Tímto příspěvkem se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého z dalších sportovním přenosů. Dnes už je to ode mě opravdu vše a přeji vám příjemný zbytek úterního večera.
V prvním kvalifikačním zápase obou soupeřů jsme sledovali velmi atraktivní duel, který skončil remízou. S tou budou více spokojení domácí hráči, kteří po chybě soupeře dokázali vsítit vedoucí branku. Ovšem navíc Švédsko přežilo několik tutovek soupeře a hrdinou dnešního večera je brankář Olsen, jenž podav výborný výkon. Naopak Nizozemsko bude s bodem nespokojené, protože už před utkáním vyhlásilo, že na sever Evropy jede pro vítězství. Ovšem hostující hráči doplatili na produktivitu, a tak musejí brát pouze bod. Ovšem hra Holandska vypadala velmi dobře a hostující tým má na čem stavět.
90+3
90+2
Žlutou kartu dostává Christoffer Nyman (Švédsko), který skluzem dohrál soupeře a právem je dalším potrestaným hráčem dnešního večera. Tento zákrok musel Sneijdera velmi bolet, jelikož byl mířený na stojnou nohu.
90+1
Nizozemsko dokázalo v nastavení vstřelit branku, ale hlavní sudí píská faul útočníkovi! Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Dost, jenž si před zakončením pomohl přistrčením. Ovšem hlavička střídajícího hráče byla výstavní a je jen škoda, že přišla po faulu. Naopak Olsen může být rád, že byla hra přerušená, jelikož by na míč nedosáhl.
89
Blíží se závěr zápasu a do jeho konce už zbývá i s nastavením posledních pár minut. U balonu jsou hráči ve žlutých dresech, ale útok soupeře dokázal přerušit Janmaat.
88
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Jimmy Durmaz.
86
Další velká šance hostujícího celku! Po centru našel Janssen ve druhé vlně Sneijdera, jehož pokus po zemi skončil v moci Olsena. Ten je hrdinou domácího celku a pokud Švédsko udrží remízový stav, tak právě domácí gólman bude hlavním strůjcem.
85
Nizozemsko mohlo otočit zápas, ale Dost odmítl být hrdinou zápasu! Strootman přesným pasem našel střídajícího hráče, jenž se objevil před domácím brankářem, ale jeho pokus skončil jen těsně nad brankou.
83
Po dalším nedorozumění se k balonu dostává brankář Olsen, jenž využil zaváhání hostujících hráčů. Janmaat se na pravé straně špatně domluvil se spoluhráčem, a tak se balon vrací na kopačky Švédů.
82
Po dlouhém vhazování se míč dostal na Sneijdera, který mohl řídit další rychlý protiútok Holandska. Ovšem hostující kapitán už není tak rychlý jako býval v mládí.
81
Švédsko vybojovalo po dobrém napadání míč, který okamžitě mířil na nabíhajícího Berga. Ten u postranní čáry vybojoval v daném momentu nejvíc, co mohl. U balonu zůstávají domácí, kteří budou vhazovat.
80
Pomalu, ale jistě se blížíme ke konci zápasu. U balonu se nacházejí hráči v oranžových dresech, kteří již dobrou půlminutu kombinují kolem půlící čáry, jelikož domácí k soupeři rychle přistupují.
79
Po vyrovnávací brance se tempo hry poměrně zpomalilo, což v posledních momentech spíše nahrává domácím hráčům. Ti se po delší době alespoň na chvíli usadili na polovině holandského celku.
78
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Steven Berghuis.
76
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Rohdén, přichází Emir Kujović.
75
Režie se zaměřila na fanoušky holandského celku, kteří jsou najednou dobře naladění a cítí, že dnes by to jejich hochům mohlo vyjít. Na další centr si nabíhal Janmaat, kterému se zakončit nepodařilo.
