Tímto se s vámi loučím, přeju vám příjemný nedělní večer a úspěšný start do nového pracovního týdnu. U fotbalu zase někdy, na počtenou.
Ostatní výsledky

Finsko – Chorvatsko 0:1 (Mandžukič)
Izrael – Lichtenštejnsko 2:1 (2x Hemed – Göppel)
Ukrajina – Kosovo 3:0 (Rrahmani vlastní, Jarmolenko, Rotan)

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:8. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:13.
Máme za sebou zápas, ve kterém Wales nedokázal porazit Gruzii a z tohoto zápasu si bere pouze jeden bod za remízu 1:1. Jak jsem informoval před zápasem, tak ta nepříznivá série Walesu proti Gruzii pokračuje, ani na čtvrtý pokus neslaví výhru. Vlado Weiss může být s předvednou hrou spokojen, naopak domácí trenér bude hrubě nespokojen.

Pojďme od začátku. První gól v utkání patřil domácím, po skvělém rozehrání rohu se prosadil Gareth Bale. V prvním poločase to bylo všechno, zápas poté ztratil tempo a nic závažného jsme neviděli. Druhý poločas se sice pomalu rozjížděl, ale poté to stálo za to. V 57. minutě vyrovnal Tornike Okriašvili, který si skvěle naběhnul a protlačil míč za záda Hennesseyho. Od této doby to bylo nahoru, dolů, ale gól nepřišel.
90+4
90+3
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Džano Ananidze, přichází Nika Kvekveskeri.
90+3
Hra je přerušena. Navalovski dostal křeče a potřebuje být ošetřen.
90+2
Domácí tým teď zamknul svého soupeře v jeho vápně, ale stále nepřichází nějaká střela, která by ohrozila branku.
90+1
Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Tornike Okriašvili, přichází Žambul Žighauri.
90
Hennessey dlouhým nákopem oslovil Balea, ten vyhrál hlavičkový souboj, ale nic z toho nebylo. Míč míří k hostujícímu brankáři, který nikde nespěchá.
89
Robson-Kanu se ve vápně uvolnil a vystřelil, Loria měl co dělat, aby tuto střelu chytil.
88
Kašia teď podcenil celou situaci, kterou využil Sam Vokes, jenže jeho přihrávka nenašla svého adresáta. Míč skončil až u hostujícího brankáře, který s rozehrávkou nespěchá.
87
Gareth Bale to zkusil rovnou a moc nechybělo. Míč proletěl pouze kousek vedle pravé tyče hostující branky.
86
Bale se dostal do úniku, ale byl faulován. Uvidíme rozehrávku přímého kopu ke kterému se staví Gareth Bale.
85
Žlutou kartu dostává Guram Kašia (Gruzie).
84
Z přímého kopu taktéž nic nebylo, míč byl moc přetažený a končí až v zámezí. Wales má k dispozici autové vhazování, které ihned rozehrává a míří do útoku.
84
Hloupý faul Edwardse u domácího vápna, Gruzie má k dispozici přímý kop.
83
Gruzie měla k dispozici rohový kop, ale z něj nic závažného nevzniklo. Kapitán domácích odvrátil míč do bezpečí.
82
Omlouvám se, když jsem psal, že je Gruzie spokojena s jedním bodem. Oni totiž útočí na tři body, nádherný fotbal od hostů.
81
Wales si teď hodně zahrává, když nechává hosty hrát. Kazajšvili se opřel do míče a orazítkoval břevno.
80
Další střela Gruzie, která nadělala domácím vrásky na čele. Gvilija jen těsně minul branku Hennesseyho.
79
Gruzie kombinuje s velikým přehledem, domácímu publiku se to rozhodně nelíbí a dává to jasně najevo.
78
Pomalu se nám blíží konec zápasu. Hosté jsou asi více spokojenějším týmem. Kdyby Weissovi před zápasem nabídli bod, tak by ho určitě vzal. Naopak Coleman je velice nespokojen a důražně tlačí své svěřence do útoku.
77
Žlutou kartu dostává Tornike Okriašvili (Gruzie).
76
Nově příchozí hráč Dvališvili se teď ocitnul v ofsajdové pasti, která sudímu neutekla.
75
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Levan Mčedlidze, přichází Vladimir Dvališvili.
75
Stadiónem zní národní hymna Walesu, krásně se to poslouchá.
