Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Gruzie - 9. října 2017   20:45

Srbsko
Srbsko
74' Prijović (A. Mitrović)
1:0
(0:0)
Gruzie
Gruzie
Srbsko
Stojković – Ivanović (C), Nikola Maksimović, D. Tošić – Antonio Rukavina, N. Matić, Gudelj, Kolarov – Ljajić (61. Prijović), Tadić (88. Kostić) – A. Mitrović (76. Milivojević).
Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski (vš. POL)
Stadion Rajka Mitiće, Bělehrad
Gruzie
Makaridze – Kakabadze, Kašia, Chočolava, Navalovski – Kazajšvili, Gvilija, Kankava (C), Aburžania (82. Dvališvili), Džighauri (86. Hufnagel) – Kvilitaja (78. Merebašvili).

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online přenosů na shledanou.
Na stadionu v Bělehradu vypukla obrovská euforie! Srbsko totiž dokázalo udržet jednogólové vítězství a postupuje na Mistrovství Světa 2018. O jedinou branku se svým prvním zásahem v reprezentaci postaral střídající Aleksandar Prijović, jenž Makaridzeho překonal v 74. minutě. Do té doby měli domácí více ze hry a vítězství tedy můžeme považovat za zasloužené. Nic na postupu nemění ani vítězství Irska ve Walesu, neboť Irové tímto zůstali dva body za Srbskem a musí se spokojit s baráží.
90+3'
90+2'
Gruzie kombinuje před půlící čárou. Domácí soupeři nedovolují postup do pozic, ze kterých by Gruzínci mohli ohrozit Stojkoviće.
90+1'
Rukavina se napravo rychle vydal vpřed, nicméně poté se pokusil o elegantní zadovku, která však mířila pouze do zámezí.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
89'
Ivanović rozehrál volný kop z hloubi obranné poloviny Srbska. Dlouhý centr dolétl až na levou stranu, kde domácí rozvážně kombinují.
88'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Filip Kostić.
87'
Opravdu nám zápas v posledních minutách nenabízí moc atraktivní podívanou. Hra je velmi často přerušována.
86'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Džambul Džighauri, přichází Lucas Hufnagel.
86'
Valerian Gvilija (GRU) se natahoval po míči, ale místo kulatého předmětu trefil nohu jednoho z domácích. Žlutá karta!
85'
Naprosto v pohodě domácí kontrolují závěr zápasu a snaží se hrát daleko od svého brankáře. Gruzii se vůbec nedaří najít cestu do blízkosti pokutového území.
83'
Na hranici šestnáctky se uvolňoval dobře hrající Prijović. Po kličce sice zatím jediný střelec zápasu upadl, avšak Srbsko následně vybojovalo aspoň rohový kop.
82'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Aburžania, přichází Vladimir Dvališvili.
81'
Velkou chybu teď vyprodukovala hostující defenzíva. Výsledkem je zisk vhazování pro Srbsko a to už rozhodně nebude spěchat.
80'
Hra je teď poměrně hodně rozkouskovaná. Ani jeden z celků se nemůže usadit na útočné polovině.
78'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Giorgi Merebašvili.
77'
Gruzie by domácím ráda zkomplikovala cestu do Ruska, avšak zatím se ne a ne dostat od půlící čáry. Troufnu si říct, že domácí už si vítězství pohlídají.
76'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Luka Milivojević.
74'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou konečně do vedení a momentálně postupují na Mistrovství Světa 2018! Branislav Ivanović na pravé straně skvěle uvolnil Mitroviće, který toho využil a prudkou přízemní přihrávkou našel ALEKSANDARA PRIJOVIĆE. Střídající útočník měl zdánlivě jednoduchou práci a zakončil akci střelou do protipohybu hostujícího gólmana. První Prijovićův gól v reprezentaci a hned ohromně důležitý.
73'
Dobře kopnutý rohový kop opět zamířil na hlavu Branislava Ivanoviće. Bývalý hráč londýnské Chelsea však zakončení nedostal do brány.
