Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Tiraspol - 3. srpna 2021   21:00

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
45+1' Diony
1:1
(1:1)
Tiraspol
Tiraspol
33' Castañeda
CZ Bělehrad
Borjan (C) – Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić – Sanogo (68. Krstičić), Kanga – Ivanić, Falco (76. Ben Nabouhane), Katai – Diony (56. Krstović)
Haţegan – Ghinguleac, Gheorghe (vš. Rumunsko)
Stadion Rajko Mitić, Bělehrad
Tiraspol
Athanasiadis – Julien (75. Fernando Costanza), Dulanto, Arboleda, Cristiano – Thill, Addo, Kolovos – Traore, Yansane, Castañeda (75. Bizjak)

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Odveta v Tiraspolu je na programu 10. srpna od 19:00.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:13.
Po průběhu zápasu lze říci, že remíza vyhovuje především hostům. Ti hráli ještě v první půli vyrovnaný zápas, dokonce šli z přímého volného kopu do vedení, po vyrovnání ovšem Crvena Zvezda vlétla do druhého dějství jako politá živou vodou. Velmi pravděpodobně by si vytvořila i více šancí, jenže to by se nesměl nechat vesměs zbytečně vyloučit Guélor Kanga. Zbytek utkání pak opět přinesl podívanou, kdy míč putoval od jedné branky k druhé. Další gól už ale každopádně nepadnul.
90+5'
90+5'
Za průpovídky směrem k rozhodčímu byl „oceněn“ Ivanić naprosto zbytečnou žlutou kartou.
90+5'
Ambiciózní střela z velké vzdálenosti se v podání domácích mezi tři tyče nevešla.
90+4'
Traore jednoznačně přetáhnul centr při jednom z posledních útoků v zápase.
90+3'
Hra se přelívá ze strany na stranu, slaví ale zatím jen obě defenzívy, nikoliv ofenzívy.
90+1'
Místním fanouškům se nelíbilo, že sudí zastavil odkop Borjana kvůli ležícímu Kolovosovi, ačkoliv to samozřejmě byl správný postup.
90'
Nastavený čas bude trvat nejméně čtyři minuty.
90'
Taktické pozdržení rozehrávky protivníka na půlící čáře vyneslo žlutou kartu dalšímu hostujícímu hráči, konkrétně střídajícímu Bizjakovi.
89'
Zahnaný Krstović bojoval alespoň o rohový kop, jehož se mu ale správně nedostalo. Útočník z Černé Hory se zlobí marně.
88'
Hosté využili standardní situace k centru, který ovšem nenapáchal žádné hmatatelné škody.
86'
Šeriff dostane k dispozici přímý volný kop. Zasloužil se o něj Krstičić, který navíc ze svého faulu vytěžil mimo jiné žluté napomenutí.
84'
Za ostrý zákrok si prohlédnul žlutý kartónek Dulanto.
84'
Při blokování míče Ben Nabouhane zahrál rukou. Šeriff se tedy nemusel bát protiútoku.
83'
Středopolař hostí nakonec bude schopen pokračovat, nasnadě je tedy přímý volný kop.
81'
Na zemi skončil Addo, jemuž přišlápnul patu jeden z protivníků. Na pomoc už přispěchal lékařský tým.
80'
Centr Fernanda Constanzy však pohodlně sesbíral Borjan.
80'
Vesměs vytrvalý tlak Crvene Zvezdy zřejmě i kvůli početní nevýhodě zeslábnul. Tempo aktuálně diktuje spíše Tiraspol.
77'
Kolovos si zdárně navedl míč do pokutového území, kde pak několika odrazy způsobila neposedná meruna slušný zmatek. Naštěstí pro domácí ji pak beci odklidili do zámezí.
76'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Falco, přichází Ben Nabouhane.
