Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Litva - 4. září 2017   20:45

Slovinsko
Slovinsko
25' Iličić  • 61' Iličić  • 82' Verbič (Birsa) • 90' Birsa
4:0
(1:0)
Litva
Litva
Slovinsko
Oblak – Viler, Cesar (C), M. Mevlja, Skubic – Verbič, Rotman, Kurtić – Šporar (63. Birsa), Repas, Iličić (85. Matavž).
Belec, Koprivec – Boben, Krhin, Matavž, Birsa, Trajkovski, Bohar, Vetrih, Širok, Bajde.
Litva
Šetkus – Vaitkūnas, L. Klimavičius, Kijanskas (79. Girdvainis), Borovskij – Kuklys, Slivka, Šernas (80. Verbickas) – Černych (C), Novikovas, Valskis (65. Spalvis).
Zubas, Černiauskas – Freidgeimas, Grigaravičius, Verbickas, Matulevičius, Šilenas, Girdvainis, Žulpa, Spalvis, Beneta, Vorobjovas.

Slovinsko tento zápas dokázalo vyhrát jednoznačně 4:0, pomohly mu k tomu dvě proměněné penalty, oba úspěšně zahrával Josip Iličić. V posledních deseti minutách přidal domácí celek další dva góly. Litva zejména z kraje druhého poločasu nehrála špatně, ale prosadit se nedokázala. Litva už na postup pomýšlet nemůže. Slovinsko by muselo oba zápasy vyhrát a ještě by nemělo postup ve svých rukou.
90+4'
90+4'
Domácí Valter Birsa vypálil, jeho střelu levou nohou dokázal chytit brankář Ernestas Šetkus. Dobré čtení hry od hostujícího brankáře.
90+2'
Arvydas Novikovas se probojoval k jedné z posledních hostujících střel, domácí Jan Oblak snadno kryje jeho ránu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty.
90'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
V naprosté pohodě hrající domácí celek přidává v samotném závěru zápasu čtvrtou branku. Po krásné samostatné akci udělal VALTER BIRSA několik kroků do lepší pozice a ránou na vzdálenější tyč upravuje skóre.
89'
V posledních minutách se zápas dohrává, Slovinsko vede o tři branky, míří za výhrou, o které už nikdo nepochybuje. Litva už nemá čas ani sílu na zdramatizování duelu.
87'
Valter Birsa rozehrával rohový kop domácího celku, centr sice zamířil do předbrankového prostoru, ale obrana si dokázala zkušeně poradit.
85'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Tim Matavž.
84'
Žlutou kartu dostává Egidijus Vaitkūnas (Litva). Hodně zbytečný zákrok hostujícího hráče. Pravděpodobně vycházející z nedobrého rozpoložení kvůli špatnému výsledku.
83'
Edvinas Girdvainis hledal dlouhým míčem spoluhráče, ale Vykintas Slivka nedokázal proměnit zajímavě vypadající akci.
82'
V době, kdy se hostující celek nadechoval ke zdramatizování zápasu, přichází třetí domácí gól. Birsa výborně poslal do šance BENJAMINA VERBIČE, který využil vyběhnutí brankáře, vysokým lobem jej přehrál a snadno míč doputoval za brankovou čáru. Krásná branka. Asistence: Valter Birsa.
81'
Poslední minuty se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Litva vystřídala dva hráče, snaží se se zápasem ještě něco udělat. Teď míč minul Mantas Kuklys.
80'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Darvydas Šernas, přichází Ovidijus Verbickas.
79'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Tadas Kijanskas, přichází Edvinas Girdvainis.
79'
Autové vhazování mají k dispozici domácí fotbalisté. Míč do hry uvede Jan Repas.
78'
Momentálně se hraje spíše na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nikam nežene.
77'
Slovinsko hraje aktivně, zápas se v poklidném tempu dohrává. Hosté se nemohou dostat přes aktivně hrající obranu domácích.
76'
Jasmin Kurtić dobře vypálil, jeho pokus tečoval obránce, a tak Slovinsko bude rozehrávat další roh. Centr před branku se vůbec nepovedl.
75'
Patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, domácí vedou o dvě branky a mají více ze hry.
74'
Litevský brankář bude rozehrávat od své branky, hosté tak zakládají postupný útok.
73'
Následně z velké dálky vypálil Valter Birsa. Jeho ránu brankář Ernestas Šetkus tak tak vytáhl na rohový kop. Následný centr hlavičkoval Jasmin Kurtić nad branku.
