La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Atlético - 1. září 2018   18:30

Celta Vigo
46' Gómez  • 52' Aspas (Gómez)
2:0
(0:0)
Celta Vigo
S. Álvarez – Roncaglia, Cabral, N. Araujo – Mallo (C), Lobotka (82. Méndez), Beltrán, Alonso – Aspas (89. Boufal), Gómez, Sisto (70. Yokuşlu).
Blanco – Costas, Yokuşlu, Mor, Boufal, Méndez, Eckert.
Mateu – Cebrián, De Francisco
Abanca-Balaídos (Vigo)
Atlético
Oblak – J. Giménez (69. Arias), Savić, Godín (C), Luís – Á. Correa (56. N. Kalinić), Partey (57. Lemar), Saúl Ñíguez, Koke – D. Costa, Griezmann.
Adán – Arias, Lucas Hernández, Lemar, Rodri, G. Martins, N. Kalinić.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:14.
Atlético rozhodně nepředvádělo obvyklou útočnou aktivitu. Až v samém závěru prvního poločasu se podařilo madridskému celku zatlačit soupeře, ale k ohrožení Álvarezovy branky nedošlo. Nejslibnější pokus vyslal po téměř půlhodině hry Antoine Griezmann, ale Lobotkovo zaváhání zůstalo bez trestu. Griezmann totiž ze střední vzdálenosti poslal míč vedle pravé tyče.

Po změně stran se hrál naprosto jiný zápas. Po několika sekundách na trávníku rozvlnil síť Atlética Maxi Gómez. Následně po několika minutách přidal druhou branku Iago Aspas. Hosté sice útočili ale góly padaly do branky Jana Oblaka! Další branku mohl přidat i Gustavo Cabral, ale jeho zásah nebyl uznán po milimetrovém ofsajdu. Atlético dohrávalo dokonce v deseti, když druhou žlutou kartu inkasoval Stefan Savić.
90+7'
90+6'
Antoine Griezmann se připomněl na trávníku. Po jeho přihrávce byl faulován Lemar. Další centr sice Álvarez jen vyboxoval před sebe, ale hosté se už k dorážce nedostali.
90+5'
Nikola Kalinić zkoušel kombinovat s Lemarem. Francouzský záložník ještě našel Luíse, který ale prohrál hlavičkový souboj s Araujem.
90+4'
Hugo Mallo centroval z velké dálky před Oblaka, ale slovinský brankář ve službách Atlética vše vyřešil bez potíží. Míč končí v jeho rukavicích.
90+3'
Hosté to ještě zkoušejí před hru vzduchem. Lemarův pas měl najít ve vápně Diega Costu, ale ten se proti stoperskému duu neprosadil.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje neuvěřitelných sedm minut!
90'
Ani teď to madridskému týmu nevychází. Střídající Nikola Kalinić nebyl po svém příchodu na trávník vůbec vidět, tentokrát se prezentoval mizernou přihrávkou na Costu.
89'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Sofiane Boufal.
88'
Vigo rozehrálo od rohového praporku. Balon se odrazil od Godína mimo vápno, ale Alonso posílal další pas do šestnáctky. Ten pro změnu odvracel bez potíží Koke.
87'
Celta Vigo přehrává oslabeného soupeře v kombinační hře. Junior Alonso si dovolil kličku proti Lemarovi, následně vysunul Gómeze, který ale už proti Luísovi neuspěl.
85'
Domácí stále myslí i na útok. Beltrán našel rozběhnutého Gómeze, který ale v plném běhu nestřílel přesně. Jan Oblak tak může rozehrávat od své branky.
84'
Iago Aspas fauloval na levém kraji, ale Atlético rychlou rozehrávku prováhalo. Ve vápně se neprosadil Griezmann a do útoku mohli jít naopak domácí.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro Atlético, které touží alespoň po zdramatizování konce utkání.
82'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Brais Méndez.
81'
Beltrán s přehledem přehrál ve středu pole Lemara. Následně se dostal s míčem do vápna Hugo Mallo, ale hostující celek dnes poprvé zachránil Jan Oblak pohotovým zákrokem.
80'
Iago Aspas už dnes jednu branku vstřelil, ale tentokrát další nepřidal. Jeho pokus do šestnáctky ani nedoletěl. Domácí však zůstávají v kombinaci.
78'
Atlético rozehrávalo po faulu Malla volný přímý kop. Koke však napálil jen prvního bránícího hráče před sebou. Balon se ale odrazil zpět k hostům.
77'
Rozhodčí dává znovu několik sekund hráčům na občerstvení u laviček.
76'
Okay Yokuslu nestačil v souboji s Griezmannem a tak si pomohl podkopnutím protihráče. Hlavní rozhodčí za to uděluje žlutou kartu.
75'
Atlético má najednou stále šanci na zdramatizování zápasu. Tlak hosté ale končí jen nepřesným centrem do vápna.
72'
Neskutečná produktivita domácího celku! Minutu po vyloučení Stefana Saviće využívá Celta počení výhodu. GUSTAVO CABRAL si naskočil na milimetrový pas a hlavou usměrnil míč mimo dosah Jana Oblaka!

