K tomuto utkání je to vše, ale již od 20:45 se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu mezi Belgií a Řeckem. Na shledanou!
Dnešní zápas je u konce a Švédsko slaví vysokou čtyřgólovou výhru. Jako první se prosadil Emil Forsberg, který v 19. minutě otevřel skóre z pokutového kopu. Poločas sice skončil výsledkem 1:0, ale již ve 49. minutě si Emil Forsberg připsal druhou branku zápasu. O osm minut později se ještě radoval Marcus Berg a skóre zápasu v 78. minutě uzavřel Isaac Kiese Thelin. Švédové tak nadále zůstávají neporaženi, zatímco Bělorusko bude v základní skupině A stále předposlední.
90+3
90+3
Nepřesně odvrácený centr od rohového praporku se zjevil u nohy jednoho z hostujících hráčů, avšak ten vypálil zhruba do dvacáté řady za Olsenovou bránou.
90+2
Vysoký odkop Harbunowa se dostal do středového kruh, avšak Bělorusko se velmi rychle vydalo vpřed a Jansson míč musel odehrát na roh.
90+1
Berg se sice dopustil nedovoleného zákroku, který znamená ztrátu míče, ale v samotné koncovce už to švédského útočníka nebude trápit.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
89
Nepříliš povedená akce domácího celku vyústila v nepřesnou kolmici, která se stala kořistí pozorného Harbunowa.
88
Povedený nákop za obranu Švédska sice doputoval přesně tam, kde původně měl, ale nakonec se míč dostal až za brankovou čáru.
86
V 86. minutě se Švédové zprava prodrali do pokutového území. Zakončení ale jednomu z domácích vůbec nesedlo a míč vylétl vysoko nad.
85
Je tady poslední střídání. Samotný závěr zápasu neodehraje vyčerpaný Jimmy Durmaz, který je nahrazen Viktorem Claessonem.
83
A teď už hrají zase Švédové, kteří využili velmi nepřesné kombinace soupeře. Bělorusové si vůbec nerozuměli na levé straně hřiště.
82
Bělorusko by jistě rádo aspoň korigovalo tento velmi nepříznivý stav, ale stále se vůbec nedostává k ohrožení Olsenovy brány.
81
Na konci 81. minuty se ke střele zpoza pokutového území odhodlal aktivní Forsberg. Razantní pokus se ale nevlezl do brány a skončil těsně nad břevnem.
80
Hosté se sice na chvíli usadili na útočné polovině, ale nyní již znovu musí rychle chvátat zpátky. Švédové se totiž ujali míče a spěchají vpřed.
78
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle už je pro hosty debakl. Bělorusové vůbec nezareagovali na bleskovou rozehrávku volného kopu, kterou Hiljemark oslovil rozběhnutého ISAACA KIESEHO THELINA. Střídajícímu hráči už poté stačilo překonat jen vyběhnuvšího Harbunowa, což bez potíží zvládl.
77
Jenže Bělorusko si nerozumělo a v útočné fázi se dokonce dopustilo zbytečného faulu. Hrát budou opět Švédové.
75
Až teď se Bělorusko dostalo do kombinace, nicméně zatím se vůbec nemůže usadit na útočné polovině hřiště. Švédové brání naprosto bez problémů.
74
Dalším střídaným hráčem je Ola Toivonen, jehož pozici zaujal Isaac Kiese Thelin.
73
Hosté se vůbec nedostávají k míči a nechávají kombinovat Švédy. Ti se již nikam moc netlačí, neboť přeci jenom vedou naprosto luxusním rozdílem.
71
Bělorusko má dostřídáno. Místo Mikalaje Signěviče si poslední minuty zahraje Vitalij Rodionov.
70
Rohový kop Švédska nepřinesl nebezpečí. Domácí ale stále zůstávají u míče a v pohodě kontrolují vývoj zápasu.
69
A střídají také Bělorusové. Kouč Krjušenko na trávník posílá Maxima Valadzka, jenž vystřídal Maxima Bardachowa.
69
Odpracováno má pro dnešek Albin Ekdal, kterého nahrazuje Jakob Johansson.
68
Jimmy Durmaz si míč navedl na levou nohu, avšak zakončením trefil jen blokujícího obránce. Následně ale Švédsko získalo rohový kop.
67
Domácí už zase hrají hluboko na polovině soupeře. Zatím je to však bez jakéhokoliv dalšího zakončení.
65
První změna v sestavě hostující reprezentace. Hřiště opouští Ivan Majewski, který přenechal místo Stanislawu Drahunovi.
64
Rychlý výpad Švédska vyústil v kolmici na rozběhnutého Emila Forsberga. Ten se ocitl až před Harbunowem, ale míč byl přeci jenom příliš rychlý.
62
