La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Vallecano - 22. srpna 2021   17:00

Real Sociedad
68' Oyarzabal
1:0
(0:0)
Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz (88. J. Pacheco) – Zubimendi, D. Silva (77. Januzaj), Merino (81. Guridi) – Barrenetxea (81. Portu), Isak (88. Guevara), Oyarzabal (C).
Ayesa – Zaldúa, Portu, Januzaj, Guridi, Guevara, Bautista, J. Pacheco, Navarro.
Santiago Jaime Latre – Jorge Bueno Mateo, Fernando Tresaco Escabosa
Reale Arena (San Sebastián)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, García – Valentín (74. Ciss), Comesaña (87. Qasmi) – Merquelanz (63. Palazón), Trejo (C), Á. García (74. Bébé) – Martín (74. Nteka).

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 2:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:15.
Je dobojováno a Sociedad nakonec vyválčil výhru 1:0. Domácí byli i ve druhém poločase jasně lepší, nicméně Vallecano jim příliš šancí nenabídlo. Jediný gól tak nakonec padl z pokutového kopu, který proměnil dnes velmi dobře hrající Oyarzabal. Hosté se pak na odpověď nezmohli, a domů se tak budou vracet s nepořízenou.
90+7'
90+6'
Vallecano mělo v závěru ještě jednu standarku, avšak Bébého překvapivá pumelice se do brány nevešla.
90+5'
Žlutou kartu dostává Robin Le Normand (Real Sociedad San Sebastian).
90+5'
Naopak do šance mohl jít Januzaj, před kterým ale na poslední chvíli odkopl míč vracející se Balliu.
90+4'
Hostům se stále nedaří usadit se na útočné polovině. Defenziva Sociedadu v závěru pracuje velmi dobře.
90+3'
Januzaj se snažil udržet balon u rohového praporku, avšak obránci Vallecana ho vytlačili i s míčem za postranní čáru.
90+2'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90+1'
Žlutou kartu dostává Fran García (Rayo Vallecano).
90'
Žlutou kartu dostává Jon Pacheco (Real Sociedad San Sebastian).
89'
Ntekovi se podařilo prodloužit nákop Saveljiche za sebe, ovšem pro balon si následně došel Remiro.
88'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Jon Pacheco.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Ander Guevara.
87'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Yacine Qasmi.
87'
Bébé zbytečně dohrál Elustonda a může být rád, že mu nebyla udělena žlutá karta.
86'
Žlutou kartu dostává Alexander Isak (Real Sociedad San Sebastian).
85'
V dobré palebné pozici se zjevil Isak, ovšem Dimitrievski si s jeho zakončením věděl rady.
84'
Do konce utkání chybí zhruba deset minut a Real stále vede o jednu branku. Podaří se hostům srovnat?
83'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Valentína, který pro sebe uzmul gólman Remiro.
82'
Hostům střídání očividně pomohla. Bébé je po svém příchodu hodně aktivní a nyní získal další roh.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Jon Guridi.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Portu.
79'
Domácí už se nikam neženou a spíše se budou snažit kontrolovat hru. Uvidíme, zda bude tato taktika slavit úspěch.
78'
Bébé si narazil s Ntekou a zkusil to střelou z první. Remiro ale zasahovat nemusel, jelikož míč zamířil nad bránu.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Adnan Januzaj.
76'
Na centr Treja si naskakoval Nteka, nicméně Elustondo před ním stačil odhlavičkovat míč do bezpečí.
75'
Čerstvý Bébé se hned vydal dopředu a podařilo se mu vybojovat pro svůj tým standardní situaci.
74'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Bébé.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Andrés Martín, přichází Randy Nteka.
73'
Isak vápnem fauloval Garcíu, a rozehrávat tak budou hosté. Mezitím se na jejich straně chystá další střídání.
72'
Oyarzabal pronikl do vápna a následně zakončoval na zadní tyč. Jeho pokus nebyl špatný, ale mezi tři tyče se nevešel.
71'
Dobrou práci teď odvedl Isak, který udržel míč na útočné polovině a poté si došel pro faul.
70'
Hostům se nezadařilo ani o pár chvil později, Martín byl totiž přistižen v ofsajdu.
69'
Vallecano chtělo přispěchat s rychlou odpovědí, ale akce Palazóna se s úspěchem nepotkala.
68'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
San Sebastian se dostává do zaslouženého vedení! Balon si na penaltový puntík postavil kapitán týmu MIKEL OYARZABAL, jenž zakončil do protipohybu hostujícího brankáře.
