Dnešní utkání je u konce! Ukrajina v prvním utkáním pod novým trenérem remízovala s Islandem 1:1!

První poločas nabídl poměrně pohledný fotbal a hlavně dvě branky! Island vstoupil do dnešního zápasu hodně pasivně, avšak hned v páté minutě se dostal do vedení po brance Alfreda Finnbogasona. Další šanci na zvýšení stavu měl Island v jedenácté minutě, kdy se však nedokázal prosadit Bödvarsson. Ukrajina poté výrazně zlepšila svůj výkon, vyrovnání se dočkala až v závěru poločas, kdy se prosadil Andrej Jarmolenko!

Druhý poločas toho dlouhou dobu nic zajímavého nepřinesl, až v 82. minutě, kdy byla po faulu Traustasona nařízena penalta. Tu však Konopljanka neproměnil, trefil pouze tyč!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou!
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:11.
90+2
90+1
Z pravé strany poslal do pokutového území nebezpečný centr Bödvarsson, který našel na levé straně Gunarssona, avšak jeho hlavička skončila v náruči Pjatova.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Hostující reprezentace vybojovala v závěru zápasu dokonce rohový kop, kterého se zhostil střídající Hallfredsson, avšak Island o míč přišel. Do protiútoku mířil Konopljanka, avšak toho faulem zastavil Árnason.
89
Následné standardní situace se zhostil Gylfi Sigurdsson, jehož centr se sice snesl do nebezpečného prostoru v pokutovém území, avšak ještě před tím byl faulován gólman Pjatov!
88
Střídající Hallfredsson se pokoušel uvolnit na pravé straně, nicméně v souboji se Sobolem byl faulovaný, a tak bude mít Island k dispozici zajímavou standardní situaci v závěru zápasu!
86
Ukrajina dlouho držela míč na vlastní polovině. Následně kapitán Kučer poslal dlouhý míč na útočnou polovinu, kde si jej zpracoval Zozulja. Střídající hráč však o něj vzápětí přišel!
85
Island vybojoval svůj druhý rohový kop v tomto zápase, kterého se ujal nově příchozí Hallfredsson. Jeho centr směřoval na zadní tyč, avšak obrana Ukrajiny dokázala míč dostat do bezpečí!
85
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Emil Hallfredsson.
84
Na druhé straně hřiště se pokoušel dostat do úniku Bödvarsson, který si však v souboji s Kučerem míč příliš předkopl, a tak míč skončil u Pjatova!
83
A není to gól! K exekuci pokutového kopu se postavil Konopljanka, který sice poslal Halldórssona na druhou stranu, avšak trefil pouze tyč!
82
Domácí reprezentace dlouho obléhala vápno svého soupeře. Následně poslal do vápna soupeře přihrávku Jarmolenko, na kterou si naběhl Butko. Ukrajinského obránce poslal k zemi Traustason a je z toho penalta!
82
Ukrajinu bude kopat penaltu!
81
O malou chvilku později se k míči dostal Konopljanka, který si z levého křídla navedl míč do středu hřiště a vyslal přízemní střelu na přední tyč. Brankář Halldórsson však jeho střelu lapil!
80
Na levém křídle předvedl velmi povedenou akci obránce Sobol, který se dokázal dostat přes obránce Sävarssona, avšak jeho následný centr vyrazil Halldórsson!
78
Gudmundsson byl sice faulovaný ve středu hřiště Stěpaněnkem, avšak akce Islandu pokračovala. Na levé straně se poté dostal k míči Traustason, který si navedl míč do středu hřiště, avšak jeho střela byla zablokovaná!
76
Střídající Magnússon dostal prostor na levé straně a rozhodl se, že pošle dlouhý centr za obranu na nabíhajícího Finnbogasona. Islandský útočník však na míč nedosáhl.
75
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Arnor Traustason.
74
Island se po delší době dostal k míči a mohl postupovat vpřed. Pro přihrávku si do středu hřiště naběhl Bjarnason, avšak hned po převzetí míče byl faulovaný Stěpaněnkem.
72
Středem hřiště postupoval Viktor Kovalenko, který dostal od hostující obrany prostor, a tak ostře vystřelil. Pokus mladého útočníka však mířil do středu branky, kde se nacházel připravený Halldórsson!
70
Přenost ukrajinské kombinace je v posledních minutách nulová. Kapitán Kučer opět expedoval míč na pravou stranu, kde se tentokrát nacházel Zozulja, avšak na toho byl míč příliš rychlý.