75'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Julien, přichází Fernando Constanza.
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Castañeda, přichází Bizjak.
74'
Ke koncovce se propracoval rovněž Tiraspol, Traore ovšem bez přípravy taktéž kompletně minul cíl.
73'
Na zadní tyči si našel propadlý balón Gobeljić, napálil jej ale s docela slušnou mezerou vedle brány.
72'
Julien se dopustil přestupku, na půlce podkopnul protivníka a dokonce si vysloužil za své počínání žlutý trest.
70'
Traore uspěchal slibně se rozvíjející brejk svého týmu a zpackanou střelou ze střední vzdálenosti vůbec nedonutil Borjana zakročit.
69'
Po rohovém kopu hostující tým žongloval s míčem pomalu ve vlastním malém vápně, před dorážejícími útočníky však obránci dokázali cenné zboží včas odkopnout.
68'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Sanogo, přichází Krstičić.
68'
Ostrá rána Ivaniće z levé strány zaplachtila kousek nad břevnem Athanasiadisovy klece!
65'
Horními končetinami Castañeda zastavil postup Gobeljiće, který už se chystal centrovat. Nemohl čekat nic jiného než žlutou kartu.
65'
Krstović sympaticky zabojoval a ve skluzu zablokoval přihrávku soupeře alespoň do autu. Šeriffu se nedaří na delší časový úsek vymanit ze sevření.
64'
Domácí fanoušci i nadále ženou své mužstvo dopředu. Dobře vědí, že bez jejich podpory to v Tiraspolu bude mít Crvena Zvezda o poznání těžší.
63'
Šeriff ustál také tuto standardní situaci.
63'
Thill odhlavičkoval centr soka na rohový kop.
61'
Na trávníku vznikají menší dohady, jelikož Addo nevybíravě zdržoval rozehrávku přímáku pro Crvenou Zvezdu, vše se ale vysvětlilo.
60'
Minimálně v prvních momentech po vyloučení je ale nadále aktivnějším týmem Crvena Zvezda.
58'
Po druhé žluté kartě jde pod sprchy Guélor Kanga! Jeho centr z hloubi pole ztroskotal už na prvním obránci a gabonskému středpolaři nezbylo než zadržet startujícího Castañedu! Tady zkrátka není o čem.
56'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Diony, přichází Krstović.
56'
V ofsajdu se nechal nachytat Falco.
55'
Centr z pravého křídla domácí ofenzívy přeletěl nad celou šestnáctkou až za brankovou čáru.
53'
Pumelici vyslal ze vzdálenosti asi dvaceti metrů Falco, touto ránou by ale ohrozil leda tak ragbyovou bránu.
52'
Do pokutového území Srbů nejdříve přiletěl centr, ze kterého následně vzešel rohový kop, ani jedna situace se ale neukázala býti nebezpečnou.
52'
Neopatrně si počítal v souboji s Cristianem Katai a provinil se nedovoleným zákrokem.
51'
Nepovedenou kombinací v obraně se sama vyhnala Zvezda do zámezí. Hosté budou vhazovat.
50'
Volný prostor na hranici šestnáctky obdržel od defenzívy Falco, přízemní ránou však brankáře neotestoval.
49'
Kangův lob za obranu však skončil na hlavách obrany.
48'
Crvena Zvezda se postupně utábořila na polovině hostí.
47'
Sanogo byl pozdě v souboji s Kolovosem uprostřed pole a podkopnul svého protivníka.
46'
Zpackaná přihrávka Yansaneho ovšem daruje domácím odkop od brány.
46'
Hosté rozehráli ze středového puntíku druhou polovinu zápasu.
46'

