V tomto zápase nakonec branka nepadla, ale i tak nezaujatí diváci mohou býti spokojeni. Utkání totiž hlavně ve druhém poločase nabídlo pohledný fotbal plný šancí, k vítězství měly oba celky stejně daleko a i z tohoto důvodu je konečná dělba bodů zaslouženou.

Situace ve skupině E se však po dnešním dni výrazně zamotává. Basilej totiž dokázala i napodruhé porazit Chelsea, dnes gólem v 87. minutě 1:0 a právě švýcarský klub tak přeskočil Schalke a dostal se na druhou postupovou příčku.

Naopak Steaua je po tomto výsledku definitivně poslední a nic na tom nezmění ani závěrečný souboj s Chelsea. Ve druhém zápase mezi Basilejí a Schalke však půjde o přímý postup do vyřazovací fáze.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z Champions League.
90+3
Farfán se mohl stát hrdinou Schalke, ale jeho střela z hranice šestnáctky končí v náručí brankáře.
90+2
Nastavují se tři minuty a druhá z nic je již téměř u konce.
90+1
Farfána v rozletu zastavuje pomezní rozhodčí, který signalizuje ofsajd.
90
Piovaccariho dobrý pokus Fährmann chytá a tím výrazně pomáhá Schalke. Čas se však již velmi krátí a stále diváci v Bukurešti neviděli jediný gól.
88
Právě Fuchs opouští hřiště a přepouští svou pozici Obasimu.
88
Naopak se píská po souboji dvou třiadvacítek, Fuchs (SCH) skluzem trefil nohu soupeře.
87
Obrovská šance Schalke, která nekončí gólem a ani pokutovým kopem! Hned dvojice fotbalistů v zeleném se dostala až před brankáře, poté následoval hraniční zákrok, který však rozhodčí označil za čistý a tak se hraje dál bez přerušení.
86
Piovaccari (STB) se zapisuje do historie tohoto utkání žluto kartou.
85
V závěru zápasu se nám rozjela opravdu kvalitní podívaná, rozhodnutí měl na kopačce Szalai (SCH), ale jeho pokus dokázal Tatarusanu lapit.
85
Rázem to vypadá, že více sil v závěru budou mít domácí, kteří připravují jednu ofenzivní akci za druhou.
84
Nebezpečí po rohu vzniklo překvapivě na opačné straně hřiště, po rychlém brejku se totiž dostal do obrovské šance Stanciu (STB), ale ten svou střelou nedokázal brankáře Schalke překvapit.
83
Zablokovaný centr se proměnil v alespoň roh Schalke.
82
Střídání je opravdu tu, ale dolů nejde Tanase, ale Prepelita, místo něhož už na hřišti běhá Stanciu.
81
Na trávníku zůstává ležet Tanase a domácí budou muset podle všeho střídat.
81
Rodící se brejk Schalke pokazilo nepřesnou přihrávkou.
80
Szalai dobře hlavičkoval, ale míč jen tak propadl na zadní tyč. Naštěstí pro Bukurešť však dolétl těsně vedle tyče a skončil tak mimo.
79
Ponechanou výhodu rozhodčí následně přerušil a Schalke tak bude mít na rozehrávku klid.
79
Rychlý protiútok se snažil Popa vyšperkovat přihrávkou na zadní tyč, jenže jeho centr byl až příliš dlouhý.
78
Na přímý kop si naskočil nejvýše Szalai, ale nezamířil do prostoru rumunské brány.
77
Ve stejné minutě dochází také ke střídání na domácí straně, hřiště opustil Chipciu a nahradil ho Iancu.
77
Gardos (STB) vidí hodně zbytečnou kartu a sám je na sebe naštvaný.
76
Tănase (STB) rozehrál standardní situaci přímou střelou na branku a míč roztočil parádně, ten však nakonec pouze prosvištěl kolem pravé tyče.
76
Jones (SCH) zastavil nebezpečnou akci domácích jen za cenu faulu a výsledkem je jeho žlutá karta, která pro něj znamená stopku v dalším utkání.
75
Přechod hostů na útočnou polovinu byl sice rychlý, no malinko to vypadalo, že je celá akce hrána spíše na náhodu.
