La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Barcelona - 25. srpna 2018   22:15

0:1
(0:0)
Barcelona
57' O. Dembèlé  (Roberto)
Valladolid
Masip – Moyano (C), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – B. Fernández (64. Keko), Alcaraz – Anuar, Plano, T. Villa (87. Verde) – Ünal (70. Čop).
S. Pérez – Verde, Antoñito, Míchel, Keko, Karim, Čop.
De Burgos – Cebrián, Núñez
Stadion: Estadio José Zorrilla. Valladolid
22651 diváků
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Coutinho (84. Malcom) – O. Dembèlé (76. Arturo Vidal), L. Suárez (90+1. Munir), Messi (C).
Ezkieta – Semedo, Arthur, Malcom, Lenglet, Munir, Arturo Vidal.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek sobotního večera, případně dobrou noc, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:11.
Barcelona tak zůstává po dvou kolech bez ztráty bodu, ovšem ve Valladolidu se pořádně natrápila. Katalánci vedou tabulku o skóre před Realem Sociedad, polovina zápasů druhého kola se však ještě teprve bude hrát. Valladolid zůstává s jedním bodem ve spodní polovině tabulce, ale jeho fanoušci jsou jistě po dnešku naplněni optimizmem. Skvělý výkon předvedli například Villa a Nacho.
Domácí fanoušci sice nemohou poděkovat v prvním domácím zápase Valladolidu po návratu do ligy za bod, ale mohou jim potleskem ve stoje poděkovat za výtečný zápas. Domácí odehráli skvěle první půlhodinu duelu a poslední čtvrthodinu druhého poločasu, za kterou by si bod možná i zasloužili. Přeci jen však Barcelona byla herně lepší, měla více šancí a rozhodla herní vyspělost. Prosadilo se však mládí, pěknou střelou rozhodl v 57. minutě Ousmane Dembèlé. Valladolid se radoval z branky v nastavení, Keko se však trefil hlavou z těsného ofsajdu, což odhalil až videorozhodčí.
90+3'
90+2'
Domácí dostali míč do sítě a radovali se z vyrovnání, gól však neplatí kvůli ofsajdu! Centr Calera z levé strany skončil u Keka, který hlavou uklidil balon za bezmocného ter Stegena, ale po kontrole videa sudí branku neuznávají!
90+2'
Verde dostal přihrávku až k rohovému praporku, jeho centr byl sražen zpět k němu, ale napodruhé nevymyslel nic kloudného.
90+1'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Munir.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Na konci 90. minuty Alcaraz utnul dlouhé obléhání pokutového území Barcelony střelou. Z pravé strany však o hodně minul vzdálenější tyč.
89'
Vidal prodloužil míč na nabíhajícího Malcoma na levou stranu, brazilský útočník z levé strany vypálil po zemi, Masip drží jemné naděje Valladolidu výtečným zákrokem!
89'
Dlouhý nákop Nacha Piqué neodhadl a nedokázal zasáhnout, před Čopem však včas zasáhl ter Stegen, který výborně vyběhl a odhadl situaci přesně.
88'
Ter Stegen dokázal ukrýt v rukavicích centr z levé strany, Valladolid ale bojuje a znovu rychle získal míč pod kontrolu.
87'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Daniele Verde.
86'
Avšak jen na okamžik, rychlý protiútok se jim nevydařil.
86'
Messiho centr na malé vápno dokázal Masip vyboxovat a domácí se dostávají k míči.
85'
Jordi Alba dostal přihrávku na pravou stranu a domácí obránce srazil jeho centr rukou kousek před pokutovým územím. Z úhlu rozehraje Barcelona standardní situaci.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Malcom.
83'
Busquets vybojoval míč na vlastní polovině a posunul ho na Messiho, který si počkal na náběh Suáreze, avšak přihrál do ofsajdu. Suárez sice překonal Masipa, ale z branky se neradoval dlouho.
82'
Domácí se ubránili, Nacho nakopl míč dopředu, ale Villa si při pokusu přihrát zpět ublížil. Střídat však zatím nemusí.
81'
Barcelona z protiakce rovněž vybojovala rohový kop, desátý v zápase.
81'
Další hlavička domácích mířila doprostřed! Olivas měl mnohem těžší pozici a z dálky hlavou nasměroval míč jen na ter Stegena.
80'
Čop se probil přes Roberta a přihrál do vápna, tam sice nikoho z domácích nenašel, Valladolid však pokračoval v kombinaci a následná akce Čopa končí ziskem rohového kopu.
