Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Německo - 11. října 2021   20:45

Makedonie
Makedonie
0:4
(0:0)
Německo
Německo
51' Havertz  (T. Müller) • 71' Werner  (T. Müller) • 74' Werner  (Wirtz) • 84' Musiala  (Adeyemi)
Makedonie
Dimitrievski – S. Ristovski (78. Aškovski), Musliu, D. Velkovski, Alioski – Kostadinov (78. Ristevski), Nikolov (60. Rakip), A. Ademi (31. Spirovski) – Čurlinov, Jahović (60. Miovski), Elmas.
Německo
Neuer – Klostermann, Süle, Kehrer, Raum – Goretzka (61. Wirtz), Kimmich – Gnabry (75. J. Hofmann), T. Müller (82. Neuhaus), Havertz (62. Adeyemi) – Werner (75. Musiala).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:7.
Je konec! Německo nakonec díky skvělému druhému poločasu vítězí na půdě Severní Makedonie 4:0, čímž si zajistilo postup na šampionát do Kataru. Na úvodní branku si Němci museli počkat do 51. minuty, kdy se po protiútoku prosadil Kai Havertz. Dvacet minut před koncem pak přidal Němcům klid Timo Werner, který o tři minuty později přidal svou druhou branku a spokojeně vystřídal. V 84. minutě se pak ještě po akci mladíků prosadil Jamal Musiala.
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Na opačné straně se do zakončení ještě dostal Čurlinov, který se se zakončením poněkud unáhlil a uklidil míč vysoko nad břevno.
89'
Kehrer poslal vysokou přihrávku na levou stranu, kam spěchal Musiala, ale mladík ve službách německého národního týmu si míč tentokrát nezpracoval.
88'
Domácí se ještě usadili v blízkosti velkého vápna Německa. Severní Makedonie totiž zahrávala přímý kop, ale s centrem z pravé strany si hostující obrana poradila.
87'
Neuhaus se výborně vrátil na polovinu hrací plochy, kde se tělem dostal před soupeře a pomohl si přihrávkou na spoluhráče z defenzivy.
86'
Duel už se pouze dohrává! Domácí fotbalisté jsou průběhem druhého poločasu natolik znechucení, že už by se nejraději viděli v šatně.
84'
Německo právě vstřelilo branku!
Fantastický výkon Německa ve druhém poločase pokračuje! Favorizovaný celek přidává i svou čtvrtou branku! Favoritovi nyní zafungovala práce dvou mladíků. Devatenáctiletý Adeyemi poslal míč mezi obránce a osmnáctiletý JAMAL MUSIALA vstřelil svou první branku za reprezentaci!
83'
Ani další útok domácím nevyšel. Bojan Miovski si sice naběhl na povedenou přihrávku na hranici velkého vápna, ale levačkou poslal míč nad břevno.
82'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Florian Neuhaus.
81'
Manuel Neuer se musel zapojit do rozehrávky Německa. Zkušený brankář nakopl míč na levou stranu, nicméně tam balón vybojovali domácí zadáci.
80'
Čurlinov se hnal s míčem u nohy na hranici velkého vápna, jenže si jej navedl jen do prostoru, kde kralovala defenziva Německa. Kehrer domácího hráče odstavil.
79'
Po další pohledné akci Německa se do zakončení v pokutovém území dostal Adeyemi, který měl moře času i prostoru na zamíření, ale uklidil míč daleko od horního rohu.
78'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Tihomir Kostadinov, přichází Kire Ristevski.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Stefan Aškovski.
77'
Musiala se krátce po svém příchodu na trávník zapojil do útočné akce Německa. Na levé straně sice udržel míč ve hře, ale už nedokázal obejít obránce.
75'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Jamal Musiala.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Jonas Hofmann.
74'
Německo rozjíždí v Severní Makedonii pořádnou kanonádu! TIMO WERNER si tentokrát našel míč na hranici velkého vápna a technickou střelou jej uklidil k zadní tyči!
73'
Německo si v případě dnešního vítězství definitivně zajistí postup na světový šampionát do Kataru!
72'
Žlutou kartu dostává Stefan Ristovski (Severní Makedonie).
71'
Podle všeho je rozhodnuto! Hostující Německo totiž dvacet minut před koncem dnešního souboje přidává i druhou branku! TIMO WERNER si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna a nikým neatakován propálil bezmocného brankáře!
