Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : FCSB - 15. srpna 2017   20:45

Sporting
Patrício – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrão (86. Medeiros) – Battaglia, A. Silva (C) (67. Fernandes) – Martins, Podence (60. Doumbia), Acuña – Dost
Salin – J. Silva, Fernandes, César, Medeiros, Figueiredo, Doumbia
Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (všichni Německo)
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
46 678 diváků
FCSB
Niță – Enache, Larie, Momčilović, Morais – Popescu, Pintilii – Teixeira, Tănase (83. Achim), Golofca (57. De Amorim) – Alibec (C) (90. Gnohéré)
Stăncioiu – Filip, Gnohéré, Pleașcă, Achim, De Amorim, Man

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost. Dobrou noc!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 21:26.
Z tribun Estádio José Alvalade se ozývá pískot a není se čemu divit, Sporting totiž nepotvrdil roli jasného favorita a před vlastními fanoušky s FCSB remizoval 0:0. Nesledovali jsme příliš atraktivní mač, Rumuni do Lisabonu přijeli s čistě defenzivní taktikou, útočení domácích dnes nebylo tak efektivní. První velkou šanci měl ve čtyřiadvacáté minutě Acuña, Niță ale balon vytěsnil na tyč, o chvíli později Alibeca na druhé straně vychytal Patrício.

V druhém poločase bylo k vidění více faulů a karet než fotbalové krásy. Do kapsičky pro žluté varování sudí dnes sáhl hned devětkrát, deset minut před koncem se předčasně pod sprchy pakoval vyloučený Pintilii. K vítězství nakonec blíže měli svěřenci trenéra Jesuse, když pár minut před koncem jen těsně vedle tyčky pálil Bruno Fernandes. Do odvety tak v lepší pozici budou vstupovat hráči FCSB, Sporting na horké rumunské půdě čeká mimořádně tvrdé a těžké utkání.
90+4'
90+3'
Jeho exekuce se tentokráte ujal střídající Iuri Medeiros. Od portugalského mladíka se balon opět dostal k Dostovi, proti jeho ráně ale Niță vytáhl pohotový zásah, a stále tak udržel pro FCSB velmi nadějnou bezbrankovou remízu.
90+2'
Doumbia roztáhl hru pro Gelsona Martinse, který, vzhledem k nedostatečnému množství času, okamžitě odcentroval směrem k Dostovi, Larie ale jeho nabídku odvrátil na další rohový kop pro Lisabon.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Alibec, přichází Gnohéré.
89'
Tak Jesusovi svěřenci se přeci jen málem dočkali! Po Larieho faulu a následném Acuñově přímém kopu hostující obrana míč odvrátila jen k Brunu Fernandesovi, jehož skákavý pokus vypadal velmi nadějně, nakonec ale zacílil těsně vedle branky.
88'
Žlutou kartu dostává Larie (FCSB).
87'
Žlutou kartu dostává Doumbia (Sporting Lisabon).
86'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Coentrão, přichází Medeiros.
85'
Střídající Bruno Fernandes hru Sportingu určitě oživil. Nyní poslal přetažený centr pro Dosta, který ještě vracel míč k lépe postavenému Doumbiovi, ten se ale přes poctivě bránícího Moraise k zakončení neprocpal.
84'
Bruno Fernandes si počínal velmi neohrabaně, když naprosto zbytečně a navíc po odpískání dohrál Júniora Moraise. Sudí neměl na vybranou, další oprávněná žlutá karta.
83'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Tănase, přichází Achim.
82'
Battaglia byl navíc nucen přibrzdit útok FCSB. To se mu sice podařilo, domácí středopolař ale poslal k zemi Teixeiru a sudí tasil další žluté varování.
81'
Po zhlédnutí opakovaného záběru celé situace mi připadá, že se sudí Brych při předchozí situaci poněkud upískl, Pintilii se Coentrãa vůbec nedotkl. Nadcházející přímý kop Sportingu nepřinesl opět nic zajímavého.
80'
Tak pozor, zbývajících deset minut budou hosté dohrávat v oslabení. Mihai Pintilii totiž fauloval Coentrãa a jelikož od sudího Brycha dostal už druhou žlutou kartu, musel se předčasně pakovat pod sprchu.
