Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Besiktas Istanbul : Sporting - 19. října 2021   18:45

Besiktas Istanbul
24' Larin (Pjanić)
1:4
(1:3)
Sporting
Sporting
15' Coates  (Inácio) • 27' Coates  (Paulinho) • 43' Sarabia   • 89' Paulinho  (P. Gonçalves)
Destanoglu – Rosier, Welinton, D. Vida (C), Nsakala – Josef – R. Ghezzal, Teixeira (80. Karaman), Pjanić, Larin (73. Töre) – Batshuayi.
Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (všichni Slovinsko)
Beşiktaş Park, Istanbul (kapacita 41.188 diváků)
Sporting
Adán – Feddal (90+1. Neto), Coates (C), Inácio – Porro, Nunes (90+1. Braganca), Palhinha, Reis (73. Esgaio) – Sarabia (84. Tomás), Paulinho, P. Gonçalves (90+1. N. Santos).

S kontatováním, že Sporting Lisabon si odvezl tři body z horké istanbulské půdy, se loučím. Přeji vám hezký zbytek večera a budu se těšit při dalším přenosu napočtenou.
Fauly: 11:13
Je za námi dnešní duel skupinové fáze Ligy mistrů mezi Besiktasem Istanbul a Sportingem Lisabon. Utkání dopadlo lépe pro hosty, kteří udělali důležité kroky k vítězství v prvním poločase, ve kterém vstřelili tři branky. Dvěma góly pomohl k vítězství portugalského celku Sebastian Coates, z penalty se prosadil Pablo Sarabia a skóre na konci duelu ještě upravil Paulinho. Hosté si tak připisují důležité tři body do tabulky, kterými vytvořili tlak na velké favority skupiny Ajax a Borussii Dortmund. Vzájemný souboj si celky zopakují za čtrnáct dní, tentokráte se bude hrát v Lisabonu.
90+6'
90+5'
Ani další nákop Rosiera se neujal, hosté si odvezou vítězství 4:1.
90+4'
Tomás fauloval Vidu, domácí to zkusí ještě jednou.
90+4'
Další ofsajd domácích, stál v něm střídající Karaman.
90+3'
Utkání už se pouze dohrává.
90+3'
Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (Besiktas Istanbul).
90+1'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Zouhair Feddal, přichází Luís Neto.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Nuno Santos.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází Daniel Braganca.
90'
Hlavní sudí Slavko Vinčić nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. PAULINHO krásnou ranou pojišťuje dnešní vítězství hostů!
87'
Hosté drží balon na svých kopačkách a nedovolují domácí dostat do tlaku.
86'
Po nákopu Rosiera v ofsajdovém postavení Karaman, zbytečné ofsajdy domácí sráží.
85'
Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby, podaří se domácím stav ještě zdramatizovat?
84'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Tiago Tomás.
83'
Pjaničův roh našel pouze hlavu jednoho z hostujících hráčů.
83'
Domácí mají k dispozici rohový kop, který rozehraje Miralem Pjanić.
82'
Neučesaná hra pokračuje, další nepřesnosti na obou stranách.
81'
Centr Rosiera našel pouze Palhinhu, který odkopává balon do bezpečí.
80'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Alex Teixeira, přichází Kenan Karaman.
78'
Na hřišti zůstává ležet dvaadvacetiletý obránce hostů Pedro Porro.
78'
Máme tu další přerušení, na hřišti zůstává ležet jeden z hostujících hráčů.
77'
Další nepřesná rozehrávka Vidy, hosté mají balon na svých kopačkách.
77'
Domácím chybí v kombinaci přesnost.
76'
Žlutou kartu dostává Zouhair Feddal (Sporting Lisabon).
75'
Töre zavážel balon do středu hřiště, jeho pas nebyl přesný.
75'
Adán je zpět a hra může pokračovat.
74'
Za zranění Adána může střet s Batshuayiem z před malé chvíle.
74'
Na hřišti zůstává ležet Adán, který si vyžádal ošetření.
73'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Matheus Reis, přichází Ricardo Esgaio.
73'
Máme tu první střídání dnešního duelu. Odchází Cyle Larin, přichází Gökhan Töre.
72'
Hostující stoper Inácio judistickým chvatem poslal.k zemi Larina, za svůj prohřešek je potrestán žlutou kartou.
72'
V obrovské šanci trefuje Paulinho břevno!
70'
V další šanci Batshuayi, domácí útočník stál ale v ofsajdovém postavení.
69'
Sám na brankáře mířil Batshuayi. Belgický útočník dokázal obejít i brankáře Adána, jeho následná střela ale mířila vysoko nad!
68'
Centr Gonçalves hlavičkoval nepřesně Inácio.
