Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rijeka : Salcburk - 2. srpna 2017   20:45

Rijeka
Sluga – Ristovski, Župarić, Elez, Vešović – Bradarić, Maleš (C) – Kvržić (88. Héber), Mišić, Gorgon – Gavranović (74. Jelić).
Prskalo – Punčec, Zuta, Héber, Črnić, Djoković, Jelić.
H. Göçek – M. Eyisoy, K. Yilmaz (TUR)
Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Salcburk
Walke (C) – Lainer, Miranda, Ćaleta-Car, Ulmer – Yabo (68. Haïdara), Samassékou, Minamino (82. Wolf), V. Berisha – Hwang, Dabbur (74. Gulbrandsen).
Stanković – Haïdara, Wolf, Gulbrandsen, Leitgeb, Farkas, Pongračić.

Je to tak! Salzburg se ani v letošní sezóně nedočká postupu do skupinové fáze Ligy mistrů. Rijeka totiž uhrála potřebnou bezgólovou remízu, která ji v součtu s výsledkem 1:1 z prvního utkání posouvá do play-off. Hosté asi budou cítit křivdu, v 54. minutě jim totiž nebyl pro domnělý ofsajd uznán regulérní gól Yaba. Na to se už ale historie ptát nebude. Rijeka si tak zajistila účast ve skupinové fázi jednoho z evropských pohárů, naopak Salzburg bude muset bojovat pouze v play-off Evropské ligy.
90+7'
90+6'
Poslední nákop Haïdary se odrazil od hlavy Lainera do zámezí. Po rozehrávce zřejmě zazní závěrečný hvizd!
90+5'
Ještě žlutá karta pro hostujícího Paula Mirandu. Rozehrává Rijeka, která si s největší pravděpodobností pohlídá postupovou remízu.
90+4'
Zajímavý centr Ulmera, který ale nabíhající spoluhráč nedokázal dobře zasáhnout. Opět se rozehrává od Slugovy svatyně.
90+3'
Kope se od brány Rijeky. Domácí s rozehrávkou nikterak nepospíchají.
90+2'
Bradarić vyhrál souboj na hranici domácí šestnáctky a odehrál míč alespoň do autu.
90+1'
Hodně špatná rozehrávka Haïdary. Nabíhající Lainer nemohl míč doběhnout.
90+1'
Rozhodčí Göçek nastaví ještě pět minut! To je poměrně dlouhá doba.
90'
Domácí teď hrají dobře takticky a drží míč na svých kopačkách. Salzburgu začíná docházet čas.
88'
Hosté už hodně otevřeli obranu, ale hráči Rijeky to nyní nepotrestali. Nabíhající Héber nedostal přesnou přihrávku.
88'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Zoran Kvržić, přichází Héber.
87'
Rozhodčí přisoudili autové vhazování domácím. Ti zase mohou ušetřit pár desítek sekund. Připomínám, že bezgólová remíza by Rijeku posunula do play-off Ligy mistrů.
86'
Z levé strany centroval Ulmer, jenž našel jen rukavice gólmana Slugy. Ten nebude s rozehrávkou pospíchat.
85'
Rohový kop hostí. Centr Berishy si našel Duje Ćaleta-Car, jehož hlavička ale Slugu neohrozila.
84'
Žlutou kartu dostává domácí Filip Bradarić.
83'
Málem udeřili domácí! Maleš si zaběhl dopředu po pravém křídle a už se ze strany řítil sám na gólmana. Ještě ale volil zpětnou přihrávku na Alexandera Gorgona, který z prostoru značky pro penaltu přestřelil téměř odkrytou bránu!
82'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Hannes Wolf.
81'
Ne. Valon Berisha trefil zeď a odražený míč poslal mimo bránu Amadou Haïdara.
80'
Ristovski fauloval kousek za šestnáctkou Valona Berishu. Tohle je dobrá příležitost pro hosty...
80'
Salzburgu se už krátí čas na vstřelení gólu. I s nastavením se bude hrát možná 13-14 minut.
79'
Další rána Haïdary. Tentokrát se jednalo o slušný pokus, kterému scházel tak metr.
78'
K dalekonosné střele napřáhl Amadou Haïdara, který trefil jen protihráče.
78'
Maleš už je také zpět na hřišti. Domácí vrátili míč soupeři.
77'
Jedná se o Mateho Maleše, který odchází v doprovodu lékaře do zámezí. Měl by být ale v pořádku.
76'
Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů, který dostal ránu míčem zblízka do hlavy. Hwang poté sportovně zakopl balón do autu.
74'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Fredrik Gulbrandsen.
74'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Mario Gavranović, přichází Matej Jelić.
73'
Domácí předvedli krásnou kombinační akci, které scházelo jen lepší finále. Mišić parádně roztáhl hru na Vešoviće, který si v šestnáctce položil obránce k nohám, ale následný centr pokazil.
