Španělská liga má tedy po 11. kole nový vedoucí tým. Na prvním místě je Barcelona, Real klesl na druhou příčku.
Je tu konec zápasu, který přinesl velmi zajímavou podívanou a ještě zajímavější výsledek. Favorizovaný Real začal dobře a po zásluze vedl 1:0, jenže domácí dokázali průběžný stav třemi góly otočit a zcela po zásluze získávají tři body. Nic na tom nemění ani to, že v poslední minutě snížil na 3:2 střídající James.
90+3
90+3
Real právě vstřelil branku!
Hodně pozdě přišla branka JAMESE RODRÍGUEZE, ten sice krásně vypálil k tyči, jenže jeho gól padl nějakých dvacet vteřin před koncem.
90+3
Zápas se dohrává. U míče jsou hosté, jenže už se ani netlačí na polovinu soupeře.
90+2
Domácí fanoušci si závěr zápasu užívají a každý kontakt s balonem v podání svých miláčků oslavují skandováním.
90+1
Po centru Jesého se snažil hlavičkovat Bale, byl ale lehce sražen protihráčem a jeho zakončení bylo velmi slabé.
90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90
Běží poslední minuta normální hrací doby. Domácí fotbalisté jsou v naprosté pohodě.
89
Domácí hráči čekají na závěrečný hvizd. Nutno ale dodat, že kombinují na polovině Realu a dost možná pomýšlejí na ještě jeden gól.
88
Casemiro nyní hodně nesmyslně zkoušel střílet asi z třiceti metrů, trefil jen jednoho z bránících hráčů.
87
Domácí znovu ve velké pohodě drží balon na polovině hřiště. Hosté je již prakticky ani neatakují.
86
Centrovat do vápna zkoušel z levé strany Jesé, domácí defenziva byla ale velmi pozorná a míč odvrátila.
85
Hosté už ví, že dnes asi ani jeden bod nezískají. Část hráčů bílého baletu je hodně frustrovaná a na trávníku je to hodně znát. Domácí hodně drží balon a vyhlížejí závěr zápasu.
84
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marco Andreolli, přichází Timothée Kolodziejczak.
83
Výborně hrající Konopljanka nyní na hranici vápna nepřihrál úplně dobře. Hosté se dostali k brejku, ten ale přerušil zbytečným útočným faulem Jesé.
83
Hráči Sevilly ve velké pohodě drží balon a bílému baletu se nedaří získat ho pod kontrolu.
81
Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut a hraje se na polovině hřiště. To pochopitelně vyhovuje domácím.
80
Hosté měli možnost zaútočit. Jenže než se dostali k vápnu soupeře, dokázali domácí zformovat defenzivu a James již nic vymyslet nedokázal.
79
Domácím vychází vše, na co sáhnou. Naopak hosté jsou v křeči a nedaří se jim.
78
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Jesé.
78
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Michael Krohn-Dehli.
77
Hosté jsou zralí na ručník. Nyní pálil tvrdě Banega, odražený míč poslal těsně mimo!
75
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí jsou maximálně produktivní. Po centru z pravé strany se k hlavičce ve vápně dostal zcela nehlídaný FERNANDO LLORENTE, který zvyšuje na 3:1 pro Sevillu!
74
Po rohovém kopu se k balonu dostal hlavičkující Casemiro, gólman Rico fantasticky zasáhl na brankové čáře.
73
Z velké dálky vypálil tvrdě po zemi Modrič, gólman Rico balon vyrazil na roh.
73
Na druhé straně se až do vápna dostal Bale, ani on ale nedokázal efektivně zakončit.
72
Po centru Konopljanky zkoušel z první zakončit Trémoulinas, míč ale odkopl vracející se Varane.
71
Zpoza vápna vypálil Bale, jeho rána ale mířila nad bránu a Rico nemusel zasahovat.
70
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Fernando Llorente.
