Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Island - 14. listopadu 2021   18:00

Makedonie
Makedonie
8' Alioski (Trajkovski) • 66' Elmas  • 87' Elmas
3:1
(1:0)
Island
Island
55' Thorsteinsson  (Birkir Bjarnason)
Makedonie
Dimitrievski – S. Ristovski (89. Zajkov), Musliu, D. Velkovski, Alioski – Elmas, E. Bardhi, Kostadinov, Čurlinov (65. Aškovski) – M. Ristovski, Trajkovski (78. Spirovski).
Island
E. Ólafsson – Saevarsson, Grétarsson, Brynjar Bjarnason, Thorarinsson – Johannesson, Birkir Bjarnason, S. Thórdarson – A. Gudmundsson, S. A. Gudjohnsen (74. A. Gudjohnsen), Thorsteinsson (79. Helgason).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:16.
Je konec! Severní Makedonie vítězí 3:1 a postupuje do baráže o postup do Kataru! Domácí byli od úvodu dnešního souboje aktivnějším týmem. O úvodní branku se v 8. minutě postaral Alioski. V závěru poločasu se trefil ještě Čurlinov, ale jeho zásah pro ofsajd platit nemohl. Ve druhé půli domácím zatrnulo, když vyrovnal Thorsteinsson. Domácím ale vrátil vedení Elmas, který v závěru přidal ještě pojistku.
90+4'
90+3'
Birkir Bjarnason na vlastní polovině vybojoval míč a nakopl jej do autu. Domácí už pouze čekají na závěrečný hvizd. Poté ve Skopje začne obrovská oslava.
90+2'
Domácí zadáci kombinují na vlastní polovině a příznivci Severní Makedonie oslavují každý dotyk s míčem hlasitým skandováním.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Domácí hráči v závěru utkání hrají s míčem na kopačkách a užívají si elektrizující atmosféru.
89'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Gjoko Zajkov.
89'
Na stadionu panuje neskutečná atmosféra! Domácí fanoušci ve Skopje už slaví postup do baráže! Neskutečný večer pro Severní Makedonii.
87'
Makedonie právě vstřelila branku!
Je to jasné! Severní Makedonie postoupí do baráže o postup na světový šampionát! ELJIT ELMAS se dostal do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku a prostřelil brankáře!
87'
Žlutou kartu dostává Stefan Spirovski (Severní Makedonie).
86'
Stole Dimitrievski u rohového praporku udržel míč před obráncem a napadající soupeř jej fauloval. Severní Makedonie nasbírá další cenné sekundy.
85'
Island zahrával přímý kop na polovině Severní Makedonie. Centrovaný míč přiletěl na hranici velkého vápna, kde zasáhli zadáci domácího celku.
84'
Birkir Bjarnason nyní potřeboval ošetření na polovině hřiště. Nějakou dobu se tak znovu nehrálo.
82'
Alioski si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, kde se otočil kolem obránce a postupoval vpřed. Nakonec získal pro domácí jen vhazování.
81'
Osmnáctiletý Islanďan opět přiblížil Severní Makedonii k vysněné baráži. Island bude mít hon za vyrovnáním v oslabení mnohem těžší.
80'
Velká komplikace pro Island! Po faulu na levé straně vidí druhou žlutou kartu Isak Johannesson.
79'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Thórir Jóhann Helgason.
78'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Aleksandar Trajkovski, přichází Stefan Spirovski.
78'
Enis Bardhi napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Stopeři Islandu pod tlakem odkopli míč jen do zámezí.
77'
Island se po delší době podíval do blízkosti velkého vápna soupeře, ale jejich kombinace je plná nepřesností. Severní Makedonie se brání s přehledem.
75'
Severní Makedonie kombinuje kolem velkého vápna soupeře, jenže kombinace domácího celku je zatím plná nepřesností.
74'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Sveinn Aron Gudjohnsen, přichází Andri Gudjohnsen.
73'
Žlutou kartu dostává Sveinn Aron Gudjohnsen (Island).
