La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Bilbao - 3. prosince 2018   21:00

Levante
45+3' Chema  • 59' Campaña  • 69' Martí (Campaña)
3:0
(1:0)
Levante
Olazábal – Cabaco, Suárez Pier, Chema – Jason, Rochina (67. N. Vukčević), Campaña, E. Bardhi, Toňo – Martí (71. E. Boateng), Morales (C) (88. B. Mayoral).
Aitor Fernández – Coke, E. Boateng, Luna, B. Mayoral, Simon, N. Vukčević.
Jaime – Bueno, Tresaco
Estadio Ciudad de Valencia, Valencia
Bilbao
Herrerín – Núñez, Nolaskoain, I. Martínez – de Marcos, San José, Beñat (71. Raúl García), Muniain (C), Ganea (50. Susaeta) – I. Williams, Aduriz (77. Capa).
Simón – Yeray, Capa, Dani García, Raúl García, Unai López, Susaeta.

Fotbalisté Levante skvělým výkonem po změně stran zcela přehráli Bilbao 3:0 a zaslouženě berou z dnešního zápasu tři body.

Athletic nadále čeká na vítězství od prvního kola a zůstává usazen v pásmu sestupu, naopak Levante se posouvá dokonce už na šesté místo tabulky, jen dva body za Real Madrid.
90+4'
90+4'
Jason byl ostře atakován Muniaín v hloubi útočné poloviny, rozhodčí ponechal domácím výhodu, z níž Borja Mayoral vytěžil jen sraženou střelu. Hostující kapitán při následném přerušení vidí ještě jednu žlutou kartu.
90+2'
Ještě jeden centr Muniaína do pokutového území domácí odkopli do bezpečí a to už začíná druhá polovina avizovaného nastavení.
90+1'
Rozhodčí Santiago Jaime oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Na kvalitní Jasonův centr před hostující brankou jen těsně nedosáhl Boateng!
88'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Borja Mayoral.
87'
I v oslabení Bilbao zatlačilo svého soupeře a vrcholem byla skvělá střela Muniaína z dobrých pětadvaceti metrů, brankář Olazábal však předvedl senzační zákrok a míč vytěsnil vedle své svatyně!
86'
Levante se ubránilo dvěma standardním situacím Bilbaa v rychlém sledu.
85'
Žlutou kartu dostává Markel Susaeta (Athletic Bilbao).
84'
Přízemní centr Raúla Garcíi se stal kořistí brankáře Oiera Olazábala.
83'
V závěru další útočné akce Levante byl Toňo, jenž zůstal v pokutovém území zcela osamocen, z úhlu ale nepřekonal brankáře Herrerína.
81'
Levante má vývoj zápasu zcela pod svoji kontrolou a domácí už si mohou závěr užívat.
79'
Raúl García si v pokutovém území našel střeleckou pozici, mířil k přední tyči, kde už ale byl připraven brankář Olazábal.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Ander Capa.
75'
Tentokrát měl arbitr zápasu jasno velmi rychle! Hned po zhlédnutí zřejmě jediného záběru běží k Peru Nolaskoainovi a hostujícího obránce posílá do šaten s červenou kartou!
74'
Nolaskoain velmi ostře sestřelil Moralese a to už volá po červené kartě! Hostující obránce dostal žlutou kartu, rozhodčí Jaime ale ještě běží zkontrolovat situaci k videu.
72'
Susaetův průnik po levé straně hřiště končí nepřesně odmávaným ofsajdem, to ale hosty nijak nepoškodilo, neboť Susaetovi stejně přihrávka před branku vůbec nevyšla a máváno bylo až poté.
71'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Raúl García.
71'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Emmanuel Boateng.
69'
Levante právě vstřelilo branku!
Zcela zaslouženě Levante střílí už třetí branku! José Luis Morales potáhl míč po útočné polovině, následně výbornou vzdušnou přihrávkou našel napravo de Marcose, jenž ještě lépe sklepl míč k ROGERU MARTÍMU a ten i za cenu sebeobětování zblízka překonal Herrerína!