74
Na začátku 74. minuty hosté poprvé střídají. Ze hřiště šel Meyer a jeho místo zaujal Draxter.
73
Přímo na Farfána dolétl centr u vzdálenější tyče, hostující hráč se snažil kulatý nesmysl ještě přiťuknout jednomu ze svých spoluhráčů, ale ten se ke střele již nedostal.
72
Dobré přečtení rozehrávky, no míč nakonec utekl domácímu hráči do zámezí.
71
Höwedes (SCH) byl jednoznačně přistrčen ve vzdušném souboji, ale domácím fanouškům se i tak výrok rozhodčího nelíbí.
70
I po rohu se však mohlo skóre měnit, Szukala si naběhl do dobrého prostoru, ale z první netrefil míč přesně.
69
Fährmann se prolétl vzduchem a snažil se vyboxovat míč. Místo toho však zasáhl Piovaccariho, který se snažil zakončit. Výsledkem této situace bude nakonec jen rohový kop i když by domácí raději kop pokutový.
68
Varela se snažil přiťuknout si míč se spoluhráčem, ale defenzíva Schalke tento záměr přečetla a zabránila mu.
67
Varela si pomohl faulem a následně si ještě vzal míč k sobě do náruče. Tento jeho projev klidně mohl být oceněn i žlutou kartou.
66
Latovlevici (STB) skončil po jednom ze soubojů na trávníku, vypadá to však, že bude schopen pokračovat ve hře.
65
Chipciu (STB) se snažil spolu se spoluhráčem překonat obranný val Schalke, ale nakonec vše ztroskotalo po zdvojení.
64
Jones (SCH) se dostal do zajímavé šance a lavička Schalke vyskočila jako jeden muž, no míč nakonec letěl mimo brány.
62
Rohový kop budou mít k dispozici také hosté, když Bourceanu skluzem odehrál míč do zámezí.
62
Následný roh rozehrál Latovlevici, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
61
Zdálo se, že Fährmann malinko podcenil situaci a až na poslední chvíli se rozhodl, že míč padající mu do sítě, po hlavičce Szukaly, raději vyrazí na roh.
60
Hodina hry je za námi a rumunské publikum se baví fotbalem. Sice zatím nepadla branka, ale Steaua je svému soupeři dnes minimálně vyrovnaným parťákem a vše je před poslední půlhodinou otevřené.
59
Hned dva hráči Bukurešti se objevili před brankářem, nedokázali se mezi sebou domluvit a tak vše končí dokonce bez střeleckého zakončení!
58
Fuchs (SCH) zkusil střelou přes obránce oslovit štěstěnu, no míč mu nesedl ideálně a Tatarusanu tak v klidu situaci jistil.
57
Farfán viděl nabíhajícího spoluhráče, ale přihrávku mezi dva obránce nenačasoval ideálně a tak celá akce Schalke končí dříve než vůbec začala.
56
Nepřesné přenesení hry končí za čárou, vhazovat mohou domácí.
55
Latovlevici dobře vybojoval míč a rodící se gólovou šanci zastavuje jen praporek rozhodčího, který signalizuje ofsajd, ve kterém byl Piovaccari (STB).
54
Steaua má míč v moci, ale zatím jen na vlastní polovině.
53
Santana (SCH) si pomohl ve vzdušném souboji rukama a faul mu je také odpískán.
53
Po slabším začátku poločasu mají momentálně více ze hry hráči Schalke, kteří kombinují na útočné polovině.
51
Dva nebezpečné centry přilétly do šestnáctky a hlavně na ten druhý si naskakoval šikovně kapitán Höwedes (SCH), na míč však nakonec nedosáhl.
50
Přihrávkou zpět k brankáři uklidnili domácí svou rozehrávku. Bukurešť vzhledem k vývoji situace ve skupině potřebuje dnes zvítězit, aby si zachovala šanci alespoň na postup do Evropské ligy ze třetího místa.
49