79'
Nebylo tomu tak, jejich tlak ale ještě několik okamžiků pokračoval. Gelson Martins vyslal do vápna přetažený centr, balon byl poté Doumbiou poslán přesně do běhu pro Fernandese, který se do rány položil, Niță ale vytáhl povedený zákrok.
78'
Marcos Acuña znovu výtečně zapracoval a vybojoval pro domácí další roh. Dokáží se hráči Lisabonu z této situace konečně prosadit?
77'
Obrovská šance pro hosty, tohle mělo skončit gólem! Denis Alibec parádním pasem našel zapomenutého Florina Tănaseho, jenž díky zaváhání soupeřovy defenzivy mohl postupovatsám na Patrícia, skákavou ranou ale těsně minut vzdálenější tyč.
76'
Júnior Morais z levého křídla vymyslel krásnou průnikovou přihrávku pro Denise Alibeca. Ten se mohl řítit sám vstříc Patríciovi, v jeho dalším postupu jej ale zastavil praporek pomezního sudího, jenž správně viděl ofsajd.
74'
Gelson Martins pro Sporting vybojoval další rohový kop, z nich se ale domácím dnes zkrátka a dobře nedaří vydolovat absolutně nic. Jérémy Mathieu nebyl ve špatné pozici, hlavičkový souboj ale lépe vyzněl pro stopera Momčiloviće.
73'
Netradiční pozice k zakončení... Júnior Morais si balon píchl směrem do běhu a poté se rozhodl vypálit téměř od postranní čáry. Jeho pokus na bližší tyč Patrícia poněkud vylekal, naštěstí pro Sporting ale balon mířil mimo branku.
72'
Bruno Fernandes v akci střídajících hráčů nalezl vpravo úplně zapomenutého Doumbiu. Ten byl po svém vstupu do šestnáctky okamžitě dostoupen, jeho nahrávka pro z druhé vlny si sbíhajícího Dosta navíc nebyla zdařilá.
71'
Popescu ztratil míč a poté se doslova pověsil Doumbiovi na záda. Sudí Brych okamžitě odpískal nedovolený zákrok a navrch rumunského záložníka ještě odměnil žlutým kartónkem.
70'
Nakonec se zřejmě nejednalo o nic vážného, Niță byl z celé situace zřejmě jen pořádně otřesen, vše by ale mělo být v naprostém pořádku. Následovat bude odkop od hostující pokladnice.
69'
Ou, to bylo nepříjemné. Po rozehrávce přímého kopu Sportingu inkasoval brankář Niță ve vzdušném souboji nepříjemný úder loktem od Sebastiána Coatese. Situace si vyžádá ošetření přímo na hrací ploše.
68'
Marcos Acuña se sice zvládl dostat přes Enacheho, poté ale místo přihrávky na volného Doumbiu udělal ještě jednu kličku navíc, což se ukázalo býti velmi zbytečné. Posléze se proti němu totiž vydali hned dva protivníci, kteří jej o balon připravili.
67'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Silva, přichází Fernandes.
66'
Gelson Martins se díky své výbušnosti a šikovnosti s míčem u nohy dostal až do pokutového území, kde se po souboji s Moraisem poroučel k zemi. O faul se ale zřejmě nejednalo a stejný názor na celou situaci měl i Felix Brych.
64'
Z přímého kopu ale FCSB nevytěžilo zhola nic, později se Sporting navíc vydal do protiakce, kterou za cenu faulu a žluté karty zastavil Florin Tănase.
63'
Nyní šel Acuña do souboje s Alibecem opravdu velmi nešetrně, proti kopačce soupeře totiž vyrukoval s kolíky napřed. Za toto počínání mu sudí musel udělit žlutou kartu.
63'
Jehož exekuce se o chvíli později také sám ujal. Na kroucený centr z kopačky argentinského reprezentanta si v šestnáctce naskočil Coates, jeho hlavička ale postrádala přesnost, a Niță tak na první zákrok v druhém poločase pořád čeká.
62'
Marcos Acuña to udělal skvěle. Sice věděl, že přes dvojici bránících protivníků nemá téměř žádnou šanci projít, alespoň však pro své kolegy z téměř bezvýsledné situace vytěžil další rohový kop.
61'
Adrien Silva se výtečně zorientoval a milimetrově přesným přenesením hry nalezl na kraji šestnáctky si sbíhajícího Martinse. Ten hlavou poslal míč do centra dění, v malém vápně se jej ujal Dost, přes Momčiloviće ale zakončit nezvládl.
