Je tu konec dnešního zápasu, který přinesl vysokou výhru domácího celku v poměru 5:0. Zenit tak vyhrál oba zápasy 3. předkola Ligy mistrů a s vysoce aktivním skóre 6:0 se může těšit na páteční los playoff.
90+4
Vystřelit se pokoušel ještě Christiansen, z dálky ale poslal balon vysoko nad bránu.
90+4
Hraje se poslední minuta zápasu, míč mají hosté.
90+3
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí přeci jen ale pátý gól ještě stihli. Po přihrávce od Aršavina vlétl do vápna ROMAN ŠIROKOV, jehož tvrdá rána pod břevno se zastavila až v síti!
90+2
Domácí jsou v závěru natlačeni na před vápnem soupeře, utkání se ale jen dohrává.
90+1
Druhý poločas dnešního zápasu bude nastaven o čtyři minuty.
90+1
Po rohu domácí již bránu soupeře neohrozili.
90
O poznání větší šanci měl nyní Aršavin, jeho gólovou střelu z malého vápna skvěle vyrazil na roh Hansen.
89
K velkému brejku se nadechoval nyní Hulk, svůj samostatný únik ale zakončil nepovedenou střelou.
88
Bez přípravy zkoušel z pravé strany pálit Širokov, jeho rána ale postrádala potřebnou přesnost.
86
Střelecký pokus si připsal hostující Gregor, míč ale poslal mimo.
84
Sledujeme už velice poklidný závěr zápssu. Hosté by rádi sice zaznamenali alespoň čestný úspěch, nevypadá to, že by se jim to ale podařilo.
83
U míče jsou nyní hosté, kteří se pozvolným útokem blíží k bráně soupeře.
82
Po faulu na Hulka budou domácí pokračovat ve svém útočném snažení.
82
Domácí hodně drží balon a soupeři ho nepůjčují.
81
Střídání v týmu Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Zyrjanov, přichází Fajzulin.
80
Domácí i v deseti svého soupeře zlobí a hraje se spíše na polovině dánského týmu.
78
Lodygin nyní nepovedeným odkopem připravil pro soupeře šanci, sám svou chybu ale záhy napravil.
77
Domácí již nikam nespěchají a očividně se v deseti mužích snaží soustředit o to, aby nedostali zbytečně gól.
76
Hosté kopali rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.
75
Závěr zápasu je za rohodnutého stavu hodně emotivní a sledujeme velký boj.
74
Hodně dlouho se čekalo, než se hostující kapitán Stokholm postavil k zahrávání penalty. Svou ránu ale poslal jen do tyče, od které se balon odrazil zpět do hry!
72
Luís Neto zabránil jasné gólové šanci v pokutovém území a dostává červenou kartu! Navíc následuje penalta.
71
Střídání v týmu FC Nordsjaelland: ze hřiště odchází Stryger Larsen, přichází O´Bien.
70
O vítězi zápasu je rozhodnuto, domácí v pohodě kontrolují hru.
68
Střídající ANDREJ ARŠAVIN dostal ideální kolmý pas od Witsela a ranou podél brankáře zvyšuje již na 4:0!
67
Střídání v týmu Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Bucharov, přichází Aršavin.
66
Do velmi slibné šance se nyní dostal Tičinovič, mířil ale mimo.
65
Luís Neto nyní fauloval a k balonu se snadno dostávají hosté.
64
Zenit pokračuje v nátlakové hře, nyní se ale v ofsajdu ocitl Širokov.
62
Domácí vedou již 3:0, když si na povedený centr Hulka naskočil DANNY, jehož hlavička skončila až za bezmocným Hansenem.
60
Domácí si v pohodě udržzjí své vedení a kráčí neohroženě k postupu.
58
Bucharov fauloval Runjeho a dostává žlutou kartu.
57
Další střídání hostů. Odešel Nordstrand a nastupuje Johannesen.
56
Jenže Bucharov se o chvilku později ocetl v ofsajdu a míč se tak vrací na kopačky hostů.
55
Hostující Hansen fauloval a u míče budou domácí.
54
Do střelecké pozice se dostal aktivní Christiansen, míš ale poslal mimo. Byla to ale velmi zajímavá šance hostů!
53
Domácí tým střídá. Odešel Anjukov a nastupuje Tymoščuk.
51
Žlutou kartu dostal hostující Christiansen.
50
Širokov efektivní patičkou narazil míč HULKOVI, který si ho ještě lehce potáhl na střed a následně nechytatelnou ranou zvyšuje na 2:0.
49
Stále je k vidění velká snaha hostujícího celku, který by rád vstřelil gól na 1:1 a plnohodnotně se tak vrátil do boje o postup.
