Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera.

Rohové kopy: 4 – 2
Ofsajdy: 1 – 5
Fauly: 15 – 14
Žluté karty: 3 – 5.
Je dobojováno! Zápas Slovinska se Slovenskem nabídl naprosto vyrovnanou partii s minimem šancí. Domácím ve druhé půli stačila k tříbodovému zisku jediná povedená akce, když v 74. minutě rozradostnil deset tisíc fanoušků střídající Kronaveter.
90+5
90+5
Onen ofenzivní zmar teď jenom potvrdil Ďurica, který z velké dálky vypálil několik metrů nad branku Oblaka, jenž se ve druhé půli prakticky nedotkl balónu.
90+4
Slovenská snaha o vyrovnání je ve výsledku hodně bezzubá, svěřenci Jána Kozáka stále čekají na první gól od zápasu evropského šampionátu proti Rusku.
90+4
Dnešní utkání sleduje 10 492 diváků.
90+3
Slovenská obrana už byla hodně rozevřená, nicméně volný Kronaveter nacentroval pouze do rukavic Matúše Kozáčika.
90+2
Od Greguše se míč odrazil k pravé pomezní čáře, kam přispěchal Sabo pozdě, a tak následuje vhazování domácích Slovinců.
90+1
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Roman Bezjak, přichází Miha Mevlja.
90
Druhý poločas je prodloužen o pět minut nastaveného času.
89
Opět rozezlený Kucka, ten v jednou ze souboji skončil na trávníku, ale rozhodčí přiřkli balón Slovincům.
88
Juraj Kucka si zřejmě neodpustil nějakou poznámku směrem k rozhodčím a přidal se do početné slovenské enklávy se žlutou kartou.
88
Slovensko dlouho drželi míč na vlastní polovině, po první přihrávce vpřed se ale přerušuje kvůli několikátému ofsajdu Maka.
87
Sabo na pravé straně obehrál Verbiče jen částečně, opuštěný míč odpálil do klidné části hřiště Bojan Jokič.
85
Benjamin Verbič během několika vteřin sebral míč Ďurišovi i Kuckovi, parta okolo kapitána Marka Hamšíka jej ale rychle vybojovala zpět.
84
Plzeňský útočník Michal Ďuriš se ještě nedotkl balónu a už má na svém kontě žlutou kartu, když na útočné polovině jednoznačně podsekl nohy Iličiće.
83
Bezjak se s krvavým šrámem na kolenu a s bolestivě naraženým lýtkem odešel do zámezí, hra tak může pokračovat.
82
Slováci se stále nemohou dostat do hry, po zákroku Saba na Bezjaka se navíc domácí útočník nezvedá a na hřiště zřejmě zamíří i slovinský realizační tým.
80
Struna nohou podrazil Hamšíka a jako další domácí reprezentant dostal žlutou kartu.
79
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Dušan Švento, přichází Jakub Holúbek.
79
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Pauschek, přichází Erik Sabo.
79
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Patrik Hrošovský, přichází Michal Ďuriš.
78
K avizované změně ale ještě nedochází, Slovinci totiž kontrolují balón na vlastní polovině a v těchto chvílích je svým sokům vůbec nepůjčují.
77
Na hostující straně za malou chvíli dojde k několika změnám, Ján Kozák se svými asistenty již předává pokyny Jakubu Holúbkovi a dalším.
76
Aljaž Struna u autové čáry udržel na svých zádech Šventa a sám pro sebe umožnil vhazovat z vlastní poloviny.
75
Slováci to teď budou mít hodně složité, domácí tým je po změně stran do ničeho nepustil a závěr zápasu se navíc nezadržitelně blíží.
74
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Domácí se ve čtyřiasedmdesáté minutě dostávají do vedení! Autorem branky je před malou chvílí střídající ROK KRONAVETER, kterému z hloubi pole přihrál do běhu Iličić a muž s osmnáctou na dresu placírkou zakončil zpoza vápna k pravé tyči Kozáčikovy branky.
73
Dušek Švento se už poněkolikáté ocitl v momentě přihrávky na jeho osobu za všemi obránci a opět se tak píská ofsajd.
72
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Rok Kronaveter.
71
Do konce nezáživného druhého poločasu zbývá posledních dvacet minut, v těchto chvílích rozhodně nic nenasvědčuje tomu, že by se v nejbližší době mělo na bezbrankovém stavu něco změnit.
70
Slovenští hráči se po zaváhání Greguše stihli velmi rychle zasunout až k pokutovému území a domácí se tak vrátili až k půlící čáře.
69
Ján Ďurica šel ve středu hřiště pozdě skluzem do Bezjaka, a tak i třetí stoper Slovenska dostává žlutou kartu.
68
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Milivoje Novaković.
67