60'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Podence, přichází Doumbia.
59'
Druhý poločas zatím nenabízí očekávaný nápor Sportingu, kterým se domácí prezentovali v úvodní půli. Není to od nich ideální výkon, Jorge Jesus by zřejmě mohl začít uvažovat nad posláním čerstvých sil na hrací plochu.
58'
Z následující standardní situace se před Patríciem narodila zajímavá situace, když se k dorážce dostal příhodně stojící Filipe Teixeira, celou situací se ale zdál býti spíš překvapen a nezakončil ideálně.
57'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Golofca, přichází De Amorim.
56'
Teď už ale ano. Jejím majitelem je Cristiano Piccini, který ve snaze zastavit rodící se protiakci soupeře stáhl k zemi o únik se snažícího Golofcu.
55'
V posledních minutách se hráči FCSB dopouštějí jednoho faulu za druhým. Nyní Golofca vůbec neodhadl svůj skluz proti Piccinimu a troufám si říci, že měl inkasovat od Felixe Brycha žlutou kartou, ta ale ani tentokráte nepřišla.
54'
Tentokráte domácí zkusili rozehrávku na krátko, když Acuña sklepl pro sbíhajícího si Silvu. Ten do šestnáctky vyslal centr na zadní tyč, kde se o hlavičku pokoušel Martins, Júnior Morais si ale žádné komplikace nepřipustil.
53'
Acuña si dnes došel už pro několikátý nedovolený zákrok, tentokráte jej k zemi díky jasnému přidržení poslal Filipe Teixeira. Uvidíme tedy další standardní situaci v podání Sportingu Lisabon.
52'
Niță ve snaze odkopnout balon mírně podklouzl, načež jej pouze odevzdal pro Podenceho. Ten se posléze mohl vydat do nadějně vypadajícího přečíslení, míč si ale poslal až příliš daleko od nohy, čehož využil ve skluzu hrající Morais.
51'
Domácí zahrávali rohový kop. Na centr od Acuni si naskakoval Bas Dost, v hlavičkovém souboji s Enachem si ale pomohl rukama, což zraku kousek opodál stojícímu sudímu Brychovi nemohlo uniknout.
50'
Florin Tănase si podle opakovaného záběru ublížil sám, když v souboji s Battagliou špatně došlápl na levou nohu. Po krátkém ošetření za postranní čarou se ale hostující středopolař znovu vrátil zpět do hry.
49'
Rui Patrício se po předchozí situaci držel za levé zápěstí, které si zřejmě lehce narazil při kontaktu s o hlavičku se snažícím Teixeirou. Kromě něj na zemi zůstal ležet ještě Tănase, hráči Sportingu ale balon zatím nezakopli.
48'
A další faul, tentokráte ovšem na druhé straně, kde Piccini ve snaze zastavit rodící se brejk FCSB nedovoleně atakoval Golofcu. I hosté poté zahrávali přímý kop z kraje hřiště, Patrício ale centr odhadl a vyboxoval balon do bezpečí.
47'
Druhý poločas začal Enacheho velmi nezdařilým skluzem v souboji s Acuñou, po kterém sudí nařídil přímý kop. Na centr faulovaného Argentince si naskočil Bas Dost, po jehož povedené hlavičce balon zamířil nad branku.
46'
Do druhého poločasu vstupují oba celky bez jediné změny ve svých jedenáctkách. Dá se ale očekávat, že pokud se Sportingu nepodaří co možná nejdříve skórovat, pošle Jorge Jesus na plac někoho z čekajících ofenzivních hráčů.
46'
První poločas je za námi, na Estádio José Alvalade jsme branku zatím neviděli. Podle očekávání jsou to hráči Sportingu, kdo udává tempo tohoto utkání, hosté se věnují spíše defenzivě. Šance jsme pozorovali na obou stranách, nejprve ve čtyřiadvacáté minutě Acuña s lehkým přispěním zasahujícího brankáře FCSB trefil tyč, o chvíli později se z úhlu vstříc brance soupeře řítil Alibec, na Patrícia si ale nepřišel. Nechme se překvapit, co si pro nás hráči přichystají v nadcházejících pětačtyřiceti minutách.
