Rozhodčí Borbalán dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas mezi Monacem a Leverkusenem, které skončilo nerozhodně 1:1. Hosty poslal do vedení v 73. minutě J. Hernández, ale domácí tým se nevzdal a v samotném závěru vyrovnal na 1:1, o tento gól se zasloužil Glik. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
90+4
Monaco právě vstřelilo branku!
Tak se domácí tým přece dočkal a z dnešního zápasu si odnese bod! KAMIL GLIK byl včas na správném místě a jedovatou střelou zpoza vápna vyrovnal v samotném závěru na 1:1! GLIKOVA rána z voleje byla opravdu hezká a Leno proti ní zůsta naprosto bez šance.
90+4
Běží poslední nastavená minuta, ve které domácí Monaco stále prohrává 0:1.
90+2
Domácí tým vydržel na útočné polovině a získal další výhodu rohového kopu, ale i tentokrát se hosté naprosto v pohodě ubránili.
90+2
Ve 2. nastavené minutě zahrával domácí celek rohový kop, ale k vidění byl pouze rohový kop do velkého vápna, se kterým si Bayer Leverkusen v pohodě poradil.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90
Ze hřiště odchází autor jediné branky, Javier Hernández. Místo něj si v posledních chvílích zahraje Baumgartlinger.
89
Leverkusen chystá poslední změnu v sestavě.
86
Leverkusen byl však připraven a svému soupeři nic nedovolil. Standardní situace tak zůstala nevyužita a v 86. minutě domácí Monaco stále prohrává s Leverkusenem 0:1.
86
Domácí tým získal výhodu standardní situace, a tak může výrazně ohrozit soupeřovu svatyni.
84
Monaco už nemá žádnou možnost střídání a vypadá to, že všichni hráči jsou bez sil. Nicméně stále zbývá dost času na to, aby domácí celek odvrátil porážku.
81
Nepříznivý stav skóre se bude snažit zlomit Boschilia, kterému uvolňuje místo Silva.
80
V Monaku se stále nehraje.
79
Hra je přerušena, protože na trávníku zůstal ležet kapitán týmu, L. Bender.
77
Sílu na hřiště přináší čerstvý Mbappé, kterému uvolňuje místo Bakayoko.
75
Hostům se střídání povedlo, protože Mehmedi přišel na hrací plochu v 73. minutě za Vollanda a po pár vteřinách na trávníku už si připsal asistenci.
73
Leverkusen právě vstřelil branku!
Dobrý výběr místa na malém vápně si našel JAVIER HERNÁNDEZ, který se dostal k centrovanému balonu a přesnou hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci.
73
Na lavičku zamířil Germain a místo něj přišel na zelený pažit Carrillo.
73
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Admir Mehmedi.
71
Dnešní utkání zrovna reklamou na fotbal není, ale stále zbývá zhruba 20 minut a nějaké to nastavení, takže stát se ještě může cokoliv.
70
Přihrávky: AS Monaco FC 241:247 Bayer Leverkusen.
68
Standardní situaci si vzal na starost Volland, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře vůbec neohrozili.
68
Monaco se musí bránit, protože Leverkusen ze své aktivity vytěžil rohový kop.
63
Šanci na hrací ploše dostává Kießling, kterému uvolnil místo Brandt.
62
Hosté měli výhodu standardní situace v podobě rohového kopu, ale jejich snažení opět vyšlo naprázdno.
60
Aránguiz teď obdržel přihrávku od spoluhráče a následně se dostal do zakončení, avšak jeho rána mířila přesně do těch míst, kde se vyskytoval připravený brankář, který střelu v pohodě zneškodnil.
58
Leverkusen pokračuje ve své aktivitě a snaží se dostat k Subašićově svatyni, ale cestička je zatím spíše trnitá.
54
Druhý poločas už přinesl dva zajímavé momenty, ale na vstřelený gól stále čekáme.
54
Rohový kop zahrávaly oba celky, ale ani jeden z nich ze standardní situace vůbec nic nevytěžil.
52
Ze standardní situace Monaco nic nevytěžilo, a tak se v 52. minutě stav skóre nemění.
51
Toprak si teď připsal velmi důležitý obranný zákrok a vypadá to, že svůj tým ubránil před inkasovaným gólem. Domácí fotbalisté totiž využili rozhozené obrany a velmi jednoduše se dostali ke střele.
50
Fauloval také Toprak a i on byl potrestán.
50
Jemerson byl potrestán žlutou kartou, a to za faul na J. Hernándeze. Hráč domácího Monaka se zlobí, ale naprosto zbytečně, protože žlutou kartu obdržel zaslouženě.
48
Štiplavou střelou teď J. Hernández pozdravil Subašiće, ale gólman Monaka se výborně natáhl a nepříjemný pokus vytěsnil.
