Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:19.
Je dobojováno! Valencia nakonec pouze remizuje na domácí půdě s Getafe 2:2! Hosté se dostali do vedení zásluhou parádně zahraného přímého kopu Sarabii. Valencia rychle odpověděla, když se krásně prosadil Alcácer. Ještě hezčí branka padla o sedm minut později, když se do odraženého míče opřel Lafitaa rozvlnil domácí síť podruhé! Domácí se však znovu vrátili do utkání ještě před přestávkou, kdy minutu po svém příchodu na hřiště zajistil Valencii bod Mina! Ve druhé půli byli sice domácí aktivnější, měli obrovský tlak, ale nedokázali si připravit žádnou gólovou šanci. Do poslední chvíle se naopak museli strachovat alespoň o bod, protože v nastavení trefil Lafita spojnici břevna a tyče!
90+4
90+3
Žlutou kartu dostává Ángel Lafita (Getafe CF).
90+3
Lafita znovu operoval před pokutovým území Valencie, ale tentokrát se nechal o míč připravit Mustafim!
90+2
Lafita mohl rozhodnout, ale v dobré šanci se vytlačil z ideálního střeleckého úhlu a tvrdou střelou pouze orazítkoval spojnici břevna a tyče!
90+1
Nastavují se 3 minuty!
90
Mina naservíroval lahůdkový centr na hranici malého vápna, kde byl Alcácer, ale tomu k zakončení chyběly zhruba dva kroky! Gary Neville se na své svěřence zlobí.
89
Vázguez se protáhl s míčem do pokutového území, kde po lehkém kontaktu upadl. Ani tady se pokutový kop pískat nebude.
88
Valencia nesmí zapomínat na zadní vrátka! Hosté už spěchali ve třech do otevřené obrany domácích, ale Cancelo se na poslední chvíli vrátil a zabránil hostům v zakončení.
87
Negredo si naskočil na krásný centr na hranici malého vápna. Naneštěstí pro Valencii nedokázal trefit míč podle svých představ a lehkou tečí nenadělal brankáři Getafe příliš starostí.
86
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Danilo, přichází Rodrigo de Paul.
85
Rozvíjející se akci Valencie zastavil nedovoleným zákrokem Juan Rodríguez a vidí žlutou kartu.
84
Getafe nechce pustit Valencii do závěrečného tlaku. Lafita znovu dělal problémy domácí obraně, ale Mustafi jeho postup s míčem zažehnal odkopem do autu.
83
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Stefan Šćepović, přichází Álvaro Vázquez.
82
Přímý kop zahrávalo I Getafe. Přetažený centr vracel do ohně Pedro León, ale ani on nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
81
Dnešní utkání sleduje 31 598 diváků.
80
Standardní situace byla sice zahrána nebezpečně, Guaita musel zasahovat na brankové čáře, jenže rozhodčí uviděl v pokutovém území faul Alcácera.
79
Stejným prohřeškem se provinil i Damián Suárez, který nabízí domácímu celku možnost přímého kopu z nadějné pozice.
78
Pedro León poslal protihráče na trávník s nepřiměřenou razancí a z rukou rozhodčího vidí zaslouženě žlutou kartu.
77
Parejo se snaží dirigovat hru domácího týmu. Nyní vymyslel překvapivou přihrávku na Negreda, jenže nováček na hřišti se před obránce k míči neprobojoval.
76
Alcácer si sice přebral dlouhou přihrávku, ale stoperská dvojice Getafe jej okamžitě sevřela do kleští a nedovolila mu pokračovat v tahu na branku.
75
Po delší době se nám ukázal také Lafita, který se rozhodl postupovat po levém křídle, ale vracející se Mina jej skvělým zákrokem připravil o míč.
74
Pedro León si přichystal míč k centru. Ani jeho pobídka nenašla nikoho z domácích fotbalistů a brankář Guaita sebral míč ze vzduchu do svých rukavic.
73
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Álvaro Negredo.
73
Gomez srdnatě bojoval o míč v rohu hrací plochy, ale v zápalu boje si pomohl nedovoleným způsobem. Getafe získává další čas k dobru.
72
Mina spěchal za dlouhou přihrávkou za obranu Getafe. Yoda jej před sebe nepustil a tělem pohlídal cestu míče k brankáři Guaitovi.