Roger Martí byl při svém gólovém zápisu ostře trefen a dost pravděpodobně nebude schopen v zápase pokračovat.
67'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Nikola Vukčević.
67'
Bilbao zahrávalo rohový kop, dopadlo to ale tristně, neboť domácí vyrazili do rychlého brejku a Martí mohl od středu hřiště běžet sám na brankáře Herrerína.

Martího ale evidentně překvapilo katastrofální vyběhnutí brankáře Athleticu až ke středovému kruhu a Martího obstřelu z padesáti metrů chyběla potřebná razance i směr, aby zamířil do opuštěné branky hostů!
65'
Iňigo Martínez vidí žlutou kartu za přerušení domácího přechodu na útočnou polovinu a vynechá příští ligové utkání, v němž Bilbao přivítá Gironu.
65'
Athletic se přeci jen osměluje, ani další střelecké zakončení Williamse nepřineslo úspěch, hostující útočník střílel jen do bránících protihráčů.
64'
Bilbao po zisku míče podniklo rychlý přechod do útoku, Williamsovi ale vůbec nevyšla střela z hranice pokutového území a míč se dokutálel daleko vedle domácí branky.
62'
Rohovému kopu domácích se sice Bilbao ubránilo, v těchto minutách ale hosté absolutně nestíhají a jsou ve všech soubojích druzí.
61'
Mimořádnou šanci na třetí branku měl José Luis Morales! Susaeta se krásně uvolnil u postranní čáry, poté lobovanou přihrávkou vysunul Moralese do samostatného úniku, Morales obešel brankáře Herrerína, poté mu ale dokázal zamezit v zakončení vracející se de Marcos!
60'
Žlutou kartu dostává Rubén Rochina (Levante UD).
59'
Domácí sehráli na pravé straně hřiště pohlednou kombinační akci, po níž se v obrovské šanci ocitl Morales, jeho střelu Herrerín sice dokázal vyrazit, ovšem jen k osamocenému JOSÉ CAMPAŇOVI, jenž snadno pokořil Herrerína!
57'
Toňo se na levém křídle šikovným posunutím míče zbavil de Marcose a poté výborným centrem vyzval k zakončení Rogera Martího, ten v pádu hlavičku jen velmi těsně vedle branky Herrerína!
56'
Na opačné straně po velmi podobné akci střílel Susaeta, ten ale o metr minul domácí branku.
55'
Jason si od rohu pokutového území navedl míč k ose hřiště a poté jedovatou střelou vyzval Herrerína k dobrému zákroku, brankář Bilbaa míč pevně ukryl ve své náruči.
54'
Iňaki Williams na pravém křídle dokázal v souboji jeden na jednoho obejít Chemu, před brankou ale byl pokryt Aduriz.
53'
Z dobrých pětadvaceti metrů střílel Ruben Rochina, jeho přízemní střela se ale nevešla do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.
53'
Ganeův stav vůbec není dobrý, Rumun je za dalšího potlesku diváků odnášen na nosítkách do útrob stadiónu.
52'
Roger Martí dostal kolmici za hostující obranu, těsně si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
50'
Ganeu na trávníku nahrazuje Markel Susaeta.
50'
Ošetření Ganey nadále pokračuje a hostující fotbalista už je nakládán na nosítka, za potlesku obecenstva pak opouští dějiště.
48'
Po souboji s Rogerem Martím zůstal na trávníku ležet Ganea a rumunský fotbalista je ošetřován.