74
Hostující hráči poslali po zemi další přihrávku do pokutového území, kde se míče zmocnil Janssen. Holandský útočník se po rychlé otočce pokoušel zakončit, ale jeho pokus zastavil obětavý bránící hráč.
73
Nizozemsko ve druhém poločase působí hladověji a na hráčích v oranžových dresech je vidět obrovská touha po vítězství. Švédsko se v posledních minutách pouze brání a zdá se, že bude rádo za bod.
71
Hráči ve žlutých dresech opět nevydrželi dlouho, a tak se budou muset bránit dalšímu útoku soupeře. K míči se dostal Dost, jemuž se nepodařilo přejít přes bránícího hráče.
70
Nizozemsko je po vstřelené brance plné chuti a k dalšímu centru se dostal Janmaat, jenž přesným pasem našel spoluhráče. Ovšem další zakončení hostujícího celku zamířilo jen nad branku Švédska.
67
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
A přeci se hostujícímu celku podařilo vyrovnat a kouzlo Olsena je tak prolomeno! Daryl Janmaat si navedl míč od postranní čáry na střed, odkud předvedl povedené zakončení, které domácí gólman dokázal vyrazit do míst, kam dobíhal WESLEY SNEIJDER. Holandský matador dává odpověď kritikům a přesnou střelou k tyči dává první branku svého celku.
66
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Bas Dost.
66
Po kombinaci se k centru dostal Janmaat, jenž hledal Klaasse. Tomu k hlavičce scházelo jen pár centimetrů a na hostujícím útočníkovi je vidět nespokojenost.
65
Domácí trenér ze hry zcela správně stahuje Guidettiho, jenž nebyl moc vidět, a tak přepouští své místo mladšímu spoluhráči. Ovšem na zeleném pažitu se již opět hraje a u balonu jsou hosté.
64
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Christoffer Nyman.
63
Balon šel přímo na Janssen, který se s ním dostal do velkého vápna soupeře. Tam to hostující útočník zkoušel z ostrého úhlu a i když míč zamířil nad branku, bude se kopat další rohový kop.
62
Švédsko se probojovalo k míči a téměř minutovou kombinací drželo balon. Ovšem hned jak se dostalo z vlastní poloviny, tak se míče zmocnili Nizozemci.
60
Jenže švédští hráči u balonu dlouho nevydrželi a musejí se vracet před vlastní pokutové území. Opět sledujeme kombinaci hráčů v oranžových drese, jenže centr hostujícího hráče skončil v zámezí.
59
Nizozemsko opět kombinuje na polovině domácího celku a opět hledá recept na obranu soupeře. Ovšem skvěle se vrátil střelec zatím jediné branky, jenž útok hostů dokázal zastavit.
57
Ještě pro připomenutí: Švédsko do dnešního duelu nastoupilo ve žlutých dresech, naopak Nizozemsko zvolilo tradiční oranžovou sadu dresů. Ovšem nyní se vraťme na hrací plochu, kde balon ze vzduchu chytá hrdina Olsen.
56
Hostující kapitán na levé straně už přemýšlel, jakou přihrávku spoluhráčům dá. Jenže v ten samý moment přišel faul švédského hráče, a tak u balonu zůstane Holandsko.
54
Registrujeme další zaváhání hostujícího obránce, tentokrát na levé straně podklouzl Janmaat. K balonu se následně dostal Forsberg, jenž přihrávkou do druhé vlny našel pouze bránícího hráče.
53
V posledních minutách se nám hra přelévá ze strany na stranu a musíme přiznat, že sledujeme nad průměrnou podívanou. K dalšímu pokusu se dostal Sneijder, ale jeho rána se do prostoru tří tyčí nedostala.
52
K přímému kopu ze sedmadvaceti metrů se postavil Forsberg, jehož pokus mířil k tyči hostující branky. Ovšem do tohoto místa se také dostal Zoet, který balon s přehledem chytá.