67'
Hosté samozřejmě protestují, ovšem hlavní rozhodčí se zdá být nezlomný.
66'
Žlutou kartu dostává Iván Balliu (Rayo Vallecano).
65'
Střelu Merina zpoza vápna zblokoval jeden z hráčů Raya rukou a bude z toho penalta pro Sociedad!
64'
Real je v posledních minutách hodně aktivní a obrana hostů neví, kam dřív skočit.
63'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Martin Merquelanz, přichází Isi Palazón.
63'
První gól nebyl daleko! Oyarzabal tentokráte našel ve vápně číhajícího Gorosabela, jehož hlavičku vytěsnil Dimitrievski na tyč. Balon pak uklidil do bezpečí jeden z obránců Vallecana.
62'
David Silva posílal míč na zadní tyč na Le Normanda, který však na jeho nabídku nedoskočil.
61'
U postranní čáry byl poslán k zemi aktivní Oyarzabal a modro-bílí budou mít k dispozici standardní situaci.
60'
Je za námi hodina hry a na úvodní branku stále čekáme. Dočkáme se jí v poslední třetině zápasu?
59'
Po něm nastaly v pokutovém území Realu menší zmatky, které ale nakonec domácí přestáli bez úhony.
58'
Trejo se dokázal prosadit na pravém křídle a následně získal pro Rayo rohový kop.
57'
Oyarzabal opět dobře odcentroval a Isakovi chyběl jen kousek k tomu, aby míč ve skluzu zasáhl.
56'
Valentín chtěl vyslat do šance Martína, jenže ten se v době přihrávky nacházel v postavení mimo hru.
55'
Žlutou kartu dostává Santi Comesaña (Rayo Vallecano).
54'
Do šestnáctky nakonec přilétl centr z pravé strany, do kterého se opřel Martín. Ten však neseřídil svá mířidla a bránu minul.
53'
Vallecano jej rozehrálo na krátkou vzdálenost a momentálně kombinuje na útočné polovině.
52'
Nyní už byl Merquelanz úspěšnější, jelikož se mu podařilo vybojovat volný přímý kop.
51'
Merquelanz se odvážně vrhl mezi dva protihráče, ale hned se ukázalo, že si ukousl až příliš velké sousto. Zubimendi ho totiž ve spolupráci s Merinem odzbrojil.
50'
Oyarzabal se krásně uvolnil na levé straně a pak poslal míč pod sebe na Davida Silvu, jenž střelou z první o kousek minul hostující svatyni.
49'
Silva chtěl po zisku vyslat dopředu Isaka, nicméně ten se přes Catenu k balonu nedostal.
48'
Gorosabel se chtěl vydat dopředu, ale hosté mu rychle zavřeli pravou stranu, a domácí bek tak musel nahrát dozadu na Le Normanda.
47'
Isak chtěl proniknout s míčem do vápna, ale stopeři Vallecana ho společnými silami zastavili.
46'
Do druhého poločasu vstoupí oba celky beze změn. Uvidíme, jak se bude utkání nadále vyvíjet.
46'
Úvodní dějství je za námi a hráči odchází do kabin za bezbrankového stavu. Domácí v první poločase daleko více kontrolovali míč, nicméně defenziva Vallecana jim zatím dělá velké starosti. K brance měl Sociedad nejblíže ve 45. minutě po volném přímém kopu Oyarzabala, ovšem brankář Dimitrievski svůj tým podržel. Vallecano se snažilo hrozit z brejků, avšak žádný se neujal.
45+4'
45+3'
Merino dnes již poněkolikáté vypálil z dálky, avšak bránu ani v tomto případě netrefil.
45+2'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.
45+1'
Dimitrievski byl při tomto zákroku nepříjemně atakován a nyní byl několik desítek sekund ošetřován. Nakonec se ale zdá, že bude v porádku.
45'
Střelu Oyarzabala vyrazil Dimitrievski před sebe a několik domácích hráčů se pak snažilo dorážet. Gólman Vallecana však zůstal pevný a nepustil balon za svá záda.
43'
Zhruba pětadvacet metrů od brány byl faulován Isak a domácí budou mít volný přímý kop z poměrně slibné pozice.
42'
Trejo centroval na přední tyč, kam si sbíhal Catena. U balonu byl však jako první Le Normand, který Sociedad osvobodil.
41'
Merquelanz se prosmýkl kolem Gorosabela a poté posílal míč před bránu na Martína. Toho ale předskočil Elustondo, jenž odehrál balon na roh.
40'
Silvova průniková přihrávka na Isaka byla příliš dlouhá a skončila v zámezí. Dimitrievski bude odkopávat od své svatyně.
39'
Po zásahu Elustonda v pokutovém území hosté volali po odpískání penalty kvůli hře rukou. Podle hlavního arbitra ale bylo vše v pořádku.
38'
Dalším zakončením se prezentoval Merina, který ale pro změnu bránu přestřelil.
37'
Oyarzabal se teď zbavil svého strážce a zkusil to zpoza šestnáctky, jenže trefil před sebou stojícího Saveljiche.
36'