Hosté si několikrát narazili míč z prvního dotyku, Slovinci ale faulem akci zbrzdili a nyní budou střídat.
66
Slovenská obrana se hodně vytáhla, Cesar tak musel zvolit krátký nákop za středový kruh, kde ale hlavou dobře zahrál Ďurica.
64
Hamšík roztáhl hru doleva, nicméně Švento celou akci zbrzdil přihrávkou na Ďuricu, jenž si po zákroku Kurtiće nevymodlil odpískání faulu.
63
Verbiče zneškodnil Sálata, jenž z vlastní poloviny přihrál vpřed Makovi, ale o toho se pro změnu postaral Boštjan Cesar.
62
Po změně stran se oběma týmům v útočné fázi vůbec nedaří, po přestávce tak stále čekáme na nějaký náznak šance.
61
A další útočný faul. Tentokrát na druhém konci hřiště, kde Samardžiće povalil Dušan Švento.
60
Tradiční exekutor Valter Birska nakopl míč do vápna, ve kterém se však jeden ze Slovinců provinil útočným faulem.
59
Bezjak z první narazil míč do běhu Iličiće, kterého velmi rychle poslal k zemi Juraj Kucka.
58
Kucka to ve vápně udělal výborně, před Krhinem posunul míč na Šventa, který ale byl načapán ve správně odmávaném ofsajdu.
57
Také následná standardka ale Slovincům vůbec nevyšla, ještě před pokutovým území znovu odkopl míč do bezpečí Hamšík.
56
Tomáš Hubočan rozhodil rychlejšího Krhina natolik, že si vysloužil žlutou kartu.
55
Josip Iličić z prvního dotyku patičkou posunul balón do vápna, v němž ale nebyl vůbec nikdo z domácího celku.
54
Ťukes slovenských fotbalistů k ničemu nevedl, rychlá souhra skončila u Juraje Kucky, který marně hledal Maka.
53
Birsův ostrý centr ještě před bližší tyči odehrál Marek Hamšík, útočné snažení Slovinska ale ještě pokračuje.
52
Saláta se žlutou kartou vedle šestnáctky fauloval Romana Bezjaka a asi si hodně oddychl, že mu sudí Rizzoli neudělil druhé napomenutí.
50
Rychlou slovinskou akci zakončil Iličić přihrávkou patičkou na za ním naběhnutého Kurtiće, jenže tomu zakončení z pravého kraje velkého vápna vůbec nesedla.
49
Iličić potáhl míč osou hřiště, dokud jej ve středovém kruhu faulem nezastavil Kucka. Slovinci, jmenovitě Miral Samardžić, chtěl hosty překvapit rychlou rozehrávkou, avšak přihrávka na Bezjaka šla do ofsajdu.
48
Hrošovského nákop našel Maka, toho ale brzy odzbrojil slovinský zadák Aljaž Struna.
47
Podobně neúspěšná akce také na druhé straně, těžký pas podél autové čáry Verbič ve hřišti nezastavil.
46
Spolupráce dvou fotbalistů z nejvyšší české soutěže vůbec nevyšla, Hrošovského pas minul Pauscheka a skončil v zámezí.
46
Úvodních pětačtyřicet minut nabídlo naprosto vyrovnanou hru, oba týmy měli po jedné vyložené šanci, které ale úvodní brankou neskončily, neboť Mak trefil Oblaka a Bezjak na druhé straně narazil na horní tyč. Můžeme se tedy těšit na dramatické vyvrcholení zápasu.
45
45
Slovinci uklidňují hru a pomalou kombinací uprostřed hřiště čekají na hvizd rozhodčího a konec první půle.
44
Ďurica nechtěně sklepl centrovaný míč před sebe pro Bezjaka, jehož bezprostřední ránu zpoza malého vápna vyškrábl Kozáčik na horní tyč!
43
Po vyboxování Kozáčika vracel míč do ohně Josip Iličić, Hubočan ale dobrým postavením jakékoliv šanci zamezil.
42
Opět to byl centr Birsy, jehož centr prodloužil Ďurica za sebe, nicméně žádný z hráčů obou týmů na volný míč nedosáhl a je z toho další roh.
41
Saláta odhlavičkoval centr Birsy za brankovou čáru, od rohového praporku tedy mohou zahrozit i hráči v zeleném.
40
Kuckova zablokovaná střela resultovala v rohový kop, Mak jej ale rozehrál jen na hlavu jednoho z obránců.
39
Svěřenci Jána Kozáka stále kombinují na útočné polovině a rychlými přihrávkami se snaží překvapit defenzívu Slovinska.
38
První šance pro Slovensko! Kucka se ve středu pole zastavil, poté ale náhle vysunul Róberta Maka, který však z levé strany se Samardžićem na zádech napálil jen výborně postaveného Oblaka.
37
Slovinci po celý poločas dobře napadají hostující rozehrávku, Matúš Kozáčik se svými spoluhráči ale zatím nepříjemné situace dokážou konstruktivně vyřešit.
36
Další ofsajd a opět v něm byl Mak, jenž si nepohlídal své postavení po nákopu od Saláty.
35
Róbert Mak nabral dobrou rychlost, díky které se dostal před Samardžiće, jenomže nadějnou slovenskou akci vzápětí ukončil delší dobu signalizovaný ofsajd.