72'
Centr od rohového praporku následně přiletěl na malé vápno, kam vyrazil hostující brankář a bez váhání míč vyboxoval ven ze šestnáctky.
71'
Alioski se z levé strany dostal do vápna, jenže jeho centr skončil na bloku prvního obránce v bílém dresu. Severní Makedonie vybojovala rohový kop.
70'
Do konce dnešního duelu zbývá posledních dvacet minut. Severní Makedonie kombinuje s míčem na kopačkách a nikam se nežene.
69'
Žlutou kartu dostává Isak Johannesson (Island).
69'
Island se hnal do útoku se snahou o rychlou odpověď. Z pravé strany centroval před branku Isak Johannesson, ale jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.
68'
Na stadionu ve Skopje nyní panuje neskutečná atmosféra! Severní Makedonie je velmi blízko k účasti v baráži o postup na světový šampionát.
66'
Domácí celek si bere zpět své ztracené vedení! Po závaru před brankou Islandu se ke sražené střele dostal ELJIF ELMAS, který kličkou vyřadil ze hry brankáře a zakončil k tyči!
66'
Žlutou kartu dostává Stefán Thórdarson (Island).
65'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Darko Čurlinov, přichází Stefan Aškovski.
64'
Hra je přerušena! Právě Čurlinov zůstává po souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
63'
Domácí brankář levačkou nakopl míč na polovinu soupeře, ale Čurlinov v hlavičkovém souboji neuspěl a prodloužil míč hlavou jen k soupeři.
62'
Island je po vstřelení vyrovnávací branky pořádně nabuzený a nadále se tlačí do útoku. Ofenziva hostujícího celku je hodně aktivní.
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme velké drama. Severní Makedonie v posledních minutách úplně vypadla z tempa a pouští Island do zakončení.
59'
Rumunsko v tuto chvíli vede v duelu s Lichtenštejnskem 1:0 a postupovalo by do baráže místo Severní Makedonie.
57'
Branka platí! Island skutečně vyrovnává na 1:1.
56'
Tak pozor! Také zásah Islandu řeší kvůli možnému ofsajdu VAR!
55'
Island právě vstřelil branku!
Tak pozor! Severský celek dokázal udeřit ze své první šance v dnešním duelu! Centr z levé strany propadl na malé vápno, odkud jej osamocený JON DAGUR THORSTEINSSON napálil do sítě!
55'
Elías Rafn Ólafsson si dal pozor na přihrávku za obranu Islandu a na hranici velkého vápna schoval míč do rukavic. Island může rozjet další akci.
54'
Alioski zahrával rohový kop. Jeho nadýchaný centr levačkou přiletěl na značku pokutového kopu, kde kralovali urostlí obránci Islandu.
53'
Alioski prošel po levé straně na hranici velkého vápna, kde po souboji s obráncem upadl, ale ani v tomto případě se nebude pískat pokutový kop.
52'
Birkir Bjarnason nakopl míč za obranu soupeře, jenže jeho pobídka přiletěla do míst, kde kralovala defenziva Severní Makedonie.
51'
Čurlinov zůstává po jednom ze soubojů hodně otřesený a jen těžko to rozdýchává. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat ve hře.
50'
Enis Bardhi si po krásné kličce pokryl míč tělem a jeden ze soupeřů jej zápasnickým chvatem poslal k zemi. Rozehrávat bude Severní Makedonie.
49'
Darko Čurlinov poslal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže tam se k míči nedostal nikdo v červeném dresu. Island po změně stran brání důrazně.
48'
Jón Dagur Thorsteinsson se na polovině hřiště zbavil napadajícího soupeře a přenesl hru na křídlo. Jeho pobídka ale skončila v autu.
47'
Elmas sprintoval za nákopem na polovinu soupeře, jenže pobídka přiletěla do míst, kde kralovali zadáci soupeře. Island ještě bude chtít promluvit do vývoje duelu.