71
Po delší době se Getafe dostalo na polovinu soupeře. Hosté se rozhodli šetřit čas a kombinují s míčem na polovině hřiště.
70
Danilo vylepšil pozici pro Pareja, který technickou střelou zkoušel zakroutit míč ke vzdálenější tyči, ale trefil jen prostor, kde stál připravený Guaita.
69
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Víctor, přichází Pedro León.
68
Gomes si troufl na sprinterský souboj s Yodou, dokonce novice na hřišti předběhl, ale poté nedokázal vymyslet s míčem nic, co by ohrozilo branku Getafe.
67
Valencia rozehrávala standardní situaci. Parejo se pokusil o zahrání secvičeného signálu, jenže nikdo v bílém včas nezareagoval a pro míč si došel brankář Getafe.
66
Nyní už to vypadalo lépe, ale před Alcácerem odvrátil míč do bezpečí skvěle hrající stoper Alexis, který dnes drží akcie svého celku nad vodou!
65
Domácí rychle rozehráli autové vhazování. Parejo se dostal za obranu Getafe, doběhl s míčem až na hranici malého vápna, odkud chtěl ještě vylepšit pozici pro Alcácera, jenže poslal míč příliš daleko od nohou domácí hvězdy.
64
Gomes natáhl ke střele z velké vzdálenosti. Míč však nasměroval pouze do zad stopera Alexise, od kterého se míč odrazil do zámezí.
63
Yoda si nepohlídal zpracovaní míče na polovině hřiště a znovu jej odevzdává domácímu celku. Valencii se však čas na vstřelení vedoucí branky rychle krátí.
62
Domácí nyní poněkud otálejí s rozehrávkou na vlastní polovině, což se vůbec nelíbí příznivcům Valencie, kteří dávají svou nevoli hlasitě najevo.
61
Alcácer se z hranice ofsajdu dostal za obranu Getafe, jenže míč mu těsně před nohou ukopl Alexis. Domácí se dožadovali pokutového kopu, jenže rozhodčí ukazuje, že se bude pokračovat ve hře.
60
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Roberto Lago, přichází Karim Yoda.
60
Lafita chtěl obalamutit dvojici protihráčů, jenže při zpětné kličce mu míč utekl za postranní čáru. Domácí budou vhazovat.
59
Dlouhé obléhaní branky Getafe se rozhodl ukončit Danilo. Střela zpoza hranice pokutového území mu vůbec nesedla a ohrozila jen diváky za brankou.
58
Mina je v posledních minutách nejaktivnějším hráčem na trávníku. Tentokrát centroval z pokutového území prudký míč před branku, ale hosté opět odvrátili do bezpečí.
57
Domácí postupovali do otevřené obrany Getafe. Gomez našel na pravé straně Minu, který se s míčem dostal až do pokutového území, jenže zakončení se mu vůbec nepovedlo a míč končí v rukavicích hostujícího brankáře.
56
Parejo našel Minu, který přetaženým centrem našel Piattiho, který se snažil o efektní zakončení volejem, jenže do míče se vůbec netrefil.
55
K exekuci rohového kopu se postavil Mina, který hledal Abdennoura, jenže ten se přes dvojici obránců před ním k hlavičce nedostal.
54
Cancelo se znovu ocitl v roli přihrávajícího hráče. Tentokrát se snažil centrovat z ostrého úhlu, jenže obrana Getafe jeho přihrávka srazila na rohový kop.
53
Cancelo se snažil překvapit obranu Getafe padesátimetrovou přihrávkou na Alcácera, ale zřejmě překvapil i svého spoluhráče. Míč doputoval až ke Guaitovi.
52
A právě Lafita byl v hlavní roli i nyní, když si narazil míč, potáhl si jej do středu hřiště a tvrdou přízemní střelou minul zařízení.
51
Lafita se pustil do dalšího ze soubojů s Barragánem. Tentokrát vyšel z duelu jako vítěz právě Lafita, který vybojoval autové vhazování.
50
Mina si sbíhal do pokutového území, čehož si všiml Cancelo, který mu ihned posílal přihrávku, jenže obrana Getafe byla i tentokrát pozorná.