69
Hosté předvedli rychlou akci, jenže ani tentokrát po zpětné přihrávce Balea nedokázal Ronaldo zakončit.
68
Teď pro změnu pálil Ronaldo z hranice vápna, míč ale poslal mimo.
67
James poslal do vápna oblouček na Ronalda, jeho pohotová střela postrádala razanci a mířila jen do míst, kde stál gólman Rico.
65
Hodně zvláštní situace. James byl u míče jen malou chvilku a na polovině soupeře přestal hrát a vzal míč do ruky. Začal signalizovat, že míč je podhuštěný. Domácí pro něj chtějí žlutou kartu. Ta ale nakonec nepřišla.
63
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází James Rodríguez.
62
Hosté jsou jako opařeni a vůbec se jim nedaří. Trenér Benítez chystá další střídání.
61
A to se jim také daří! Konopljanka se dostal s míčem až do vápna, zpětným pasem našel ÉVERA BANEGU, který přes tři bránící hráče dokázal poslat míč do brány!
59
Domácí hráči jsou stále aktivní a snaží se dokonat obrat.
57
Po souboji s Iscem padl k zemi hodně ochotně Immobile a je pískáno.
56
Z dálky zkusil štěstí opět Ronaldo, jeho rána ale mířila těsně mimo.
55
Hraje se podobně zajímavá podívaná jako v prvním poločase. Oba celky se snaží hrát aktivně.
53
Podobně nepřesně zakončil také na druhé straně Konopljanka.
52
Z hranice vápna zkusil levačkou zakončit Kroos, míč ale poslal mimo.
51
Hosté obléhali vápno soupeře. Vše zakončil centrem do vápna Nacho, který ale našel pouze hlavu jednoho z bránících hráčů.
50
Na druhé straně pálil opět Bale, jeho přízemní ránu gólman Rico pokryl.
49
Domácí jsou nyní v úvodu druhé půle jednoznačně aktivnější. Ke střele se dostal Banega, jeho rána byla ale zblokovaná.
48
Dnešní utkání sleduje 40.377 diváků.
47
Ještě na vlastní polovině byl faulovaný Danilo, míč budou mít hosté.
46
Jako první se k zakončení ve druhém poločase dostal Konopljanka, jeho rána byla ale nepřesná.
46
Hráči se již opět trousí na hrací plochu, zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Je za námi první poločas zápasu mezi Sevillou a Realem Madrid. Rozhodně sledujeme nadprůměrnou fotbalovou podívanou. Hraje se ve vysokém tempu k vidění bylo hned několik šancí na obou stranách. Dlouho vládli zápasu hosté, kteří také díky Ramosovi vedli 1:0. Pak ale přišlo vyrovnání Immobileho, což očividně prospělo domácím, kteří byli v závěrečné desetiminutovce aktivnější než soupeř.
45+1
45+1
Po rohu Kroose zahrál vysokou nohou ve vápně Varane a je pískaný faul a zároveň i konec poločasu.
45+1
Hezky se do zakončení prodral Isco, jeho rána byla zblokovaná na roh.
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Po centru Isca se domácí dokázali ubránit, hosté ale zůstávají u balonu.
45
Závěr poločasu je hodně zajímavý. Už se hraje poslední minuta. U míče jsou hosté.
44
Z velké dálky se pokusil vystřelit Casemiro. Jeho dělovka prolétla asi dva metry vedle pravé tyče Ricovy brány.
43
Domácí v závěru poločasu hodně koušou a po další akci byli nyní hodně blízko zakončení.
42
Po útočném faulu Balea budou nyní rozehrávat opět domácí. Bude to ale jen hluboko z vlastní poloviny.
41
Obrovskou šanci měl nyní opět domácí Immobile, který byl po rychlém protiútoku zcela sám před poloodkrytou bránou. Očividně nečekal, že k němu balon propadne a zamířil mimo.