34
Kurtić vyzval k centru Strunu, přihrávka z pravé strany ale k dalším útočícím hráčům Slovinska neprošla. Po pár vteřinách právě Kurtić fauloval Hamšíka a nyní se musí vrátit na vlastní polovinu.
33
Na řadu ještě přišel rohový kop, jenže Iličić se svými spoluhráči nevymyslel žádnou nebezpečnou situaci, která by zaměstnala Kozáčika.
32
Birsova standardní situace z hloubi pole málem skončila u Samardžiće, který na tečovaný centr nedosáhl jen o pár centimetrů!
31
Střet meti Kornelem Salátou a Jasminem Kurtićem vyhodnotil hlavní arbitr jako faul za žlutou kartu pro slovenského reprezentanta.
30
Jokić mírně přetáhl svou přihrávku na Iličiće a u balónu byl jako první Kozáčik, který vyběhl mimo malé vápno.
29
A další neúspěšná přihrávka na slovenské straně, tentokrát zaskřípala souhra mezi Ďuricou a Makem.
28
Kucka sice vybojoval balón na Kurtićovi, ale Slováci přesto nezakončili, přihrávka na Hamšíka totiž neprošla přes obranný val před šestnáctkou.
26
Ďurica se ve středu hřiště prodral k balónu, ovšem přesně na půlící čáře ho podrazil Krhin a dostal žlutou kartu.
25
Birsův přetažený centr propadl na hranici šestnáctky k Verbičovi, který z těžké pozice nezamířil přesně.
24
Pauschek zasáhl proti Jokičovi, Slovinci tak budou ve čtyřiadvacáté minutě zahrávat svůj první rohový kop.
23
Právě Kozáčik nyní malinko zabrnkal na nervy hostujících fanoušků, kteří mu ale nakonec zatleskali za pěknou kličku Iličićovi.
22
Následnou standardku obstaral Birsa, jehož centr k penaltovému puntíku ale doplachtil do náruče Kozáčika.
21
Hubočan tvrdě zajel do Iličiće a může být hodně rád, že za tento skluz nedostal žlutou kartu.
20
Verbić po výkopu Kozáčika fauloval svého spoluhráče z Kadaně Jána Greguše. Kopat se tak bude proti brance Slovinska.
19
Bezjak sebral míč Salátovi, jenomže přihrávka do vápna se mu nepovedla, Birsa to měl k balónu daleko.
18
Slováci teď zpomalili hru ve středu hřiště a velmi pozvolna se přibližují brance, kterou stráží Jan Oblak.
17
Nákop ve slovinském podání nepřinesl domácímu týmu žádnou příležitost, míč dolétl do autu a Pauschek vhazuje.
16
Švento z levé strany nacentroval na Pauscheka, kterému se ale nepovedlo natlačit svou hlavičku do prostoru branky.
15
Ján Greguš napřáhl z pětadvacetimetrové vzdálenosti, přízemní střelu ale ve vápně nepustil k Oblakovi Cesar.
14
Boštjan Cesar ve vzdušném souboji udeřil Maka rukou do zátylku a jako první hráč si zblízka prohlédl žlutou kartu.
13
Přímý kop Slovenska rozehrál z dobrých třiceti metrů Ďurica, jenž ale prudkou ranou přestřelil Oblakovu branku o velký kus.
12
První střelecká navštívenka přilétla z kopačky Iličiće, jehož pokus zpoza rohu velkého vápna letěl hodně nepřesně.
11
Kucka šel hodně důrazně do souboje s Kurtičem, pan Rizzoli ale nechal pokračovat ve hře.
10
Na neúplně zaplněném stadionu v Lublani jdou nyní slyšet slovenští fandové, kteří dorazili ve velmi sympatickém počtu.
9
Hrošovský udělal velkou chybu v rozehrávce, nicméně Birsa svou šanci nevyužil a ani nevystřelil, dobrým obranným zákrokem hostům pomohl Ďurica.
8
Hamšík se prodral až před pokutové území, kde ale dobře zakročil Verbič a dostal kulatý nesmysl až k půlící čáře.
7
Marek Hamšík si na pravé straně neporozuměl s Pauschekem, dopředu se tak vydali domácí, jenže Švento v souboji s Kurtićem získal balón pro Kozáčika.
6
Pauschek si pokryl míč před Verbičem, jenž se dopustil faulu a daroval balón i slovenským fotbalistům.
5
Domácí mají v úvodních minutách výraznou územní převahu, další útočnou akci nyní zakládají z vlastní poloviny.
4
Birsa nacentroval přesně na hlavu Cesara, který ale hlavičkou netrefil prostor mezi třemi bílými tyčemi.
3
Teď už se ale píská, a to po zákroku Hrošovského, po kterém budou Slovinci rozehrávat standardní situaci.
2
Bezjak byl na levé straně zastaven tvrdým skluzem, který ale podle italských sudích nebyl v rozporu s pravidly.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bílých dresech a modrých trenýrkách, zatímco Slovinci budou hrát v zeleném.
1
Oba týmy již jsou na hrací ploše, před začátkem zápasu nás ale ještě čeká minuta ticha.

