Espanyol ukončil sérii dvou ligových porážek v řadě a na hřišti Betisu po zdánlivě hladké výhře vybojoval cenné tři body. Hosty nasměroval již ve čtvrté minutě za vítězstvím Enzo Roco a vedení Espanyolu krátce po přestávce navýšil Felipe Caicedo. Za necelých pět minut už vedli hosté o tři branky, když se prosadil kapitán Vincenzo Rennella. V prvním poločase byli na straně domácího týmu blízko vstřelení gólu Joaguín a Rúben Castro, branky se však nedočkali. Real Betis nakonec vsítil alespoň čestný gól, když se minutu před koncem prosadil střídající Vincenzo Rennella. Konečný výsledek. Real Betis 1 Espanyol Barcelona 3.
90+3
90+3
Běží poslední minuta utkání, v němž už se zřejmě nic nestane.
90+2
Jeden z hráčů Realu Betis se v šestnáctce prodral do zakončení, to však bylo zbytečné. Hlavní rozhodčí domácím odpískal útočný faul.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Joaguín pokračoval v útočné akci a z ostrého úhlu málem vstřelil gól, vzrušení ale bylo zbytečné, protože již předtím rozhodčí pískal faul.
89
Real Betis právě vstřelil branku!
Střídající VINCENZO RENNELLA se skvěle zorientoval v pokutovém území Espanyolu Barcelona a z blízkosti poté uklidil míč přesně k levé tyči! Real Betis se tedy dnes alespoň toho jednoho čestného gólu dočkal.
88
„Real Betis je klubem mého srdce a hodně mi během mé kariéry pomohl,“ prohlásil Salva Sevilla.
87
Na hřiště vyběhl Salva Sevilla, který se dočkal velkého přijetí od domácích fanoušků, kteří mu ve stoje zatleskali.
86
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Salva Sevilla.
85
Do konce utkání zbývá něco málo přes šest minut plus nastavení a nevypadá to, že by se dnešní utkání ještě mělo zdramatizovat.
84
Hra se v dnešním zápase přelévala ze strany na stranu, zejména tedy v prvním poločase.
82
Real Betis vybojoval další standardní situaci, tentokrát se ovšem do zakončení nedostal.
81
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Javi López.
80
Francisco Varela rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči našel skvělým centrem Heika Westermanna, ten hlavičkoval přesně, ale Pau López si s jeho pokusem hravě poradil!
80
Někteří fanoušci Realu Betis už se na to nemohou dívat a předčasně opouštějí stadion.
79
Útok Realu Betis zastavil popáté v dnešním zápase ofsajd.
78
Espanyol dnes dává Realu Betis lekci z produktivity.
77
Espanyol Barcelona sice během posledních okamžiků neproměnil dvě šance, ale jinak téměř každá jeho střela na bránu skončila gólem.
76
Hosté na pravé straně po rozehrání rohového kopu rozjeli další nebezpečnou akci a jeden z hráčů Espanyolu ve skluzu usměrnil míč těsně vedle levé tyče!
75
Střídající Paco Montañés se na pravé straně šestnáctky skvělé prosmýkl mezi dvěma protihráči a z úhlu napřáhl ke tvrdé střele, kterou Antonio Adán dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
75
Domácí se dostali opět do zakončení, jejich střela ale byla zablokována.
74
Real Betis rozehrál svůj třetí rohový kop v dnešním zápase a v šestnáctce poté vznikl obrovský závar, ani jeden z hráčů v zelených dresech ale brankáře Paua Lópeze propálit nedokázal!
73
Real Betis sice lépe kombinuje, což je z uvedené statistiky jasně patrné, zatím mu to ovšem není nic platné.
71
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Hernán Pérez, přichází Paco Montañés.
71
Jeden z domácích fotbalistů se dostal po centru z levé strany k hlavičce, ta ovšem zamířila nad.
71
Víctor Sánchez fauloval v blízkosti šestnáctky a domácí budou zahrávat volný přímý kop z 27 metrů, z úhlu to ale na střelu příliš nevypadá.
70
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona).
69
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Vincenzo Rennella.
68
Dani Ceballos napřáhl na hranici šestnáctky ke střele, která byla sražena na rohový kop, a následný centr z pravé strany nic nepřinesl.