71'
Lainer zatáhl míč do šestnáctky po pravé straně a pokusil se překvapit domácího brankáře. Sluga ale s nepříliš razantní střelou neměl velké problémy.
70'
Průnik čerstvého Haïdary zastavil faulem Josip Mišić. Žlutá karta pro domácího fotbalistu.
68'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Reinhold Yabo, přichází Amadou Haïdara.
68'
Gavranović teď nebyl líný napadat hostujícího gólmana a donutil ho odehrát míč do autu.
67'
Berisha ho zahrál na přední tyč. Domácí obránci jeho centr odpravili mimo pokutové území.
67'
Berisha předal míč Dabburovi, který domácí obranu neprostřelil, ale získal alespoň rohový kop.
66'
Hosté mají ještě zhruba pětadvacet minut na vstřelení postupového gólu. Ve druhé půli už k němu byli poměrně blízko.
65'
Z poměrně velké dálky vystřelil Takumi Minamino. Přesně ale nemířil, Sluga nemusel zasahovat.
63'
Domácí kapitán Mate Maleš fauloval Yaba. Rozhodčí jeho zákrok odměnil žlutou kartou.
62'
A byla z toho dobrá šance! K hlavičce se totiž dostal Paulo Miranda, který zamířil těsně vedle levé tyče!
61'
Ulmera stáhl za dres Gorgon. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
60'
Domácí fanoušci ženou svůj tým na postupem do play-off Ligy mistrů. To by byl pro Rijeku historický úspěch.
58'
Rohový kop Rijeky zahrával Josip Mišić. Hosté se ubránili.
55'
Pokračuje se tedy nadále za bezgólového stavu. Hráči Salzburgu musejí rychle setřást křivdu a pokračovat v tempu, které nastolili od úvodu druhé půle.
54'
Už druhý neuznaný gól Salzburgu pro ofsajd a tentokrát se zřejmě jednalo o hrubou chybu pomezního! Po přihrávce Berishy totiž před bránou usměrnil míč do sítě Yabo. Ten sice stál za obranou Rijeky, ovšem mimo hru ležel na brankové čáře jeden z domácích obránců, kterého zřejmě rozhodčí přehlédli. Hosté oprávněně protestují, ale marně!
53'
Začínají plát emoce! Ulmer tělem odstrčil pronikajícího hráče Rijeky, kterého přiběhla bránit hned dvojice spoluhráčů. Rozhodčí si nakonec vystačil s důraznou domluvou zainteresovaným fotbalistům.
52'
Žlutou kartu obdržel hostující, který fauloval Ristovského.
50'
Hosté ukazují, že chtějí vstřelit gól co nejdříve! Po vyhrané hlavičce spoluhráče se z pravé strany řítil proti domácí bráně Hee-Chan Hwang. Své zakončení ale poslal vedle vzdálenější tyče Slugovy brány.
48'
Do zajímavé příležitosti se prodral Hee-Chan Hwang. Ten z levé strany šestnáctky nepropálil Simona Slugu, jenž vyrazil míč zpět do pole.
47'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Berishy nebyl vůbec špatný, ale domácí nakonec dostali míč do bezpečí.
46'
Domácí odstartovali druhou půli aktivně. Marko Vešović vtrhl z levé strany do pokutového území soupeře a dokázal i zakončit. Trefil ale jen prostor, kde byl připravený gólman Walke.
46'
První poločas se hrál ve velkém vedru, ale tempo hry rozhodně špatné nebylo. V úvodu zápasu byli aktivnější domácí, ale postupně se dostal do hry i Salzburg, takže můžeme konstatovat, že nerozhodný stav je zaslouženým vyústěním prozatímního děje na hřišti. Ve druhé půli se dá očekávat ještě větší aktivita Rakušanů, kteří potřebují k postupu skórovat.
45+2'
45+2'
Reinhold Yabo zajel opravdu ostře do achilovek Gorgona. Naprosto zasloužená žlutá karta.
45+2'
Domácí se už evidentně snaží jen dohrát poločas bez inkasovaného gólu. Na ofenzivu teď rezignovali.
45+1'
Nastaví dvě minuty, což je zapřičiněno především pauzou na občerstvení, která proběhla v polovině poločasu.
45'
Už běží závěr první půle. Uvidíme, zda turecký sudé něco nastaví.
44'
Takumi Minamino čaroval s míčem na levém křídle. Dal si ho ale daleko od nohy a už ho nedostihl na hrací ploše.
43'
Hosté se teď nastěhovali na polovinu soupeře. Případný gól do šatny by jim samozřejmě hodně pomohl.
42'
Přihrávku do běhu dostával Hwang. Korejského útočníka ale stačil zakřižovat jeden ze stoperů Rijeky.
41'