79'
Valladolid předvádí výborný výkon a srovnal se Barceloně i herně, opravdu velmi touží minimálně vyrovnat! Vytvoří si ještě alespoň jednu pořádnou šanci?
77'
Nakonec přišla tutovka Valladolidu! Čop výtečně odcentroval z levé strany, našel hlavu naprosto zapomenutého Keka, ten však zblízka zamířil jen doprostřed branky a ter Stegen kryje! To byla ojedinělá šance domácích, která však mohla znamenat vyrovnání.
76'
Roberto nedokázal zpracovat jednoduchou přihrávku a míč mu utekl do zámezí, další šance pro domácí.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Arturo Vidal.
75'
Umtiti si zahrával při rozehrávce, nakonec si vypomohl ter Stegenem, který zvládl odkop a následně byl Coutinho faulován.
75'
První centr odvrácen, míč do šestnáctky vracel Keko, ale balon přelétl všechny hráče a skončil mimo hrací plochu.
74'
Po zisku míče táhl Plano rychlý protiútok, do vápna vyslal střílený centr, který hostující obrana odvrátila na rohový kop.
73'
Villa vyslal do šestnáctky nadýchaný centr a Jordi Alba se pořádně nadřel, aby ubránil nabíhajícího hráče a odvrátil míč do bezpečí! Nacho se následně snažil zpracovat odražený míč, ale zasáhl ho rukou.
73'
Alcaraz našel dlouhým pasem na pravou stranu Moyana, ten však nedokázal přejít přes Albu, jenž vybojoval pro Barcelonu autové vhazování.
72'
Střídající Keko vybojoval faul na svou osobu, avšak jen na vlastní polovině.
71'
Domácí po minutě znovu zvládli vybojovat míč a mohou se pokusit zahrozit, ve druhém poločase však stále čekají na nějakou zajímavou šanci.
70'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Duje Čop.
70'
K odraženému míči po rohovém kopu se dostal Plano, rána mu však nesedla a balon se stočil několik metrů od pravé tyče.
69'
Nacho krásným pasem našel na levé straně nabíhajícího Villu, který si míč postrčil do slušné pozice, snažil se odcentrovat, Busquets však srazil míč na roh.
68'
Nacho výborně zasáhl proti Dembelému, který následně fauloval Villu, jenž se snažil přejít do útoku. Žlutá karta nepřišla, Valladolid alespoň může zkusit zaútočit postupnou kombinací.
67'
Barcelona se znovu lehce dostala k míči a mohla vyrazit dopředu, Messi však neměl komu přihrát, a tak akci zpomalil. To však hostům vůbec nevadí.
66'
Dnešní utkání sleduje 22651 diváků!
65'
Přihrávka na Roberta na pravou stranu byla příliš dlouhá, domácí vybojovali autové vhazování, ale dlouho u míče nevydrželi. Messi se snažil přejít do brejku, ale proti přesile o balon přišel.
64'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Borja Fernández, přichází Keko.
63'
Fernández přenesl hru na pravou stranu na Villu, který hned odcentroval, ale ve vápně nebyl z domácích téměř nikdo. Míč skončil pouze rukavicích ter Stegena.
62'
Kombinace hostů po pravé straně neskončila úspěchem, šanci tak mají znovu domácí, ti se však těžce prokousávají na útočnou polovinu.
61'
Barcelona se už zmocnila míče a Roberto při pokusu projít přes obránce byl faulován.
60'
Alcarazův centr je odvrácen, domácí pokračují v útočné kombinaci.
60'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona). Plano se snažil protáhnout po levé straně a Piqué ho stáhl k zemi, po žluté kartě nyní přijde i standardní situace z levé strany pro Valladolid.
59'
To je rána pro domácí, ti hráli s Barcelonou velmi slušné utkání, ale nyní to budou mít hodně těžké. Pětatřicet minut před koncem totiž prohrávají a budou také muset vymyslet nějakou akci dopředu, hostům už stačí více bránit.
57'
Barcelona právě vstřelila branku!
Hosté se radují z vedoucí branky! Přetažený centr z levé strany Roberto podle opakovaných záběrů ještě jasně stihl na hrací ploše a hlavou ho posunul do palebné pozice OUSMANE DEMBÈLÉMU, který ranou z první po zemi zamířil přesně ke vzdálenější tyči a Masip tentokrát na balon nedosáhl!