67
„Když se nedaří, tak se zkrátka nedaří.“
66
Betis vyrazil středem hřiště do nadějného útoku, ten ale zastavila srážka dvou domácích hráčů.
65
Zatímco v prvním poločase si Real Betis vytvářel jednu brankovou příležitost za druhou, tak po přestávce jsou domácí zatím směrem vpřed bezzubí.
64
Espanyol má nahráno a snaží se především kombinovat bez zbytečných ztrát míče.
63
Real Betis se zatím marně snaží s nepříznivým vývojem něco udělat a na jeho počtu vstřelených gólů svítí stále nula.
62
Střídající Ricky van Wolfswinkel pálil z levé strany šestnáctky a jeho následná střela z úhlu byla zablokována.
61
Žlutou kartu dostává Felipe Caicedo (Espanyol Barcelona).
60
Je za námi téměř hodina hry a hlavní rozhodčí zřejmě sáhne k další žluté kartě.
58
Žlutou kartu dostává Francisco Portillo (Real Betis).
57
Real Betis mohl v prvním poločase zápas otočit, nyní ale prohrává už 3:0!
56
Z hlediště se ozývá hlasitý pískot a není se třeba příliš divit.
55
Espanyol právě vstřelil branku!
Kapitán VÍCTOR SÁNCHEZ se prosazuje a uštědřuje Realu Betis krátce po přestávce další nepříjemný úder!! Víctor Sánchez si naběhl na centr z levé strany v podání Marca Asensia a ze značky pokutového kopu poté pohotovým volejem uklidil míč přesně k levé tyči.
54
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Petros, přichází Ricky van Wolfswinkel.
54
Žlutou kartu dostává Dani Ceballos (Real Betis).
53
Rubén Castro doslova zahodil u brankové čáry Espanyolu protihráče a byl mu odpískán útočný faul.
52
Pokud si chtěli dát hráči Realu Betis pozor na vstup do druhého poločasu, tak jim to úplně nevyšlo.
51
FELIPE CAICEDO posílá Espanyol Barcelona do dvoubrankového vedení a posílá pusu směrem k fanouškům!! Felipe Caicedo dostal krásnou přihrávku do běhu z levé strany od Marca Asensia a z hranice šestnáctky zamířil pravačkou přesně k pravé tyči.
50
Střídající Dani Ceballos doběhl na levé straně šestnáctky dlouhý pas a po jeho zpracování hledal před bránou prudkým centrem nabíhajícího Rubéna Castra, který se jen o vlásek nedostal k hlavičce do prázdné brány!
49
Pokud by to znělo, jako že Rubén Castro je dnes večer marný, tak opak je pravdou. V dresu Realu Betis patří společně s Joaguínem k nebezpečnějším hráčům na hřišti.
48
Rubén Castro se nedostal do zakončení a jako by se modlil, aby mu tam dnes konečně něco spadlo.
47
Espanyol rozjel nebezpečný útok, po kterém jeden z jeho hráčů na pravé straně šestnáctky oklamal dva protihráče, jenže v rozhodujícím okamžiku podklouzl a jeho následná střela levačkou byla zablokována.
46
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Álvaro Cejudo, přichází Dani Ceballos.
46
Espanyol rozehrál druhý poločas, před jehož výkopem sáhli domácí k jedné změně.
46
Vracíme se zpět na Estadio Benito Villamarín, kde už je vše připraveno k zahájení druhého poločasu.
Espanyol vstoupil do zápasu skvěle a již po necelých čtyřech minutách šel do vedení, když se po standardní situaci prosadil hlavou Enzo Pablo Roco, na jehož brzký gól se snažili odpovědět nebezpečnými střelami Joaguín a Rubén Castro. Ani jeden z domácích fotbalistů ale neuspěl. Skóre po prvním poločase. Real Betis 0 Espanyol Barcelona 1.
45+3
45+2
Hosté z Barcelony zahrávali standardní situaci a centr z velké vzdálenosti domácí fotbalisté Realu Betis bez větších potíží odvrátili.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
45
Petrosova střela sice vypadala zprvu hodně nebezpečně, brankář Paul López ji ale kontroloval.
44
Real Betis po necelé čtvrthodině hry převzal iniciativu. Podaří se mu do přestávky vstřelit gól? Petros se o to pokoušel střelou zpoza šestnáctky, která zhruba o dva metry minula levý horní roh.