40
Hosté ale nadále hrají velmi aktivně a domácí budou muset spoléhat na brejky.
39
Pokus o útočnou akci Realu skončil těsným ofsajdem, ve kterém byl Bale.
37
Immobile následně svlékl při oslavě gólu dres a dostává žlutou kartu.
36
Po rohovém kopu propadl balon na zadní tyč ke zcela volnému CIRU IMMOBILEMU, který z velkého úhlu dokázal míč poslat do brány – 1:1!
35
Po rychlé akci domácího celku přišel centr z pravé strany a Casilla šel nyní zcela do tmy do souboje, který neměl pod kontrolou. S velkým štěstím míč odrazil alespoň na roh.
33
Isco poslal z levé strany vysoký centr do vápna. Na zadní tyči ho zkoušel do ohně vrátit Danilo, domácí se ale ubránili.
33
Hosté nadále drží balon a soupeři nic nedovolují.
32
Ramosovi neumožňuje zranění pokračovat ve hře, a tak ho nyní nahrazuje Varane.
31
Naopak v dobrém rozpoložení je dnes Bale, který pálí ostrými. Nyní musel proti jeho jedovaté střele zasahovat Rico.
30
Balon teď mířil na trápícího se Ronalda, ten ale nic vymyslet nedokázal.
29
Po rohu se domácí ani zdaleka k zakončení nedostali a u míče jsou tak opět hráči Realu.
28
Po centru z levé strany chybělo Immobilemu jen málo k tomu, aby dokázal usměrnit míč na bránu. Následuje jen roh pro Sevillu.
27
Po centru Danila se k hlavičce dral Bale, míč ale poslal nad bránu a Rico zasahovat nemusel.
26
Hosté mají hodně navrch a soupeři prakticky nic nedovolují. Sledujeme hru na jednu bránu.
24
Hosté mohli přidat další gól! Do vápna se nyní vřítil Bale, jeho jedovatou ránu vyrazil Rico.
23
Ramos se při zakončení zranil a drží se za rameno nebo snad klíční kost. Nyní musí být ošetřovaný.
22
Krásný gól! Na rohový kop Isca si naběhl SERGIO RAMOS, jehož parádní zakončení přes hlavu končí v síti! Gólman Rico si na balon sáhl, jenže vytěsnit mezi tři tyče ho nedokázal.
20
Až nyní se domácí dostali k balonu. Pokusili se o rychlý protiútok, který zastavil rezolutním odkopem Ramos. Ten byl navíc faulovaný, když ho dohrál Immobile.
19
Domácí zkoušeli odpovědět rychlým brejkem, jenže Immobile neudržel míč na trávníku a je z toho jen aut pro hosty.
19
Bale posílal po rychlé akci centr do vápna, nikdo ze spoluhráčů se ale ke střele nedostal.
18
Kousek za vápnem zkoušel vypálit Modrič, také jeho ránu ale defenziva Sevilly zblokovala.
18
Hosté jsou výrazně aktivnější. Domácí po získání míče nemohou nic vymyslet, naopak hosté se hodně tlačí do vápna soupeře.
17
Z velké dálky zkusil štěstí Ronaldo, trefil ale hned prvního obránce v řadě a Rico tak zasahovat nemusel.
15
Hosté mají nadále územní převahu. Přímý kop z pravé strany nyní Rico raději vyboxoval na rohový kop.
14
Další centr do vápna Sevilly v pohodě pokryl gólman Rico. Ten se pokusil založit rychlý útok spoluhráčů, ti ale o míč přišli.
13
U lajny nyní fauloval Danilo a může být rád, že také nedostal žlutou kartu.
11
Po následném rohu se do míče opřel Nacho, jeho parádní rána se zastavila na tyči!
10
Pepe poslal za obranu balon na nabíhajícího Ronalda. Ten si dobře zpracoval balon, do střely mu ale vložil nohu jeden z obránců.