Dlouhé vhazování sice v pokutovém území propadlo přes několik švédských obránců, ale na vzdálenější straně šestnáctky nebyl nikdo z hostů.
61
Další akce Švédska již přináší pouze ofsajd Toivonena. Bělorusko po delší době může postoupit blíže k soupeřově bráně.
59
Domácí fotbalisté pokračují v aktivním pojetí a znovu hrají na polovině Běloruska. Tentokrát se však nedostávají k ohrožení Andreej Harbunowa.
57
Nyní už je to 3:0! Hostující gólman Harbunow šel do souboje s MARCUSEM BERGEM, ale právě střet se švédským útočníkem prohrál a míč si to od Bergovy hlavy namířil do brány. Nutno ale říci, že míč zřejmě celým objemem neprošel brankovou čáru.
56
Švédové jsou po vstřelení druhé branky velmi pasivní. Tak trochu si domácí koledují, nicméně stále se mohou spoléhat na precizní defenzívu.
54
Bělorusko je v posledních rozhodně aktivnější, ale nadále se nedostává k přímému ohrožení Olsenovy brány.
53
Po centru od rohového praporku se jeden z hostů dostal k zakončení, avšak hlavou kulatý předmět nedokázal usměrnit do prostoru brány.
52
Teď už se hosté dostali až do pokutového území, nicméně výsledkem je pouze zisk rohového kopu.
51
Bělorusko se snaží kombinovat poblíž půlící čáry, ale zatím se vůbec nedostávají blíže k bráně Robina Olsena. Domácí si akce soupeře v pohodě hlídají.
49
Tak tuto branku si hostující gólman nedá za rámeček. Nedostatečně odvrácený míč se dostal k EMILU FORSBERGOVI, který sice vypálil přesně k Harbunowovi, ale tomu kulatý předmět pomalu prošel mezi nohami až za brankovou čáru.
47
Prudká přihrávka od rohového praporku sice našla hlavu domácího hráče, ale ten razantní hlavičku nevměstnal do brány.
47
Dlouhý centr do pokutového území byl prodloužen jedním z bránících hráčů Běloruska. Následuje rohový kop domácího celku.
46
Domácí do druhého poločasu vstoupili velmi aktivně. Ve středovém kruhu navíc vybojovali volný kop.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Standardní situace Běloruska již přinesla pouze nepřesné zakončení a první poločas je tak ukončen. Spokojenější jsou jednoznačně domácí reprezentanti Švédska, kteří si vypracovali několik velkých šancí. Ve vedení jsou Švédové díky úspěšně proměněnému pokutovému kopu Emila Forsberga, jenž skóroval v 19. minutě.
45
44
Tentokrát už se Bělorusko dostalo blíže k bráně Robina Olsena a Granqvist míč musel odehrát na rohový kop.
43
Nepřesná přihrávka na Jimmyho Durmaze teď zamířilo pouze do zámezí. Rychlejší výpad Běloruska však rovněž nebyl přesného charakteru.
42
Domácí fotbalisté už zase kombinují na útočné polovině a soupeře vůbec nepouštějí k míči. Troufnu si říct, že zbytek poločasu si Švédsko pohlídá.
41
A navíc mohli Švédové skórovat i po rohovém kopu. Granqvistovo zakončení hlavou však z hranice malého vápna vylétlo těsně nad břevno.
40
Obrovská šance! Marcus Berg se dostal za obranu soupeře, měl před sebou už jen Harbunowa, ale právě toho nechal vyniknout. Běloruský gólman míč vytěsnil mimo tři tyče.
39
Rios se dopustil faulu, když zezadu důrazně atakoval Oscara Hiljemarka. Volný kop Švédska ale neznamenal nebezpečí.
38
Samotný centr z rohového kopu se stal kořistí Harbunowa, ale domácí fotbalisté se znovu velmi rychle dostali k míči a mohou rozjet další akci.
37
Domácí fotbalisté na hranici šestnáctky aspoň trochu zrychlili rozvážnou kombinaci a vybojovali rohový kop. Uvidíme, jak s ním Švédové naloží.
36
Utkání se dostalo do poněkud nevýrazné pasáže. Kombinací se Švédové pomalu dostávají blíže k Harbunowovi, ale k jeho ohrožení mají přesto velmi daleko.
34
Ofenzivní choutky Švédska jsou zastaveny dvěma nedovolenými zákroky v krátkém časovém úseku. Bělorusové budou rozehrávat od půlící čáry.
33
Roztažení hry na Mikaela Lustiga sice nebylo přesné, avšak Bělorusko velmi rychle po vhazování znovu ztrácí kontrolu nad míčem.
32
Důrazně atakovaný Jimmy Durmaz se rychle postavil zpátky na nohy a Švédsko může pokračovat v obléhání soupeřovy šestnáctky.
31
Emil Forsberg se odhodlal k jedovaté střele z úctyhodné dálky. Razantním zakončením ale pouze vyprášil rukavice pozorného Harbunowa.
