Z mé strany je to prozatím vše, loučím se s vámi a těším se na počtenou již dnes večer při utkání portugalské ligy mezi Nacionalem a Bragou.
Utkání mezi Valencií a Vallecanem je minulostí. Nakonec zápas skončil asi zaslouženou remízou. První poločas ovládli hráči madridského celku, když svou převahu přetavili v nejtěsnější náskok. Ve druhé půli už ale diktovali tempo hry hráči Valencie. Ti srovnali zásluhou Negreda, jenž se parádně trefil skoro z půlky hřiště. Následně šli sice hosté podruhé v zápase do vedení, na Llorenteho výstavní volej ale dokázal odpovědět v samém závěru utkání Alcácer, jehož trefa znamenala konečný stav 2:2.
90+4
90+4
Zřejmě poslední akci utkání ale rozehrají hosté, kteří mají k dispozici přímý volný kop zhruba z poloviny hřiště.
90+3
Posledních zhruba devadesát vteřin. Hráči v bílých dresech v posledních minutách jasně kralují a rádi by ještě utkání zlomili na svou stranu.
90+2
Další akci domácích zastavuje ofsajd, v němž byl nachytán Bakkali.
90+1
Z hranice šestnáctky pálil Gomes, jeho pokus je ale zablokován.
90
Nastavovat se budou 4 minuty.
88
Valencia právě vstřelila branku!
Přece jenom se ale domácí fotbalisté vyrovnání dočkávají! Bakkali poslal z levého křídla přesnou přihrávku do pokutového území, na níž si naběhl PACO ALCÁCER a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil!
87
Alcácerovi se výrok rozhodčích vůbec nelíbil, a vidí tak žlutou kartu za protesty.
86
Nyní už se domácí radovali z branky, tu ale Pacovi Alcacérovi sbírají rozhodčí! Ti totiž odmávali ofsajd, a branka tak neplatí. Z opakovaného záběru je ale zřejmé, že se o ofsajd nejednalo.
85
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Jozabed Sánchez, přichází Raúl Baena.
83
Chystá se závěrečný nápor domácích. Hráči v bílých dresech si posouvají míč krátkými přihrávkami na polovině soupeře, ten však zatím brání velmi precizně a nepouští hráče Valencie do šance.
82
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Antonio Barragán, přichází Zakaria Bakkali.
81
Žlutou kartu dostává Lass Bangoura (Rayo Vallecano).
80
Rodrigův centr dokázali hosté odvrátit. Do konce zbývá deset minut, dočkají se domácí alespoň bodu z dnešního zápasu?
78
Žlutou kartu dostává Quini (Rayo Vallecano).
76
Ne, Valencii se dnes zkrátka nedaří, když už domácí vybojují míč, velmi rychle o něj zase přijdou. S přesností se nyní nepotkal ani dlouhý výhoz brankáře Ryana, který vracející se obránci hostí odvrátili do autu.
75
Přesto fotbalisté v šedých dresech zůstávají u míče a hrají na polovině soupeře. Gól na 2:1 domácí fotbalisty opravdu silně opařil.
74
Po rozehrávce nakrátko následoval zablokovaný centr a další roh, ani z něj ale hosté nijak výrazně nezahrozili.
72
Rohový kop pro Vallcano.
71
Na druhé straně se k zajímavé hlavičce na hranici vápna dostal dnes hodně aktivní Rodrigo, Juan Carlos ale celou situaci nepodcenil a míč u své levé tyče lapil.
69
Vallecano právě vstřelilo branku!
Studená sprcha pro domácí tým. Centr z rohu parádním volejem totiž usměrnil přesně do šibenice DIEGO LLORENTE. Další nádherná trefa v dnešním utkání a hosté znovu vedou.
69
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Miku, přichází Manucho.
69
Domácí obránci odvrátili míč na roh.
68
Hosté se po delší době dostali na soupeřovu polovinu a budou mít navíc k dispozici volný přímý kop.
67
Parejo se prosmýkl po křídle a přesným centrem našel Cancela, který z voleje z hranice vápna vystřelil vysoko nad.
66
Faul na polovině hřiště, domácí zůstávají u balonu.
65
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Paco Alcácer.
63
S míčem hrají hráči Valencie, kteří kombinují kolem poloviny hřiště.
62
Přece jenom se hra trochu uklidnila, pro hosty by nyní byl jistě dobrý i bod.
61
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Pablo Piatti.
59