74
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Joe Ledley, přichází Emyr Huws.
73
To byla velká šance hostů! Bale ztratil míč a hosté šli do brejkové situace. Okriašvili posunul na Mčedlidzeho, který šel sám na brankáře, jenže jeho střela končí mimo tři tyče.
72
Rozhodčí teď důrazně domlouvá Mčedlidzemu, který nesportovně zakopnul míč mezi diváky.
71
Další aut Balea, který nevyšel. Míč skončil v zámezí, Loria bude od své branky odkopávat.
70
Wales teď tlačí co to dá, Gruzie zatím postavila výborný autobus kolem své branky.
69
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Neil Taylor, přichází David Cotterill.
68
Ananidze protáhnul brankáře Hennesseyho, který nám ukázal výborný zákrok.
67
Wales míří za bouřlivého povzbuzování do útoku, zatím však bez nějakého úspěchu.
66
Gruzii to zřejmě stačí, protože se po vstřelené brance zatáhli a brání u svého vápna.
65
Gunter se uvolnil na pravé straně a centroval na zadní tyč, kde viděl volného Sama Vokese. Ten na míč nedošáhnul, a tak se hostující brankář protáhne odkopem od branky.
64
Wales měl k dispozici zajímavou příležitost k ohrožení branky. K přímému kopu se postavil Gareth Bale, který vystřašil brankáře Loriu.
63
Žlutou kartu dostává Valerian Gvilija (Gruzie).
63
Abych pravdu řekl, po druhé brance dostal zápas opravdu jiný náboj. Momentálně má více ze hry Wales, který se snaží opět dostat do vedení.
62
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Andy King, přichází Hal Robson-Kanu.
61
Gareth Bale se dostal k odraženému miči a z první vystřelil, branku však netrefil.
60
Domácí hráči jsou jako opařeni, naopak hosté jsou teď všude, hrají opravdu pohledný fotbal. Následně se ke střele dostal Okriašvili, branku netrefil.
59
Hosté potrestali naivní hru domácích, začínáme od začátku. Čeká nás ještě zajímavá půl hodina hry.
57
Gruzie právě vstřelila branku!
Tak to je pro domácí kruté. Výborný centr Kazajšviliho zužitkoval TORNIKE OKRIAŠVILI, který se odtrhnul od bránícího hráče a překonal bezmocného Hennesseyho.
56
Okriašvili se dostal ke střele zpoza vápna, Hennessey pouze kontroloval dráhu míče. Domácí brankář bude od své branky odkopávat.
55
Začátek druhého poločasu je velice opatrný, žádný tým se nechce dopustit chyby, která by vedla k obdržené brance.
54
Gareth Bale proti přesile neuspěl, zisk míče slaví Kakabadze, kterému se rozehrávka nepovedla, míč končí až u kopaček domácího brankáře.
53
Daušvili teď měl velké štěstí, že rozhodčí nevytáhnul druhou žlutou kartu. Tento faul byl velice ošidný.
52
V další akci Bale, ten si pohrál s obránci a snažil se nacentrovat. Jeho míč pouze prolétnul pokutovým územím a zamířil do zámezí.
51
Gruzie se opět zatáhla na svou polovinu, Wales zatím nenašel recept na pozornou obranu, která je ve druhém poločase perfektní.
50
Rozhodčí Mazzoleni domlouvá jednomu z hostujícího celku, při dalším prohřešku bude následovat žlutá karta.
49
Gareth Bale je na začátku poločasu při chuti, před malou chvíli se snažil oslovit Andyho Kinga. Ten míč ale nestihnul, Loria bude od své branky odkopávat.
48
Bale si pohrál s obránci, následně přihrál Vokesovi, ten z první hledal Edwardse. Třetí jmenovaný ve finální fázi selhal, míč ohrozil pouze diváky za brankou.
47
Druhý pokus Gruzie vyšel, hosté se usadili na polovině domácích a kombinují. Hledají nějakou skulinku v pozorné obraně.
46
Gruzie zahájali druhé dějství a hned z prvního nákopu na útočníka je nepřesný, míč má pod svou kontrolou Gunter.
46
Hráči se už trousí na trávník, druhý poločas nám za malou chvíli začne.