30
Švédsko hru vrátilo hluboko na polovinu soupeře. Aktivní Durmaz se tentokrát zjevil na levé straně, ale z té odcentroval jen za brankovou čáru.
28
Centr od rohového praporku byl bezpečně odvrácen. Následně hosté chtěli zahrozit po dlouhém vhazování, ale obrana Švédska si opět poradila.
27
Volný kop se tentokrát zahrával na druhé straně. Vysoký centr mířil za brankovou čáru, ale nakonec to byl zřejmě Lustig, kdo se poslední dotkl míče. Rohový kop pro Bělorusko.
26
Rozehrávku volného kopu obstaral Jimmy Durmaz, jenž zvolil šikovné nízké zakončení a to se odrazilo od tyče brány běloruského gólmana!
25
Domácí se sice dožadovali červené karty, avšak Aljaxandr Martynovič (BLR) odchází pouze se žlutým kartónkem.
24
Marcus Ber se pomalu prodíral za obranu Běloruska. Výsledkem byl tvrdý skluz obránce, který domácího útočníka poslal na trávník.
23
Teď již domácí přebírají kontrolu nad kulatým předmětem a poklidnou rozehrávkou se pokoušejí prodrat blíže k bráně.
22
Jenže hosté se zatím jen velmi těžko dostávají přes dobře zahuštěný střed hřiště. Švédsko si při bránění dává velký pozor a nepouští soupeře blíže k bráně.
21
Švédové se opět vydali do útoku, nicméně v tomto případě ztratili míč a Granqvist se posléze dopustil nedovoleného zákroku. Hrát mohou fotbalisté Běloruska.
19
Domácí jdou do vedení! Harbunow sice vystihl směr střely a dokonce si sáhl na míč, ale střela EMILA FORSBERGA byla dostatečně razantní a prošla za záda hostujícího gólmana.
18
Pokutový kop! Berg se v šestnáctce dostal za záda Šitova, který ho při bránění centrovaného míče rukou stáhl k zemi a Švédsko bude zahrávat penaltu.
16
Do výborné střelecké pozice se dostal Marcus Berg, který měl dost prostoru ve středu pokutového území. Střelou ale domácí útočník netrefil bránu.
15
Po rohovém kopu musel Harbunow na zem a čelil Granqvistové nebezpečné hlavičce. Hostující gólman si však poradil na výbornou.
14
Nyní už to vzal na sebe sám Jimmy Durmaz, který si na šestnácti metrech poradil se dvěma protihráči. Před zakončením ale přišel o míč, jenž zamířil vele brány.
13
Velmi šikovně se napravo uvolnil Jimmy Durmaz, který okamžitě poté centroval do pokutového území. Centr na Berga však prolétl až za brankovou čáru.
11
Další akce Švédska již nepřinesla ani zakončení. Nepřesná byla finální přihrávka na nějakých dvaceti metrech od Harbunowa.
10
Až teď se dobrou akcí prezentoval Forsberg, který si míč ze středu hřiště navedl na levou stranu pokutového území. Následná střela vylétla hodně vysoko nad bránu.
9
Berg šikovnou patičkou posunul míč před dobíhajícího Forsberga, avšak ten byl na hranici pokutového území ubráněn. Obrana Běloruska soupeře nadále nepouští k ohrožení brány.
8
Dlouhý nákop sice doputoval pouze do zámezí, ale Bělorusko může nadále zůstat na polovině soupeře. Švédsko nemá prostor na nějaký rychlejší výpad.
7
Pokračující akci Běloruska ukončil až ofsajd. Svou pozici si totiž vůbec nepohlídal Signěvič, který se zjevil za obranou domácích.
6
Hosté teď celkem bez problémů kombinují a Švédy vůbec nepouštějí k míči. Robin Olsen ale zatím neměl práci.
5
Na konci páté minuty se faulem provinil Mikael Lustig, který vlétl do vzdušného souboje a důrazně soupeře poslal na trávník. Volný kop pro Bělorusko.
4
Nyní už ale přišla ztráta míče a dopředu naopak mohou postupovat hosté. Ani ti se však nedostávají moc daleko od poloviny hřiště.
3
Domácí v pohodě kombinují, ale blíže k bráně se teď ne a ne dostat. Defenzíva hostující reprezentace je na počátku zápasu velmi pozorná.
2
Do zajímavé šance se hned v úvodu zápasu dostal Marcus Berg. Tísněn posledním obráncem Běloruska ale vypálil pouze do náruče Andreje Harbunowa.
1
Favorizovaní Švédové se rychle vydali na útočnou polovinu, ale nyní už jsou u míče fotbalisté Běloruska. Ti však zatím nepřekročili půlící čáru.
1
Aktéři dnešního zápasu jsou na hrací ploše. Utkání začne po státních hymnách.

