Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u Ligy mistrů zase někdy nashledanou.
Utkání končí až v sedmé minutě nastavení! Po výborném prvním poločasu jsme zažili o něco horší druhý poločas. Domácím se povedlo snížit z nepřímého kopu v sedmašedesáté minutě, ale vyrovnat se jim již nepovedlo. Dortmund je tak s Realem blízko postupu, naopak Sportingu se hodně vzdaluje.
90+7
90+6
Roman Bürki centrovaný míč ukryl v rukavicích. Domácí se přecijen ještě dostali k balonu se kterým kombinují ve středu hřiště.
90+5
Portugalský vicemistr zakládá jednu z posledních akcí tohoto utkání. Po faulu na levé straně přijde centr do vápna. Dočkáme se vyrovnání?
90+4
Hosté chtějí utkání jen dohrát a klidně kombinují na útočné polovině. Domácí Sporting má poslední minutu z nastaveného času.
90+3
Dortmundští se s míčem prodrali až do zakončení. Střela z vápna byla ovšem na poslední chvíli zablokována pozornými bránícími hráči.
90+2
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Felix Passlack, přichází Dzenis Burnic.
90
V křeči se svíjí na zemi Felix Passlack. Na hřišti mu pomáhají spoluhráči a domácí fanoušci německého obránce vypískávají.
89
Hosté pohodlně kombinují na útočné polovině a směrem do zakončení se úplně neženou. Spíše jim jde o udržení aktuálního vedení.
88
Protesty měl následně také Roman Bürki, jenž inkasuje žlutou kartu za tyto řeči. Dortmundu ovšem toto tempo vyhovuje.
86
Po akci před brankou Dortmundu se hodně zlobil César Bruno, kterému se nelíbila nějaké situace od rozhodčího. Ten mu následně udělil kartu.
85
Domácí to ještě zkoušejí, ale jejich akce jsou hodně uspěchané. Po centru z pravé strany zakončoval jeden z hráčů jen do rukavic Bürkiho.
83
Přišla ovšem zajímavá akce na druhé straně. Gelson Martins posílal míč skrz vápno, kde čekal nějakého spoluhráče. Ani jeden míč ovšem nezasáhl.
82
Borussia kombinuje na útočné polovině, kde nechce příliš riskovat. Vidíme tak jistější přihrávky s minimálním riskem.
80
Joel Campbell se dostal k míči ve vápně Dortmundu. Balon si ovšem nezpracoval ideálně, a tak jej bránící hráči vytlačili mimo šestnáctku.
79
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bryan Ruiz, přichází André.
78
Blízko ke zvýšení skóre byl Christian Pulisic. K mladému záložníkovi se dostal míč, který následně poslal směrem k brance. Svým pokusem trefil jen břevno!
76
Joel Campbell fauloval pronikajícího Dembélého a vidí za tento zákrok žlutou kartu. Ve stejný moment byl potrestán i Sebastian Rode, jenž v předchozí akci držel domácího hráče.
76
75
Mario Götze nyní postupoval středem hřiště a mířil do vápna. O jednoho z bránících hráč následně zakopl, o faul se určitě nejednalo.
74
Hostům se ve druhém poločasu nedaří vůbec nic. Nesledujeme od nich hru, kterou bychom nejspíše očekávali. Uvidíme, zda to ještě změní.
73
Utkání nám pomalu a jistě vrcholí. Stále je o co hrát, a tak uvidíme, zda přijde nějaká akce, která skončí brankou. Druhý poločas patří jasně domácím.
71
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Sebastian Rode.
71
Ve vzdušném souboji byl faulován Christian Pulisic. Hosté tak budou rozehrávat z poloviny hřiště a směrem dopředu se nejspíše moc nepoženou.
69
A nyní bylo blízko vyrovnání! Bas Dost si naskočil na centrovaný míč, který hlavičkou posílal k pravé tyčce. Míč ovšem skončil jen těsně vedle branky!
68
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marc Bartra, přichází Łukasz Piszczek.
68
Nesportovně se nyní zachoval Ezequiel Schelotto. Ten pronesl nějakou peprnou hlášku směrem k rozhodčímu a bouchl s míčem o zem. Vidí tak žlutou kartu.
67
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
A tato akce je potrestána brankou na 1:2! BRUNO CÉSAR se rozeběhl k této akci a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Je tedy sníženo a je opět o co hrát!