Hosté zatím velmi dobře brání a po ztrátě se všichni hráči okamžitě zatáhnou na vlastní polovinu. Sociedad má s překonáním defenzivní linie Raya velké problémy.
35'
Merquelanz šel k zemi po souboji s Gorosabelem, ale rozhodčí nechal hru plynout dál.
33'
Z velké dálky to zkoušel Merino, ovšem jeho slabý pokus nenadělal hostujícímu brankáři téměř žádné starosti.
32'
Sociedad přišel o balon na útočné polovině a Barrenetxea pak musel faulovat Merquelanze, který by jinak postupoval do rychlého brejku.
31'
Comesaña si teď vůbec neporozuměl s Martínem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
30'
Valentín ve středu hřiště poslal k zemi Silvu a může být rád, že nebyl za svůj zákrok potrestán žlutou kartou.
29'
Další nabídka hostujícího křídelníka už tak nebezpečná nebyla, balon totiž zamířil do rukavic Álexe Remira.
28'
García se krásně uvolnil na křídle a poté poslal do vápna velmi nepříjemný centr, který naštěstí pro Real stačil odvrátit Gorosabel.
27'
Po faulu Treja měli domácí standardní situaci, avšak ani ta žádnou šanci nepřinesla.
26'
Žlutou kartu dostává Óscar Trejo (Rayo Vallecano).
25'
Silva si zaběhl za obranu na pas Oyarzabala a poté se mu podařilo i zakončit. Jeho ránu každopádně zblokoval Catena.
24'
Po několika nepřesnostech na obou stranách se míč dostal k Silvovi, jenž raději uklidnil hru zpětnou nahrávkou na Le Normanda.
23'
Do balonu se opřel Merquelanz, jehož rána však vylétla vysoko nad Remirovu svatyni.
22'
Těsně před pokutovým územím byl poslán k zemi Martín a hlavní sudí nařídil standardku pro Vallecano.
21'
Ten ale nic nepřinesl, neboť krátce po rozehrávce se Elustondo dopustil útočného faulu.
20'
Zubimendi zabojoval o téměř ztracený balon a nakonec se mu podařilo získat rohový kop.
19'
Domácí od úvodní minuty více drží míč ve své moci, nicméně na jejich první větší šanci stále čekáme.
17'
Oyarzabal našel zleva Merina a ten pálil z nebezpečné pozice. Rána mu ale příliš nesedla a balon skončil nad bránou.
16'
Vallecano mělo k dispozici volný přímý kop. Trejo ho však nerozehrál vůbec dobře a jeho nabídka zamířila přímo do Remirových rukavic.
15'
A máme tu další nedovolený zákrok domácích, tentokráte se proti pravidlům provinil David Silva.
14'
Dobrou práci v defenzivě nyní odvedl Trejo, jenž nejprve odzbrojil Merina a poté se jím nechal faulovat.
13'
Balliu poslal pomalou přihrávku dozadu a Dimitrievski měl co dělat, aby míč odkopl před dotírajícím Isakem.
12'
Barrenetxea to zkoušel individuálně po křídle, nicméně Balliu mu dokázal balon odebrat.
11'
Merino hledal dlouhým nákopem rozběhnutého Isaka, ale ten neměl šanci zastihnout míč na hrací ploše.
10'
Oyarzabal si udělal prostor a poté odcentroval do šestnáctky. Isak se však přes obránce Raya k zakončení nedostal.
9'
Po centru Merquelanze se k hlavičce dostal stoper Catena, avšak Remiro si s jeho zakončením poradil.
8'
Trejova nabídka z levé strany byla zblokována Le Normandem, následovat tak bude rohový kop.
7'
Ve vápně šel po souboji s Garcíou k zemi Oyarzabal, ale hlavní sudí penaltu nenařídil.
6'
Silva se pokusil vyslat do šance Isaka, ovšem přihrávku zkušeného středopolaře zastavil Saveljich.
5'
Hosté teď dobře napadali rozehrávku soupeře a Le Normand byl nakonec donucen ke zpětnému pasu na Remira.
4'
Barrenetxea si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Catenu.
3'
Isak si chtěl rychle narazit s Davidem Silvem, jehož zpětný pas však nebyl příliš přesný a míč nakonec vycestoval do autu.
2'
Balliu se hned vydal dopředu po pravé straně, avšak pozorně bránící Muñoz ho k ničemu nepustil.
1'
Arbitr Latre poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Výkopu se ujali hráči Vallecana, kteří budou hrát v černých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modro-bílou sadu.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Zubimendi, D. Silva, Merino – Barrenetxea, Isak, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Ayesa – Zaldúa, Portu, Januzaj, Guridi, Guevara, Bautista, J. Pacheco, Navarro.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, García – Valentín, Comesaña – Merquelanz, Trejo (C), Á. García – Martín.
Náhradníci: Morro – Ciss, Bébé, Qasmi, Mario Suárez, Recio, Nteka, Moreno, Kévin Rodrígues, Hernández, Palazón, Moreno.