Fauly: 4 – 3
Přihrávky celkem (úspěšné): 183 (157) – 232 (204)
Končí nám první poločas zápasu mezi Walesem a Gruzií. V prvním dějství jsme viděli pouze jeden gól, který má na svědomí Gareth Bale. Ten se v 10. minutě prosadil hlavou po skvělém Ledleyho rohu. Po vstřelené brance tempo hry opadlo a nic závážného jsme neviděli. Za zmínku stojí pouze přímý kop Ananidzeho, který lehce orazítkoval břevno domácí branky.
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
45+2
45+1
Žlutou kartu dostává Murtaz Daušvili (Gruzie).
45+1
Rozhodčí se rozhodnul nastavit pouze jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
45
Bale nám předvedl jeho výborný aut, který našel hlavu Vokese. Ten hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.
45
Vokes se hnal dopředu, ale skvělý zákrok předvedl Kašia, který zahrál na autové vhazování.
44
Útočným faulem se provinil jeden z domácích hráčů, Loria bude odkopávat z místa prohřešku.
43
Andy King vystřelil nebezpečnou střelu, Loria předvedl složitý zákrok, máme tady další roh pro domácí tým.
42
Gareth Bale se opět snažil pobavit diváky, ale tentokrát mu to nevyšlo. Míč má na kopačkách Gruzie, která míří do útoku.
41
Konec prvního poločasu zdobí příliš nepřeností, hra je velice rozkouskovaná.
40
Pomalu ale jistě končí první poločas dnešního zápasu. Uvidíme ještě nějakou branku nebo půjdeme do šaten za stavu 1:0 pro domácí?
40
Bale prošel přes tři protihráče, ale jeho následná přihrávka nikoho nenašla. Loria bude od své branky odkopávat.
39
Roh se příliš nepovedl, ale Wales u míče zůstane, protože má k dispozici aut.
38
Taylor vybojoval pro svůj tým rohový kop, nejlepší hlavičkáři Walesu míří do vápna.
37
Hráč je zřejmě v pořádku, a tak hra může opět pokračovat. Míč má k dispozici Wales, ale ten v duchu fair play nechává soupeři.
36
Hra je na malou chvíli přerušena. Jeden z hostů se ocitnul na trávníku a potřebuje ošetřit.
35
Wales je na můj vkus až moc pasivní po té vstřelené brance. Momentálně se spíš soustředí na obranu, což se může vymstít. Příjde nějaká zbytečná chyba a inkasovat na konci poločasu může bolet.
34
Wales teď měl velké štěstí. Ananidze se blýsknul skvělým přímým kopem, míč těsně líznul břevno. Hennessey bude od své branky odkopávat.
33
Andy King zahrál při zpracování rukou a Gruzii se rýsuje zajímavá příležitost k ohrožení domácí branky. Uvidíme, co z toho vznikne.
32
Zápas zatím provází skvělá atmosféra, diváci se baví po svém.
31
James Chester se snažil konstruktivně rozehrát na Chrise Guntera, jenže ten míč nestihnul na hrací ploše. Gruzie má k dispozici autové vhazování.
30
Stejný scénař jako u první vstřelené branky. Ledley se postavil k rozehrání rohového kopu a z něj hledal hlavu Garetha Balea. Ten se k hlavičce dostal, ale míč končí vysoko nad brankou.
29
Gareth Bale si vzal míč na polovině hřiště a pelášil s ním na branku Gruzie, jeho následný centr byl zblokován. Wales má rohový kop.
28
Na levé straně má míč Taylor, který opět hledal lídra domácích, Garetha Bale, ale Taylorova přihrávku je na tohoto hráče dlouhá, míč končí u hostujícího brankáře.
27
Andy King se snažil oslovit volného Garetha Balea, jenže ten neudělal ten potřebný krok k míči a Wales o míč přechází. Jenže ani Gruzie si dlouho míče neužila.
26
Držení míče: Wales – Gruzie 45% : 55%
25
Akce Gruzie začíná opět u jejich brankáře, Wales napadá pouze ve třech hráčích, ostatní jsou na své polovině a poctivě hrají osobní obranu.
24
Zápas zatím moc vzruchu nenabízí, Wales je zatím spokojen s vedením, Gruzínci se zatím nemají k nějakému útočení.
23
Gruzie drží míč, Wales napadá. Hosté si stále nevědí rady se skvělým presinkem domácích. Loria musel zahrát pod tlakem do zámezí.
22
První střela Gruzie v dnešním zápase. Jenže střela míří daleko od branky Hennesseyho, ten bude od své branky pouze odkopávat.
21
Jak jsem už psal v předchozích příspěvcích. Rozehrávka Gruzie je opravdu nepřesná. U míče je Ben Davies, který míč vyváží z vlastní poloviny.