48
Při snazo o ofenzivní výpad se faulu dopustil Chodžanijazov a míč mají hosté.
47
Hosté zkoušejí do druhého poločasu naplno vlítnout, domácí ale jejich útočné snahy dokázali odvrátit.
46
Fotbalisté obou mužstev jsou již na trávníku. Zápas bude za pár chvil pokračovat.
Za pár chvil začne druhý poločas dnešního zápasu. Jisté je, že dnes neuvidíme prodloužení ani penaltový rozstřel. Blíže k postupu jsou domácí fotbalisté, kteří v součtu obou zápasů vedou 2:0.
Je za námi první poločas zápasu mezi Zenitem Petrohrad a dánským Nordsjaellandem. Domácí fotbalisté potvrzují roli favorita a bez větších problémů kráčí k postupu do playoff Ligy mistrů.
45+1
V nastavení první půle se pokoušel po pravé straně vniknout do vápna Bucharov, byl ale dobře střežený protihráči.
45
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44
Christiansen fauloval Witsela a u balonu tak zůstanou fotbalisté Zenitu.
43
Domácí se snaží poločas dohrát v klidu a zatím to vypadá, že se jim to podaří.
41
Míč do vápna posílal Vingaard, zakončující Runje poslal míč ale mimo.
40
Střílený centr Christiansena raději Lodygin vyrazil konečky prstů na rohový kop.
38
Hosté ještě před koncem poločasu střídají. Odešel Thychosen a nastupuje Emiliano Hansen.
37
Po centru do vápna se míč ale odrazil do zámezí a následuje odkop od brány.
36
Domácí svého soupeře zatlačili a získali rohový kop.
35
Pomalu se blíží závěr první půle a po delší době se k balonu dostali také hosté. Zatím ale daleko od domácí brány.
33
Po centru do pokutového území musel znovu zasahovat brankář Hansen.
32
Domácí měli možnost kopat přímý kop z velké dálky. K míči se postavil šutér Hulk, jeho rána levačkou šla těsně mimo.
30
Domácí fotbalisté mají otěže zápasu pevně ve svých rukou. Hraje se stále na polovině dánského celku.
28
Po rohu hostů následoval rychlý protiútok Zenitu, který ale střelou mimo zakončil Hulk.
27
Tičinovič se dostal k první střele hostů v dnešním zápase, gólman Lodygin ale v pohodě zasáhl.
25
Domácí se zcela po zásluze dostávají do vedení, když si na pas Hulka naběhl ROMAN ŠIROKOV, jehož rána podél vybíhajícího brankáře skončila přesně u tyče.
23
Další rychlý protiútok domácího celku chtěl obloučkem přes vybíhajícího gólmana zakončit Hulk, míč ale poslal mimo.
22
Po rychlém útoku byl ve slibné šanci Danny, jeho zpětná přihrávka ale přesná nebyla. Míč se nakonec odrazil k Hulkovi, jehož pokus byl obranou zblokovaný přímo do náruče gólmana.
21
Stále sledujeme stejný obraz hry. Domácí fotbalisté jsou výrazně aktivnější a hosté se jen brání.
19
Po sérii zaváhání domácího celku se hosté dostali až k vápnu Zenitu, vystřelit ale nedokázali.
17
Domácí stále výrazně více drží balon. Hraje se na polovině dánského celku.
15
Jakobsen fauloval Hulka a dostává žlutou kartu.
13
Po rohovém kopu Hulka se k zakončení dostal Chodžanijazov a zasahovat musel hostující brankář.
13
Domácí fotbalisté mají stále velký tlak. K míči se dostal Anjukov, jeho rána byla ale zblokovaná obranou na roh.
11
Danny dotlačil nyní míč po přihrávce od Hulka až do brány, gól ale kvůli ofsajdu neplatí.
10
Míč mezi obránce nyní dostával Hulk, k balonu měl blíže ale gólman Hansen.
9
Nordsjaellandu se zatím vůbec nedaří. Je pod trvalým tlakem domácího celku, který chce očividně vstřelit první gól a prožít pohodový zápas.
8
Do další velké šance se dostal Danny, jeho rána byla ale zblokovaná. Hosté se ubránili a jsou u míče.
6
Další střelecký pokus v zápase zaznamenal Bucharov, ten ale také nedokázal míč poslat do brankového prostoru.
4
Po rychlém protiútoku se do šance dostal Širokov, svou ránu z úhlu poslal ale do tyče a mimo.
3
K přímému kopu se postavil Hulk, svou dělovku ale poslal mimo.
2
Po faulu na Buchareva je tu první přímý kop pro domácí tým.
1