49
Podobným způsobem dopadla i přihrávka Pareja na Alcácera. Druhý jmenovaný se k míči nedostal, protože jej zradilo obutí.
48
Suárez posílal dopředu dlouhý míč na Lafitu. Střelec druhé branky Getafe se k míči nedostal, jelikož před ním dobře zakročil obránce Barragán.
47
Gomes sice upadl těsně před hranicí pokutového území, ale podle rozhodčího to bylo vlastní příčinou. Faul se tedy nepíská.
46
Domácí obstarali výkop do druhé půle, ve které se budou snažit navázat na závěr prvního poločasu a přidat rozhodující branku.
46
Hráči už pomalu přicházejí zpět na trávník, druhá půle může za malou chvíli začít.
První poločas je minulostí a je nutno říci, že fotbal rozhodně nenudil! Getafe dokonale zaskočilo favorizovanou Valencii v desáté minutě, když se z přímého kopu prosadil Sarabia! Na jeho branku odpověděl parádním zakončením o pět minut později Alcácer, jenže hosté se dostali znovu do vedení díky krásné střele Lafity. Ani to nebylo vše, protože deset minut před přestávkou vrátil domácí do hry střídající Mina! Druhá půle určitě přinese zajímavou podívanou!
45+2
45+1
Ještě jedna žlutá karta na závěr první půle. Alexis se nechoval podle pravidel a zaslouženě spatřil žlutou kartu!
45+1
Hosté dlouho otáleli s rozehrávkou přímého kopu. Dlouhý míč mířil na Lafitu, jenže ten se přes výborně bránícího Barragána k míči nedostal.
45
Nastavuje se 1 minuta!
44
Valencia nyní jasně kraluje. Domácí posílají míč rychle od nohy, čímž dělají obraně Getafe obrovské problémy. Cancelo se nyní provinil zbytečným faulem a hosté si mohou na malou chvíli oddychnout.
43
Guaita podržel svůj tým! Danilo si udělal prostor v pokutovém území, obelstil obránce a tvrdou střelou donutil brankáře Getafe k parádnímu zákroku!
42
André Gomés se prodral na pravé straně k míči a centrem dokonce přesně našel Piattiho. Jeho hlavička však končí vysoko nad brankou.
41
Domácí kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině. Rozehrávku diriguje stoper Mustafi, jenže nikdo v bílém se zatím nedokázal uvolnit.
40
Valencia přitápí v závěru první půle pod kotlem! Piatti se dostal s míčem na hranici pokutového území a prudkou přihrávkou hledal některého ze spoluhráčů. Obrana Getafe zatím tlaku odolává.
39
André Gomés obral soupeře na polovině hřiště o míč, vyměnil si míč s Piattim, který hledal kolmicí Alcácera, ale ten se tentokrát k míči přes obránce neprodral.
38
Lafita znovu upaloval s míčem kolem levé postranní čáry. Tentokrát se rozhodl přihrávat pod sebe, což byla chyba, protože našel jen stopera Valencie Mustafiho.
37
Sarabia málem znovu zaskočil domácí publikum, když si přebral míč v pokutovém území a dokonce vypálil. Do střely se mu obětavě položil Mustafi a Doménech nemusel zasahovat.
35
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia znovu vyrovnává! Po nepovedeném přímém kopu udržela Valencia míč na svých kopačkách, Alcácer si naběhl na přihrávku za obranu a parádně našel úplně volného SANTIAGA MINU, který minutu po svém příchodu na hrací plochu vyrovnává na 2:2!
34
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází José Gayá, přichází Santiago Mina.
33
Aktivní Lafita se hlásil o míč. Dokonce si stihl zpracovat vysokou přihrávku přes celou šíři hřiště, ale Barragán k němu tentokrát přistoupil včas a nenechal jej rozehrát.
32
Sarabia hraje ve velké pohodě! Střelec úvodní branky vykouzlil ze své kopačky nádherný centr na vzdálenější tyč, kde se chystal hlavičkovat Lafita, ale brankář Doménech včas vyrazil míč mimo pokutové území!
31
Agilní Gayá se nabíhal kolem postranní čáry k pokutovému území Getafe, jenže diagonální přihrávka od Pareja byla příliš dlouhá. Getafe bude vhazovat.
