La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Sevilla - 23. srpna 2021   20:00

Soria – Damián Suárez (87. Timor), Dakonam (C), S. Mitrović, Olivera – Vitolo (46. Jankto), Arambarri, Nemanja Maksimović, Aleñá (87. Macías) – Ünal (58. Jaime Mata), Sandro Ramírez (74. Iglesias).
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa (74. Rekik) – Jordán (67. Idrissi), Fernando, Óscar Rodríguez (67. Mir) – Suso (46. Lamela), Nasjrí, A. Gómez (46. Rakitić).

S konstatováním, že střetnutí rozhodl v nastaveném čase Érik Lamela, se loučím a přeji vám příjemný zbytek pondělního večera.
Souboj, který dlouho vypadal, že skončí bezbrankovou remízou rozhodl ve třetí nastavené minutě Érik Lamela. Sevilla tak ve druhém kole potvrdila roli favorita a má plný počet bodů. Dnes se znovu potvrdilo, že fotbal se hraje do poslední vteřiny. Getafe nepůsobilo vůbec špatně, ale zahodilo své nadějné pozice a prohrává. Do střetnutí se zapojil také Jakub Jankto, jenž v minulém týdnu přestoupil do španělské metropole.
90+4'
90+3'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tak to je studená sprcha pro Getafe! Za obranu si nabíhal Rafa Mir, který z levé strany trefil bližší tyčku! Balon se pak odrazil k penaltovému puntíku, kam dobíhal ÉRIK LAMELA, jenž neměl problém trefit odkrytou branku. Tohle si domácí celek nezasloužil, herně totiž působil lépe.
90+2'
Karim Rekik podruhé přiostřil hru, tentokrát nedovoleně atakoval Josého Macíase. Getafe nikam spěchat nebude, bod je pro něj minimálně zasloužený.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty a Sevilla se nacházela na útočné polovině, avšak Oussama Idrissi nemohl dostihnout nepřesnou nahrávku.
89'
Oussama Idrissi dlouho hledal pozici k centru nebo střele, po chvíli byl zablokován. Hostující celek pokračoval na balonu, jenomže pokazil přihrávku na pravé straně.
88'
K rozehrání přímého kopu se postavil David Timor, jenž zamířil pouze do zdi. Getafe znovu našlo odražený míč, avšak český reprezentant neodcentroval přesně.
87'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází José Macías.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází David Timor.
86'
Nejprve byl faulován Jakub Janko, ale akce Getafe pokračovala. Před vápnem byl pak podražen Juan Iglesias a Fernando (Sevilla) vidí žlutou kartu.
85'
Nacházíme se v samotném závěru zápasu a marně čekáme na vstřelenou branku! Getafe ještě bude tahat čas, jelikož chystá hned dvojí střídání.
82'
Hostující mužstvo se mohlo dočkat vedení, ovšem Júsuf Nasjrí se neudržel na ofsajdové linii. Pomezní sudí nechal situaci dohrát a útočník Sevilly využil podklouznutí brankáře a přehodil jej. Ovšem VAR situaci velmi rychle rozluštil a gól odvolal!
81'
Přímý kop rozehrál Ivan Rakitić, který našel spoluhráče, jehož hlavička zamířila jen nad břevno. Brankář David Soria celou situaci poctivě kontroloval.
80'
Na hrací ploše skončil jeden z hostujících hráčů a Sevilla chtěla rychle rozehrát. Rozhodčí hru přerušil a vrátil balon zpátky na místo, kde došlo k faulu.
79'
Situaci prozkoumal také VAR, který pokutový kop neposvětil!
78'
Z hranice vápna vystřelil Jakub Jankto, který zamířil metr vedle pravé tyče. Český reprezentant okamžitě ukazuje, že soupeř zahrál rukou.
78'
Pokračujeme v utkání, které míří do své závěrečné části. Podaří se některému z celků ještě zvítězit?
