La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : D. Alavés - 11. května 2021   20:00

0:2
(0:1)
D. Alavés
40' Joselu  (Rioja) • 54' Rioja  (Joselu)
Elche
Gazzaniga – Palacios, Calvo, González, Josema (57. Milla) – Josan (57. Piatti), Marcone (79. Nino), Mfulu (57. V. Rodríguez), Fidel (C) – Carrillo, Boyé.
P. G. Fuertes – A. R. Moreno, I. B. Rodríguez
Estadio Manuel Martínez Valero, Elche
D. Alavés
F. Pacheco – Martín, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Pons (83. Navarro), Pina, M. García (C) – Rioja (78. Jota), Joselu (90+1. Deyverson), Méndez (78. Pellistri).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 21:15.
Deportivo se v rozehraném šestatřicátém kole posunulo před Getafe na patnácté místo a s pětibodovým náskokem na sestupové pásmo už je víceméně zachráněno. To Elche je po třetí prohře v řadě předposlední a společně s Huescou a Eíbarem bude věřit v klopýtnutí sedmnáctého Valaldolidu.
Jedna z klíčových bitev o záchranu končí pro Elche nezdarem. Herně bylo Alavésu vyrovnaným soupeřem, ale když už si připravilo nějakou výraznější šanci, tak ztroskotalo na zákrocích brankáře Pacheca. Hosté si toho tolik nevypracovali, nicméně Gazzaniga propustil obě střely letící na jeho bránu. V obou případech se do gólových akcí zapojili Joselu a Rioja, kteří si navzájem vyměnili góly a asistence.
90+2'
90+2'
Deyverson se stal obětí faulu ve středovém kruhu. S úsměvem ve tváři se ještě teatrálně zřítil k zemi, ale o nic významného ve skutečnosti nešlo.
90+1'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Deyverson.
90'
Na začátku dvouminutového nastavení se chystá ještě jedno střídání na straně Deportiva. Do hry se chystá brazilský sympaťák Deyverson.
89'
Facundo Pellistri se po svém příchodu s míčem mockrát nepotkal. Nyní zkoušel drze proniknout do vápna, ale byl včas zastaven.
87'
Nene, dnes domácím zkrátka není přáno. Fidel si sice dal záležet na centru, ale ten úplně vypadl z hrací plochy.
86'
Helibelton Palacios zboural bránícího Duarteho. Sudí Fuertes neváhal a hvizdem rozšířil už tak bohatou sbírku faulů.
85'
Jotův centr nenašel nikoho v tmavém. Naopak se začal rodit protiútok, jenž Tomás Pina znegoval taktickým faulem za žlutou kartu.
84'
Joselu získal pro hosty další porci času strávených v bezpečné vzdálenosti od své branky. Nakopl ho Pablo Piatti.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Ximo Navarro.
83'
Fidelův tečovaný centr chtěl u své pravé tyče odklidit Pacheco. Zranil se přitom o spoluhráče Lejeuneho, jenž do něj v souboji s Carrillem vrazil.
83'
Musí to být velmi frustrující pro hráče v bílém, kteří celou druhou půli buší do soupeřovy obrany, ale deset minut před koncem jsou stále hodně daleko od bodového zisku.
82'
Jota prohospodařil rychlý protiútok pár chvil poté, co Alavés znovu neměl žádné starosti s bráněním rohového kopu.
81'
Lucas Boyé šel kvůli centru z křídla do předklonu. Nebyla to ideální pozice na hlavičku, ze které resultuje rohový kop.
80'
Joselu přišel o svého parťáka Rioju, ale i bez něj se po standardce dostal k hlavičce. Gazzanigu každopádně nedonutil zasahovat.
79'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Ivan Marcone, přichází Nino.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Facundo Pellistri.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Jota.
77'
Gazzaniga si dal u levé tyče pozor na střílený centr z dílny Ponse. Balon vyrazil na roh, ze kterého Rioja nic nevytěžil.
