Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek dnešního večera, úspěšný start do nového týdne a někdy příště u dalších komentovaných on-line přenosů se těším opět na shledanou.
Domácí tým přidal ve druhé půli ještě jeden gól, čímž si pojistil vedení a to nakonec udržel až do závěrečného hvizdu. Je pravda, že víc práce měl rozhodně Iraizoz, Riesgo se spíš musel nudit, spoluhráči mu jeho roli dnes dost usnadnili.
90+4
90+3
Zřejmě poslední akce hostů končí u Riesga, který sebral centrovaný míč do rukou. Vzápětí je pískán konec zápasu.
90+3
Aduriz byl v pokutovém území stažen k zemi, ale hraje se dál.
90+2
Riesgo vyčkal po malé domů s odkopnutím do poslední chvíle, trochu zariskoval, ale vyplatilo se.
90+1
Jsou to nakonec tři minuty.
90
Míč končí u Iraizoze, jenž rychle rozehrává, za malý okamžik už začne nastavení. Uvidíme, kolik hlavní rozhodčí přidá minut.
89
Avšak centrovaný míč zamířil přímo do rukavic domácího gólmana.
88
Jedna z posledních možností pro Bilbao v podobě další standardky.
87
Naopak sami nyní zaútočili a Iraizoz musel zasáhnout proti nepříjemné ráně z pravé strany.
86
Domácí drží míč na kopačkách a půjčit soupeři jej nechtějí.
84
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Borja Bastón.
83
Domácí nakopávají míč k Iraizozovi, je vidět, že nyní už jen šetří čas a drží náskok.
82
Po delší době zaútočili i domácí, přihrávka před bránu však byla zblokována v pravý čas obranou hostů.
80
Ofsajd zastavil další útočnou akci hostí.
79
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Adrián González, přichází Mikel Arruabarrena.
78
Aketxe poslal míč pouze nad břevno.
77
Hodně dobrá standardka pro hostující tým, šance na snížení a ještě zdramatizování utkání. Hosté budou zahrávat přímý kop 17 metrů od brány.
76
Žlutou kartu dostává Mauro dos Santos (SD Eibar).
76
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Saúl Berjón, přichází David Juncà.
74
Žlutou kartu dostává Gonzalo Escalante (SD Eibar).
73
De Marcos posílá svoji ránu jen nad bránu.
72
Ani v tomto případě není střídání nutné, hra pokračuje.
72
Adrián González inkasoval nepříjemný úder a zůstává ležet na trávníku.
69
Aketxe vybojoval pro svůj tým rohový kop, žádnou šanci si ale hosté z něj nevytvořili.
66
Nyní hostující brankář drží míč v rukavicích.
65
Už to mohlo být 3:0, Koke zůstal nekrytý a hlavou zamířil směrem na bránu, excelentní zákrok ale předvedl Iraizoz, jenž vyrazil míč mimo tři tyče.
64
Vzápětí přichází devátý roh Eibaru.
64
Etxebarria špatně načasoval přihrávku svému spoluhráči, míč končí za lajnou a Riesgo bude rozehrávat.
63
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Ager Aketxe.
61
Eibar právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu zůstal na pravé straně nekrytý ADRIÁN GONZÁLEZ a hlavou poslal míč na vzdálenější stranu, kam Iraizoz nedokázal dosáhnout.
61
Keko v dobré šanci nechal vyniknout hostujícího brankáře, který jeho pokus vyrazil do zámezí.
60
Riesgo teď hodně špatně rozehrál, když míč kopl za postranní čáru.
59
Po menším tlaku soupeře se podařilo domácím osvobodit, navíc mohou zkusit založit útok.
58
Vypadá to, že to není nic vážného, hraje se dál.
58
Ramis zůstává sedět na trávníku, hra je přerušena.
57
Dos Santos dobrým obranným zákrokem zblokoval nebezpečnou ránu soupeře a hodně ulehčil práci svému brankáři.
56
Třeba situaci změní rohový kop, který budou rozehrávat hosté.
55
Znovu přibylo velkých nepřesností na obou stranách, velkou šanci jsme ve druhé půli ještě neviděli, vlastně ani žádnou pořádnou střelu.
52
Míč ovšem končí až u Riesga, ten čeká až k němu přiběhne někdo z protihráčů, teprve poté bere míč do rukou.
51
Enrich se dral do šance, o míč v rozhodující chvíli přišel. Jeho týmu však vybojoval alespoň rohový kop.
50
Rána z dálky končí hodně vysoko nad hostující svatyní, Riesgo s rozehrávkou nepospíchá.
46
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Sabin.
46
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Markel Susaeta.
46
Dlouho to vypadalo, že první poločas branku nepřinese, oba celky hrály hodně defenzívně, ovšem deset minut před koncem přišla penalta, kterou proměnil Berjón. Těsný náskok si domácí odnesli s sebou do kabin, podaří se hostům vyrovnat?
45+1
44
Dvakrát skončil balón u Riesga, ten nikam nepospíchá.
42
Iraizoz vyběhl a centrovaný balón schoval do rukavic, následně rychle rozehrál. Moc času jeho týmu v první půli už nezbývá.
41
Šestý rohový kop Eibaru.
40
Po celkem zbytečném faulu budou domácí rozehrávat standardku, hosté se musí mít na pozoru.
39
Následně končí letící míč v jeho rukavicích.
39
Iraizoz vyběhl z brankové čáry a míč vyboxoval.
38
Zblokovaná přihrávka končí v zámezí a domácí budou rozehrávat další rohový kop. Už pátý.
36
Po údajné ruce se penalty dožadovali také hosté, tentokrát zůstává píšťalka hlavního arbitra němá.
34
SAÚL BERJÓN vypálil přímo na střed brány, Iraizoz nezůstal stát, pohnul se na levou stranu a na míč tak už nedosáhl.
33
Žlutou kartu dostává Aymeric Laporte (Athletic Bilbao).
33
Penalta pro domácí tým a první gól utkání je na spadnutí.
32
García zůstal na chvíli ležet na trávníku, když vstal, vyslechl si něco od Adurize. Těžko říct, o co šlo, každopádně hlavní arbitr do této debaty nezasahoval.
30
Etxebarria špatně načasoval přihrávku, míč poslal přímo k Riesgovi.
29
Příliš přetažený centr končí za hostující svatyní, Iraizoz ještě gestem napomíná své spoluhráče a poté jde rozehrávat.
29
Držení míče 53 % – 47 %.
28
Akce na jeden dotek domácím nevyšla, Keko příliš prudkou přihrávku nedostihl.
28
De Marcos se už chystal ke střele, o míč přišel jen krátce předtím, než do něj chtěl udeřit.
27
Na druhé straně tentokrát Riesgo zasahovat nemusel, vše obstarali jeho spoluhráči.
27
Keko upadl kousek před pokutovým územím k zemi, diváci volají po faulu, ale hra pokračuje.
26
Vysoký míč končí v rukavicích Riesga, který bez jakýchkoliv problémů zasahuje.
23
Až na předchozí dvě šance je hra v obou směrech poměrně nudná, je to spíš přetahovaná o míč bez šancí.
20
Keko se uvolnil na pravé straně, svoji následnou ránu však poslal pouze do hráče před sebou.
17
Z následného rohu zahrozil hlavou Adrián González, Iraizoz míč konečky prstů vytěsnil opět do zámezí.
16
Berjón ve velké šanci střílel z ostrého úhlu, jeho ránu však bravurně vytěsnil nad bránu Iraizoz.
13
Dlouhý nákop končí u Riesga, který schovává míč v náruči.
10
Znovu domácí obrana v akci, tentokrát včas zastavila útočnou akci, kterou načal Aduriz, hned v jejím počátku.
8
Iraizoz byl ve střehu, centrovaný míč chytá do rukou a uklidňuje hru.
4
Po centru Erasa do vápna zaúřadovala domácí obrana, která míč odvrací.
2
Žlutou kartu dostává Ibai Gómez (Athletic Bilbao).
1

