Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Skotsko - 8. října 2017   18:00

Slovinsko
Slovinsko
52' Bezjak (Iličić) • 72' Bezjak (M. Mevlja)
2:2
(0:1)
Skotsko
Skotsko
32' Griffiths  (McArthur) • 88' Snodgrass  (D. Fletcher)
Slovinsko
Oblak – Cesar (C), M. Mevlja, Jokić, Aljaž Struna (46. Skubic) – Rotman, Kurtić – Iličić – Verbič, Matavž (89. Vetrih), Repas (46. Bezjak).
Belec, Koprivec – Skubic, Viler, Širok, Šporar, Bezjak, Delamea Mlinar, Vetrih.
Jonas Eriksson – Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (všichni SWE)
Stožice, Ljubljana
Skotsko
C. Gordon – Mulgrew, Robertson, Berra, Tierney (80. S. Fletcher) – D. Fletcher (C), Bannan, McArthur (79. Snodgrass) – Ch. Martin (53. Anya), Griffiths, Phillips.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Na druhé pozici v tabulce se umístili Slováci po výhře 3:0 nad Maltou. V tabulce druhých týmů drží zatím sedmou pozici. Nicméně ještě zbývají odehrát nějaké kvalifikační zápasy a není úplně jasné jak celá tabulka druhých týmů dopadne. Nicméně Slováci již mají splněno a mohou čekat na následující výboj v minitabulce.
Skotsko tento duel nezvládlo dle svých představ. Slovinci nehráli vůbec špatně a po celý zápas drželi více míč na svých kopačkách. Skotsku se snaha upřít nedá, avšak nestačilo to a bohužel nedokázali si udržet druhou pozici v tabulce.
90+5'
90+4'
Běží poslední nastavená čtvrtá minuta a vypadá to, že tento zápas nebude mít vítěze.
90+3'
No a Cesar si během dvou minut vykoledoval další žlutou a půjde předčasně do kabin.
90+3'
Na hřišti to trochu houstne a rozhodčí v závěru zápasu vytahuje jednu kartičku za druhou.
90+2'
Žlutou kartu dostává Benjamin Verbič (Slovinsko).
Žlutou kartu dostává Christophe Berra (Skotsko).
90+1'
Žlutou kartu dostává Boštjan Cesar (Slovinsko).
90+1'
Ta nepřinesla nic vážného.
90'
Darren Fletcher fauluje Rotmana a Slovinci budou zahrávat standardní situaci.
89'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Tim Matavž, přichází Amedej Vetrih.
88'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Kombinace Slovinců uprostřed hřiště se vymstila. Ztratili míč a na dlouhou přihrávku si naběhl před brankou ROBERT SNODGRASS, který přehazuje brankáře a vyrovnává stav zápasu. Asistence: Darren Fletcher.
86'
Důkazem toho je další rohový kop...
85'
Závěr zápasu dohrávají Slovinci s míčem na svých kopačkách.
84'
Slovinsko bude zahrávat další rohový kop a se Skotskem je to již hodně vážné.
84'
Bojan Jokić blokuje míč a nedovoluje soupeři vystřelit na branku.
83'
Žlutou kartu dostává Charlie Mulgrew (Skotsko).
82'
Naopak na druhé straně střílel nebezpečně Iličič a ten míjí prostor třech tyčí.
81'
Skotsko zahrávalo rohový kop, po něm se skóre nemění a Slovinci drží svůj náskok.
80'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Steven Fletcher.
79'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Robert Snodgrass.
78'
Barry Bannan se ujal zahrávání standardní situace, ale míč jde hodně vysoko nad branku.
77'
Jasmin Kurtić fauluje McArthura a Skotsko bude zahrávat standardní situaci.
75'
Bezjak fauluje v šestnáctce soupeře, ale to mu nemusí příliš vadit. Sám dal dnes dvě branky, i když za třetí by se určitě nezlobil.
73'
Trochu předčasně lze říci, že Slovensko je hodně blízko baráži. Skotsko by muselo dát alespoň dvě branky což vzhledem k tomu jak Slovinci hrají je nepravděpodobné.
72'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Tak a tohle už je pro Skoty hodně vážné! Před brankou vznikl menší závar po rohovém kopu a svou druhou branku dává ROMAN BEZJAK po přihrávce od Mevljeho. Asistence: Miha Mevlja.
70'
Avšak i přesto stále se snaží kombinovat s míčem a jsou vyrovnaným soupeřem v dnešním zápase.
69'
Slovinsko již ví, že postoupit do baráže nemohou a dá se říci, že hrají jen o body do koeficientu.
68'
Další snaha Slovinců vyšla na prázdno a Gordon posílá dlouhý míč na polovinu soupeře, Skotsko bojuje o něj na polovině hřiště.
67'
Nyní se Slovinci vystavili ofsajdu. Gordon rozehrává.
66'
Avšak Slovinci určují tempo hry a Skotsko se nemůže dostat do pořádné šance, která by mohla znamenat branku.
65'
Žlutou kartu dostává James McArthur (Skotsko).
63'
Současný stav posouvá právě naše východní sousedy do baráže. Slovensko vede na Maltě již 2:0. Skotsko potřebuje nutně dát branku, aby mohlo pomýšlet na baráž.
61'
Šikovnou střelu chytá Oblak do svých rukavic.
59'
Tento centr Slovinců nepřinese nic zajímavého a míč opouští vyhrazené místo pro hřiště.
58'
Skotsko s míčem na polovině soupeře, Slovinsko je nyní trochu rozhozené a nedaří se jim dostat míč. Nakonec Skotsko celou akci zakončuje nepodařenou střelou mimo branku.
57'
Žlutou kartu dostává Rajko Rotman (Slovinsko).
56'
Po další akci má Gordon míč ve své moci a rozehrává.
54'
Slovinsko pokračuje ve své hře s míčem a jde na nich vidět že chtějí další branku.
