Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Getafe bylo dnes lepším týmem a zaslouženě vyhrálo nad Espanyolem Barcelona v poměru 3:1. Domácí se ve druhém poločase pečlivě bránili a v posledních sekundách utkání nakonec své vedení navýšili.
90+4
90+4
Getafe právě vstřelilo branku!
Espanyol vrhl všechny síly do útoku a toho využil MOISÉS GÓMEZ, který unikl hostující obraně a přesnou střelou uzavřel dnešní zápas.
90+2
Domácí byli velice blízko pojišťující brance! Šćepović se dostal k zajímavému zakončení z malého vápna, ale v jasné pozici trefil pouze tyč.
90
Nad rámec utkání budou nastaveny tři minuty!
89
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Víctor, přichází Bernard Mensah.
88
Getafe se stále úspěšně brání a je velice blízko zisku tří bodů.
86
Hosté zahrávali rohový kop, ale k zakončení se nedostali.
85
Guaita během krátké chvíle předvedl dva kvalitní zákroky a udržel Getafe ve vedení.
83
Tlak hostujícího celku se začíná zvětšovat. Dočkáme se vyrovnání?
81
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Moisés Gómez.
79
Sevilla nedokázal poslat do vápna kvalitní centr a ten skončil v zámezí.
78
Fotbalisté Espanyolu Barcelona se dostali k pokutovému území a vybojovali volný kop.
76
Getafe v posledních minutách znovu začalo útočit a tlak hostů je pryč.
74
Pérez se pokusil nafilmovat penaltu, ale rozhodčí se nachytat nenechal. Fotbalista hostujícího celku dostává žlutou kartu.
72
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Abraham González, přichází Paco Montañés.
72
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Álvaro Vázquez, přichází Stefan Šćepović.
72
Na druhé straně se dostal ke střele Caicedo, ale útočník Espanyolu branku minul.
71
Tohle byla obrovská šance Getafe! Ze střední vzdálenosti vypálil León a jeho pokus skončil na tyčce. Tento duel již mohl být rozhodnut.
69
Ale mohlo to být o dvě branky. Sarabia na útočné polovině předvedl krásnou akci a z pravé strany tvrdě vystřelil. Pau López však dokázal včas zasáhnout.
66
Obraz hry se v tomto poločase vůbec nemění. Hosté usilují o vyrovnání, ale Getafe se účinně brání.
65
Žlutou kartu dostává Enzo Pablo Roco (Espanyol Barcelona).
63
Getafe v tomto poločase brání přímo ukázkově, hosté se nemohou dostat k pořádnému zakončení.
62
Hosté budou zahrávat volný kop.
61
Vázquez se na vlastní polovině dopustil zbytečného faulu a dostává žlutou kartu.
60
Getafe se v tomto poločase pouze brání a snaží se udržet svůj těsný náskok. Bude úspěšné?
57
Hosté poté měli k dispozici ještě rohový kop, ale to už se obrana Getafe dokázala ubránit bez problémů.
56
Přímého kopu se ujal Sevilla, který tvrdou střelou trefil tyčku! Obrovská smůla hostujícího celku.
55
Žlutou kartu dostává Juan Cala (Getafe CF).
55
Caicedo podnikl krásnou individuální akci středem a vybojoval faul. Hosté mají k dispozici přímý kop.
52
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Joan Jordán.
49
Espanyol v tuto chvíli hraje velmi dobře pozičně a domácí to mají těžké.
48
Domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině a připravují se k postupnému útoku.
46
Getafe rozehrávkou zahájilo druhý poločas.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:18.
Fotbalisté Espanyolu se postarali o úvodní branku utkání, ale Getafe dokázalo výsledek otočit a po prvním poločase vede 2:1. Nechme se překvapit, co přinese druhý poločas.
45+2
45+2
Během dvou nastavených minut se nic zajímavého nestalo. První poločas je u konce.
45+1
Nastaveny budou dvě minuty.
45
Na trávníku zůstává ležet jeden z hostujících hráčů. Hra je přerušena.
43
Espanyol se postupným útokem přesunul před branku soupeře, ale nic z toho nebylo. K centru z levé strany se dostal ve vápně jako první Guaita.
42
Jeho exekuce se ujal Pedro León, jehož střela byla velice nepřesná a brankář hostujícího celku nemusel zasahovat.
41
Getafe se vydalo na útočnou polovinu a vybojovalo přímý kop.
39
Hosté se snaží na inkasovanou branku zareagovat a kombinují na útočné polovině.
37
Getafe otáčí vývoj utkání a dostává se do vedení. PABLO SARABIA si naběhl na malé vápno, kam obdržel přesný pas z pravé strany a v poklidu zakončil.
36
Rodríguez se z levé strany dostal do pokutového území a střílenou přihrávkou hledal někoho ze svých spoluhráčů. Ovšem neúspěšně.
35
Getafe se ovšem pro tuto chvíli dokázalo ubránit a samo kombinuje na středu hřiště.
33
Espanyol kombinuje na útočné polovině a snaží se postupným útokem dostat k brance soupeře.
29
Místo toho je však vyrovnáno! Rodríguez střelou ze střední vzdálenosti ještě neuspěl, když trefil břevno. Míč se však odrazil na nohy PEDRA LEÓNA a ten po kličce technicky zakončil.
28
Mohlo to klidně být o dvě branky! Sevilla se dostal k zajímavé střele, kterou na poslední chvíli zneškodnil Guaita.
26
Espanyol právě vstřelil branku!
Hosté se doopravdy dostávají do vedení. Álvarez centrem z levé strany našel na malém vápně hlavu HERNÁNA PÉREZE a ten zakončil do protipohybu brankáře.
24
Nyní se snaží útočit fotbalisté Espanyolu, když kombinují na útočné polovině. Bude z toho nějaká střela na branku?
22
Tentokrát se již domácí k zakončení nedostali.
21
Po dalším rohovém kopu dokázal zahrozit Cala, ale jeho tvrdá střela byla sražena na další rohový kop. Tlak domácích stále sílí.
20
Domácí se mohli dostat do vedení po rohovém kopu, ale obrana Espanyolu si dokázala poradit.
19
Utkání má stále stejný průběh. Getafe hraje velmi aktivně a hosté se téměř nedostávají k míči. Kvalita v útoku Getafe je však žalostná.
16
Po rohovém kopu se hosté k zakončení nedostali.
15
Na druhé straně se ke střele dostal Caicedo, ale Guaita dokázal jeho pokus vyrazit na rohový kop.
14
Getafe mohlo jít do vedení, ale Vázguez při zakončení selhal. Útočník domácího týmu dostal před malé vápno parádní pas, ale jeho zakončení z první bylo žalostné.
12
Espanyol se stále pouze brání a nyní měl i štěstí. Sarabia se uvolnil ve vápně a střelou z otočky trefil pouze jednoho z obránců.
10
Vergini nedokázal do vápna poslat přesný centr, hostující obrana se bez problémů ubránila.
9
Domácí budou zahrávat volný kop.
8
Getafe je v úvodních minutách střetnutí aktivnějším týmem a velmi často kombinuje před brankou svého soupeře.
6
Hosté po zmatcích v obranné linii chtějí uklidnit hru a kombinují na středu hřiště.
4
Víctor se před pokutovým územím dostal k míči a vypálil vysoko nad branku.
3
Getafe podél pravé lajny podniklo rychlý protiútok, po kterém se do vápna dostal León a upadl. Rozhodčí žádný faul neviděl, bude z toho odkop od branky.
1
Fotbalisté Espanyolu se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.
1
Fotbalisté obou celků nastupují na trávník.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Vergini, Cala, Yoda – Juan Rodríguez, Lacen – León (C), Víctor, Sarabia – Á. Vázquez.
Náhradníci: Megyeri – Velázquez, Šćepović, Vigaray, B. Mensah, Moisés Gómez, Wanderson.