Po rohu Mišiće vznikl u hostujícího malého vápna zajímavý závar. Nejlépe se nakonec zorientoval Berisha, jenž míč odkopl do bezpečí.
40'
Hostům nevyšla rychlá předávka na jeden dotek mezi Berishou a Dabburem. Balón získal stoper Župarić.
38'
Právě Mišić nyní zahrával standardní situaci. Jeho centr ale obraně Salzburgu nenadělal větší starosti.
37'
Po jednom z rychlých protiútoků domácí získali roh. Ten zahrával Mišić, ale bez většího efektu.
36'
Salzburg dnes potřebuje skórovat a postupem času opravdu stále více přebírá iniciativu. Domácí teď spoléhají na rychlé kontry.
34'
Hosté se už radovali z gólu, ale ten neplatí! Berisha sice hezky vysunul Dabbura, který svou šanci proměnil, ale pomezní dobře viděl, že se forvard Red Bullu nacházel v postavení mimo hru.
33'
Na druhé straně pálil po spolupráci s Gavranovićem Alexander Gorgon. Ten ale mířil poměrně vysoko nad.
32'
Hosté poprvé v zápase pořádně zahrozili! Minamino na hranici šestnáctky z prvního doteku předal míč Valonu Berishovi, který jen těsně minul pravou tyč z pohledu Slugy!
31'
Rohový kop Josipa Mišiće hosté odvracejí.
30'
Domácí zdobí rychlý přechod do ofenzivy. Opět byl v akci Zoran Kvržić, který vybojoval rohový kop.
30'
Kvržić centroval z pravé strany. Míč ale jen prolétl šestnáctkou Salzburgu.
29'
Balónu se teď ujali rakouští šampióni, kteří se snaží prosadit za pomoci postupného útoku.
27'
Josip Mišić nejprve trefil pouze zeď, ale míč se k němu ještě odrazil zpět. Jeho opakovaná střela už prošla do předbrankového prostoru, kde míč ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů. Ten ale netrefil prostor mezi tyčemi.
25'
Miranda fauloval ve vzdušném souboji Gavranoviće. Domácí tak mají k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.
23'
Teplota v Rijece stále přesahuje třicet stupňů a rozhodčí Göçek tak v polovině poločasu nařizuje přestávku na pití.
22'
Hosté se postupně osmělují a stále častěji se nacházejí s míčem na útočné polovině.
21'
Na rohový kop Valona Berishy nedosáhl nikdo ze spoluhráčů. Bude se kopat od brány Rijeky.
20'
Nenápadná střela Minamina z 23 metrů nadělala Slugovi nečekané starosti. Míč totiž domácímu gólmanovi vyklouzl z rukavic a dokutálel se do zámezí. Rohový kop pro hosty.
19'
Domácí vysoko napadají, na což teď málem doplatil Valon Berisha. Naštěstí pro něho se míč od protihráče odrazil do autu.
17'
Zpoza šestnáctky vypálil Filip Bradarić. Jeho pokus ale o dost minul bližší tyč hostující svatyně.
16'
Hosté dobře zdvojili Gavranoviće, který byl vytlačen až k rohovému praporku a už toho nemohl moc udělat. Vybojoval alespoň aut pro svůj tým.
15'
Z poměrně velké vzdálenosti to zkusil Reinhold Yabo. Jeho střelu zkrotil v rukavicích brankář Sluga.
14'
Po pravém křídle si nabíhal za obranu Hee-Chan Hwang. Korejský útočník byl ale dobře pokryt obranou soupeře a balón mu tak unikl do zámezí.
13'
Hostům se zatím vůbec nedaří kombinace. Rijeka je lepším týmem.
11'
Hodně zajímavý pokus Mišiće! Domácí záložník pálil z ostrého úhlu pod břevno a Walke měl co dělat, aby míč vytáhl do bezpečí.
10'
Rozehrávající Miranda nastřelil jen protihráče. Míč se ale odráží do autu, takže hosté mohou vhazovat.
8'
Unikajícího soupeře sestřelil Duje Ćaleta-Car. Stoper hostí vyfasoval žlutou kartu.
7'
Fotbalisté Red Bullu jsou v pozici týmu, který dnes musí skórovat, ale zatím se spíše brání. U míče jsou domácí.
5'
Po rohovém kopu Mišiće hlavičkoval nad bránu Župarić. Rijeka začala zápas aktivně.
4'
První šance domácích! Gavranović sklepl dlouhý nákop do šestnáctky k nohám Zorana Kvržiće. Ten pálil k bližší tyči, ale Walke hosty podržel, když dokázal vyrazit balón na roh.
3'
Gavranović posouval míč na pravé křídlo, kam si nabíhal Kvržić. Před ním balón odpálil do zámezí Chorvat ve službách Salzburgu, Duje Ćaleta-Car.
2'
Exekuce přímého kopu se ujal Mišić. Jeho centr odvrátila defenziva rakouského mistra.
2'
Domácí budou zahrávat první standardní situaci. Přímé ohrožení brány ale asi neuvidíme, je to přeci jen hodně daleko.
1'