65
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Lazar Marković, přichází Joel Campbell.
65
Marc Bartra nyní udělal pořádnou klukovinu. Svému brankáři lehce přiťukl míč, který jej následně ukryl v rukavicích. Následovat tak bude nepřímý volný kop z téměř malého vápna.
64
Dortmundští pokračují v kombinační hře na vlastní polovině. Druhý poločas zatím zaostává za tím prvním, který byl mnohem koukatelnější.
62
Z celého snažení se německému celku povedlo vybojovat rohový kop. Ten bude z pravé strany rozehrávat Šindži Kagawa.
61
Hosté se dostali do útoku, kde aktuálně kombinují. Ousmane Dembèlé před malým momentem hledal centrem své spoluhráče, ale ve vzduchu byl nejvýše bránící hráč.
60
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Elias, přichází Bruno César.
59
Na zemi se ocitl Ezequiel Schelotto, který sváděl sprinterský souboj s Felixem Passlackem. Ten jej tělem poslal k zemi, o faul se nejednalo.
58
Po delší době zaútočili i hosté. Šindži Kawaga prošel po pravé straně, odkud centroval do šestnáctky. Tam byl ale jeho centr zablokován na roh.
57
Gelson Martins se prodral po pravé straně a posílal do brankoviště švýcarského brankáře střílený centr. Ten ovšem hostující brankář dokázal vyrazit.
55
Bas Dost dostával míč do běhu a na hranici vápna se opřel do míče. Jeho pokus byl ovšem hodně nepřesný a míč skončil jen vysoko nad.
54
Lisabonský celek se pokoušel překvapit obranu Dortmundu centrovaným míčem do vápna. Z této akce ovšem rezultoval protiútok Juliana Weigla, který byl ve středu hřiště faulován Eliasem. Domácí hráč vidí žlutou kartu.
53
V posledních sekundách se jen fauluje. Nyní to odnesl Aubameyang. Hra je tedy hodně rozkouskovaná.
52
Hosté jsou nyní pod menším tlakem. Borussii se nedaří dostat se na delší dobu k míči, a tak aktuálně jen odkopávají mimo obrannou polovinu.
50
Rozhodčí odpískal další nedovolený zákrok. Proti pronikajícímu hráči vystoupil Sokratis Papastathopoulos, který jej o míč obral dle rozhodčích nedovoleně.
49
Tvrdě si počínal Felix Passlack. Ten přišlápl nohu jednomu z unikajících hráčů na pravé straně a vidí tak po právu první žlutou kartu střetnutí.
48
Pierre-Emerick Aubameyang to nyní myslel dobře. Dostal míč, který následně posouval do vápna. Tam byl ovšem pozorný bránící hráč.
47
Do útoku se tak dostali domácí. Gelson Martins technickou střelou ohrožoval branku Romana Bürkiho. Ten ovšem jeho pokus vyrazil mimo.
46
Druhý poločas začal nákopem Borussie Dortmund. Domácí poslali míč po pravé straně dopředu, kde se jim ale nic nepovedlo vymyslet.
46
Je za námi první poločas utkání mezi Sportingem a Dortmundem. Hosté jsou o něco lepší, ale i Sporting měl velké šance a je tak více než vyrovnaným soupeřem. Borussii se povedlo dát dvě branky díky Aubameyangovi a Weiglovi.
45+1
45
Portugalský celek má šanci na snížení nynějšího stavu. Po faulu těsně před vápnem uvidíme standardní situaci zelenobílých.
43
Dortmund právě vstřelil branku!
V hodně vyrovnané části hry přišla branka Dortmundu, která je posílá do velice luxusního vedení. JULIAN WEIGL se dostal k míči, prošel s ním směrem dopředu a následně vystřelil k levé tyči. Rui Patrício na tuto stelu nedokázal zareagovat!
42
Hosté kombinují na útočné polovině a vypadá to, že se pokouší vymyslet něco směrem dopředu. Uvidíme, zda se jim to do konce poločasu ještě povede.
40
Sledujeme výborný fotbal. Hraje se z jedné strany na druhou. Pierre-Emerick Aubameyang se dostal až do vápna, odkud zakončoval k pravé tyčce. Tu ale jen těsně minul.
39
Domácí dosáhli branky, která byla jasně rozhodčím neuznána. Bas Dost fauloval ve výskoku Romana Bürkiho, a tak následná dorážka do prázdné branky byla zbytečná!
