La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Barcelona - 12. prosince 2021   16:15

CA Osasuna
14' D. García (Moncayola) • 86' E. Ávila
2:2
(1:1)
Barcelona
12' González  (Gavi) • 49' Ezzalzouli
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal (74. Cote), U. García, D. García, Cruz – Moncayola, Torró (68. Brašanac) – Barja (68. E. Ávila), R. García, M. Sánchez (73. R. Torres) – Kike García (68. Budimir).
J. Martínez – J. Juste, M. Martínez
Estadio El Sadar (Pamplona)
Barcelona
ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Umtiti – Ezzalzouli (90+2. Blanc), S. Busquets, F. de Jong, O. Dembèlé (81. Coutinho) – González (73. Mingueza), Gavi – L. de Jong.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 0:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 16:16.
Tak i druhé dějství přineslo dva góly, favorit se nejprve v jeho úvodu ujal vedení, které hájil hodně dlouho, prakticky až do jeho závěru, kdy se domácím povedlo vyrovnat a nutno říct, že zaslouženě. Osasuna se snažila hrát, zatímco soupeř jenom zdržoval, až po druhé inkasované brance začas znovu více útočit, ale to už bylo pozdě, další gól už zápas nepřinesl a končí tak nejspíš spravedlivou remízou, která je větší ztrátou pro katalánský tým.
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Samuel Umtiti (FC Barcelona).
90+6'
Philippe Coutinho se mohl stát hrdinou svého celku, avšak z úrovně penalty nedokázal správně zacílit a ani faul si nevynutil.
90+5'
Do šance se málem dostala ještě Osasuna, na dlouhou přihrávku nabíhal jeden z hráčů, ovšem míč skončil jen v náruči vyběhnutého gólmana Barcelony.
90+4'
Hosté ještě v závěru tlačí a chtějí strhnout vedení zpět na svou stranu. Rozehrávat budou roh.
90+3'
Hosté si na hranici velkého vápna špatně přihráli a do útoku mohou domácí.
90+2'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Abde Ezzalzouli, přichází Ferran Jutlga Blanc.
90+1'
Nastavuje se pět minut. V pokutovém území mezitím zkoušel nůžky Luuk de Jong, ale míč vůbec nezasáhl.
90'
Málem se Katalánci dostali do přečíslení, ale po špatné přihrávce o míč přišli.
89'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona), který zatáhl soupeře za dres.
88'
Hosté vybojovali faul, rozehrávat budou na útočné polovině.
86'
Osasuna právě vstřelila branku!
Podruhé je vyrovnáno. Domácí rozehráli rohový kop, ke střele si nabíhal Jon Moncayola, kterému se ještě nepovedlo k balónu dostat, to jeho spoluhráč EZEQUIEL ÁVILA byl už úspěšnější, jeho tvrdou střelu ještě tečoval zřejmě Umtiti a Marc-André ter Stegen už nestačil na míč dosáhnout, ten zaplul k jeho pravé tyči.
86'
Osasuna má možnost, rozehrávat bude standardku na polovině soupeře.
85'
Hosté zvolili zdržovací taktiku, dalším hráčem na trávníku je Gerard Piqué.
83'
Žlutou kartu dostává Marc-André ter Stegen (FC Barcelona), který zdržoval až příliš okatě. Zasloužený trest.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Philippe Coutinho.
81'
Ousmane Dembèlé sedí na trávníku a zdržuje hru, což se domácím pochopitelně nelíbí.
80'
Domácím se povedlo vyrazit do otevřené obrany Barcelony, ovšem tam si špatně přihráli a z nadějné akce tak nic není.
78'
Gavi napodobil svého spoluhráče, jemu se sice povedlo zakončit, avšak nepřesný pokus letí vedle bližší tyče.
77'
Frenkie de Jong se málem dostal do šance, ale míč mu utekl od kopačky.
76'
Domácím pomáhá s rozehrávkou brankář, příliš se mu nevydařila, míč letí za postranní čáru.
74'
Žlutou kartu dostává Gavi (FC Barcelona).
74'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Cote.
73'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Roberto Torres.
73'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nico González, přichází Oscar Mingueza.
72'
Ousmane Dembèlé je dnes velmi aktivní střelec, ovšem další z jeho pokusů letí vysoko nad.
70'
Marc-André ter Stegen utrpěl při svém zákroku nějaký šrám a žádá si ošetření, což se domácím pochopitelně nelíbí.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Ezequiel Ávila.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike García, přichází Ante Budimir.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Darko Brašanac.
67'
Žlutou kartu dostává David García (CA Osasuna).
65'
Na hřišti se nic neděje, hosté v klidu drží svůj těsný náskok a nikam se neženou. Kvalita zápasu tím opět hodně trpí.
62'
Domácí se snaží vyrovnat, rozehrávat budou kousek za středovou lajnou.
60'