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a Německo drží těsné vedení. Severní Makedonie navíc po změně stran prakticky nehrozí.
68'
Adeyemi dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho přenesení hry na pravou stranu skončilo přihrávkou do zámezí.
67'
Čurlinov dostal přihrávku do běhu na levé křídlo, chtěl prostrčit míč na rozběhnutého Alioskiho, ale pozorný Kehrer jeho snahu zmařil.
66'
Gnabry uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště, jenže přizvedl míč jen do míst, kde číhali domácí fotbalisté v červených dresech.
65'
Domácí se nadále snaží hrát hodně sympaticky. Rakip spěchal s míčem u nohy vpřed po pravé straně, ale Joshua Kimmich mu míč vypíchl do autu.
64'
Střídající Florian Wirtz se zapojil do kombinace na polovině hřiště, kde se s míčem otočil kolem soupeře a přenesl těžiště hry na levou stranu.
63'
Thomas Müller se hnal do blízkosti pokutového území, jenže německého záložníka zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který jej načapal v ofsajdu.
62'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Karim Adeyemi.
61'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Florian Wirtz.
60'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Adis Jahović, přichází Bojan Miovski.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Erdal Rakip.
59'
Do rozehrávky Německa se musel zapojit také brankář Manuel Neuer. Gólman Německa rozehrál na levou stranu, kde operoval osamocený Kimmich.
58'
Německo zahrávalo další rohový kop. Joshua Kimmich odcentroval na malé vápno, jenže tam neměl nikoho v bílém dresu.
57'
Severní Makedonie se dostala do útoku díky nákopu na levé křídlo. Alioski si míč nedokázal dobře zpracovat a balón mu od hrudníku odskočil do autu.
56'
Německo zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Jeho rozehrávky se ujal zkušený Thomas Müller, který trefil domácí zeď.
55'
Žlutou kartu dostává Kai Havertz (Německo).
53'
Německo je po vstřelení úvodní branky na koni! Za dalším centrem do vápna se hnal Gnabry, ale z ostrého úhlu už z voleje vůbec nezakončil.
51'
Německo se krátce po přestávce dostává do vedení! Hostující celek udeřil díky rychlému protiútoku! Hned tři Němci se hnali proti jedinému obránci. Přihrávku před prázdnou branku dostal KAI HAVERTZ a s přehledem zakončil!
51'
Alioski opět rozkmital své rychlé nohy podél postranní čáry, jenže v poslední chvíli nechal míč za sebou a nedokázal odcentrovat před Neuerovu svatyni.
50'
Hra je přerušena! Boban Nikolov zůstává po hlavičkovém souboji s Kehrerem ležet na trávníku a drží se za hlavu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
49'
Klostermann dostal přihrávku na levou stranu, přenesl hru na polovinu domácího celku, ale jeho přihrávku směřující na Wernera si stopeři pohlídali.
48'
Alioski spěchal za nákopem na pravou stranu hrací plochy, jenže jeho průnik neměl dlouhého trvání. Zadáci Německa stáli blízko u sebe.
47'
Domácí Severní Makedonie obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek v něm bude usilovat o to, aby Německo podruhé během jednoho kvalifikačního cyklu připravil o body.
46'
První poločas končí! Německé trápení se Severní Makedonií pokračuje i v dnešním souboji! V úvodní pětačtyřicetiminutovce Němci sice hráli většinu času s míčem na kopačkách, ale na vyloženou šanci si počkali až do nastavení, kdy Werner orazítkoval tyč. Domácí své náznaky nedotáhli k nebezpečné střele. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+4'
45+3'
Německo zahodilo dosud největší šanci dnešního souboje! Timo Werner střelou v pokutovém území orazítkoval tyč!
45+2'
Německo v nastavení pokračuje v obléhání pokutového území soupeře. Nadýchaný centr z levé strany schoval domácí brankář do rukavic.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty!
45'
Werner se znovu dostal do pokutového území, kde si míč přehodil na pravačku, ale přízemní střelou zasáhl jen prvního soupeře.
44'
Další akci Německa zastavil útočný faul v pokutovém území. Podle rozhodčího si své ruce v souboji s obráncem neuhlídal Timo Werner.
43'
Gnabry dostal přihrávku na pravou stranu, krásně si míč zasekl na levou nohu a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídku brankář Dimitrievski schoval do rukavic.