56'
Domácí o míč přišli a napadající Moyano poslal k zemi Dembelého, sudí odpískal faul.
56'
Messi byl obrán o míč Villou, při pokusu domácích přejít do protiakce zasáhl Rakitić míč rukou. Z vlastní poloviny rozehrává Valladolid.
55'
Olivas pohybem zmátl dotírajícího Suáreze a dokázal se ho zbavit, následně však domácí vyslali dopředu nepřesný pas.
54'
Moyano zvládl tělem ubránit dotírajícího Coutinha a vybojoval pro domácí odkop od branky.
54'
Zajímavý centr dokázal ter Stegen jednou rukou vyboxovat do bezpečí, následně Alcaraz při pokusu o průnik fauloval.
53'
Fernández našel povedeným dlouhým pasem Ünala, který se ke střele nedostal a jeho pas na hranici vápna nenašel nikoho z domácích. Akce však pokračovala a centr Nacha je sražen na rohový kop.
51'
Roberto vystihl dlouhý pas na levou stranu, poté přihrál Suárezovi. Ten se však do vápna neprobil a u rohového praporku bojoval s Alcarazem. Souboj prohrál a následně se prezentoval nepěkným šlapákem, zatím se to obešlo bez žlutého varování.
50'
Dlouhá přihrávka na levou stranu na Dembelého nebyla přesná, Barcelona se znovu k ničemu nedostala a Masip odkopává od branky.
49'
Žlutou kartu dostává Enes Ünal (Real Valladolid). Turecký útočník si vybil vztek z prohraného souboji s Piquém na Bousquetsovi, jehož trefil ostrým skluzem a žlutá karta je naprosto zasloužená.
49'
Barcelona v tlaku, ale ani přihrávka na Suáreze, ani na Albu nebyla ideální. Nakonec se přeci jen k odraženému míči dostal Dembelé a z úhlu vyzkoušel Masipa, který je však dnes zatím bezchybný a kryje i v tomto případě.
47'
Ünal táhl brejk domácích, Nacho nakonec neodcentroval, ale míč se nakonec dostal zpět k Ünalovi, jenž mířil z levé strany na zadní tyč, ale o kus minul.
47'
Rakitićův nepovedený centr se nakonec snesl až na horní síť domácí branky a Masip musel být ve střehu, nakonec zasahovat nemusel.
46'
Plano v souboji s Piquém nedokázal zpracovat míč, a ten tak proskákal až k Masipovi.
46'
Tentokrát rozehrál Valladolid a snaží se hned přejít do útoku.
46'
Hráči obou celků jsou zpět na hrací ploše a druhá půle může odstartovat.
Sudí v prvním poločase nenastavil ani vteřinu navíc, do šaten se tak jde za stavu 0:0, s čímž mohou být jednoznačně spokojeni domácí. Valladolid předvedl solidní výkon zejména v první půlhodině, ve které si vypracoval několik náznaků a dokonce i slušných šancí. V závěrečných patnácti minutách už Barcelona herně dominovala, ale zatím jí to drhne v koncovce. Messi zazdil přímý kop, Coutinho ani Dembelé z dálky nepřekonaly Masipa. Katalánci se budou muset do druhé poloviny, která začne přibližně ve 23:15, ještě zlepšit.
45'
45'
Ale Messimu to znovu nevyšlo. Tentokrát přetáhl centr vysoko na branku, čímž potěšil domácí fanoušky.
44'
Anuar zbytečně fauloval a je tu další přímý kop pro Barcelonu, Coutinho chtěl rozehrávat nakrátko, ale nakonec přenechává míč Messimu, který bude centrovat.
43'
Messi z třiadvaceti metrů přestřelil zeď i branku. Pokus navíc neměl dostatečnou razanci a Masip by míč nejspíše stejně chytil. Tohle nebyl povedený moment barcelonské hvězdy, zatím se tedy hraje stále bez gólů.
42'
Messi pronikl domácí obranou, přihrávka na Suáreze byla sice nepřesná, ale Lionel Messi byl faulován. Barcelona rozehraje velmi zajímavý přímý kop, ideální pozice pro jednoho z nejlepších hráčů planety!
41'
Dlouhý centr hledal nabíhajícího Fernándeze, ale byl přeci jen příliš přetažený a skončil až v rukavicích ter Stegena.
40'
Po odkopu Masipa Bousquets fauloval vysokou nohou Anuara, Valladolid rozehraje standardní situaci ze čtyřiceti metrů.