20
Nechci to zakřiknout, ale po skvělých 15 minutách tempo zápasu opadlo, snad se mýlím a hráči opět začnou hrát. Wales si bere menší odpočinek, tímpádem je u míče Gruzie, ale ta neví, co s ním.
19
Gunter podcenil situaci, ale asistent rozhodčího mu pomohl, když odmával ofsajdovou pozici jednoho z hráčů Gruzie.
18
Divákům se prozatimní výsledek a výkon Walesu líbí a zápas si užívají, skvělá atmosféra.
17
Wales s přehledem kombinuje a hraje s nesmírnou lehkostí. Gruzie zatím nechytla to správné tempo v zápase. Vokes s Edwardsem si ale nerozuměli a o míč přišli. Gruzie může zaútočit.
16
Gareth Bale si dal s rozehrávkou načas. Branku sice trefil, ale jeho přízemní střela nenadělal brankáři Gruzie žádné starosti. Stav je stále stejný.
15
Bale se snažil uvolnit, ale byl faulován. Wales má k dispozici zajímavou standardni situaci.
14
Gareth Bale baví diváky, předvedl nám pěknou zidanovku. Jeho trenér v Realu Madrid může být pyšný. Následný jeho centr končí na hlavě jednoho z obránců, který odvrací míč do bezpečí.
13
Ani Gruzie se nechce jen tak dát a tlačí se do útoku, jenže v útoku nikdo není, a tak Ananidze ztrácí míč proti přesile.
12
Na druhé straně se snažil prosadit Gvilija, ale skvělým a hlavně čistým zákrokem ho zastavil kapitán Ashley Williams.
11
Wales chce ihned zvýšit vedení a na branku Gruzie se řítí další útok. Jenže skvěle se vrátil Ananidze, který tento útok zabrzdil. Wales má autového vhazování.
10
Wales právě vstřelil branku!
Výborný centr Joea Ledleyho, který našel hlavu GARETHA BALEA a ten nedal šanci vyniknout hostujícímu brankáři. Wales se v desáté minutě ujímá vedení.
10
Krásná kombinace Guntera s Vokesem a následný centr na volného Balea odvrátil pozorný obránce, máme tady další roh.
9
Gruzie má na polovině hřišti autového vhazování, ale s jeho rozehrávkou vůbec nespěchají, spíš čekají na vhodnou příležitost. Čekali a čekali, až se toho nedočkali, míč má Gunter.
8
První roh zápasu měl k dispozici Wales. Výborný centr na Edwardse, který byl osamecený na zadní tyči. Domácí hráč vracel míč do chumlu hráčů před Loriou, ale tam byli pozorní obránci, kteří míč odkopli do bezpečí.
7
Hennessey si poprvé v zápase vyzkouší odkop od brány. Nákop našel Vokese, ten si zpracoval míč a posunul na Andyho Kinga. King se uvolnil a ve vápně hledal Balea, lídrovi Walesu chyběly pouze milimetry.
6
Právě jsme mohli vidět nový taktický prvek domácího mužstva. Gareth Bale se ujmul autového vhazování a poslal velice prudkou přihrávku do pokutového území, jenže Loria byl na to připraven a míč opět chytil.
5
Taylor se prezentoval nepřesnou přihrávkou a míč jde opět na kopačky Gruzie. Jenže opět skvělé napadání domácích, kteří získavají míč.
4
Hosté mají na delší dobu míč pod svou kontrolou. Napadání Walesu je velice precizní, hosté se nemůžou dostat ze své poloviny. Následný nákop na Mčedlidzeho končí až u brankáře Hennesseyho.
3
Rozehrávka Gruzie byla velice nepřesná, a tak míč opět jde na kopačky domácích. Bale běžel sám na pravé straně, ale čistým zákrokem ho zastavil Kašia.
2
Domácí hráči zvolili postupnou kombinaci a pomalu se blíží k hostujícímu vápnu. Taylor nacentroval do pokutového území, ale Loria byl připraven a míč chytil.
1
Jak jsem už řekl, Wales má úvodní výkop zápasu a bude mu patřit první útočná akce zápasu.
1
Máme za sebou los, Wales bude mít úvodní výkop zápasu!
Aktéři dnešního střetnutí jsou už nastoupeni na trávníku. Nyní si vyslechneme hymny obou zemí, nejdřív příjde na řadu hymna Gruzie a poté zazní domácí hymna Walesu.
Hráči už jsou v tunelu, za malou chvíli nastoupí na trávník v Cardiffu.
Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu kvalifikačního cyklu na budoucí MS 2018 v Rusku. Mé jméno je Radim Polák a v následujících minutách vás budu tímto přenosem provázet. Čeká nás vzrušujících 90 minut, připravte si něco k jídlu a pohodlně se usaďte, za 25 minut začínáme.