Domácí jsou na koni a nadále se ženou za druhou brankou.
58
Po gólu se hraje nahoru-dolů. Skóre mohl otočit Rodrigo, jeho střelu z ostrého úhlu ale Juan Carlos skvěle vyrazil. Na druhé straně zase zahrozil Miku, jehož rána byla zblokovaná.
56
Tak to je neuvěřitelné! Jen několik decimetrů nejprve chybělo k tomu, aby se po závaru před bránou Valencie mohli podruhé v utkání radovat hosté, o pár vteřin později ale domácí srovnávají krok. ÁLVARO NEGREDO si všiml vyběhnuvšího brankáře Vallecana a jen kousek za středovým kruhem napřáhl k parádní střele, která se o tyč odráží za brankovou čáru – výstavní gól, 1:1!
55
Dlouhý míč hledající Negreda končí v zemi nikoho, brankář hostů bude vykopávat.
53
Velká šance ovšem na druhé straně. Hernández poslal střílený centr do pokutového území, ten se trochu šťastně odrazil k Mikuovi, jehož střela z otočky z malého vápna končí těsně vedle!
52
Vallecano ale brání dobře. Je stažené v bloku na vlastní polovině a Valencijským tak nezbývá než kombinovat pomocí krátkých přihrávek kolem pokutového území hostí.
51
Po nedovoleném zákroku zhruba na polovině hřiště však Valencie zůstane u balonu. Zatím domácí hrají oproti první půli jako vyměnění, uvidíme, jestli jim tento herní projev vydrží.
50
Tomu se hráči Vallecana nadvakrát a i trochu se štěstím ubránili.
49
Rodrigo se dostal k centru z pravé strany, který obrana hostů srazila na roh.
48
Negredo si seběhl na přihrávku do pokutového území, dostal ji ale na dlouhou nohu, a tak stihl jen míč posunout do autu.
47
Dnešní utkání sleduje 35 024 diváků.
46
První pokus Valencie ve druhé půli zastavuje praporek rozhodčího, který signalizuje Rodrigův ofsajd.
46
Držení míče: 45% : 55%.
Střely celkem: 3:8.
Střely na bránu: 1:4.
Je za námi úvodních pětačtyřicet minut. Zatím sledujeme poměrně zajímavou podívanou. Kdo by čekal, že to bude Valencie, kdo bude diktovat tempo hry, tak se mýlil, neboť opak je pravdou. Jsou to totiž fotbalisté madridského klubu, kdo má zatím na hřišti převahu. Hosté se také zásluhou trefy Jozabeda Sáncheze dostali do vedení. Hráči domácí Valencie se do zajímavějších možností dostávali až v závěru úvodní půle, skórovat ale nedokázali. Uvidíme, zda se jim to podaří ve druhém poločase, který tak slibuje napínavou podívanou.
45+3
45+3
A odvrácen je i centr z rohu, za malou chvíli hlavní rozhodčí ukončí první poločas.
45+2
Na druhé straně hledal svým centrem Rodrigo Negreda, hosté ale odvrátili balon na roh.
45+1
Bangoura dostal pěknou přihrávku do běhu a trochu z úhlu vyslal směrem k Raynovi tvrdou střelu, která mu ale nesedla úplně podle představ a končí nad.
45
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
44
Nyní ale přišel Negredův centr do pokutového území, v němž se nenacházel ani jeden hráč v bílém dresu a z tribun se kromě fandění ozývá také pískot.
43
Dvě minuty do konce úvodního poločasu, uvidíme, kolik rozhodčí nastaví. V posledních minutách začínají domácí hráči přidávat a poprvé se také probouzejí fanoušci na Estadio de Mestalla.
41
Na druhé straně se hnal do pokutového území Bangoura, jenž byl ale včas odzbrojen a připraven o míč beky Valencie.
40
Po centru se míč odrazil šťastně pro Rodriga, který neváhal a tvrdě vypálil, střela mu i docela sedla, naneštěstí pro něj ale trefila jen obránce Vallecana.
39
Negredo se probil do pokutového území, sám se vyhnal ale do ostrého úhlu a nakonec může být rád, že získal alespoň roh.
38
Ani tentokrát se centrovaný míč neujal, následně navíc Miku sestřelil Barragana, a tak budou moci domácí v klidu rozehrát.
36
Ubránili, ale sami nic nevymysleli a museli se bránit znovu. Miku hezky sklepl míč na hranici šestnáctky na Hernándeze, který se do míče pořádně opřel, nastřelil ale jen obránce, a tak uvidíme další roh.
35
Z rohu se nic neurodilo, Valencijští se v pohodě ubránili.