40'
Vysokou přihrávku na levou stranu si Messi zpracoval jednoznačně rukou. Byl v tom vidět i úmysl, ale argentinský střelec unikl žluté kartě.
39'
Barcelona znovu rozehrála nakrátko, Robertova přihrávka však byla následně sražena na autové vhazování.
39'
Roberto se snažil projít po pravé straně, Alcaraz ho zastavil jen za cenu dalšího rohového kopu.
38'
Opět rozehrávka nakrátko, následoval pas na Messiho do křídla, který byl však příliš dlouhý.
37'
Suárez se snažil probít do pokutového území, byl zastaven za cenu rohového kopu.
36'
Po stříleném centru Messiho, který nenašel nikoho, Valladolid odklidil míč do bezpečí, ale na dlouho si neodpočine.
36'
Po odvráceném centru následoval další rohový kop, který hosté rozehráli nakrátko a Dembelé nadvakrát odcentroval do šestnáctky, ve vzduchu se tentokrát skvěle prezentoval Calero. Domácí jsou teď pod velikým tlakem.
35'
Rohový kop sice domácí odvrátili, ale Barcelona pokračovala v tlaku a nakonec po zemi pálil z hranice vápna Coutinho, mířil přesně ke vzdálenější tyči, ale Masip se dokázal natáhnout a vyráží na roh!
34'
Tentokrát dostal pas na levou stranu Jordi Alba, snažil se odcentrovat, ale Moyano míč zablokoval a srazil na rohový kop.
33'
Coutinho výborně našel nabíhajícího Suáreze na hraně ofsajdu, který byl sice v tísni bránícího hráče, ale dostal se k zakončení, Masip mu ale zmenšil střelecký úhel a dokázal, spíše dloubnutí než střelu, vyrazit.
31'
Krásná kombinace na jeden dotyk Barcelony, Messi parádním pasem našel ve vápně Dembelého, který z první hledal na zadní tyči Suáreze, ale přehnal to z razancí a balon přeletěl uruguayského útočníka!
30'
Přetažený centr vracel Moyano na Ünala do šestnáctky, turecký útočník hlavou ter Stegena nepřekonal, předtím si navíc v souboji pomohl faulem rukama.
30'
Další brejk domácích! Ünal se snažil najít nabíhajícího Villu, Piqué dokázal krkolomně patou odvrátit míč na rohový kop. Valladolid se zatím prezentuje sympatickým výkonem!
29'
Po odkopu Masipa zamířil do rychlého protiútoku Plano, který však musel čekat na spoluhráče, nakonec našel na levé straně Alcaraze, ten ale nedokázal odcentrovat přesně.
28'
Messi se obtočil kolem protihráče a snažil se míč narazit se Suárezem, který však v tísni balon nezasáhl. Masip však poté odkopl míč jen do autu.
27'
Coutinho se tentokrát probil po levé straně sám až k šestnáctce, ale ztratil rovnováhu a neodcentroval přesně.
27'
Coutinho přihrál do strany Dembelému, jenž se snažil z první přihrát pod sebe do vápna, ale byl dobře hlídaný a domácí srazili míč do autu.
26'
Messi v obležení protihráčů hledal Coutinha, který však prohrál těsný souboj s protihráčem. Domácí se znovu snažili vyrazit do brejku, ale i tentokrát se hráči Barcelony stihli vrátit a nemuseli čelit žádné šanci.
25'
Villa vystihl přihrávku hostů, kteří opět rozehrávali nakrátko a táhl rychlý brejk, poté však přetáhl dlouhý pas na Ünala a ze zajímavé akce Valladolidu nebylo nic.
24'
Dembelého vysoký pas na Albu do šestnáctky odvrátili domácí na rohový kop. Barcelona zatím dominuje v držení míče a územní převaze, šance však zatím nemá.
23'
Messi odzbrojil Fernándeze a našel na pravé straně Rakitiće, jemuž však míč skočil o drn a skákavý balon nedokázal Chorvat poslat do vápna pořádně, vyslal ho jen do rukavic Masipa.
22'
Pohledná kombinace Barcelony vyústila v největší šanci hostů, Jordi Alba měl na levé straně hodně prostoru, našel na středu Dembelého, který přízemní ranou mířil k levé tyči, ale o kousek minul. Masip by však nejspíše na míč dosáhl.
21'
Roberto nepřihrál Rakitićovi přesně a Nacho odklízí míč daleko od branky Valladolidu.