76'
Znovu se chvíli hrát nebude, rozhodčí poslal hráče občerstvit.
76'
Juan Iglesias je v pořádku a právě on centroval z pravé strany. Navíc vybojoval pro domácí rohový kop. K zakončení hlavou se dostal Mathias Olivera, avšak nebyl důrazný.
75'
Sotva Juan Iglesias nastoupil na hrací plochu, tak byl bolestivě zasažen, když jej dohrál Karim Rekik. Getafe bude rozehrávat standardní situaci.
74'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Juan Iglesias.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Karim Rekik.
72'
Centr od rohového praporku putoval do správných míst! Diego Carlos se ve vzduchu vyšplhal nejvýše a jeho hlavička byla nebezpečný, ikdyž mířila doprostřed branky. Avšak David Soria rychle reagoval a zakončení vyrazil nad břevno, pěkný fotbalový moment!
70'
Dalším potrestaným hráčem je Damián Suárez (Getafe), který zezadu podrazil soupeře. Zbytečná karta pro domácího hráče, který byl spíše podrážděný.
70'
Kličkou na střed se prezentoval Oussama Idrissi, jehož pokus z pravé strany vápna mířil jen doprostřed branky, kde byl připravený David Soria. První zakončení, které mířilo na branku, to už se píše sedmdesátá minuta.
69'
Devětašedesát minut je minulostí a my stále čekáme na vstřelenou branku. Souboj nenabízí ani vyložené příležitosti, a tak může rozhodnou jediná trefa.
67'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Rafa Mir.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Oussama Idrissi.
66'
Érik Lamela rozehrával rohový kop, který mířil na hranici malého vápna, kde ve vzduchu vládne brankář David Soria. Getafe okamžitě otáčí hru a myslí na útočnou akci.
65'
Pětadvacet minut zbývá do konce normální hrací doby. Sevilla už chystá hned dvojí střídání, do hry přijdou Rafa Mir a Oussama Idrissi.
64'
Zleva na střed se vydal Óscar Rodríguez, který neustál souboj, ale byl na něj odpískán faul. Hostující celek pak posílal pas na pravou stranu, ovšem míč zamířil jen za lajnu.
63'
Favorit ze Sevilly dlouhou dobu držel míč, ale opět toho nevyužil. Na druhou stranu se vydal český reprezentant, který nezvládl přihrávku na Mathiase Oliveru.
61'
Jakub Jankto na levé straně výborně podržel balon a následně jej posunul více k lajně. Následný centr si pohlídala hostující obrana.
60'
Jaime Mata pěkně zpracoval balon, rychle se otočil a snažil se poslat do šance spoluhráče. Ovšem Sandro Ramírez byl pokrytý a výborně zapracoval Jules Koundé.
59'
Carles Aleñá se snažil získat míč, ovšem vypomohl si faulem. Hra se znovu velmi kouskuje a chybí jí vyšší tempo.
58'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Mata.
57'
Po chvíli přišlo přenesení na levou stranu, kde nemohl balon zachytit Marcos Acuňa. Na domácí střídačce už je připravený Jaime Mata, jenž oživí hru Getafe.
56'
Hráči v bílých dresech byli znovu na míči a pomalu se přesouvali blíže k šestnáctce. Jenomže akce byla po chvíli ještě více zabrzděná.
55'
Ze středu přihrával na pravou stranu Enes Ünal, který viděl nabíhajícího spoluhráče. Damián Suárez z velkého úhlu vystřelil jen nad branku, každému to nesedne jako Adamu Hložkovi ze Sparty.
54'
Sandro Ramírez předvedl koloběžku, po níž se chtěl dostat do šestnáctky. Ovšem souboj dobře odcouval Jules Koundé, který získal balon.
52'
Přihrávku do vápna přebral brankář Jasín Bunú, který měl potíže se zpracováním a okamžitě jej napadal Sandro Ramírez. Hostující třináctka si ale poradila bez ztráty kytičky.