72'
Srbové stále přidávají na obratkách. Navíc nutno říci, že gól opravdu potřebují, neboť Irsko ve Walesu vede 1:0.
70'
Nikola Maksimović (SRB) nevybíravě zajel do soupeře a odměnou mu je žlutá karta.
70'
Tak teď už byli domácí velmi blízko! Další rohový kop skončil u Matiće, který rychle zakončoval, avšak jeho střelu k tyči pak na brankové čáře zastavil Kankava.
68'
Hra se přesunula k polovině hřiště, kde kombinují fotbalisté Gruzie. nějaký posun do blízkosti šestnáctky však momentálně nezaznamenávají.
67'
Další centr od rohového praporku přistál na hlavě Branislava Ivanoviće, avšak ten razantní hlavičku nevměstnal do prostoru brány. Chyběl centimetry!
66'
Po rohovém kopu Srbska byl v pokutovém území velký závar. Hned třikrát se domácí pokusili usměrnit míč do prostoru brány, ale gruzínská defenzíva znovu odolala.
65'
Jenže Kvilitaja už je zpátky na hřišti a zapojil se do zajímavě vypadající akce hostů. Prudký centr zleva byl ale odvrácen srbskou obranou.
64'
Giorgi Kvilitaja už je znovu zpátky na nohou, ale okamžitě musel zamířit do zámezí. Na chvíli bude Gruzie jen v desíti.
63'
Jeden z hostů nyní zůstal na trávníku v blízkosti pokutového území Srbska. Rozhodčí přesprintoval celé hřiště a pozval na pažit zdravotníky.
62'
Gruzie se sice po dlouhé době přiblížila k pokutovému území, nicméně centrovaný míč už před Stojkoviće neprošel. Byl zastaven hned prvním bránícím hráčem.
61'
První střídání zápasu. Na hřiště jde další vysoký útočník Srbska, Aleksandar Prijović. Tomu místo přepustil Adem Ljajić.
60'
Hostující obrana má poměrně velké problémy s bráněním vysokého Aleksandara Mitroviće. Znovu se domácí útočník dostal k hlavičce, ale ta nešla do prostoru brány.
59'
Domácí šikovně kombinovali na hranici pokutového území, avšak finální přihrávka na Kolarova už mířila do ofsajdu. Přeci jenom to chtělo rychlejší posunutí míče doleva.
58'
Další zajímavou akci zatím nepředvede ani Srbsko. Míč se totiž na středu hřiště odrazil do ruky Adema Ljajiće.
57'
Gruzie na chvíli přerušila ofenzivní choutky domácí reprezentace. Sami hosté se ale nepřesností brzy připravili o možnost zaútočit.
56'
Srbsko je teď jednoznačně aktivnější a přidává jednu akci za druhou. Po poločasové přestávce se hosté téměř nedostávají do blízkosti pokutového území.
54'
Na krátko rozehraný roh skončil centrem na Aleksandara Mitroviće. Domácí útočník byl sám na vzdálenější tyči, avšak jeho hlavičku skvěle vyrazil Makaridze.
54'
Poněkud krkolomný přechod k pokutovému území nakonec vyústil v přihrávku na Mitroviće. Těsně před ním však jeden z hostů odvrátil kulatý předmět na roh.
53'
Dušan Tadić rozehrával rohový kop. Přetažený centr ale propadl jen k Matićovi, který u postranní čáry nezvládl zpracování.
52'
Domácí fotbalisté nadále pokračují v útočných snahách. Spoléhat na remízový výsledek duelu Wales – Irsko přeci jenom nemohou a k jistotě postupu dnes potřebují zvítězit.
51'
Vysoký míč se teď po dopadu na zem odrazil do ruky Nemanji Matiće. Gruzie volný kop rozehrála nakrátko, nicméně blíže k pokutovému území Srbska se posléze nepropracovala.
50'
Tentokrát domácí vedli akci přes Mitroviće, ale ten se hned po kontaktu s míčem musel smířit s odpískáním ofsajdu.
49'
Na začátku 49. minuty byla k vidění další solidní akce Srbska. Ivanović se zjevil až v pokutovém území, ale jeho prudkou přihrávku před bránu vytěsnil Makaridze.
48'
Další akce domácí reprezentace už vypadala zajímavěji. Míč se totiž odrazil přesně k nohám Gudelje, který na nic nečekal a z otočky vypálil jen kousek na břevno.