Ofsajdy: 0 – 0
Po úvodním dějství se jde do šaten za smírného stavu 1:1. Hrála se velmi vyrovnaná partie, kterou až ve 33. minutě gólově otevřel hostující Castañeda z přímého volného kopu. Od té chvíle převzal otěže paradoxně Bělehrad, zamknul soupeře a dokázal mu dát veledůležitý gól do šatny. Bude zajímavé sledovat, jak oba týmy vstoupí do druhé poloviny zápasu.
45+2'
45+1'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
A vyrovnávací gól po drtivém tlaku skutečně přichází ještě do poločasového hvizdu! Sanogův jemný centr z levé strany podskočil brankář a Julien v těžké pozici jen přiklepnul zcela odkrytému LOISI DIONYMU, který jen uklidil míč do odkryté sítě!
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Crvena Zvezda se pokouší zabojovat o gól do šatny, Šeriff ale zdatně vzdoruje.
42'
Nyní pro změnu Kanga centroval a Julien tento míč musel raději odvrátit na rohový kop pro soupeře.
41'
Kanga z prvního dotyku pravačkou vyslal štiplavou ránu, již musel gólman vytlačit nad!
39'
Ošetřován je však nyní Yansane, který zřejmě schytal ránu do obličeje v některém z předcházejících vzdušných soubojů.
38'
Julien raději ještě před půlkou fauloval a ušetřil se tak sprintu zpět k vlastní šestnáctce.
37'
Ostrý centr z kopačky Gobeljiće Athanasiadis musel boxovat.
35'
Zaplněná aréna v Bělehradu pochopitelně s aktuálním stavem nemůže být spokojená a okamžitě žene své miláčky za vyrovnáním.
33'
Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
Tvrdou ránu právě schytalo domácí mužstvo! Ze zbytečného přímáku, který zavinil faulem Kanga, vyslal FRANK CASTAÑEDA míč na stranu gólmana Borjana a kapitána Crvene Zvezdy perfektně překvapil!
32'
Guélor Kanga se diví, ale právě daroval soupeři velmi slibnou standardku! Pár metrů před vlastní šestnáctkou skluzem poslal k zemi Kolovose a mimo jiné si prohlédnul žlutou kartu.
30'
Rozehrávka nakrátko se ovšem vůbec nepovedla a Bělehrad se jen vykombinoval mimo nebezpečný prostor.
29'
Zajímavý centr domácí v zakončení nepřetavili, leč z nařízeného rohu ještě uštknout mohou.
28'
Crvena Zvezda se každopádně vymanila z náporu opět bez škod.
26'
Premiérovou žlutou kartu vyfasoval domácí Sanogo. Jasným potažením zastavil zrychlujícího Cristiana.
25'
Diony se v šestnáctce poroučel k zemi, Haţegan ale rezolutně rozpažuje a penaltu nepíská.
24'
Přímý volný kop kousek za půlkou vyslali domácí do pokutového území soupeře, tam se o něj ale obránci postarali.
22'
Nepřipravená střela Castañedy zasvištěla nad svatyní Borjana.
21'
Stejně bezúspěšný osud měl také rohový kop v podání srbského mistra.
20'
Před bránou moldavského mužstva to nyní zahučelo, ani jeden ze série centrů se však neujal.
18'
Po neúspěšném výpadu hostí vymýšlí nový útok Bělehrad.
15'
Falco posbíral sražený centr Gobeljiće, vypálil ale hodně mimo.
14'
Hra se nyní trochu zklidnila, oba gólmani dostali pohov.
12'
Defenzíva hostí následně zahrála balón na rohový kop, který sama zneškodnila.
11'
Rychle ven z brány musel Athanasiadis, aby přerušil postup vyslaného Falca.
10'
Borjan jednoznačně není spokojen s prací své obrany při rohu soupeře! Dulanto na malém vápně přeskočil Pankova a domácí měli velké štěstí, že hlavičkoval nad!
9'
Tečovaná střela Adda zpoza šestnáctky získala alespoň rohový kop.
8'
Katai vystavil na půlce klasický hokejový strom Yansanemu. Haţegan provinilci důrazně domluvil.
7'
Crvena Zvezda dostala k dispozici rohový kop, Tiraspol ho ale ubránil, načež Falco raději fauloval Castañedu.
6'
Zatímco první centr Kataie skončil své putování už na přední tyči, druhý zase přeletěl až k protější postranní čáře.
5'
Odražený míč skončil u nohou Thilla, s jehož propagačním pokusem si ale rozhodně nemusel Borjan dělat těžkou hlavu.
4'
Zdá se, že hosté zkusí zaskočit protivníka dalekonosným autovým vhazováním.
3'
Poprvé v zápase se Šeriff propracoval do ofenzívy, po nepřesnosti ovšem bude Borjan vykopávat.
2'
Tiraspol se nadále neumí vymanit z nátlaku soupeře, domácí ale naopak nevymýšlí nic kloudnějšího.
1'
Po úvodní rozehrávce se Zvezda okamžitě přesunula do útoku, z přehnaného presinku ovšem vyústil faul.
1'
Na zaplněném Stadionu Rajka Mitiće už proběhly veškeré formality a jsme připraveni na start duelu.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić – Sanogo, Kanga – Ivanić, Falco, Katai – Diony
Náhradníci: Popović – Gajić, Degenek, Krstičić, Nikolić, Eraković, Lazetić, Ben Nabouhane, Srnić, Bakayoko, Krstović