Wales: Hennessey – Gunter, Chester, A. Williams (C), Davies, Taylor – D. Edwards, Ledley, A. King – Vokes, Bale.
Náhradníci: Davies, Fôn Williams – Bradshaw, Collins, Cotterill, Crofts, P. Dummett, Huws, Lawrence, MacDonald, Robson-Kanu.

Trenér: Chris Coleman

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, S. Kvěrkvelija, Kašia (C), Navalovski – Ananidze, Daušvili, Gvilija, Okriašvili – Kazajšvili – Mčedlidze.
Náhradníci: Kvaschvadze, Makaridze – Dvali, Dvališvili, Žighauri, Katčarava, A. Kobachidze, Kvilitaja, Papunašvili, Parunašvili, Škirtladze, Kvekveskeri.

Trenér: Vladimír Weiss

Rozhodčí: Paolo Mazzoleni – Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli – Daniele Orsato (všichni Itálie).

Rozhodčí:

Dnešní utkání bude řídit Paolo Mazzoleni, na čarách mu budou pomáhat pánové Riccardo Di Fiore a Lorenzo Manganelli. Čtvrtým rozhodčím byl delegován pan Daniele Orsato. Delegátem zápasu bude pan Camelia Nicolae z Rumunska. Na všechno bude dohlížet John Ferry ze Severního Irska.
Vzájemné zápasy

20. 08. 2008 Wales – Gruzie 1:2
07. 06. 1995 Wales – Gruzie 0:1
16. 11. 1994 Gruzie – Wales 5:0

Gruzie má výborné vzájemné zápasy s Walesem, ale musí dodat, že domácí hráči už nejsou žádné ořezávátka. Dočkáme se dalšího překvapení nebo Wales utne tuto nepříznivou bilanci a konečně vyhraje?
Gruzie

Gruzii trénuje slovenský trenér Vladimír Weiss, který by chtěl určitě napravit nepovedený vstup do kvalifikace. Pojďme ale od začátku. Gruzie se nekvalifikovala na evropský šampionát, a tak se připravovala na dalšího kvalifikační cyklus. Z šesti přátelských zápasů vyhráli pouze jeden, zbytek se rozdělily dvě remízy a tři porážky. Jediná výhra se datuje k 7. 6. 2016, kdy Gruzie překvapila celý fotbalový svět a porazili výběr Španělska 1:0. Jediným gólem se blýsknul Tornike Okriašvili. Dostáváme se k začátku kvalifikace na MS. V prvním zápase se doma střetli s Rakouskem. Zápas to byl velice vyrovnaný, ale více štěstí mělo Rakousko, které vyhrálo 2:1. Poté přišla další těsná porážka s Irskem (0:1). Z toho vyplývá, že Gruzie je stále bez bodu a krčí se na předposledním místě (skóre 1:3). O jediný gól se zatím postaral Jano Ananidze.
Wales

Nejdříve bychom si mohli shrnout jejich působení v letošním roce. Kvalifikace na ME ve Francii dopadla výborně, svěřenci Chrise Colemana skončili na druhém místě a zajistili si postup do Francie. Tam jejich cesta pokračovala až do semifinále, kde prohráli s pozdějším vítězem z Portugalska (0:2). Kvalifikaci na MS 2018 v Rusku začali výborně, domácí výhrou nad Moldavskem (4:0). Poté však přišel velice obtížný zápas v Rakousku. Wales se rychle ujal vedení po brance Allena, jenže vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. O šest minut později vyrovnal rakouský špílmachr Marko Arnautović. Wales se ještě před koncem prvního poločasu dostal do vedení zásluhou domácího stopera Wimmera, který překonal vlastního brankáře. Druhý poločas lépe začal pro domácí, ve 48. minutě se druhým gólem blýsknul Marko Arnautović. Zbytek poločasu byl velice vyrovnaný, gól jsme už neviděli. Tímpádem se Wales momentálně vyhřívá na prvním místě se ziskem čtyř bodů (skóre 6:2). Zatím nejlepší střelec ostrovního týmu je Joe Allen, který dokázal vsítit dvě branky. Výborně mu sekunduje Gareth Bale, který taktéž vsítil dvě branky.
Hezký nedělní večer přeji všem fanouškům kvalitního fotbalu, vítám vás u kvalifikačního souboje na Mundial v roce 2018. V tomto on-line přenosu se podíváme na zoubek Walesu, který se utká s Gruzií. Než samotný zápas začne, pojďme si tyto týmy představit, začneme domácím Walesem.