67'
Další roh pro hosty.
67'
Po centru Porra zamířil Paulinha v obrovské šanci pouze do tyče!
66'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů nedokáže podržet balon na kopačkách.
62'
Vzápětí se skvěle uvolnil ve vápně Batshuayi, pokus belgického útočníka mířil o pár metrů vedle!
62'
Larin vyslal prudkou střelu na Adána, hostující brankář ji dokázal vytěsnit do bezpečí.
60'
Rosier hledal za obrannou Batshuayie, Coates opět skvěle balon odvrací.
58'
Utkání se začíná kouskovat, vidíme řadu faulů.
57'
Ghezzal tvrdě sestřelil Nunese, což nezůstalo bez povšimnutí hlavního sudí. Alžírský křídelník vidí žlutou kartu.
57'
Na výletě se objevil Destanoglu, který perfektním přečtením situace překazil další protiútok hostů.
56'
Rosier padá ve vápně, penalta se ale pískat nebude.
55'
Domácí zvolili postupný útok, kterým se snaží propracovat se do šance.
54'
Další protiútok hostů. Porro hledal před brankou Paulinha, ten na jeho nabídku těsně nedosáhl.
53'
Hosté se po několikáté ve druhém poločase dostali z napadání domácích, žádné přečíslení zatím nevyřešili dobře.
52'
Centr Gonçalvese pouze prolétl malým vápnem, domácí ho dostávají do bezpečí.
52'
Je tu další roh hostů, rozehraje ho Gonçalves.
51'
Po pravé straně unikl Porro, portugalský hráč zvolil střelu, která byla zablokována Welintonem.
50'
Další centr Nsakaly byl zablokován, míč má v držení brankář Adán.
48'
Pjanić zvolil přihrávku na krátko, centr Nsakaly odvrací do bezpečí Coates.
48'
Stále čekáme než Pjanić rozehraje, ve vápně hostů musí sudí řešit další konflikty.
47'
Krátkou výměnu názorů mezi Teixeirou a Coatesem vyřešil hlavní sudí žlutou kartou pro domácího hráče.
46'
Jeden z domácích byl faulován, hráči Besiktase mají ihned po startu druhé půle standardní situaci.
46'
Oba celky jsou zpět na hrací ploše, za malou chvíli půjdeme do druhého poločasu.
Máme za sebou první poločas dnešního duelu, ve kterém rozhodovali rohové kopy. Domácí začali aktivně, branky, aktivní napadání dělalo hostům problémy. Skóre ale otevřeli hráči Sportingu. Na rohový kop si naskočil hostující kapitán Sebastian Coates. Domácí však nic nevzdali, po centru Pjaniče srovnal Cyle Larin. O tři minuty později zahrávali hosté další roh a byla z toho další branka, opět přesně mířil Sebastian Coates. Hostující kapitán mohl dokonce zkompletovat hattrick, Destanoglu proti jeho třetí hlavičce vytáhl skvělý zákrok. I přesto se však hosté do konce poločasu radovali ještě jednou. Po ruce Domagoje Vidy byl nařízen pokutový kop, který proměnil Pablo Sarabia a hosté si odnáší do druhého poločasu dvoubrankové vedení. Pokud chtějí domácí v dnešním duelu uspět, budou muset vše vrhnout do útoku.
45+4'
45+4'
I na další balon si naskočil Coatese, tentokrát mu domácí obrana nedovolila zakončit.
45+3'
Po dalším zablokovaném balonu je tu roh pro hosty.
45+1'
Tak branka z toho nakonec nebude. Teixeira stál při svém zakončení v ofsajdovém postavení, což potvrdil sudí u VARu.
45'
Hlavní sudí Vinčić nastaví nad rámec prvního poločasu dvě minuty!
45'
Stadion je opařen, diváci jsou zaskočeni vývojem dnešního duelu.
43'
PABLO SARABIA zachoval klidnou hlavu a poslal balon na opačnou stranu než skočil Destanoglu. Hosté vedou již 3:1!
43'
Domagoj Vida je za svůj prohřešen potrestán žlutou kartou.
43'
A je z toho penalta! Té se ujme Pablo Sarabia.
42'
A pozor! Hlavní sudí Vinčić řeší ruku Domagoje Vidy
42'
Batshuayi opět v ofsajdovém postavení, balon se vrací na kopačky hostujícího Sportingu.
41'
Centr od Sarabii si našel opět Coatese, jeho hlavičku skvěle likviduje domácí brankář!
41'
Rohový kop rozehraje Sarabia.
40'
Paulinho poslal, po krásném přetažení hry od Porro, balon do vápna. Welinton odvrací na roh.