51'
U středového kruhu došlo ke vzdušnému souboji, při kterém fauloval Mauro Arambarri. Sevilla tak získala míč a předvede nám další postupnou akci.
50'
Už to vypadlo, že Júsuf Nasjrí půjde na posledního obránce domácího mužstva. Ovšem přenesení hry bylo o kousek delší, a tak míč putoval za postranní čáru.
49'
Aktivní Sandro Ramírez si chtěl vymodlit faul a ochotně se potácel na trávník. Hlavní rozhodčí jen ukázal, aby chlapec vstával a zapojil se zpátky do hry.
48'
Dalekonosným pokusem se předvedl Sandro Ramírez, jehož pokus nebyl přesný a míč zamířil daleko od pravé tyče.
47'
Domácí mužstvo dostalo šanci na reparát, ovšem centr trefil jen prvního bránícího hráče. Hráči v modrých dresech zůstávají na balonu.
46'
Po dobrém napadáním se míče chopil Nemanja Maksimović, který se snažil odcentroval, ale trefil soupeře. Rohový kop pro Getafe, který z něj nic nevytěžil.
46'
Druhý poločas byl právě zahájen, i s českým reprezentantem Jakubem Janktem na zeleném pažitu!
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Jakub Jankto.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Érik Lamela.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Fernando, přichází Ivan Rakitić.
46'
Sledovali jsme poločas, který moc fotbalové krásy nepřinesl. Dokonce jsme se nedočkali vstřelené branky a viděli jsme jen jednu vyloženou příležitost, kterou si vypracovala Sevilla. Ovšem pokud budeme brát herní projev, tak lépe působí Getafe. Doufejme, že se ve druhém poločase dostane na hrací plochu také český reprezentant Jakub Jankto, jenž v minulé sezóně zářil v italské nejvyšší soutěži.
45+2'
45+2'
Do hry vstoupil na malou chvíli VAR, avšak pokutový kop se zahrávat nebude. Centr z pravé strany mířil před branku, kde se nacházel Diego Carlos. Vypadalo to, že zahrál rukou, což VAR neposvětil.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
44'
Dalším potrestaným hráčem je Erick Cabaco (Getafe), který se rozčiloval na lavici náhradníků!
44'
Jako utržený ze řetězu vletěl do souboje Djené Dakonam, který může být rád, že není dalším potrestaným hráčem zápasu.
43'
A další přerušení! Při nákopu za obranu vrazil do obránce Sandro Ramírez. Domácí hráč se sice zlobí, ovšem hlavní rozhodčí viděl faul správně.
42'
Publikum se zlobí, když po souboji zůstal na zemi ležet Enes Ünal. Sevilla se tak lacino zmocnila míče, jenomže následně přišla ztráta a faulu se dopustil Alejandro Gómez (Sevilla), jenž viděl žlutou kartu.
40'
Asi šest metrů za vápnem se napřáhl Óscar Rodríguez, jehož pokus přišel ze záklonu, a tak zákonitě šel míč vysoko nad branku.
39'
Centry před hostující branku létají celkem často. tentokrát zprava. Ovšem přizvednutý míč mířil na branku, kde si snadno poradil brankář Jasín Bunú.
37'
Z pravé strany centroval Mathias Olivera, ovšem na míč nedoskočil Sandro Ramírez. Hostující celek se znovu snadno ubránil, když poslal míč za postranní lajnu.
36'
Hráči v modrých dresech znovu kombinovali na útočné polovině, jenomže Damián Suárez neudržel míč. Po chvíli ještě centroval nepřesně Carles Aleñá.
35'
První náznak velké šance je minulostí a vypracovala si ji Sevilla. Ovšem jinak lépe působí domácí mužstvo, které kombinuje. Na hranice vápna měl situaci přichystanou Carles Aleñá, ovšem míč si vzal Vitolo a nepřesně přihrál.