Ihned poté se však rýsovala další zajímavá příležitost, nejprve sice centr neprošel, ale Neustädter se s tím nepáral a zkusil z takových třiadvaceti metrů vypálit. Jeho střele však chyběla v první řadě přesnost.
48
Schalke se poprvé dostalo před bránu soupeře a hned je z toho rohový kop. Ten však defenzíva domácích dokázala na přední tyči v pohodě ubránit.
47
Už to vypadalo, že dojde na nebezpečnou přihrávkou napříč pokutovým územím, ale nakonec Latovlevicův míč neprošel.
46
V úvodu druhého poločasu zatím domácí hráči nepůjčili soupeři míč.
46
Do druhého poločasu již nenastoupil Neagu (STB), kterého nahradil Varela.
46
První poločas tohoto utkání máme za sebou a ten nám příliš fotbalové krásy nenabídl. Úvod a závěr poločasu patřil spíše domácím, naopak pasáž okolo třicáté minuty byla jednoznačně v režii Schalke. Podstatné však je, že ani jeden z týmů se nedokázal prosadit střelecky a tak se do šaten odchází za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
45+1
Bourceanu (STB) předvedl hodně zbytečný zákrok ve středu hřiště, po kterém uviděl žlutou kartu.
45
Již se ke svému konci blíží poslední minuta prvního poločasu. Uvidíme, zda rozhodčí ještě něco nastaví.
44
Opět se rýsoval rychlý protiútok Rumunů, no defenzíva Schalke stačila uzavřít prostor, kterým chtěl míč propadnout.
44
Szukala (STB) si to namířil přímo do šestnáctky, stopku mu však přece jen vystavil jeden z obránců.
43
V závěru poločasu se zdá, jakoby tlak Schalke, který byl k vidění okolo třicáté až pětatřicáté minuty, pominul.
42
O pár vteřin později se už píská a dokonce to bude se žlutým přídavkem, který uviděl Neustädter (SCH).
41
Divákům se hodně nelíbí výrok rozhodčího, který hraniční zákrok nechal bez povšimnutí a naopak ukázali domácímu hráči, aby urychleně vstal.
40
Opět se domácí hráči hnali před pokutové území, na můj vkus jich však bylo málo a tak i celé řešení situace bylo mnohem složitější, nakonec z toho byla další nepodařená přihrávka.
39
Rýsovala se dobrá šance Bukurešti, jenže vše zastavila velmi nepřesná přihrávka, která přistála v náručí Fährmanna.
38
Zaváhání v rozehrávce stačil jeden z domácích hráčů ihned napravit a Schalke tak bude pouze vhazovat na polovině hřiště.
36
Na odvracený míč naskakoval Meyer (SCH), no na střelu z první neměl dostatek prostoru a zbytek už defenzíva rumunského týmu zvládla.
36
Celá akce se bude opakovat.
35
Nedorozumění mezi Szukalou a brankářem Tatarusanem a zásluhou toho mají hosté k dispozici roh.
34
Farfán (SCH) si postavil míč na místo faulu a vyzkoušel i přes slušnou vzdálenosti ohrozit branku přímo. Míč však poslal o pár centimetrů nad břevno.
33
Poprvé se míč dostal až do sítě, ale branka neplatí! Míč se po centru dostal na úplně volného Farfána (SCH), ale ještě před tím stál podle všeho jeho spoluhráč v ofsajdu a tak bylo veškeré vzrušení zbytečné.
31
Skóre se mohlo měnit také na druhé straně a to po standardní situaci, kterou výtečně kopl kapitán domácích Bourceanu. Na konci celé akce byl Piovaccari (STB), který v akrobatickém zakončení vyzkoušel pozornost Färhmanna. Následně se ještě snažil k míči dostat Szukala, toho však zastavil ofsajd.
29
Promrzlé diváky na stadiony probrala rychlá akce Schalke, na jejímž konci stál Farfán (SCH), ten však ve velmi dobré pozici bránu minul.
28
Zajímavým obloučkem se snažili domácí dostat i s míčem do pokutového území, nakonec však byla přihrávka o něco delší než bylo potřeba.