10
Na levé straně se zkoušel do vápna soupeře dostat Konopljanka. Míč mu ale utekl do zámezí a následuje odkop, o který se postará Casilla.
9
Real má v úvodu zápasu velkou územní převahu. Domácí se ale zatím poctivě brání a soupeře do zakončení nepouštějí.
8
Po dlouhém nákopu na polovinu Realu byl skoro až u brankové čáry faulovaný Ramos a hosté tak budou nadále u míče.
7
Na hranici vápna se k míči dostal Ronaldo, protihráče ale obejít nedokázal a domácí se tak ubránili.
6
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Gareth Bale, zamířil jen doprostřed brány, kde byl připravený gólman Rico.
6
Domácí po rozehrávce o míč rychle přišli a následuje autové vhazování pro Real.
5
Nacho poslal ještě na polovině soupeře k zemi Vitola, a jelikož tím zastavil rodící se protiútok, dostává žlutou kartu.
5
Další centr do vápna mířil na Ronalda, ten se ale k zakončení nedostal.
4
Střílený centr zkoušel do vápna posílat Bale, trefil jen domácí zeď.
3
Banega poslal k zemi nedovoleně Isca a následuje první standardka pro hostující celek.
3
Dnešní zápas je pro hosty ve znamení velkých návratů. Po dlouhodobějších zraněních se do základní sestavy vracejí Pepe a Bale. Na lavičce navíc bude na šanci čekat James, který už několik minutek odehrál v posledním zápase bílého baletu.
2
Oba celky se v úvodu oťukávají, nikdo se nikam moc nežene.
1
Hosté dnes nastoupili netradičně v tmavých dresech. Museli samozřejmě ustoupit domácímu celku, který je ve světlém.
1
Hráči jsou na trávníku, zápas může začít!

Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Rami, Andreolli, Trémoulinas – Krychowiak, N'Zonzi – Vitolo, Banega, Konopljanka – Immobile.
Náhradníci: Soria – Kolodziejczak, Krohn-Dehli, Iborra, J. A. Reyes, F. Llorente, Coke.

Real Madrid CF: Casilla – Danilo, Pepe, Ramos, Nacho Fernández – Modrić, Casemiro, Kroos – Isco, Ronaldo, Bale.
Náhradníci: Yáñez – James Rodríguez, Varane, Kovačić, Jesé, L. Vázquez, Arbeloa.

Rozhodčí: González – Sánchez, Torre.
Real Madrid ale prožíval složité období, kdy velké množství hráčů základní sestavy laborovalo se zraněními. Pozitivní zprávou pro Real je, že se po zranění vracejí Bale, James a také Pepe. Trénovat začal také Carvajal, ten ale v nominaci k zápasu zatím chybí. Nepříjemností naopak je, že zdravotní problémy mají nově Navas a také Marcelo. K dispozici stále také není elitní útočník Benzema, a tak je hodně zajímavé, jak Rafa Benítez poskládá základní jedenáctku.
Sevilla letos v lize uhrála zatím jen dvanáct bodů. Naproti tomu Real výsledkově zatím šlape na jedničku. Z třiceti možných bodů získal čtyřiadvacet a díky tomu je na prvním místě tabulky. Nutno ale dodat, že herní projev Realu není, také kvůli početné marodce, rozhodně ideální. Tým Rafaela Beníteze sice výborně brání, avšak na gól se hodně nadře. V ideálním rozpoložení stále není ani Cristiano Ronaldo, který často v zápasech není vůbec vidět.
Nedělní večer bude jako již tradičně ve znamení španělské Primera Division, v jejímž 11. kole se na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v Seville představí domácí klub proti hvězdnému Realu Madrid. Dá se očekávat rozhodně zajímavá podívaná, protože Real Madrid vládne španělské nejvyšší soutěži a naopak domácí potřebují v každém zápase bodovat, protože zatím jsou jejich výkony a výsledky za očekáváním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.