76'
Bušení do plných bylo znovu vyřešeno nepovedeným centrem. Palacios našel pouze rukavice Fernanda Pacheca.
75'
Piattiho centr se neujal. U domácí střídačky už to sleduje připravený čtyřicetiletý útočník Nino!
74'
Držení míče: 64 % – 36 %.
73'
Tomás Pina si po faulu na svou osobu ustlal přímo na trávníku. Moc fyzických sil mu na první pohled nezbývá.
71'
Mohlo být hotovo! Edgar Méndez se naprosto nenápadným způsobem posunul s míčem na okraj vápna, odkud orazítkoval ze svého pohledu levou tyč. Gazzaniga plachtil vzduchem úplně zbytečně.
70'
Fernando Pacheco si velmi rychle všiml, kam letí centr Fidela. Vyrazil z branky a sebral míč před zraky nabíhajícího protihráče.
69'
Laciná ztráta Elche na útočné polovině. V tvářích domácích fotbalistů už začíná být znát jistá rezignace.
68'
Joselu s velkou jistotou napálil míč do domácí branky, ale vzhledem k předchozímu ofsajdu Riojy se ani neradoval. Všem bylo jasné, že praporek půjde nahoru.
66'
Střídající Pere Milla nabízel míč do ohně centrem z levého kraje. Carrillovi nechybělo moc, aby na něj dosáhl a zblízka nasměroval mezi tři tyče.
65'
Alavés čeká v devíti lidech na hranici velkého vápna na příchozí centr. Domácí mají spoustu prostoru na kombinaci.
64'
Rubén Duarte si pomohl faulem na kolumbijského beka Helibeltona Palaciose, tudíž bude pokračovat domácí územní převaha.
63'
Joselu neprošel přes několik hráčů v bílém do střelecké pozice. Manuel García poté zleva centroval, ale Méndez také nebyl v dobré pozici na zakončení.
62'
Těžko se dá domácím něco vytknout. Ve druhé půli mají velkou převahu, ale v podobě skóre se to nijak neprojevuje.
61'
Nic se měnit nebude, a tak se půlhodinu před koncem zápasu Elche stále nachází ve svízelné situaci. Boj o záchranu se komplikuje.
60'
Edgar Méndez v přímočaré protiakci střílel z poměrně velké dálky a minul ze svého pohledu levou tyč. Rozhodčí se asi budou vracet k předchozí situaci před Pachecem.
59'
I po druhém gólovém direktu pokračuje domácí tým v tlaku. Po neúspěšném rohu se marně dožadoval nařízení pokutového kopu za ruku Duarteho.
58'
Když už si defenzíva Deportiva neví rady, tak ji skvělým zákrokem pomůže Pacheco! Platilo to i nyní, když po špičkovém centru Marconeho vyrazil hlavičku Boyého.
57'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Pablo Piatti.
57'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josema, přichází Pere Milla.
57'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omenuke Mfulu, přichází Víctor Rodríguez.
54'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Hosté si v úvodu druhé půle prakticky nesáhli na balon, ale stejně se jim povedlo zvýšit na 2:0! Hráči Elche si zavařili úplně sami nedorozuměním u půlící čáry. Joselu vystartoval do protiútoku po pravé straně. V tandemu měl LUISE RIOJU, který po přesném centru uklidil míč z voleje do sítě.
54'
Diego González se vyšrouboval do vzduchu a možná trochu ukradl kvalitnější hlavičku Calvovi. Sám ji umístil mimo tři tyče hostující brány.
53'
Josema opět vyslal na zteč Fidela, ale ani v tomto případě se kvalitní centr před Pachecovo pracoviště nekonal. Faul na Mfulua znamená pokračování domácí akce.
52'
Josema na levém kraji předal zodpovědnost Fidelovi, který se snažil odcentrovat, ale trefil jenom prvního hráče před sebou.
51'
Fidelovi se nepovedlo diagonální přenesení hry. Domácí si míč během pár vteřin zase získali, byť ho mají v moci jen na vlastní polovině.