27
Steaua se dostane opět k míči, kulatý nesmysl se totiž dostal do zámezí od jednoho z hostů.
25
Domácí se snažili hru malinko uklidnit, míč se pohyboval hlavně ve středu hřiště.
24
Rychlá akce německého klubu byla vedena po pravé straně, následoval centr do šestnáctky, který obrana Bukurešti odehrála na hranici pokutového území, tam se k němu postavil Jones , ale tvrdou střelou trefil jen před ním stojícího soupeře.
22
Hosté začínají stále více vystrkávat růžky, zatím to sice nevedlo k vyložené šanci, no počáteční okoukávání máme podle všeho za sebou.
20
Schalke rozehrálo rohový kop a nadále se drží v blízkosti šestnáctky soupeře.
19
Na opačné straně zahrozil z rychlého brejku Piovaccari, jenž se snažil vyběhnutého brankáře přelobovat. Míč mu však ideálně nesedl a skončil naopak vysoko nad bránou.
18
První střelecký pokus zápasu obstaral Aogo (SCH), ke kterému se odrazil i s pořádnou dávkou štěstí míč, Tatarusanu však stál na svém místě a dokázal střelu vcelku bez potíží zastavit.
17
Popa (STB) poslal k zemi dosti nevybíravě Jonesa a může být rád, že za tento zákrok neviděl žlutou kartou.
16
Domácí fotbalisté si posouvají míč na polovině, hráči Schalke k nim však přistupují velmi brzy a tím se tak rozehrávka kompllkuje.
15
Dokonce se rýsovala situace jeden na jednoho v pokutovém území, snaha obejít protihráče kličkou se však s úspěchem nesetkala.
14
Szukała (STB) odvrátil hlavou nepříjemný centr, hosté však přece jen začínají přebírat aktivitu.
13
Ani zde se nejednalo o povedenou situaci, míč však zůstal na kopačkách německého celku, který následně ještě odcentroval. Nepřesný centr skončil až u Tatarusana.
13
První rohový kop mají k dispozici také hosté, míč si k rohovému praporku staví Farfán.
12
Aogův centr neprošel, hosté ale zůstanou u míče, budou totiž vhazovat.
10
Deset minut hry je za námi a zatím nesledujeme nijak ofenzivní představení obou týmů. Hraje se ze zabezpečené obrany a to se jen tak nezmění, zápasu by jistě prospěl úvodní gól.
9
Jenže zahrání této standardní situace neznamenalo pro Schalke ani známku nebezpečí.
9
Do první vážnější šance se hnal domácí Popa, nakonec však celá akce neskončila ani střelou. Bukurešť bude mít k dispozici alespoň roh.
7
Překvapivě mají prozatím více míč na svých kopačkách fotbalisté Bukurešti, hosté však nemají problém s bráněním středu hřiště.
6
Míč již podle všeho přešel mimo hrací plochu a tak se bude kopat od svatyně německého týmu.
5
Defenzíva Schalke zvládla také další postup domácích směrem k pokutovému území, pomoci s rozehrávkou sice musel brankář Fährmann, ale tomu to nedělalo žádné potíže.
4
Hraje se prozatím dosti opatrně, Fuchs (SCH) skluzem zastavil postupný útok Bukurešti a následně mohl dokonce vhazovat.
3
Popa (STB) zkusil projít kolem svého strážce po křídle, ale to se mu nepodařilo a tak zpětnou přihrávkou vrátil do obranné linie.
2
Steaua opět zastavila snahu německého klubu už na půli hřiště a naopak sama se dostala k míči.
1
Rozehrávku se však domácím podařilo narušit, míč však doskákal a ke Fährmannovi, jenž uklidnil situaci.
1
Zahajovací výkop obstarali hosté, kteří se okamžitě ujali míče a snaží se rozehrávkou v obranné linii překonat první val hráčů Bukurešti.
1
-3
Fotbalisté obou celků právě přichází z útrob stadionu, do začátku zápasu zbývají poslední minuty.