69
Ukrajina je ve druhém poločase aktivnějším týmem, nicméně zatím si nedokázala vytvořit nějakou větší gólovou příležitost, to samé platí i o hostující reprezentaci.
68
Ukrajina pomalu rozehrávala z vlastní poloviny, poté se k míči dostal Butko, který dlouhým centrem hledal na pravé straně Jarmolenka. Ukrajinský křídelník však nestihl míč zachytit na hrací ploše.
66
Exekuce volného přímého kopu se zhostil Rakyckyj, jehož tvrdou střelu však dokázal zblokovat Finnbogason, který se nacházel ve zdi!
65
Stěpaněnko si ve středu hřiště narazil míč s Sydorčukem a rychlou přihrávkou našel Konoplajnku. Klíčového hráče domácí reprezentace fauloval Magnússon a je z toho nebezpečná standardní situace!
64
Finnbogason si naběhl na pas od Bjarnasona a pohlednou patičkou chtěl oslovit Bödvarssona, avšak do této kombinace se vložil Sobol, který míč sebral a zakládá protiútoku Ukrajiny.
63
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází Roman Zozulja.
62
Na druhé straně hřiště vybojovala rohový kop také Ukrajina! Exekuce se ujal Zinčenko, jehož centr našel za vápno Rakyckého. Zkušený obránce se opřel do míče, avšak jeho rána mířila vysoko nad branku soupeře!
61
Následný rohový kop rozehrál Gudmundsson, jehož centr však nebyl pro ukrajinskou obranu nikterak nebezpečný!
60
Bjarnasson dokázal na pravé straně obrat o míč Sydorčuka a vyslal vpřed Gudmundssona, kterého však křižoval Sobol. Ukrajinský bek nakonec svého soka zastavil, avšak Island bude zahrávat rohový kop!
58
Konopljanka postupoval po levém křídle a pokoušel se dostat před Magnússona. Střídající hráč však dokázal křídelníka Sevilly udržet před sebou a situaci zvládl!
56
Stěpaněnko se dostal ve středu hřiště k odraženému míči, nicméně jeho následná přihrávka, která měla najít Zinčenka, skončila u Árnasona.
55
Obránce Ragnar Sigurdsson poslal dlouhý pas za obranu Ukrajiny, na který si naběhl Bödvarsson. Islandský útočník však těžký míč nedokázal ideálně zpracovat!
53
Ve druhém poločase je zatím hra obou týmů hodně opatrná. Momentálně má míč domácí reprezentace, která kombinuje na polovině hřiště.
52
Hostující celek se následně dokázal udržet u míče. Ten do pokutového území vrátil Bjarnason, který našel za obranu Bödvarssona, avšak ten se nacházel v ofsajdu!
51
Island si vypracoval na začátku druhého poločasu nebezpečnou standardní situaci, kterou rozehrál Gylfi Sigurdsson. Jeho centr letěl do nebezpečného území před brankou Pjatova, avšak Kučer dokázal míč odhlavičkovat.
49
Gólman Pjatov poslal dlouhý odkop na útočnou polovinu, kde hledal Zinčenka. Mladý ukrajinský forvard se však nedostal ze sevření Árnasona a k míči se nedostal.
48
Na levé straně se pokoušel projít Bjarnason, který však nezvládl souboj se Sobolem, který záložníka Basileje dokázal zastavit čistým zákrokem!
46
Hned na začátku poločasu se Jarmolenko protáhl na pravé stran do vápna, avšak jeho přihrávku sebral Sävarsson, který však napálil pouze záda Árnasona, od kterého se míč odrážel do branky, avšak Halldórsson pohotově zasáhl!
46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48!
45+2
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem dvě minuty nad rámec základní hrací doby, což je způsobeno zejména ošetřováním Skúlasona!
45
Aktivní Stěpaněnko hledal dlouhým centrem na pravé straně naběhnutého Zinčenka, avšak talentovaný útočník míč nedostihl na hrací ploše a následuje odkop od islandské branky!
44
Ve středu hřiště nyní svedl ostrý souboj Stěpaněnko s Bjarnasonem. Fauloval domácí hráč, který záložníka Basileje poslal k zemi, avšak za svůj zákrok žlutou kartu neviděl!
43
Island vybojoval zajímavou standardní situaci, které se ujal Gudmundsson. Jeho centr hledal ve vápně Bödvarssona, avšak ten se nakonec přes Sobola k míči nedostal!
41
Ukrajina právě vstřelila branku!