53'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Chris Martin, přichází Ikechi Anya.
52'
A Slovinci jsou za svou hru odměněni vyrovnávací brankou. Po standardní situaci, kterou zahrával Iličič si hezky hlavičkou naběhl ROMAN BEZJAK a posílá míč do branky. Asistence: Josip Iličić.
50'
Rajko Rotman vystřeli a Gordon musel míč vyrazit. Dobrá střela od slovinského hráče!
49'
Josip Iličić se dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Gordon ji dobře viděl a neměl s ní velké problémy.
48'
Až na podruhé se podařilo dostat míč z pravé strany před branku, ale zde jen obránci hostů a ti vyráží míč mimo šestnáctku.
47'
Slovinci i nadále pokračují ve své hře a snaží se dobýt branku svého soupeře.
46'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Jan Repas, přichází Roman Bezjak.
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Aljaž Struna, přichází Nejc Skubic.
46'
V té jsme již nic zajímavého neviděli. První poločas patřil domácím, ale Skotsko vytěžilo z minima maximum a po pěkné střele Leighe Griffithse vede na stadionu v Lublani 1:0 a jsou na dobré cestě do baráže, Avšak na tyhle závěry je poměrně ještě brzy a uvidíme co nám přinese druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 20:05 .
45+1'
45'
Hlavní arbitr nastavuje jednu minutu.
44'
Na pravé straně se otevřelo pro domácí trochu více prostoru, ale dobrý obranný zákrok obránce hostů danou situaci překazil.
43'
Josip Iličić se snažil odcentrovat míč z pravé strany, ale nevybojoval ani rohový kop. Zkrátka tento centr se mu příliš nepovedl.
42'
Již se pokračuje ve hře a Slovinci jsou nečekaně opět u míče.
40'
Leigh Griffiths zůstal po souboji ležet na trávníku a Slovinsko zahrává míč za postranní čáru. Probíhá ošetřování.
39'
Ono se jen bránit může být pro hosty nakonec osudné, no uvidíme jak jim dlouho vydrží držet si hubený náskok.
37'
Skotsko se moc dlouho a míči neudrželo a opět jej má soupeř.
36'
Jan Repas už nestihl míč odcentrovat, neboť se nacházel již za brankovou čarou.
35'
Slovinsko však stále pokračuje ve své hře a drží míč na svých kopačkách. Nicméně soupeř je drží hodně daleko od své branky.
33'
Vzhledem k tomu, že i Slovensko již dalo branku na Maltě, tak vedení pro Skotsko je dost důležité.
32'
Hezkou přihrávku vzduchem dostal LEIGH GRIFFITHS na levou stranu a míč ještě ve vzduchu dorazil do branky k pravé tyči, od které se ještě odrazil do branky. Asistence: James McArthur.
32'
Rychlý přechod do útoku od hostů a centr z pravé strany byl odražen.
31'
Vhazování Slovinska na polovině hřiště, následně ztrácí míč.
29'
Oba celky mají ještě svým způsobem o co hrát, zejména hosté, kteří drží barážovou druhou pozici v tabulce.
28'
Obraz hry je stále stejný, sledujeme Slovinskou kombinaci, která je však daleko od branky Skotska.
25'
Po rohovém kopu se Skotsko ještě na chvíli udrželo na polovině soupeře, ale nedokázali si vytvořit vážnější šanci.
24'
Dobrý zákrok Bojana Jokiće, který blokuje centr a Skotsko bude zahrávat rohový kop.
23'
Po úvodní dvacetiminutovce lze říci, že Slovinsko je zatím aktivnějším mužstvem na hřišti a má větší držení míče.
21'
Po centru dochází k faulu a Skotové mohou v poklidu rozehrát od své branky.
20'
I tomuto rohovému kopu se Skotové ubránili, nicméně Iličič bude zahrávat již třetí rohový kop v krátkém sledu za sebou.
20'
Na něho se snažil naskočit Mevlja, ale bude z toho další rohový kop...
19'
Tierney zastavuje Iličiče a ten půjde rozehrávat rohový kop.
18'
Chris Martin vystřelil, ale jeho ránu chytá Gordon do svých rukavic.
16'
Centrovaný míč z levé strany nedokázal nikdo v šestnáctce tečovat a míč opouští hrací plochu.
16'
Rajko Rotman fauluje a Skotové budou rozehrávat z vlastní poloviny.
15'
Gordon si v pohodě bere míč a rozehrává jej na své spoluhráče.
13'
Slovinsko opět u míče a opět se uchýlilo ke své kombinační hře.
12'
Leigh Griffiths trochu přidržel svého soupeře a to Mevlju, který se po něm v pádu ohnal nohou. Avšak celý incident se udál, když už míč byl mimo hřiště. Rozhodčí to vše řeší zatím domluvou.
11'
Skotsko se již trochu vzpamatovalo a nyní se jim daří zaměstnávat soupeře i na jeho vlastní polovině.
10'
Rohový kop Skotů nevyšel a nebyla z toho žádná akce na branku.
10'
Boštjan Cesar nyní bránil protiútok Skotů a tak tak, že míč netečuje do branky a nedává si vlastní branku.
9'
Kombinační hra Slovinců stále pokračuje, Skotsko se nemůže dostat z vlastní poloviny.
8'
Skotové jsou na začátku zápasu hodně zatažení a nechávají hrát svého soupeře.
7'
Matavž se dostal ke střele, kterou vyráží Gordon.
6'
Slovinci drží míč na polovině hřiště. Kombinací se snaží dostat před branku.
5'
Josip Iličić centroval míč ze standardní situace, ale Skotové se ubránili.
5'
Žlutou kartu dostává Kieran Tierney (Skotsko).
2'
Skotové zahrávali rohový kop, z kterého nedokázali ohrozit branku soupeře.
1'
Do první akce se dostal Josip Iličić, ale jeho šanci likviduje brankář Skotska.
1'