51
Žlutou kartu dostává Virgil van Dijk (Nizozemsko), který mohl být před malou chvilkou hrdinou svého celku, ale hostující obránce se musel rychle vracet a před vlastní šestnáctkou si pomohl přistrčením.
50
Opět je hrdinou okamžiku brankář Olsen! Hostující kapitán z volného kopu našel van Dijka, jehož hlavička z malého vápna končí v rukavicích domácího gólmana.
48
Hra se po rohovém kopu přesunula před druhou z branek, kde další velkou šanci zahodil Klaassen! Hostující útočník si z druhé vlny naskočil na centr z levé strany, ale jeho hlavičku mířící k levé tyči dokázal dalším famózním zákrokem zneškodnit Olsen.
47
Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky se švédský tým dostal k centru z levé strany, ale míč odvrátil na rohový kop. Ovšem za ním číhal osamocený Berg, jenž by měl před sebou odkrytou branku.
46
Hlavní sudí pan Daniele Orsato z Itálie dal pokyn k zahájení druhého poločasu. Úvodního výkopu se chopili domácí hráči, kteří se kombinačně dostávají hned na polovinu soupeře.
46
V prvním poločase byla k vidění fotbalová lahůdka, v níž měl více ze hry hostující tým. Ovšem Janssen s Klaassenem spálili hned několik velkých příležitostí. Naopak Švédsko trpělivě čekalo na rychlé protiútoky a chyby v obraně soupeře. Jedna přišla těsně před koncem poločasu, kterou dokázal využít Berg. Domácí útočník tak stanovil skóre 1:0. Jenže ve druhém poločasu se dá očekávat velký nápor Nizozemska, a tak si druhou pětačtyřicetiminutovku nenechte ujít.
45
45
V poslední minutě hrací doby se bude muset ještě domácí celek bránit, jelikož se Nizozemsko žene za vyrovnáním. Hosté vybojovali rohový kop, pro který si přesvědčivě došel Olsen.
43
Švédsko právě vstřelilo branku!
Nejprve si švédské publikum žádalo odpískání přímého kopu z hranice pokutového území, ovšem hlavní sudí ukázal, aby se pokračovalo ve hře. Zaváhání obránce dokázal využít MARCUS BERG, jenž se s míčem otočil a od břevna rozvlnil poprvé síť. Zoet zaváhání spoluhráče nečekal, a tak byl z branky venku, což pomohlo švédskému útočníkovi při zakončení.
41
Přetažený centr mířil z pravé strany na osamoceného hostujícího kapitána, který se sice dvakrát pokoušel vrátit míč do ohně, ale pokaždé našel jen nohu bránícího hráče.
40
Hostující hráč si na vlastní polovině, odkud balon poslal do vápna Wendt . Ovšem centrovaný míč se od bránícího hráče dostává na další rohový kop. Ten byl ale zahrál do míst, kde byl hostující brankář, a tak jsme se další velké šance nedočkali.
38
Nizozemsko se opět pěknou kombinací dostalo k zakončení, které vyslal Janssen, jehož pokus srazil domácí kapitán na další rohový kop. Ovšem ani potom se Nizozemsko z brankového přínosu radovat nebude.
37
Hra nám pěkně plyne a míč se v zámezí moc nenachází, a tak nám do konce poločasu schází zhruba devět minut plus minutové nastavení. V hledišti je spoustu fanoušků, kteří sledují pěknou podívanou.
35
K míči se postavil hostující kapitán, jehož pokus z volného přímého kopu skončil v rukavicích Olsena. Domácí brankář se proti balonu téměř nemusel hnout.
34
Žlutou kartu dostává Mikael Lustig (Švédsko), jenž u posledního faulu sice nebyl, ale hlavní sudí přesto kartónek pro obránce domácího celku vytáhl.