Jak známo, za Bilbao hrají výhradně Baskové či hráči baskického původu, Ganea ale v mládí působil právě v Athleticu a díky tomu může nastupovat za A-tým baskického celku.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
První poločas nepřinesl moc fotbalové zábavy, domácí ale zatím mohou být spokojeni, neboť přežili tutovku Adurize a v závěru prvního poločasu po standardní situaci sami udeřili!
45+3'
45+3'
Těsně před přestávkou Levante otevírá skóre! Rochinův centr ze standardní situace se odrazil k Moralesovi, jehož střelu hosté srazili jen k CHEMOVI, první zakončení domácího obránce ještě neprošlo přes bránícího Williamse, ten však míč spíše jen výborně zpracoval pro domácího obránce a Chema z takřka stoprocentní pozice prostřelil brankáře Herrerína!
45+3'
Jason byl faulován u postranní čáry a Levante bude zahrávat ještě jednu standardní situaci v samém závěru nastaveného času prvního poločasu.
45+2'
Rohový kop Bilbaa nepřinesl ohrožení pro domácí branku.
45+1'
Rozhodčí Jaime k prvnímu poločasu přidává tři minuty, ačkoliv jen přestávka způsobená studií videa trvala delší dobu.
45'
Rohový kop pro Levante, hosté se ale bezpečně ubránili a podnikli rychlý protiútok, sražený centr Williamse doletěl jen k brankáři Olazábalovi.
44'
Óscar de Marcos hledal přízemní přihrávkou před brankou Muniaína, ten byl pokryt domácími zadáky.
43'
Bilbao se nastěhovalo na útočnou polovinu a hledá cestu do domácí defenzivy, ta ale zatím působí kompaktně.
41'
Cabacově centru se Athletic ubránil a už se hraje ve středu hřiště.
41'
Více než čtyři minuty trvala prodleva a ve hře už se může pokračovat standardní situací domácích.
41'
Roger Martí je žlutě varován za protesty.
40'
Žlutou kartu vidí i Aritz Aduriz.
40'
Za obrovského pískotu publika nakonec rozhodčí Jaime uděluje Núňezovi žlutou kartu.
39'
Po dobrých dvou minutách diskuze rozhodčích se rozhodčí Jaime ještě běží sám podívat na monitor.
37'
Núňez velmi ostrým zákrokem sestřelil k zemi Rogera Martího, rozhodčí Jaime nejdříve neudělil ani kartu, ještě ale diskutuje situaci s kolegou u videa.
35'
Levante zakombinovalo u pokutového území Bilbaa, domácí snahu ale zakončil nepřesný centr José Luise Moralese.
34'
V první gólové situaci se objevil Aduriz, jenž si naběhl za domácí obranu na skvělý pas Muniaína, tváří v tvář ale nepřekonal brankáře Olazábala!
33'
Beňat podrazil Campaňu, k nelibosti domácích příznivců ale rozhodčí Jaime ponechává žlutou kartu v kapse.
32'
Centr Toňa hosté bez problémů odkopávají k postranní čáře.
31'
Po rohovém kopu Bilbaa se z hranice pokutového území pokoušel o zakončení přes hlavu Beňat, jeho pokus ale byl nepřesný a u brankové čáry už pak neudržel míč ve hře San Jose, kope se od domácí branky.
30'
Iňaki Williams na levém křídle sice nedokázal obejít Cabasca, vybojoval ale rohový kop ve prospěch Athleticu.
29'
Williams průnikovou přihrávkou uvolnil na levém křídle Ganeu, jeho centr ale nenašel nabíhajícího Adurize.
27'
Mikel San Jose dobře přenesl hru na pravé křídlo, kam si naběhl osamocený de Marcos, ten ale přihrávkou z voleje nedokázal najít žádného ze spoluhráčů.
26'
Po pohledné kombinaci Athleticu se v pokutovém území objevil Mikel San Jose, ten ale neprostřelil bránícího Robera.
24'
Prvním žlutě napomenutým hráčem se stává domácí středopolař José Campaňa, ten ve středovém kruhu podrazil rozběhnutého Muniaína.
22'
Bardhi se nedokázal prokličkovat do pokutového území kolem dobře bránícího San Joseho.
21'
Nákop před branku z Rochinovy levačky ale nepřinesl vážnější ohrožení pro brankáře Herrerína.
20'
Domácí vybojovali standardní situaci na útočné polovině, od postranní čáry se chystá centrovat Rochina.
18'
Po souboji s Cabacem zcela mimo dění se ve středu hřiště skácel k zemi Aduriz, už ale vstal na nohy a ve hře se pokračuje.
16'
Přízemní centr Iňaki Williamse nenašel žádného z jeho spoluhráčů, poté navíc asistent rozhodčího zdvihl praporek nad hlavu na znamení velmi těsného Williamsova ofsajdu.
15'
Domácí se po zisku míče ve středu hřiště rozběhli do rychlého brejku, Toňo svůj individuální průnik zakončil slabou střelou, kterou snadno zachytil brankář Herrerín.
13'
Vůbec první střelecký pokus zápasu zaznamenal Morales, zpoza pokutovéh území ale vysoko přestřelil.
12'
Nepovedená souhra hostů, Aduriz se marně snažil zachránit míč na hrací ploše a při nekoordinovaném odkopu už zpoza pokutového území se navíc lehce poranil, bude ale moci pokračovat v zápase.
10'
Útočná akce Levante po levé straně hřiště končí jen ofsajdem Toňa.
8'
Jason adresoval před branku kvalitní centr nabíhajícímu Martímu, toho ale dokázal předskočit bránící Nuňez.
6'
První rohový kop Basků, před vlastní brankou ale kraloval Rober a domácí stoper odhlavičkoval míč daleko do pole.
5'
Muniaín hledal na hranici pokutového území San Joseho, ten se mezi třemi protihráči nedokázal k balónu protlačit.
3'
Domácí zaútočili po pravé straně, Bardhiho přetažený centr ale zapadl až za vzdálenější tyč.
1'
Rozehráno! Oba celky bojují v tradičních barevných kombinacích, Levante tedy v modro-červené a Bilbao v červeno-bílé.
1'