46'
Hostující Island obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Island se ihned vydal do útoku, ale nákop za obranu skončil v moci obránců.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe domácí Severní Makedonie, která je jen 45 minut od postupu do baráže. Domácí byli od úvodu dnešního souboje aktivnějším týmem. O úvodní branku se v 8. minutě postaral Alioski. V závěru poločasu se trefil ještě Čurlinov, ale jeho zásah pro ofsajd platit nemohl.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Žlutou kartu dostává Tihomir Kostadinov (Severní Makedonie).
44'
Severní Makedonie v závěru prvního poločasu hýří aktivitou a chce přidat další branku. Trajkovski za sebou nechal jednoho obránce, ale další zadák jej od míče odstavil.
43'
Branka skutečně neplatí! Čurlinov u zadní tyče sice skluzem dopravil míč do branky, ale stál v ofsajdu, který odmával už asistent na hřišti.
42'
Domácí dopravili míč do sítě, jenže celou akci zatím řeší VAR. Zkoumá se, zda zakončující Darko Čurlinov stál v ofsajdu!
41'
Albert Gudmundsson zahrával rohový kop Islandu. Jeho pobídka směřovala na značku pokutového kopu, kde zasáhl obránce Velikovski.
40'
Musliu na hranici velkého vápna získal odražený míč, který pod tlakem napadajícího soupeře raději odkopl do zámezí.
39'
Olafsson si došel pro přihrávku na hranici velkého vápna a bez váhání otočil hru na levou stranu. Jeho pobídka však Thararinssona zahnala do autu.
38'
Trajkovski se hnal na polovinu Islandu za vysokým nákopem, ale obránce Daníel Leó Grétarsson mu ve vzdušném souboji nedal nárok.
37'
Alioski vhazoval na pravé straně hřiště. Na jeho pobídku si naběhl Elmas, který mu chtěl přihrávku vrátit, ale zahnal spoluhráče do autu.
36'
Birkir Bjarnason nakopl míč na levé křídlo, kam sprintoval Stefán Thórdarson, ale jeho následný centr skončil na hrudi obránce.
35'
Hostující brankář byl při dalším útoku domácího celku nedovoleně atakován, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího, který odpískal faul.
34'
Olafsson vystartoval z branky na malé vápno a v souboji s Trajkovskim schoval do rukavic vysoký centr z levé strany hrací plochy.
33'
Alioski dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval na malé vápno, ale pozorný obránce Daníel Leó Grétarsson míč odhlavičkoval.
32'
Domácí brankář se v posledních minutách rozhodně nenudí. Brankář Severní Makedonie si vychutnal zákrok proti střele z velké dálky.
31'
Brynjar Ingi Bjarnason z levé strany odcentroval do pokutového území, jenže Dimitrievski jeho přízemní pobídku bez problémů schoval do rukavic.
30'
Žlutou kartu dostává Stole Dimitrievski (Severní Makedonie).
Žlutou kartu dostává Birkir Bjarnason (Island).
29'
Island zahrával rohový kop. Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, odkud míč vyboxoval domácí brankář Stole Dimitrievski.
28'
Domácí se po sporném zákroku jednoho z obránců Islandu dožadovali pokutového kopu, ale sudí nakonec rozhodl, že se o hru rukou nejednalo.
27'
Na stadionu zatím panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci si jsou vědomi toho, že jejich oblíbenci mohou postoupit do baráže o postup na světový šampionát.
26'
Brynjar Ingi Bjarnason na polovině hřiště zatáhl za dres Elmase a dopustil se faulu. Sudí měl souboj přímo před očima a nařídil rozehrávku pro domácí.
24'
Alioski prošel po levé straně na hranici velkého vápna, jenže jeho centr uklidil Aleksandar Trajkovski hlavou jen vysoko nad branku Islandu.
23'
Severní Makedonie zahrávala rohový kop. Centrovaný míč se stáčel do branky, ale obránce jej odhlavičkoval ven ze šestnáctky.
22'
Isak Johannesson se po křídle prohnal na hranici velkého vápna, ale jeho centr srazil první obránce v dresu Severní Makedonie mimo hřiště.