FC Šeriff Tiraspol: Athanasiadis – Julien, Dulanto, Arboleda, Cristiano – Thill, Addo, Kolovos – Traore, Yansane, Castañeda
Náhradníci: Celeadnic, Paşcenco – Petro, Radeljić, Belousov, Bizjak, Fernando Costanza, Zapata

Rozhodčí: Haţegan – Ghinguleac, Gheorghe (vš. Rumunsko).
Zatímco vítěz se postaví v závěrečném 4. předkole úspěšnějšímu z dvojice GNK Dinamo Záhřeb – Legia Varšava, poražený se o účast alespoň v Evropské lize porve proti poraženému z dua CFR Kluž – Young Boys Bern.
Vzájemné zápasy:

Oba týmy se v rámci tohoto dvojzápasu utkají historicky poprvé.
FC Šeriff Tiraspol:

Moldavského mistra z uplynulé sezóny v bojích na evropské scéně čekal o něco tvrdší oříšek. Mančaft z komplikovaného území Podněstří si však přesvědčivě poradil jak s albánskou Teutou (celkem 5:0), tak arménským Alashkertem (celkem 4:1). Začátek domácí soutěže přinesl Šeriffu jednu porážku a jedno vítězství.

Tradičně nepříjemný soupeř, který třeba v roce 2017 hrál se Zlínem ve skupině Evropské ligy, vloni skončil své putování 2. předkolem Champions League, kdy v nezvyklém vyřazovacím systému na jeden zápas podlehl Karabachu FK. Tuto laťku už v nové sezóně překonal, tak uvidíme, kam povedou kroky Tiraspolu dál.

Poslední zápasy:

Floresti 1:3 FC Šeriff Tiraspol (moldavská Divizia Nationala)
FC Šeriff Tiraspol 3:1 Alashkert (2. předkolo Ligy mistrů)
Alashkert 0:1 FC Šeriff Tiraspol (2. předkolo Ligy mistrů)

Nejlepší střelec v soutěži:

Luvannor (4 góly)

Nejlepší nahravači v soutěži:

Castañeda
Traoré (oba 1 asistence)
FK Crvena Zvezda Bělehrad:

Coby vítěz srbské ligy i poháru se tamní hegemon dostal do letošního 2. předkola Ligy mistrů. V něm přetlačil Kajrat Almaty celkem 7:1, ačkoliv první zápas na venkovní půdě 2:1 prohrál. Na úvod nového ročníku své ligové soutěže získal ze tří duelů přesvědčivých sedm bodů.

Vloni si vítěz Poháru mistrů evropských zemí z roku 1991 základní skupinu zahrál na scéně Evropské ligy, v prvním jarním vyřazovacím kole Evropské ligy ovšem padnul s AC Milán. V této sezóně se jistě mužstvo vedené trenérem a bývalým hráčem Dejanem Stankovićem pokusí znovu vylepšit reputaci klubu.

Spartak Subotica 1:3 FK Crvena Zvezda Bělehrad (srbská Super Liga)
FK Crvena Zvezda Bělehrad 5:0 Kajrat Almaty (2. předkolo Ligy mistrů)
FK Crvena Zvezda Bělehrad 1:0 Mladost (srbská Super Liga)

Katai (2 góly)

Dragović
Gobeljić
Rodić (všichni 1 asistence)
Hezký den všem fanynkám i fanouškům evropské pohárové kopané! V tomto přenosu Vám přiblížíme průběh úvodního utkání 3. předkola Ligy mistrů mezi FK Crvenou Zvezdou Bělehrad a FC Šeriffem Tiraspol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.