42
Střelcem úvodního a zatím rozdílového gólu je Enzo Pablo Roco.
41
Do konce prvního poločasu zbývá necelých pět minut. Espanyol vede na hřišti Realu Betis od čtvrté minuty 1:0.
40
Real Betis hrající v zelených dresech podnikl další útok, ten však vzápětí zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
39
Hru nyní kouskují ostré zákroky a hra v závěru prvního poločasu ztrácí plynulost.
38
Sice se hraje krásný ofenzivní fotbal, ale také pořádně tvrdý.
37
Real Betis sice prospal úvod zápasu, nyní je ale jasně lepší. Joaguín posílal do šestnáctky dobrý centr, žádný z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal usměrnit na bránu.
36
Hráči Realu Betis se nyní snažili míč dovést až do kuchyně, což byla velká škoda, protože následná dobře rozvíjející se akce na levé straně nakonec žádnou střelou neskončila.
35
Víctor Sánchez utržil tržnou ránu, s největší pravděpodobností se jedná o obočí.
34
Víctor Álvarez na půlící čáře utrpěl nepříjemný úder do obličeje od hlavy protihráče a hlavní rozhodčí okamžitě volá lékaře.
33
Pau López musel být ošetřován, po několika sekundách se ale zvedl zpět na nohy, za což si vysloužil obrovský pískot domácích fanoušků.
32
Francisco Portillo vzápětí pálil ze druhé vlny zpoza šestnáctky a jeho střela letící zhruba metr nad zemí zamířila vedle levé tyče.
31
Joaguín rozehrál standardní situaci z levé strany a na přední tyč posílal prudký přízemní centr, který hosté odvrátili.
30
Žlutou kartu dostává Anaitz Arbilla (Espanyol Barcelona).
29
Hlavní rozhodčí se pro žlutou kartu nerozhodl.
28
Joaguín zůstává po tvrdém střetu s Hernánem Pérezem, který do něj vlétl jako utržený ze řetězů, ležet na hrací ploše.
26
Real Betis si vytvořil několik velice slibných příležitostí, zatím ale žádnou z nich nedokázat přetavit ve vyrovnávací gól.
25
Joaguín skvěle odcentroval z pravé strany a těsné blízkosti šestnáctky a uprostřed pokutového území se dostal k hlavičce Rubén Castro, jehož pokus o necelý metr minul vzdálenější levou tyč!
24
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, která těsně před pokutovým územím Realu Betis ztroskotal.
22
Joaguín posílal do šestnáctky centr, který v pohodě stáhl ze vzduchu brankář Pau López.
21
Kapitán Víctor Sánchez fauloval na pravém křídle z pohledu bránícího Espanyolu a domácí budou rozehrávat standardní situaci.
20
Žlutou kartu dostává Hernán Pérez (Espanyol Barcelona).
19
Hernán Pérez předvedl ostrý faul, po kterém se zřejmě stane prvním potrestaným mužem dnešního zápasu.
18
Brankář Antonio Adán se za zakončením hostujících hráčů jen ohlížel.
17
Espanyol rozjel krásnou akci, na jejímž konci jeden z hostujících hráčů vypálil v blízkosti malého vápna po centru z pravé strany v podání Anaitze Arbilly přes hlavu a jeho následný pokus skončil těsně nad.
16
Je za námi úvodních patnáct minut a zatím jsme svědky nádherného ofenzivně laděného utkání.
15
Paul López zůstal ležet na hrací ploše poté, co do něj při odkopu nepříjemně naskočil Petros.
14
Přímo po rohovém kopu sice Real Betis bránu soupeře neohrozil, ale vzápětí napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní prudké ráně Rubén Castro a jeho následná střela směřovala k pravé tyči, Pau López ale předvedl další skvělý zákrok a jeho střelu nadvakrát zneškodnil.
13
Rubén Castro vybojoval standardní situaci, po které Joaquín skvěle točil míč na bližší pravou tyč, jeho parádní pokus ale vyrazil fantastickým zákrokem brankář Pau López na rohový kop!
12
Espanyol podnikal na levém křídle další útočnou akci, tu však zastavil ofsajd.
11
Rubén Castro si navedl míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl k technické přízemní střele, která měla směřovat k pravé tyči, brankář Pau López u ní byl ale včas!