45+2'
45+1'
Bude se nastavovat jen jedna minuta.
45'
Rodrigo Battaglia nahrál Silvovi, jenž zvětřil mezeru mezi obrány soupeře, kam si pro balon nabíhal Dost. Míč ale stačil lehce tečovat Larie, načež se kulatý nesmysl, naštěstí pro hosty, snesl přesně do náruče brankáře Nițy.
44'
Domácí zkusili zřejmě secvičený signál. Acuña místo očekávané rány přesnou přihrávkou nalezl vedle zdi čekajícího Silvu, jenž ještě zkoušel nalézt Martinse, jeho záměr ale dobře přečetl Marko Momčilović.
43'
Hosté se dopustili dvou nedovolený zákroků v krátkém časovém sledu. Ten druhý se odehrál v poměrně zajímavé vzdálenosti od branky FCSB, Lisabonští tak budou zahrávat přímý kop z celkem nebezpečné pozice.
42'
Denis Alibec opět prokázal svou obrovskou sílu v osobních soubojích, když ve vzduchu předčil Picciniho a navíc balon sklepl na Golofcu. Ten se pokusil Patrícia zaskočit vysokým lobem, branka Sportingu mu ale byla malá.
41'
Coates zazmatkoval a vzhledem k napadajícímu Alibecovi poslal k Patríciovi velmi těžkou zpětnou nahrávku. Portugalskému brankáři nezbývalo nic jiného, než balon odkopnout do zámezí, a darovat tak soupeři autové vhazování.
40'
Jérémy Mathieu potěšil domácí fanoušky povedenou kličkou proti Teixeirovi, načež francouzský zadák roztáhl balon pro Coentrãa. Ten ještě hodlal sklepnout pro lépe postaveného Acuñu, jeho nahrávka ale postrádala notnou dávku přesnosti.
39'
Dlouho neviditelný Daniel Podence s vyměnil pozici s Martinsem a z pravé strany odcentroval pro Base Dosta. Ten se konečně dostal k hlavičce, zakončoval ale v pořádném záklonu a Niță proto nakonec ani zasahovat nemusel.
38'
Do konce prvního poločasu už mnoho času nezbývá. Podle očekávání se o tempo starají domácí fotbalisté, velmi pevný obranný blok soupeře se jim ale zatím nedaří prorazit. Změní se něco před odchodem obou týmů do šaten?
37'
Coentrão si na levém křídle vyměnil míč se Silvou, poté se odhodlal k dalšímu centru do šestnáctky rumunského soupeře. Larie balon odhlavičkoval jen k Piccinimu, který se do něj z první opřel, zamířil ale vysoko nad branku.
36'
Piccini míč posunul na Martinse, po jehož pasu Adrien Silva sklepával pro lépe postaveného Battagliu. Ten si balon přehodil na levačku a pokusil se o technický pokus na vzdálenější tyč, s včasným blokem ale přispěchal Larie.
35'
Z něj ale domácí nevytěžili zhola nic, pro míč si ve vzduchu v klidu doputoval velmi pozorný Niță. Hosté se ale balonu už poněkolikáté velmi zbytečně a lehkovážně zbavili, nápor Lisabonských tak může i nadále pokračovat.
34'
Po dlouhých přípravách to byl Acuña, kdo se ujal rozehrávky přímého kopu z nějakých dvaadvaceti metrů. Konala se očekávaná rána přes zeď a ta také přišla, jeden z blokujících hráčů hostí ale míč tečoval na roh.
32'
Další obléhání hostující svatyně odstartoval Martins, jenž se tentokráte dostal až do vápna. Tam mu ale hráči FCSB balon odebrali, poté Pintilii velmi tvrdým zákrokem atakoval o střelu se snažícího Silvu. Jasná žlutá karta.
31'
Jenže Adrien Silva zahrál tento přímý kop opravdu mizerně, málem z toho byla nepříjemná protiakce FCSB. Na poslední chvíli za záchrannou brzdu stihl zatáhnout Coentrão, který za faul na Alibeca asi měl obdržet žlutou kartu, Felix Brych ale odvahu nenašel.
30'
FCSB mělo tak k dispozici alespoň kop od rohového praporku, pro vysoký centr si ale ve vzduchu v klidu vyšplhal Rui Patrício. Z následující protiakce Sporting vytěžil standardní situaci, pro faul si došel Acuña.