34
Nakonec zraněný Embarba přece jen musí střídat. Nahrazuje ho Bangoura.
32
Martínez se rozeběhl po pravém křídle a pokoušel se procedit míč do nebezpečného prostoru před bránou, jeho pas byl ale sražen na roh.
31
Miku vypálil ze zajímavé pozice na hranici vápna z otočky, jeho povedená střela ze vzduchu ale mířila jen doprostřed brány, a tak si s ní Ryan bez problému poradil.
30
Trashorrasův centrovaný míč nikoho v šedých dresech nenašel.
29
A opět hosté v útoku. Po faulu na pravém křídle navíc mají zajímavou možnost v podobě standardní situace. Mezitím se Embarba vrací do hry, je tedy snad v pořádku.
28
Nakonec záložník Vallecana opouští hřiště, zdá se ale, že bude schopen pokračovat, zda tomu tak skutečně bude, se dozvíme až za chvíli.
26
Hra se přerušuje, protože na trávníku zůstává ležet Embarba.
25
Rodrigo rozehrál roh nakrátko, stejně jako na druhé straně ale domácí brzy o míč přišli.
24
Rohový kop pro Valencii.
23
Rodrigo vypálil ze střední vzdálenosti, míč přistál přesně v náručí brankáři hostí.
22
Tentokrát byla kombinace hostů poněkud hluchá, zkrátka si nevypracovali žádnou šanci ani pozici ke střele a nakonec vlastní nepřesností o míč přišli. Domácí se snažili nastartovat rychlý kontr, Mina sice zpracoval dlouhou přihrávku u rohového praporku, nic převratného ale nevymyslel.
21
A tak sledujeme další snažení fotbalistů madridského klubu. Ti opět operují na polovině Valencie.
20
Valencie se po delší době dostala i s balonem na polovinu soupeře, zahrozit ale nedokázala.
19
K dalšímu střeleckému pokusu se trochu krkolomně probíjel Hernandéz, jeho rána byla ale sražena k rohovému praporku.
18
Cancelo rozvíjel rychlý protiútok, ještě před půlkou ho ale sestřelil Llorente, který dostává žlutou kartu.
17
Opět se fotbalisté z Madridu dostali do pokutového území soupeře, tentokrát ovšem nebyla série krátkých přihrávek přesná, a tak se Valencie ubránila.
15
Další akce z pravého křídla už hostům přinesla kýžené ovoce! Quini opět odcentroval a tentokrát míč skončil přesně na kopačce JOZABEDA SÁNCHEZE, který ho nekompromisní dělovkou uklidil za záda brankáře Ryana. Vallecano tak překvapivě, ale zaslouženě vede 1:0!
15
Quini se pokusil o centr z pravé strany, gólman Valencie si však pro míč vyběhl a v pohodě ho schoval do náruče.
14
Jak svižně jsme začali, tak nyní oba celky hru uklidnili, hraje se kolem půlící čáry, kde kombinují hráči Vallecana.
11
Hráči Valencie se postupně osmělují. Dobrým presingem získali míč a kombinují kolem šestnáctky soupeře.
10
Z něj se nic zajímavého neurodilo, hosté se krátkými přihrávkami vrací na vlastní polovinu.
9
Mina si to namířil do pokutového území po levém křídle, byl ale hodně dobře pohlídán obránci Vallecana, a tak se ke střele nedostal. Naopak uvidíme přímý volný kop celku z Madridu ze střední vzdálenosti.
8
Tentokrát jim ale přechod přes polovinu hřiště nevyšel ideálně a hráči v bílých dresech se rovněž pokoušeli zaútočit. Několik metrů za půlící čarou byl ale faulován Mina.
8
Hosté opět získali balón a rozehrávají na vlastní polovině.
6
Domácí fotbalisté jsou poměrně zaskočeni aktivní hrou Vallecana. To se prozatím projevu opravdu sympaticky a zatím diktuje tempo hry.
5
Centr z pravé strany dolétl přesně na hlavu Mika, jehož pokus končí na břevnu!
4
Domácí se ubránili, když míč na přední tyči odklidil na další roh Santos. Následně hráči Vallecana rozehráli nakrátko, díky dobrému napadání obránců Valencie ale o míč rychle přišli.
3
Martínezův centr byl sražen na rohový kop.
3
Nedovolený zákrok Miny na polovině hřiště značí, že u balonu zůstanou hosté.
2
Po centru do pokutového území Valencie se míč odrazil poměrně příhodně pro Martinéze, jenž ale střelu z voleje poslal vysoko nad.
1
První útok vedli hosté, Cancelo si ale u pravé lajny poradil a vybojoval míč pro svůj tým.
1

