La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Vallecano - 12. prosince 2021   14:00

Villarreal
32' Mándí (Parejo) • 36' G. Moreno
2:0
(2:0)
Villarreal
Rulli – M. Gaspar (C), Mándí, P. Torres, Pedraza – Pino (62. A. Moreno), Iborra, Parejo (62. Capoue), Trigueros (78. Moisés Gómez) – G. Moreno (86. Alcácer), Dia (62. Chukwueze).
Melero – Martínez, Méndez
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Saveljich (82. Martín), Catena, F. García – Palazón (65. Bébé), Valentín, Trejo (C) (58. Nteka), Comesaña (65. Unai López), Á. García – Guardiola (82. Pozo).

To už je z mé strany vše. Někdy se zase těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:16.
Fotbalisté Villarrealu poráží Rayo Vallecano 2:0 v tabulce La Ligy si polepšili ze čtrnáctého místa na třinácté. Rayo zůstává šesté.

Klíčové momenty duelu se udály už v prvním poločase. Po vyrovnané úvodní půlhodině se domácí prosadili dvakrát v rozmezí čtyř minut. Nejprve podběhl centr po rohovém kopu brankář Dimitrievski a Ajsa Mándí hlavou otevřel skóre. O chvíli později pak proměnil penaltu za faul na vlastní osobu Gerard Moreno. Hosté mohli rychle snížit, hlavičku Palazóna však odvrátil na brankové čáře bránící Mándí. Po změně stran mohl nejprve zvýšit Pau Torres, jenž hlavičkoval do břevna. Pak měli své příležitosti i fotbalisté Raya, dnes bezchybný Rulli se vyznamenal proti hlavičkám Guardioly i Nteky a také úniku Álvara Garcíi.
90+5'
90+5'
Ještě roh hostí. Míč ale odhlavičkoval do bezpečí Iborra a teď už přijde konec!
90+3'
Na pravé straně projel do možná poslední příležitosti zápasu hostující Álvaro García. Jeho zakončení však vyrazil dnes velmi dobře chytající Gerónimo Rulli!
90+2'
Centr Andrése Martína srazil do autu bránící Mario Gaspar. Hosté zůstanou u míče formou autového vhazování.
90+1'
Utkání bude nastaveno o čtyři minuty!
90'
Ten byl rozehrán nakrátko. Poté přišel centr, na který si naběhl Pau Torres. Jeho hlavička směřovala na ruce Dimitrievského.
89'
Nástřel Pedrazy odvrátil těsně před nabíhajícím Pacem Alcácerem na roh obránce. Domácí nemusejí s rozehrávkou pospíchat.
88'
Bébé se dostal s míčem už za postranní čáru. Domácí budou vhazovat.
86'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Paco Alcácer.
85'
K doraženému míči po rohu se dostal José Angel Pozo. Ani on nesnížil. Pálil vedle levé tyče z pohledu gólmana domácích.
84'
Hosté to dobře sehráli! Míč směřoval na levé křídlo, odkud přišla přihrávka na penaltu pro Unaie Lópeze. Jeho střelu přizvedl nad břevno bránící hráč!
82'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází José Angel Pozo.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Esteban Saveljich, přichází Andrés Martín.
81'
Domácí už hrají hodně pasivně. Aby se jim tento přístup ještě nevymstil...
79'
Randy Nteka se otáčel s míčem v pokutovém území, přičemž po kontaktu s obráncem spadl. Penalta pro Vallecano z toho ale nebude. Rozhodčí to ukazuje jasně.
78'
Domácí se už hodně zatáhli a vyčkávají na svého soupeře. Rayo je samozřejmě týmem, který už to musí hodně otevřít.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Moisés Gómez.
75'
Randy Nteka se dostal k nebezpečné hlavičce. Tu vyrazil dobrým zákrokem Gerónimo Rulli!
74'
Další ofsajd domácích. V něm Gerard Moreno.
73'
Domácí skórovali, ale tenhle gól platit nemůže. Alberto Moreno tečoval nabídku spoluhráče do brankáře Dimitrievského. Od něho se balón odrazil ke Gerardovi Morenovi, který skóroval, ovšem pomezní mává ofsajd. V něm se nacházel právě už Alberto Moreno, samotná dorážka jmenovce Gerarda byla v pořádku.
72'
Centr Ivána Balliua z pravé strany si stáhl do rukavic Rulli. Do konce utkání schází zhruba dvacet minut.
70'
Z něj hosté nic nevytěžili. Následně ale vysunuli presink a hodně soupeři zkomplikovali rozehrávku.
69'
Hosté se snaží s výsledkem něco udělat. Nyní budou kopat roh.