29'
Rumunský celek se mohl dostat do překvapivého vedení! Denis Alibec se netradičně ocitl v prostoru levého křídla, kde si díky jednomu bleskovému manévru udělal dobrý den jak z Picciniho, tak i Martinse. Následně se z ostrého úhlu řítil vstříc brance soupeře, na Patrícia si ale nepřišel.
28'
Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu ale Teixeira stačil ze vzduchu sklepnout pro Denise Alibeca, který opět nijak dlouze nepřemýšlel a vypálil z voleje, do jeho pokusu se ale obětavě vrhl Mathieu.
27'
FCSB snad poprvé v tomto mači drželo delší dobu míč na svých kopačkách. O žádný tlak se ale nejednalo, balon si na vlastní polovině vyměňovali Enache a Larie, nakonec si s ním potykat mohl i gólman Niță.
26'
Popescu roztáhl hru na Teixeiru, který balon z první přesunul pro neobsazeného Golofcu. Hostující křídelník sice přes napadajícího Picciniho zvládl odcentrovat, k Alibecovi se ale kulatý nesmysl díky dobré práci Coatese nedostal.
25'
Adrien Silva si všiml okolo šestnáctky si nabíhajícího Martinse a právě jemu balon také předložil. Jeden z největších talentů portugalského fotbalu předvedl bleskovou otočku okolo Momčiloviće, jeho následný pokus byl ale zablokován.
24'
Tohle už zavánělo gólem! Na povedenou kolmici od Podenceho si za obranu naběhl zatím velmi aktivní Marcos Acuña, který si balon posunul na svou silnější levačku a vypálil, Niță se ale dokázal natáhnout a vytěsnil jeho pokus na tyč.
23'
A tak přišla nebezpečná šance na druhé straně. Míč se dostal k Alibecovi, který se s ničím nemazal, otočil se s ním a vyslal tvrdou pumelici, se kterou si Rui Patrício dokázal poradit až nadvakrát.
22'
Lvi většinu svých akcí zakončují pasy pro Base Dosta. Nejinak tomu bylo i tentokráte, když se k centru dostal Gelson Martins, bývalý útočník Wolfsburgu ale má kolem sebe dva pečlivě bránící strážce, kteří jej k ničemu nepustili ani nyní.
21'
Battaglia velice nepřesně sklepl pro Podenceho, jenž neměl šanci balon pořádně zpracovat. Toho se jal využít Popescu, který míč čistým způsobem získal a navíc přenesl na Golofcu, rumunský křídelník ale na Picciniho nevyzrál.
20'
Adrien Silva předvedl šikovnou kličku, jeho následná nahrávka ale postrádala razanci. Balon tak vystihl Morais, jenž se rozhodl vydat na individuální průnik. Na jeho konci ale přeci jen přišla přihrávka pro Teixeiru, ten ale čekal v ofsajdu.
19'
Tentokráte Marcos Acuña centroval až k zadní tyči, kde si nabíhal Gelson Martins. V poslední okamžik stačil zasáhnout Júnior Morais, jenž posléze vysunul vpřed Alibeca, a ten si v souboji s Rodrigem Battagliou vymodlil faul.
18'
Kombinace Lisabonských na obranné polovině svého oponenta ještě pár chvil pokračovala, Coentrão se ale dopustil nepřesné přihrávky. Hosté tak měli k dispozici aut, po jeho rozehrávce ale míč Sportingu opět jen odevzdali.
17'
Podle předpokladů poslal Marcos Acuña svůj centr do prostoru, kam si sbíhal vytáhlý Bast Dost. Nizozemský útočník si ale v souboji s Popescem znovu počínal poněkud neohrabaně, jeho nedovolené odstavení soupeře nemohl sudí Brych přehlédnout.
16'
Gelson Martins udělal svižnou kličku ke středu hřiště, poté se rozhlédl kolem sebe a vymyslel chytrou uličku pro Dosta. Ten byl ale znovu včas dostoupen a odzbrojen, uvidíme ovšem další roh Sportingu.
15'
Cristiano Piccini se vydal na ofenzivní dobrodružství, o balon ale poněkud hloupě přišel. Na to konto přišel Moraisův dlouhatánský pas na Alibeca, který se mohl řítit sám vstříc Patríciovi, to by ale v osobním souboji nesměl faulovat Coatese.