37
Menší zmatky v obraně německého vicemistra. Míč směřující do vápna se nakonec od obránců odrazil až před Bürkiho, který jej musel skluzem odkopnout.
35
A další akce, na jejímž konci byl Pierre-Emerick Aubameyang. Ten se ve vápně dostal k odraženému míči, který si navedl na střed. Následně vyslal střelu do protipohybu portugalského brankáře, jenž na jeho pokus dokázal zareagovat!
34
A nakonec z toho byla akce německého celku. Ousmane Dembèlé našel svým centrem Aubameyanga, jenž zakončoval k pravé tyčce. Branku ale nakonec netrefil.
33
Roh domácím nevyšel, a tak vidíme pokračující kombinační hru Borussie. Ta se pokusí hru alespoň částečně zklidnit.
32
Elias dostal míč do vápna, kde se mu povedlo tělem přetlačit Felixe Passlacka. Domácí hráč z veliké blízkosti, ze které se mu nakonec hostujícího brankáře překonat nepovedlo! To byla největší šance Sportingu.
31
Sporting se následně pokoušel něco vymyslet, ale to se mu nepovedlo. U míče jsou žlutočerní, kteří kombinují na vlastní obranné polovině.
30
Na druhé straně to zkoušel opět Christian Pulisic. Jeho střela byla ovšem zablokována pozorným bránícím Rúbenem Semedem. Hosté mají aut.
29
Následně již přišla zajímavá akce. Bas Dost byl osloven geniálním centrem, a tak se hlavou opřel do míče. Ten ale skončil jen mimo branku Romana Bürkiho.
28
Domácí se po dlouhé době dostali do nějaké akce. Centrovaný míč do vápna ovšem nikoho nenašel, a tak byl míč lehce odehrán obranou Dortmundu.
26
Gelson Martins se na pravé straně snažil něco udělat, ale s přispěním Felixe Passlacka se ocitl na zemi. Faul to ovšem dle rozhodčích nebyl, a tak následuje aut Borussie.
25
Tempo hry v posledních minutách se zpomalilo. Domácí se nemohou dostat s míčem za půlku a Borussia s rozvahou kombinuje.
23
Americký ofenzivní hráč Christian Pulisic nyní prošel po pravé straně až do zakončení, ve kterém byl poslán k zemi. I tak talentovaný fotbalista dokázal vypálit. Jeho pokus ale skončil jen vysoko nad brankou.
22
Matthias Ginter kombinoval s Julianem Weiglem, ale jejich kombinace nebyla přesná díky špatné komunikaci. Vhazovat tedy budou domácí.
20
Domácí obrana je hodně nejistá. Rúben Semedo nyní pod tlakem bojoval s míčem, který nakonec na poslední chvíli poslal alespoň do autu.
19
Přišla velká šance, kterou ovšem zastavil ofsajd. Pierre-Emerick Aubameyang dostal centrovaný míč na penaltu, odkud se mu hlavičkou k tyči povedlo trefit jen rukavice připraveného brankáře.
18
Po úvodním snažení domácího celku vidíme na hřišti jen jeden celek. Borussia Dortmund kombinuje na útočné polovině a pomalu se snaží dostávat do nějakých akcí.
17
Středem hřiště postupoval obránce Passlack. Ten se dostal přes bránící hráče a už měl před sebou poslední dva. Jeden z nich jej ale dokázal o míč připravit.
15
Následně se gabonský reprezentant pokoušel projít do vápna po pravé straně, kde jej ale skvěle zastavil jeden z bránících hráčů Sportingu.
14
Centrovaný míč se nyní snášel na přední tyč, kam si sbíhal střelec první branky utkání. Aubameyangovi se ovšem tento míč nepovedlo zasáhnout tak, aby přidal druhou trefu.
13
Pokračuje kombinační hra Borussie Dortmund, kterou doprovází pískot domácích fanoušků. Na kvalitě to ale žlutočerným neubírá.
12
Sporting se následně dostal k balonu a snažil se kombinovat. Jedna z přihrávek byla ovšem nepřesná, a tak se k míči dostávají zcela zadarmo hosté.
11
Borussia je nyní aktivnějším celkem, ačkoliv tomu na začátku utkání úplně nebylo. Uvidíme, zda se jim povede vymyslet nějakou akci.