Slovinsko: Oblak – Struna, Samardžić, Cesar (C), Jokić – Krhin – Kurtić, Birsa, Verbič – Iličić, Bezjak.
Náhradníci: Belec, Koprivec – Skubič, Črnic, Jović, Novaković, Trajkovski, M. Mevlja, Kronaveter, Zajc, Pihler, Omladič.

Slovensko: Kozáčik – Pauschek, Hubočan, Saláta, Ďurica, Švento – Kucka, Hrošovský, Greguš – Mak, Hamšík (C).
Náhradníci: Novota, Dúbravka – Štetina, Sabo, Kiss, Považanec, Bakoš, Nemec, Ďuriš, Holúbek.

Rozhodčí: Rizzoli – Di Liberatore, Tonolini (všichni Itálie).
Vzájemné zápasy

Oba týmy se proti sobě dvakrát utkali i v kvalifikaci na Mistrovství světa 2010. V září roku 2008 se hrálo ve Slovinsku, které těsně vyhrálo 2:1. V odvetě se pochopitelně hrálo na Tehelném poli, kde však Slováci opět prohráli, tentokrát 0:2.
Slovinsko

Svěřenci hlavní kouče Srečka Katance na úvod kvalifikace cestovali do Litvy, kde po čtyřiatřiceti minutách prohrávali už o dvě branky, ovšem díky výbornému závěru a gólu z nastaveného času urvali alespoň bod za remízu 2:2.

Slovensko
Účastník nedávného evropského šampionátu se na začátku září představil ve Wembley, kde Slováci hodně dlouho Angličanům odolávali, ale po vyloučení Škrtela a inkasovanému gólu v páté minutě nastaveného času nakonec prohráli 0:1.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný sobotní večer při sledování textového přenosu z kvalifikačního zápasu na fotbalové Mistrovství světa 2018. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit a utkání mezi domácím Slovinskem a hosty ze Slovenska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.