46
Míč do druhého poločasu uvedlo domácí Monako.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Rozhodčí Brobalán ukončil první poločas za stavu 0:0. Aktivnější byl Leverkusen, ale z jeho snažení šla pouze jedna střela na bránu a Subašić si s ní poradil. To domácí Monaco vyprodukovalo pouze jednu ránu za celý první poločas a ještě k tomu byla nepřesná. Zatím sledujeme spíše průměrné utkání, a tak doufejme, že poločasová přestávka hráčům pomůže a druhá půle zápasu už bude zajímavější.
45+2
45+2
Hezká podívaná byla k vidění také na druhé straně. Leverkusen velmi rychle rozehrál a okamžitě se začal přesouvat na soupeřovu polovinu, kde finální přihrávku obdržel snaživý J. Hernández, jenž si navedl míč na svoji silnější nohu a poté se prezentoval parádní technickou ránou k levé spodní tyči. Nicméně gólman Subašić svůj tým v těžké chvíli podržel a pohotovým zákrokem vytěsnil balon na rohový kop.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
V poslední minutě prvního poločasu měl gól na kopačce Lemar, ale ten svůj pokus mezi tři tyče usměrnit nedokázal. Lemarovi přihrál parádně jeden ze spoluhráčů a Lemar už jen provětral svoji levačku, ale jak už bylo řečeno, tento pokus zůstal bez vstřelené branky.
43
Leverkusen opět zaútočil a tentokrát ze své aktivity vytěžil rohový kop. Nicméně z této standardní situace nic nebylo, protože Subašić si udělal potřebný prostor a míč si stáhl do náruče.
42
Útočnou akci hostů zastavil praporek sudího, když signalizoval ofsajdové postavení.
36
Přihrávky: AS Monaco FC 105:140 Bayer Leverkusen.
34
Na pravém křídle se velmi snadno dostal k balonu J. Hernández, který se rozhlédl a pak ze své pravačky adresoval centr na malé vápno. Nicméně Subašić byl pozorný a kulatý předmět si stáhl k sobě do rukavic.
33
Fabinho zablokoval centrovaný míč a soupeři nabídl autové vhazování. Leverkusen stále zůstává na útočné polovině a hledá si cestičku k Subašićově svatyni.
32
Kapitán Germain si dobře pohlídal ofsajd a okamžitě pospíchal za míčem, který se k němu kutálel, ale gólman Leno byl rychlejší a balon včas odkopl do bezpečí.
31
Na levé straně se opět rozebíhal Sidibé, ale tentokrát se k němu přihrávka nedostala, protože hostující obrana včas zareagovala a míč získala pro sebe.
30
Domácí tým se postupně prodral na soupeřovu polovinu, ale jeho branku ohrozit nedokázal. Na levém křídle se dobře uvolnil Sidibé, který ze své kopačky vyslal parádní centr zhruba na penaltovou značku, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
28
Sidibé už je na trávníku a pokračuje ve hře.
27
Sidibé potřebuje ošetřit a nyní ho klubový lékař doprovází za postranní čáru. J. Hernández žádnou lékařskou péči nevyžadoval. Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
27
Hra je přerušena, na trávníku leží hned dva fotbalisté, Sidibé a J. Hernández.
26
Jemerson vystihl rozehrávku soupeře, ale následně byl faulovaný, a tak musel sudí hru přerušit. Monaco rozehrálo a zůstává u míče.
20
Gólman Subašić se velmi dobře zorientoval ve svém prostoru a tvrdý centr vyboxoval. Ve 20. minutě se tedy stav skóre nemění a stále se čeká na nějakou povedenou akci.
19
Rozhodčí Borbalán musel poprvé sáhnout do své kapsičky, ze které vytasil žlutou kartu, kterou ukázal Tahovi. Tah totiž tvrdě zajel do svého protihráče a velmi nepříjemně ho poslal k zemi.
17
Stadion není úplně zaplněn, ale i tak panuje v Monaku příjemná atmosféra. Na hřišti je to zatím horší, protože se stále čeká na nějakou vydařenou akci.
14
K vidění byl první rohový kop dnešního utkání a na starost si ho vzal Lemar, který však centrem do vápna nikoho ze spoluhráčů nenašel.
13
Çalhanoğlu dostal rychlou přihrávku od spoluhráče, navedl si míč na pravačku a poté vypálil, ale jeho rána branku asi o metr minula, a tak zůstal Subačić bez zákroku.
12
V úvodních minutách jsou aktivnější hosté, kteří jsou častěji u míče a na svého soupeře vytváří určitý tlak. Monako zatím odolává statečně a soupeře k ničemu vážnému nepouští, ale pokud chtějí domácí hráči pomýšlet na dobrý výsledek, budou muset zabrat.
11
Volný přímý kop si vzal na starost sám Çalhanoğlu, který se rozhodl pro přímou střelu, ale ta mu ani trochu nesedla a balon skončil na tribuně.