9
A tak přišel útok Borussie Dortmund, který končí úvodní brankou! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG dostal míč od Maria Götzeho, přeběhl obránce a hnal se sám na brankáře. Ruie Patrícia následně překonal dloubákem přes jeho záda.
9
Nyní si fanoušci i někteří hráči dožadovali penaltového zákroku. Centr z praví strany mířil na malé vápno, kde měl Sokratis Papastathopoulos držet domácího hráče. Rozhodčí ale penaltu neodpískal.
8
Obránce Sportingu Ezequiel Schelotto se dostal s míčem po pravé straně téměř k rohovému praporku. Postupování domácího hráče ale dokázal včas zastavit Felix Passlack.
6
Bryan Ruiz dostával centrovaný míč do vápna, který si zpracovával před vybíhajícím Bürkim. Kostarický záložník si míč nezpracoval ideálně a ten tak skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
5
Další míč za obranu Sportingu nevyšel. Z obranné poloviny nakopával míč směrem dopředu Julian Weigl, kterému se ale nepovedlo nikoho najít.
4
Z nějž nebezpečí nehrozilo. Pokus jednoho z hostů skončil jen v rukavicích zkušeného Ruie Patrícia, který následně lehce zasáhl Marca Bartru. Ten se po pár sekundách zvedá.
3
Hodně lehce prošel po pravé straně až do vápna Pierre-Emerick Aubameyang. Hostující snajpr následně posílal míč k penaltovému puntíku, kde se ale k míči nikdo ve žlutém nedostal. Následovat bude rohový kop.
2
Domácí celek se po vhazování na pravé straně následně dostal k prvnímu střeleckému pokusu. Z hranice vápna pálil jeden z hráčů Sportingu, který ale zamířil z voleje vysoko nad branku.
1
Utkání začalo výkopem hostujícího celku, který dnes nastupuje v jeho klasických zelenobílých dresech. V prvním poločase útočí na branku Romana Bürkiho, která je u kotle hostujících fanoušků.
1
Oba celky právě vcházejí na travnatou plochu stadionu v Lisabonu. Za pár minutek nám tedy utkání začne.
Krásný den všem fanouškům nejkvalitnějšího fotbalu! Za pár minutek začíná utkání Ligy mistrů mezi Sportingem Lisabonem a Borussií Dortmund. Doufám, že se u tohoto utkání společně budeme bavit!

Sporting Lisabon: Patrício – Schelotto, Coates, Semedo, Zeegelaar – W. Carvalho, Elias – G. Martins, Marković, B. Ruiz – Dost.
Náhradníci: Beto – Campbell, Bruno César, P. Oliveira, André, Esgaio, Fellipe.

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Bartra, Passlack – Weigl – Pulisic, Kagawa, M. Götze, Dembèlé – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller, Bonmann – Şahin, Mor, Rode, Piszczek, Burnic.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan.
Sporting Lisabon a Borussia Dortmund se proti sobě dosud nikdy neutkali. Půjde tedy o první utkání v historii. Sporting by se svojí výhrou udržel ve hře o postup do další fáze, naopak kdyby vyhráli hosté, byl by jejich postup opravdu blízko.

BORUSSIA DORTMUND (1.),
2 zápasy, 4 body, skóre 8:2

Německý vicemistr vstoupil po roční odmlce do Ligy mistrů vítězstvím na půdě Legie. Svěřenci Thomase Tuchela polský celek deklasovali v poměru 6:0. V dalším utkání proti BVB stál Real Madrid. Šlágr kola nakonec skončil remízou 2:2. Oba celky předvedly opravdu světový fotbal.

SPORTING LISABON (3.),
2 zápasy, 3 body, skóre 3:2

Druhý tým posledního ročníku Primeria Ligy nasbíral během dvou utkání jednu výhru a jednu prohru. Hned v úvodním střetnutí se Sporting ukázal na Santiago Bernabeau, kde ještě minutu před koncem základní hrací doby prohrával. Poté ale domácí Real Madrid dal dvě branky a utkání tak otočil. Naposledy ale portugalský celek zdolal beznadějně poslední Legiu 2:0.
Krásný den přeji všem fanouškům kvalitního fotbalu! Třetími zápasy pokračuje skupinová fáze Ligy mistrů. Na půdu prozatím třetího Sportingu zajíždí dosud neporažený Dortmund, jenž díky skóre vévodí celé skupině. Utkání v Lisabonu startuje ve dvacet hodin a pětačtyřicet minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.