50'
Daniel Calvo okamžitě napravil vlastní chybu v citlivém území. Chvíli to smrdělo velkou šancí pro hosty z Alavésu.
49'
Až moc vysoký oblouček pro Edgara Méndeze. Pro míč si doskočil Gazzaniga, od kterého startuje postupný útok Elche.
48'
Pokud Elche nebude bodovat, tak zůstane v sestupovém pásmu s tím, že všichni okolo budou mít zápas k dobru. Hlavně úspěch Valladolidu by výrazně zmenšily šance poslední trojky.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého nestřídal, tudíž pokračujeme v původních jedenáctkách.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Javier Calleja vypadá při odchodu do šaten spokojeně, neboť jeho svěřenci udělali v první půli významný krok k záchraně. V úvodu se Alavés prezentoval hrou ze zabezpečené obrany, kterou zlobil jen Carrillo. Pacheco si s jeho šancí poradil a za pár minut sledoval, jak Luis Rioja střílí do tyče. Dosud nejdůležitější situace přišla ve čtyřicáté minutě, kdy se na základě rohového kopu prosadil Joselu.
45+1'
45+1'
Manuel García nabídl Elche ještě jednu standardku z osy hřiště. Fidelův nákop prodloužil na roh Lejeune, ale nic vážného se ve finále nekonalo.
45'
Nastavení první půle bude jen o šedesáti vteřinách.
44'
Joselu o kousek nedosáhl na nákop ze středu hřiště. Míč přes něj přeletěl a do vlastnictví jej získal Paulo Gazzaniga.
43'
Ťukes pod tlakem vyústil v nepřesnost konžského záložníka Mfulua. Deportivo vhazuje a určitě se ještě pokusí do pauzy navýšit svůj náskok.
42'
Elche dostalo šanci na rychlou odpověď rovněž ze standardní situaci. Zakončení hlavou ale znovu postrádalo potřebnou kvalitu.
40'
Velká radost na straně Alavésu! Zprava byl roh rozehrán nakrátko. Luis Rioja se na okraji šestnáctky zbavil Palaciose a přihrávkou pod sebe připravil ideální pozici JOSELUOVI, který z nějakých pěti metrů jen nastavil nohu a nedal Gazzanigovi žádnou šanci.
40'
Edgar Méndez opět nechal odcentrovat Rioju. Mfulu odehrál míč do bezpečí, ten se vzápětí do vápna ale vracel a bude z toho další roh.
39'
Joselu si vynutil faul a standardku z hloubi pole, kterou zrealizoval Rubén Duarte. Signál byl určen pro Rioju, jenž se zmohl aspoň na rohový kop.
38'
Helibelton Palacios si na pravé straně přechodil míč na svou silnější nohu. Kvalitním centrem objevil Carrilla, ale ten nedokázal dát své hlavičce tolik razance, aby s ní měl Pacheco nějaké starosti.
37'
Josema kvaltoval po levém křídle, jenže Martín mu fantastickým skluzem odkopl míč za postranní čáru. Ve hře je dlouhý aut do ohně.
36'
Rubén Duarte vypíchl míč domácímu křídelníkovi Josanovi. Přes Palacioase se hra vrací k půlící čáře.
35'
Jedem z domácích hodně zariskoval zpětnou přihrávkou na nepřipraveného stopera. Edgar Méndez se balonu málem zmocnil, což by znamenalo velké ohrožení pro Gazzanigu.
34'
Fidelův centr propadl balíkem těl až do autu. Domácí by si přáli rohový kop, ale rozhodčí nechávají hrát Fernanda Pacheca.
34'
Tomás Pina si začíná koledovat o žlutou kartu. Po faulu na Carrilla následuje standardní situace z pozice, odkud branka přímo ohrozit nejde.
33'
Tak se ale stane až po vynuceném ošetření na straně Deportiva. Nějaký problém s pravou dolní končetinou má obránce Florian Lejeune.