SD Eibar: Riesgo – Capa, dos Santos, Ramis, Luna – Dani García, Adrián González – Keko, Escalante, Berjón – Enrich.
Náhradníci: Irureta – Verdi, Pantić, Israfilov, Arruabarrena, Juncà, Bastón.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Bóveda, Etxeita, Laporte, Lekue – G. Elustondo, Etxebarria – de Marcos, Eraso, I. Gómez – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – Sola, Susaeta, M. Rico, Gurpegi, Sabin, Aketxe.

Rozhodčí: D. Fernández – R. Cabañero, J. Canelo.
Poslední vzájemné zápasy

Eibar – Athletic Bilbao 0:1
Athletic Bilbao – Eibar 0:0
Athletic Bilbao – Eibar 1:1
Eibar – Athletic Bilbao 0:0
Zatím se jedná o druhé kolo, takže je celkem zbytečné zatím psát o umístnění v tabulce. Každopádně Eibar v minulém kole vyhrál na hřišti Granady, což jej katapultovalo do vyšších pater, zatímco Athletic Bilbao prohrálo doma 0:1 s gigantem z Barcelony.
Dobrý den, pěti zápasy dnes pokračuje nejvyšší španělská fotbalová liga, jako první přijde na řadu duel mezi Eibarem a Athleticem Bilbao, tento zápas začíná už v 18:30 a bude hlavní náplní tohoto komentovaného on-line přenosu. Sázkové kanceláře favorizují hostující tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.