42'
Zadáci Německa opět kombinují na polovině hřiště. Nikdo z domácích hráčů zatím rozehrávku velkého favorita neatakuje. Domácí chtějí dohrát první půli s nulou vzadu.
41'
Joshua Kimmich chtěl rozjet akci Německa přenesením hry na Gnabryho, jenže ten neudělal krok proti míči a napadající soupeř balón srazil do autu.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut. Severní Makedonie se opět usadila na polovině Německa, ale kombinace domácích je zatím hodně kostrbatá.
39'
Raum si v blízkosti vlastní šestnáctky výborně pohlídal odražený míč, přehodil si jej na levačku a před napadajícím Alioskim jej odkopl do bezpečí.
38'
Joshua Kimmich dloubl míč do pokutového území, kam spěchal Timo Werner, ale skvěle hrající brankář Stole Dimitrievski vyrazil ven z branky a ukryl míč do rukavic.
37'
Domácí se v posledních minutách často snaží útočit po pravém křídle. Další přihrávku chtěl na hřišti dohnat Čurlinov, ale míč byl o něco rychlejší.
36'
Eljif Elmas se z hranice velkého vápna položil do odraženého míče. Jeho rána byla sice hodně razantní, ale přes blok zadáků neprošla až k Neuerovi.
35'
Severní Makedonii se nepovedla ani rozehrávka rohového kopu. Právě Alioski totiž krátkým přízemním centrem poslal míč jen do míst, kde číhali zadáci.
34'
Alioski dostal přihrávku na levou stranu, kde si posunul míč daleko před sebe, ale už nestačil odcentrovat. Němci brání opravdu dobře.
33'
Pro domácí celek se rýsoval zajímavý protiútok, jenže Alioski nemohl pokračovat ve sprintu směrem k brance, jelikož si nepohlídal ofsajd.
32'
Zadáci Německa opět kombinují na polovině hřiště. Fotbalisté v bílém se zatím jen velmi těžko dostávají skrz obranný val soupeře do zakončení.
31'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Stefan Spirovski.
30'
Manuel Neuer musel po půlhodině hry vytáhnout první o něco náročnější zákrok. Brankář německé reprezentace schoval ránu směřující do dolního rohu do rukavic.
29'
Stefan Ristovski vybojoval míč na vlastní polovině a dloubl jej na polovinu soupeře. Domácí poté předvedli zajímavý výpad, ale ten zakončením neskončil.
28'
Německo následně zahrávalo rohový kop. Ani další centr od rohového praporku však nebezpečí pro svatyni domácí Severní Makedonie nepřineslo.
27'
Opět se pokračuje ve hře. Německo zahrávalo další standardní situaci, nicméně Serge Gnabry svou ránou napálil jen jednoho z domácích zadáků.
26'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů totiž zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření zraněného kotníku.
25'
Kai Havertz si navedl míč na hranici velkého vápna, kde byl faulován a vybojoval pro Německo přímý kop ze zajímavé a nebezpečné pozice.
24'
Německo zahrávalo svůj čtvrtý rohový kop v dnešním souboji. Joshua Kimmich tentokrát odcentroval na zadní tyč, ale domácí brankář míč vyboxoval.
23'
Kai Havertz se dostal do pokutového území, kde ukázal svou technickou vytříbenost, ale obětavý Alioski riskantním skluzem odkopl míč do bezpečí.
22'
Jahovič číhal na přihrávku na polovinu soupeře, nicméně nikdo v červeném dresu míč jeho směrem neposlal.
21'
Německo zahrávalo rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na hranici velkého vápna, čímž Kimmich překvapil i své spoluhráče v bílém.
20'
Domácí rohový kop nesehráli vůbec špatně. Na povedený centr si na malém vápně naskočil Velikovski, jehož hlavička skončila v rukavicích brankáře.
19'
Na opačnou stranu se po pravém křídle dral Alioski, který dokonce odcentroval do pokutového území a získal pro Severní Makedonii první rohový kop.
18'
Německo zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, nicméně domácí Velikovski míč bez váhání z první odkopl do bezpečí.
17'
Havertz dohnal přihrávku na levou stranu, kde se prosmýkl do pokutového území, ale jeho centr směřující na malé vápno nenašel nikoho v bílém.