FC Steaua Bukurešť: Tatarusanu – Prepelita, Szukała, Gardos, Latovlevici – Popa, Neagu, Chipciu, Bourceanu (C), Tanase – Piovaccari.
Náhradníci: Nita – Georgievski, Varela, Cristea, Stanciu, Iancu, Kapetanos.

FC Schalke 04: Fährmann – Učida, Höwedes (C), Santana, Aogo – Farfán, Jones, Meyer, Neustädter, Fuchs – Szalai.
Náhradníci: Unnerstall – Hoogland, Kolasinac, Ayhan, Matip, Draxler, Obasi.

Rozhodčí: Nijhuis – van de Ven, Schaap.
Trojice rozhodčích

Dnešní utkání dostali na povel rozhodčí z Nizozemí. Tím hlavním je Bas Nijhuis, kterému budou na čarách asistovat jeho kolegové Rob van de Ven a Charles Schaap.
První vzájemné utkání: 3:0 pro Schalke

Jak již bylo zmíněno, tak první vzájemné utkání se odehrálo hned v prvním kole skupinové fáze. Stav byl v Gelsenkirchenu dlouho vyrovnaný, ale v 67. minutě poslal Schalke do vedení Uchida a po následných trefách Boatenga a Draxlera se německý klub radoval ze poklidného vítězství 3:0.

Zápas si můžete připomenout zde.
FC Schalke 04

Schalke však přijíždí do Rumunska s jasným cílem zvítězit. Německý klub startoval také v předkole, ale musel zvládnout pouze jeden dvojzápas. Ve skupině je Schalke společně s Chelsea hlavním aspirantem na postup a zatím se to vyplňuje.

Schalke nejprve doma porazilo svého dnešního soupeře 3:0 a poté získalo tři body také ve Švýcarsku, kde porazilo Basilej těsně 0:1. Problém nastal až ve dvojzápase s Chelsea, ta totiž obě utkání vyhrála shodně 3:0 a odpoutala se tak na prvním místě tabulky skupiny E. Naopak Schalke bude muset odrážet útoky Basileje, která by ráda promluvila do bojů o postup.

Poslední zápas Schalke ve skupině si můžete připomenout zde.
FC Steaua Bukurešť

Bukurešť se do Ligy mistrů zapojila už ve druhém předkole, po úspěšných třech dvojzápasech byla nalosována do těžké skupiny E, kde kromě německého Schalke bojuje také anglická Chelsea a švýcarský Basilej.

Steaua skupinu otevřela soubojem právě se Schalke a z Německa si odvezla debakl 3:0, ani následná porážka doma 0:4 od Chelsea nemohla hráčům dodat klidné spaní.

Nejdůležitější dva zápasy vzhledem ke třetímu místu a postupu do Evropské ligy se však teprve očekávaly. Dvojzápas s Basilejí přinesl dvě remízy 1:1 a ve skupině tak Steaua zůstává poslední. Basilej totiž dokázala jednou zvítězit a pro rumunský celek je tak dnešní zápas velmi důležitý. Bodový zisk je téměř povinnost.

Poslední zápas Bukurešti ve skupině si můžete připomenout zde.
Skupinová fáze fotbalové Ligy mistrů se dostává už ke své předposlední zastávce a boje o postupová místa v další fázi turnaje se začínají dostávat na obrátkách. V tomto přenosu budeme sledovat počínání rumunské Bukurešťi, která doma přivítá německé Schalke 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.