40'
Hosté v postupné kombinaci, domácí vysouvají napadání.
38'
Coates se provinil nedovoleně na středu hřiště, domácí si žádali žlutou kartu, sudí Vinčić zůstává klidným.
38'
Další rohový kop hostů domácí odvrací.
37'
Porro se dostal ke střele, jeho pokus byl zblokován na další roh.
36'
Stažená obrana Sportingu čeká, co domácí vymyslí.
36'
Rychlý protiútok hostů, Reisovi centr nevyšel. Odkopávat bude Destanoglu.
35'
Několik nepřesností na obou stranách, celou hru zklidnil Reis, který si balon podržel a rozehrává až zpět na brankáře Adána.
34'
Nákop Coatese nenašel Paulinha, domácí rozehrávají další útočnou akci.
34'
Palhinha faulován Teixeirou, hosté kombinují.
32'
Domácí si žádali po jedné ze situacích ve vápně penaltu, hlavní sudí zatím nepíská.
32'
Přízemní balon do vápna posílal Larin, obrana portugalského celku odvrací.
31'
Batshuayi si zajímavě naběhl za obranu, bohužel pro belgického útočníka stál o pár centimetrů v ofsajdu.
30'
Ztráta jednoho z domácích hráčů, hosté tak mohli jít do přečíslení. Gonçalves to vzal na sebe, což nebylo nejlepší řešení.
30'
Domácí drží balon na svých kopačkách, snaží si vypracovat zajímavou šanci.
27'
Hosté jdou do vedení po dalším rohovém kopu! Rohový kop prodloužil Paulinho na hlavu SEBASTIANA COATESE, který se ani napodruhé nemýlil. Asistence: Paulinho.
25'
Hosté protestovali, že si domácí hráč počínal nedovoleně. S protesty to přehnal Pedro Porro, který viděl od hlavního sudího žlutou kartu.
24'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Máme srovnáno! CYLE LARIN se pověsil na centr Miralema Pjaniče a srovnává stav dnešního duelu. Asistence: Miralem Pjanić.
24'
Centr Ghezzala prodloužil jeden z hostů, Adán vytáhl velmi dobrý zákrok!
24'
Centr Rosiera zablokovaný, máme tu rohový kop.
23'
Po nákopu Adána se dostal do šance Gonçalves, jeho střela ale mířila přesně do domácího brankáře.
22'
Pjaničův nákop byl nepřesný, hosté rozehrávají.
21'
Útočný faul Batshuayie, hosté opět na balonu.
21'
Hostům se nepovedla rozehrát a domácí se hnali do přečíslení. Ghezzalova nabídka ale nebyla přesná.
20'
Vida fauloval na půli hřiště Paulinha, hosté rozehrávají.
20'
Ve vápně byl chvíli nehlídán Ghezzal, alžírský útočník však prováhal šanci zakončit.
19'
Hosté předvedli další rychlý protiútok. Na velkém vápně se objevil zcela volný Reis, jeho pokus levačkou proletěl jen těsně nad brankou.
18'
Nsakala hledal ve vápně své spoluhráče, bez problému balon sbírá do náručí Adán.
16'
Domácí jsou opařeni, po velkém tlaku istanbulského celku jde paradoxně do vedení Sporting.
15'
Rohový kop z pravé strany prodloužil Inácio přímo na hlavu kapitána SEBASTIANA COATESE, který se nemýlil a posílá hosty do vedení! Asistence: Goncalo Inácio.
15'
Po přízemním centru Porra zakončoval Sarabia, další skvělý zákrok předvedl Destanoglu!
14'
Hosté poprvé v zápase v delší kombinaci.
13'
Stres byl zbytečný, rozhodčí ukazuje, že domácí hráč stál v ofsajdu.
13'
Pjanič skvěle našel úplně volného Teixeiru, kterého však vychytal Adán.
13'
Paulinho hledal své spoluhráče na vápně, jeho nabídka nenašla adresáta.
12'
Beşiktaş se opět chtěl usídlit před brankou Adána, Pjaničova přihrávka ale byla nepřesná.
11'
Nsakala padá po souboji s Porrem, slovinský sudí ukazuje, že o faul se nejednalo.
11'
Hosté jsou výrazně zatažení, domácí podnikají další útočnou akci.
10'
Batshuayi se snažil uvolnit ve vápně, skvěle jeho pokus zablokovat Coates.
10'
Centr Larina nenašel ve vápně Batshuayie, i tak domácí pokračují v tlaku.
9'
Nunes hledal nepřesně Paulinha, hostující útočník se poté provinil faulem.
9'
Hosté se snaží kombinovat od brankáře Adána, s pressinkem domácí ale mají velké problémy.