Nakonec je ale vše jinak! Všichni už byli připraveni na rozehrávku ze středového kruhu, ale hlavnímu rozhodčímu přišla zpráva od videa, že byl Cabral v mírném ofsajdu.
71'
Dnes to rozhodně není utkání madridského celku. Stefan Savić sice vysokou nohou nezasáhl soupeře, ale hlavní rozhodčí vyhodnotil zákrok stopera hostů jako velmi nebezpečný a Savić se po druhé žluté kartě odebírá do sprch.
70'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Okay Yokuşlu.
69'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází José Giménez, přichází Santiago Arias.
68'
Celta Vigo pomýšlí i po třetí brance. Tentokrát ale Mallův centr do vápna sebral za vzduchu jen Jan Oblak, který nemá vůbec žádnou práci, ale už dvakrát lovil míč ze sítě.
67'
Domácím se podařilo alespoň lehce rozmělnil tlak madridského celku. Cabral ve spolupráci s Loboutkou překonali úvodní val na polovině trávníku, poté se míč dostal až k Sistovi, ale tomu střela sjela z kopačky.
65'
Standardní situace se ale Atléticu vůbec nedaří. Godín se sice vyšplhal nejvýše, ale neměl už potřebnou sílu na razantní hlavičku na branku soupeře.
64'
Thomas Lemar se ujal rozehrávky, ale míč se ve vápně příliš neohřál. Gimenézova rána v pádu skončila vysoko nad, ale balon byl tečován a hosté budou pokračovat rohem.
63'
Celta se nemůže vymanit z tlaku soupeře. Střídající Lemar dokázal rozhýbat levou stranu, kde nahradil Parteyho. Nyní po faulu na čerstvého mistra světa bude následovat volný přímý kop.
62'
Hostům se podařilo soupeře přitlačit před jeho vápnem. Saúl Ňiguez však nepřesně přihrával na Costu a nadějné pozice byla rázem pryč.
60'
Po hodině hry vede domácí celek překvapivě nad favoritem z Madridu o dvě branky. Atlético sice drží balon delší čas pod kontrolou, ale paradoxně k šancím se dostávají domácí.
59'
Domácí celek tak po faulu Diega Costy zůstal na útočné polovině. Po přetaženém centru se ale balon dokutálel ale jen za brankovou lajnu.
58'
Vigo se znovu přesunulo s balonem u nohy až před Oblaka. Diego Costa zcela mimo hru atakoval Malla a to neuniklo hlavnímu rozhodčímu.
57'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Thomas Lemar.
56'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Nikola Kalinić.
55'
Griezmannovi odskočil balon a toho využil Lobotka, který obešel hned čtyři hráče ve středu pole, ale hlavní rozhodčí nechal hru po pádu Lobotky pokračovat. To se však nelíbí domácím hráčům ani fanouškům.
54'
Hostující tým stále nemá potřebný klid na rozehrávku. Domácí skvěle napadají a nepouštějí soupeře až k vlastnímu vápnu.
52'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Atlético útočí, Celta Vigo dává góly! Maxi Gómez nenápadně centroval do pokutového území, kde byl jediným hráčem Viga IAGO ASPAS. Mezi stopery si ale našel míč a hlavou ho usměrnil k prvé tyči. Jan Oblak marně plachtil vzduchem.
51'
Sisto byl nepříjemně faulován Savićem, který po delší odmlce inkasuje od hlavního rozhodčího žlutou kartu. Zcela po zásluze, protože Sisto potřebuje na půlce trávníku ošetření.
50'
Hosté sice drží balon pod kontrolou, ale až před Álvareze zatím cestu nenašli. Costa si tělem udělal prostor pro centr, ale jeho pokus nikoho z hosté nenašel.
49'
Atlético se snaží rychle odpovědět. Po centr Griezmanna se ale v pokutovém území domácího celku nikdo k hlavičce neprosadil.
48'
Junior Alonso fauloval Griezmanna u postranní lajny a je za to potrestán žlutou kartou.
46'
Fantastický start do druhé půle od Celty! Diego Godín podklouzl při rozehrávce a toho naplno využil MAXI GÓMEZ. Uruguayský útočník si počkal na pohyb Jana Oblaka a poté umístil míč do sítě. Skluz Godína už přišel příliš pozdě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Dvě nastavené minuty velmi rychle uplynuly a první poločas končí bez vstřelené branky.