30
Je za námi půlhodina hry. Getafe je překvapivě aktivnější a favorizovaná Valencia se v posledních minutách vůbec nemůže dostat na polovinu soupeře.
29
A málem bylo zle! Na centrovaný míč si naskočil Cala a z bezprostřední blízkosti překonal brankáře domácích! Naštěstí pro Valencii není branka uznána kvůli ofsajdu!
28
Lafita si znovu dobře pokryl míč a nechal se faulovat u levé postranní čáry. Hosté zahrají další standardní situaci v blízkosti pokutového území Valencie.
27
Getafe zahrávalo rohový kop. Krátky centr k bližší tyči našel jen připraveného Alcácera, který okamžitě odpálil míč mimo pokutové území.
26
Lafita si dělal prostor u levé postranní čáry, ale v souboji s Barragánem si pomohl loktem. Rozhodčí tento přestupek viděl a odpískal nedovolený zákrok.
25
Příznivcům domácího celku se výkon jejich oblíbenců vůbec nelíbí a na hlavy hráčů v bílém se z tribun začíná snášet pískot.
23
Getafe právě vstřelilo branku!
Neskutečný zápas pokračuje! Po obrovské chybě v rozehrávce Valencie se k míči dostal Víctor, který nabral směr pokutové území, kde však neprošel přes obránce, ale míč se dostal k ÁNGELU LAFITOVI a ten krásnou střelou vrátil Getafe do vedení!
22
Alcácer si vyměnil míč s Barragánem, který hledal pro změnu Pareja. Ten byl v sevření dvou bránících hráčů a přes velkou snahu se k míči nedostal.
21
Gayá se znovu vydal kupředu podpořit útok svého týmu, dostal přihrávku do běhu a bez přípravy hledal centrem nabíhajícího Alcácera. Míč mu však sjel přes nárt a zamířil si to rovnou do zámezí.
19
Šćepović svedl tvrdý souboj o míč u rohového praporku, jenže na fyzicky skvěle vybaveného Mustafiho si nepřišel. Domácí stoper sklidil za své počínání potlesk celého stadionu.
18
Diváci se teď musí dobře bavit! Cancelo napřáhl z úctyhodné vzdálenosti, jenže ani on nezamířil do prostoru mezi třemi tyčemi.
17
Na druhé straně se o míč hlásil Sarabia. Přihrávku také dostal, ale ta byla příliš dlouhá a střelec úvodní branky dnešního utkání už nedokázal ve skluzu vrátit míč do pokutového území.
16
Domácí jsou jako polití živou vodou! Gayá centroval do pokutového území a do míče se zkoušel akrobaticky položil Cancelo, avšak neúspěšně. Hosté budou odkopávat.
15
Je vyrovnáno! Cancelo poslal krásný centr do pokutového území, na míč si naběhl PACO ALCÁCER a krásným dotekem překonal bezmocného Guaitu!
14
Lago se vrátil do hry a ihned naložil protihráči u postranní čáry. Rozhodčímu už s jeho zákroky došla trpělivost a trestá jej žlutou kartou.
13
Lago se vrhl do dalšího ostrého souboje. Tentokrát to byl on, kdo dostal naloženo. Hlavní rozhodčí už volá na hrací plochu zdravotníky.
12
Valencia je po inkasované brance poněkud zaskočená. Domácí fotbalisté si neví rady s výborně napadajícími hráči Getafe a nemohou se dostat z vlastní poloviny.
10
Getafe se dostává do vedení! Míč si připravil PABLO SARABIA a krásnou technickou střelou k tyči překonal domácího brankáře! Doménech plachtil vzduchem marně.
9
A pozor! Getafe dostává po nešetrném zákroku domácích možnost exekuce přímého kopu z nadějné pozice. Gayá se na rozhodčího hodně zlobí, ale se svým faulem už nic nenadělá.
9
Po nepovedeném rohovém kopu Valencie se hosté hnali do útoku. Danilo poslal Sarabiu k zemi a vidí žlutou kartu.
8
Lago se se svými protihráči v úvodu utkání vůbec nemazlí. Levý bek Getafe nyní ve středu hřiště naložil Parejovi a může být rád, že se jeho zákrok obešel bez karty.
