Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Chorvatsko - 5. září 2017   20:45

Turecko
Turecko
75' Tosun (Özyakup)
1:0
(0:0)
Chorvatsko
Chorvatsko
Turecko
Babacan – K. Ayhan, Topal, Söyüncü, Erkin – Çalhanoğlu, Şahin (87. Yokuşlu), Özyakup, Arda Turan (C) (70. Mor) – Yılmaz (82. Tufan), Tosun.
Kassai – Tóth, Ring (všichni Maďarsko)
Eskişehir Yeni Stadyumu, Eskisehir
Chorvatsko
Subašić – Vrsaljko (84. Čop), Lovren, D. Vida, Pivarić – Modrić (C), Badelj – Brozović, Kovačić (70. Kramarić), Perišić – N. Kalinić (62. Mandžukić).

Fotbalová reprezentace Turecka zvládla důležitý kvalifikační souboj s Chorvatskem a udržela naději na postup na Mistrovství světa, které příští rok bude pořádat Rusko. Těsnou výhru tureckému celku v 75. minutě vystřelil Tosun.

Situace ve skupině "I" se tímto velice zamotala. Lídr z Chorvatska totiž přišel o svůj náskok a bodově se na něj dotáhl Island. Ve hře o postup na světový šampionát zůstává dvě kola před koncem kvalifikace hned kvartet týmů. To bude ještě napínavé!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:11.
90+4'
90+4'
Tím výčet hříšníků nekončí. Marcelo Brozović (Chorvatsko) totiž zastavil protiútok Cenka Tosuna podražením a také se zapsal na listinu hráčů se žlutou kartou.
90+2'
Hakana Çalhanoğlua tvrdě srazil Milan Badelj (Chorvatsko). Ptáte se na jeho trest? Samozřejmě, že žlutá karta.
90+1'
Hráči už pokukují po časomíře a vidí, že do úplného konce zápasu zbývají čtyři minuty.
90'
O vyrovnání se pokusil Brozović (Chorvatsko), který zakončoval hlavou z penaltového puntíku. Bránu kterou hájí Babacan, však minul.
87'
Třetí výměna proběhla také v reprezentačním týmu Turecka: dohrál Nuri Şahin a v závěrečných minutách se po trávníku proběhne Okay Yokuşlu.
84'
Chorvatsko střídá naposledy: ze hry míří Šime Vrsaljko, opačným směrem putuje Duje Čop.
83'
Tosun se rozběhl do chorvatského obránce, ale nezboural ho. Domácí se pak dožadovali odpískání přímáku, ale Kassai rezolutně rozpažil a nechal hru plynout dál.
82'
Střídání v týmu Turecko: potlesk vyprovází z hrací plochy Buraka Yılmaze, který své místo přenechal Ozanu Tufanovi.
81'
Ani Brozovićův rohový kop nebyl tím pravým ořechovým. Chorvaté se budou muset snažit dál. Začíná se jim ale velice rychle krátit čas.
79'
Žádná zajímavá kulišárna z jejich strany nepřichází, turecká defenziva je zkonsolidovaná.
78'
S inkasovaným gólem se hosté nehodlají smířit a vyrazili na polovinu svých protivníků, kde se snaží něco vymyslet.
75'
Turecko právě vstřelilo branku!
Panečku, to je radosti. Domácí se čtvrt hodiny před koncem dostávají do vedení. Özyakupova dělovka vypadla Subašićovi jako horký brambor a pohotově dorážející CENK TOSUN neměl problém poslal balon za záda zkoprnělého chorvatského gólmana.
74'
Na opačné straně si Brozović navedl balon na hranici šestnáctky, odkud tureckou bránu přestřelil.
73'
Nad Burakem Yılmazem sklapla ofsajdová past. Výhodu nepřímého kopu získalo Chorvatsko.
70'
Vystřídalo také Chorvatsko: Mateo Kovačić pustil do hry Andreje Kramariće.
70'
Střídání v týmu Turecko: dvacet minut před koncem odstupuje Arda Turan, pracovní zatížení čeká na Emre Mora.
69'
Hakan Çalhanoğlu (Turecko) znovu v akci! Jeho tvrdá rána z hranice vápna tentokrát Badeljovi promasírovala záda.
68'
To, že Hakan Çalhanoğlu (Turecko) dokáže vystřelit z uctivé vzdálenosti, je chválihodné. Myslet by měl však na to, že neméně důležitá je také přesnost.
66'
Loket Ivana Perišiće (Chorvatsko) se objevil ve tváři Ayhana. Rozhodčí nemohl jinak, než hříšníka potrestat žlutou kartou.
65'
Kovačić (Chorvatsko) vybojoval balon zpět a nastřelil Mehmeta Topala.
64'
Kovačić (Chorvatsko) se pustil do souboje muž proti muži a vyšel z něho jako poražený.
62'
Střídání v týmu Chorvatsko: po hodině dohrál Nikola Kalinić a jeho místo zaujme Mario Mandžukić.
59'
Turecko uklidňuje hru kombinací na svém území.
57'
Turecké fanoušky, kteří své oblíbence vytrvale povzbuzují, mohl umlčet Perišić. V levé části vápna si přichystal míč na střelu, která prosvištěla jen kousek vedle vzdálenější tyče. Tohle byla obrovská šance!
56'
Domácí zůstali u balonu, který přistál na hlavě Buraka Yılmaze, ten se mezi tři tyče netrefil.
55'
Jen o chvíli později čelila chorvatská defenziva ještě jednomu kopu z rohu hřiště a tentokrát zvládla svou úlohu podstatně lépe než před chvílí.
54'
Turci zazlobili po rohovém kopu. Hakan Çalhanoğlu uvedl míč do hry a Kaan Ayhan z levé strany pokutového území ohrozil pouze obecenstvo sedící na tribuně.
53'
Další pokus hostů, tentokrát nepřesný. Brozovićův pas zprava našel Perišiće, který měl problém srovnat mířidla.
52'
Chorvaté kopali standardku. Morić posadil balon na hlavu Lovrena a ten trefil prostor, v němž se vyskytoval Babacan.
50'
Tureckým reprezentantům činí potíže přechod přes střed hřiště, ten totiž záložní řada Chorvatska střeží opravdu pečlivě.
48'
Druhá půle je zatím plná prohřešků proti pravidlům. Jednoho z nich se dopustil Vrsaljko (Chorvatsko), jenž bezdůvodně poslal k zemi Ardu Turana
47'