73'
Do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí Miha Mevlja, jehož střelecký pokus zablokoval Mantas Kuklys mimo branku.
71'
Jan Repas se po nepřehledné situaci probojoval do střelecké pozice. Jeho rána ale končí mimo. Rozehrávat tak bude brankář hostujícího celku.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce druhého poločasu, zatím to nevypadá, že by Litva měla zdramatizovat zápas. Domácí defenziva hraje zodpovědně.
70'
Po centru před branku se dostala Litva do další střelecké pozice, tentokrát zakončoval Lukas Spalvis, jehož střelecký pokus kryje brankář Oblak. Míč se možná zastavil o břevno, na každý pár balon končí před brankovou čárou.
68'
Fiodor Černych se probojoval do dobré střelecké pozice, hostující celek si vypracoval zajímavou šanci, ale domácí brankář, Jan Oblak, kryje tento první výraznější pokus. Následovat bude rohový kop pro hosty.
66'
Mnoho střeleckých pokusů k vidění momentálně není, hosté, kteří prohrávají o dva góly, se pokouší utkání zdramatizovat, ale Darvydas Šernas nedokázal přesněji poslat míč do předbrankového prostoru.
65'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Nerijus Valskis, přichází Lukas Spalvis.
63'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Valter Birsa.
63'
Slovinsko vede o dvě branky a má výrazně blíže k výhře v tomto zápase. Litva sice v úvodu poločasu hrála aktivněji, ale ke gólové střele se nedostala.
61'
Druhý pokutový kop měl domácí celek k dispozici a znovu jej dokázal využít. I tentokrát brankář Litvy dokázal trefit směr, kam míč poletí, nicméně na tvrdou ránu neměl nárok. Slovinsko se dosátá díky úspěšné penaltě do dvoubrankového vedení. Tvrdě míč napálil do brány JOSIP ILIČIĆ.
60'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, Slovinsko se pokouší vrátit k aktivní hře z prvního poločasu.
59'
Žlutou kartu dostává Benjamin Verbič (Slovinsko). Další faul hostujícího hráče v pokutovém území. Pokutový kop.
57'
Slovinský celek se dostal do rychlé akce, ale Andraž Šporar byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce domácích tak pokračovat nemohla.
56'
Rozehrávat budou nyní domácí fotbalisté volný kop. Josip Iličić je připraven na střelu či centr. S jeho pokusem si obrana poradila výborně.
55'
Z hraje padesáté páté minuty vypálil Nerijus Valskis, jehož střelecký pokus nebyl vůbec marný. Hlavou ale branku trefit nedokázal.
53'
Arvydas Novikovas vedl rychlou akci svého týmu po pravé straně, ale nedokázal s míčem nic udělat. A tak hrají domácí.
52'
Litva do druhého poločasu výrazně zjednodušila hru, což se projevu na výraznější útočné hře hostů. Zatím ale efektivita poněkud vázne.
51'
Žlutou kartu dostává Darvydas Šernas (Litva). Naprosto zbytečný faul hostujícího celku znamená žlutou karu. Boštjan Cesar zůstává po faulu ležet na zemi.
50'
Situace nebyla sehraný vůbec špatně, ale hráči ve žlutém, tedy hosté, se do střelecké pozice přes dobrou obranu nedostali.
49'
Egidijus Vaitkūnas dobře vypálil, jeho pokus byl zablokovaný na rohový kop. Ten bude rozehrávat Arvydas Novikovas.
47'
Boštjan Cesar utrpěl v souboji před brankou nějaký tvrdý zákrok, je otřesený, podobně jako jeho soupeř.
46'
Rohovým kopem je nyní oceněn domácí celek. Rozehrávat jej bude Josip Iličić. Jeho centr do předbrankového prostoru nebyl vůbec povedený.
46'
Zápas pokračuje druhým poločasem. Slovinsko vede o jednu branku.
46'
Slovinsko bylo od začátku zápasu aktivnější, dokázalo si vypracovat střelecké pozice. Za svou dobrou hru bylo odměněno pokutovým kopem, který s jistotou v pětadvacáté minutě proměnil Josip Iličić. Díky jeho trefě vede Slovinsko 1:0.
45+0'
45'
To už probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat. Míč mají domácí.
44'
Snadno se Slovinsko dostalo do útočné fáze. Mitja Viler poslal střílenou přihrávku před branku, ale jeho pokus byl velmi nepřesný, a tak snadno zasahuje brankář Ernestas Šetkus.
43'
Mnoho střeleckých pokusů k vidění momentálně není, v poklidném tempu se dostáváme do samotného závěru prvního poločasu.