HNK Rijeka: Sluga – Ristovski, Župarić, Elez, Vešović – Bradarić, Maleš (C) – Kvržić, Mišić, Gorgon – Gavranović.
Náhradníci: Prskalo – Punčec, Zuta, Héber, Črnić, Djoković, Jelić.

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, Miranda, Ćaleta-Car, Ulmer – Yabo, Samassékou, Minamino, V. Berisha – Hwang, Dabbur.
Náhradníci: Stanković – Haidara, Wolf, Gulbrandsen, Leitgeb, Farkas, Pongračić.

Rozhodčí: H. Göçek – M. Eyisoy, K. Yilmaz (TUR).
HNK Rijeka:
V loňské sezóně přerušila dominanci Dinama Záhřeb a poprvé v historii získala mistrovský titul. Tím si také zajistila účast v předkolech LM. Dosud největším pohárovým úspěchem HNK byly dvě účasti ve skupinové fázi Evropské ligy. Kromě domácích hráčů a fotbalistů z dalších balkánských zemí v kádru nalezneme také Brazilce, Nigerijce, Rakušana či Rumuna.

Rijeka už má za sebou tři kola nového ročníku chorvatské ligy a se stoprocentní bilancí se usadila v čele tabulky. Naposledy doma přehrála 2:0 Istru.
FC Red Bull Salzburg:
Salzburg od příchodu firmy Red Bull na post hlavního mecenáše dominuje rakouskému fotbalu. Za posledních deset let tak získali červení býci hned osm mistrovských titulů. Loni ovládli také domácí pohár, takže se mohli radovat z double. V Lize mistrů to ale tak slavné není, hráči Salzburgu se totiž nikdy nedokázali probojovat do skupinové fáze. Mezi největší hvězdy současného výběru patří ofenzivní záložník Valentino Lazaro, středopolař Valon Berisha reprezentující Kosovo, nebo zkušený rakouský reprezentant Christoph Leitgeb.

Salzburg už odehrál dva zápasy nové sezóny rakouské Bundesligy. Se čtyřmi body za výhru a remízu mu patří čtvrtá pozice. O víkendu hráči Red Bullu doma remizovali 1:1 s Linzem.
1. zápas: FC Red Bull Salzburg – HNK Rijeka 1:1 (0:1)
Branky: 49. Hwang (Yabo) – 30. Gavranović (Ristovski)

První zápas skončil remízou 1:1, která více vyhovovala hostům z Rijeky. Chorvaté dokonce vedli po trefě Maria Gavranoviće ze 30. minuty, ale Salzburg krátce po přestávce srovnal zásluhou Hee-Chana Hwanga.
Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! V odvetném utkání 3. předkola Ligy mistrů se utkají celky HNK Rijeka a FC Red Bull Salzburg. Chorvatský celek si přivezl z Rakouska nadějnou remízu 1:1 a před domácí odvetou se tak nachází v o něco lepší výchozí pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.