16'
Raum podpořil ofenzivu Německa náběhem po levé straně. Jeho průnik ale skončil nepřesným centrem, který srazil domácí zadák na roh.
15'
Serge Gnabry poslal prudkou přihrávku mezi obránce, nicméně tam neměl nikoho v bílém dresu. Timo Werner se tentokrát rozběhl opačným směrem.
14'
Kehrer potáhl míč na polovinu soupeře, přenesl hru na pravou stranu, ale Klostermann míč neudržel na trávníku. Domácí si mohou opět oddechnout.
13'
Další akce Severní Makedonie skončila nepřesnou přihrávkou za obranu hostujícího Německa. Zadáci v bílém jsou na trávníku hodně důrazní.
12'
Nikolov se v blízkosti velkého vápna dostal k odraženému míči, přehodil si jej na pravačku, ale zakončením pravou nohou nemířil přesně.
11'
Klostermann si dal na pravé straně pozor na odražený míč a před napadajícím soupeřem jej odkopl do zámezí. Vhazovat bude domácí celek.
10'
Německo kombinuje s míčem v zadních řadách a čeká na nějakou skulinku v domácí obraně. Zadáci Severní Makedonie stojí v pevném bloku.
9'
Joshua Kimmich poslal skluzem k zei jednoho z domácích fotbalistů, nicméně rozhodčí měl souboj přímo před očima a rozhodl se nechat pokračovat ve hře.
8'
Německo se znovu dralo do útoku středem hřiště, jenže Timo Werner si předkopl míč daleko před sebe a už jej nedohnal před obráncem.
7'
Favorizované Německo vlétlo do dnešního souboje ve velkém stylu. Hosté se od úvodních minut tlačí do útoku a domácí obraně pořádně znepříjemňují život.
6'
Snad poprvé v utkání se do útoku vydali také domácí, jenže přihrávku na levou stranu už Alioski neudržel na trávníku. Německo tak může uklidnit hru.
5'
Po rohovém kopu přišlo další zakončení ze strany favorizovaného celku. Prudká rána z voleje však skončila vysoko nad břevnem domácí svatyně.
4'
Po rychlém výpadu Německa se do zakončení v pokutovém území dostal Timo Werner, ale jeho ránu srazil domácí obránce na rohový kop.
3'
Německo se hned v úvodu utkání usadilo na polovině soupeře, jenže Timo Werner nedosáhl na prudkou přihrávku mezi stopery.
2'
Německo obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Velký favorit bude chtít odčinit porážku se Severní Makedonií z posledního březnového dne.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v červeném, zatímco Německo oblékne bílou sadu.

Severní Makedonie: Dimitrievski – S. Ristovski, Musliu, D. Velkovski, Alioski – Kostadinov, Nikolov, A. Ademi – Čurlinov, Jahović, Elmas.
Náhradníci: Iliev, Šiškovski – Aškovski, Atanasov, Miovski, Rakip, Ristevski, Serafimov, Todoroski, Spirovski, Trajkovski, Zajkov.

Německo: Neuer – Klostermann, Süle, Kehrer, Raum – Goretzka, Kimmich – Gnabry, T. Müller, Havertz – Werner.
Náhradníci: Leno, ter Stegen – Adeyemi, Ginter, J. Hofmann, Musiala, Reus, Neuhaus, Sané, N. Schlotterbeck, Wirtz..
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali na konci března. Německo doma překvapivě prohrálo 1:2.
Severní Makedonie

Severní Makedonie v této kvalifikaci rovněž odehrála zatím sedm zápasů, ve kterých získala dvanáct bodů a drží druhou pozici tabulky za vedoucím Německem. O postup do baráže bude podle všeho bojovat s Arménií a Rumunskem. Na svém hřišti ale zvítězila jen jednou. V posledním utkání zvítězila 4:0 na půdě Lichtenštejnska.
Německo

Německo je tradičně jeden z jasných favoritů na postup do Kataru. I v této kvalifikaci svou roli zatím potvrzuje a po sedmi zápasech vládne se ziskem osmnácti bodů tabulce skupiny J. Po nástupu nového kouče odehrálo čtyři zápasy a získalo z nich plný počet dvanácti bodů. Navíc se pyšní skóre 14:1. V posledním duelu doma přehrálo 2:1 Rumunsko.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace o postup na MS 2022 mezi Severní Makedonií a Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.