33'
Lucas Boyé na pravém kraji hřiště neustál souboj s Lejeunem. Pina si neodpustil další faul a míč bude patřit Alavésu.
32'
Tomás Pina dostal od Palaciose rukou do oblasti hlavy. Stalo se tak ve vápně, ale vzhledem k předcházejícímu ofsajdu se to řešit nemuselo.
31'
Úvodní půlhodina přinesla po jedné velké šanci na každé straně. Jinak se toho moc neděje, hra je velmi často přerušovaná kvůli faulům.
30'
Držení míče: 41 % – 59 %.
29'
Fidel se drží za hlavu kvůli srážce s Martínem. I jemu se těžko zvedalo ze hřiště, ale oba by měli být schopni pokračovat.
28'
Lucas Boyé zaútočil na vlastní pěst. Proti přesile balon ztratil a ve finále také fauloval vyvážejícího Manuela Garcíu.
27'
Rozhodčí Fuertes musel trošku popohnat Gazzanigu, který nakopával míč dopředu. Tam skončil v kotrmelcích Carrillo, ale pískáno tentokráte nebylo.
26'
Daniel Calvo učebnicově překazil útočné plány Duartemu. Pak už bylo pískáno v neprospěch Alavésu.
25'
Helibelton Palacios předvedl velmi dlouhý aut. U malého vápna byl míč odhlavičkován před šestnáctku a Mfuluova tečovaná střela se sotva došourala k Pachecovi.
24'
Rioja nedokopl od praporku ani na úroveň bližší tyče. Balon zmizel v zámezí a zpátky do hry jej bude vracet Gazzaniga.
23'
Znovu v akci Luis Rioja, který si poradil s Calvem, ale nízký centr stejně byl Palaciosem odklizen na rohový kop.
22'
Přímočařejší postup se hostům málem vyplatil! Rubén Duarte nastartoval na levém křídle Luise Rioju, který šel do střely a tu zastavila až Gazzanigova pravá tyč.
21'
Lucas Boyé si chtěl zpracovat nákop z obranné poloviny, jenže i jemu byl odpískán faul. Znovu tak bude na řadě hostující rozehrávka.
20'
Fidel už byl s míčem za koncovou čarou. Poklidná fáze utkání bude pokračovat odkopem od branky Alavésu.
19'
Velmi trpělivě hledá Deportivo způsob k přechodu na útočnou polovinu. Přišla ale ztráta a nedovolený zákrok na Carrilla.
18'
Klidnější období okolo středového kruhu. Domácí odevzdali míč naprosto neadresným nákopem letícím k Pachecovi.
16'
Elche postupně zvyšovalo tlak při napadání. Uklidnění přišlo s faulem Josana na Rubéna Duarteho.
15'
Ze sedmadvaceti metrů zkusil štěstí francouzský stoper Florian Lejeune, který však zasáhl jen dobře postavenou zeď. Z tohoto šlo vytěžit mnohem více.
14'
Videorozhodčí červenou kartu zřejmě doporučovat nebudou. Tak jako tak se chystá nebezpečný přímý kop. Ukázková pozice pro praváky.
13'
Na žluté karty je vyrovnáno 1:1. Omenuke Mfulu agresivně skluzoval proti Manuelu Garcíovi, kterého nehezky sestřelil. Oběť faulu bude ráda, že to přežila bez újmy na zdraví.
12'
Situaci po rohovém kopu Fernando Pacheco opět vyřešil, když na malém vápně vyrazil Fidelův centr mimo hrací plochu.
11'
První šance Elche! Lucas Boyé si naběhl k bližší tyči pro excelentní centr Josana, jenže těžkou patičkou bez přípravy nechal vyniknout bleskově reagujícího Pacheca.
10'
Nakonec to tak horké nebylo. Domácí se jednoduše ubránili a Josema bude uvádět míč do hry z klidného středu pole.