7
Valencia rychle přenesla těžiště hry na druhou stranu. Alcácer potáhl míč středem hřiště a ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele. Jeho rána byla sice razantní, ale postrádala potřebnou přesnost.
6
Na druhé straně hřiště kombinovalo Getafe na malém prostoru. Suárez nepřesnou přihrávkou vytlačil Victora mimo hrací plochu. Domácí budou vhazovat.
5
Jeho exekuce se chopil Parejo, který levou nohou kroutil míč na hranici malého vápna, kde nebyl nikdo v bílém dresu a Guaita si v pohodě došel pro míč.
4
Cancelo si naběhl na kolmou přihrávku kolem postranní čáry, zpracoval si míč, jenže Lago jej ostrým skluzem poslal k zemi. Domácí rozehrají přímý kop.
3
Šćepović si přikryl dlouhou přihrávku tělem a Gayá mu ukopl míč pouze do autu. Úvod utkání je hodně ospalý. Getafe bude vhazovat.
2
Gayá si zkomplikoval situaci, když příliš dlouho otálel s rozehráním míče na polovině hřiště. Nakonec se dokázal kolem Lafity obtočit a udržel míč pro svůj tým.
1
Šćepović spěchal kupředu s prvním útokem, ale nedokázal obejít připraveného Mustafiho. Valencia se může vrhnout kupředu.
1
Oba celky již nastoupily na hrací plochu. Valencia bude hrát ve svých tradičních bílých dresech, zatímco Getafe bude hrát v modrém.

Valencia CF: Doménech – Barragán, Mustafi, Abdennour, Gayá – A. Gomes, Parejo (C), Danilo – Cancelo, Alcácer, Piatti.
Náhradníci: Ryan – Santos, Negredo, de Paul, Mina, Villalba, Zahibo.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Cala, Alexis (C), Lago – Juan Rodríguez, Lacen – Sarabia, Víctor, Lafita – Šćepović.
Náhradníci: Megyeri – Vergini, Yoda, León, Vigaray, Moisés Gómez, Á. Vázquez.

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Canelo.
Vzájemná utkání

Vzájemná utkání dnešních soupeřů nabízejí zajímavé bitvy. Příznivci Getafe určitě nezapomněli na střetnutí z březnu roku 2014, kdy Getafe sice prohrávalo ve Valencii od samotného začátku, ale díky třem brankám přiklonilo tři body na svou stranu. V úplně posledním utkání se v únoru letošního roku radovala Valencia z nejtěsnější možné výhry.
Valencia CF

Valencia rozhodně zaostává za očekáváním! Los Che okupují se ziskem jednadvaceti bodů až osmou příčku a na čtvrté místo zaručující účast v kvalifikaci o Ligu mistrů ztrácí Valencia už sedm bodů! Na lavičce šestinásobného španělského mistra nahradil trenéra Nuna slavný Angličan Gary Neville. Pod ním však Valencia stále čeká na ligové vítězství, i když se slavnou Barcelonou uhrála alespoň remízu. Poté přišla porážka v Lize mistrů s Lyonem, po které se netopýři z nejprestižnější evropské soutěže museli poroučet. Změna nepřišla ani v utkání s Eibarem, kde Valencia vybojovala alespoň bod až díky vlastní brance pět minut před koncem. Náladu si favorit dnešního utkání zpravil až v týdnu, když v rámci Copa del Rey proti Barakaldu stvrdil postup do dalšího kola.
Getafe CF

Celek z centrální oblasti Španělska získal v dosavadním průběhu sezóny patnáct bodů a patří mu čtrnáctá pozice. Getafe je silné hlavně na domácím trávníku. Na hřištích soupeřů získalo v letošním ročníku pouhý bod. V minulém kole hostilo Getafe Real Sociedad, jenže i přes vedení nakonec nedovedlo utkání do vítězného konce a remizovalo 1:1. Ve středu se Getafe v odvetném utkání Copa del Rey porazilo Vallecano 3:1, jenže ani tato vítězství nestačilo Getafe k postupu, jelikož v úvodním střetnutí zvítězilo Vallecano 2:0.
Příjemné sobotní odpoledne všem příznivcům španělského fotbalu. Primera Division má o tomto víkendu na programu již své 16. kolo. My se v jeho rámci zaměříme na souboj mezi Valencia CF a Getafe CF. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.