Zenit Petrohrad: Lodygin – Anjukov, Lombaerts, Luís Neto, Chodžanijazov – Witsel, Širokov, Zyrjanov – Hulk, Bucharov, Danny

FC Nordsjaelland: Hansen – Gregor, Runje, Jakobsen – Stryger Larsen, Christiansen, Stockholm, Tičinovič – Thychosen, Nordstrand, Vingaard

Rozhodčí: Gumienny – Meers, Bleyen (všichni BEL).
Odvetný zápas tedy začíná v 18:00 hodin a my budeme u toho. Uvidíme, zda ruský celek potvrdí roli favorita a postoupí do dalšího kola, nebo zda bojovníci z Dánska překvapí a z postupu se budou nakonec radovat oni.
FC Nordsjaelland

Dánský celek se na evropské scéně ještě nedokázal tak prosadit. Ale dokázal už vyhrát Dánskou ligu či národní pohár, a to dokonce hned dvakrát. V loňské sezoně Nordsjaelland postoupil do základní skupiny Ligu mistrů, ale tam jeho cesta skončila.

Zajímavé je, že tento klub byl založen v roce 1991. Do nejvyšší dánské soutěže postoupil v roce 2002 a hned v první sezoně obsadil třetí pozici. Vyhlášená je hlavně práce s mládeží, která v tomto klubu funguje opravdu na výbornou.
Zenit Petrohrad

Zenit patří k nejbohatším týmům v Rusku. V loňské sezoně obsadil v domácí soutěži "až" druhé místo a začal tedy ve 3. předkole.

Zenit se ale už dokázal prosadit i na evropské scéně. V sezoně 2007/08 totiž vyhrál Pohár UEFA a následně i Superpohár.

Dres Petrohradu obléká mnoho zajímavých hráčů. Můžeme se těšit například na střelce Kerzhakova, Tymoščuka, Witsela, Arshavina, Dannyho či kanonýra Hulka.
První zápas

V Dánsku byl k vidění velmi ofenzivní fotbal, který ale nakonec přinesl pouze jednu branku. O tu se postaral Kerzhakov, který se trefil ve 49. minutě a rozhodl tak o vítězství Zenitu.
Zdravím všechny příznivce kopané. Liga mistrů má na programu odvety 3. předkola a my budeme sledovat duel mezi Zenitem Petrohrad a dánským týmem Nordsjaelland. Favoritem na postup je ruský celek, který v Dánsku vyhrál 1:0.