33'
Rohový kop putoval do zadní části vápna, odkud míč odhlavičkoval za sebe Vitolo. Ovšem Suso posunul míč na pravou stranu šestnáctky, kde se pohyboval Alejandro Gómez. Jeho spíše přihrávka mířila na zadní tyč, kde k zakončení chybělo pár centimetrů Julesu Koundému.
32'
Hráči jsou občerstveni, může se pokračovat ve střetnutí. Do konce prvního poločasu chybí nějakých třináct minut.
30'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru, aby se hráči mohli občerstvit. Za pár okamžiků budeme pokračovat v utkání.
29'
Jules Koundé si pohlídal vhazování soupeře, Getafe zůstalo u balonu. Zatím se ale hraje kolem středové čáry, stále čekáme na první gólovou příležitost.
28'
Sevilla byla pasována do role favorita, ovšem předzápasové postavení zatím nepotvrzuje. Ovšem tentokrát hráči v bílých dresech aktuálně kombinují.
27'
Hráči v modrých dresech jsou stále častěji u míče a snaží se poprvé zahrozit. Vitolo přihrával na levou strnu šestnáctky, kde se nacházel Sandro Ramírez, jenž nic dalšího nevymyslel.
25'
Centr od praporku mířil na první tyčku, odkud jej prodloužil Sandro Ramírez. V zadní části vápna pak hlavičku směřoval zpátky Mathias Olivera, ale střelecký pokus mířící na branku nepřišel.
24'
Getafe rozehrávalo standardní situaci, avšak centr byl odvrácen do bezpečných míst. Následně domácí šli znovu do akce a vybojovali rohový kop.
23'
Znovu se leží na hrací ploše, když si přistrčením pomohl Stefan Mitrović. Hlavní rozhodčí má zatím mraky práce a hráči mu to rozhodně neulehčují.
22'
Znovu se přerušuje, jelikož Getafe zapisuje další ofsajdové postavení. Zápasu by pomohla vstřelená branka, ke které to mají oba celky poměrně daleko.
21'
Za hostující obranu si nabíhal Enes Ünal, který se nacházel v ofsajdovém postavení. Domácí hráč se sice zlobí, avšak opravdu byl za obranou trochu dříve.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a průběžný stav je stále bezbrankový. Smutnější se ale fakt, že jsme neviděli ani žádnou vyloženou příležitost.
19'
Zatím se více nehraje, protože se často přerušuje, což samozřejmě nesvědčí kvalitnímu fotbalu.
18'
Hráči v modrých dresech trochu uklidňují hru na vlastní polovině. Po chvíli Getafe přešlo do akce, jenomže Enes Ünal se dopustil zbytečného faulu.
17'
Centr ze standardní situace mířil před branku, kde se v náběhu nacházeli Júsuf Nasjrí a Diego Carlos. Ovšem balon byl příliš dlouhý, a tak jej David Soria pustil mimo hrací plochy.
16'
Mauro Arambarri (Getafe) si vůbec nevšímal balonu a zachytil soupeře, který postupoval prostředkem bez balonu. Hlavní rozhodčí uděluje první žlutou kartu zápasu.
15'
Na levé straně se znovu nacházel Sandro Ramírez, který odcentroval, jenomže před brankou se nenacházel nikdo v modrém dresu.
14'
Centrovaný míč z pravé strany mířil před branku, kde se v náběhu nacházel Sandro Ramírez. Domácí hráč se marně natahoval po balonu, avšak marně.
13'
Sevilla znovu chtěla přenést hru na pravou stranu, kde se nenacházel nikdo v bílém. Getafe se mohlo snažit o útočnou akci, jenže si neužilo míče dlouho.
11'
Centr mířil na levou stranu vápna, odkud míč vracel před branku Mathias Olivera, ovšem trefil soupeře. Po chvíli přišlo zakončení zpoza vápna, avšak Mauro Arambarri netrefil prostor tří tyčí.