A máme srovnáno! Ukrajina v závěru prvního poločasu zcela zaslouženě srovnává skóre dnešního zápasu! Ve středu hřiště se dostal k míči Rakyckyj, který opět ostře vypálil. Halldórsson vyrazil míč pouze před sebe a k dorážce se dostal ANDREJ JARMOLENKO!
40
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ari Skúlason, přichází Hordur Magnússon.
39
Skúlason na tom opravdu není příliš dobře, na trávník nyní přichází lékaři s nosítky a pro islandského obránce dnešní utkání skončilo! Přejeme brzké uzdravení!
38
Teď se na levé straně střetl Skúlason s Kovalenkem. Hůře skončil souboj pro islandského obránce, který po souboji zůstává ležet na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře!
37
Island se dlouho držel v kombinaci na útočné polovině. Z pravé strany poslal do vápna centr Sävarsson, avšak jeho centr dokázala obrana Ukrajiny odvrátit!
34
Aktivní Jarmolenko vybojoval na pravém křídle po souboji se Skúlasonem rohový kop. Exekuce se ujal Zinčenko, jehož centr se však snesl do prostoru, kde se žádný z hráčů domácího celku nenacházel.
33
Z levé strany poslal dlouhý aut do vápna Skúlason, který našel ve vápně Bjarnasona, avšak jeho rána byla zblokovaná. Následně za vápnem napřáhl ke střele Gylfi Sigurdsson, avšak jeho rána mířila mimo!
32
Ukrajina se opět usadila na útočné polovině svého soupeře. Do středu hřiště dostal přihrávku aktivní Konopljanka, který se rozhodl pro střelu,avšak jeho pokus letěl mimo tři tyče.
30
Jarmolenko na pravém křídle přešel poměrně snadno přes dvojici protihráčů. Následným centrem přenesl hru na druhou stranu, kde se dostal k míči Sydorčuk, avšak jeho následná rána mířila vysoko nad branku!
29
Na druhé straně se vydal do protiútoku hostující Island. Ve středu hřiště si dělal prostor kapitán Gunnarsson, který si však nakonec na střelu netroufl, a tak míč rozdal ke stoperům.
28
Jarmolenko dostal hodně prostoru ve středu hřiště, nicméně na střelu si netroufl, a tak posunul míč na levou stranu, kde jej však sebral Sävarsson.
27
Rozehrávky následné standardní situaci se ujal Gunnarsson, jehož centr hledal ve vápně Bödvarssona. Ten po souboji se Stěpaněnkem spadl, avšak penalta se po tomto zákroku pískat nebude.
26
Do středu hřiště si na přihrávku od Ragnara Sigurdssona naběhl útočník Finnbogason, který následně rozdal míč do strany pro Sävarssona, avška hned poté byl tvrdě dohrán Stěpaněnkem.
25
Ukrajinská reprezentace v posledních minutách přebrala iniciativu, nicméně pro domácí hráče je zatím velmi těžké se přes propracovanou islandskou obranu dostat do vápna!
23
Ukrajina měla po faulu Gunarssona velmi zajímavou standardní situaci, které se ujal Rakyckyj. Jeho ostrá střela zaplavala ve vzduchu a Halldórsson nepředvedl zrovna přesvědčivý zákrok, nicméně situaci zvládl!
22
Gunnarsson ve středu hřiště nestíhal v souboji se Stěpaněnkem, a tak si pomohl nedovoleným zákrokem. Islandský kapitán dostává od francouzského rozhodčího žlutou kartu!
21
Finnbogason dostal na hrot přihrávku od Gylfi Sugurdssona. Na islandského útočníka se však vrhla dvojice domácích hráčů, která nakonec dosáhla svého a získala míč.
19
Konopljanka je v dnešním utkání velmi aktivní, to předvedl i před malou chvilkou, kdy se po narážce od Sydorčuka dostával do pokutového území. Sävarsson však včas zasáhl!
18
Jarmolenko pokazil rozehrávku a Finnbogason mohl jít do samostatného úniku. Islandský útočník však veděl, že má v patách ukrajinské obránce, a tak zvolil střelu ze střední vzdálenosti. Ta mu příliš nesedla a míč letěl nad branku Pjatova!
17
Rozehrávky se ujal Gylfi Sigurdsson, jehož centr našel v pravé části vápna Sävarssona. Jeho následná hlavička však skončila v náruči Pjatova!
16
Dlouhý nákop Sigurssona hledal na útočné polovině zatím jediného střelce dnešního utkání – Alfreda Finnbogasona. Toho však ve vzájemném souboji fauloval Kučer a hosté budou mít k dispozici standardní situaci.