Lovren (Chorvatsko) se při výskoku na centrovaný balon z přímého kopu provinil útočným faulem, který rozhodčí Viktor Kassai nepřehlédl.
46'
Viktor Kassai v útrobách stadionu fouknul do píšťalky a přivolal tím hráče zpátky na travnatou plochu. Druhý poločas začne za okamžik.
To nejzajímavější z první půle se stalo na jejím začátku. V páté minutě se v šanci objevil Kovačić, ale z ostrého úhlu Babacana neprostřelil. Po deseti minutách hry si gólovou příležitost vytvořili také hosté. Arda Turan zleva posunul míč na Tosuna a ten těsně minul bližší tyč. V dalších minutách střelba oběma týmům činila potíže a není tedy divu, že po pětačtyřiceti minutách platí bezbrankový stav.
45'
45'
V samotném závěru poločasu si ještě za svůj faul prohlédl žlutě zbarvený kartonek Nikola Kalinić (Chorvatsko).
44'
Erkinův centr prolétl celým pokutovým územím a zamířil do zámezí. Chorvaté budou vhazovat.
43'
Vrsaljko se zprava snažil procpat balon do šestnáctky, v tom mu však některý z tureckých beků zabránil.
41'
Brozović (Chorvatsko) si u levé lajny vyšlápl na Ayhana. V tomto případě Viktor Kassai ponechal kartu v kapse.
39'
Au, to muselo bolet! Hakan Çalhanoğlu (Turecko) přišlápl Perišićovi nárt a rozhodčí ho za to zcela oprávněně potrestal žlutou kartou.
37'
Chorvaté daleko nedošli.
36'
To byl nevýrazný centr, nebo nepovedená střela? To ví asi jen sám Yılmaz, který odevzdal míč chorvatskému brankáři.
35'
Arda Turan zavřel cestu běžícímu Vrsaljkovi a za dobrý obranný zákrok sklidil zasloužený potlesk publika.
32'
Turci zakombinovali na pravé straně. Çalhanoğlu tam předal balon Arda Turanovi a jeho ostrý centr vyrazil Subašić mimo rizikovou zónu. Pak pomohli obránci.
31'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
29'
Turci chtěli přenést hru doprava na Ayhana, nicméně tomu se zatoulal balon do zámezí.
28'
Obětavý Arda Turan vyšel proti zakončujícímu Brozovićovi a zblokoval pokus chorvatského hráče.
27'
Burak Yılmaz (Turecko) byl přistižen v ofsajdu.
26'
Domácí získali míč znovu do své moci, jenomže Yılmaze zahnali až k rohovému praporku, odkud nebylo úniku.
25'
Arda Turan (Turecko) pak vyšplhal do vzdušného souboje a nešikovně v něm zahrál rukou.
24'
Po Vrsaljkově faulu na Ardu Turana rozhodčí přisoudil balon fotbalistům Turecka.
22'
Chorvaté pronikli k pravému okraji vápna. Brozović odtamtud přihrávkou hledal Perišiće a tomu scházel asi krok, aby prudký pas svého kolegy zachytil.
20'
Poslední minuty nic zajímavého nenabídly. Hrálo se v nich převážně kolem středového kruhu a to platí i pro právě probíhající dvacátou minutu.
19'
Domácí získali míč zpět, jenomže Erkin ho pak odeslal pouze do Subašićových rukavic.
17'
Ujal se ho Yılmaz a hned poté podstoupil rychlostní souboj s Modrićem, na kapitána chorvatské reprezentace ale nestačil.
16'
Hra zabředla do středu hřiště, kde mezi hráči probíhají urputné souboje o balon.
14'
Turečtí reprezentanti posunuli míč blíže středovému kruhu a rádi by se prokombinovali hlouběji do pole.
13'
Babacan (Turecko) si pohlídal Vrsaljkovův centr zprava a potom rozdal balon svým spoluhráčům v poli.
11'
První varování pro chorvatskou obranu! Arda Turan vnikl do levé části pokutového území a pak k adresoval přízemní centr k přední tyči. Tam si naběhl Cenk Tosun, který zacílil těsně vedle brankové konstrukce.
9'
Žlutá karta! Cenk Tosun (Turecko) nešetrně fauloval Pivariće a už po necelých deseti minutách hry se stal prvním napomenutým hráčem zápasu.
8'
Turci vystrčili drápky. Centrem ze strany Çalhanoğlu hledal některého z nabíhajících spoluhráčů, jenže do vzduchu se vyhoupl Subašić a ukryl míč ve svých rukavicích.
6'
Následoval roh. Brozović (Chorvatsko) podle předpokladů kopl balon rovnou do vápna a tam nejvýše vyskočil jeden z obránců.
5'
Babacan už zkraje utkání musel vytáhnout důležitý zákrok proti Kovačićově ráně zblízka. Chorvatský reprezentant se stal adresátem přihrávky do pravé části pokutového území, odkud se z úhlu snažil brankáře prostřelit.
3'
Při další útočné akci Chorvatska se směrem na bránu rozběhl Pivarić, míč si však předkopl daleko od nohy a už ho nedohnal.
2'
Už ve druhé minutě si palebnou pozici vytvořil Kalinić (Chorvatsko). Na Babacana vypálil ze střední distance a měl smůlu, že jeho slabý pokus mířil přesně doprostřed brány.
1'
Do hry uvedli míč fotbalisté Turecka.
1'
Veškeré formality jsou za námi. Reprezentanti obou zemí zaujali svá místa k zahajovacímu výkopu. Pojďme na to!
Po předzápasové rozcvičce se fotbalisté odebrali do kabin, aby je Viktor Kassai společně se svými asistenty přivedl zpátky na hrací plochu. Následovat budou národní hymny.
Zatímco turecká reprezentace nastoupí v rozestavení 4-4-2, Chorvatsko zvolilo variantu 4-2-3-1. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se taktické rozestavení podepíše na výkonu obou soupeřů.
Vážení sportovní přátelé, ještě jednou vás vítám u sledování textového online přenosu z kvalifikačního utkání Mistrovství světa, které v roce 2018 uspořádá Rusko. Třicet minut před začátkem duelu probíhá na stadionu Eskisehir rozcvička hráčů obou celků.