8'
Bosenský středopolař svoji střelu poslal vysoko nad branku Adána.
7'
Rozehrávky se zhostí Miralem Pjanić.
7'
Larin padá za vápnem, domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
6'
Další nepřesná rozehrávka hostů, na hosty možná doléhá atmosféra a důležitost duelu v úvodu.
6'
Ghezzal hledal Teixeiru, přihrávka alžírského křídelníka mířila na paty.
6'
Domácí začali aktivně, což pociťují i fanoušci, kteří ženou svůj celek.
5'
Skvělý pressink domácích, po kterém se dostal do zakončení opět Ghezzal. Jeho střele levačkou chybělo pár centimetrů ke skórování.
4'
Centr Pjaniče našel Ghezzala, který to zkusil z voleje. Jeho pokus prolétl těsně nad hostující brankou.
3'
Centr Pjaniče protečoval Nunes opět do zázemí, je tu další roh domácích.
3'
Rosier posílal zajímavý centr do vápna, Feddal ho dokázal odvrátit pouze na roh.
2'
Delší kombinace domácích končí dobrý blokem hostů, vhazovat bude Nsakala.
2'
Hosté mohli jít rychle do vedení. Za obranou se objevil Golcalves, domácí brankář předvedl velmi dobrý zákrok!
1'
Začátek zápasu je velmi divoký, míč se přesouvá ze strany na stranu.
1'
První nákop Coatese nepřesný.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči Sportingu.
1'
Oba dva celky jsou na hrací ploše, po zaznění znělky Champions League půjdeme na to!

Besiktas Istanbul: Destanoglu – Rosier, Welinton, D. Vida (C), Nsakala – Josef – R. Ghezzal, Teixeira, Pjanić, Larin – Batshuayi.
Náhradníci: Günok – Meraş, Montero, Saatçı, R. Yilmaz, Bozdogan, Özyakup, Töre, Uçan, Uysal, Karaman.

Sporting Lisabon: Adán – Feddal, Coates (C), Inácio – Porro, Nunes, Palhinha, Reis – Sarabia, Paulinho, P. Gonçalves.
Náhradníci: Paulo, Virginia – Neto, Vinagre, Braganca, Ugarte, Cabral, Esgaio, N. Santos, Tomás.

Rozhodčí: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Všichni Slovinsko).
Sporting Lisabon
I hostující Sporting nezačal nový ročník Ligy mistrů nijak dobře. Portugalský mistr nejprve inkasoval pět branek na domácím hřišti od Ajaxu, na hřišti Dortmund prohrál těsně 0:1. V lize je to už o poznání lepší, po osmi odehraných bodech ztrácení na vedoucí Benficu pouze bod, portugalský celek ve své soutěži ještě ani jednou neprohrál. Mezi opory, na které budou dnes hosté spoléhat, jednoznačně patří Sebastian Coates, Joao Palhinha, Jovane Cabral či Pablo Sarabia, který přišel na hostování z PSG. Dokáže Sporting navázat na páteční ligové vítězství s Belenenses 4:0 a odveze si z Istanbulu důležité tři body?
Beşiktaş Istanbul
Domácí neprožívají špatný start do sezony. V domácí lize jsou svěřenci trenéra Yalcina na čtvrtém místě, po devíti kolech ztrácejí na první Trabzonspor čtyři body. Hráči Besiktase na tom mohli být ještě lépe, to by ale nesměli prohrát poslední ligové utkání na hřišti Basaksehiru. Na duel se Sportingem se tedy nenaladili dobře.
V Lize mistrů už to moc úspěšné není, po dvou kolech svítí v kolonce bodů u domácích nula. Istanbulští nejprve nestačili v domácím utkání na Borussii Dortmund, poté odjeli s prázdnou i s Amsterdamu, kde prohráli s místním Ajaxem. Dnešní utkání s portugalským soupeřem tedy pro ně bude velmi důležité. Turecký celek bude v duelu postrádat několik důležitých hráčů, jmenovitě N'Koudoua, Hutchinsona, Topala, otazník visí i nad startem Pjaniče. Velká pozornost tak bude upřena na Michy Batshuayie, který přišel na hostování z londýské Chelsea a stihl se v novém působišti již čtyřikrát prosadit.
Po prvních ligových kolech přichází na řadu další pokračování nejprestižnější soutěže, tedy Ligy mistrů. Mé jméno je Adam Černý a budu vás provázet dnešním přenosem. Pojďme si společně užít nejlepší fotbal našeho kontinentu.
Krásný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítám všechny u sledování zápasu z nejprestižnější fotbalové soutěže Ligy Mistrů mezi tureckým Beskitasem a portugalským Sportingem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.