Máme tu konec zápasu 7. kola Primera Division mezi Espanyolem a Gijónem. Domácí dokázali ve druhém poločase srovnat na 1:1 a pak se zdálo, že díky velmi dobré hře dokonají obrat. Stal se ale pravý opak. Hosté výborně bránili stav 1:1 a poté udeřili pět vteřin před koncem nastavení.
90+2
90+2
Gijón právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelný závěr zápasu! Hosté chtěli zápas dohrát, jenže domácí zaváhali a tak toho využil Mascarell, který poslal balon na volného ÁLEXE MENÉNDEZE, který propálil gólmana Lópeze! Pět vteřin před koncem nastavení!
90+2
Hosté budou vhazovat aut na polovině hřiště a je jasné, že jejich cílem bude dohrát zápas daleko od brány.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90
Již se hraje poslední minuta druhého poločasu. Hraje se na polovině Gijónu.
89
Salva Sevilla se hned po svém příchodu na hřiště ocitl v ofsajdu, míč budou mít hosté.
87
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Salva Sevilla.
86
Konec zápasu se již významně blíží a zatím to nevypadá, že bychom byli svědky nějakého strhujícího konce. Už ani jedno z mužstev se nikam moc nežene.
84
Tempo již není tak závratné jako v úvodu druhé půle. Nadále jsou to ale domácí, kteří se snaží diktovat tempo.
82
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Alen Halilović, přichází Pablo Pérez.
81
Zpoza vápna se nyní pokouše zakončit Gerard Moreno, míč ze své levačky ale poslal mimo.
80
Po faulu na polovině hřiště budou nyní u balonu hosté.
79
Domácí očividně touží po tom, aby dokonali obrat v dnešním zápase. Naopak hosté by se asi již spokojili s bodem za remízu.
76
Po hodně dlouhé době se k balonu na další čas dostali také hosté. Zatím jsou jen na polovině hřiště.
75
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Jony, přichází Omar Mascarell.
73
Blízko ke gólu byl nyní Anaitz Arbilla, jeho povedenou ránu k tyči ale dobře zneškodnil gólman Alberto García.
72
Další žlutou kartu v dnešním zápase dostal Duarte.
71
Do konce zápasu chybí dvacet minut a hosté budou mít asi ještě hodně práce, aby udrželi alespoň remízu. Tlak domácího celku stále sílí.
69
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Gerard Moreno, jeho slabý pokus ale v pohodě pokryl García.
67
Domácí v krátkém sledu kopali dva rohové kopy. Hosté se nyní zuby nehty brání a nedaří se jim.
66
Domácí tým nyní jasně dominuje a hosté jsou pod velkým tlakem.
64
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Gerard Moreno.
64
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Miguel Ángel Guerrero.
63
Domácí jsou nadále při chuti a vehementně se tlačí na polovinu soupeře.
62
Espanyol právě vstřelil branku!
Opět se potvrdilo otřepané pravidlo "Nedáš – dostaneš". Domácí se po velké šanci soupeře dostali do protiútoku a po přihrávce z levé strany se skluzem na malém vápně prosadil FELIPE CAICEDO.
61
Po parádním signálu a rozehrávce nakrátko přišel střílený pas do vápna a Sanabria trefil z bezprostřední blízkosti břevno!
61
Hosté se díky tomu po delší době dostali na polovinu soupeře a hned vybojovali roh.
59
Cañas nyní fauloval Álvareze a dostává žlutou kartu.
57
Druhý poločas se hraje na polovině Gijónu a pokud hra bude takto pokračovat, je jen otázkou času, kdy Espanyol vyrovná.
56
Nebezpečně nyní střílel Asensio, gólman García musel nyní zasahovat.
54
Domácí jsou výrazně aktivnější než v prvním poločase. Ve druhém poločase se hraje na polovině Gijónu.
52
Nyní chtěl balon na polovinu soupeře poslat také Sánchez, tomu byl ale pro změnu balon zblokovaný.
51
Útočnou akci domácího celku se snažil nákopem založit Caicedo, míč ale poslal do zámezí.
49
Po zemi zkusil nyní zakončit Victor Sánchez, brankáři Garcíovi ale příliš starostí nenadělal.
48
Domácí začali druhý poločas aktivněji a ja jasné, že boj o bodový zisk nevzdávají.
46
Domácí zahrávali hned v úvodu druhé půle rohový kop. Do vápna centroval Marco Asensio, gólman García ale zasahovat nemusel.
46
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Álvarez, přichází Burgui.
46
Je za námi první poločas zápasu mezi Espanyolem a Gijónem. Zápas má zatím dost překvapivý průběh, protože domácí prohrávají již od 10. minutě po gólu Haliloviče 1:0. Prakticky v celém průběhu první půle jsme sledovali vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Přesto domácí mohli ve 30. minutě srovnat, to by ale musel z penalty skórovat Felipe Caicedo. Toho ale skvěle vychytal gólman Alberto García.
45
45
Ke střele se dostal ve vápně Halilovič. Byl ale v těžké pozici, míč mu šel na paty, a míč poslal nad bránu.
45
Hraje se poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu.
44
Poločas spěje rychle ke svému konci a teď jsou to opět domácí, kteří se snaží zkušeně šetřit čas.
42
Domácí měli možnost kopat další rohový kop. Do vápna se pokoušel centrovat Marco Asensio, jenže jeho centr byl hodně přetažený a k ničemu nevedl.
40
Do střelecké pozice se dostal Arbilla, míč ale poslal po zemi jen do míst, kam dokázal v pohodě doskočit gólman García.
39
Po rohu se domácí k zakončení již nedostali.
39
Povedenou patičkou nyní posílal Caicedo balon do vápna na spoluhráče. Ten byl ale pokrytý a následuje pouze rohový kop.
38
Hráči Espanyolu se tlačí také do zakončením, jenže zatím se jim stále nedaří podle představ.
36
Hosté jsou nastěhovaní na polovině soupeře a čekají na další skulinku v defenzivě.
34
Pomalu se začíná blížit konec poločasu a stále jsou to hosté, kteří jsou o krok vpřed.
32
Po centru z levé strany zkoušel centrovat Caicedo, byl ale dobře pokrytý a zakončit nedokázal.
31
Domácí přeci jen ale zabrali a tlačí se více do vápna soupeře.
30
Jenže Felipe Caicedo penaltu nedal! Ze svého pohledu poslal míč k pravé tyči, kam dokázal skočit gólman García!
29
Espinosa fauloval ve vápně. Dostává žlutou kartu a je z toho ještě pokutový kop!
29
Nyní ale pozor! Penalta pro domácí!
27
Hosté stále drží balon daleko od vlastního vápna a to jim samozřejmě maximálně vyhovuje.
25
Espinosa zkusil rozehrát nakrátko, k ničemu to ale nevedlo.
24
Po faulu domácího celku bude následovat standardka pro hosty.
22
Do vápna soupeře zkoušel centrovat domácí Hernan Pérez, nikoho ze spoluhráčů ale ve vápně nenašel.
21
Hosté stále drží soupeře daleko od vlastní brány.
19
Hosté se dostali k další útočné akci a hned z toho byla opět šance. Zpoza vápna podobně jako Halilovič pálil Sergio Álvarez, míč ale poslal mimo.
18
Domácí se dostali k zahrávání dvou rohových kopů, jenže ani jeden z nich k ničemu nevedl.
16
Domácím se nadále vůbec nedaří. Hraje se znovu hlavně ve středu pole.
14
Po centru z levé strany musela zasahovat domácí defenziva. Espanyol se musí v posledních minutách hlavně bránit.
13
Hosté nikam nepospíchají, ale když už se k balonu dostanou, tak se snaží tlačit na polovinu soupeře.
11
Hosté pokračují v aktivním pojetí hry a domácí se nemohou dostat do tempa.
10
A máme zaděláno na pořádnou zápletku. Domácí chybovali v rozehrávce, míč se rychle dostal k ALENU HALILOVIĆOVI, na jehož střelu zpoza vápna byl domácí gólman krátký!
8
Čas pomalu plyne a nyní jsou u balonu hosté. Také na jejich první zakončení v zápase zatím ale jen čekáme.
6
Ostrý souboj o balon nyní předvedl také hostující Canella, po jehož šlapáku je tady další žlutá karta.
4
Hosté se nyní sami dostali pod tlak, nakonec ale celou situaci zvládli a dokázali balon odkopnout na polovinu soupeře.
3
Sánchezovi se nepodařilo na polovině hřiště čistě zastavit protihráče a po jeho faulu je tu dokonce první žlutá karta v zápase.
2
Domácí jsou v úvodních desítkách vteřin aktivnější, jenže k zakončení se zatím ani zdaleka nedostávají.
1
Úvod je jako tradičně hodně opatrný a sledujeme hru ve středu pole.
1
Oba týmy jsou již na trávníku a zápas 7. kola Primera Division tak může za pár chvil začít.