Levante UD: Olazábal – Cabaco, Suárez Pier, Chema – Jason, Rochina, Campaña, E. Bardhi, Toňo – Martí, Morales (C).
Náhradníci: Aitor Fernández – Coke, E. Boateng, Luna, B. Mayoral, Simon, N. Vukčević.

Athletic Bilbao: Herrerín – Núñez, Nolaskoain, I. Martínez – de Marcos, San José, Beñat, Muniain (C), Ganea – I. Williams, Aduriz.
Náhradníci: Simón – Yeray, Capa, Dani García, Raúl García, Unai López, Susaeta.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Athletic Bilbao

V Bilbau jsou zvyklí bojovat o evropské poháry, vstup do aktuálního ročníku ale baskickému týmu vůbec nevyšel a je dost možné, že jej čeká boj o záchranu prvoligové příslušnosti.

V úvodních třinácti zápasech Bilbao totiž dokázalo jen jednou zvítězit a to dokonce hned v prvním kole nad Leganes, od té doby trvá dlouhá série bez vítězství. Situaci tak Athleticu zlepšuje osm remíz, přesto už spadlo do sestupového pásma a do dnešního utkání vstupuje z osmnácté pozice se ztrátou tří bodů na sedmnáctý Villarreal.

Před týdnem Bilbao mělo dobře rozehraný domácí duel s Getafe, v němž vedlo díky brance střídajícího Nolaskoaina, přesto třináct minut před koncem o svůj náskok přišlo.
Levante UD

Fotbalisté týmu z centra Valencie během čtrnáctého kola klesli z deváté příčky na jedenáctou, pokud dnes ale vyhrají, posunou se na osmé místo.

Levante přitom sbírá body častěji na hřištích soupeřů než v domácím prostředí, kde v šesti dosavadních vystoupeních získalo jen sedm bodů (2-1-3), zatímco při výjezdech na stadióny soupeřů vybojovalo už 11 bodů v 7 zápasech (3-2-2).

Naposledy tým trenéra Lopeze přivezl bod z Huescy za remízu 2:2, když na dvě vedení soupeře dokázali svými trefami odpovědět Roger a Boateng.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky čtrnáctého kola španělské La Ligy, fotbalisté Levante přivítají Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.