Příliš přetažený míč letí jenom do zámezí.
60'
Rohový kop bude zahrávat Barcelona.
58'
Na druhé straně byla situace nebezpečnější, Ousmane Dembèlé střílel levačkou na vzdálenější tyč, kterou ale minul.
58'
Jon Moncayola přes obránce neprošel, míč poslal jen do zámezí.
56'
Žlutou kartu dostává Manu Sánchez (CA Osasuna) za nesportovní chování.
54'
Ousmane Dembèlé se obtočil kolem obránce a tvrdě střílel, mířil ale příliš vysoko nad břevno.
51'
Domácí se snaží rychle odpovědět, ale míč drží stále hostující tým.
49'
Žlutou kartu dostává Juan Cruz (CA Osasuna).
49'
Barcelona právě vstřelila branku!
V pokutovém území Barcelony zahrál jeden z hráčů jasně rukou, ale hra pokračovala a z protiútoku hosté udeřili. Domácím se nepovedlo odhlavičkovat balón do bezpečí, k tomu se dostal ABDE EZZALZOULI, který tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti do horní části domácí svatyně nedal brankáři nejmenší šanci.
49'
Míč zůstal na chvíli volný před bránou Barcelony, hráči Osasuny toho nedokázali využít.
48'
Lucas Torró svému pádu docela přidal, sudí ale dává míč jeho týmu.
48'
Hosté sebrali míč a vyrazili dopředu, před středovou lajnou byl jeden z hráčů faulován, karta to není.
46'
Navzdory dvěma vstřeleným brankám to byla v prvním poločase spíše bída. Kromě dvou gólů žádná jiná šance k vidění nebyla a diváci se museli spíše nudit. Průběžný výsledek tak odpovídá dění na hřišti a musíme jen doufat, že se kvalita ve druhém dějství zvedne.
45+1'
44'
Faulu v pokutovém území se hosté nedočkali, míče se zmocňuje soupeř.
42'
Byl ovšem vytlačen až ke své bráně, takže z šance nebylo nic.
42'
Rohový kop bude rozehrávat domácí tým.
40'
Abde Ezzalzouli nedokázal přihrát před bránu, jeho tým však u míče zůstává.
38'
Samuel Umtiti stál v ofsajdu a jeho tým tak vzápětí o míč přichází.
37'
Žlutou kartu dostává Rubén García (CA Osasuna).
37'
Gavi se hodně rozčiluje poté, co hlavní arbitr píská faul na levé straně a neponechává výhodu. Bude se žlutit.
35'
Příliš přetažený centr letí do zámezí a odkopávat od brány bude Sergio Herrera.
34'
Frenkie de Jong si na levé straně až příliš hrál s balónem, dlouho otálel s přihrávkou nebo střelou a nakonec neprovedl ani jedno.
32'
Hosté kombinují na útočné polovině, do šance se ale nedokáží dostat.
30'
Jeden z hráčů Barcelony prokličkoval na levé straně až do zakončení, střílel ale pouze do náruče připraveného brankáře.
28'
Žlutou kartu dostává za faul na protihráče Nacho Vidal (CA Osasuna).
25'
Boj o míč probíhá u středové lajny, chvíli jej drží domácí, pak zase hosté.
23'
Na centr z levé strany nabíhal jeden z hráčů Osasuny, ale k míči se nedostal.
22'
Nico González střílel z voleje před hranicí pokutového území, avšak pálil vysoko nad.
21'
Barcelona vyrazila do přečíslení tři na dva, Ousmane Dembèlé ale čekal na přihrávku na pravé straně marně.
20'
Samuel Umtiti se snažil poslat brankáři malou domů, ale míč poslal jen do zámezí a jeho tým tak bude čelit rohovému kopu.
17'
Nacho Vidal si počínal hodně tvrdým faulem, kartu sice nevidí, ale jeho tým přichází o útok.
16'
Míč ale zastavila zeď protihráčů a ten končí až u ter Stegena.
16'
Standardku nyní rozehraje favorit nedaleko pokutového území.
14'
Domácí bleskurychle srovnávají se soupeřem krok. Po rozehrávce standardky přišel centr do pokutového území, kde hlavou k levé tyči nasměroval míč DAVID GARCÍA a ač se Marc-André ter Stegen natahoval co to šlo, na balón nedosáhl.
13'
Domácí mají možnosti vyrovnat, po faulu budou rozehrávat od pravé postranní čáry.
12'
Katalánci jdou do vedení. NICO GONZÁLEZ si zpracoval přihrávku, zůstal úplně sám před gólmanem Osasuny, kterého překonal střelou na bližší tyč.
10'
Špatná souhra katalánského týmu, který musí rychle zpátky.
10'
Teď už se domácím povedlo získat míč a rozehrávat bude jejich brankář.
9'
Ousmane Dembèlé čekal na vzdušnou přihrávku, ta k němu nedorazila, míč byl odvrácen na další roh.
8'
Samuel Umtiti a Lucas Torró skončili na trávníku po jeho rozehrávce, rozhodčí dává míč Barceloně.
7'
Rohový kop pro Osasunu.
6'
Ousmane Dembèlé si byl faulem na sebe až příliš jistý a míč sebral do rukou, to se ale spletl a rozehrávat bude soupeř.
5'
Nico González nedokázal odcentrovat, ale získal svým barvám rohový kop.
2'
Jon Moncayola netrefil míč ve vzduchu příliš ideálně a jeho pokus tak hostující brankář bez větších problémů uklidil do náruče.
1'
Hostující tým zastavuje hned na úvodu ofsajd.
1'