46'
Srbsko se velmi rychle nastěhovalo na útočnou polovinu, nicméně hodně nepřesná přihrávka ze středu hřiště šla pouze k pozornému Makaridzemu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a nutno říci, že především od domácích se očekávalo rozhodně více. Ani jeden z celků si nedokázal vytvořit pořádný tlak a jediná střela, která stojí za zmínku je ta ze 40. minuty, kdy Tadić zblízka zakončoval jen do hostujícího brankáře. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Hodně dlouhý centr na vzdálenější tyč nakonec hlavičkoval Tošić, avšak jeho zakončení z brankové čáry mířilo pouze do boční sítě.
44'
Výborně si míč mezi dva hráče posunul Kolarov. Tak trochu podle očekávání přišel faul a volný kop ve prospěch Srbska.
43'
Nemanja Matić (SRB) došlápl na Kankavovu nohu a dostává žlutou kartu.
42'
Gruzie se kombinací pokouší uklidnit hru a trochu uspat domácí fotbalisty. Ti se i přes aktivní napadání nedostávají k míči.
41'
Z rohového kopu již Srbsko vůbec nic nevytěžilo. Záhy poté se sice domácí znovu vrátili k bráně hostujícího gólmana, avšak centr Ljajiće již nenašel adresáta.
40'
Konečně velká šance. Tadić obdržel skvělou kolmici na levou stranu pokutového území, okamžitě zakončoval, avšak Makaridze byl připraven na přední tyči.
40'
Navíc se po chvíli musel činit Stojković, kterého nízkou střelou zpoza šestnáctky prověřil Kakabadze. Míč však mířil přesně do domácího gólmana.
39'
Hodně málo hráčů se nyní zapojilo do ofenzivní akce Srbska. Vepředu snad byli jen tři fotbalisté domácí reprezentace, což proti pětici hostujících borců pochopitelně nestačilo.
37'
Nyní si to dopředu přes střed hřiště namířil Kvilitaja, avšak celá jeho akce skončila nedovoleným zákrokem vůči Ivanovićovi.
36'
V posledních minutách se domácí přeci jenom trochu více tlačí do útoku, avšak jejich souhra nadále postrádá více přesnosti.
35'
Až na konci 35. minuty se Srbové mohli dostat do první velké šance. V pokutovém území si za obranu Gruzie zabíhal Mitrović, avšak jeho postup byl kvůli ofsajdu zastaven.
33'
Znovu nepřesná přihrávka jednoho z domácích. Z hlediště se stále častěji začíná ozývat pískot.
32'
Až nyní jsme byli svědky svižného přízemního zakončení Navalovského, který zkusil štěstí střelou zpoza pokutového území. Míč šel jen kousek od Stojkoviće, který si v pohodě poradil.
31'
Utkání stále nenabízí moc přesnějších kombinací. Ani jeden z celků se ne a ne dostat k dalšímu ohrožení soupeřovy brány.
29'
Další nedovolený zákrok. Tentokát to byl Kolarov, kdo byl později a prudké přihrávky a dokonce Kankavovi vyzul levou kopačku.
28'
Napadající fotbalisté Srbska nyní důrazně atakovali Aburžaniu. Ten se bez problémů skácel na trávník a výsledkem je volný kop po Gruzii. Rozehrává se ale pouze kousek od poloviny hřiště.
27'
Vysoký centr od postranní čáry sice mířil do pokutového území před srbským gólmanem, ale nejvýše vyskočil jeden z domácích obránců, který míč odvrátil dále od Vladimira Stojkoviće.
26'
Mitrović chvíli reklamoval, že byl odzbrojen nedovoleným způsobem, ale Srbové pokračovali ve hře a následoval jen centr na před chvílí ležícího útočníka. Ten hlavičkoval velmi nepřesně.
25'
Jemným lobem se Kolarov pokusil oslovit Adema Ljajiće, který se nacházel na středu pokutového území. Míč po odskoku zamířil přesně do gólmanovy náruče.
24'
Dušan Tadić vyslal velmi kvalitní centr, který přistál přesně na hrudi Aleksandara Mitroviće. Jeho zpracování ale nebylo ideální.
23'
Kombinace na levé straně nyní vyústila v Kolarovovu přihrávku do pokutového území. Následovat bude pouze rohový kop Srbska.