10
Sudí fouká do píšťalky a signalizuje faul. Çalhanoğlu je ale v pořádku a nevyžaduje žádné ošetření. Následuje standardní situace ve prospěch Leverkusenu.
9
Toprak už je na nohou a zapojil se do hry. Doufejme, že jeho poranění nebude nutit trenéra střídat.
8
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře, zatím však bez Topraka, který je ošetřován za postranní čarou.
8
Ošetřovaným hráčem je Toprak, kterého bolí nejen obličej, ale i koleno. Stále se nehraje.
7
Fabinho se na trávníku střetl se svým protihráčem a v pádu ho udeřil kopačkou do obličeje. V této chvíli je hra přerušena.
6
Do velkého vápna přilétl dobrý centr, ale nikdo v černém se do zakončení nedostal. V 6. minutě zůstává stav nerozhodný a stále se čeká na nějakou hezkou akci.
5
V 5. minutě utkání byl faulovaný J. Hernández, kterého poslal protihráč nedovoleně k zemi, a tak bude Leverkusen zahrávat první standardní situaci.
4
Gólman Leno teď musel být pozorný, protože se před jeho svatyní vzduchem proletěl nadýchaný centr, ale nikdo z hostů se do zakončení neprobojoval.
3
O míč se hlásil B. Silva, ale přihrávka na něj byla velmi nepřesná, a tak si B. Silva nezahrál. Domácí tým se však nevzdal a míč získal znovu pro sebe, avšak nic kloudného nevymyslel a už se opět brání.
2
Leverkusen se postupnou kombinační hrou dostal znovu na polovinu soupeře, ale jeho branku ohrozit nedokázal. Míč opustil hrací plochu a domácí tým bude rozehrávat, odkop od brány si bere na starost Subašić.
1
Jen o pár vteřin později následoval další aut ve prospěch Monaca, ale domácí fotbalisté se s míčem příliš dlouho nepomazlili a už se musí zase bránit.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Leverkusenu, kteří dnes nastoupili v černých kompletech. Hosté se s balonem okamžitě dostali na soupeřovu polovinu, ale jejich rychlá rozehrávka ztroskotala na nepřesnosti a míč se dostal za postranní čáru. Následuje autové vhazování pro domácí tým.
1
-1
Stadionem zní hymna Ligy mistrů.
-2
Hlavní sudí Borbalán přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Raggi – Moutinho, Bakayoko, Fabinho – B. Silva, Lemar – Germain (C).
Náhradníci: De Sanctis – Carrillo, Boschilia, Mbappé Lottin, A. Diallo, N'Doram, A. Touré.

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Toprak, L. Bender (C) – Volland, Aránguiz, Kampl, Brandt – Çalhanoğlu – J. Hernández.
Náhradníci: R. Özcan – Dragović, Kießling, Mehmedi, Baumgartlinger, Wendell, R. Kruse.

Rozhodčí: Borbalán – Cabanero, Alosnso.
Bayer Leverkusen se v úvodním duelu představil na domácí půdě, kde přivítal svého soupeře z Ruska, CSKA Moskva. Německý celek měl dobře nakročeno, protože už v 15. minutě vedl nad CSKA 2:0, góly obstarali Mehmedi a Calhanoglu. Nicméně Leverkusen o toto vedení velmi rychle přišel, když se v rozmezí dvou minut trefili Dzagojev a Jeremenko, no a v 38. minutě už byl stav nerozhodný. Stav 2:2 vydržel až do konečného hvizdu, a tak si oba týmy připsaly bodový zisk za remízu.
V úvodním utkání zavítalo AS Monaco FC do Anglie, kde ho v Londýně přivítal domácí Tottenham. Francouzský tým se dostal do vedení už v 15. minutě, když se přesně trefil Silva a druhou branku přidal v 31. minutě Lemar. Fotbalisté Tottenhamu byli aktivnější, vytvářeli si více šancí, ale zmohli se pouze na snížení 1:2, které obstaral v závěru prvního poločasu Alderweireld. Ve druhé polovině zápasu už žádná branka nepadla, a tak si Monaco do Francie odvezlo tříbodový zisk.
Monaco i Leverkusen hrají ve skupině E, kde s nimi jsou ještě CSKA Moskva a Tottenham.
Dnešní utkání budou řídit rozhodčí ze Španělska. Hlavním arbitrem byl jmenován David Fernández Borbalán, na čarách mu budou asistovat Raúl Cabanero a Roberto Alonso. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Diego Barbero Sevilla a máme tu také brankové rozhodčí, kterými jsou Carlos Del Cerro a Juan Martinez Munuera.
Příjemný večer všem fanouškům kvalitního fotbalu. Dnes máme na programu milionářskou soutěž, Ligu mistrů, která nám nabídné druhé zápasy v základních skupinách. My si společně přiblížíme zápas z Monaka, kde domácí AS Monaco FC přivítá na stadionu Stade Louis II svého soupeře Bayer Leverkusen. Textovým přenosem vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.