Bez branek, bez šancí. Atlético rozhodně nepředvádí obvyklou útočnou aktivitu. Až v samém závěru se podařilo madridskému celku zatlačit soupeře, ale k ohrožení Álvarezovy branky nedošlo. Nejslibnější pokus vyslal po téměř půlhodině hry Antoine Griezmann, ale Lobotkovo zaváhání zůstalo bez trestu. Griezmann totiž ze střední vzdálenosti poslal míč vedle pravé tyče.
45+2'
45+2'
Hosté se snažili ještě něco vymyslet, ale Luísův náběh na levém kraji stačili domácí s jistotou zastavit daleko od pokutového území.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Álvarez v nouzi odkopával míč až na Sista, který si ale nepohlídal ofsajdové postavení a musel balon odevzdat hostující obraně. Jinak by se už domácí útočník řítil na Oblaka.
44'
Až těsně před koncem první půle se Atlético rozjíždí. Correa pálil z třiceti metrů, ale jeho pokus byl zbržděn zásahem Cabrala. Vysoký balon následně sebral do rukavic Álvarez.
43'
Diego Costa si došel pro balon až k pravé postranní lajně. Následně se hnal za míčem ve vápně Griezmanna, ale ten byl jednoduše odstrčen a jeho pád sudího k odpískání penalty nepřesvědčil.
42'
Také Stanislav Lobotka vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu. Slovenský záložník stáhl za dres Correu ve středovém kruhu.
41'
Junior Alonso ztratil míč na útočné polovině, ale další protiútok hostujícího týmu byl mizerný. Correa zkoušel najít Griezmanna, ale přihrávku poslal zcela od francouzského útočníka.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Atlético je sice delší dobu u balonu, ale stále tomu chybí moment překvapení. Domácí obrana stačí náběhy Griezmanna s Correou lehce eliminovat.
38'
Další Griezmannův rohový kop letěl do prostoru penalty, kde si na balon naskočil Stefan Savić. Jeho hlavička však mířila jen vysoko nad domácí branku.
37'
O rozehrávku hosté se tentokrát postaral Diego Godín. Následně se balon přesunul do vápna Viga, ale Ángel Correa nedokázal zpracovat a rychle vystřelit. Domácí obrana dokázala zareagovat.
36'
Tentokrát se k rozehrávce rohu postavil Koke. Hosté se ale k zakončení znovu nedostali, naopak museli zabrat zpět do obrany. Vše vyřešil Partey ve spolupráci s Oblakem.
35'
První poločas pokračuje. Griezmann převzal míč na pravém kraji pokutového území, nic nevymýšlel, ale jeho střela ze střední vzdálenosti se otřela o bránícího hráče a šla mimo tři tyče.
34'
Hlavní rozhodčí teď dává možnost hráčům se občerstvit u laviček. Zápas bude pokračovat po krátkém přerušení.
33'
Koke si kličkou u postranní lajny poslal dva soupeře úplně na jinou stranu, poté ale hosté ztratili balon a musel přijít faul Filipe Luíse.
32'
Lobotka tentokrát zcela v klidu poslal míč k Cabralovi. Následně měl volný prostor před sebou Alonso, ale jeho pád v pokutovém území nebyl ohodnocen jako faul.
30'
Ani první půlhodina hry nepřinesla nebezpečnější situaci ani před jednou brankou. Lobotka dokázal uvolnil Malla, který individuálně vnikl do šestnáctky, ale tam už si neměl s kým pomoci.
29'
Thomas Partey je druhým potrestaným hráčem zápasu. Ve střední části trávníku zcela bez balonu poslal k zemi Aspase a hlavní rozhodčí byl nekompromisní.
28'
Lobotka chyboval při rozehrávce a hosté se hnali do nadějné šance. Costa ještě nahrál Griezmannovi, ale ten z hranice šestnáctky pálil jen vedle pravé tyče.
27'
Atlético hraje zatím bez většího nápadu. Koke se pokusil najít Griezmanna, ten byl ale skvěle pokryt hned trojicí soupeřů a balon na delší dobu neudržel.
26'
Thomas Partey získal míč před vlastním vápnem, poté ho předal Correovi, který však mizernou přihrávkou na Costu zcela zazdil nebezpečný průnik do obrany Celty.
25'
Atlético se po menší odmlce dostalo k balonu. Costa čekal na balon za postranním obráncem Viga a to viděl i pomezní rozhodčí, který zastavil Španěla odmávaným ofsajdem.
24'
Hugo Mallo zkoušel prostrčit míč na Gómeze, ale dvaadvacetiletý Uruguayec se nakonec do slibné pozice nedostal. Diego Godín skvěle ubránil svého krajana.
