgrass nacentroval míč pouze na hlavu Ďuricy, svěřenci Jána Kozáka poté odkopli kulatý nesmysl až na útočnou polovinu.
6
Dalekonosný nákop Martina Škrtela adresovaný Holúbkovi doletěl pouze k Patersonovi, který byl o chviličku později sražen k zemi napadajícím Nemcem. David Marshall už si chystá míč k rozehrávce.
5
Oba celky si uvědomují důležitost tohoto klání, právě Slováci by měli se Skoty a Slovinci bojovat o druhé místo ve skupině za favorizovanou Anglií.
4
Velezkušený Škrtel uklidnil hru na vlastní polovině a vrátil balon Kozáčikovi, v úvodu utkání se toho na hřišti moc zajímavého neděje.
3
Ján Ďurica sice nedokázal najít rozběhnutého Kucku, hráči v růžových dresech však zblokovali míč pouze do autu, a tak budou domácí vhazovat.
2
Plzeňský útočník Michal Ďuriš nehezky zajel do Jamese McArthura, hra je přerušena a Skotové budou mít spoustu času na rozehrávku.
1

Slovensko: Kozáčik – Sabo, Škrtel, Ďurica, Holúbek – Kucka, Škriniar – Ďuriš, Hamšík, Mak – Nemec.
Náhradníci: Novota, Dúbravka – Štetina, Kiss, Greguš, Považanec, Bakoš, Hrošovský, Pauschek, Saláta, Švento.

Skotsko: Marshall – Paterson, Martin, G. Hanley, Tierney – D. Fletcher – Snodgrass, Bannan, McArthur, Ritchie – S. Fletcher.
Náhradníci: C. Gordon, Hamilton – Forrest, J. Morrison, Maloney, Griffiths, Anya, Ch. Martin, Wallace, Berra, Robertson, J. McGinn.

Rozhodčí: Strömbergsson – Gustavsson, Amri (všichni Švédsko).
SKOTSKO

Na úvod kvalifikace byl ke skotským fotbalistům los vcelku milosrdný. Svěřenci Gordona Strachana nejprve zavízali na Maltu, kde zvítězili přesvědčivě 5:1. O víkendu Skotové v Hampden Parku přivítali dalšího papírového outsidera, tentokrát Litvu. S pobaltským výběrem se však Darren Fletcher a spol. neskonale trápili a gólem McArthura v 89. minutě vybojovali jen bod za remízu 1:1.
SLOVENSKO

Slovenský tým po relativně povedeném vystoupení na EURO vůbec nezachytil start do kvalifikace. Výběr kouče Kozáka na úvod kvalifikační skupiny statečně vzdoroval Anglii, hrdému Albionu však nakonec podlehl 0:1 a stejným výsledkem naši východní sousedé prohráli rovněž proti Slovinsku. Skoty tak musí Hamšík a spol. bezpodmínečně porazit!
Hezký večer! Vítám všechny fotbalové příznivce u sledování dalšího duelu kvalifikace na fotbalový světový šampionát, který se v roce 2018 uskuteční v Rusku. Od 20:45 se zde společně zaměříme na utkání SlovenskoSkotsko, tak buďte s námi u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.