33
Po rohovém kopu se mohlo měnit skóre na druhé straně. Už to vypadalo, že se k balonu vyšroubuje Guidetti, jemuž v klíčové fázi scházelo jen pár centimetrů, aby poslal balon na bránu.
32
Za svého parťáka musel zaskočit Blind, jenž zastavil útok domácího celku, ale Švédsko bude rozehrávat další rohový kop.
31
Švédsko získalo balon před vlastní šestnáctkou, odkud po jedné přihrávce přišel odkop až na půlící čáru, kde domácí míč opět vybojovali a mohou začít novou kombinaci.
30
Nizozemsko zastihla první pětačtyřicetiminutovka v dobrém rozpoložení. Hostující hráči předvádí opravdu pěknou fotbalovou podívanou a už Holandsku schází pouze úvodní branka.
28
Krajní obránce domácího celku si pohlídal přihrávku soupeře, kterou raději pouští do zámezí. Uvidíme tedy pouze odkop od švédské branky, ale co je důležitější je fakt, že si Švédsko na malou chvíli odpočine.
27
Holanďané utahují šrouby a jejich první branka je na spadnutí. K další ráně zpoza pokutového území se odhodlal Sneijder, ale jeho pokus je sražený na další roh.
27
Domácí brankář má v prvním poločase plné ruce práce, když si musel poradit s dalším pokusem. Zpoza vápna vypálil Janssen, jehož pokus vyboxoval Olsen.
25
Žlutou kartu dostává Kevin Strootman (Nizozemsko), který na půlící čáře stáhl soupeře. Hostující defenzivní záložník hasil nepříjemný protiútok a po zákroku se hodně zlobí na své spoluhráče.
24
Další velká šance hostujícího celku! Na levé straně se uvolnil Blind, jehož centr našel Janssena. Hostující útočník se snažil rychle zakončit, ale trefil pouze svého spoluhráče před brankou.
23
Nizozemsko neboli ještě přesněji Sneijder zahrál velice dobře volný kop, když našel na levé straně spoluhráče. Ovšem jeho centr zamířil jen do bránícího hráče a bude se kopat další rohový kop.
22
Faulem si na vlastní polovině pomohl Lindelöf, jenž je na fotbalovém trhu horkým zbožím. Domácí obránce je vítězem Eura do jednadvaceti let a brouzdají kolem něho týmy jako Chelsea a PSG.
21
Nizozemsko se trpělivou kombinací snažilo přejít na polovinu soupeře, ale kombinace skončila hned u půlící čáry, a tak hosté budou pouze vhazovat.
20
Po úvodních minutách se zdá, že hráči ve žlutých dresech se z tlaku soupeře otřepali. K dalšímu zakončení z velké dálky se dostal Wendt , jehož pokus mířil jen vedle brány.
18
Hráči ve žlutých dresech vytáhli napadání rozehrávky soupeře, což se vyplatilo. K balonu se dostal Hiljemark, jehož pokus z dobrých třiceti metrů prověřil brankáře hostujícího celku. Míč před Zoetem sice zaplaval, ale holandský brankář ho vyrazil na roh.
17
Švédský tým zřejmě pochopil, že se musí více držet na míči, a tak se s ním dostává na polovinu hostujícího celku. K vidění bylo dlouhé autové vhazování, ale prodloužený míč končí jen u obránce Nizozemska.
15
Klaassen opět neproměňuje další velkou šanci! Nizozemský útočník se dostal centrovanému míči z pravé strany, ale z hranice malého vápna našel jen rukavice Olsena.
13
V brance se objevil Zoet, ale fanoušci Nizozemska očekávali na brankové čáře spíše Cillessena. Ten se v minulém týdnu přestěhoval z Ajaxu do slavné Barcelony, a tak ho hlavní trenér raději nechal na lavičce náhradníků.
12
K přímému kopu se očekávaně postavil Guidetti, jehož rána skončila pouze na zdi hostujícího celku. Ovšem útok Švédska stále pokračuje, ale už pouze u postranní čáry.