23'
Domácí s rozehrávkou nespěchají, ani hosté už tolik nenapadají a hra tak ztrácí potřebné tempo. Celta se nemůže dostat ani na útočnou polovinu, ale stále drží balon pod kontrolou.
22'
Už už to vypadalo na velké komplikace Gustavo Cabrala, ale zkušený Argentinec si potáhl míč při rozehrávce mezi dvěma napadajícími hráči soupeře.
20'
Iago Aspas na nic nečekal, po přihrávce Alonsa se dostal sice do nepříznivého úhlu, ale i tak to zkusil na branku Jana Oblaka. Balon nakonec skončil jen v boční síti.
19'
Celta Vigo je zatím zdatným soupeřem slavnějšího celku. Také Partey si pomohl ve středu trávníku faulem proti Lobotkovi. Slovenský záložník je v úvodu zápasu pořádně okopáván.
18'
Teď už to za žlutou kartu bude! Po ztrátě balonu se nebezpečně rozbíhal ve středu pole Lobotka a Saúl Ňiguez ho musel zatáhnout za dres.
18'
Álvarez musel rychle z branky. Před dobíhajícím Kokem stačil ještě domácí brankář odkopnout balon alespoň za postranní lajnu. Atlético získalo další možnost k útoku.
17'
Diego Costa měl spor s Gustavo Cabralem, oba hráče musel umravňovat až hlavní rozhodčí. Menší roztržka se obešla bez udělení žluté karty.
16'
Tentokrát byl Gómez až příliš aktivní v souboji s Gimenézem. Hlavní rozhodčí jasně odpískal faul domácího útočníka.
15'
Maxi Gómez zkouše připravenost Jana Oblaka dalekonosnou střelou, ale míč byl ještě tečován Godínem a slovinský brankář ve službách Atlética neměl větší potíže.
14'
Diego Costa si potáhl míč kolem dvojice obránců, ale Araujo se stačil vrátit k útočníkovi Atlética a ještě zamezit jeho průnik do šestnáctky.
13'
Antoine Griezmann zkoušel lobem najít Correu, ale balon jen prosvištěl kolem krajního záložníka madridského týmu za brankovou lajnu. Sergio Álvarez může rozehrávat.
11'
Atlético režíruje tempo hry. Costa se vydal za nakopnutým balonem, poté se ale dostal do souboje s Roncagliou, ale hosté nakonec budou vhazovat zpoza postranní lajny.
10'
Úvodní desetiminutovka větší vzrušení nenabídla. Teď už ale Atlético přebírá aktivitou na svou stranu. Correova nahrávka před branku skončila jen v rukavicích Álvareze.
9'
Také madridský tým měl k dispozici rozehrávku od rohového praporku. Griezmannova pobídka však ve vápně nikoho z hostů nenašla. Vše vyřešil obrannou hlavičkou Cabral.
8'
Po úvodních minutách v obraně se hostující celek přestěhoval před Álvareze. Partey kombinoval s Correou, následně přiletěla přihrávka na Griezmanna. Ten se ale individuálně proti dvěma obráncům neprosadil.
7'
Celta Vigo nastoupila do zápasu velmi aktivně. Po rozehrávce rohového kopu se však dostal jen k obranné hlavičce Antoine Griezmann. Atlético po zisku uklidňuje hru.
6'
Velmi nebezpečný centr předvedl Hugo Mallo. Na přední tyči skákalo po míči hned několik hráčů, ale tím posledním byl José Gimenéz, který v pádu odhlavičkoval balon na rohový kop.
5'
Hugo Mallo si narazil s Loboutkou, následně se prodral kolem obránce Beltrán a toho už musel faulovat Diego Godín. Vigo má k dispozici rozehrávku volného přímého kopu.
4'
Ani hostujícímu celku se ale v úvodních minutách nedaří držet balon na útočné polovině. Correa zkoušel po trávníku najít Griezmanna, ale míč šel od čerstvého mistra světa dobrých pět metrů.
3'
Slovenský záložník Stanislav Lobotka zkoušel projít středem pole přes Parteyho, ale jeho průnik nebyl úspěšný a tak se do útoku mohou hnát hráči Atlética.
2'
Diego Costa udržel na zádech dva obránce soupeře, poté ale nepřesně přihrával Griezmannovi. Také domácí zvládli první nápor soupeře s velkým přehledem.
1'
Hostující fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. K prvnímu útoku se však dostali fotbalisté Celty. Hugo Mallo byl ale ubráněn Kokem a poté musel faulovat.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třetího kola nejvyšší španělské soutěže mezi Celtou Vigo a Atléticem Madrid může za několik málo okamžiků začít.