20'
Odkop Masipa na Ünala letěl do ofsajdu, k balonu se tedy dostávají hosté.
20'
Pohledná akce domácích, do vápna se snažil proniknou po pasu Ünala Villa, zastavil ho až Piqué, jenž následně odkopl míč do bezpečí.
19'
Fernández fauloval Messiho a Barcelona rychle rozehrála, přihrávka na pravou stranu však skončila pouze u brankáře Masipa.
18'
Při další akci se Dembelé snažil vyzvat k zakončení Messiho, hledal ho vzdušným pasem, ale nedokázal přesně přihrát a argentinský střelec navíc ani nepochopil jeho záměr.
16'
Messi si seběhl do půli hřiště a vymyslel krásný vysoký pas na Jordiho Albu, který zaprvé nedokázal propasírovat míč za Masipa, a za druhé v době přihrávky už byl v ofsajdové pozici, čehož si sudí všiml.
15'
Dembelé se obtočil kolem protihráče a i on rovněž z necelých třiceti metrů zkusil střelecké štěstí, pravačkou však nezamířil mezi tři tyče.
14'
Alcaraz se nakonec dostal k zakončení, branku ze třiceti metrů trefil, ale ter Stegena nijak nepřekvapil, hostující brankář udělal dva kroky k pravé tyči a lapil.
14'
Messi se dostal k odraženému míči, snažil se přejít do střelecké pozice, ale při kličce o balon přišel. Dopředu vyrazili domácí, jejichž centr dokázala Barcelona odvrátit.
13'
Coutinho si tentokrát zpracoval dlouhý pas Messiho na jedničku, přes Dembelého se dostal míč k Albovi, jehož centr byl sražen na roh.
12'
Coutinho však hodně pokazil centr z rohu, míč poslal přímo nad branku, a tak neměl nikdo z hostů šanci hlavičkovat.
12'
Tečovaný míč hráčem Valladolidu skončil mimo hrací plochu, další rohový kop pro hosty.
11'
Piqué dokázal uhlídat míč před dotírajícím protihráčem a vybojoval autové vhazování, může tak znovu kombinovat Barcelona.
11'
Messi přišel o míč a vůbec se nevracel, zastoupili ho však spoluhráči a rychle balon vybojovali zpět.
10'
Hosté rozehráli nakrátko, Messi vzápětí hledal Dembelého ve vápně, ale ten nepředvedl dobré zpracování.
9'
Suárez si šikovně přiťukl míč do šestnáctky po přihrávka Roberta, ke střele se nedostal, vybojoval alespoň rohový kop.
8'
Rohový kop hosté bez problémů odvrátili.
7'
Tak to byla šance Valladolidu! Rychlý přechod do útoku, Ünal využil skvělého pasu do běhu a hned vypálil, jeho jedovka mířila na branku a ter Stegen se rychle musel vyšponovat do vzduchu, aby míč vyrazil na roh!
7'
Roberto se na pravé straně ocitl pod tlakem Nacha, u míče však zůstane Barcelona, pravý bek hostů vybojoval autové vhazování.
6'
Villa přešel přes obránce a posunul míč do strany na Anuara, který odcentroval do šestnáctky, kde však sebral míč pozorný ter Stegen.
5'
Dembelé se zmocnil odraženého míče na levé straně, následně se štěstím přešel přes obránce a z velkého úhlu se snažil překonat Masipa, ale přestřelil.
4'
Coutinho skvěle zpracoval přenesení hry od Rakitiće a následně hledal na hranici vápna Suáreze, tomu však k míči krok scházel a nedokázal zpracovat.
3'
Real nedokázal udržet míč na kopačkách, Suárez kombinoval s Messim a při pokusu pro únik upadl, sudí však faul neodpískal.
2'
Domácí nerozehráli po zisku míče rychlý brejk vůbec špatně, ale pas na Anuara byl nepřesný a míč sebral ter Stegen.
1'
Kombinace Suáreze s Robertem na pravé straně skončila jen autovým vhazováním, Valladolid poté poprvé vybojoval míč, ale rychle o něj přišel.
1'
Barcelona rozehrála a nyní kombinuje na vlastní polovině, hráči si „osahávají“ balon.
1'
Valladolid nastupuje ve fialovobílé kombinaci dresů, Barcelona klasicky v červenomodré.
Na dnešní duel je rovněž nominován VAR, je jím videorozhodčí Mateu Lahoz.