42'
Žlutou kartu dostává Boštjan Cesar (Slovinsko).
42'
Mitja Viler mohl zakončovat, ale ještě poněkud zbytečně hledal spoluhráče, tím byl Rajko Rotman.
41'
Domácí fotbalisté nedokázali zakončit útočnou akci, a tak Darvydas Šernas zakládá akci od své branky. Jen těžko se ale hráči ve žlutém, tedy hosté, dostávají do střeleckých pozic.
40'
Ernestas Šetkus musel zasahovat po střele Benjamina Verbiče. Litevský brankář zatím dokáže podržet své spoluhráče. Slovinsko dokázalo proměnit pokutový kop, díky čemuž vede.
39'
Obrázek hry je stále stejný, Slovinsko tvoří hru, Litva se musí bránit tlaku domácího celku.
38'
Jasmin Kurtić poslal míč do autu na své polovině, a tak hrají hosté. Litva se nedokázala výrazněji přiblížit brance.
37'
Momentálně se hraje na polovině hrací plochy, Slovinsko velmi rychle dokáže projít do útočné fáze.
36'
Benjamin Verbič nedosáhl na dlouhý míč, který jeho směrem poslal Andraž Šporar. Vykopávat bude hostující brankář.
35'
Deset minuty hry nás dělí od konce prvního poločasu. Kromě proměněného pokutového kopu jsme výraznější střelecký pokus zatím neviděli. Slovinsko má více ze hry.
34'
Aktivně hrající záložník Jan Repas vypálil z dobré pozice. Jeho pokus ovšem končí vysoko nad brankou. Rozehrávat tak bude hostující gólman.
33'
Slovinsko má územní převahu, jenže se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice. Andraž Šporar přihrával před branku, kde byl jen obránce.
32'
Valdemaras Borovskij se dopustil útočného faulu, a tak bude rozehrávat domácí celek.
32'
Josip Iličić se dostával před branku soupeře, ale nedokázal přejít přes dva obránce soupeře.
31'
Ernestas Šetkus rozehrává od své branky. Hostující celek si pečlivě hlídá rozehrávku, nechce chybovat.
30'
Sledujeme znovu aktivní hru Slovinska, ale Litva hraje výrazně lépe než v předchozích minutách. Mitja Viler centroval před branku, kde viděl naběhnutého kolegu, ten ovšem na vysoký míč nedosáhl.
29'
Josip Iličić se probojval k zakončení, jeho dobrý pokus kryje hostující brankář Ernestas Šetkus.
28'
Hostující celek se pokouší co nejrychleji odpovědět. Do zajímavé střelecké pozice se dostal Darvydas Šernas, který mířil dobře na vzdálenější tyč. Jeho pokus jen o malý kousek minul branku.
26'
Žlutou kartu dostává Vykintas Slivka (Litva).
25'
Domácí celek dává gól, JOSIP ILIČIĆ nejprve naznačil střelu, brankář se rozhodl skočit, a tak mohl střelec poslat míč na opačnou stranu. Poměrně snadno se domácí celek dostává do vedení.
24'
Žlutou kartu dostává Linas Klimavičius (Litva). Hostující hráč fauloval v pokutovém území, domácí budou mít k dispozici pokutový kop.
23'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek je sice dál aktivní, ale do střeleckých pozic se už tak snadno nedostává.
22'
Od své branky nyní rozehrává Litva. Hráči ve žlutém ovšem nedokázali přejít přes polovinu hrací plochy.
21'
Volný kop pro Slovinsko. Josip Iličić rozehrával sám. Rozhodl se pro přímou střelu, kterou se štěstím dokázal zastavit hostující brankář. Ten si na nedostatek práce neříkat nemůže.
20'
Snadná práce pro hostujícího brankáře. Do zakončení poněkud krkolomné kombinaci zakončoval Benjamin Verbič,
19'
Andraž Šporar vedl domácí útočnou akci, ale nedokázal si poradit s přesilou obránců, a tak Litva postupuje do útoku.
18'
Ernestas Šetkus v nouzi odehrával jen do autu, vhazovat tak budou domácí fotbalisté na útočné polovině, ke střele se ale nedostali.
17'
Josip Iličić zakončoval ránou z první rychlou akci svého celku. Jeho pokus ovšem končí vysoko nad brankou.
17'
Darvydas Šernas zajímavou přihrávkou hledal naběhnutého spoluhráče, jenže přihrávka byla příliš dlouhá. Vhazovat tak budou domácí hráči.