20'
Trajkovski v hlavičkovém souboji na polovině hřiště nedovoleně atakoval obránce v dresu Islandu, což neuniklo zraku hlavního arbitra.
19'
Bardhi rýsoval kolmici mezi stopery Islandu, jenže jeho pobídka byla o chloupek delší než bylo potřeba. Pro míč si došel hostující brankář.
18'
Stole Dimitrievski si snad poprvé v utkání sáhl na míč. Brankář Severní Makedonie na hranici velkého vápna pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
17'
Alioski uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Odražený míč získal Čurlinov, který si pod tlakem raději pomohl malou domů.
16'
Zadáci hostujícího celku kombinují s míček na vlastní polovině a číhají na skulinku v zadních řadách Severní Makedonie.
15'
Trajkovski dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže se nedokázal zbavit svého strážce. Island může uklidnit hru.
14'
Kostadinov zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho pobídka prolétla do rukavic brankáře Islandu.
12'
Alioski znovu podpořil ofenzivu náběhem po levé straně, ale centrovaný míč tentokrát prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče.
11'
Islandu se zatím vůbec nedaří v přechodové fázi. Na polovině hřiště za sebou zapomněl míč Bjarnason. Vpřed už se znovu ženou domácí.
10'
Domácí celek i po vstřelení úvodní branky pokračuje v ofenzivním snažení a tlačí se do zakončení. Jen krok chyběl ve vápně Ristovskimu.
8'
Domácí celek se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Severní Makedonie tak navazuje na dobrý výkon z utkání v Arménii. O úvodní zásah se postaral EZGJAN ALIOSKI, který podpořil ofenzivu domácího mužstva!
8'
Po delší době se do útoku vydal také hostující Island, jenže Bjarnason střelou z velké dálky poslal míč vysoko na tribunu za domácí brankou.
7'
Gretarsson si dal pozor na přihrávku na rozběhnutého Ristovskiho a bez problémů míč odkopl do autu. Vhazovat bude Severní Makedonie.
5'
Alioski se na levé straně dostal k odraženému míči, který poslal před branku Islandu. Hostující brankář Olafsson vyrazil na malé vápno a schoval míč do rukavic.
4'
Domácí zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Nadýchaný centr přiletěl na značku pokutového kopu, kde kralovali urostlí obránci Islandu.
3'
Aktivní Trajkovski si pohybem řekl o přihrávku za obranu Islandu, jenže stopr Gretarsson si jeho pohyb pohlídal a stačil míč odehrát do bezpečí.
2'
Také domácí se poprvé v utkání vydali vpřed. Alioski potáhl míč po levé straně, ale jeho pobídku do vápna skončila v rukavicích brankáře.
1'
Hosté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Island se hnal vpřed, ale nákop skončil v zámezí.
1'

Severní Makedonie: Dimitrievski – S. Ristovski, Musliu, D. Velkovski, Alioski – Elmas, E. Bardhi, Kostadinov, Čurlinov – M. Ristovski, Trajkovski.
Náhradníci: Jankov, Šiškovski – Aškovski, Atanasov, Babunski, Ethemi, Ristevski, Serafimov, Spirovski, Todoroski, Zajkov.

Island: E. Ólafsson – Saevarsson, Grétarsson, Brynjar Bjarnason, Thorarinsson – Johannesson, Birkir Bjarnason, S. Thórdarson – A. Gudmundsson, S. A. Gudjohnsen, Thorsteinsson.
Náhradníci: Rúnarsson – Baldursson, Ellertsson, A. Gudjohnsen, Helgason, Leifsson, Í. Ólafsson, Sampsted, K. Thórdarson, Traustason..
Severní Makedonie

Domácí Severní Makedonie bojuje o historický postup na závěrečný turnaj světového šampionátu. Po devíti kolech má na kontě patnáct bodů a drží druhou pozici za vedoucím Německem. Severní Makedonie navíc soupeřům nastřílela už dvacet branek. Ze zadních pozic ale na baráž útočí i Rumunsko. V posledním duelu zvítězila Severní Makedonie 5:0 v Arménii.