22'
Ani Kazajšviliho vysoká přihrávka na volného Džambula Džighauriho teď nevedla k ohrožení domácího brankáře. Míč totiž letěl několik metrů od nabíhajícího si záložníka.
22'
Na pravé straně se Gruzínci dvakrát pokusili dostat až k nějaké přihrávce na střed šestnáctky. V obou případech však byli čistým způsobem odzbrojeni.
21'
Srbové se po delší době aspoň několik desítek mnut drží na útočné polovině. Zatím se však nepropracovali až k finální přihrávce.
20'
A další nedovolený zákrok. Tentokrát se provinil Tadić, který atakoval Valeriana Gviliju. V tomto případě je to bez karetního trestu.
19'
Stále fotbalisté nepředvádí nic světoborného Žlutou kartu si však nyní připisuje Giorgi Kvilitaja (GRU), který dohrál rozehrávajícího Tošiće.
17'
Velmi dobře to zpoza pokutového území zkusil aktivní Gvilija. Srbská defenzíva tomuto záložníkovi znovu nabídla hodně prostoru a Stojković musel rychle ke své tyči.
16'
Jenže teď je pro změnu odpískán přestupek Dušana Tadiće, jenž podkopl Aburžaniu. Hra je nyní hodně rozkouskovaná.
15'
Giorgi Kvilitaja se sice poměrně hodně diví, ale hlavní rozhodčí mu i přesto píská faul. V souboji s Ivanovićem si totiž hostující útočník pomohl rukama.
13'
Utkání zatím nenabídlo nic moc zajímavého. Teď se sice ke střele odhodlal Gvilija, který měl dost prostoru, avšak zakončení z nějakých třiceti metrů poslal vysoko nad bránu.
12'
Solidní centr sice našel hlavu Aleksandara Mitroviće, ale ten svůj výskok nenačasoval ideálně a zakončoval ve velkém záklonu. Odkop od brány!
11'
Poprvé to pro domácí vypadalo nadějněji. Mitrović totiž přihrával na střed pokutového území, kam zamířil Dušan Tadić. Těsně před ním byl míč posunut na roh.
10'
Po vhazování už se Gruzie nedokázala prezentovat přesnější kombinací. Následovala špatná přihrávka, jež letěla několik decimetrů vedle brány Vladimira Stojkoviće.
9'
Opět se u míče dlouho drželi hostující fotbalisté. V tomto případě dokonce vyprodukovali centr do pokutového území, avšak ten byl celkem bez problémů odvrácen.
8'
Nyní už se Gruzínci provinili faulem a akci tak mohla rozjet srbská kombinace. Matićova přihrávka doleva ale nenašla adresáta a zamířila za brankovou čáru.
7'
Kombinace hostujícího výběru se vrátila za půlící čáru. Srbsko se vůbec nemůže dostat k míči, který se však stále nachází hodně daleko od Stojkovićovy brány.
6'
Až nyní se Gruzie dostala k postupnému útoku. Přihrávka z pravé strany sice letěla přesně do jednoho z domácích, ale kulatý předmět se opět odrazil k hostům.
5'
Příliš dlouhá byla přihrávka ze středu hřiště, která měla oslovit rozběhnutého Aleksandara Mitroviće. Ten byl proto bez šance na zisk míče.
4'
Domácí se snaží o aktivní napadání a to zatím přináší ovoce. Gruzie se vůbec nedostává do kombinace. Nyní přišel pouze odkop, jenž zamířil přesně k vyběhnuvšímu Stojkovićovi.
3'
Tadićúv centr od rohového praporku byl v pohodě odvrácen a následná dalekonosná střela Kolarova už letěla pouze do rukavic připraveného Makaridzeho.
2'
Velmi povedená akce na levé straně v podání domácí reprezentace. Nakonec to byl Kolarov, kdo prudce centroval na bližší tyč a hosté míč museli srazit na roh.
1'
Velmi záhy po úvodním výkopu se hosté vydali na útočnou polovinu a po faulu jednoho z domácích zahrávali volný kop. Centr Navalovského byl posunut pouze několik metrů vedle brány.
1'
Jsou za námi hymny obou zemí. Bělěhradský stadión je opravdu kvalitně zaplněn fanoušky, kteří očekávají výhru a tudíž jistotu postupu na Mistrovství Světa 2018!