16'
Jednu z mála akcí Litvy dokázal domácí obránce Mitja Viler celkem snadno zastavit. Hostující hráč nedokázal překonat domácího beka.
15'
Jan Repas nedosáhl na výbornou spoluhráčovu přihrávku. Další z mnoha domácích akcí končí u hostujícího brankáře.
14'
Linas Klimavičius na poslední chvíli díky dobrému čtení hry dokázal ukončit zajímavě vypadající akci domácího celku. Gólman ani zasahovat nemusel.
14'
Slovinsko tvoří hru, má jednoznačně více ze hry, ale zatím se hostující obrana dokázala dobře zformovat před vlastní brankou, a tak domácí nemají mnoho prostoru.
13'
Josip Iličić se poroučel k zemi, podle hlavního sudího se jednalo o nikým nezpůsobený pád, faul se nepíská, hra pokračuje dál.
12'
Domácí obránci hrají před svou brankou, nikam se neženou, čekají na cestu, cestu, kterou by mohli postupovat směrem k brance soupeře.
11'
Arvydas Novikovas nedosáhl na dlouhou přihrávku od spoluhráče, rozehrávat tak hluboko ve své polovině budou hráči Slovinska.
10'
Deset minut hry je minulostí, optickou i střeleckou převahu mají domácí fotbalisté, kteří se ale nemohou probojovat do vyložené střelecké pozice.
9'
Optickou převahu mají domácí fotbalisté. Ti se usadili na útočné polovině, málem se k zakončení dostal Mitja Viler. Nakonec vypálil z velké dálky Nejc Skubic, jehož pokus kryje Ernestas Šetkus.
8'
Jasmin Kurtić výborně zakončoval z předbrankového prostoru, jeho pokus dokázal s přehledem zastavit brankář Ernestas Šetkus.
8'
Tadas Kijanskas odehrál jen do autu, rohový kop pro domácí celek. Josip Iličić centroval před branku, hostující hráč míč dostal do bezpečí.
7'
Autové vhazování má k dispozici domácí obránce Nejc Skubic. Dlouhým balonem hledal spoluhráče na útočné polovině, což se mu sice povedlo, ale nikdo z jeho kolegů se ke střele nedostal.
6'
Hostující brankář raději kryje míč a uklidňuje situaci před vlastní branou. Slovinsko pokračuje v aktivní hře. Zatím ale na výraznější střelecký pokus čeká.
6'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Více ze hry mají ale domácí.
5'
Jan Oblak bleskově rozehrával od své branky, následně ale Nerijus Valskis vybojoval míč.
4'
Domácí budou rozehrávat volný kop na polovině hrací plochy. Benjamin Verbič je ale důrazně upozorňován rozhodčím, aby hrál méně důrazně.
3'
Do zajímavé střelecké pozice se dostal záložník Jan Repas. Dostal se do pokutového území, míč ale příliš zvedl, a tak překopl také branku. Rozehrávat bude brankář Litvy.
3'
Slovinsko kombinuje na vlastní polovině, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale nemůže najít recept na obranu soupeře.
2'
Benjamin Verbič to zkoušel z velké dálky, jeho střelecký pokus byl ale výrazně nepřesný. Rozehrávat se tak bude od hostující branky.
2'
Domácí celek se pokoušel probojovat do šance, ale hosté vybojovali míč, a tak se směr hry přesouvá.
2'
V poklidném tempu se hraje, ani jeden celek se nikam nežene. Zdá se, že uvidíme takticky vedenou fotbalovou bitvu.
1'
Slovinsko je v tabulce skupiny F na čtvrtém místě. Odehrálo sedm zápasů, tři vyhrálo, dva remizovalo a dva prohrálo. V tabulce má jedenáct bodů. Šanci na postup Slovinsko má už jen malou, muselo by hrát opravdu dobře a vedoucí týmy by musely zaváhat.

Slovensko – Slovinsko 1:0
Litva je v tabulce skupiny F na pátém místě. Odehrála sedm zápasů, jedna výhra, dvě remízy a čtyři prohry. Litevský národní tým už nemá šanci na postup. Poslední čtyři zápasy tento tým prohrál

Skotsko – Litva 1:1
Litva – Malta 2:0
Slovensko – Litva 4:0
Anglie – Litva 2:0
Litva – Slovensko 1:2
Litva – Skotsko 0:3
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. Kvalifikace o MS v Rusku pokračuje dalšími zápasy, v tomto se představí Slovinsko a Litva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.