Barcelona nastupuje s ofenzivním rozestavením 4-3-3, vepředu nechybí zabijácké trio Messi, Suárez, Dembelé.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše.

Real Valladolid: Masip – Moyano (C), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – B. Fernández, Alcaraz – Anuar, Plano, T. Villa – Ünal.
Náhradníci: S. Pérez – Verde, Antoñito, Míchel, Keko, Karim, Čop.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Coutinho – O. Dembèlé, L. Suárez, Messi (C).
Náhradníci: Ezkieta – Semedo, Arthur, Malcom, Lenglet, Munir, Arturo Vidal.

Rozhodčí: De Burgos – Cebrián, Núñez.
Jelikož Valladolid v sezóně 2013/2014 spadl do druhé ligy, poslední vzájemný duel těchto dvou týmů se datuje do března 2014. Katalánci na něj však nevzpomínají vůbec rádi. Valladolid totiž na domácí půdě nečekaně zvítězil 1:0. V téže sezóně o půl roku dříve Barcelona opanovala domácí duel 4:1. Překvapí po téměř čtyřech a půl roku Valladolid znovu, nebo se bude radovat veliký favorit tohoto duelu?
FC Barcelona
Suverénní vítěz soutěže z minulého roku touží po obhajobě titulu a jeho hlavní konkurent výrazně oslabil, z Realu Madrid totiž odešla hvězda Cristiano Ronaldo. Barcelona loni prohrála pouze jednou, remizovala devětkrát a nasbírala výtečných 93 bodů. Měla nejlepší útok (99 gólů) a druhou nejlepší defenzivu (29 gólů).

Katalánský velkoklub v rámci přípravy vyrazil na International Champions Cup do zámoří, kde nejprve remizoval s Tottenhamem 2:2 a následně zvítězil v penaltách, poté však padl 2:4 s AS Řím a následně 0:1 s AC Milán. Rozhodně však nehrál v plné sestavě. Následně ve španělském superpoháru vyzval Sevillu s Tomášem Vaclíkem. Barcelona rychle prohrávala, ale ještě do poločasu srovnal Piqué a v závěru rozhodl Dembelé, ter Stegen ještě v nastavení chytil penaltu. V prvním kole FCB doma brala tři body. Proti Deportivu Alavés sice v prvním poločase branku ani z mnoha šancí nevstřelila, ale ve druhém se trefila třikrát, navíc neinkasovala.

FC Barcelona 3:0 Deportivo Alavés

Branky: 64. Messi, 83. Coutinho (Arthur), 90+2. Messi (L. Suárez)
Karty: 10. D. Torres (DAL), 42. Maripán (DAL)
Držení míče: 78 % : 22 %.
Střely na branku: 9:0.
Střely mimo: 12:2.
Rohy: 7:1.
Ofsajdy: 3:0.
Fauly: 6:13.

Sestava Barcelony: ter Stegen – Semedo (46. Coutinho), Piqué, Umtiti, Alba – Roberto, Busquets (85. Arturo Vidal), Rakitić – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé (77. Arthur).
Real Valladolid
Tým z města z centrálního Španělska je jedním ze tří nováčků soutěže. Do play-off o poslední postupové místo se probojoval až v posledním kole, ve vyrovnané základní části skončil pátý, v semifinále po výhrách 3:1 a 2:1 vyřadil Gijon a návrat po čtyřech sezónách ve 2. lize do elitní soutěže mu zajistil dvojzápas s Numanciou. První duel venku vyhrál Valladolid 3:0, doma si postup pohlídal a remizoval 1:1.

V přípravě Valladolid prohrál až v posledním duelu, a to s Norimberkem. Předtím třikrát remizoval a třikrát zvítězil. V rámci prvního kola vyjel na hřiště Girony, kde nebyl lepším týmem, ale uhrál bod za bezbrankovou remízu.

Girona FC 0:0 Real Valladolid
Karty: 87. Granell (GIR) – 86. Alcaraz (RVL)
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 1:1.
Střely mimo: 9:1.
Rohy: 3:2.
Ofsajdy: 1:1.
Fauly: 21:20.

Sestava Valladolidu: Masip – Moyano (C), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Cotán, Anuar (71. Verde), B. Fernández, Alcaraz, T. Villa (88. Míchel) – Ch. Ramos (64. Plano).
Přeji krásný sobotní večer, vítejte u utkání 2. kola španělské La Ligy, ve kterém nováček soutěže Real Valladolid vyzve obhájce titulu FC Barcelonu. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:15.