Rozhodčí: Santiago Jaime Latre – Jorge Bueno Mateo, Fernando Tresaco Escabosa.
Poslední vzájemné utkání

20.1. 2019 – Rayo Vallecano – Real Sociedad San Sebastian 2:2

Branky: 22. Comesaña, 28. Embarba (Trejo) – 39. H. Moreno (Illarramendi), 82. José

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Velázquez, A. Ba, Amat – Advíncula, Imbula (78. Medrán), Comesaña, Trejo (86. Pozo), Á. Moreno – Embarba (C) (63. Bébé), De Tomás.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – A. Elustondo, D. Llorente, H. Moreno, Hernández – Illarramendi (C), Zubeldia – Januzaj, Sangalli (74. Sandro Ramírez), Oyarzabal – José (83. Juanmi).
Rayo Vallecano

Vallecano loni skončilo šesté a díky tomu si vybojovalo účast v play-off o postup do nejvyšší soutěže. V něm si poradilo s Leganés a s Gironou, a po dvou letech se tak vrátilo mezi španělskou elitu. Ani Rayo nemělo letos úplně nejjednodušší los a v prvním kole se utkalo se Sevillou, která potvrdila roli jasného favorita a zvítězila 3:0. V roli outsidera bude Vallecano i dnes proti Sociedadu. Podaří se mu svého soupeře zaskočit a získat první body v nové sezoně?
Real Sociedad San Sebastian

Sociedad loni patřil mezi nejpříjemnější překvapení LaLigy a nakonec obsadil velmi dobré páté místo. Solidní výkony podával také v Evropské lize, kde po postupu ze skupiny vypadl v prvním kole vyřazovací fáze s Manchesterem United. Letos začal San Sebastian novou sezonu na půdě Barcelony, s níž sehrál velmi zajímavé utkání. Real ještě v osmdesáté minutě prohrával 0:3, nicméně díky dvěma rychlým brankám zadělal na závěrečné drama. Katalánci si ale výhru pohlídala a Sociedad nakonec padl poměrem 2:4.
Hezký nedělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu tři zápasy druhého kola španělské LaLigy a k vidění bude také souboj Realu Sociedad s Vallecanem, který začne v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.