Espanyol Barcelona: Pau López – Arbilla, Álvaro González, Roco, R. Duarte – Cañas, V. Sánchez – H. Pérez, Asensio, V. Álvarez – F. Caicedo.
Náhradníci: Bardi – Montañés, Raíllo, Javi López, Burgui, Sevilla, G. Moreno.

Sporting Gijón: Alberto García – Lora, L. Hernández, Espinosa, Canella – S. Álvarez, Cases – Jony, Halilović, Menéndez – A. Sanabria.
Náhradníci: D. Díaz – Isma López, Meré, Guerrero, Mascarell, P. Pérez, Fraile.

Rozhodčí: Gómez – Barbero, Marco.
V posledních pěti kolech mají lepší formu domácí, avšak rozhodně ne nějak výrazněji. Espanyol totiž uhrál v tomto období šest bodů za výhry nad San Sebastianem (3:2) a Valencií (1:0). Hosté v posledních pěti kolech získali body čtyři, když si na konto připsali remízu 0:0 na hřišti San Sebastianu a poté vyhráli na hřišti Deportiva 3:2. Zajímavostí je rozhodně to, že Gijónu se daří právě hlavně na hřištích soupeřů. Doma dokázal uhrát pouze remízu 0:0 s Realem Madrid, všechny ostatní čtyři body pak získal na hřištích soupeřů.
Čeká nás souboj dvou týmů, které se po šesti kolech drží ve středu tabulky. Lépe jsou na tom domácí fotbalisté, kteří dokázali v šesti předchozích kolech uhrát devět bodů a v tabulce jsou na devátém místě. Hosté jsou aktuálně na patnáctém místě se ziskem pěti bodů.
Hezký sobotní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 7. kola španělské Primera Division mezi domácím Espynaolem Barcelona a hostujícím Sportingem Gijón.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.