Espanyol Barcelona: Pau López – R. Correa, Álvaro González, Roco, V. Álvarez – Diop, Sevilla – H. Pérez, Asensio, Abraham González – F. Caicedo.
Náhradníci: Bardi – R. Duarte, G. Moreno, Burgui, Montañés, Ciani, Jordán.

Rozhodčí: Gómez – Sobrino, Marco.

Dnešní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Clos Gómez. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Teodoro Sobrino a Luis Marco. Čtvrtým rozhodčím bude José Caucelo.
Espanyol Barcelona

To fotbalisté Espanyolu se nachází v krizi, když se jim naposledy podařilo vyhrát v šestnáctém kole. V tabulce se poté momentálně nachází na čtrnácté příčce a v případě vítězství se mohou dostat před svého dnešního soupeře.

V posledním kole Espanyol prohrál s Eibarem 1:2.
Getafe CF

Getafe neprohrálo pětkrát v řadě a díky těmto výkonům se dostalo do středu tabulky, konkrétně na dvanáctou pozici. I z tohoto důvodu jsou v tomto utkání mírným favoritem.

V posledním ligovém utkání vyhrálo Getafe nad Realem Betis v poměru 1:0.
Přeji krásný večer a vítám Vás u našeho textového přenosu ze španělské Primera Division, v němž se zaměříme na duel Getafe CF – Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.