66'
Velká šance hostí! Z pravé strany dobře odcentroval Iván Balliu a k hlavičce se dostal Sergi Guardiola. Mířil na levou tyč z pohledu brankáře Rulliho. Ten si však připsal kvalitní zákrok a míč vyrazil.
66'
Comesaña tedy dohrál. Na trávník už se po ošetření nevrátí.
65'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Bébé.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Unai López.
64'
Ošetřován je opět Santi Comesaña. Tomu se znovu spustila krev z nosu.
62'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Étienne Capoue.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Alberto Moreno.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Samuel Chukwueze.
61'
Unikajícího Yeremiho Pina zatáhl za dres Óscar Valentín. Hostující hráč za to dostal žlutou kartu.
58'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Randy Nteka.
57'
Domácí zahrávali rohový kop. Přímo z něj sice nezahrozili, ovšem všichni hlavičkáře ještě setrvali v pokutovém území, kam poslal další centr Mario Gaspar. K hlavičce se po něm dostal Pau Torres, který orazítkoval břevno!
56'
Hra byla opět zahájena míčem rozhodčího. Comesaña utrpěl dokonce krvavé zranění na hlavě a je za postranní čarou ošetřován.
55'
Hostující Santi Comesaña se srazil s Danim Parejem. O nic nedovoleného se nejednalo, nicméně záložník Vallecana zůstává ležet na hrací ploše. Parejo se ještě přišel přesvědčit, že to není nic vážného.
54'
Rohový kop hostí. Centr Óscara Treja na bližší tyč odvrátila obrana žlutých do autu.
53'
Hosté na své útočné polovině kombinovali bez překvapení. Teď už o míč přišli.
51'
Pokus Frana Garcíi o delší nákop doleva na Álvara Garcíu. Ten však neměl nárok balón doběhnout.
50'
Gerónimo Rulli dobře vyběhl ze své brány a odehrál míč do bezpečí před útočníkem Raya Sergim Guardiolou.
48'
Jeden z nejlepších hráčů Vallecana v tomto zápase Isi Palazón tentokrát přišel na útočné polovině o míč. V první půli měl tento hráč i zatím největší šanci hostí.
46'
Ani jeden z trenérů v poločase zatím nevystřídal. I hostující Iraola zatím věří své vyvolené jedenáctce.
46'
První poločas nakonec vyzněl pro Villarreal, který vede nad nováčkem z Vallecana 2:0. První půlhodinu to přitom bylo naprosto vyrovnané utkání. Ve 32. minutě však chyboval po rohu soupeře hostující brankář Dimitrievski, který podběhl centr a Ajsa Mándí trestal. O chvíli později navíc Catena fauloval v pokutovém území Gerarda Morena a sám postižený nařízenou penaltu proměnil. Za hosty pak mohl snížit Palazón, jehož hlavička už mířila za gólmana Rulliho. Za toho však na brankové čáře zaskočil Mándí.
45+4'
45+3'
Santi Comesaña byl na pravém křídle v ostrém souboji s Pedrazou. Připomínalo to spíše zápas v Oktagonu, sudí nakonec odpískal útočný faul.
45+1'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty. Nástřel Pedrazy tečoval kolenem Vicente Iborra a nebezpečnou situaci musel řešit Dimitrievski, který byl včas u své levé tyče.
45'
Hosté se ale nevzdávají. Po centru Balliua a sklepnutí Guardioly zakončoval nad bránu Isi Palazón. Následně byl odmáván a odpískán ofsajd, ve kterém se však Palazón s největší pravděpodobností nenacházel. Zřejmě chyba pomezního.
44'
Domácí v průběhu prvního poločasu nakročili k dobrému výsledku z tohoto utkání. Do prvního gólu to přitom bylo otevřené.
43'
Dia hledal v šestnáctce Gerarda Morena. Jeho náběh si pohlídal Catena, který odpálil míč do autu.
40'
Hra po krátké přestávce pokračuje. Ještě tam bylo nějaké ošetřování.
38'
Hostující Isi Palazón ostře fauloval protihráče a dostal za to žlutou kartu. Jeho spoluhráč Alejandro Catena pak obdržel stejný trest za účast v následné strkanici.
37'
Téměř okamžitě mohl snížit Isi Palazón! Jeho hlavička už mířila za brankáře Rulliho, za kterého zaskočil na brankové čáře stoper Mándí!
36'
Villarreal právě vstřelil branku!