9'
Rubén Duarte si pečlivě chystá míč před vhozením dlouhého autu před Paula Gazzanigu.
8'
Nákop letící k pokutovému území ještě ani nestihl dopadnout a už bylo pískáno v neprospěch faulujícího Carrilla. Ve vzduchu to odnesl Laguardia.
7'
Víctor Laguardia důrazně překřížil cestu Josana, který skončil v kotrmelcích. Z půlky se bude kopat proti bráně Pacheca.
6'
Luis Rioja z rohu nezahrozil. Druhý jeho centr byl zablokován a vše uzavřel průnik do opětovně nachystané obrany.
5'
Jednu takovou minelu spáchal Palacios. Luis Rioja díky jeho ztrátě zleva došel do vápna, byť na to nenavázal přesnou přihrávkou na zdvojeného Ponse.
4'
Rozhodně se od úvodu nedá čekat nějaká zběsilá a otevřená partie. Oba týmy si v důležitém boji o záchranu určitě budou dávat velký pozor na chyby.
3'
Začátek je rozkouskovaný častými fauly. Nyní se přestupku dopustil Carrillo, jenž pomohl na zem Manuelu Garcíovi.
2'
Hned ve druhé minutě je tady první žluté napomínání. Potrestán je Edgar Méndez, který se rukou ohnal po tváři Josemy.
1'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v černých, kdežto domácí v bílých dresech.
1'

Elche CF: Gazzaniga – Palacios, Calvo, González, Josema – Josan, Marcone, Mfulu, Fidel – Carrillo, Boyé.
Náhradníci: Badía – Álamo, Barragán, Cifuentes, Luismi, Milla, Nino, Piatti, Rigoni, V. Rodríguez, Morente, Verdú.

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Martín, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Pons, Pina, M. García – Rioja, Joselu, Méndez.
Náhradníci: Castro, Sivera – Deyverson, Guidetti, Jota, Mahmoud, Navarro, Pellistri, Pérez, Sainz, Tachi, Lucas Pérez.

Rozhodčí: P. G. Fuertes – A. R. Moreno, I. B. Rodríguez.
Vzájemná utkání

První vzájemný duel v probíhající sezóně vyzněl lépe pro Elche, které na půdě Alavésu zvítězilo 2:0. Hosté tak mají soupeři co vracet, naopak domácí budou chtít výsledek zopakovat a zapsat do tabulky všechny body.
Deportivo Alavés

Hosté z Alavésu jsou na tom jen o něco lépe. Jsou totiž šestnáctí se dvaatřiceti získanými body a i když jsou lépe postavení, než Elche, nemají rozhodně jistotu záchrany v LaLize. Právě dnes s domácími hráči svedou bitvu, která může oba celky přiblížit ke kýženému udržení LaLigy. Oba týmy dělí rozdíl dvou bodů a bojují o setrvání v této soutěži i v příštím ročníku. Zápas tak může nabídnout zajímavou bitvu, byť nejde o duel celků ve vyšších patrech tabulky. V posledním odehraném kole získal Alavés jeden bod po remíze 2:2 s Levante. A na tento důležitý bod bude chtít navázat i dnes.
Elche CF

Fotbalisté dnes domácího týmu Elche CF na tom nejsou dobře v tabulce. Najdeme je až na devatenáctém místě se ziskem třiceti bodů. Zatím jsou tedy v pásmu ohroženém sestupem do nižší španělské ligy. Mají tak před posledními třemi koly zabodovat, aby se pokusili dostat se na místa, která naopak zaručují záchranu v LaLize. Na sedmnácté místo, které je právě tím záchranářským, mají ztrátu pouze jednoho bodu, takže mají velkou šanci se v nejvyšší španělské lize udržet. Dnes tak ve svém teritoriu budou chtít proti hostům z Alavés uspět. V posledním ligovém kole se Elche nedařilo, když padlo 0:2 na půdě Realu Sociedad.
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je šestatřicáté kolo španělské LaLigy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Elche CF a Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.