Valencia CF: Ryan – Barragán, Mustafi, Santos, Cancelo – Parejo (C) – Rodrigo, A. Gomes, Danilo, Mina – Negredo.
Náhradníci: Doménech – Bakkali, de Paul, Piatti, Vezo, Alcácer, Zahibo.

Rayo Vallecano: Juan Carlos – Quini, Tito, Zé Castro, N. Martínez – Trashorras (C), D. Llorente – P. Hernández, Jo. Sánchez, Embarba – Miku.
Náhradníci: Campos – Baena, Bangoura, Caballero, Bébé, Manucho, Dorado.

Rozhodčí: Eduardo Prieto – Francisco García, Joan Méndez.
Poslední vzájemné utkání

22.8. 2015 – Rayo Vallecano:Valencia CF 0:0

Rayo Vallecano: Toño – Tito, Zé Castro, D. Llorente, N. Martínez – Ebert, Baena, Trashorras, Bébé (73. Fariña) – Manucho, Fedor (68. Bangoura).

Valencia CF: Ryan – Cancelo, Mustafi, Vezo, Orbán – Danilo, Fuego, de Paul (74. Rodrigo) – Mina (69. Barragán), Negredo, Piatti (61. Bakkali).
Rayo Vallecano

Na Estadio de Mestalla však dnes přijíždí soupeř, jehož trápení dosahuje ještě větších rozměrů než je tomu v případě domácího celku. Vallecano se totiž topí v krizi, v tabulce mu patří až předposlední, devatenáctá příčka. Náskok na poslední Levante činí pouhopouhý jeden bodík, ovšem ani ztráta na poslední pozici zaručující záchranu není nikterak velká, sedmnáctá Granada má jen o dva body více. Rayo se může „pyšnit“ nejhorší obranou v celé soutěži, k počtu třiačtyřiceti inkasovaných branek ovšem hodně přispěl desetigólový debakl od madridského Realu.

Jedno mají oba dnešní oponenti společné, naposledy v Primera División zvítězili sedmého ledna, Los Franjirrojos doma poměrem 2:1 přetlačili již zmíněnou Granadu. Od té doby však uhráli jen dva body za remízy s Getafe a Realem Sociedad. Prozatím naposledy se Vallecano představilo na půdě posledního Levante, ani tam se jim ale prolomit trápení nepodařilo – domácí zvítězili 2:1. "Pokaždé, když se soupeř přiblíží k naší brance, je z toho gól. Nemáme štěstí, ale zároveň nám docházejí síly moc brzo a postrádáme sebevědomí. Situace už je hodně vážná, něco musíme změnit," má jasno trenér Paco Jémez.

Rayo se stejně jako Valencia probojovalo až do osmifinále Copa del Rey, tam ale cesta touto soutěží pro madridský celek skončila. Soupeřem mu bylo silné Atlético, první utkání skončilo nerozhodně, v odvetě ale svěřenci Diega Simeoneho potvrdili roli jasného favorita a vyhráli 3:0.
Valencia CF

Hodnocení první poloviny soutěže z pohledu Valencie? Jasná nespokojenost, od zámožného klubu se rozhodně čekalo více než jen neuspokojivé jedenácté místo. Kde hledat příčiny dosavadního počínání Netopýrů? Jednoznačně v nevyrovnanosti výkonů, které jsou doplněny občasným málo pochopitelným zaškobrtnutím. Ač to zní neuvěřitelně, Les Che na výhru v La Lize čekají už od sedmého ledna! Tehdy se jim povedlo rozcupovat Celtu Vigo poměrem 5:1, od té doby však přišly tři porážky a hned pět remíz! Nutno však poznamenat, že dělba bodů proti Barceloně a Realu se rozhodně počítá, ovšem takové celky jako Las Palmas a Getafe by svěřenci Garyho Nevillea zkrátka a dobře měli porážet.

Více remíz než Valencia má na kontě pouze Deportivo La Coruňa, ztráta Netopýrů na poslední pozici zajišťující účast v evropských pohárech činí sedm bodů. V minulém kole Les Che nezvládli utkání na půdě letos zatím nevýrazného Realu Sociedad, jenž po dvou trefách Jonathase zvítězil 2:0. "Je to pro nás obrovské zklamání. Především druhá půle byla z naší straně hodně špatná a já se nedivím, že jsme prohráli. Musíme začít vyhrávat pravidelně, budu své hráče podporovat, abychom se z toho dostali společně," prohlásil Neville, bývalý zadák Manchesteru United.

Alespoň trošku si fotbalisté Valencii hodně hořkou chuť spravili v poháru, kde po dvou jasných výsledcích (4:0, 3:0) vyřadili Granadu. Ve čtvrtfinále na Netopýry čeká taktéž přijatelný soupeř v podobě Las Palmas.
Hezké nedělní poledne přeji všem příznivcům kvalitního fotbalu! Španělská nejvyšší soutěž dnes pokračuje hned pěti zápasy v rámci dvacátého kola, do boje se vydávají i oba madridské celky a Barcelona. My se však v tomto online přenosu podíváme na zoubek souboji mezi dvěma v dolní polovině tabulky nacházejícími se celky, v němž ambiciózní Valencia CF přivítá Rayo Vallecano! Buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.