Srbsko: Stojković – Ivanović, Nikola Maksimović, D. Tošić – Antonio Rukavina, N. Matić, Gudelj, Kolarov – Ljajić, Tadić – A. Mitrović.
Náhradníci: P. Rajković, Jovanović – Obradović, Nastasić, Nemanja Maksimović, Prijović, S. Mitrović, Gaćinović, N. Milunović, Milivojević, Kostić, Veljković.

Gruzie: Makaridze – Kakabadze, Kašia, Chočolava, Navalovski – Kazajšvili, Gvilija, Kankava (C), Aburžania, Džighauri – Kvilitaja.
Náhradníci: Kvaschvadze, G. Loria – U. Lobžanidze, S. Kvěrkvelija, Hufnagel, Dvališvili, Kvekveskeri, Čanturija, Dvali, Šergelašvili, Merebašvili, Škirtladze.

Rozhodčí: Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski (vš. POL).

GRUZIE

Na rozdíl od svého dnešního soupeře je Gruzie bez jakékoliv šance na postup. Podle očekávání hosté drží předposlední příčku, když jsou lepší pouze než slabé Moldavsko. Nicméně v devíti kvalifikačních utkáních Gruzínci ani jednou nevyhráli a pět bodů získali za stejný počet remíz. Na druhou stranu v posledních třech venkovních zápasech Gruzie neprohrála a to se předvedla na půdě Rakouska, Moldavska či favorizovaného Walesu.

Posledních pět utkání

6.10.2017 Gruzie – Wales 0:1
5.9.2017 Rakousko – Gruzie 1:1
2.9.2017 Gruzie – Irsko 1:1
11.6.2017 Moldavsko – Gruzie 2:2
7.6.2017 Gruzie – Sv. Kryštof a Nevis 3:0 (přát. zápas)
SRBSKO

Domácí reprezentace je před dnešním utkání ve skvělé pozici. Ve kvalifikační skupině D je totiž s osmnácti body na prvním místě a před ostrovním duem Wales – Irsko má jedno- případně dvoubodový náskok. V posledním utkání si sice Srbové zkomplikovali situaci, když prohráli v Rakousku, ale dnes jsou v pozici jasného favorita. Během tří posledních zápasů navíc Srbsko nastřílelo šest branek, což ukazuje dobrou formu.

6.10.2017 Rakousko – Srbsko 3:2
5.9.2017 Irsko – Srbsko 0:1
2.9.2017 Srbsko – Moldavsko 3:0
11.6.2017 Srbsko – Wales 1:1
24.3.2017 Gruzie – Srbsko 1:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.