Turecko: Babacan – K. Ayhan, Topal, Söyüncü, Erkin – Çalhanoğlu, Şahin, Özyakup, Arda Turan (C) – Yılmaz, Tosun.
Náhradníci: Gönen, Kirintili – Özbayraklı, Köybaşı, Toprak, Yokuşlu, Inan, Belözoğlu, Tufan, Ünal, Mor, Malli.

Chorvatsko: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Pivarić – Modrić (C), Badelj – Brozović, Kovačić, Perišić – N. Kalinić.
Náhradníci: Livaković, L. Kalinić – Barišić, Mitrović, Kramarić, Nižić, Čop, Rog, Mandžukić, Bradarić, Pašalić, Santini.

Rozhodčí: Kassai – Tóth, Ring (všichni Maďarsko).

Chorvatsko

Lídr skupiny "I" disponuje dvoubodovým náskokem na Ukrajinu a nutně potřebuje zvítězit, aby si pozici na vrcholu tabulky upevnil. Osmifinalista loňského EURA, který byl vyřazen pozdějším šampionem z Portugalska, udolal v minulém kvalifikačním zápase Kosovo 1:0. Předtím však stejným poměrem prohrál na Islandu a tento nezdar může reprezentační celek Chorvatska stát nemalé nervy a třeba i samotný postup na MS.
Turecko

Aktuálně čtvrté Turecko si předchozí porážkou 0:2 na Ukrajině značně zkomplikovalo cestu za postupem do baráže. Účastník loňského Mistrovství Evropy, který v jeho základní skupině porazil Českou republiku, má zřejmě poslední možnost, jak o účast na světovém šampionátu zabojovat. Proti němu však bude stát silné Chorvatsko, takže reprezentaci země půlměsíce rozhodně nečeká snadná bitva.
Všem příznivcům fotbalu přeji příjemný úterní večer. Kvalifikace Mistrovství světa píše své další pokračování zápasem Turecko – Chorvatsko, jehož zahajovací výkop je na programu ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.