Domácí vedou 2:0! Pokutový kop s přehledem proměnil GERARD MORENO, který si počkal na pohyb brankáře Dimitrievského. Ten si vybral svou levou tyč, Moreno balón poslal po zemi na druhou stranu.
34'
Penalta pro Villarreal! To je další rána pro hosty! Pronikajícího Gerarda Morena si přidržel a zřejmě i podkopl Alejandro Catena.
33'
Hosté ještě protestovali, zřejmě reklamovali faul na svého brankáře. Gól ale platí a sudí dává pokyn k rozehrávce.
32'
Domácí se ujímají vedení! Po rohovém kopu Pareja chyboval brankář Dimitrievski, který podběhl centr. Míč propadl za něj přímo na hlavu stopera Villarrealu AJSY MÁNDÍHO, jenž snadno otevírá skóre.
31'
Tu zahrával Parejo, hosté se ubránili. Teď ale uvidíme roh Žluté ponorky...
31'
Óscar Valentín fauloval Daniho Pareja. Domácí budou zahrávat standardní situaci z pravé strany.
29'
Utkání je to zatím poměrně vyrovnané. Na šance asi 1:1. Na hostující straně nebezpečně pálil Trejo, na té domácí měl před chvílí velkou možnost Moreno.
26'
První velká šance Villarrealu! Yeremi Pino našel zpětnou přihrávkou z pravé strany Gerarda Morena. Ten při prvním pokusu o zakončení promáchl. Míč ale zůstal těsně za ním a Moreno se stačil natolik rychle zorientovat, že se ještě dostal ke střele z otočky. Dimitrievski se však dostal na trávník včas a přízemní ránu protihráče z poměrně velké blízkosti reflexivně vyrazil!
25'
Dani Parejo odcentroval od praporku na bližší tyč. Míč odvrátil do bezpečí Balliu.
24'
Domácí přenesli hru doleva na Alfonsa Pedrazu. Ten získal pro svůj tým rohový kop...
23'
Žlutou kartu za zákrok ve středu hřiště obdržel Pau Torres. Ten si přidržel Guardiolu.
22'
Akce hostí. Z pravé strany odcentroval Isi Palazón. Míč si našel Álvaro García, který hlavičkoval na penaltě, ovšem Rulli neměl se zachycením balónu velkou práci.
21'
Yeremi Pino na pravé straně obešel bránícího Álvara Garcíu, pak ale slabě zakončil jen do náruče Dimitrievského.
19'
Hosté zahrávali rohový kop. Rozhodčí ale viděl útočný faul Cateny, který strčil bránícího hráče na brankáře Rulliho. Ten kvůli tomu centrovaný balón promáchl.
18'
Kombinaci domácích zakončil střelou z dálky Dani Parejo. Slabý pokus snadno lapil brankář Stole Dimitrievski.
17'
Hosté určitě nepřijeli jen bránit. Teď se však míče ujali hráči Villarrealu.
16'
Po následném rohovém kopu se jeden z hostujících hráčů pokusil o nůžky. Střihl však jen do prázdna.
15'
Hosté se dobře prokombinovali defenzivou soupeře. Na konci akce se dostal k balónu Óscar Trejo, který zakončoval prudkou střelou z pravé strany šestnáctky. Rulli byl pozorný a vyrazil míč na roh!
14'
Boulaye Dia se dostal před pokutovým územím k odraženému míči a navíc před sebou měl prostor kvůli podklouznutí bránícího hráče. Mohl tedy střílet ze solidní pozice, zamířil však vysoko nad bránu Vallecana.
13'
Na pravém křídle se dostal k míči Isi Palazón, Ten si ho naváděl na levačku, jeho rána ale byla zablokována a balón se následně obloučkem snesl do rukavic domácího brankáře Gerónima Rulliho.
12'
Hosté zahrávali standardní situaci. Centr kapitána Óscara Treja nikoho ze spoluhráčů nenašel.
12'
Zatím čekáme na nějakou větší příležitost. Viděli jsme jen nějakou tu zablokovanou střelu na obou stranách.
11'
Alfonso Pedraza při zpracování míče zakopl a došel s ním do autu. Vhazují hosté.
9'
Gerard Moreno z pravé strany nedostal míč do ohně. Balón se ještě odrazil zpět ke žlutým, kteří tak nadále obehrávají šestnáctku soupeře.
8'
Villarreal měl k dispozici rohový kop po zablokované střele Daniho Pareja. Hosté se ubránili.
6'
Po rohu Raya se domácí hráči ubránili a sami mohou zaútočit.
6'
Přihrávku doleva obdržel Sergi Guardiola. Jeho rána byla sražena na roh.
4'
Hostující Álvaro García si připsal první střelecký pokus hostí. Mířil ale vysoko nad.
1'
Utkání rozehrálo Vallecano. To hraje velmi dobře hlavně na domácím stadionu. Uvidíme, jak si povede dnes venku.
1'