CA Osasuna: Herrera – N. Vidal, U. García, D. García, Cruz – Moncayola, Torró – Barja, R. García, M. Sánchez – Kike García.
Náhradníci: Ramos – Oier, Cote, Ramalho, Brašanac, Grau, R. Torres, Ontiveros, I. Pérez, J. Martínez, E. Ávila, Budimir.
Trenér: Arrasate.

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Umtiti – Ezzalzouli, S. Busquets, F. de Jong, O. Dembèlé – González, Gavi – L. de Jong.
Náhradníci: Neto, Peña – Dest, Lenglet, Mingueza, García, Balde, Puig, Coutinho, Demir, Blanc.
Trenér: Xavi.

Rozhodčí: J. Martínez – J. Juste, M. Martínez.
Posledních pět vzájemných zápasů

Osasuna – Barcelona 0:2
Barcelona – Osasuna 4:0
Barcelona – Osasuna 1:2
Osasuna – Barcelona 2:2
Barcelona – Osasuna 7:1

Osasuna porazila katalánský klub na svém hřišti naposledy 11. února 2012, kdy se radovala z těsné výhry 3:2.
FC Barcelona

Hosté jsou o tři místa a dva body lepší, než jejich dnešní protivník. Karty jsou tak rozdány. Ambiciózní tým vypadl z Ligy mistrů a v LaLize se nachází mimo pohárová místa, body jsou tak pro něj velmi důležité. Avšak Barceloně to na venkovních hřištích moc nejde, ze šesti mačů si její hráči přivezli šest bodů za jedno vítězství a tři remízy, skórovali jen v sedmi případech a o jednu branku více inkasovali. Právě v zatím posledním venkovním zápase zaznamenali své dosud jediné venkovní vítězství, když vyhráli 3:1 ve Villarrealu.
O jeden zásah se postaral Francouz Memphis Depay, s osmi góly nejlepší střelec mančaftu.
CA Osasuna

Domácím patří jednadvacet bodů a jedenáctá příčka, na svého dnešního protivníka ale příliš bodů neztrácí. Na domácí půdě se jim vůbec nedaří, v osmi duelech si připsali sedm bodů za jednu výhru a čtyři remízy, vstřelili jen pět branek, zato jedenáct jich inkasovali. Naposledy hráli nerozhodně 1:1 S Elche, když oba góly padly už v první půli.
Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje nejvyšší španělská fotbalová liga. Jako druhý v pořadí přijde na řadu duel téměř sousedů v tabulce, Osasuny a Barcelony. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.