14'
Gelson Martins dostal přihrávku od Picciniho, poté míč posunul na Podenceho. Ten si všiml na kraji šestnáctky čekajícího Acuñy, jenž se se snažil o vybojování rohového kopu, nakonec to ale byl právě on, kdo se balonu před přechodem přes postranní čáru dotkl.
13'
Acuña se náramným způsobem zbavil dvou protihráčů, vyměnil si balon s Battagliou a probojoval se až na kraj šestnáctky, odkud přízemním centrem hledal Dosta, nizozemského kanonýra si ale obrana FCSB zatím hlídá velmi pečlivě.
12'
Konečně se kupředu vydali i hosté. Pintilii roztáhl hru pro sbíhajícího si Enacheho, jenž si šikovně obhodil Silvu a dokázal i odcentrovat, jeho nabídka ale nebyla nikým v pokutovém území vyslyšena.
11'
Po jeho rozehrání se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, rukou dle jejich názoru hrál Momčilović, sudí ale do píšťalky nefoukl. K odraženému míči se dostal Battaglia, jeho rána ale směřovala přesně k dobře postavenému Nițăovi.
10'
Zápas zatím nabízí přesně to, co jsme před jeho začátkem očekávali. Sporting se drží u balonu a svého soupeře nepouští za polovinu hřiště. Coentrão se krásně zbavil napadajícího Teixeiry, jeho následný centr byl odvrácen na další roh.
9'
Marcos Acuña, jedna z letních akvizic domácího týmu, poslal do šestnáctky velmi nepříjemný centr, obrana FCSB ale dobře zapracovala. O chvíli později ale dostal argentinský záložník šanci na reparát, těsně před Dostem ale ve vápně míč odklidil Momčilović.
8'
Zpětná přihrávka od Coentrãa zadělala Patríciovi na pořádně problémy, napadající Alibec celé situaci rozhodně nepřidal. Portugalská reprezentační jednička ale dokázala míč včas odkopnout, poté Sporting vybojoval premiérový rohový kop.
7'
Další zákrok za hranicí fotbalových pravidel a regulí předvedl Popescu, hosté začali opravdu velmi odvážně, je na nich vidět ohromná nažhavenost. Teď ale zaspali a nechali až ke střele proniknout Podenceho, portugalský mladík ale nemířil přesně.
6'
Popescu našel na ose hřiště číhajícího Teixeiru. Ten se snažil balon obhodit okolo Adriena Silvy, příliš dobře si ale nepočínal a ztratil jej. Později se mu podařilo kulatý nesmysl sice získat zpět, ovšem pouze za cenu nedovoleného zákroku.
5'
Golofca si na vlastní polovině rychle narazil s Pintiliim, poté si balon píchl do běhu po levém křídle, poměrně brzy byl ale dostihnut faulujícím Martinsem. Následovala standardní situace FCSB, obrana Lvů ale vše přestála bez úhony.
4'
Další poklidnou kombinaci Sportingu přerušil velmi aktivně napadající Alibec. Hostující kapitán obral o míč Coentrãa, posunul si jej do běhu a na kraji šestnáctky rychle zasekl. Ideální moment pro střelu ale prováhal a byl odzbrojen Coatesem.
3'
Matheu si s balonem dovolil malý výlet na polovinu hřiště, kde zvedl hlavu a pěkným bochánkem zkusil nalézt volného kapitána Silvu. Ten ale na míč až příliš dlouho čekal, načež se před něj přiřítil Larie.
2'
O první útočné snažení zápasu se postarali domácí. Gelson Martins rozkmital své neskutečně rychlé a šikovné nohy, načež odcentroval přes nestíhajícího Moraise přesně do míst, kam si nabíhal Dost, ten si ale ve vzduchu pomohl faulem.
1'
Německý arbitr právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Sportingem Lisabon a FCSB tak může být odstartováno – pojďme na to! Výkopu se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v tradičních bílo-zelených dresech, naopak rumunský celek bude hrát v červeném.
1'
Felix Brych právě přivádí aktéry dnešního utkání na travnatou plochu před solidně zaplněné tribuny Estádio José Alvalade, za pár okamžiků tak budeme moci začít.