Villarreal CF: Rulli – M. Gaspar (C), Mándí, P. Torres, Pedraza – Pino, Iborra, Parejo, Trigueros – G. Moreno, Dia.
Náhradníci: Jörgensen – Capoue, Peña, Foyth, Raba, Alcácer, Moisés Gómez, Estupiñán, A. Moreno, Chukwueze, Albiol.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Palazón, Valentín, Trejo (C), Comesaña, Á. García – Guardiola.
Náhradníci: L. Zidane, I. Arboleda – Bébé, Maraš, Unai López, Martín, Kévin Rodrígues, Pozo, Nteka, Hernández, Ciss, Mario Suárez.

Rozhodčí: Melero – Martínez, Méndez.
Villarreal CF (14. místo, 3 – 7 – 5, skóre 16:17, 16 bodů)
Villarreal půjde do utkání povzbuzen úspěchem v Lize mistrů. V posledním kole skupinové fáze totiž vyhrál 3:2 na hřišti italské Atalanty a zajistil si účast v osmifinále. Španělský tým neovlivnilo ani to, že utkání bylo kvůli sněhové kalamitě o den odloženo a dohrávalo se ve čtvrtek. V La Lize to přitom Žluté ponorce nešlape. Současné čtrnácté místo je zklamáním. V posledních dvou ligových duelech svěřenci kouče Unaie Emeryho padli. Nejprve doma podlehli 1:3 Barceloně, poté prohráli 0:1 v Seville.

Posledních 5 zápasů Villarrealu:
Villarreal – Man. Utd. 0:2 (LM)
Villarreal – Barcelona 1:3
Victoria – Villarreal 0:8 (Pohár)
Sevilla – Villarreal 1:0
Atalanta – Villarreal 2:3 (LM)
Rayo Vallecano (6. místo, 8 – 3 – 5, skóre 24:16, 27 bodů)
Celek z předměstí Madridu se po návratu do la Ligy mezi elitou rychle etabloval a zatím atakuje dokonce pohárové příčky. Z posledních tří ligových duelů Rayo získalo hned sedm bodů. Doma přehrálo 3:1 Mallorcu a naposledy 1:0 Espanyol, k tomu si přivezlo remízu 1:1 z Valencie. Vallecano se prezentuje vyváženou hrou v ofenzivě i obraně. V obou statistikách si vede slušně. O pozici nejlepšího střelce mužstva se dělí s pěti zásahy zkušený kolumbijský sniper Radamel Falcao a Álvaro García.

Posledních 5 zápasů Vallecana:
Real Madrid – Vallecano 2:1
Vallecano – Mallorca 3:1
Valencia – Vallecano 1:1
Guijuelo – Vallecano 1:1, 3:4 pen. (Pohár)
Vallecano – Espanyol 1:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci 17. kola španělské La Ligy přivítá Villarreal nováčka Rayo Vallecano. Hosté si ale zatím vedou výborně a v tabulce se nacházejí na šestém místě. Domácí Žlutá ponorka, která bude na jaře pokračovat ve vyřazovací fázi Ligy mistrů, je až čtrnáctá a určitě hledí výše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.