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Roncaglia, Cabral, N. Araujo – Mallo (C), Lobotka, Beltrán, Alonso – Aspas, Gómez, Sisto.
Náhradníci: Blanco – Costas, Yokuşlu, Mor, Boufal, Méndez, Eckert.

Atlético Madrid: Oblak – J. Giménez, Savić, Godín (C), Luís – Á. Correa, Partey, Saúl Ñíguez, Koke – D. Costa, Griezmann.
Náhradníci: Adán – Arias, Lucas Hernández, Lemar, Rodri, G. Martins, N. Kalinić.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.

Atlético Madrid

Atlético patří k absolutní evropské špičce a to potvrdilo i v loňské sezoně. Svěřenci Diega Simeoneho skončili v domácí ligové soutěži na druhé místě za suverénní Barcelonou, překonali tak i městského rivala Real. Po třetím místě v základní skupině Ligy mistrů bylo Atlético nuceno jít do playoff "pouze" v Evropské lize. Tam ale tým okolo Antoina Griezmanna došel až na vrchol, když ve finálovém utkání jasně přejel 3:0 francouzské Marseille. Letos si v Lize mistrů zahraje v základní skupině s Dortmundem, Monakem a Clubem Bruggy.

V přípravě se madridský celek zúčastnil International Champions Cupu. Proti Arsenalu rozhodovaly ve prospěch španělského celku až pokutový kopy. Následně Atlético muselo skousnout porážku 2:3 od PSG a na závěr miniturnaje se neprosadilo proti Interu a zápas prohrálo 0:1.

Novou sezonu Atlético odstartovalo ziskem trofeje. V evropském superpoháru přehrálo 4:2 po prodloužení Real Madrid, když se hned dvakrát prosadil Diego Costa.

Podobně jako Celta Vigo, tak i Atlétilo zahájilo ligovou soutěž remízou. Těžký začátek na půdě Valencie zvládla parta Diega Simeoneho pouze za jeden bod. Ve druhém utkání už to bylo z pohledu španělského vicemistra o něco lepší, ale ani po vítězství 1:0 nad Vallecanem nemohli být v Madridu úplně spokojeni.
Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo působila v loňské sezoně v klidném středu tabulky. Tým z úplného západu Španělska se po nevydařeném závěru roku usadil na konečném třináctém místě s velkým odstupem od sestupových pozic.

Ani příprava na novou sezonu nejvyšší španělské soutěže se Vigu nevydařila. Z pěti odehraných zápasů se Celta neradovala z vítězství ani jednou. Cenné mohou být pro španělský celek nerozhodné výsledky proti silným zahraničním týmům v čele s portugalskou Bragou nebo anglickým Fulhamem. Generálka dopadla jen těsně pro Mohuč, která si ze Španělska odvezla vítězství nad Celtou 2:1.

V prvních dvou kolech se ve Španělsku urodilo spoustu remíz a jednu z nich přidala také Celta Vigo, která v domácím prostředí uhrála proti Espanyolu nerozhodný výsledek 1:1. To druhý zápas už vyšel Vigu na jedničku. Na trávníku Levante vedlo Vigo po prvním poločase už 2:0 a ani inkasovaný gól z penalty už nic nezměnil o rozdělení bodů.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská fotbalová soutěž pokračuje již třetím kolem a my se společně zaměříme na utkání Celty Vigo, která přivítá na domácím stadionu supersilné Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.