Sporting Lisabon: Patrício – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrão – Battaglia, A. Silva (C) – Martins, Podence, Acuña – Dost
Náhradníci: Salin – J. Silva, Fernandes, César, Medeiros, Figueiredo, Doumbia

FCSB: Niță – Enache, Larie, Momčilović, Morais – Popescu, Pintilii – Teixeira, Tănase, Golofca – Alibec (C)
Náhradníci: Stăncioiu – Filip, Gnohéré, Pleașcă, Achim, De Amorim, Man

Rozhodčí: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (všichni Německo).
FCSB

Šestadvacetinásobný rumunský šampion v loňském ročníku další ligovou trofej do své sbírky nepřidal. Po základní části mělo FCSB čtyřbodovou ztrátu na vedoucí Viitorul Constanţa, na konci nadstavbové části s názvem O titul na tom byly oba celky, co se bodů týče, stejně. V neprospěch Dicăovy družiny ale rozhodla horší bilance z vzájemných zápasů. Také loni celek z Bukurešti bojoval o účast v Lize mistrů, konečnou se pro ně ale stalo čtvrté předkolo, kde jim důraznou stopku vystavil Manchester City. Červenomodří si chtěli spravit chuť v základní skupině Evropské ligy, ovšem ani tam se jim nevedlo podle představ. V konkurenci Villarrealu, Osmanlisporu a Curychu sice posbírali šest bodů, celkově jim to ale stačilo pouze na čtvrtou pozici.

Letos FCSB stále žije sen o proniknutí do hlavní fáze milionářské soutěže, ve které se naposledy představilo na podzim roku 2013. Počínání party okolo kapitána Alibeca v rámci třetího předkola asi netřeba připomínat, jejím soupeřem totiž byla plzeňská Viktoria. Západočeši si z Rumunska přivezli nadějnou remízu 2:2, domácí odvetu, především pak její závěr, ale nezvládli a před vlastními fanoušky museli skousnout krutou porážku 1:4. Nový ročník tamní nejvyšší soutěže zatím celku z Bukurešti úplně nevychází. Jistě, dvanáct bodů z šesti kol lze považovat za solidní výsledek, ale takto ambiciózní klub rozhodně nemůže být spokojen s aktuální čtvrtou pozicí.
Sporting Lisabon

V minulém ročníku portugalské nejvyšší soutěže Sporting o celkové prvenství tradičně bojoval s Benficou a Portem. V konkurenci těchto soupeřů si ale počínal nejhůře a skončil až třetí, jeho ztráta na městského rivala, který se radoval ze zisku titulu, čítala propastných dvanáct bodů. Lisabonští tak o účast v nadcházející Lize mistrů musí bojovat už v předkole. Loni tomu tak nebylo, po druhé příčce v Primeira Lize se Lvi automaticky kvalifikovali do základní skupiny milionářské soutěže. Los se s nimi moc nemazlil, když jim kromě Legie Varšava přidělil ještě Borussii Dortmund a Real Madrid. Svěřenci kouče Jesuse za šest zápasů získali pouhopouhé tři body a s bodovou ztrátou na polského soupeře skončili čtvrtí.

Přes letní pauzu vedení klubu sehnalo několik posil, které mají s působením v pohárové Evropě obrovské zkušenosti. Z Barcelony přišel obránce Jérémy Mathieu, z již zmíněného Bílého baletu zase Fábio Coentrão. V hlavním městě Portugalska bude mj. hostovat Seydou Doumbia, příslib do budoucnosti by pak měli představovat Cristiano Piccini, Bruno Fernandes či Marcos Acuña. Do nového ročníku Primeira Ligy vstoupili fotbalisté Sportingu velmi jistě, po dvou odehraných kolech mají na svém kontě plný počet šesti bodů. Nejprve jim výhru 2:0 na hřišti Avesu zajistil dvougólový Gelson Martins, o týden později pak zelenobílí před vlastními fanoušky udolali Vitóriu 1:0. Jak si povedou proti nevyzpytatelnému a rozhodně velmi nepříjemnému rumunskému soupeři?
Příjemný úterní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Kvalifikace o účast v základní skupině Ligy mistrů pomalu vrcholí, dnes započne její závěrečná fáze. Na programu je pět utkání v rámci čtvrtého předkola, my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj, v němž Sporting Lisabon vyzve rumunské FCSB. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.