11
Švédsko se po delší době dostalo kombinačně před pokutové území soupeře, kde přišel faul hostujícího hráče, a tak budeme sledovat standardní situaci z nebezpečné pozice.
9
Hostující tým je velmi aktivní a vytváří si po zásluze šance. Na levé straně se do pokutového území dostal Janssen, jenž počkal na svého kapitána. Ovšem zakončení Sneijdera skončilo pouze na bránícím hráči, ale jinak by pokus stejně letěl pouze vedle brány švédského celku.
7
Na druhé straně si o penaltu říkal Berg, ale hlavní sudí celou situaci velmi dobře viděl, a tak se pokutový kop správně nepíská.
6
První obrovská šance hostujícího celku zůstává neproměněná! Oblouček za obranu dostal Klaassen, jenž míč výborně zpracoval, ale následně zakončil pouze do Olsena, jenž si připisuje první velký zákrok dnešního večera!
5
Hlavní trenér hostujícího celku se před duelem nechal slyšet, že se svým týmem přijel pro vítězství. Na malou chvíli se domácí dostali k balonu, ale další útok začne od hostujícího van Dijka.
4
V prvních minutách sledujeme opatrný začátek, častěji jsou u balonu hostující hráči, kteří kombinují na polovině soupeře.
3
Švédsko nastoupilo k dnešnímu zápasu v tradičních žlutých dresech, naopak Holandsko zvolilo oranžovou sadu dresů. Ovšem nyní se vraťme na hrací plochu, kde se hraje u půlící čáry.
2
Dlouhý nákop Nizozemska skončil mimo hrací plochu, a tak uvidíme odkop od branky, kterou hájí Olsen. Ovšem jeho nákop končí pouze u hostujících obránců.
1
Hlavní sudí dal pokyn k zahájení zápasu, úvodního výkopu se chopili hráči hostujícího týmu, a tak začal zápas, který dnes nemá favorita.
1

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Wendt – Fransson, Hiljemark – Rohdén, Forsberg – Guidetti, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Carlgren – Augustinsson, Lewicki, Kiese Thelin, Hult, P. Jansson, Krafth, Helander, Kujović, Durmaz, Nyman.

Nizozemsko: Zoet – Janmaat, Bruma, Blind, van Dijk – Strootman – Wijnaldum, Sneijder (C) – Klaassen, V. Janssen, Promes.
Náhradníci: Cillessen, Stekelenburg – Veltman, Willems, van Aanholt, Hendrix, S. Berghuis, D. Pröpper, L. de Jong, L. Narsingh, Dost, Bazoer.

Rozhodčí: Daniele Orsato – Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli (všichni ITA).

Nizozemsko

Nizozemsko se na šampionát nedostalo, kádr se obměnil, vyměnil se trenér a v průběhu EURA se připravovali na další kvalifikační část. Zádrhel přišel až s generálkou na tento zápas, kdy doma prohráli těsně s Řeckem 1:2. Když se podíváme na poslední venkovní zápasy, tak je to jedná báseň. Pět zápasů nepoznali chuť porážky, přišla pouze jenom jedna remíza s Irskem.
Švédsko
¨
Švédsko si letos zahrálo na evropském šampionátu, ale z těžké skupiny nepostoupilo, skončilo poslední. Po tomto turnaji ukončil kariéru legendární útočník Zlatan Ibrahimovič, a tak si Švédsko musí zvykat na novou dobu. Příležitost dostanou takoví hráči jako Guidetti, Ishak a další nadějní útočníci.
Poslední domácí zápasy nejsou tak přesvědčivé, za posledních pět zápasů si švédský tým připsal jednu výhru, tři remízy a v posledním zápase jednu porážku.
Dobrý den, vítám vás u kvalifikačního zápasu na Mundial 2018 v Rusku mezi Švédskem a Nizozemskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.