Slovinsko: Oblak – Cesar (C), M. Mevlja, Jokić, Aljaž Struna – Rotman, Kurtić – Iličić – Verbič, Matavž, Repas.
Náhradníci: Belec, Koprivec – Skubic, Viler, Širok, Šporar, Bezjak, Delamea Mlinar, Vetrih.

Skotsko: C. Gordon – Mulgrew, Robertson, Berra, Tierney – D. Fletcher (C), Bannan, McArthur – Ch. Martin, Griffiths, Phillips.
Náhradníci: McGregor, Archer – Anya, J. McGinn, Snodgrass, Whittaker, S. Fletcher, Forrest, G. Hanley, Cooper, C. McGregor.

Rozhodčí: Jonas Eriksson – Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (všichni SWE).
Obou týmům zbývá odehrát poslední kvalifikační utkání ve skupině F.

Skotsko již na první místo nemůže dosáhnout, zde již je s jistotou postupující Anglie. Skotsko tak potřebuje nutně alespoň bod k jistotě druhého místa, které znamená dodatečnou baráž o postup na MS.

Slovinsko i pokud by dnes vyhrálo, bude mít sice stejně bodů jako jejich dnešní soupeř, ale i to by jim pravděpodobně nestačilo, neboť Skotsko má výrazně lepší skóre. Slovinsko by muselo dát alespoň šest branek a také spoléhat, že Slovensko nezvítězí nad Maltou. Zkrátka Slovinsko a postup na MS je vysoce nereálný. Tudíž jim půjde jen o body do koeficientu.
V minulém zápase proti Slovinsku dokázalo Skotsko zvítězit, na svém hřišti, 1:0 brankou až z 88. minuty C. Martina.
Naši sousedé budou bezesporu držet palce Slovincům, neboť jejich výhra by jim dala reálnou šanci na druhé místo, za předpokladu že by porazili Maltu. Proto Skotové potřebují z dnešního duelu alespoň bod a druhé místo mají jisté. Právě v minulém zápase hráli Skotové se Slovenskem, které dokázali urvat po výsledku 1:0, kdy si vlastní branku dal obránce Škrtel a Slováci si tak hodně zkomplikovali boj o druhé místo ve skupině. Naopak Skotové jsou na koni a na zápas proti Slovinsku, které prakticky nemá o co hrát, budou dobře na motivováni.