10
Espanyol Barcelona vybojoval druhý rohový kop v dnešním zápase a tentokrát se rozhodl pro střílený centr, po kterém se na vzdálenější tyči dostal do zakončení jeden z hostujících hráčů, a jeho střela byla zablokována.
9
Real Betis se před pár okamžiky mohl řítit do přečíslení, jenže hosté z Barcelony ho dokázali ve středu hřiště skvěle zastavit.
8
Pokud si někdy nezaujatí diváci mohou stěžovat na to, že zápas postrádá nasazení, tak v tomto zápase určitě ne.
7
Real Betis se dostává v úvodu zápasu pod velký tlak.
6
Bezprostředně po rozehrání rohového kopu se sice hosté do zakončení nedostali, následný centr levé strany ale propadl na vzdálenější tyči k Álvaro Gonzálezovi, jehož pohotový volej zamířil vysoko nad.
5
Víctor Álvarez vzápětí mohl střelou z levé straně šestnáctky navýšit vedení Espanyolu, jeho pokus byl ovšem sražen na rohový kop.
4
ENZO PABLO ROCO posílá Espanyol Barcelona do brzkého vedení!! Hosté rozehráli standardní situaci a následný centr Marca Asensia tečoval hlavou přesně ke vzdálenější levé tyči Enzo Pablo Roco.
3
Alfred N'Diaye tvrdě zajel zezadu do svého protihráče a mohl být rád, že neviděl žlutou kartu. Oba soupeři si v úvodu střetnutí rozhodně nic nedarují.
2
Petros byl tvrdě fauloval ve středu hrací plochy a domácí budou rozehrávat první standardní situaci. Následný centr na vzdálenější levou tyč hosté v pohodě odvrátili.
1
Hlavní rozhodčí Ricardo De Burgos dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral domácí Real Betis.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Realem Betis a Espanyolem může začít!

Real Betis: Adán – Piccini, Bruno González, Westermann, Varela – N'Diaye, Petros – Joaquín (C), Portillo, Cejudo – Rubén Castro.
Náhradníci: D. Giménez – Molinero, Rennella, van Wolfswinkel, D. Ceballos, Digard, Pezzella.

Espanyol Barcelona: Pau López – Arbilla, Álvaro González, Roco, Fuentes – V. Sánchez (C), Cañas – H. Pérez, Asensio, V. Álvarez – F. Caicedo.
Náhradníci: Bardi – Sevilla, Burgui, Montañés, Javi López, Raíllo, Sylla.

Rozhodčí: Ricardo De Burgos. Asistenti: C. García, De Francisco. Čtvrtý rozhodčí: B. Villa.
Poslední vzájemná střetnutí

Real Betis v loňské sezóně Primera Division proti Espanyolu Barcelona udržel v obou zápasech čisté konto, když 1. září 2013 na hřišti soupeře získal bod za remízu 0:0 a v domácím prostředí poté 2. února 2014 zvítězil 2:0. Zajímavostí je, že oba dva týmy před začátkem letošní sezóny sehrály přátelské utkání, které skončilo remízou 1:1 a na penalty vyhrál Betis.
Espanyol Barcelona

Espanyol vyhrál dva zápasy v řadě, dobrou sérii ale před reprezentační přestávkou vystřídala sérii dvou porážek v řadě, během nichž hosté dokázali vstřelit jediný gól, když nejprve nestačil na Deportivo a doma poté těsně podlehl Sportingu Gijón. Na rozdíl od soupeře však má Espanyol Barcelona k dispozici všechny hráče a ideální možnost získat body.
Real Betis

Real Betis by měl vzhledem k dvou výhrám v řadě a postavení v tabulce vstupovat do zápasu s Espanyolem v roli favorita, jenže domácí tým se po reprezentační přestávce bude muset v osmém kole vypořádat z rozsáhlou marodkou. Mimo hru jsou zranění van Wolfswinkel, Vargas, zkušený a bývalý hráč Hamburku van der Vaart, Digard a také Matilla.
Sobotní program 8. kola španělské Primera Division v sobotu večer uzavře souboj dvou celků z horní poloviny tabulky. Real Betis na svém stadionu vyzve Espanyol, který se nachází o pouhou jednu příčku za ním. Zajímavým zápasem z Estadio Benito Villamarín Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:05.