Švédsko: Olsen – Lustig, P. Jansson, Granqvist (C), Augustinsson – Durmaz, Hiljemark, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen.
Náhradníci: Johnsson, Carlgren – Claesson, Seb. Larsson, Kiese Thelin, Johansson, Helander, Krafth, Hult, Sam Larsson, Nyman.

Bělorusko: Harbunow – Šitov, Martynovič (C), Palicevič, Filipenko, Bardachow – Rios, Bressan, Majewski, Gordejčuk – Signěvič.
Náhradníci: Hutar, Černik – Drahun, Paljakow, Skavyš, Savickij, Stasevič, Kendyš, Kisljak, Sivakow, Rodionov, Valadzko.

Rozhodčí: Harald Lechner – Andreas Heidenreich, Maximilian Kolbitsch (vš. AUT).
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPASY

2.6.2010 Bělorusko – Švédsko 0:1
BĚLORUSKO

Oproti domácím jsou na tom Bělorusové přeci jenom hůře. Ze čtyř kvalifikačních utkání nemají ani jedno vítězství a zisk pouhých dvou bodů je odsoudil k předposlední pozici skupiny A. V oněch čtyřech zápasech navíc Bělorusko vsítilo jen dvě branky, ale naopak šest jich inkasovalo.

Kvalifikační zápasy

13.11.2016 Bulharsko – Bělorusko 1:0
10.10.2016 Bělorusko – Lucembursko 1:1
7.10.2016 Nizozemsko – Bělorusko 4:1
6.9.2016 Bělorusko – Francie 0:0
ŠVÉDSKO

Účastník loňského evropského šampionátu si v kvalifikaci na MS nevede vůbec špatně. Po čtyřech utkáních má Švédsko jen jednu prohru a se sedmi body se drží na třetím místě skupiny A. Na domácí půdě Švédové odehráli dvě utkání, přičemž si připsali remízu s Nizozemskem a výhru nad Bulharskem.

11.11.2016 Francie – Švédsko 2:1
10.10.2016 Švédsko – Bulharsko 3:0
7.10.2016 Lucembursko – Švédsko 0:1
6.9.2016 Švédsko – Nizozemsko 1:1