14
Následného rohového kopu se ujal Konopljanka, jehož centr našel ve vápně v náběhu Kučera. Domácímu kapitánovi však hlavička příliš nesedla a míč mířil mimo tři tyče!
13
Jarmolenko předvedl na pravém křídle své fotbalové schopnosti, dokázal odcentrovat přes Skúlasona a hledal na zadní tyči naběhnutého Konopljanku. Těsně před ním však míč odehrál na rohový kop Árnason!
12
Hned na druhé straně fauloval Kučer pronikajícího Bödvarssona a dostává žlutou kartu!
11
Island měl nyní další obrovskou šanci a mohl se dostat již do dvoubrankového vedení! Obránce Árnason poslal dlouhý centr, který dostihl na hrací ploše Finnbogason, který našel před brankou Bödvarssona, jehož první střelu vyrazil Pjatov a druhá rána mířila nad branku!
10
Teď se hostující celek poprvé dostal na útočné polovině do souvislé kombinace. Ze střední vzdálenosti to zkoušel Sigurdsson, avšak jeho střela skončila v náruči Pjatova.
9
Island toho zatím v Kyjevě příliš nepředvedl, prakticky nic, nicméně po jedné úspěšné akci vede, což se domácímu kouči Andreji Ševčenkovi příliš nezamlouvá...
8
Domácí reprezentace se opět vrátila ke své aktivní hře na útočné polovině. Rychlý pas Stěpaněnka vybídl k náběhu Kovalenka, avšak mladý talent ukrajinského fotbalu míč nedostihl na hrací ploše.
7
Na druhé straně se pokoušel o rychlou odpověď Konopljanka, avšak ukrajinský křídelník svou přízemní střelu nedokázal nasměrovat mezi tři tyče!
5
Island právě vstřelil branku!
Pohádka Islandu pokračuje i na začátku kvalifikace na MS, neboť se hned po pěti minutách dostává do vedení! Bjarnason se dostal na levé straně k míči a krásnou přihrávkou našel ve vápně ALFRED FINNBOGASONA, jehož první střelu vyrazil Pjatov, avšak od hlavy ukrajinského obránce se míč odrazil zpět k islandskému útočníkovi, a ten jej poslal do sítě!
4
Ukrajina i nadále drží míč a svého soupeře prakticky vůbec nepouští do hry. Stoper Rakyckyj se pokoušel najít na levé straně Sydorčuka, avšak tomu míč při zpracování uskočil, a tak bude vhazovat Island.
3
Svěřenci Andrije Ševčenka, slavného útočníka, vstoupili do dnešního duelu velmi aktivně, avšak zatím se nedokázali dostat do zakončení.
2
Domácí reprezentace se prokombinovala až na pravou stranu, odkud odcentroval Jarmolenko. Záložník Dynama Kyjev hledal ve vápně Zinčenka, avšak před ním míč odkopl Árnason.
1
Úvodní výkop dnešního utkání obstarala domácí Ukrajina, která zahajuje dnešní utkání kombinací na vlastní polovině.
1
Hymna na olympijském stadionu v Kyjevě již dohrály, a tak již nic nebrání začátku dnešního zápasu!
Příjemný pondělní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Evropská část kvalifikace na MS se v neděli rozběhla prvními zápasy. My se společně zaměříme na zajímavý duel Ukrajiny s Islanem. Úvodní výkop je naplánován v 20:45 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Ukrajina se sice probojovala na EURO ve Francii a očekávalo se, že Konopljanka a spol. by mohli pomýšlet minimálně na postup ze skupiny, avšak výkony ukrajinské reprezentace zůstály za očekáváním. Svěřenci trenéra Fomenka se ve skupině nedokázali gólově prosadit a obsadili poslední místo ve skupině. Ani v kvaliifkaci na MS Ukrajinu nečeká vůbec nic lehkého, o postup se utkají s Chorvatskem, Tureckem a mimo jiné také s nebezpečným Islandem, který překvapil svými výkony na šampionátu ve Francii.

Jak již bylo zmíněno, Island se na Euru ve Francii zhostil role černého koně turnaje skvěle a překvapil účastí ve čtvrtfinále, ve kterém už však nestačil na domácí Francii. Island se nyní bude pokoušet probojovat na MS, nicméně ve skupině ve společnosti Turecka a Chorvatska to bude mít velmi těžké, avšak tento ostrovní stát již ve Francii ukázal, že se umí v těžké konkurenci prosadit!