10'
Po souboji zůstal ležet na hrací ploše Damián Suárez, který absolvoval dva souboje za sebou. Rozhodčí chvíli váhal a následně nabídl domácím standardní situaci.
9'
Na pravé straně se v náběhu nacházel zkušený Jesús Navas, který chvilku váhal s centrem, až balon opustil celým objemem hrací plochu.
8'
Zatím sledujeme velmi opatrné střetnutí, které je hlavně o trpělivosti. Na obou celcích je vidět, že nechtějí chybovat. Uvidíme, kdy se dočkáme první velké příležitosti.
7'
Krásný pas poslal do šestnáctky Suso, který viděl nabíhajícího spoluhráče. Ovšem balon mířil blíže k brankáři, jenž situaci úspěšně vyřešil.
6'
Už před zápasem se očekávalo, že Sevilla bude často na míči, což se zatím potvrzuje. K vidění bylo přenesení hry na levou stranu, kde míč na hrací ploše neudržel Marcos Acuňa.
4'
Výkop brankáře Getafe prodloužil za sebe Enes Ünal, ovšem nenašel spoluhráče. Hostující mužstvo je znovu u míče a vymýšlí, jak překonat modrou obranu.
3'
Hráči v bílých dresech dlouhou dobu drželi míč, až přišel centr z levé strany. Na balon ale Júsuf Nasjrí nedoskočil, a tak nepříjemnosti hasil Mathias Olivera.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Getafe v modrých dresech, naopak favorit ze Sevilly zvolil bílou sadu. Všichni doufáme, že do zápasu se také zapojí český reprezentant Jakub Jankto.
1'
Jdeme na to, jelikož hlavní rozhodčí Sánchez dal pokyn k zahájení zápasu. Getafe začalo na balonu, nákop na levé straně zachytil Enes Ünal, který po chvíli nedosáhl na přihrávku spoluhráče.
1'
Rozhodčí přivádějí oba celky na hrací plochu, což značí, že střetnutí za několik málo okamžiků začne!

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), S. Mitrović, Olivera – Vitolo, Arambarri, Nemanja Maksimović, Aleñá – Ünal, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Conde, Yáñez – Jankto, Duro, Chema, Jaime Mata, Nyom, Timor, Miquel, Iglesias, Macías, Cabaco.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Óscar Rodríguez – Suso, Nasjrí, A. Gómez.
Náhradníci: Dmitrović, Díaz, P. Ortíz – Rekik, Rakitić, Gudelj, Lamela, Idrissi, Romero, Mir, Montiel, Augustinsson.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Martínez.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který startuje ve 20 hodin. Již jsou známy sestavy a na střídačce Getafe se nachází Jakub Jankto, který prožije debut ve španělském fotbalovém prostředí. Doufejme, že nás skvělé střetnutí, které nabídne několik vstřelených gólů.
Český ofenzivní reprezentant Jakub Jankto by měl oživit domácí ofenzivu, která v posledních zápasech proti Seville strádá. Hosté totiž vyhráli čtyři poslední duely, ve kterých nastříleli devět gólů a neinkasovali žádný!
Getafe za sebou mělo povedenou přípravu, ve které ani jednou neprohrálo, a to si navíc připsalo skalpy Rennes či Brightonu. Novou sezonu však začalo porážkou 0:1 na půdě Valencie, po které sáhl domácí tým po letní posile – českému záložníkovi Jakubu Janktovi.

Výbornou formu hlásí také Sevilla, která už bez českého brankáře Tomáše Vaclíka uhrála v přípravě remízy s PSG i AS Řím, na což navázala přesvědčivou domácí výhrou 3:0 proti Vallecanu.
Všem fanouškům španělského fotbalu přeji příjemný pondělní večer! Od 20 hodin budeme společně sledovat dohrávku mezi Getafe a Sevillou, které by mohlo mít českou stopu!